ALTEN Polska

Opinie o ALTEN Polska

Na wstępie powiem: TAK pracuje w Alten. Jest to firma dla osob które sa ambitne, dzialaja zadaniowo, lubia dynamike i lubia ludzi. Sa KPI ale to stwarza tez spore mozliwosci rozwoju, awansu nawet po krótkim stazu pracy. A przede wszystkim jest to bardzo stabilna firma, która dziala w wielu branżach, co w dzisiejszych czasach koronawirusa ma ogromne znaczenie, szczegolnie dla osob które lubia czuc się bezpiecznie, wiec nigdzie się stad nie ruszam ????

Jakie wartości są cenione w ALTEN Polska?

KPI

Determinacja, rywalizacja, dążenie do celu bez żadnych skrupułów... to są wartości obserwowane na co dzień, a nasilane pod koniec semestru, gdy kończy się czas, aby zrealizować wynik.

@KPI

Już wiem w takim razie za co jest się docenianym w firmie i według mnie fajnie, że pracodawca zauważa takie rzeczy gdy ktoś daje z siebie jak najwięcej. Możesz napisać co w przypadku gdy właśnie ktoś się sprawdza w taki sposób? Jak jest nagradzany?

Gdzieś tu przeczytała. Komentarz, że szukają ludzi z dużym doświadczeniem i dobra znajomością angielskiego za 3500 zl na rękę, hahaha. To jest żenada, że szukają ludzi z dużym doświadczeniem i płacą takie marne grosze. Ktoś w tej firmie ma chyba problem z logicznym myśleniem

Dziękujemy za podzielenie się opinią o czymś, czego Pani nie zna. To bardzo wiarygodne. Rekrutujemy na wiele róznych stanowisk, mamy różne wymagania oraz różne widełki zarobków. Zachęcamy do spróbowania swoich własnych sił :) Miłego dnia!

Mimo przeprowadzonej rozmowy rekrutacyjnej ( o czasie ) nie dostałem żadnej odpowiedzi a cekam juz 3 miesiace. Sama rozmowa wydala mi sie interesujaca i odnioslam wrazenie ze obie strony sa zaintetesowane wzpolpraca. Nawet po napisaniu maila do Pani o imieniu pochodznia wloskiego. Nie otrzymalem odpowiedzi o wyniku rekrutacji. Uwazm ze zachowanie godne pozalowania i kompletny brak profesjonalizmu. Szanowna Pani czas ktory poswiecilam jeat czasem zmarnowanym. Na szczescie sa powazne firmy na rynku i prace mam:)

Inżynier Elektryk

Rekrutacja na podane stanowisko od momentu zaznaczenia, że moja aplikacja jest rozpatrywana, trwała ponad 2 miesiące. W międzyczasie wszystko "rozgrywało się" za pomocą rozmów telefonicznych, w trakcie których zaznaczałem wyraźnie, że jako osoba świeżo po studiach posiadam co najwyżej doświadczenia z praktyk i staży, co konsultantka agencji zrozumiała i zapewniła, że nie musi być to wcale źle odebrane przez docelowego klienta (firmie, w której byłaby docelowo ta praca). Dopiero po ok. półtora miesiąca odbyło się spotkanie video-online, podczas którego niewiele kwestii zostało sprawdzonych, a część wzięta "na wiarę". O odzew ze strony agencji trzeba niestety było się dopominać, mimo zapewnienia o niezwłocznym komunikacie, gdy firma-klient przyśle odpowiedź, no i w odpowiedzi i tak znalazło się hasło "zbyt małe doświadczenie". Uważam, że nie jest fair ze strony pośrednictwa, gdy przekazują dla zysku i wrażenia "działania" firmom-klientom aplikację osób takich jak ja wiedząc, że skazują ich i tak na przysłowiowe pożarcie. Jestem tym zawiedziony i czuje osobiste upokorzenie.

Pytanie o jedno doświadczenie, które wydało się klientowi najbardziej zbieżne z profilem działania jego firmy, pytania o znajomość schematów elektrycznych

P.

Mimo rozmowy kwalifikacyjnej umówionej na konkretny dzień oraz godzinę, nie otrzymałem obiecanego telefonu. Szablonowy przykład braku szacunku dla kandydata oraz jego cennego czasu. Niestety nie polecam skoro firma wykazuje się całkowitym brakiem profesjonalizmu jeszcze przed podjęciem zatrudnienia.

