Opinie o STERWERK BV w Deurne

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy STERWERK BV. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie STERWERK BV o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o STERWERK BV w Deurne

DO Wojtas "przyjaciel" kozy

wojtas - 2013-09-24 20:17:51 witam.tak czytam wasze opinie,i postanowiłem samemu wypowiedzieć się na temat tej firmy.a myślę że jestem osobą wystarczająco kompetentną żeby wypowiadać się nt. sterwerku gdyż przepracowalem tam prawie osiem lat.na początku odnośnie opinii pana który pisał o stawce 6euro.sterwerk nie dawno dopiero zmienił system rozliczania pracowników,na lepsze powiedzmy bo ci co pracują dużo godzin na pieniądze za nadgodziny czekają ponad miesiąc jak są na urlopie.bo nadgodziny są kumulowane i jak jesteście na urlopie wypłacane w ratach.jak pracowałem w sterwerku był stary system w którym płacili za wszystkie godziny nastepnego tygodnia stawka netto czesto wychodziła poniżej 6E. niektórych do tej pory tak rozliczają.sterwerk jest bardzo znaną agencją w holandii ale w niezbyt dobrym świetle stawianą.mianowicie sterwerk pozwala farmerom na wykorzystywanie pracowników na farmie i płacenie "na czarno" przez farmera.czesto takie stawki płacone przez farmera są o wiele niższe 4do 7e/godz. niż stawki minimalne ze sterwerku.jest to powszechna opinia w holandii nt.tej firmy pewnie dlatego sterwerk nigdy nie współpracowal z liczącymi się farmami w holandii.odwrotnie do agencji AB ktora nie toleruje płac na czarno stawkę netto na godz. ma wyższa a mieszkanie faktycznie jest o 20 euro droższe miesięcznie niż w sterwerku ale zawsze macie gwarancje że bedziecie mieli wlasny pokój.także nawet siostrzeniec wlaściciela sterwerku byl do tego stopnia popychany do pracy na czarno a legalnie pracował po 25godz,/tyg że uciekł z dnia na dzien ze sterwerku i teraz pracuje w agencji AB znam ten temat z jego relacji gdyż się znamy ponad 10 lat i przyjaznimy..na koniec przytocze słowa i żary farmerów ktore słyszałem o na sympozjum w amsterdamie o 12(dwunastu) polakach mieszkających w elsendorpie w jednym domu w ktorym jest taki tłok że kilku musi spać na strychu placąc 50e/tyg.za zakwaterowanie. jednak co do płatności to się zgodzę z moim przedmówcą nie wiadomo ,gdzie traficie i co bedziecie robić i gdzie mieszkać ale zawsze,ale to zawsze bedziecie mieli wypłate na koncie i rozliczenie wypłaty o czasie. i to mie się w tej firmie podobało.Dzieńdobry. Ja może nie jestem tak kompetentną osobą do udzielania opinii jak Pan (usunięte przez administratora) przyjaciel kuzyna właściciela:), ale swoją opinie zdążyłem sobie wyrobić. Pracuje w Sterwerku od ponad 4 lat z półroczną przerwą gdzie pracowałem właśnie dla AB (w momencie kiedy kuzyn właściciela Nik odszedł od nich i przeszedł do AB). Znam wiele faktów, jak równierz historii wyssanych z palca na temat obydwu firm. Moje spostrzeżenia i porównanie obydwu firm poniżej: Zakwaterowanie: W AB potrącano mi około 80/tydz., Sterwerk 50/tydz. Jeżeli chodzi o warunki to były bardzo zbliżone, nie ma się do czego przyczepić, choć powiem, że uciążliwe było upominanie mieszkańców o utrzymanie pożądku, więc polecam zakwaterowania gdzie przebywa mniejsza ilość naszych rodaków (jak sobie posprzątasz tak masz, nikt ci nie nasyfi). Praca godziny itp. I tu mój przedmuwca uruchomił swoją fantazję: Żadna agencja nie da ci więcej na początek niż minimum ustawowe czyli aktualnie 9,00 (tak też jest w AB i Sterwerk). Kolejne półrocza przynoszą ustawowe podwyżki. Nie zdążyłem przepracować wystarczająco długo w AB aby wiedzieć więcej, ale wiem, że w Sterwerku na niektórych farmach jest dodatek za ciężką pracę, ja wiem o dwóch takich 0,35 eurocenta/h!!! Ale też praca jest na prawdę bardzo ciężka i w sporym tempie. Dodatkowo powiem iż bzdurą jest również stwierdzenie iż tu są czarne godziny a tam nie. W obydwu agencjach spotkałem się z takim procederem, różnice: W AB pon-pt praca legalna, sob niedz - farmer rególował czarno ile mu się podobało. W Sterwerk'u 60h/tyg legalnie, reszte rególował farmer stawkę negocjowałem - koordynator Dan powiedział, że jak chce pracować więcej niż 60h to moja sprawa i mi nie pomoże w negocjacjach, ale i tak pomógł:) Opinia o liczących się farmach to też bzdura zacytowanego kolegi. Pierwsze dwa tygodnie 2008 roku pracowałem przez Sterwerk na największej i najbardziej liczącej się farmie w Holandii, na szczęście przenieśli mnie:) za dużo polaków w jednym miejscu:) Co do twojego przyjaciela Nika to znam opinie o nim od pracowników sterwerku i ab, która jest jednoznaczna: bajkopisaż, dużo obiecuje, mało robi, kłamca i nierób, dodatkowo traktuje Polaków przedmiotowo. Nie dziwie się, że go kuzyn wyrzucił, a teraz pewnie pół rodziny się do niego nie odzywa (usunięte przez administratora) Przelewy i płatności: ab - w przeciągu pół roku musiałem prawie za każdym razem upominać się o swoje, spóźnione przelewy nie tak rozliczone godziny, nieczytelne odcinki wypłat. Dlatego też tam nie zostałem przycinali na wszystkim co mogli jak nie skontrolowałeś to ci przepadło. sterwerk - zdażały się opóznienia, ale zawsze koordynator odebrał telefon czy od

