ITMAGINATION Sp. z o.o.

Opinie o ITMAGINATION Sp. z o.o.

Unicorn

Pracuje w Itmagination od 1,5 roku jako programista przy projekcie dla amerykańskiego prawdziwego unicorna. Jestem zadowolony – zgadza się zespol, technologie i kasa.

@Unicorn

To super, że podoba Ci się praca w ITMAGINATION Sp. z o.o. W jakim języku programujesz? Jeśli możesz, napisz też coś o procesie rekrutacji - z ilu etapów się składał, jak wyglądał. Dziękuję!

Mr Mastka
@Unicorn

Jakich to technologi używacie w projekcie? Zastanawiam się nad złożeniem cefałki.

zadowolony

Ja nie rozumiem jak można hejtować Zarząd ITMAGINATION. To są naprawdę bardzo sensowni ludzie i nie ma jakiegoś mienia gdzieś, kiedy mogą pomóc. Na koniec jeszcze usłyszysz, że to przyjemność po ich stronie. Ponadto ta firma stoi innowacją. Kultura kształcenia i uzupełniania swoich umiejętności to codzienność. Tym samym w trakcie już 2 letniej współpracy nie uświadczyłem ogona technologicznego w stosie. Ponadto firma ułatwia jak się da różne certyfikacje. Co do banalnego argumentu, że przyjmuje się tylko pięknych i młodych, to wydaje mi się to największą ściemą, za każdym razem kiedy patrze w lustro. Zarządzanie w zespole bardzo spoko. W ciągu 2 lat byłem w trzech projektach. SCRUM nie tylko z nazwy. Dostajesz konkretny obszar odpowiedzialności i autonomi, ale musisz się znać na robocie, bo reszta zespołu na Ciebie liczy. Generalnie, się podoba, więc zostaje.

majki

Bardzo fajnie prowadzony proces rekrutacyjny przez panią Ize z rekrutacji :)

majki

Bardzo fajnie prowadzony proces przez panią Ize z rekrutacji :)

UI Designer

Przed rekrutacją byłam zapewniana, że dostanę odpowiedź, nieważne czy pozytywną czy negatywną. Nie dostałam żadnej. Mimo, że odzywałam się mailowo do HR z pytaniem o wynik. Bardzo niekulturalnie i niesłownie.

Kloe

Czytajcie umowy...

Kick
@Kloe

Potwierdzam

Chernobyl

W ITM można naprawdę robić zaj*biste projekty, ale trzeba chcieć ;) Narzekać to sobie może każdy, komu się nie chce i liczy na łatwy zarobek.

Podczas kolejnych etapów rekrutacji, okazało się że rekruterka "pomyliła się" i widełki są jednak o ok 40% niższe niż na początku. Tak czy inaczej nie chciałbym tam pracować z powodu zbyt restrykcyjnej umowy, rozmawiałem z pracownikami zatrudnionymi za pośrednictwem tej firmy i potwierdzili mi to jak wygląda ta umowa, więc jeżeli bardzo chcecie tam pracować, to bądźcie bardzo ostrożni podpisując cokolwiek, ogólnie bardziej polecam pracę bez pośredników, zawsze można dostać lepszą ofertę.

@Michał

Dzień dobry! Dziękujemy za Twoją opinię. Trudno nam odnieść się do opisanej przez Ciebie sytuacji, ponieważ Twój wpis jest anonimowy. Zależy nam na tym, aby standardy prowadzonych procesów były na jak najwyższym poziomie, dlatego przykro nam, jeśli Twoje doświadczenia nie były pozytywne. Przykładamy dużą wagę do procesu rekrutacji, dlatego jeśli chciałbyś podzielić się z nami szczegółami, abyśmy mogli podjąć działania w tej sprawie, zachęcamy do kontaktu pod adresem e-mail hr@itmagination.com

ADam TOmaszProblem

Hej, co się stało z ostatnim Headem IT? i z poprzednim? jakaś klątwa? za duża presja?(usunięte przez administratora)

Misiek
@ADam TOmaszProblem

Nuda, brak rozwoju, zbyt duża stagnacja doprowadziły miedzy innymi do tego

Drogon
@Misiek

Ludzie w IT ciągle zmieniają robotę, takie czasy.

Wiktoria
@Misiek

A wydawał się tab bardzo oddany firmie i sprawie... Dziwne. Czyżby przecenił swój analityczny umysł i przenikliwość? Kto będzie następny? Jest już wybrany kandydat, tak samo oddany jak poprzedni - Pracuje, bo lubię :)

Adaś

Znowu zwolnienia. Czyżby powtórka z rozrywki?

Angie
@Adaś

Zwalniają, ale też zatrudniają. Rotacje w IT to naturalna kolej rzeczy, nie rozumiem co w tym dziwnego.

darwinista
@Angie

może po prostu eliminują najsłabsze ogniwa w firmie

DobraZmiana
@darwinista

Uczą się od najlepszych

Misiek
@Adaś

Brak rozwoju :)

Ciekawy

Witam, Miałbym pytanie czy poza Warszawą firma ma biura w innych miastach? Pozdrawiam, A.