@P.

Dzień dobry. Dziękujemy za pozostawienie opinii. Czy byłby Pan uprzejmy napisać, z którym z oddziałów był Pan umówiony na rozmowę, na jakie stanowisko i kiedy dokładnie miała się odbyć? Chcielibyśmy poznać przyczynę naszego błędu i wyjaśnić co się wydarzyło. Wykazanie się "całkowitym brakiem profesjonalizmu" to ostatnia rzecz, którą chcielibyśmy przeczytać na swój temat :/ Dziękujemy!

J.

Byłam na rozmowie na przełomie września /października. Zmarnowałam swój czas jedynie. Kochani rekruterzy omijajcie miejsca gdzie oferują najniższą średnią krajową lub delikatnie ponad to. Nie gódźcie się na takie warunki współpracy za kartę multisport:) Przykre, że są takie miejsca jak to i trzeba ludzi rekrutować na ogromną skalę bez żadnej wizji rozwoju.Usłyszałam na rozmowie, że każdy zajmuję się czymś innym ,,każdy jest od innej śrubki'' zamiast mieć kontrolę nad całym procesem rekrutacyjnym. Rozmowa rekrutacyjna miała miejsce w Krakowie.

Jerzy

Jaka atmosfera jest w firmie? Czy można liczyć na wsparcie kolegów, mam trochę małe doświadczenie?

Czy rozmowa rekrutacyjna w ITEKNA Polska odbywa się również w języku angielskim?

memphis

Itekna nie istnieje od przynajmniej 2-3 lat. A jeśli chodzi o rozmowę, zależy od projektu. Na pewno są pytania po angielsku na rozmowie. W IT to raczej normalna sprawa, tym bardziej jeśli po stronie klienta albo w teamie są obcokrajowcy.

Rajs

Widac, jak Alten oszukuje i usuwa posty ktore sa dla nich niewygodne. Przykladem sa ostatnie gdzie odpowiedzi do moich postow nie zostaly usuniete a juz sam post owszem. Zle to swiadczy o firmie, ale to juz inna bajka

@Rajs

Oskarżenie oszustwa to poważny zarzut, szczególnie, jeśli piszesz o tym na forum publicznym. Zapoznaj się proszę z zasadami działania forum GoWork.pl. Linki dodaje poniżej. Wówczas upewnisz się, że pracodawca nie ma możliwości usuwania opinii a same opinie mogą być usunięte wyłącznie wtedy gdy łamią polskie prawo lub regulamin forum GoWork.pl https://www.gowork.pl/regulaminhttps://www.gowork.pl/faq_pracodawcy

Zly

Wczoraj napisalem odpowiedz na Twoj komentarz. Dzis go nie ma. Cuda...

Sylwia

Szkoda, że ALTEN nie informuje podczas podpisywania umów B2B, że w każdej chwili ich klienci mogą zawiesić usługę i konsultant zostaje bez pieniędzy. W innych firmach, gdy coś takiego się dzieje to firma kontraktorska zapewnia konsultantowi tzw. ławkę i wynagrodzenie zgodne z podpisaną umową. Alten w najlepszym razie proponuje podzielenie się odpowiedzialnością 50/50 pomimo tego, że w podpisanych umowach nie ma słowa o czasowym zawieszeniu wykonywania usługi, które nie byłoby na życzenie konsultanta. Radzę uważać i bardzo dokładnie pytać o to podczas negocjowania umowy! Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Przestańcie robić sobie jaja z ludzi

@Sylwia

Dziękuje, że podzieliłaś się swoją opinia. Na pewno większa liczba kandydatów zwróci uwagę na te kwestie. Nie wiem, czy dobrze Cię zrozumiałam, ale wspomniałaś, że w umowie jest brak zapisu odnoszącego się do danej sytuacji? Zatem kandydat na to stanowisko nie jest świadomy, że do takiej sytuacji może w ogóle dojść? A może taki zapis istnieje, tylko jest inaczej sformułowany?

Karol

30%? czyli standardowo

Mark

z tego co wiem to 50%

Janusz
@Mark

Marża 50% jest nierealna w Polsce, zwłaszcza w IT i branzach "technicznych". Każda firma bierze ok 20-30%, może poza gigantami robiącymi dla publica (Ci biora mniej).

