MediaExpert

Opinie o MediaExpert

Patryk

Czy teraz sklep jest otwarty i działa?

Mateusz

Witam, jestem zainteresowany praca w ME. W Łodzi jest dużo ofert pracy i w każdej się chwała jakie to dodatki do pensji są wstanie zaoferować, lecz nigdzie nie ma jak to tak naprawdę wyglada chodzi mi ile dokładnie jest wstanie pracownik magazynu wyciągnąć na rękę wraz z oferowanymi premiami. Czy pensja na rękę sięga około 3500 ? Czy może mniej a może nawet więcej. Proszę o szczere odpowiedzi będę bardzo wdzięczny.

Kazik
@Mateusz

Teraz nowi mają luksus. Sama premia za podjęcie pracy teraz to 500 miesięcznie, do tego co co inni: dwa dania obiadu za zeta, dojazd, strefa relaksu, wydłużona przerwa. Amazon i ie wynalazki się chowają

@Kazik

A znajoma jest może kwota podstawy jaka dostanie nowy pracownik na rękę ?

@Kazik

A wiesz może na ile może liczyć nowy pracownik samej podstawy ? Bez żadnej premii i pracując normalnym trybek czyli według grafiku. Chodzi mi o kwotę na rękę

Ememems
@Mateusz

Tak dostaniesz 3500 na rękę musisz tylko pracować wszystkie soboty i niedziele najlepiej na noc.

nie martw się

tak tylko do stycznia

ME to typowy prywaciarz

Tak, 2800 brutto

@Kris bardzo dziękuję za odpowiedź. Jestem zaproszona na rozmowę i chciałam się upewnić czy kobiety tam sobie radzą. Bardzo fajnie. Mam nadzieję, że mi się uda

Waldek

Czy obecnie (listopad 2020), na Magazynie jest obowiązek noszenia maseczek w trakcie pracy.

***** terg
@Waldek

jest, ale jak wszystko w tej firmie z kartonu - pic na wode. sa pozory zeby mogli sie latwo wybielic.

magik8>90
@***** terg

pieprzysz. środki do walki z korona są, trzeba tylko je stosować. Firma się wywiązuje, ale to ludzie muszą być odpowiedzialni

Magazynier

Rekruterka opowiedziała o zatrudnieniu, odbiegające od tego co w ogłoszeniu. Podstawa 4000 brutto, brak dojazdów. Informacja od osoby rekrutującej, że mężczyzn przyjmują od razu, kobiet nie - chyba że kierownik wyrazi zgodę, na konkretną panią. Ogólnie zmarnowany czas.

Brak pytań w kierunku kandydata

Antoni

Dziekuje tej miłej pani za doradztwo, telefon spisuje sie na medal

Firma jakich wiele...Duże wymagania kierowników,ciągłe dążenie do wyższych norm i słupków.Bardzo duża kontrola pracowników i ich wydajności,i do tego praca na zmiany i również w niedziele.Ale plusy też są.Wypłata dość wysoka jak na początek,płatne nadgodziny,dość dużo dodatków poza pensją.Ogólnie nie jest źle...Chyba mogę polecić...

Kitajec07_09

No i poleciłeś:) Spróbuję, tylko nie wiem czy bardziej mówisz o sklepie czy magazynie?

Maciek

Prace na sklepie da się ogarnąć. Spokojnie da się zarobić przyzwoite pieniądze. Nie trzeba pracować fizycznie, tylko przy wydaniu towaru. Głownie jest to praca z ludźmi. Trzeba być przygotowanym na głupie pytania upierdliwych klientów. Kasa się zgadza.

