SEW-EURODRIVE Polska Sp. z o.o.

3 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o SEW-EURODRIVE Polska Sp. z o.o.

Aktualność
Witamy na profilu SEW –EURODRIVE Polska!

Bardzo nam miło powitać wszystkich odwiedzających.

Przypominamy, że wszelkie naruszenia regulaminu serwisu mogą być usuwane przez administratora portalu.

Pragniemy wykorzystać także tę płaszczyznę komunikacji, aby prezentować warunki pracy w firmie, aktualne oferty a także bieżące wydarzenia oraz inicjatywy.

Mamy nadzieje, że te aktywności przybliżą Wam naszą organizację jeszcze lepiej a także stworzą warunki do wymiany informacji.

Zachęcamy do obserwowania naszego profilu.

Dział HR
SEW-EURODRIVE Polska
@Czas na zmianę ?

Czemu teraz nie piszesz ze były podwyżki i to duże drugi raz w tym roku.

Witam, parę dni temu opublikowano ofertę dla inżyniera sprzedaży. czy można tym samym prosić o opinie z pracy na tym stanowisku? czy są jakieś średnie widełki placowe? Chyba ze wszystko będzie ugadane indywidualnie na rozmowie? ciekawią mnie przedziały

Wieslaw19 Nowy wpis

Ludzi z tego towarzystwa poznasz dopiero jak powiesz że odchodzisz. Strata czasu wyludzanie poczucia wartosci, (usunięte przez administratora) ludzi po mba, zero honoru. Prezes wartosciuje mam wrażenie regiony po wynikach a nie po tym co sie dzieje,duza rotacja.

Nowy wpis

@Wieslaw19

Subiektywne opinie, do których każdy ma prawo , nie zawsze są rzetelnym źródłem informacji. Wszystkich zainteresowanych specyfiką pracy w SEW Eurodrive Polska, zapraszamy do kontaktu z działem HR.

???? Nowy wpis

Jestem pracownikiem i zastanawiam się po co te negatywne wpisy? Po co ktoś zatrudniony pisze że MU jest źle. Po co ktoś kto pracuje kilka czy kilkanaście lat robi złą opinię z niczego????. Po co psuje zle imię firmy która nie jest najgorszą firmą w jakiej miałem okazję pracować. Przy rynku pracownika jak to ktoś napisał show must go on. Po co się męczyć skoro tak źle.

Z jakich powodów pracownicy kończą współpracę z SEW-EURODRIVE Polska Sp. z o.o.? Czy sami rezygnują ze współpracy, czy są zwalniani?

Tu jest zbyt dobrze by się zwalniać. Jedna zmiana 7-15, czyściutko, cieplutko. Kasa na czas! Co chcieć więcej. Na Serwisie można się wyżyć dużym młotem, w tedy w domu jest spokojnie. Polecam z całego serduszka

Potwierdzam

Dodam jeszcze wszystkie świadczenia/ kawa/ herbata/ owoce/ wyrozumiali przełożeni. Nic dodać nic ująć. Jak dla mnie firma marzeń dla pracowników. Mało takich jest na rynku

I przy tych warunkach, które teraz zostały opisane z podkreśleniem terminowości w kasie przysługuje to 5,5 tys brutto? Czy są jakieś przewidywania co do zmiany zarobków od kolejnego roku? mam na myśli rzecz jasna podwyżki

Edyta

W innym wątku padła odpowiedz, na starcie można właśnie te 5500 zł zarabiać. Ze zróżnicowane to dobrze wiedzieć, a co obecnie wywiera na nie największy wpływ?

Justyna

To jakie są w końcu te zarobki, skoro je wskazujesz? Wyżej niektórzy coś pisali o 5,500 zł ta kwota jest nie do ruszenia? A Manager? Nie można starać się o zmianę?

Wszyscy wiemy, że w każdej Firmie zmiany to rzecz powszednia. Zmiana nie musi oznaczać czegoś negatywnego, przeciwnie może przynieść wiele korzyści wszystkim zatrudnionym. Zmiana może przyczynić się do zwiększenia efektywność pracy, umożliwić rozwój umiejętności i otworzyć nowe możliwości. Otwartość i elastyczność wobec zaistniałych zmian i potraktowanie ich jako wyzwanie które można przekształcić w sukces zarówno zespołu jak i indywidualny z pewnością nie stanowi problemu dla pracowników SEW.

Na jakie benefity można liczyć w SEW-EURODRIVE Polska Sp. z o.o.?

