SEW-EURODRIVE Polska Sp. z o.o.

3 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o SEW-EURODRIVE Polska Sp. z o.o.

Jasny

Jak obiecałem piszę o zarobkach. Widzę że w firmie są one bardzo indywidualnie ustalane. Część z nas zarabia bardzo dobrze w porownaniu do innych firm a inni przeciętnie ale podobnie jak gdzie indziej. Mniej niż przeciętnie raczej się tu nie zarabia. Rozmowa z przełożonym bardzo zależy od tego na kogo trafisz . Są przełożeni którzy są z namaszczenia i nie nadają się do tego, to pozostałości byłych układzików. Reszta to normalni profesjonaliści są rozsądni i rzeczowi. Tu zarobki zależą od tego co na prawdę potrafisz, a firma celuje bardzo wysoko. Oby wystarczyło kasy na specjalistów

Ciekawski
@Jasny

Którzy to "rozsądni i rzeczowi profesjonaliści" ?

@Ciekawski

@Ciekawski - myślę że nie ma sensu nikogo tu wytykać palcem. Zależność jest prosta kto się nie nadaje to mimo najlepszych szkoleń profesjonalistą nie będzie. Niektórzy są na to zbyt młodzi inni zbyt prości. Resztę dopowiedz sobie sam.

Beata

@Wiktor, wypowiadasz się w tym wątku, więc wnioskuję, że jesteś pracownikiem firmy. Może mógłbyś dodać kilka słów na temat zatrudnienia w Sew-Eurodrive? Czy są obecnie przyjęcia do firmy, jakich kwalifikacji pracodawca wymaga od pracownika i jakie proponuje warunki? Piszesz, że wynagrodzenie jest adekwatne do wykonywanych obowiązków. Czy można je negocjować? Atmosfera w pracy jest przyjazna dla pracownika? Co o tym myślisz? Czekam na Twoją obiektywną opinię.

Wiktor

Bardzo słusznie, że tak jest. Tak jak różnie pod kontem wydajności i jakości pracujemy tak jesteśmy wynagradzani!!!

Beata

@Jasny, minęło już trochę czasu i może mógłbyś, tak jak obiecałeś, podzielić się swoją opinią dotycząca rozmów indywidualnych w pracy? Każda informacja będzie cenna dla potencjalnego pracownika. Zachęcam Was do zostawiania swoich opinii na tym forum.

Wiesz jak wygląda wynagrodzenie w SEW-EURODRIVE Polska Sp. z o.o.? Podziel się swoją opinią. Przekazane przez Ciebie informacje mogą okazać się bardzo cenne!

Jasny

Wiem jak wygląda wynagrodzenie. Z opinią wstrzymam się do czasu rozmów indywidualnych zobaczymy co nam w tym roku zaproponują. Opiszę sytuacje i swoje wnioski szczerze zgodnie z prawdą i szczegółowo a także anonimowo specjalnie na życzenie admina tego forum

Wściekli

Uwaga. Portal gowork usuwa opinie negatywne o firmie SEW. Zapewne nie bez przyczyny. Zachęcamy do oglądania kopii lokalnych tej strony oraz kopii z archiwów internetowych. Wszystko do znalezienia w sieci. Raz wrzucone do internetu nigdy nie ginie. Zachęcamy również do utworzenia związków zawodowych zamiast rady pracowniczej która w 2/3 abdykowała. Spójrzcie sami. Rzeczowe opinie o pracodawcy znikają. Kto was obroni jak zaczną Was znikać? Tylko związki zawodowe

Odpowiedź
@Wściekli

2/3 rady nie abdykowało. Jeden z członków Rady dostał stanowisko Dyrektorskie i z tego powodu nie może dalej sprawować funkcji w radzie. Druga osoba, która zrezygnowała to faktycznie zrezygnowała. Dlatego, że dobrze jej się współpracowało z nowym Dyrektorem Serwisu. I nie ma tu żadnych nacisków ze strony Zarządu, pracowników czy kogokolwiek innego. Doszukujecie się drugiego dna którego nie ma. Trzecia osoba nadal jest członkiem rady, tyle żena urlopie macierzyńskim.

Odpowiedź
@Wściekli

Przed czym te związki zawodowe mają nas bronić? Brzmi to jakby kogoś mieli co najmniej wieszać. Idź popracować na taśmę do Della tak dla porównania warunków pracy. A jeśli czujesz się tak strasznie nieszczęśliwy w tej firmie to co cię powstrzymuje przed odejściem z tej firmy? Wysoka pensja ? Nie możliwe! Przecież jest ci tak strasznie źle. To w takim układzie jesteś masochistą skoro masz małą pensję , narzekasz że jest ci źle i nie szukasz innej pracy. Przecież teraz jest rynek pracy przychylny dla pracowników, nie dla pracodawcy.

Pat
@Odpowiedź

A przed czym broni nas polskie wojsko? Przecież wojny nie ma. Nie zadawaj naiwnych pytań. Związki zawodowe są po to po co wojsko jest i żeby zapobiegać a nie leczyć.