Ola
@Maciek

Klienci potrafią dać w kość, ale jaka satysfakcja jak ten "upierdliwy" klient wraca "BO JEDNAK MAMY NAJTANIEJ: :D

Robertos

znam to z autopsji

@Ola

Najtaniej serio ? Włącz sobie porównywarek cen ceneo to się zdziwisz kto ma najtaniej...

robcio
@Dyskusja

to kupuj na ceneo

@robcio

Ceneo to nie jest sklep tylko porównywarka cen.

niepolecam
@Ola

na takich klientów mex liczy..... ich kasa nie moje zmartwienie a taniej to jest w każdym prywatnym sklepie elektronicznym, markecie. Antena siatkowa w media 59,99, w sklepiku na rogu 39,99, nawet w bricomarche ta sama antena za 34,99. Dalej przewody hdmi w media 49,99 a w wymienionych sklepach po 9,99-19,99. Micro-usb tańsze w sklepikach prywatnych i marketach spożywczych i niech nikt po mnie nie mówi że tańsze bo gorsze bo media sprzedaje ten sam tani słaby jakościowy towar z wyższą marżą w wyższej cenie. Drobne agd tańsze na promocjach w lidlu i biedronce..... Biedronka nawet TV ma tańsze oraz smartfony .... Laptopy i komputery xkom zaprasza.

@niepolecam

Dokładnie o tym mówię w takich sklepach typu media expert Markt czy Saturn nigdy nie będzie taniej bo te sklepy płacą wysokie czynsze za powierzchnie handlowe w najlepszych miejscach typu galerie centra handlowe i ponoszą ogromne koszty za reklamę.

tom
@niepolecam

Kto nie chce, niech u nas nie kupuje tylko w Biedronce. Mi nie przeszkadza to że mam taniej jako pracownik, a klient wymaga to płaci.

stam

i tyle w temacie +1

Tomson
@robcio

Przez ceneo warto kupować, często poprzez ich strone jest taniej niz wchodząc bezposrednio na strone sklepu. I dziwne ze jako handlowiec tego nie wiesz. Inna sprawa ze w ME ceny np kompów, gier, sprzętu audio video sä w ME wysokie.

Tomson
@Maciek

Szkoda że sprzedawcy nie mają szkoleń, albo szkolone są przez też przypadkowe osoby. Bo czasami ci jak piszesz upierdliwi, dociekliwi ( chyba kochani) klienci mają większą wiedzę niż sprzedawca, wynik częstych rotacji i tych słabych szkoleń? Osoba z rtv audio itp powinna mieć widzę lepszą niż 15 latek, a często jest żenada, ale to wina góry, nie sklepu.

Karen

Kocham Media Expert!!!

Aldi
@Karen

Chyba trafiłaś na fajnego lidera :)

Karen
@Aldi

Sama jestem liderką i codziennie wstaję szczęśliwa, bo mam super ekipę. MIlego dnia!