Czyli ile te zarobki tak na marginesie wynoszą? Pojawiło się stwierdzenie, że im mniej ludzie tu zarobią tym więcej zostanie w firmie. nie wiem na ile to sprawdzone ale jakie są teraz najmniejsze zarobki przy tym? i na które stanowiska przypadają?

Czas na zmianę ?

Ja napiszę o hali ... Czas niezłych zarobków już w tej firmie miną , pracy na jedną zmianę też , ze względu i pod pretekstem pandemii są 2 zmiany ale jak są nadgodziny czy soboty to pandemia ma wolne. Zaczęło się skłócanie pracowników , kiedyś miła rodzinna atmosfera pomiędzy szarymi pracownikami a biurem i kierownictwem teraz tylko szorstkie spojrzenia. Ciekawe kiedy dyrekcja się obudzi i zobaczy że jak ktoś nowy się przyjmie to szybko się zwalnia albo olewa pracę za takie zarobki nowi bez doświadczenia zarabiają 100 zł mniej niż staży pracownicy z ogromnym doświadczeniem i zaangażowaniem budowaliśmy tą firmę i naprawdę ciężko nam zostawić tą pracę ale atmosfera jest bardzo napięta i chyba nie zdajecie sobie sprawy z powagi sytuacji wkoncu to gruchanie... I zostaniecie sami z młodymi stażem pracownikami i jakość i tępo produkcji bardzo spadnie . Czas się obudzić my już jesteśmy prawie pod ścianą i tylko czekamy na decyzję co do wysokości podwyżek jesteśmy bardziej zgrani niż wam się wydaje ....

Już czas
@Czas na zmianę ?

W przemyśle pensje wzrosły w lutym o 8.5% rok do roku. U nas o zero. To mówi samo za siebie. Odchodzą ludzie z biura, odejdą ludzie z produkcji, odejdą serwisanci i odejdą specjaliści. Wtedy sew cofnie się technicznie o 10 lat. Nie będzie w Polsce zaawansowanej techniki tylko same motoreduktory i garstka pracowników. Ogólnie to dobra firma, ale czasu na reakcje jest już mało. Ludzie potrzebują pieniędzy a nie gadania górnolotnych głupot z hrbp. Na pani A.G. zupy nie ugotujesz

@Czas na zmianę ?

Bądźmy sprawiedliwi. To dobra firma. Po pierwsze wyrównanie około inflacyjne wszyscy dostaliśmy. Przypomnę że premia roczna nie jest czymś co poprostu nam się należało i jest zasługą jednego człowieka, który musiał o nią zawalczyć w DE osobiście. Ja mu za to dziękuję nie wiem jak wy. Przypomne że zamiast premii mogliśmy dostać maila z hrbp zaczynającego się na kochani, a kończącego się na AG. Do tego buziaczki, uściski i przytulaski. Premia jest od podstawy. Jeśli piszący tu macie mbo 15 procent to jak podzielisz 85% na 12 miesięcy to wyrównanie inflacyjne było 7% więc nieprawdą jest że u nas zero. Teraz pozostaje uczciwe pytanie czy i ile będzie podwyżki?

Dzień dobry
@Już czas

Kochani sewiacy! Mam świetną wiadomość Podano dane statystyczne o wzroście wynagrodzeń w sektorze przedsiębiorstw. Jak pisze gus, rok do roku wynagrodzenia wzrosły o 11.7% To daje nam nadzieję na solidne podwyżki ???? Jestem dobrej myśli bo przecież naszą firmą zarządzają profesjonaliści w osobach dyrektorów, którzy nie pozwolą na.... sami wiecie co ????

Hanna
@Czas na zmianę ?

Hmm, to dajcie znać czy te podwyżki w ogóle się udały? Czy udało wam się je wywalczyć. Trzymam kciuki! Szkoda ze kiedyś była taka super atmosfera jak to piszecie a teraz nastąpiła taka zmiana. Mam nadzieje ze dobre momenty do Was wrócą. Piszcie na bieżąco jak wyglada sytuacja !

Ulubieniec
@Hanna

Ile można w tej firmie zarobić na starcie ?

@Ulubieniec

Też bym chciał wiedzieć bo wszyscy piszą tylko o podwyżkach a nikt nie dodał jaka jest teraz podstawa. Chcesz tu iść od pracy że się interesujesz bo ja mam taki zamiar.