?

STERWERK BV DEURNE to syf kiła i mogiła. Ich szefowa TRUSS myśli że Polacy to jacyś kretyni niedorozwinięci a rolnicwo w Polsce zatrzymało się na poziomie okresu z filmu "Noce i Dnie" czyli rok 1920. To holenderscy rolnicy dla których Sterwerk rekrutuje pracowników są kretynami imbecylami (w 95procentach) i maja większy syf i smród w obejściach niż w Polsce. O Sterwerku szkoda pisać ,wszystko co negatywne na tym forum to szczera prawda. Tylko lobbyści (poprawiacze wizerunku STERWERKU) wypisują jakieś nieprawdziwe głupoty. Jak chcecie rodacy to jedźcie do Sterwerku do pracy. Po powrocie zapraszamy na to forum abyście podzielili się swoimi opiniami.

pioter zgadzam sie z taba w 100 procentach jedna wielka sciema

pioter

witam oszusci oszusci oszusci i jeszcze raz oszusci razem z agencja z katowic robia z ludzi (usunięte przez administratora) szukaja muzynow do tego czego niemcy lub holendrzy nie chca robic zastanowcie sie nad wyjazdem bo w 90 %to niewypal

wojtas

oczywiście że można tylko to ci się nie bedzie opłacać. najlepiej jakbyś poprosil o prace na małej farmie gdzie jest jeden lub dwóch polaków wtedy nie bedziesz miał problemu z mieszkaniem w trzy lub cztery osoby na jednym pokoju.bo ty pracujesz a twój zmiennik jedzie na urlop,zwalnia ci pokój i jesteś sam i odwrotna sytuacja kiedy ty jedziesz na urlop