Leszek

Super sklep bardzo mili pracownicy

Pit

Osobiście nie polecam pracy w ME w Piotrkowie Trybunalskim na dziale POK ( Punkt obsługi klienta ) oraz jako doradca klienta działu IT. Pan 'kierownik' razem z panią 'kierowniczką' są bardzo specyficznymi osobami w pracy. Działają bardzo, ale to bardzo specyficznie. Może to podchodzić wręcz pod (usunięte przez administratora)- subiektywne odczucie każdej osoby. Prawie nikt na dłuższą metę nie wytrzymuje 'reżimu' w tym sklepie. Przykład: Kolejka na 15 osób a kierownik potrafi tylko powiedzieć: szybciej szybciej, albo : no co się tak ociągasz. Sam tylko stoi, ewentualnie spaceruje sobie i wita klientów zamiast pomóc jak widzi, że jest bardzo dużo ludzi. Przykład drugi: Przerwa 15 minutowa. Przysługuje pracownikowi przerwa 15 minutowa, w tej przerwie jedni jedzą posiłki suche, inni na ciepło. Jednak jeśli przekroczysz - UWAGA czas przerwy np o 2-3 minuty, tak 2-3 a nie 10-20 to są wielkie pretensje. Kierownictwo tego nie rozumie ponieważ chodzą sobie co rusz na zaplecze i nikt ich nie wylicza z tego. Raz siedzą sobie tam 5 min a innym razem 25 minut. P.s - Kawa na zapleczu to nie sprawy służbowe. Idąc załatwić potrzebę fizjologiczną - trzeba jak w przedszkolu powiedzieć, że wychodzi się do WC. Wychodząc na papierosa - trzeba wpisywać było swego czasu dokładną godzinę wyjścia i przyjścia z przysłowiowego dymka. Kolejna kwestia - pracując na dziale POK, pracujemy tylko w teorii do godziny 19. Przeważnie wychodzi się 19 20, 19 30 ponieważ trzeba zamknąć kasę podliczyć pieniądze itp. 90% załogi punkt 19 wychodzi sobie z pracy a dział POK robi po godzinach, i swego czasu nie wolno było wpisywać nad godzin jeśli nie przekroczyło to dodatkowych 30 minut. Np - 19 28 liczone było, że wyszło się o 19. Czy są jakieś plusy tej pracy? Dla mnie osobiście ich nie było. Możliwości zarobkowe na dziale POK są znikome. Podczas rozmowy kwal, mydlą oczy tym, że można wyjść do klienta i również być aktywny w sprzedaży, i w ratach. W praktyce ma się to tak, że prawie żaden 'kolega' z działu nie odda Ci klienta ani rat ponieważ to są ich pieniądze. Psychicznie w tej pracy trzeba być nie tylko mocnym, a wręcz być jak skała. Być może gdyby kierownictwo było inne to atmosfera była by dużo lepsza. Sklep wyniki ma bardzo dobre, i tym może się szczycić się kierownik sklepu, jednak chyba zapomina, że te dobre wyniki robią długoletni pracownicy z działów sprzedaży. Tam gdzie można zarobić bardzo dobre pieniądze to już są po kilka dobrych lat na danym dziale osoby i tam rotacji nie ma prawie wcale. Na dziale POK rotacje są tak częste jak zmiany trenerów w klubach Ekstraklasy albo i jeszcze większe. To nie jest przypadek. Pan kierownik ma swoje stanowisko właśnie przy dziale POK I IT , czy to przypadek, że właśnie na tych działach są największe rotacje? Na to pytanie już odpowiedzcie sobie sami. Jako klient - sklep warty polecenia. Jako pracownik sklepu - omijać szerokim łukiem. Być może taka jest specyfika tej branży, liczą się tylko cyferki i tabelki. Jeśli ktoś uważa, że da radę to śmiało może próbować, jeśli tylko jest odporny na stres i na wszystko co z nim związane. W innym przypadku można stracić dużo zdrowia i nerwów. W pracy oczywiście są też inni pracownicy, z jednymi można się dogadać z innymi nie. To akurat jest normalne i tak jest wszędzie. Zarobki jak na takie warunki są bardzo słabe.

Olefan
@Pit

WIdać trafiłeś na kiepskiego kierasa, zdarza się. U mnie szef jest jak kumpel. Może weź swojego na piwo;)

patrykooo

Dopiero pierwszy miesiac ale git jest

Łodzianin

Pracuje w sklepie już 9ty rok. Niedługo jubileusz i nie zamierzam zmieniać pracy na żadną inną !

kandydat
@Łodzianin

Miło słyszeć, że ktoś jest zadowolony :) zazwyczaj ludzie wypisują tutaj żale. Mógłby ktoś pokazać Firmę z tej dobrej strony;> za co ją lubicie?

Pracolubek
@kandydat

Za wypłaty na czas, obiady, fundację i kolegów !!

Triminos
@kandydat

Za KARTĘ PODARUNKOWĄ na święta!

Iwcia
@kandydat

Ja ogólnie czepiałam się Firmy, ale z perspektywy czasu uważam, że traktuje lepiej swoich pracowników niż konkurencja.

@Łodzianin

Ja też jestem bardzo zadowolony z pracy. Pracuję na magazynie i już po miesiącu pracy czuję się doceniony przez koordynatora ale daję z siebie wszystko. Myślę że jeśli ktoś dobrze pracuje i się stara to firma go doceni.

@Iwcia

w 100% racja. Ja pracowałem u konkurencji - kiedyś firma na S ale bardzo którko poźńiej na E :) Uważam, że dobrze z robiłem przychodząc tu.