@Bartosz

Dzień dobry, Miło nam słyszeć, że jest Pan zainteresowany możliwością współpracy z nami. Warunki wynagrodzenia omawiane są zawsze z kandydatem na spotkaniu rekrutacyjnym adekwatnie do poziomu specjalizacji i zakresu odpowiedzialności na stanowisku. Zapraszamy zatem do złożenia aplikacji poprzez naszą stronę www: sew-eurodrive.pl zakładka Kariera i jeśli będziemy prowadzić rekrutacje na stanowisko zgodne z Pana oczekiwaniami chętnie spotkamy się bezpośrednio, gdzie będzie można omówić interesujące Pana kwestie. Dział HR

@Czas na zmianę ?

Czemu teraz nie piszesz ze były podwyżki i to duże drugi raz w tym roku.

@Ulubieniec

5500 Brutto, po 3ch miejsiącach dochodzi 9% premi za osiągnięcia - cele.

Firma słusznie szuka oszczędności, aktualnie jest zakaz poruszania się służbowymi samochodami wykorzystując paliwa Ultimate.

Lata 2000-czne
@.

Dzien dobry, za moich czasów to było fajnie, Mietek wyjazdy organizował, pikniki dla dzieci, klientów. Kazdy z nas miał swój wkład w rozwoj firmy. Bylo nas ze 30 osob plus Tychy, Rafal i Tomek. Reszty nie bylo. Bylo fajnie. Fakt ze to bylo 20 lat temu ale czytajac wasze opinie to slabo teraz z pracownikami. Nawet nie chce sie w to wierzyc. Marecki pomagal, grosik potrafil rozbawic, Mariusz pomoc technicznie i wyjasnic z cierpliwosci, a reszta jakos dbala o siebie. Nawet Asia i Ewa wielokrotnie pomagala rozwiazac temty z DE. A dziewczyny u góry Malgos, Iza byly cool. Aga od Mietka tez niczego sobie :) Tak czy inaczej czy beda czytac to dawni pracownicy powodzenia wam zycze a tym którzy teraz pracują w firmie trzymajcie sie i wezcie sie do pracy. Docencie to co macie bo to niepatrzac na prezesa tego czy innego bardzo dobra i fajna firma. Uwazajcie na Tychowcow bo oni zawsze przy korytku :)

Hih

SEW jest to jedna z tych śmiesznych firm, które mają duże oczekiwania względem potencjalnego pracownika, ale jednocześnie nie stać jej na to, by odpowiednio wynagrodzić taką osobę. Rozmowa rekrutacyjna na proste stanowisko administracyjne jest przezabawnym doświadczeniem. Pojawiają się na niej absurdalne pytania w stylu, co byś zrobił, gdyby 3/4 pracy całej firmy spadło na Ciebie. Panie prowadzące te radosną pogadankę starają się też podpuszczać kandydata oraz ubarwiają swoje wywody serią pozornie niewinnych kłamstewek, licząc na to, że nie zostaną one zauważone. Całość trwa około godziny, po której kandydat dowiaduje się, że będzie kolejny etap tej maskarady. Oczywiście firma bardzo niechętnie mówi o zarobkach. Dowiedziawszy się tego, jak niskie są, nie dziwi mnie w ogóle ta niechęć.

@Hih

Szanowna Pani, Podczas rozmowy rekrutacyjnej zadawane pytania dotyczą obszaru zadań wynikających bezpośrednio z zakresu obowiązków na danych stanowisku. Mają na celu wstępną weryfikację kandydata, jego doświadczenia zawodowego i wiedzy. Naszym celem jest przekazywanie profesjonalnych i rzetelnych informacji na temat firmy oraz warunków zatrudnienia. Staramy się, aby rozmowa rekrutacyjna przebiegła w przyjaznej atmosferze. W imieniu Działu HR zapraszamy do bezpośredniego kontaktu w celu podzielenia się konkretnymi sugestiami na temat przebiegu spotkania rekrutacyjnego. Dział HR SEW-EURODRIVE Polska Sp.z o.o.

Niedoszła

Kolejne pół roku minęło i znowu firma szuka pracownika biurowego. Widać, że nikt nie chce pracować.

Ilona

Pionowy może być ciekawy, jak wtedy przedstawia się sytuacja z wynagrodzeniem? Na działach zarabia się relatywnie podobnie? Co jeśli ktoś o potencjalnie wyższej stawce przeszedłby do działu, gdzie zarabia się relatywnie mniej?