wojtas

Tak czytam niektóre z tych opiniii na forum i oczom nie dowierzam... Czyżby to były opinie o agencji dla której pracuję już od prawie roku? (od grudnia 2012) Więc może ja powiem jak to wygląda z mojej perspektywy, najpierw kilka faktów: 1) stawka wynosi 9 Euro/godzinę przy czym należy pamiętać że Holendrzy 2 razy w roku rewaloryzują tą stawkę zazwyczaj zmiana jest o parę centów. Sterwerk to holenderska agencja i NIE MOGA płacic wam mniej niż ustawa przewiduje więc to co pisał koles ze dostal 6 euro/godz to BZDURA. 2) Faktycznie jest to praca 7 dni w tygodniu i wszystkie dni płatne 100% niedziele również, 3) za kilometr zwracają 0,15 euro, i tu nasuwa mi się pytanie jakis koles pisał z wielkim żalem ze powinni placic 0,19 e, to ja mam takie pytanko po jaka holerę podpisywałes umowe na 0,15e skoro chciales 0,19? czy moze wtedy ci pasowala ta stawka a teraz stekasz i jeczysz ze za malo bo pewnie po prostu nie dales rady i straciles prace lub sie sam zwolniles. 4) pierwsze 3 dni za free, ja sie zdecydowalem i nie zaluje ale rozumiem jesli kogoś to odstrasza, prawda jest taka że nie masz szans pracować nawet przez pierwszy tydzień w takim tepie jak "starzy pracownicy" więc jest to pewna zacheta i bonus wydaje mi sie dla rolnikow nie dla sterwerku (bo farmer za te dni tez im nie placi) 5) i tu najlepsze!!!! Co tydzien kasa na konto + na maila dokładna rozpiska ila za godziny ile za kilometry ila na ubezpieczenie ile za mieszkanie ile na emerke itd..... Według mnie wzorowe zachowanie wobec pracowników wiesz dokladnie co tydzien wszystko. 6) jesli ktos uwaza ze 50 e za mieszkanie to duzo to życzę powodzenia w szukaniu tanszego lokum w holandii, ja dostalem 2 pokojowe mieszkanko z aneksem kuchennym i malutka lazienka + internet i rachunki wiec serio nie ma na co narzekać. 7) co do koordynatorów to moim jest Daan bardzo spoko koleś jak tylko dzwonie z problemem to umawiamy sie przyjeżdża do mnie i obgadujemy sprawe ZERO problemów nie miałem nigdy z tym gościem bardzo pomocny. Co do Piotra to mniej go znam ale jak tylko do niego dzwoniłem z jakims pytaniem na które Daan nie miał pojecia to zawsze mi pomógł i czas poświecił. 8) No nie jest to opraca lekka, łatwa i przyjemna, są różni farmerzy i różne farmy można trafić lepiej i gorzej tylko to już nie wina agencji że farmer jest taki lub inny. 9) pracy jest dużo ja pracuje od 43 do 53 godzin w tygodniu w zależności od potrzeb farmerów, tygodniowo placa ci za maks 43,75 godziny reszta idzie w rezerwacje które sa wypłacane jak zjeżdżasz do polski + za kazda przepracowana godzine masz vacatiegeld (czyli urlopowe) te również wypłacaja jak zjezdzasz do polski. ja bylem w polsce ostatnio 8 tygodni i wszystko bylo OK dalej jak co czwartek mialem kase na konto + rozpiska.

norbertolinio

A i jeszcze jedno dla osób chcących pracować dla firmy STERWERK.Warunki na firmowych mieszkaniach są bardzo dobre,z tym że trzeba się liczyć z uciążliwymi dojazdami do pracy często trzy razy dziennie (zwracają kasę za dojazdy).Koszt tylko 35 euro za tydzień,gdzie w innych biurach 75 euro to norma.Inaczej jest jeśli mieszkanie jest na farmie.Ma to swoje dobre i złe strony.Do pracy kilka kroki ale zazwyczaj trochę więcej trzeba zapłacić około 50 euro lub potrąca farmer kilka godzin pracy.I tu warunki bywają różne,zależy na jaką farmę i farmera się trafi.Co do wypłat wszystko liczone co do centa czaro na białym masz na salarisie,wakacyjne jak zjeżdżasz do Polski to ci wypłacają.Najlepiej jest mieć konto w NL bądź walutowe w Polsce.3 dni niepłatne to nie reguła jak już kiedyś doiłeś to temat ogarniesz po 3-4dojeniach i dalej pracujesz za normalne stawki.A jak nie dajesz sobie rady po 3 dniach i nie wyrabiasz się w czasie to nie ma się co dziwić ze farmer ucina godziny.