Pat
@Odpowiedź

To szkoda że o tej radzie pracowniczej nie wyjaśniono i jasno tego nie powiedziano w SEW. Tylko człowiek po portalach musi szukać info. Za przepływ i treść informacji pała do dzienniczka dla zarządu.

@Pat

Wiesz co szanuje kazde zdanie... ale pozwol ze wypowiem swoje ...pala dla zarzadu to jest wtedy kiedy ludzi trzeba zwalniac bo nie ma co sprzedawac, albo nie ma kto kupowac i pensji na czas sie nie dostaje... a ludzi na przymusowe urlopy bezplatne sie wysyla jak na te chwile to i premie kwartalne sa i roczne i zapach w kiblu... wiec wez troche wyluzuj albo zmien sobie na 3 zmiany w stoczni... na przyszlosc proponuje jezeli info do ciebie nie dotarlo to zapytac przelozonego albo obcnej rady no chyba ze cie to nie interesuje...

@Pat

Jeśli czegoś nie wiesz to wystarczy zapytać. Wydaje mi się, że Prezes będzie tłumaczyć wszystko na podsumowaniu roku dlatego, że właśnie wtedy planowane są ponowne wybory do Rady. A patrząc po twoich wpisach to chyba jesteś jednym z tych ludzi co to wymagania mają wielkie ale nic od siebie nie dają, co to po "kątach" firmy chodzą i szepczą jak to jest źle. Waszym zdaniem wszystko jest źle i nie tak ale sami niczego nie wnosicie pozytywnego do tej firmy. Tylko ferment siejecie. Jeśli jest tak strasznie to co cię trzyma w tej firmie? Socjalne warunki pracy dobre, jest czysto, na hali praca na jedną zmianę (!). Firmy zewnętrzne przychodzą i mówią, że nasza firma bardzo ładnie wygląda. Mimo wszystko firma nie jest idealna ale też nie jest tak strasznie jak to opisujesz. Sprawiedliwości nie ma na świecie i nigdy nie będzie.

Nie wiem czy ktoś usuwa komentarze czy nie ale nie zgadzam się z wpisem powyżej. W księgowości nie ma "dużej rotacji". W księgowości jest duży nabór i jest dużo nowych osób. Dział Księgowości bardzo się rozrósł. Faktem jest, że w zeszłym tygodniu została zwolniona jedna osoba, a przed tą to osobą poprzednia derekrutacja była jakieś 6 lat temu w tym dziale. Więc nie jest chyba tak źle z tą rotacją. Tak, w tym dziale jest dużo kobiet na macierzyńskim bądź w ciąży. Ale to chyba dobrze świadczy o pracodawcy, że daje szanse kobietom i nie zwalnia ich z tego powodu. A może właśnie firma SEW powinna zwolnić wszystkie kobiety w ciąży i na macierzyńskim skoro uważacie , że to takie złe ?! Do grona osób które jeszcze można by zwolnić dorzucę jeszcze osoby, które biorą zwolnienia lekarskie powyżej jednego miesiąca: te co ręce łamią itd. To byście dopiero opluli tą firmę.

Wreszcie ktos cos rzeczowego napisał... obiektywnie i bez bicia piany...

Ko

Gowork to stronniczy portal i to nie pierwszy raz - znam kilka przypadków. Nie mniej jednak nie sadźcie takich kocopołów o tej firmie. Nie lubisz jakiegoś działu - spoko, zrób se ręką dobrze, endorfiny napłyną do tej pustej pały i japa ci się uśmiechnie. Firma jest dobra tyle że jeszcze się taki nie narodził co by wszystkim dogodził. Rób co chcesz tylko pisz z roztropnością i o realiach osadzonych w rzeczywistości. Nie wysysaj tęgich farmazonów z brudnego palca bo ci paznokieć zejdzie, a bez paznokcia nie zagrasz na gitarze... wiem że lubisz bo ci to przypomina ulubiony rych nadgarstka który tak zajadle ćwiczysz wieczorami pod kołderķą. Ogarnij to co piszesz - pisz prawdę.

@Ko

Mocne.... ale prawdziwe. Co do nadgarstka sie nie wypowiadam ;) ale trzeba byc sprawiedliwym w ocenie... jak wszedzie są pozytywy i negatywy w kazdej robocie ale uwazam ze ogolnie sa tam normalne klimaty...

Uważna

Hej. Rekrutacja to była do księgowości bo jest tam rotacja pracowników na niespotykaną w takich działach skalę. (usunięte przez administratora)

Bartosz

Jaka atmosfera w firmie? Podpowiedzcie czy prowadzą rekrutację?

Insajd
@Bartosz

Rekrutacje prowadzą, sprawdź sobie na stronie sew. Atmoswera poniżej oczekiwań. Chaos, olewka i liczy się tylko obrót. Duże zmiany na papierze, żadne w realu. Trzeba się temu bacznie przyglądać. Ogólnie to zarząd zasługuje na 3- od pracowników.

@Insajd

Ty stary... to co ty tam jeszcze robisz :):) mnie jak kiedys nie pasowalo u pracodawcy to zmienilem... ale do tego trzeba miec jaja a nie narzekac tylko...