Filipos
@kandydat

Ja np. pracuje tu bo zawsze mam zniżki na zakupy. Praktycznie skorzystałem chyba z każdej kategorii sprzętu przy kupowaniu sprzętu do mieszkania.:)

Hasselhoff
@kandydat

Lubie ME za pracę bez spiny - mimo że jak to w salonie- sie pali i wali to da sie ogarnąć i gasimy pożary. Ludzie są spoko ogólnie w całej firmie - przynajmniej ja mam takie podejscie pozytywne i serdeczne i naprawdę wyjatkowo trafi sie ktos kto tego nie odwzajemni ale nie załamuje mnie to :)Lubie też to że ciągle coś sie dzieje i mimo powtarzalnych niektórych czynności każdy dzień jest inny a no i to że ciągle w ruchu jestem bo(usunięte przez administratora) nie cierpię monotonii.

Filipiny
@Filipos

Myślę, że skorzystało z tego wielu pracowników tylko nie tracą czasu na takie forum. W rodzinie też się pytają czy im kupię coś taniej :DD

Były
@Łodzianin

Ciekawe w jaki sposób udało się tobie tyle lat przepracować w Łodzi skoro pierwszy sklep otwarto pod koniec 2014 roku.

@Pracolubek

Serio?! "wyplata na czas" jest takim atutem wedlug ciebie co moze zaoferowac pracodawca? :D

A 10-tego..

Serio, mam kredyt do zapłacenia 12- tego i nie wyobrażam sobie, żeby kasy nie było tego 10-tego na koncie. Bank nie pyta, czy ktoś się spóźnił czy firma ma kłopoty - kasa ma być. I dla mnie "kasa na czas" z Media jest mega ważna

@A 10-tego..

Ok fajnie ze masz na czas. Bardziej moj kontekst posta odnosil sie, że "wyplata na czas" jest norma i niczym wyjątkowym a ktos wypisuje to jako atut firmy.

Darek
@Hasselhoff

praca bez spiny w mexie? co ty gadasz chłopaku?

kazik

Cześć Terg poszukuje pracownika na stanowisko Specjalisty ds. Planowania i Transportu w Łodzi ul. Jędrzejowska. Czy ktoś może napisać jakie warunki pracy panują w tej firmie. To praca ilu zmianowa czy pracuje się we weekendy itp. Im więcej wiadomości tym lepiej :) Z góry dziękuje za każdą informację

kaź
@kazik

Cześć i uzyskałeś jakieś informację ?

Ciekawa

Dziś dostałam telefon od rekruterki i w środę idę na rozmowę. Chciałabym jednak dowiedzieć się wcześniej czy warto. Chodzi mi o stawkę oraz zmiany. Czy są dwie czy trzy i tak dalej. Pomoże ktoś? ????

@Ciekawa

Wszystkiego dowiesz się jak pójdziesz na rozmowę bez sensu pytać o takie rzeczy tutaj...

Jaka jest stawka godzinowa i system zmianowy ?

Kandydatka

Jaka jest stawka godzinowa i system zmianowy?

Rozczarowana

Rozmowy rekrutacyjne bez sensu, jakby co najmniej praca w media expert była porównywalna do pracy na stanowisku państwowym. Pierwszy etap to oczywiście telefon z działu czy nadal jest zainteresowanie ofertą pracy i umówienie spotkania. Nastepny etap to spotkanie z Panią rekruterką, jeżeli z rozmowy wyniknie zainteresowanie obydwóch stron to przechodzimy do następnego etapu.. Czyli za tydzień... Spotkanie z Panią rekruterką i kierownikiem danego dzialu o które aplikowaliśmy. Niestety w moim przypadku natrafiłam na Panią kierownik, która nie doceniła mojego doświadczenia, wykształcenia, polecenia do pracy przez innego pracownika, a skupiła się na tym, że mam dziecko ???? Można podejrzewac, że bym chodziła na L4.... Ale to troche słaby argument, bo jakby tak było to by mi umowy pierwszej 3miesiecznej nie przedłużyli, poza tym opiekę dla dziecka mam zapewnioną. Ja sprawie zgłaszam do PIP. A wszystkim, życzę powodzenia, ja jednak znalazłam pracę u konkurencji na takich samych warunkach socjalnych... Niestety co do wynagrodzenia to nie wiem czy takie samo czy nie,bo niestety nie poinformowano mnie na tych spotkaniach dwóch!! o wynagrodzeniu.

