Opinie o F.D.S. Polska Sp. z o.o. w Tomaszów Mazowiecki

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy F.D.S. Polska Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do pracy w F.D.S. Polska Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Obróbka mechaniczna i termochemiczna metali

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o F.D.S. Polska Sp. z o.o. w Tomaszów Mazowiecki

Dziku Nowy wpis

Dając aneksy do podpisania i mówiąc że sytuacja finansowa firmy się poprawi. Gdzie ostatecznie po czasach Armagedonu wyjedzie słońce a firma odzyska swój dawny blask. Tak jak to głosi przepowiednia wielkiego Włoskiego mędrca z centrali FDSu.

Jaka atmosfera jest między działami w F.D.S. Polska Sp. z o.o.?

Niki

Atmosfera w FDSie jest paradoksalnie OK. Trzeba przyznać że hamstwa i mobingu nie ma. Ale kasa jest tragiczna! Jak mieszkasz z mamusią i tatusiem to jest spoko. Ale w momencie gdy chcesz wyjść z rodzinnego gniazda i robić coś na poważnie to lipa. Dla młodego Gnoja jest spoko. Na wódeczkę piwerko i kebsy jest :D

Ilona Nowy wpis
@Niki

Haha, opinia złoto, dawno tak rzetelnej nie widziałam. A o jakim stanowisku mowa w Twoim przypadku i o jakiej kasie mówimy?

Niki Nowy wpis
@Ilona

Siema. Odpowiedź dla Ciebie napisałem. Niestety została już skasowana.....

