Opinie o Elda-Eltra Elektrotechnika S.A. w Szczecinek

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Elda-Eltra Elektrotechnika S.A.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Elda-Eltra Elektrotechnika S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Elda-Eltra Elektrotechnika S.A. w Szczecinek

Bottrop

Firma jak najbardziej ok lecz najgorszą stroną tej firmy jest kumoterstwo Dziwi mnie to że Personalna tego nie widzi, lub nie chce widzieć.Ludzie dobierani do firmy są zatrudnieni na zasadzie znajomości Mistrzów Kierowników itp.Pracownicy przed firmy Laborum są dyskryminowani pracują na umowę zlecenie ,z myślą o przejściu do firmy Elda aby być zatrudniony na normalną umowę o pracę, żeby mogli korzystać z urlopu ,a przedewszystkim mieć stabilną pracę za godziwe pieniądze.Ludzie tam pracują po kilka lat wyrabiają normy na wszystkich sektorach są chwalenia przez Mistrzów lecz gdy jest zatrudnienie do Eldy są zatrudniane Osoby z grona znajomych starszych funkcyjnych tzn znajomi rodzina itd. Dlatego proszę przyjrzeć się zatrudnieniom bo coraz głośniej się o ty mówi że źle się dzieje w Elda Schneider i coraz więcej ludzi szuka pracy w innych firmach .Kumoterstwo was pogrąża.

Mikołaj

I co tak naprawdę potrafią zwolnić bez powodu większego? Jeszcze mnie ciekawi, jak firma funkcjonuje, jak tak jak napisałaś, dobrzy pracownicy potrafią być zwalniani. Kto uczy nowych? Jeszczej ak możesz to rozwiń, czy dużo było takich osób, które wyleciały, bo nie chciały się przykładowo dostosować?

Anonimowy

Firma zwalnia z powodu agresji Rosji na Ukrainie liczba zamówień spada więc też zatrudnienie spada w tej firmie w starych pracowników wysyłają na urlopy lub zwalniają ,więc nie liczcie na zatrudnienie w tej firmie.

@Nik

Ale coś mają z tego donoszenia na innych, czy po prostu sympatię kierowników? Te Panie mówią o jakiś prywatnych sprawach czy głównie o obowiązkach i sprawach zawodowych?

Dajcie spokój z tą elda robiłem na martenie maszyna 50 letnia co się zacina co minute i zdziwienie że normy niewyrabiane XDXD naprawisz jedna rzecz przejdzie jedna sztuka i druga rzecz się zatnie i tak w kółko już chyba szybciej by to recznie zrobił sypało więcej brakow niż tych dobrych sztuk xD

@Marta

Odeszłam ale kto ma donieść ,przecież każdy to wie brygadzistka widzi kto jest pod pływem Maryśki i został dopuszczony do maszyny bo to ciocia oko przymknie a kierownikowi powiesz to nie uwierzy jeszcze z pracy cię zwolni bo gadasz prawdę Tam są układy jak masz chody u brygadzistki to masz chody u Mietka .Śrubki potrafią włożyć do plecaka żeby tylko świnie podłożyć .Prezez albo nie widzi albo widzi i zamiata wszystko pod dywan choć tam wszystko się ukrywa kierownik nie dopuści cię żebyś poszedł do prezesa lub dyrektora odrazu maja wtedy powód do zwolnienia ze jesteś osoba konfliktowa i to nie są wypociny tylko szczera prawda

Prawilniak Nowy wpis

Jakby ktoś się zastanawiał jakie są widełki płacowe dla automatyka to od 4400 do 7000 netto.

A co, jakaś rekrutacja jest? Patrz ja nie mogę znaleźć nic a znajomy też mi kazał sprawdzić wiedząc że szukam pracy, no tylko co mam sprawdzać. Od kiedy potrzebują pracowników i jakie doświadczenie, wiadomo cokolwiek?

Wyzysk?:/ Mógłbyś mi pomóc i podpowiedzieć, na jakie zarobki moge liczyć w firmie na start? Chodzi mi o zwykłe stanowisko na produkcji. No i czy chociaz trochę to wynagrodzenie idzie do góry wraz ze stażem pracy? Ponoć dyrekcja się zmieniła w zakładzie i wyszło to na plus, wiesz coś o tym? Jakie to zmiany zaszły?