Insajd
@anonymous

Zmienić można pracę, kulturę tej pracy albo zarząd w tej pracy. Pozwól mi wybrać. A jaja to trzeba mieć żeby do roboty się wziąć a nie tylko spotykać się po szklanych salach

@Insajd

Haha ;) stary ja tam juz nie pracuje. Dostalem lepszą finansowo propozycje i tyle..;) takze chyba jednak musisz wziac sprawy w swoje rece..;) zycze Ci powodzenia i optymizmu ;)

Beata

@Bartosz udało Ci się zaaplikować ? Jeśli cały czas się wahasz, to zobacz aktualne oferty pracy https://www.sew-eurodrive.pl/ihre_karriere_1/karriere_one_pager/karriere_one_pager_1.html#panel-d237353d-098a-46e2-a7c6-ab31e860fcdb-2 w SEW-EURODRIVE. Daj znać, jak Ci się powiodło. Twoje przemyślenia przydadzą się wielu użytkownikom.

Obecny

A może tak czas pogadać o zarobkach w SEW? https://www.tvn24.pl/magazyn-tvn24/wielka-tajemnica-polskich-plac-wszyscy-na-niej-tracimy,121,2179 Poczytajcie jak nas w balona robią

Ciemny

Niestety nie wszystkich co się nie nadają już zwolnili. Niektórzy grzeją tu ławę za długo. Jarku do dzieła! Chyba prezes daje ci zbyt wiele swobody w braku podejmowania tych decyzji.

sajgon

JEŚLI KOGOŚ ZWOLNILI PO MIESIĄCU TO ZNACZY ŻE SIĘ NIE NADAWAŁ I ŻYCZĘ KAŻDEMU TAKIEJ FIRMY BO JAK NA RYNEK ŁODZKI WARUNKI SĄ PRZYZWOITE

Obecny2

Flex, nie wiesz że myślenie tak jak zły dotyk - boli całe życie. Pozdro.

Flex

Nie wiem co ci ludzie co tu pisza maja na mysli bo ja w takim razie pracuje w innej firmie.... jestem zatrudniony przez flexa od ponad roku i takich imbecyli co to do do roboty przychodza i nie umia sie ogarnać jest ostatnio wielu... pewnie stad ta rotacja... no jak ktos przychodzi i miesiac mija a on mowi ze ciezko bo trzeba myslec a do tego srednio mu to wychodzi to nie dziwie sie ze po miesiacu mu sie dziekuje... co do premii to fakt... flex ich nie dostawal... ale sytuacja sie zmienila i teraz wszyscy maja przyznana... na swieta tez wszyscy z flexa dostawalismy paczki i kase... tak samo jak pracownicy sew...

klinet

Witam, czy te wszystkie opinie są na temat firmy w Łodzi?

N.N

Pracuje w tej firmie od paru lat w jednym z dzialow produkcyjnych i musze przyznac ze jezeli ktos pracuje miesiac i nie ma przedluzonej umowy po okresie probnym tzn ze sie nie nadawal... a dlaczego tobie kolego nie przedluzyli ? Nie wiem ale moze dlatego ze inni koledzy nie mieli z ciebie zadnej pomocy i sami zawnioskowali do przelozonego hehe Nikt za nikogo robic nie bedzie. Duzo ludzi pracuje w tej firmie od ponad 10 lat i bardzo cenia sobie wlasnie stabilnosc... ale kazdy moze miec swoje zdanie...

AG

Hey Nie polecam tej firmy zatrudniają i zwalniają po miesiącu a w między czasie szukają nowych.Praca przez agencje której zależy na ciągłym zatrudnianiu i zwalnianiu...Bez podania przyczyny,(możesz być punktualny,nie chorować,nie chodzić na papierosa,pracowity i tak Cię Zwolnią bo mają zwyżkę ludzi...Jeżeli komuś zależy na stabilnej pracy to z lepiej z dala od tej firmy...

FlexGość
@AG

Niestety, ale prawda sam się przekonałem. Nie polecam , dziwny klimat i chyba większe wymagania niż oczekiwania. Krótko powiem firma nie zatrudnia już od ponad dwóch lat ludzi z agencji i to jest duży minus, gdyż nie masz przywilejów min. premia, gruszka itp.

Kiedyś to była fajna firma, ale od lutego/marca 2010 wszystko się zmieniło... atmosfera dziś panująca jest tragiczna, ale jeśli ktoś lubi "tyranię" to polecam Kp głównie dla pracodawcy, w drugą stronę robi się wszystko, "niby zgodnie z ..."

Zostaw merytoryczną opinię o SEW-EURODRIVE Polska Sp. z o.o. - Łódź

• Jak się pracuje w SEW-EURODRIVE Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy SEW-EURODRIVE Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 15.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w SEW-EURODRIVE Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 9, z czego 2 to opinie pozytywne, 4 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy SEW-EURODRIVE Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w SEW-EURODRIVE Polska Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

SEW-EURODRIVE Polska Sp. z o.o.