Ilona Nowy wpis
@Niki

Ale kiedy? W sensie, że tu? TO co Ty tam takiego żeś napisał

F.D.S R0b0L WildHunter

KOSZTY ŻYCIA W Tomaszowie Mazowieckim A ZAROBKI W F.D.S. Polska Tomaszów Mazowiecki: Zarobki w F.D.S w zależności od funkcji i stażu pracy: 1.Kierownik: Około 3500zł netto (na rękę) podstawy do max. 4500zł netto. 2.Operator\Ustawiacz maszyn CNC i jednocześnie gość który coś tam ogarnia po 6 latach pracy: ok: 3300 netto...... Chłopak obsługuje 4 maszyny CNC na raz a właściciel KAPITALISTA płaci mu tak jakby obsługiwał max 2. 3. Spawacz\Ślusarz i operator robota spaw + spawary pół\aut po ok 5 latach pracy: ok 3300 netto........ Typ ogarnia wszystkie te sprzęty i spawanko na produkcji a zarabia śmieszne pieniądze. 4.Operator CNC/spawacz/monter/ślusarz z mniejszym doświadczeniem od 1 do 3 i nawet 4 lat pracy : od 2300 do 2700zł netto + rzadko kiedy możliwość pracy w nadgodzinach. 5.Nowo co przyjęty robotnik od min.krajowej (90%) do max.2500zł netto na rękę(10% duże doświadczenie). Często jest też tak że właściciel zatrudnia ludzi na czarno i nie chce ich zatrudniać na umowę . A TERAZ JAK ZNAMY JUŻ ZAROBKI W F.D.S POLSKA TO CZAS NA USTALENIE JAKIE SĄ KOSZTY ZYCIA W TOMASZOWIE MAZOWIECKIM. A więc do dzieła: 1.Koszt wynajmu mieszkania/apartamentu który będzie nadawał się do zamieszkania to kwota w T. Mazowieckim wynosząca z czynszem opłata administracyjną itd: 1400zł netto albo 1500zł netto. Taki jest min. koszt wynajmu mieszkania w T. Mazowieckim z opłatami. 2.Koszt jedzenia: Tutaj w zależności od tego kim jesteśmy i czy lubimy dużo jeść: Od.min: 400zł do 600zł. Jak ktoś lubi zapalić albo napić się alkoholu w weekend to nawet tego nie ujmuję w obliczeniach. 3.Artykuły higieniczne papiery toaletowe kosmetyki środki czystości i czasami jakieś pierdoły typu: żarówka wieszak czy ręcznik. Koszt miesięczny od min.50/80 do 250zł netto. 4.Raz na jakiś czas warto jest kupić sobie jakieś ubranie albo buty. No chyba że jesteśmy menelami to wtedy nie ma to znaczenia. Koszt od min. 50/100 do 300zł netto. 5.Transport: Ja wiem że są tacy GIGANCI w tym zakładzie - SIEMA MICHAŁ :D że cały rok jeżdżą rowerem :D . Ale do rzeczy: Koszt miesięcznych opłat jeśli chodzi o komunikację miejską ok. 100zł. Koszt utrzymania auta to inny temat :D Ale zróbmy chociaż symulację : ubezpieczenie auta ok 600 zł na rok jeżeli mamy 60% zniżki (auto do 2L poj) Paliwo ok 400\600 zł na miesiąc - Pod warunkiem że mieszkamy blisko FDS'u np. w Lubochni :) Naprawy? Tego nawet nie liczę....... 6. Rozrywka: Jak dobrze wiemy w F.D.S są ludzie którzy kochają tą pracę i ta praca jest misją ich życia i żyją tylko dla niej. ALE: Jeśli ktoś chce trochę się zresetować od pracy przy STĘPLACH I MATRYCACH to też trochę musi wydać na jakiś Pub. KNAJPĘ albo kino. Średni miesięczny koszt: Od 60 do 250zł netto. O wyjazdach wakacyjnych nie będę się nawet produkował bo to bez sensu :D W firmie na wyjazdy wakacyjne to stać chyba jedynie Pana Właściciela..... W roku robi z kilka wypadów wakacyjnych do Włoch albo jakie BORA BORA czy tam Malediwy za GRUBĄ KASĘ. Robotników z FDS'u to stać na wakacje ale w Smardzewicach..... XD 7. Właściciel to furiat i facet który żyje w oparciu o nurt filozoficzno-myślowy typowy dla przedsiębiorców z XIX wieku z czasów wielkiej rewolucji przemysłowej. Co to oznacza w praktyce? W XIX wieku narodził się tak zwany : DRAPIEŻNY KAPITALIZM. Polegał on na uzyskaniu profitu finansowego\ zysku jak najmniejszym kosztem poprzez wyzysk robotników i traktowanie ich jak ŻYWE MASZYNY. Czyli w dzisiejszym rozumowaniu na totalnym wyzysku materialnym i fizycznym ludzi pracujących w tych pierwszych ogromnych mega korporacjach w czasach wielkiej rewolucji przemysłowej na zachodzie w XIX wieku . O ile w F.D.S warunki pracy\warunki socjalne i atmosferę pracy są w miarę OK to kwestia zarobków i uposażenia pracowników jest TRAGICZNA! Jest to po prostu JEDNA WIELKA TRAGEDIA! A firmę stać na to aby dać pracownikom GODNE wynagrodzenia. Niestety polityka właściciela odnośnie modelu biznesowego firmy na to nie pozwala................. 8. Jak masz dzieci i żonę na utrzymaniu i żona nie pracuje to jest już TRAGEDIA NA MAXA. BO SAM LEDWO CO UTRZYMUJESZ SIĘ NA POWIEŻCHNI A GDZIE OGARNIESZ JESZCZE INNYCH..... Podsumowując: Na sam wynajem mieszkania z opłatami i jedzenie wychodzi ok 2000 tysiące...... A biorąc pod uwagę inflację i obecny kryzys pensja rzędu 2700 netto za jakiś czas w całości będzie musiała być przeznaczona tylko i wyłącznie na mieszkanie i żarcie........ A jak lubisz zapalić popić i gdzieś iść na dziewczynki albo pojechać do jakiego Suntago do Mszczonowa to STARY zapomnij :D Zakład dla singli a mówiąc precyzyjniej starych kawalerów co im na niczym nie zależy tylko flaszeczka i papierosek w weekend odcineczka zapłonu i w pon. do roboty i tak w koło Macieju :) . Trzymajcie się tam cieplutko :D

Penistofeles
@F.D.S R0b0L WildHunter

Robiłem tam kilka lat i to co tu napisałeś to prawda absolutna! Właściciel ma kasy jak lodu co roku czy tam co dwa lata bierze nową furę z salonu i jezdzi na wakacje co 3 miesiące do włoch albo jakie Hawaje..... A robole w FDS jeżdżą starymi audicami a4b5 gdzie korozja jest tak potężna że podłoga szoruje po jezdni...BOGACTWO !!! Przecie to już Chipita lepiej i godniej Płaci.... NIE mówiąc o przestojach i brakach zamówień gdzie dostajesz anexy do podpisania na min. Krajową i gość ci mowi że masz się cieszyć że robotę masz...

Kmieć z Tomaszowa
@Penistofeles

Kamilek? Pozdro ty stary byku :D Rokse ci skasowali i dlatego taki sfrustrowany jesteś :) Jak chcesz to wracaj do fdsu to może zarobisz na remont nadkoli i podłogi w audicy

Slaves of FDS
@Kmieć z Tomaszowa

Może i Kamil a moze i nie.... Prawda że wlasciciel FDSu nie szanuje pracowników i traktuje ich jak jakis chłopów pańszczyźnianych na swoim (usunięte przez administratora)

Mineta'losis
@Slaves of FDS

Dajta spokój z tym zakładem..... Ja bym to zamknoł w choolere'ę ! Jak trzeba na anexach jechać i nie ma forsy na sensowne wynagrodzenia to WZIĄĆ I ZAMKNĄĆ TEN JANUSZEX! Tarcze biorą i hajs od państwa a dla roboli ni ma :( PO CO BIZNES KTÓRY NIE JEST LUKREATYWNY....