@Ciekawy

Oprócz Warszawy ITMAGINATION posiada biura także w Gdyni, Krakowie, Wrocławiu, Lublinie oraz Płocku. Aktualnie otworzyliśmy rekrutację na stanowiska w Warszawie i w Krakowie. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z informacjami na naszej stronie w odpowiedniej zakładce – jest aktualizowana na bieżąco. https://itmagination.com/open-jobs/#PICK_A_CITY

A.
@ITMAGINATION Sp. z o.o.

Czy na Państwa stronie internetowej można znaleźć adresy biur?

@A.

Centrala firmy znajduje się w Warszawie i w razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu poprzez warszawski oddział. Dane kontaktowe znajdują się na stronie firmy.

AG

Widziałem wiele pozytywnych wypowiedzi ze strony programistów, więc stwierdzam, że pora na opinię ze strony sales. Zdecydowanie polecam ITMAGINATION jako przyszłego pracodawcę. W pracy codziennie dobra atmosfera, świetna Kadra Zarządzająca, bogate portfolio Klientów oraz świetne referencje, które zdecydowanie ułatwiają pracę. Miałem pewne obawy, zanim pojawiłem się na tym stanowisku (ze względu na nieprzychylne opinie na portalu gowork), ale na szczęście okazały się nawet w 1% niezwiązane z rzeczywistością.

PK

Czasami zastanawiam się skąd biorą się takie opinie. Pracuję już ponad 2 lata i jestem zadowolony z warunków jak i samych ludzi którzy razem ze mną współpracują. Na pewno jest tak, że nastawienie człowieka zależy również od projektu w jakim się znajdzie, ale powiedzmy sobie szczerze, że nikt nikogo nie trzyma na siłę. Nie podoba się a jesteś dobry w tym co robisz to jest wiele innych firm, którą z chęcią Cię zatrudnią. Jak dla mnie większość komentarzy są od ludzi którzy po prostu byli słabi w tym co robią, trafili na nudne projekty lub po prostu otrzymali lepsze warunki na rynku niż w ITM. Zakładam, że są również inne przypadki, ale o nich nie słyszałem z otoczenia osób współpracujących ze mną w ITM.

Karol
@PK

Prawda

Solo
@Karol

Jak są terminy, deadline’y i ogólnie panuje lekka spina na projekcie to wychodzi, kto ma szansę zostać w branży i sobie poradzi. A tym, którym nie wyszło, pozostaje ten serwis i trollowanie pracodawcy, który w niczym nie zawinił.

Programista Wyklęty
@Solo

niczym nie zawinił? A może źle połozył deadline?

Szczery

Jestem programistą i pracuję w ITM kilka miesięcy. Czytałem to forum przed przyjsciem tu do pracy i miałem z tyłu głowy pewne obawy. Na szczescie cała ta śmieszna nagonka okazała się większym przekolorowaniem niż sądziłem. Firma młoda, atmosfera luźna, ludzie super i przede wszystkim dużo możliwości rozwoju. Mój team leader to koleś profesjonalny, a podejście do człowieka jest indywidualne niezależnie od stanowiska. Ten cały hejt chyba wylał się sfrustrowanym człowieczkom bez ambicji. Nie ma zapewne firmy na rynku, w której nie byłoby żadnych problemów, ale to, co tu sie pisze ma sie nikaj do rzeczywistosci. a decyzji o dołączeniu do ITM nie żałuję!

Bleacher
@Szczery

Nie ma sensu sugerować się niską oceną na tym portalu, bo nie ma żadnego przełożenia na to, co się faktycznie dzieje w firmie. A w firmie dzieją się fajne projekty i każdy ma otwarte drzwi do rozwoju i zdobycia doświadczenia.

SpaceCowboy

Pracuję w ITM dopiero 2 miesiące, ale już teraz mogę stwierdzić, że bardzo mi się podoba tu, gdzie jestem. Te komentarze że na rekrutacji coś nie tak – bzdura, ja miałem bardzo pozytywne doświadczenie. W środku atmosfera ok, duże możliwości rozwoju, poza pracą jest też czas na fun – piłkarzyki, imprezy pracownicze itd. Ogółem bardzo polecam dla tych, którzy stawiają na rozwój i chcą pracować w fajnym miejscu przy innowacyjnych projektach :)

TheChosenOne

Lubię atmosferę w ITMAGINATION Sp. z o.o. za: Traktowanie pracowników jak ludzi. Odpowiadanie na potrzeby. Dużą swobodę w zespołach.