Makumba Nowy wpis

Najniższa krajowa i umowa zlecenie. Będą Cię ścigać, żebyś przychodził na soboty i nocki (czasem nawet w święta), a potem i tak zwolnią i sobie zatrudnią nowych. Żadnych podwyżek nie ma przy nowych umowach. Ogólnie nie polecam. Jedyny plus jest taki, że praca nie jest szczególnie ciężka fizycznie.

Wikt

Podobno odszedł dobry Dyrektor - czyli teraz będzie już tylko w dół.

Dorian
@Wikt

To nie przyjmą na to miejsce nowego? Może okaże się równie dobry. Wiadomo czemu takie przetasowani w kadrze kierowniczej?

@Dorian

Dyrekcja jest nowa i to na duży plus. Ludzie sami są sobie winni bo nie wpisują wszystkich awarii, zaciec nie zgłaszają problemów to skąd Góra ma wszystko wiedzieć, owszem jedyny problem to taki ze jest ogromny fałsz ludzie są przyjmowani po znajomościach dobrym pracownikom podkłada się (usunięte przez administratora) a na to miejsce wskakuja siostry lub koleżanki brygadzistek przykład 3 sektor. Nowy dyrektor na duży plus, Prezes dobry człowiek ale fakt powinni przyjrzeć się ile zostało dobrych pracowników zwolnionych rok temu ile robili nawet więcej niż norma i co nie którym to przeszkadzało więc zaczęło się donoszenie (usunięte przez administratora) podkladanie (usunięte przez administratora) 3 sektor. Tam się chyba nigdy już nic nie zmieni. Firma bardzo dba o bezpieczeństwo pracowników i nie narzekać na nowego dyrektora bo w końcu ten to robi porządek, kierownicy w końcu biorą się za pracę trzeba pracować a nie ciągle narzekać, maszyny się psuly i będą się psuć awarię się zgłasza a nie ukrywa że są ciągle problemy

@Ola

Jak zwykły pracownik nie zgłosi problemu to kierownik tego nie widzi? Bezpośredni przełożony chyba powinien reagować a dopiero potem dyrekcja, nie? Naprawdę takie kolesiostwo że przyjmują po znajomości a dobrego pracownika zwalniają? Jak brygadzistki tak robią to kierownik nie reaguje?

Nie, bo to wszystko idzie przez system, kierownik zareaguje ale awarię zaciecia notuje się wszystko w systemie przez pracownika, tak jest było i będzie, żeby tam pracować trzeba mieć dobre chody i nie ważne czy pracujesz dobrze. Brygadzistki ???????? są nie które przyłoz do rany ale reszta totalna porażka, nie wszystkie się nadają na bycie brygadzista, trzeba być człowiekiem żeby pełnić taka funkcje. Tak działa niestety w tym zakładzie. Dyrektor reaguje zawsze, bardzo mądry człowiek w końcu na odpowiednim stanowisku, może w końcu zauważy co tak naprawdę się dzieje na dole, ile dobrych pracowników zostało z laborum zwolnionych pod pretekstem że jest osobą konfliktowa. Wystarczy że się cofnąc 2 lata wstecz aż do teraz i porównać ile tamte osoby robiły a zdarzały się że robiły więcej i to był błąd tego pracownika, żaden pracownik z eldy nie pozwoli zrobić więcej niż jest wskazane w celu choć by to były 4 sztuki więcej. Nie każdy w Eldzie zasługuje żeby mieć tam w ogóle umowę, nie takie przekręty potrafili robić ale i tak zawsze jest winny pracownik z laborum, potem szukają co by tu znaleźć na ciebie aby zrobić z ciebie osoba konfliktowa a potem no cóż idziesz na bezrobocie tak to funkcjonuje, a szkoda bo zakład ma potencjał, ale żeby to sprawnie szło trzeba odpowiedzialnych ludzi na danym stanowisku, i trzeba dać każdemu szansę, spojrzeć na to jak dany pracownik pracuje i ile pracuje ile robi. Ale tutaj musi być tak jak elda powie tym co się nie chce więcej robić a nie pozwalają na to innym. Zamiast spieszyć się i kończyć pracę 2 godz przed końcem a potem (usunięte przez administratora) można pracę spokojnie wykonać ale nie bo Panie z eldy powiedzą tak a laborum tańczy

P3 Nowy wpis
@Wikt

Faktycznie Dyrektor na duży plus. Bardzo sprawiedliwy i słowny. Widać ze się interesuje ludźmi i wprowadza dużo zmian. Według mnie koniecznych. Na początku myślałam ze udaje ale tak nie jest. Super zmiana

J.