norbertolinio

Nie wiem z skąd te złośliwe opinio o sterwerku. Jeśli nie boisz się ciężkiej pracy a chcesz zarobić dobre pieniądze nie jakieś tam 200euro na czysto to jest to najlepsza firma w Holandii.350-600 euro odłożyć co tydzień (w zależności od farmy na jaką się trafi )to wg. mnie dobra kasa.Na pewno trzeba zapieprzać to fakt ale przez pierwsze tylko dni no może tydzień,aż do momentu kiedy wczujesz się w rytm i tempo pracy a później to już lajt.Wiem to na swoim przykładzie.Jeśli nie podoba ci się farma bądź farmer a dajesz sobie rade w pracy to zawsze idzie dogadać się z koordynatorem żeby cie dali na jakoś inna farmę.Wszystkie negatywne opinie to opinie nieudaczników i osób którzy po prostu nie dali sobie rady w pracy i obwiniają za to koordynatora Piotra którego osobiście nie znam a pracuje w sterwerku 4 lata.Euro work ściąga ludzi z Polski do pracy na farmach, biorą za to kasę i tyle dalej w Holandii pracujesz dla sterwerku.Polecam wszystkim agencje STERWERK.Jesteś pracowity,chcesz zarobić dobrą kasę,nie jakieś tam kieszonkowe,nie boisz się ciężkiej pracy także w weekendy,znasz język angielski bądź niemiecki na tyle żeby się dogadać,pracowałeś przy udoju krów,bądź kóz to jest agencja pracy dla ciebie.

?

Uwaga na agencję pracy Sterwerk z deurne.przyjeli mnie do pracy miałem pracować trzy dni za darmo zeby sie wdrożyć i poznać system.po tygodniu pracy (83godz.tydz.) powiedzieli mi że pracowałem 3 dni za darmo i 7 dni za połowe stawki bo pracodawca niby powiedział że to dlatego że musiał mnie nauczyć obsługi hali udojowej,co ciekawe na salarisie mialem niby pełna stawkę zapłaconą.jak tam bylem to od farmera się dowiedziałem że dużo ludzi od nich ucieka i nawet na pieniadze za prace nie czekają bo sa niesolidni i oszukuja.ja pracowałem 83godz/tyg. jednak legalnie płacili mi tylko za 36godz. ok.6,95 euro/godz. za reszte godzin do rękii 6euro/godz.mieszkałem w garażu bez wody i toalety miedzy olejami i częściami do maszyn i za tą "kwatere" placilem50euro/tydz.a miał być ladny pokój z mediami i internetem jak dzwoniłem i sie pytałem.jak powiedziałem że sie zwalniam i dałem im trzy dni na znalezienie kogoś innego to na trzeci dzień jak wyszedłem do pracy to wyrzucili moje torby z garażu na deszcz i mi nie zapłacili. Szczerze nie polecam tej agencji bo (usunięte przez administratora)nie licza sie z ludzmi,..

gość

Stare powiedzenie mówi:"mądry jest Ten co się uczy na błędach innych niż na swoich" Wybór należy do Ciebie...

incogito

Witam mam wyjechac do pracy na farme krow przez firme euro work i na umowie mam ze moim holendersim pracodawca jest sterwerk .Czytając opinie mam pewne obawy czy faktycznie jest az tak zle tam jak pisza niektórzy zaznaczam ze pracy ciezkiej sie nie boje bo mam doswiaczenie w tej branzy.Napiszcie czy warto tam jechac czy lepiej dac sobie spokój.

janek

witam wybieram sie przez to biuro do hollandi ale po tych komentarzach az sie boje a kase wypracowana przynajmniej zobacze dbaja o pracownikow chociaz troche

Arek

Dzwonili do mnie mówiąc ze jak mnie zatrudnia to mam im zapłacić 500euro za obsługę kontraktu. Niech naiwnych szukają dalej

Nr1

Pracownicy czy wszyscy dostalicie prace w firmie ster werk za pośrednictwem polskiej firmy rekrutujacej o nazwie euro work???

qwerty

możesz mieć problemy,a raczej napewno bedziesz je miał.taką maja politykę.na umowie którą podpisujesz masz dwutygodniowy okres wypowiedzenia.także jak trafisz na jakaś lipną farmę i po tygodniu bedziesz mial dość to dwa tygodnie jeszcze musisz tam wytrzymać a jak bedziesz chciał szybciej to sie sam domyśl,chyba że cie farmer wyrzuci.