@Niedoszła

Dzień dobry, Dziękujemy za podzielenie się swoją opinią. Chcielibyśmy wyjaśnić, że aktualne poszukiwanie pracownika wynika z wewnętrznego awansu jednego z naszych pracowników. W ten sposób utworzyło się nowe miejsca pracy, które chcemy obsadzić. Poprzednia rekrutacja, o której Pani wspomina, dotyczyła innego stanowiska biurowego - Asystenta/-tki Zarządu i zakończyła się ona pomyślnie. Prosimy o dokładniejsze zapoznawanie się z ogłoszeniami rekrutacyjnymi a w razie pytań o bezpośredni kontakt z Działem HR. Pozdrawiamy Dział HR SEW-EURODRIVE Polska

Jak w SEW-EURODRIVE Polska Sp. z o.o. wyglądają możliwości ewentualnego awansu na wyższe stanowiska?

Obecny

Zastanawia mnie komu tak podpadła AG Z HR że cały czas na tym forum pisze jakieś nieprzychylne opinie na temat tej pani.Uważam że jest to bardzo krzywdzące ponieważ nasza koleżanka jest bardzo miłą i kompetentną osobą.

@Obecny

Tak to już jest, że opinie są jakby nie patrzeć subiektywne. Jeśli już o ocenie mowa to może w takim razie napiszesz jak obecnie się tu pracuje? Należysz do zespołu HR czy całkiem innego działu? Działy swoją drogą dogadują się między sobą czy raczej kontakty są ograniczone?

@Julia

Pracuję w innym dziale i podtrzymuje swoją opinię jeśli chodzi o naszą koleżankę że to bardzo kompetentna osoba na swoim stanowisku.Może inni pracownicy z dużym stażem mają problem ze firma się zmienia i nowe osoby przejmują pewne obowiązki i wprowadzają jakieś zmiany .Widać że od kiedy dział HR ma nową osobę na stanowisku kierownika to zrealizowano wiele nowych korzystnych rozwiązań jeśli chodzi o rekrutację, komunikację i o inne sprawy dotyczące pracowników.

@Obecny

wiele nowych rozwiązań? O jakie przykładowe może w takim razie chodzić? I co z sytuacją w innych działach? Co można napisać o Logistyce lub Sprzedaży, w nich kiedy w ostatnim czasie zaszły jakiejkolwiek zmiany? Swoją drogą pozytywne?

Niedoszła

Przypomniało mi się o tej firmie bo rekruterka mi zaproponowała pracę. Odmówiłam, bo dwa lata temu zostałam w rekrutacji odrzucona bo... "za daleko pani mieszka" ! Nie był podany żaden inny argument. Jawna dyskryminacja. Oburzyłam się na ten argument, to paniusia jeszcze bezczelnie do mnie "no ja sobie zapamiętam tą reakcję". Także skoro można dyskryminować ze względu na miejsce zamieszkania, to można za wszystko, proszę uważać.

@Niedoszła

Można poznać szczegóły odnośnie tego wspomnianego argumentu? Ciekawa jestem jaka odległość od firmy może zostać już uznana za byt daleką. Jaki byłby max promień w km? Warunek ten wynika z jakiś spóźnień, które kiedyś w firmie mogły mieć miejsce i zakłócać przy tym tryb pracy?

@Julia

Nie wiem jaka jest dopuszczalna odległość zamieszkania. Nie było argumentu. Po prostu "za daleko pani mieszka". Kiedy oburzyłam się na ten niby argument to jeszcze paniusia do mnie "no ja sobie zapamiętam tą reakcję".

@Niedoszła

Daj spokój. HR + AG w tej firmie to farsa. Wcina się gdzie nie trzeba, próbuje wszystko zrobić pod jedną miarę. Ma zerowy poziom empatii, a maksymalny poziom przypodobania się komu trzeba. Farsa !

@Niedoszła

Droga Pani, Jest mi niezmiernie przykro, że jedyne co Pani zapamiętała z szeregu podanych argumentów to kwestia odległości między Pani miejscem zamieszkania a lokalizacją biura. Argumentów było więcej i odnosiły się bezpośrednio do kompetencji, które są wymagane na stanowisku. Faktycznie odległość była znaczna, bo wynosiła prawie 70 km w jedną stronę, co nie zostało przedstawione nam w rekomendacji przekazanej do Pani kandydatury przed rozpoczęciem rozmów, za co zresztą została Pani przeproszona w informacji zwrotnej. Pozostaje mi życzyć Pani powodzenia w znalezieniu miejsca pracy, które spełni Pani oczekiwania. Prowadząca rekrutacje.

@123

Drogi/Droga 123, W imieniu Działu HR zapraszamy do bezpośredniego kontaktu w celu wyjaśnienia zaistniałej opinii. Jest ona mocno krzywdząca i nie merytoryczna, a celem tego forum jest nie jest obrażanie innych pracowników a podjęcie rzeczowej rozmowy na temat pracy w firmie. Czekamy na kontakt. Dział HR

Jak wygląda sprawa grafiku w SEW-EURODRIVE Polska Sp. z o.o.. Czy pracodawca idzie na rękę?