Magdalena
@Mineta'losis

A może właściciel mógłby coś zmienić w firmie, żeby ludzie dostawali lepsze pensje?

Dobry Człowiek i Robol
@Magdalena

Gdyby pracodawca pomyślał nad lepszymi pensjami byłoby super. W takim Stalflex/Niewiadów/Lettero Karoń: stawki na sam start to 18zł netto na rękę . W Ta no (kolonia Zawada) mają 20zł na rękę na start.... w Ulamex (zawada) też 20 netto na łapę. A w FDSie zarobki zatrzymały się na 2015.r......

Były praxownik

Nie polecam, obiecanki cacanki i nie zarobisz.. Karzą przyjść na 3 dni próbne gdzie masz obiecane ze za te próbne dni będziesz miał zapłacone. Po 3 dniach robisz bez umowy, przy piecu, gorących płytach, suwnicach, maszynach cnc, bez obuwia odpowiedniego w swoich ciuchach. Czyli na czarno robisz..coś się stanie w pracy to firma się wypnie się i kto za mnie odpowiada? Nikt, nie polecam.. Złote góry ehhh nie warto.. Po tyg tak pracując odszedłem i dostałem śmieszne pieniądze... W 2021roku takie rzeczy? .jeszcze usłyszałem,, grzecznościowo 300zl " za tydzień.. W ogłoszeniu firma ogłasza się od 4250zl brutto do 5000zl brutto.. 300zl widać jak się tutaj to sprawdza. Moje wkurwienie za to co dostałem jest tak ogromne że miło to opisałem bez wulgaryzmów.. Są lepsze firmy naprawdę... Nie polecam!! Lp

Prince of FDS
@Były praxownik

Hehe :) To się ciesz że coś dostałeś kolego. Ja nie dostałem nic.... Nawet za paliwo mi nie dali symbolicznie kasy :( A dojeżdżałem do nich 15km w jedną stronę. Myślałem że w dzisiejszych czasach takich pracodawców już nie ma. MYLIŁEM SIĘ. Ten cały FDS to typowy Januszex jakich wiele w naszym kraju.

Czy po rozmowie w F.D.S. Polska Sp. z o.o. rekruter odezwał się do Ciebie z informacją zwrotną? Po jakim czasie to nastąpiło? Podziel się swoim doświadczeniem z innymi.
Trofeor

Dziękuję za opinie, na podstawie których wnioski stosowne już wyciągnąłem i z usług tej firmy nie skorzystam

Ilona
@Trofeor

A podsumujesz te swoje wnioski tutaj "dla potomnych"? Zaoszczędzisz może dzięki temu czas innych chętnych, to będzie pomocne. ;)

Beata

@daga Może po prostu FDS-Consulting nie spodziewał się, że jest to istotne. Firma często prowadzi rekrutacje?

daga
@Beata

Skoro firma nie spodziewała się, że to istotne to widocznie nie powinna zajmować się prowadzeniem kursów. Bo dostosowanie materiału nauczania do ucznia to rzeczywiście rzecz trywialna.

Odradzam każdemu robienia kursów w tej firmie. Półtora roku czekam na kurs. Znając życie pieniądze z Unii Europejskiej wzięte i podzielone między sobą. Prokuratura powinna się im bliżej przyjrzeć.

Darek

Słyszałem dużo dobrego i miałem, nadzieję, że na tym forum uzupełnię informacje. Jest jakiś powód tej ciszy?

nikson

super firma

Daniels

Pan Szef zawsze jest na urlopie (aktualnie we Włoszech) i nie wie o co chodzi. W sumie chodzi mu o to by nie zapłacić. To wiadomo. Czekam na kasę za wykłady ponad 5 miesięcy. NIGDY WIĘCEJ, każdemu odradzam ... WYKŁADOWCY - wystrzegajcie się - .. albo bierzcie zaliczki a'konto i pracujcie tylko tyle ile macie kasy od nich.

Były współpracownik

Bardzo niesolidna firma, ogromny bałagan, nie szanuje wykładowców, ogromne opóźnienia w wypłatach.

obiektywny

Opóźnienia w wypłacie wynagrodzeń sięgające nawet kilka miesięcy. Nie polecam.

Klient

Polecam szczerze firmę FDS-Consulting z Chojnic. Miła, fachowa obsługa, trenerzy prowadzący szkolenia na najwyższym poziomie. Cykl szkoleń został przeprowadzony zgodnie z umową.

Zostaw merytoryczną opinię o F.D.S. Polska Sp. z o.o. - Tomaszów Mazowiecki

• Jak się pracuje w F.D.S. Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy F.D.S. Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

F.D.S. Polska Sp. z o.o.
2.1/5 Na podstawie 9 ocen.
  • Wysoka 15/17
    97-200 Tomaszów Mazowiecki