Ile na rękę zarabia operator wózka widłowego? Zwykły wózek widłowy, nie hds @Pracodawca

Grzesiek Nowy wpis
@J.

90% magazynu ma najniższą krajową+ ok 12 % premii. Można dorobić na nadgodzinach ale nie zawsze są te nadgodziny. Ogólnie szału nie ma jeśli chodzi o wynagrodzenie

Czy rozmowa kwalifikacyjna w Elda-Eltra Elektrotechnika S.A. spełniła Twoje oczekiwania? Jak oceniasz spotkanie z rekruterem?
logo firmy Spawalnik - Inżynier jakości
JWW INVEST S.A.
logo firmy Starszy referent
Służba Cywilna
logo firmy ELEKTRYK , ELEKTROMONTER
Monter Michał Bladowski

Czy w firmie Elda-Eltra Elektrotechnika S.A. są regularne szkolenia pracownicze?

@Lab.am

Ogółem praca nie jest trudna ale kierownictwo opierdziela za błędy maszyny czy błędy systemu za które zwykły pracownik nie odpowiada. Większe awarie czy brak zleceń to chleb powszedni. Mogą cię nie poinformować o awarii i przyjedziesz do pracy tylko na przysłowiowe 5 minut (bezpłatny urlop). Z plusów... mają dobre jedzenie na stołówce i system 8 godzinny. Można też brać dodatkowe weekendy (jeżeli jest oczywiście zlecenie).

@@Lab.am

Jakbyś miał tak mniej więcej określić, to jak często zdarzają się te awarie i przestoje w pracy? Za te błędy maszyn jest tylko umoralniająca formułka, czy potrafią coś z pensji potrącić? Jak o finansowo wychodzi za cały miesiąc pracy?

Baca
@Anonimowy

Absurd. 2 tygodnie temu zatrudnili grupę "Laborowców" . W tym tygodniu kolejna grupa ludzi ma przyjść do pracy. Co do urlopów jest sporo zaległych urlopów więc ludzie dostają wolne. Sprzedaż spadła wszędzie, nie tylko w Eldzie.

@Baca

Ciekawe na ile?, pewnie na miesiąc a później wywalą bo zleceń nie będzie.Na umowie zlecenie zabraniają robić nadgodzin na normalnej umowie pracownicy mogą wyrabiać godziny ile chcą bez sensu.

Anonimowy

Na umowie o pracę robisz ile chcesz nadgodzin nie mogą przekraczać 13godzin dziennie,na zleceniu zabraniają tyle masz tylko8 godzin do wyrobienia i tyle stawka godzinowa na zleceniu 22,80 zł brutto wynosi

@Baca

Przyjmują owszem ale potem ludzie jak. Są nie potrzebni to są zawieszani i nie każdy ma wtedy możliwość do pracy Pracuje w Eldzie 10 lat. Ile. Osób zawiesili i do dziś nie poinformowali ich o powrocie do pracy tylko za każdym razem zatrudniają nowych. Jednych na bruk gdzie znają zakład i wyroby mają wszystko w jednym palcu ale i tak wola zamiast dobrych starych pracowników wola przyjąć nowych. Jest jedno wielki (usunięte przez administratora) 3 sektor ćpuny stoją przy maszynach. Brygadzistki robią co chcą ale są nie tykane bo to księżniczki wychowane przez kierownika. Ludzie z laborum są tam nikim

Ryszard
@Kasia

Jak to zawieszają? Chyba zwalniają skoro przyjmują nowych.Te zawieszenia są bo nie ma tyle roboty? Sezonowo jet tu więcej pracy i stąd taki chwilowy nabór pracowników?

kasia
@Ryszard

Nie ,po prostu zawieszaja informuje ciebie albo kierownik albo koordynator.Wiesz ile ludzi zostalo w tamtym roku zawieszonych i do dzis ich nie poinformowali o powrocie do pracy tylko daja ogloszenia ze przyjma pracownikow .A jak podpadniesz jakies brygadzisce z 3 sektora lub kierownikowi bo na klamia mu to lecisz bez mozliwosci powiedzenia prawdy

Nik
@kasia

Brygadzistki to pupile kierowników, niestety nie znają się na pracy tylko donoszą i pilnują swojej (usunięte przez administratora) bo dostają 450zl. firma w Szczecinku najgorsza pod względem szacunku do pracownika.

@Nik

450 zł dla brygadzistek to premia czy dniówka? One nie są zawieszane w robocie tak jak inni pracownicy?