TM

To nie szpital tu nie ma grafiku. Pracujesz pon - pt 7-15 i tyle

@TM

Dział HR informuje, iż grafik uzależniony jest od specyfiki pracy na stanowisku. W firmie obowiązuje zarówno system pracy jednozmianowej oraz system zadaniowy. Zapraszamy do kontaktu bezpośrednio z działem HR z informacją jaki rodzaj pracy Pana/Panią interesuje, a z przyjemnością udzielimy informacji na temat szczegółów jej organizacji. Kontakt: praca@sew-eurodrive.pl Tel: 42 293 01 55 Dział HR

Obecni pracujący

Podziękowania od pracowników dla prezesa zarządu- sami wiecie za co. Dziękujemy ! ????

TM

Ja nie miałem z tym nigdy problemu Nie wiem jak inni z produkcji ale trzeba wiedzieć że produkcja to nie eldorado i ktoś musi pracować a nie wszyscy na urlop

@TM

Wiadomo. A na ile zmian się pracuje? Ty nie miałeś problemu z wzięciem urlopu czy ustaleniem grafiku bo to różnica. Mnie zależałoby na pracy maks do 16. Można się dogadać?

@Bartosz

Dzień dobry Panie Bartoszu, W odpowiedzi na Pana pytanie o godziny pracy oraz organizację grafiku informujemy, iż managerowie zawsze planują urlopy swoich działów w oparciu o porozumienie z zespołem a także przy zachowaniu zdroworozsądkowego podejścia do możliwości wnoszenia zmian w trakcie roku z poszanowaniem dla planów pozostałych współpracowników. W odniesieniu do kwestii godzin pracy to obszar produkcji pracuje w godzinach 7-15, zatem jeśli byłby Pan zainteresowany pracą w tym obszarze istnieje możliwość pogodzenia czasu pracy z potrzebami prywatnymi. Jeśli byłby Pan zainteresowany szczegółami zachęcamy do kontaktu z działem HR pod adresem email: praca@sew-eurodrive.pl, z przyjemnością odpowiemy na Pana pytania. Dział HR

Jakie są warunki zatrudnienia w SEW-EURODRIVE Polska Sp. z o.o.?

Bardzo dobre.

Ciekawska

Czy Gowork lub dział HR tej firmy w osobie AG może odnieść się do pytania czemu znikają wpisy pracowników? Jeśli ma być to źródło rzetelnej informacji o pracodawcy to słabo i stronniczo. AG czego się obawiasz? Prawdy? Czas założyć wątek o SEW na innym forum

@Ciekawska

Dzień dobry, W odpowiedzi na postawione pytanie przesyłamy poniżej zapisy z regulaminu korzystania z profilu Pracodawcy na portalu Gowork, który wskazuje jednoznacznie, iż treści o charakterze obraźliwym, wulgarnym i uderzające w dobra osobiste innych osób będą monitorowane i archiwizowane. Celem profilu jest uzyskanie rzetelnej informacji zwrotnej dającej możliwość poszukiwania rozwiązań lub ulepszeń dla jakości i atmosfery pracy w firmie. Zachęcamy do kontaktu z poszanowaniem założeń i zasad korzystania z profilu. Dział HR Poniżej treść regulaminu: Każda Wasza opinia jest przez nas czytana i stanowi istotną wartość w budowie coraz to lepszych warunków pracy w naszej organizacji. Do kluczowych dla nas wartości należy wzajemny szacunek, zaufanie i profesjonalne podejście do pracy, które także tu chcielibyśmy promować i wzmacniać. Liczymy na merytoryczne uwagi i konstruktywną krytykę, bo tylko takie opinie dają możliwość na rzetelne odniesienie się do problemu. Zwracamy się także z prośbą o zachowanie kultury wypowiedzi i poszanowania dóbr osobistych. Przypominamy, że wszelkie naruszenia regulaminu serwisu mogą być usuwane przez administratora portalu

ciekawy

Witam mam pytanie odnośnie pracy serwisanta w tej firmie czy można prosić o jakieś szczegóły częstość wyjazdów nadgodzin itp oraz jak forma zlecania serwisów