notak
@Rozczarowana

Fajnie, że znalazłaś pracę i nieważne czy tu czy w innym sklepie ;) Wyczuwam przerost formy nad treścią.

niedowiary
@Rozczarowana

Nie chce mi się wierzyć, że dostałaś się do konkurencji a przyszłaś tu, żeby wylać swoje żale. Ciesz się, że się dostałaś i olej swoją rekrutacje zakończoną porażką.

Mama trójki dzieci
@Rozczarowana

U mnie nie zwrócili uwagi na to, że mam dzieci. Dostałam się bez większego problemu, ale za to pracowałam wcześniej w handlu, a wydaje mi się, że to duży plus.

Rozczarować a
@notak

@notak Nie, nie żaden przerost,chyba źle się zrozumieliśmy. Mój wpis miał na celu przekazanie innym aplikującym do media expert, aby poświęcili temu więcej czasu... Myślę, że nie jest to dla kogoś kto potrzebuje pracy 'pilnie'. Ponadto, odradzam przyszłym kandydatom nadmieniania na rozmowach kwalifikacyjnych o posiadaniu dzieci. Pozdrawiam, zapewnie... Panie pracowniku media expert :)

@Mama trójki dzieci

A kiedy okazało się, że ma Pani dzieci? W trakcie rozmów kwalifikacyjnych czy podczas podpisania umowy? Sądzę, że dużo zależy od postawy kierownictwa danego działu.

@niedowiary

Życie jest nieprzewidywalne, czasem sprawiedliwe jak widać. A co do tego forum to wyraziłam swoją opinie, bo chyba po to jest założone, nie? Większość, jak nie prawie wszyscy, gdy się nie dostaną do pracy w media expert, po rozmowach kwalifikacyjnych olewają sprawę, szukają dalej pracy, ale ja postanowiłam podzielić się z innymi moim doświadczeniem z rozmów.

Aneta

Bez sensu napisane!!!

@niedowiary

Chyba normalne że ludzie dzielą się swoimi spostrzeżeniami po zajściu... (usunięte przez administratora)

@Adam

Adam zgadzam się z Tobą, to normalne że każdy kto miał złe doświadczenia podzieli się tutaj. Ja sama jestem osobą ucząca się, nie mam 26 lat a próbowałam dostać się na ten magazyn bo mam doświadczenie w inwentaryzacjach (konkretnie na kontrolera stanów magazynowych pracowałam na jednym magazynie na takim dziale i to nie krótko). Powiedziano mi, że rekrutacja wstrzymana , choć potem ponownie rekrutowali. A mam doświadczenie w pracach, dużo pracowałam przed komputerem np ;) i nadal się uczę bo w przyszłości chciałabym pracować w innej firmie niż magazyn. Potem na magazyniera mnie chcieli zrekrutować za co podziękowałam . Widać, że to nie poważna firma. Zresztą wolę pracować od poniedziałku do piątku, mam czas dla siebie i jak nie bylo tej epidemii mogę wszystko na spokojnie pogodzić zwłaszcza naukę. Nie polecam tego pracodawcy. Choć z pracodawcami też trzeba ostrożnie bo na obecną chwilę zatrudniają głównie na 4brygady, nawet biura z którymi się spotkałam siedzą do wieczora w pracy. Mozecie mnie minusować, ale prawda jest taka że większość nie ma jaj się postawić tylko tak gadają w internecie. Pozdro :D

Ech
@Dziewczyna

"Powiedziano mi, że rekrutacja wstrzymana , choć potem ponownie rekrutowali" mówisz? A to nie jest tak, że gdy coś się zawiesza, to potem, gdy sytuacja się zmieni, się to odwiesza? Powodzenia w pracy!:)