M. K

Otóż to największe (usunięte przez administratora). Najgorszy 3 sektor. Plotary zamiatane wszystko pod dywan przez kierownika, ludzie z poza dso są tam nikim. Jaranie Maryśki a potem stanie przy maszynach to też nie problem, ruda lisica i tak dopuści do pracy bo to synek i rodzinka nie ważne że może dojść do tragedii. Kierownik zapatrzony w ślepo w swoje brygadzistki nie wierzy nikomu mogą cie (usunięte przez administratora)podłożyć ale on i tak nie uwierzy a jeszcze ciebie opieprzy. Prezes nie ma pojęcia co tak naprawdę się dzieje. Spanie na nockach albo siedzenie w stołówce po 3 godz ale elda może bo to 3 sektor. Pupilki mogą wszystko. Włączenie w tylek kierownikowi to tam jest najważniejsze. Są 4 sektory ale 3 sektor to jest totalna porażka. Ludzi z laborum nie traktuje się tam poważnie. A jeszcze jak masz zatarg z pupilkiem kierownika to zapomnij o dluzeszj współ pracy. Pani Renatka super kobietka i Pani Ania jedyne osoby które traktują ludzi jednakowo. Pan Norbert szanuje swoich pracowników. Mietek przy nim leży do pięt nie dorasta tym kierownikom. Kopanie skrzynkami w pracowników to też nie problem kierownik też zamiecie sprawę pod dywan. Praca nie jest ciężka ale od 3 sektora trzymać się na kilometr bo. Cie dso zje zniszczy psychicznie a kierownik jeszcze dolozy. Mam nadzieję że w końcu ktoś się odważy nie będzie się bał i pojda osobiście do prezesa i powie prawdę co się dzieje. Żeby być kierownikiem to przede wszystkim trzeba szanować ludzi a nie być zwykła łudzą (usunięte przez administratora)

@M. K

Firma zwalnia od przyszłego roku więc nie liczcie na zatrudnienie tam

@Kandydat

Ale co kogo to interesuje, nikt się tam do pracy nie wybiera. To co zrobili z ludźmi z laborum mówi samo za siebie. Laborum było potrzebne do nabijania statystyk na premie i 13 końcowe dla kierowników każdy o tym w pracy głośno mówi ale nikt nie ma odwagi. Powiedzieć tego w oczy. Źle się dzieje w tym zakładzie już lepiej nie będzie.

Halina
@Ola

A co zrobili? Wyobraź sobie, że nie każdy jest taki wtajemniczony w życie firmy, to forum jest też dla takich jak ja, którzy dopiero się rozglądają za pracą. Mogłabyś wyjaśnić w sumie, o co chodzi?

@Halina

Zawieszają ludzi, możesz siedzieć nawet 3 miesiące w domu i cie nawet nie poinformują o powrocie do pracy. Pracuje już tam trochę. Znam firmę i ludzi na wylot. Szanowny kierownik 3 sektor porażka totalna. Zaślepiony pracownikami z dso. Nie ważne że najarani Maryska pracują przy maszynach bo to wszystko po znajomościach i rodzinie. Nie masz prawa głosu. Jak się komuś nie spodobasz z dso to pracować za długo tam nie będzie dane. Chamstwo. Obgadywanie to na wejście na sektor. Omijać zakład szerokim łukiem. Mam możliwość przejścia do innej firmy i dlatego w nowym roku osobiście idę do Prezesa mówię co tak naprawdę się dzieje na hali i odchodzę z pracy. Szkoda nerwów

@Ola

i nikt na to do kogoś innego nie doniesie jeśli faktycznie miałyby jakieś używki występować? i w zasadzie tak negatywnie się opowiadasz a wciąż jesteś zatrudniona, można dopytać co zachęcą do pracy w takim razie?

Stefan

To nie ma co się dziwić, że ciężko normy wyrobić skoro sprzęt jest przestarzały … A czy od tych norm nie zależy przypadkiem premia? O ile w ogóle jest? Możesz też napisać jakie są te normy? Czekam na info.

Asia
@Stefan

Premia hahahhahaa tak zakręca że premia jest wliczana tak żeby wyszła najniższa krajowa. Sprzęt jest stary ciągle się psuje ale wina operatorów nie maszyn nikogo nie obchodzi że wszystko się psuje masz robić i się nie stawiać

@Asia

aż nie sposób nie podpytać o to ich psucie się... chodzi dosłownie o to, że nie funkcjonują? co w takich sytuacjach na zmianie się dzieje? idziesz i wołasz kogoś i jak się do tego odnoszą? nie pracujesz niby?