@ciekawy

Dzień dobry, Miło nam słyszeć, iż jest Pan zainteresowany możliwością współpracy z nami. Praca serwisanta związana jest z realizacją napraw silników, przekładni i motoreduktrorów z oferty produktowej SEW a także innych producentów. Realizujemy naprawy serwisowe na miejscu, ale także u klienta. Praca wiąże się z wyjazdami dlatego też należy założyć możliwość przedłużonego czasu pracy w ujęciu dobowym a także częstych delegacji. Wszystkie wyjazdy są rekompensowane w ramach wypłaty delegacji i rozliczenia nadgodzin. Zapraszamy do złożenia aplikacji poprzez naszą stronę www zakładka Kariera lub do kontaktu telefonicznego z Działem HR a z przyjemnością skontaktujemy się z Panem aby udzielić szczegółowych informacji. Dział HR

Gosc

Pracowałam w dziale księgowości. Firma jest bardzo duża i bogata natomiast wynagrodzenia w tym dziale bardzo niskie. Prawie najniższa krajowa. A obowiązków bardzo dużo. To co jest w umowie to jedno a to że z czasem dostaje się coraz więcej do roboty to drugie. Oczywiście bez podwyżki. Atmosfera niemiła. Starsze panie księgowe bardzo niepomocne myślą że każdy inny jest nic nie wart. Donoszą na innych młodszych - lecą do dyrektorki z najmniejszą rzeczą. Czuć napiętą atmosferę niemiło siedzieć tyle godzin w takim towarzystwie. Za te pieniądze zdecydowanie nie warto. Dodatkowo socjal marny i nie dla każdego. Firma nie inwestuje w pracowników. Przy takich obrotach to niezrozumiałe. Rotacja przeogromna . Problem z wzięciem urlopu bo ktoś musi cie zastąpić albo ty musisz kogoś. Za mało pracowników jak na tyle pracy . Najlepiej jakby siedzieć na nadgodzinach . Oczywiście za darmo. Odradzam i cieszę się że zmieniłam pracę.

Jeden zy
@Gosc

Spoko, dyrektorki już nie ma :) Jeden taki mocarz rozwiązał ten kłopot i teraz dyrektorka może wreszcie wziąć się za robotę i dać spokój kosmetyczce, fryzjerce itd. Wszyscy mogą skupić się na pracy... jest ok

@Jeden zy

Jej akurat najgorzej nie oceniam. Do niej nic nie mam. A to że osoby " życzliwe " jej ciągle coś donosiły świadczy o nich. W sumie to jak na przełożoną nie była zła. Inne rzeczy tam " kuleją" o wiele bardziej.

Jeden zy
@Gość

Trudno mieć coś do kogoś kto w sumie niewiele robi. Ja też nic do niej nie mam, co nie zwalnia mnie z obowiązku uczciwej oceny jakości pracy. Płacenie wysokiej pensji za przyjście do pracy na 10 i wyjście o 14 to przesada. Rozumiem że czasem trzeba do fryzjera no ale nie w 4 z 5 dni pracy. Co do osób życzliwych to także nie popieram typowego donoszenia. Popieram natomiast normalną wymianę informacji o bieżących sprawach służbowych i sytuacji

@Gosc

Dział Personalny dziękuje za wszelkie opinie, aczkolwiek prosimy o przekazywanie uwag o charakterze merytorycznym i odnoszącym się do aktualnej sytuacji w firmie. Firma nie odnotowuje dużej rotacji, o której Pani pisze. Dane z ostatniego roku pokazują, że rotacja nie przekroczyła pułapu 5%, co w skali kraju plasuje firmę jako pracodawcę o bardzo stabilnej strukturze. Średni staż pracy w firmie wynosi 8 lat, co także świadczy o dobrych warunkach i atmosferze pracy. Żałujemy, że Pani odczucia indywidualne są inne jednakże nie świadczą one o powszechności zjawiska. Życzymy powodzenia w realizacji planów zawodowych. Dział HR

@SEW-EURODRIVE Polska Sp. z o.o.

Nawet nie zamierzam odnieść się do opinii napisanej tak bardzo " zachowawczo " . Kto tam pracował / pracuje wie jak jest. A kto jeszcze nie pracował a będzie to sam zobaczy. Cokolwiek byście napisali :) a sugerowanie ludziom jakie maja miec opinie na temat tego miejsca mija się z celem profilu na gowork. I jest ujmując grzecznie mało poważne. To tyle.

Major
@SEW-EURODRIVE Polska Sp. z o.o.

5 % ? - nawet jeśli to prawda to dotyczy tylko pracowników zatrudnionych bezpośrednio przez Sew eurodrive. A co z pracownikami których zatrudniacie przez Agencję Pracy Tymczasowej? - przecież jeśli oni odchodzą to skala rotacji dotyczy tej Agencji a nie Sew'a . Bo to z agencją mają podpisaną umowę.