gośc

Ale wypłata za dany tydzień jest dopiero w czwartek następnego tygodnia. tak że pracując tydzień zjeżdżasz do Polski.(usunięte przez administratora)

gdyby - 2013-08-06 15:37:48 hej, a ten koordynator to dlaczego tak źle traktuje ludzi? ma jakiś powód? pracownicy chociaż trzymają się razem?Pracownicy, bardzo roznie, jedni trzymaja sie razem inni dra koty, Koordynator nikogo nie ma w(usunięte przez administratora) i nikogo zle nie traktuje!!! Niech osoba wypowiadajaca sie na moj temat poda przyklad. Sam pracowalem na jednej z najciezszych farm jakie znam (bardzo duze tempo pracy i dodatkowo dochodzi presja ze strony menagera farmy) ale spokojnie po kilku tygodniach ogarnalem wszystko i bylo tylko lepiej, gdyby nie oferta szefostwa pracowalbym tam dalej. Moim zdaniem praca w rolnictwie przy udoju krow czy koz, nie jest latwym i lekkim zajeciem, aczkolwiek da sie lubic, na pewno nie jest to praca dla kazdego!!!

rick

GOŚĆ - 2013-07-29 21:50:05 UWAGA NA STERWERK DEURNE ! ! ! 28.07.2013 - Dam pracę Uwaga na agencję pracy Sterwerk z deurne.przyjeli mnie do pracy miałem pracować trzy dni za darmo zeby sie wdrożyć i poznać system.po tygodniu pracy (83godz.tydz.) powiedzieli mi że pracowałem 3 dni za darmo i 7 dni za połowe stawki bo pracodawca niby powiedział że to dlatego że musiał mnie nauczyć obsługi hali udojowej,co ciekawe na salarisie mialem niby pełna stawkę zapłaconą.jak tam bylem to od farmera się dowiedziałem że dużo ludzi od nich ucieka i nawet na pieniadze za prace nie czekają bo sa niesolidni(usunięte przez administratora).ja pracowałem 83godz/tyg. jednak (usunięte przez administratora) płacili mi tylko za 36godz. ok.6,95 euro/godz. za reszte godzin do rękii 6euro/godz.mieszkałem w garażu bez wody i toalety miedzy olejami i częściami do maszyn i za tą "kwatere" placilem50euro/tydz.a miał być ladny pokój z mediami i internetem jak dzwoniłem i sie pytałem.jak powiedziałem że sie zwalniam i dałem im trzy dni na znalezienie kogoś innego to na trzeci dzień jak wyszedłem do pracy to wyrzucili moje torby z garażu na deszcz i mi nie zapłacili. Szczerze nie polecam tej agencji (usunięte przez administratora),nie licza sie z ludzmi,.. (usunięte przez administratora)sobie zaprzeczasz!!! Skoro na salarisie miales normalna stawke to jak mogli zaplacic ci polowe. Ze stawka 6,95 to ty chyba przed wejsciem Polski do Unii pracowales. Aktualna minimalna stawka w rolnictwie 9,00.

Dni szkoleniowe

Kazda dojarnia jest inna i na kazdej panuja rozne sposoby przygotowania krow do udoju, wiec bez wzgledu na twoje doswiadczenie nie bedziesz w stanie wyrobic sie w takim samym czasie co czlowiek ktory pracuje na tej hali udojowej juz kilka miesiecy. Wstrzelenie sie w tempo pracy i system udojowy zajmuje znacznie wiecej niz 3 dni. I dlatego jest to rekompensowane FARMEROM w postaci 3 dni szkoleniowych, Sterwerk nie ma z tego ani centa!!!

Zostaw merytoryczną opinię o STERWERK BV - Deurne

• Jak się pracuje w STERWERK BV?

Zobacz opinie na temat firmy STERWERK BV tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 27.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w STERWERK BV?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 22, z czego 3 to opinie pozytywne, 12 to opinie negatywne, a 7 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy STERWERK BV?

Kandydaci do pracy w STERWERK BV napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

STERWERK BV