Jopek

Odnośnie Laborum (praca na umowę zlecenie). Jak chcesz porobić za najniższą krajową, posłuchać plotek i być potem zawieszonym, to praca dla Ciebie. Nikt na tym całym zawieszeniu nie raczy potem nawet poinformować, czy w ogóle wrócisz do pracy. Umowa Ci wygasa i do widzenia. Nie ważne, że dobrze pracowałeś i przychodziłeś na nocki, soboty itd. Przyjmą nowych. Mają gdzieś ludzi, dla nich każdy to tania siła robocza. Nie polecam. Jedyny plus taki, że praca nie jest ciężka fizycznie.

Nikola
@Jopek

Wcześniej też tu ludzie pisali, o tych zawieszeniach, co w sumie w teorii okazuje się być zwolnieniem. Nie rozumiem, czemu normalnie firma nie przyzna, że nie przedłużają umowy? Jest jakiś okres, po którym "zawieszają" pracownika? Nie wiem, okres próbny? A zarobki jakbyś ocenił? Z tymi nockami i sobotami?

@Nikola

Z każdym to robią. Popracuje się parę miesięcy i tajemniczo Ciebie zawieszają, twierdząc, że nie ma póki co pracy dla Ciebie. Czemu nie zwolnią od razu? Nie mam pojęcia, taka ich polityka. Okres próbny miesiąc-dwa na zleceniu, potem umowa przedłużana co trzy miesiące (również zlecenie). Zarobki to najniższa krajowa, nawet za te nocki i soboty nie ma dodatków, bo to w końcu zlecenie. Szukają po prostu głupich, taniej siły roboczej.

Mariolka
@Jopek

Pracowalam tam i owszem to wszystko prawda a jeszcze jak ci (usunięte przez administratora)obrobia to nikt ci nie powie i kierownik juz cie nie przywroci do pracy tak wlasnie robia na 3sektorze tam sie liczy tylko to co pupilki kierownika powiedza jak podpadniesz bo za szybko pracujesz itd co dla nie których co lubią spać na nocce albo specjalnie wpisywac awarie uklady z mechanikami to lecisz bo tak omamia naklamia kierownikowi ze on sie nawet nie zapyta czy to prawda i pod pretekstem zawieszenia w pracy o to w ten sposób kończysz kariere wLaborum szczerze to sie zastanawiam czemu prezes nie przyjrzy sie dokladnie co sie dzieje na 3 sektorze

Dusia
@Jopek

To już nie wiem czy aplikować, bo sporo tutaj osób pisze o zawieszeniach....czyli po jakim czasie można dostać info, że jest się zawieszonym od momentu zaczęcia pracy? Tak jakoś po pół roku? A jaki podają powód tego zawieszenia ktoś w ogóle po czasie zawieszenia wrócił do pracy?

@Mariolka

Wszędzie układy, ukladziki. Niektórzy lecą tam w ciula z robotą i sobie przychodzą na pogaduszki, a i tak nikt ich nie zwolni, bo znają się z kierownictwem. A do innych pretensje bo to, bo tamto.

@Dusia

Po pół roku tak właśnie jakoś zawieszają i raczej nikt nie wraca po tym. Wysyłają tylko co tydzień SMSy o przedłużeniu zawieszenia. Razem ze mną zawiesili masę ludzi wtedy i umowy wygasły potem, nikt nie wrócił.

Ferdek
@Jopek

Jak nikt nie wraca to pewnie rozwiązują sami umowę a nie czekają aż ich przywrócą. Na rekrutacji o tym uprzedzają że to praca nie na długo? W ogóle na ile zwykle z nowymi podpisują umowę? Dają najpierw zlecenie czy wszyscy mają na czas określony?

OLA
@Ferdek

Chłopie masz tylko zlecie na 3 miesiące umowa jak ci przedłuża to znowu o kolejne 3 miesiace zapomnij tam o umowie o prace jak juz daja to puoilkom rodzinie i kapusiom ludzie na zleceniu tam lata pracuja umowa haha az sie rozesmialam i tak zawiszaja jak bedziesz cicho siedzial to moze cie nie zawiesza tak to dziala przeważnie w laboratorum i przede wszystkim na 3 sektorze pod nadzorem pana M.B.