@Major

Dzień dobry Major, W odniesieniu do podanych informacji potwierdzamy, iż odnoszą się do całości struktury bez wyłączenia pracowników zatrudnionych outsourcingowo. Pozdrawiamy Dział HR

@Gosc

Pracuje już w firmie jakiś czas i nie potwierdzę niczego z Pani wypowiedzi. Zastanawiam się czy aby na pewno problem leżał w firmie?

A to dość dziwne bo nadal mam kontakt z dwiema osobami które wciąż pracują w Sew'ie i twierdzą że nic się nie zmieniło na dobre. Moze sobie nie ufacie i nie wiecie co kto szczerze myśli :) dziękuję za odzew ale szkoda czasu na dalsze dyskusje ;)

Ewelina

Wiesz przez jakie biura przyjmuja do pracy czy w biurze jest moze pl kordynator?

@Ewelina

Dzień dobry Pani Ewelino, Jeśli jest Pani zainteresowana podjęciem pracy lub uzyskaniem informacji na temat ofert i warunków pracy w SEW-Eurodrive Polska zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z Działem HR. Adres, na który można wysyłać zapytania o pracę to: praca@sew-eurodrive.pl albo kontakt telefoniczny pod numerem: 42 293 01 55 Pozdrawiamy Dział HR

Magazynier
@Gość

Pracowalem prawie 2 lata jedno co moge powiedziec to atmosfera jest tam tragiczna! I tu potwierdzam że Gość wie o czym pisze

@Magazynier

Dzień dobry Panu, Jest nam niezmiernie przykro, że Pana indywidualne odczucia, co do pracy w firmie nie są pozytywne. Jesteśmy otwarci na dalszą pracę nad poprawą jakości i warunków pracy naszych pracowników, zatem jeśli mam Pan chęć podzielić się informacjami, które mogłyby wesprzeć wprowadzanie usprawnień w tym zakresie zapraszamy do kontaktu: praca@sew-eurodrive.pl lub telefonicznie: 42 293 01 55. Niestety na podstawie tak ogólnego sformułowania trudno podjąć konkretne kroki naprawcze. Pozdrawiamy Dział HR

@Ewelina

Przyjmują przez Flexidea.

@Magazynier

Najwięcej narzekają Ci co najmniej robią i siedzą całe lata i psują atmosferę w pracy.

@Obecny

Racja. Tam najstarsi pracownicy narzekają między sobą najbardziej i najmniej robią . Zasiedziali pracy się nie chce zmienić pracować też nie bardzo a wypłata w terminie więc czemu nie. I byle do emerytury. A obgadać za plecami trzeba i zarząd i kolegów. Dziwię się że kolega wyżej aż tyle wytrzymał w tym "cudownym " miejscu.

Pewna sztuka
@Kire

Narzekają czy nie to faktem jest że w SEW przespano korekty zarobków. Były one kosmetyczne, podczas gdy rynkowo powinny być o te 4 do 5 procent wyższe. Daj spokój wypłata w terminie to żaden sukces. To obowiązek pracodawcy, zwłaszcza takiego jak SEW. Zarządu za plecami nie obgaduje się - piszemy tutaj otwarcie, zgodnie z prawdą i rzeczowo. Proszę bez hejtu i na temat

@Pewna sztuka

Haha dobre :) nie obgaduje? To bardzo dużo cię omija ...

Jedna taka
@Pewna sztuka

Masz rację co do zarobków. Dzis podano dane średnie rok do roku dla przedsiębiorstw i wzrost wynagrodzeń jest o 9.5 % Nie myliłaś się Pewna sztuko, albo przespali albo to zwyczajna chytrość :(

Melon
@Jedna taka

Przespali ? A kiedy nie "przespali" . Oprócz sprzedawców i zarządu w tej firmie nikt nie zarabia tyle ile powinien. I nic dziwnego że na przestrzeni lat odeszło tyle osób które dobrze pracowały miały ambicje i potencjał. A ci którzy pracują tu od lat poprostu stawiają na wygodę zatrudnienia oni już ambicji nie mają. Choćby wspomniani wcześniej sprzedawcy cześć po politechnice - a ich praca polega na tym że siedzą i czekają na telefon od klientów. No ale rozumiem że przekonują ich zarobki bo dość ładnie im płącą jak za nic nie robienie.

@Pewna sztuka

Rządzisz się tu tak samo jak w firmie :D nie trudno zgadnąć kto napisał ten komentarz. Nie twoim zadaniem jest mówić innym co mają myśleć i co jest hejtem. Każdy ma prawo do wyrażenia swojej opinii. Zawsze możesz tu nie wchodzić i nie czytać. A tak w ogóle zajmij się pracą bo oprócz gadania i tobienia szumu przodownikiem pracy to ty nie jesteś.