Alicja

@Rajs, co masz na myśli mówiąc o wykorzystywaniu? Różnica wynagrodzeń jest powszechnym zjawiskiem w wielu firmach. Jak rozumiem frustrującym dla Ciebie jest fakt, że osoba na innym stanowisku zarabia więcej? Na rozmowie rekrutacyjnej przedstawiono Ci Twoje warunki płacy i omówiono z Tobą kwestię benefitów na danym stanowisku jakie zamierzasz podjąć? Doprecyzuj, proszę, swoją wypowiedź.

Alicja

@15949, dziękujemy za Twoją opinie na temat warunków pracy tym miejscu. Czy jesteś obecnie pracownikiem firmy? A może Twoja współpraca z firmą już się zakończyła? Podzielisz się z nami informacjami na temat benefitów pozapłacowych w firmie? Czy takowe są dostępne dla pracowników? Jak wygląda ten aspekt w ITEKNA Polska?

chcę napisać o sytuacji rekruterów w tej firmie. po pierwsze, uczciwie byłoby nazwać ten dział działem sourcingu a nie rekrutacji. jeśli masz doświadczenie, jako rekruter zastanów się cztery razy zanim przyjmiesz ofertę pracy w Alten, bo najzwyczajniej w świecie możesz poczuć się oszukany i rozczarowany. po drugie, KPI. niezależnie od tego, ile masz projektów - 3 czy 10 - obowiązują cię te same wymagania. jest to niezwykle frustrujące, szczególnie kiedy projektów jest mało, starasz się ale i tak wiesz że ich nie osiągniesz. czy “góra” odpowiada jakoś na prośby o zmianę systemu np. żeby KPI został dostosowany do liczby projektów lub żeby rozliczać “rekrutera” z zatrudnień? nie, jest na to głucha. na dodatek w takiej sytuacji możesz liczyć na ciśnięcie, czemu masz mało kandydatów. może nawet będą chcieli cię zwolnić? “góry” nie zastanawia nawet spora rotacja pracowników. po trzecie, beznadziejny system nagradzania za zatrudnienia - musisz osiągnąć pewien pułap zatrudnień, aby dostać dodatkową nagrodę. w większości firm outsourcingowych nagradzane jest każde zatrudnienie i działa to motywująco. bo jak wytłumaczysz, że pierwsze 5,6,7 czy 8 zatrudnionych kandydatów robisz dla firmy za darmo a za kolejne dostajesz gratyfikację? poza tym dla większości “rekruterów” bonus z takim progiem i tak jest nieosiągalny. więc wprowadzenie go w takiej formie nie ma sensu. wszystko to kładzie cień na sytuację “rekruterów” w Alten i jest powodem, że osoby odchodzą ale przynajmniej z wiedzą, jak pracować nie chcą.

Alicja

@Mark, czy jesteś pracownikiem firmy? Możesz powiedzieć nam coś na temat warunków pracy w tym miejscu? Jak wygląda kwestia benefitów pozapłacowych w firmie? Czy takowe są dostępne dla pracowników? Jeśli tak to w jakiej formie? @Zainteresowany, czy jesteś pracownikiem firmy? A może planujesz aplikować do ITEKNA Polska?

Czy jest jakiś powód, że przestaliście pisać?

Niky john

what questions should i expect with the first interview with manger ? points that discussed

Alicja

@Mark, a możesz podzielić się informacją jak przebiega rekrutacja? Kto jeszcze może podzielić się informacja o tym pracodawcy. Jest godny polecenia? Jaka jest atmosfera w Itekna Polska?

Alicja

Witajcie, czy ktoś może słyszał jak rekrutować do firmy? Na stronie internetowej w ogóle nie widzę zakładki kariera. Czy CV trzeba wysyłać jakąś bardziej tradycyjną metodą? Może ktoś wie, jak wygląda rozmowa rekrutacyjna, jak się przygotować? Będę wdzięczna za każdy komentarz od Was.

Mark
@Alicja

Wszystko jest. http://www.altenpolska.pl/kariera/

Igor

Czy tak dobrze się pracuje, że przestaliście pisać?

Zostaw merytoryczną opinię o ALTEN Polska - Warszawa

• Jak się pracuje w ALTEN Polska?

Zobacz opinie na temat firmy ALTEN Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 50.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ALTEN Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 16, z czego 6 to opinie pozytywne, 4 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ALTEN Polska?

Kandydaci do pracy w ALTEN Polska napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ALTEN Polska