Aneta
@Dziewczyna

To pracodawca wypłaca Twoją pensję. Pensję, na którą musisz zarobić. Taka prawda. To nie jest praca "państwowa", gdzie siedzisz i nie robisz nic (przykro mi, jak oceniłam pracowników państwowych urzędów, ale ocena wynika z doświadczenia). Za leżenie i nic nie robienie nie ma wypłaty. Po prostu. media nieźle płacą i dają dobry socjal, ale jak ktoś chce narzekać to zawsze znajdzie problem. Wiem jedno, że nie ma kasy za darmo. I bardzo dobrze.

@Aneta

Widzę, nikt mnie nie zrozumiał(usunięte przez administratora) Napisałam, że dostałam zaproszenie na rozmowę o pracę na dział Kontrolera stanów magazynowych. Później powiedziano mi, że rekrutacja została wstrzymana. Parę dni później, nadal widniało na stronach typu (usunięte przez administratora).To nie jest poważne traktowanie kandydata. Ludzie przeczytajcie najpierw ze zrozumieniem nim skomentujecie xd

@Aneta

Oczywiście jeszcze dodam, że sytuacja miała miejsce pod koniec marca :)

Mlody

Dzień dobry mam kilka pytań odnośnie pracy na wózkach o jakich pieniądzach mówimy na początku i na czym ta praca polega bo ja pracuje na magazynie i chciał bym wiedzieć coś więcej po czas na zmiany z góry dziękuję za szczere odpowiedzi

szczery
@Mlody

ja jeżdżę wózkiem i mam 4,5 tyś podstawy.Do tego dochodzą nocki i nadgodziny więc miesięcznie mam ok 7 tyś.Spokojnie możesz wołać 4 tyś ale jak masz doświadczenie to wał wyżej np. 6 tyś.Wtedy przy negocjacji masz z czego zejść.Powodzenia

Doświadczony
@szczery

Ale chyba nie w tej firmie. Nawet z nadgodzinami tyle nie dostaniesz, a nie wiem skąd wziąłeś tę podstawę:)

Misiek

Byłem na rozmowie o prace,przebiegła normalnie,pytania jak wszędzie. Na zakończenie Pani poinformowała mnie ze na drugi dzień zadzwoni i powie czy są zainteresowani czy tez nie,mija 3 dzień i kontaktu brak SŁABO TO WYGLĄDA

@Misiek

Dzień dobry. Na jakie stanowisko, kiedy i w jakim mieście odbyła się ta rozmowa?

Misiek
@MediaExpert

Lider magazynu Rozmowa odbyła się w Łodzi na ulicy zakładowej niestety do tej pory nikt nie oddzwonił tak się nie postępuje. Pani z HR chyba ma strasznie dużo pracy albo nie szanuje ludzi i ich czasu .

@Misiek

Mamy już nowo przyjętego lidera na wydaniach,zapewne wybierali z pośród wielu osób i Ciebie niestety odrzucili...zycie.

Bony
@Aldek

racja zycie ale po co reklamują sie ze stawiają na swoich jak zatrudnili kogos z zewnątrz??

@Bony

Nie każdy nadaje się na lidera widocznie nie mieli nikogo ciekawego do wyboru i wzięli z zewnątrz.

Kibol97
@Aldek

Kto chce, ten awansuje. Trza mieć ambicje i przeć naprzód. No i bicki się przydadzą:)

Bony

Niestety to prawda ale to jest wina kordynatorow i kierownikow to oni doprowadzili do takiego stanu bo maja parcie na tabelki wyniki i premie niech se sami tak zapierdzielaja za grosze..

Zostaw merytoryczną opinię o MediaExpert - Łódź

• Jak się pracuje w MediaExpert?

Zobacz opinie na temat firmy MediaExpert tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 123.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MediaExpert?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 55, z czego 14 to opinie pozytywne, 23 to opinie negatywne, a 18 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy MediaExpert?

Kandydaci do pracy w MediaExpert napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

MediaExpert