@Melon

Idealnie w punkt. Zarobki sprzedawców są absolutnie nieadekwatne do ilości ich obowiązków. Czekać na telefon wysłać parę ofert poudawać że się jest zajętym to nawet ktoś z zawodowym by mógł. Pracownicy innych działów mają więcej pracy a dużo mniejsze wypłaty. W ogóle ta firma nie jest w stanie zatrzymać dobrych pracowników tu wszystko demotywuje. Ja też chyba się niedługo pożegnam szkoda czasu . Jedyne czego może być żal to ładnego nowoczesnego biura.

Pewna sztuka
@Wichura

Może po prostu jestem bardziej wyczulona na hejt niż Ty mądralo. Widzę że to Tobie głównie zależy na hejcie tak żeby dyskusja nie była merytoryczna. Płacą Ci za to? A w firmie to rządzi pion zarządu ty baczny obserwatorze. Skoro jesteś tak do przodu i wiesz kim jestem i co robię to aplikuj na moje stanowisko, ciekawe czy zrealizujesz cele? Pewnie nie będziesz aplikować bo wiesz doskonale że skoro tu piszę to zarobki u mnie nie powalają. Robisz szum, siejesz hejt brak merytoryki. Na czyjej jesteś smyczy? Sprawiedliwy pracownik się znalazł co wie wszystko, kto jest kim, a także jaki zysk kto przynosi przynosi.

@Wichura

Idealnie w punkt :))

@Pewna sztuka

Identyczne zachowanie jak w pracy :D teraz już chyba każdy wie kim jesteś. Zawsze tak bardzo " krzyczysz " ale argumentów zero. Firma nie płaci ci za mądrzenie tylko za pracę. Wyluzuj, ochłoń, nie krytykuj szczerości, naucz się samokrytyki i KULTURY, weź się do pracy i nie marudź. To rady dla ciebie :) pozdrowienia.

@Pewna sztuka

Ta co najbardziej krzyczy najmniej robi . I podobno nie hejtuje. No widać ... jedno pewne faktycznie ktoś inny powinien aplikować na Twoje stanowisko ...

Justyna
@Jeden zy

Coo? To nie macie żadnej osoby zarządzającej tam? Jak to działa, jestem mega zdziwiona

Roztropna
@Gość

A może tak dla odmiany zamiast skakać sobie nawzajem do gardeł zaczniecie dyskusję o tym o ile należałoby podnieść wam zarobki? Jakieś propozycje w % lub pln? Czy nie macie wrażenia że ktoś was napuszcza nawzajem na siebie i robi to celowo aby dyskusja zeszła na manowce? Nie dajcie się wkręcić, hr i marketing nie śpią

Jeden gość
@Roztropna

To co tu się dzieje jest odzwierciedleniem rozmów w pracy. Ten temu. A tamta tamtej. Udajesz czy cie to omija ?

Roztropna
@Jeden gość

Wiem i nad tym właśnie ubolewam. Para idzie w gwizdek zamiast napędzać zmianę na choćby lepsze zarobki. Jak pisał Lis - "Polska głupcze"

Ktoś
@Major

Jeśli w tej firmie jest naprawdę źle , zatrudnienie przez FLEX i kiepsko płacą to czemu nie odejdziesz ? Dla mnie to nie logiczne, że jeszcze tam jesteś.

@Ktoś

Czy my aby na pewno czytamy ten sam komentarz użytkownika major ?? On nigdzie nie napisał tego co mu zarzucasz. Tylko podjął temat rotacji .

@Gość

Masz racje. Nie napisał tak. A jeśli chodzi o rotacje to może mieć różne podłoże. A jak według ciebie jest z zarobkami? Stawka jest w miarę dobra, czy płacą mnie niż w innych takich firmach.

@Ktoś

Wiesz, że ludzie sobie lubią ponarzekać. I nawet jak kiepsko płacą to nie każdy ma odwagę zmienić prace. A ty co sadzisz o zarobkach?

Zostaw merytoryczną opinię o SEW-EURODRIVE Polska Sp. z o.o. - Łódź

• Jak się pracuje w SEW-EURODRIVE Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy SEW-EURODRIVE Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 14.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w SEW-EURODRIVE Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 9, z czego 2 to opinie pozytywne, 4 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy SEW-EURODRIVE Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w SEW-EURODRIVE Polska Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

SEW-EURODRIVE Polska Sp. z o.o.