Vader
@TheChosenOne

To prawda, potwierdzam, jest super atmosfera.

sokrates

Szczerze odradzam współpracę z tą firmą. Nie ma możliwości otrzymania wzoru umowy na maila przed spotkaniem z HR, co sprawia, że od razu zapala się lampka, że pracodawca chce coś ukryć i niestety to się potwierdza. W moim przypadku wyglądało to tak, że na siłę próbowano mnie zmusić do podpisania umowy. Panie z HRu nie były zbyt chętne, żebym wziął umowę do domu i spokojnie ją przeanalizował. Na początku rozmowy negocjowaliśmy kwotę wynagrodzenia. Gdy udało nam się dojść do porozumienia i poraz setny poprosiłem o czas na przeanalizowanie umowy, panie z HRu poinformowały mnie ostatecznie, że mogę wziąć umowę do domu, ale nasze ustalenia co do wynagrodzenia zostają anulowane... Większość ludzi, które spotkałem w firmie podpisało nieuważnie umowę a potem kombinowało, żeby się wyrwać przed końcem obowiązywania umowy. A co do samych warunków umowy: (usunięte przez administratora) - Zakaz konkurencji, który utrudnia przejście do innych firm po zakończeniu współpracy z ITM (firma po cichu dogaduje się z największymi firmami w Warszawie o niezatrudnianiu byłych pracowników ITM, możesz iść tylko z ramienia ITM) Po zatrudnieniu do konkretnego projektu może się okazać, że po tygodniu idziesz do zewnętrznego klienta bez informowania Ciebie o tym fakcie. (usunięte przez administratora) Atmosfera w pracy też jest nienajlepsza, pracownicy głośno narzekają na podpisane umowy. Myślę, że dobrym rozwiązaniem dla pracodawcy jest skupić większą uwagę na jakość a nie ilość pracowników.

Neron
@sokrates

W sumie to widzisz co podpisujesz, więc jak Ci warunki nie pasują, to zawsze można iść gdzie indziej :P

sokrates
@Neron

No właśnie nie do końca widzę co podpisuję, bo wywiera się na mnie presję czasu. Podpisuj teraz albo bierz do domu umowę ale za niższą stawkę...

Obserwuję job board firmy od około dwóch lat. Regularnie szukają handlowców i rekruterów. Aż taka jest rotacja?

Trelek
@Marcin

Coś słabo obserwujesz, wystarczy wejść na konto firmy na Li i masz wszystko na tacy;-) BTW, jak jest rekrutacja na jakieś stanowiska, to może to sygnał, że firma tworzy nowe miejsca pracy, bo....... rośnie?:-)

@Trelek

Obserwuję bardzo dobrze - w tej chwili nie pracuje tam już nikt z osób, które pracowały jeszcze rok temu. Jeśli taka rotacja jest w HRach, to jak chcą ją zmniejszyć w zespołach technicznych?

nieITM

Nie byłem na gorszej, mniej sympatycznej, chamskiej rozmowie o prace. Czułem się jakbym był awokado w sklepie, a goście oglądają mnie z każdej strony. Nie zostałem nawet dopuszczony do zadania swoich pytań.

@nieITM

Dzień dobry! Przykro nam, jeśli którykolwiek kandydat do pracy mógł poczuć się w sposób jaki opisałeś / opisałaś. Przykładamy dużą wagę do rekrutacji. Proces ten przebiega według określonych standardów. Niestety, ponieważ użytkownicy tego forum są anonimowi, nie możemy przeanalizować tego konkretnego przypadku. Jeśli chciałbyś / chciałabyś podzielić się z nami szczegółami, abyśmy mogli podjąć działania w tej sprawie, zachęcamy do kontaktu pod adresem mail hr@itmagination.com.

Abrakadabra

O, Spider’s wycofał się z artykułu i to po całości. Nieźle musieli naznyślać, albo dali się mocno nabrać „informatorom”, skoro przeprosiny wiszą na samej górze strony :)

realizacja targetu reklamowego
@Abrakadabra

Artykuły na spiders mają poziom dysputy między filozofami - spod budki z piwem. Często po przeczytaniu artykułu pojawia się zdziwienie i konsternacja. Czytelnik zastanawia się wtedy dlaczego to zostało napisane i zaprezentowane , czyżby czyszczenie magazynów ? Być może , tak było i w tym przypadku.

Adrian

Pracuję w firmie dwa lata. Jak do tej pory pracuję mi się super, dobra pensja, płacą na czas zawsze. Nowe technologie, doświadczeni team leaderzy. Go worki jak zawsze - wylewnia żali osób zwolnionych.

Pracownica
@Adrian

Dwa lata i nie było w tym roku problemu z opóźnieniem pensji o tydzień czy dwa, który całą firmę dotknął? Pracujesz w finansach?

Koleżanka Adriana
@Pracownica

Nie, nie było. Niby w którym miesiącu był? Koleżanka chyba nie na czasie. Ale przyczepić się zawsze można - co to komu szkodzi.

Trelek
@Pracownica

Ja siedzę tu od nowego roku i nie, nie było żadnych obsuw z kasą

Zostaw merytoryczną opinię o ITMAGINATION Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w ITMAGINATION Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy ITMAGINATION Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 24.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ITMAGINATION Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 13, z czego 11 to opinie pozytywne, 1 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ITMAGINATION Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w ITMAGINATION Sp. z o.o. napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ITMAGINATION Sp. z o.o.