Emil
@OLA

Eee to w sumie nie wygląda to ciekawie. Myślałem, że umowa o pracę to taka tu podstawa. No dobra ale jak ktoś pracuje na zleceniu i ma co te 3 miesiące umowę przedłużaną, to jest opcja na to, że dostanie się chociaż jakąś podwyżkę z automatu przy którymś przedłużeniu? Zdarzają się sytuację, że nie przedłużają umowy i dziękują pracownikom?

@Emil

Nie ma żadnej podwyżki i podziękowań. Nawet nie raczą zadzwonić, że umowa Ci wygasła po tych zawieszeniach i masz przyjść szafkę opróżnić. Sam o wszystko musisz zadbać, tak to u nich działa. (usunięte przez administratora) i tyle.

Czy w Elda-Eltra Elektrotechnika S.A. odbywają się wewnętrzne rekrutacje?

Bottrop

nina
@Bottrop

haha pewnie masz na myśli "miszcza" MB .

Mikołaj

Jaka atmosfera jest między działami w Elda-Eltra Elektrotechnika S.A.?

Ola

Atmosfera jeden drugiemu wbije szpile, (usunięte przez administratora) klamanie, cpanie,. Patrząc ci się w oczy pięknie cacy a za plecami tyłki obrabiają. 3 sektor jedna wielka Porażka. Pracuje tam 5 lat ale takiego cyrku nigdzie nie widziałam. Kierownik widzi tylko swoich pupilków jest klamliwy i nie sprawiedliwy. Ma być jak brygadzistki mu zaśpiewają. 4 sektor mega, 2 także 1 też super. Wszystko zamiatane pod dywan aby nic nie doszło do Prezesa nie daj Boże coś wspomisz a jesteś zwolniony niby za to że jesteś konfliktowy. Prezes sporo rzeczy nie wie co się dzieje na hali i raczej się nie dowie. Szanowny kierownik MB już dopilnuje żeby nie doszło do szanownego prezesa co kolwiek BHP na głowę leje się woda podczas deszczu na sama maszynę ale i tam musisz robić. Prezes albo w końcu otworzy oczy że jest oszukiwany albo na liniach dalej będzie jedna wielka (usunięte przez administratora)

Ktoś
@Ola

Ale poleciałaś.A podobno praca w Eldzie nie jest szczytem Twoich marzeń.A tu nagle tyle żółci wylałaś.

@Ktoś

Potwierdzasz, że ta atmosfera tam taka gęsta? Mnie ciekawi, czy kierownik czasami w ogóle robi zebrania z zespołem po to, aby każdy mógł wyrzucić z siebie to co go trapi i gryzie. Jak to faktycznie wygląda? Bo w sumie nie wiem komu wierzyć hehe :D

@Mikołaj

W zakładzie funkcjonuję coś takiego jak SIM. Czyli defacto takie zebranie. Pracownicy pod koniec zamiany powinni się zebrać i lider obszaru omawia/podsumowuje zmianę. Jest to czas na zadawanie pytań. Ale niestety SIM funkcjonuję tylko na "papierze". Jak większość spraw niestety w tej firmie.

@Mikołaj

Kierownik slucha i wierzy tylko swoim pupilkom jak skarza i donosza to tylko na osobnosci Pozdrawiam cale zaklamane dso szanowne panie kierowniczki nadaja sie tylko do lizusowania Mietowi

Kate

A ja się wypowiem na temat rozmowy rektutacyjnej w której miałam „przyjemność” jakiś czas temu uczestniczyć. Rozmowa była do działu jakości. Pan „kierownik” to jakiś żart… Pomimo kierunkowych studiów i niedużego (ale jednak) doświadczenia sami zaprosili mnie na rozmowę, a na każdym kroku wyżej wymieniony Pan próbował podkreślić mój „brak doświadczenia” na zasadzie „Po co pani tu przyszła?”. Dodam, że na techniczne pytania odpowiedziałam w 100% dobrze. W moim odczuciu był to totalny brak kultury i rozmowa poniżej poziomu. Pominę pytania typu gdzie pracuje mój mąż, czy ze mną mieszka i czy dużo zarabia… Z czystej grzeczności wytrwałam do końca rozmowy, jednak pan kierownik skutecznie zniechęcił mnie do tego miejsca. Niestety dopiero pod koniec rozmowy dołączyła pani (chyba) z HR i tu było 100% profesjonalnego zachowania!

Hmmm.. dwoma słowami o tym (usunięte przez administratora) mało tego zakład daje możliwość podwyższania swoich kwalifikacji tym ludzią. Robią uprawnienia na wózki i jeżdzą pod wpływem narkotyków lub są skacowani nikt tego nie sprawdza w jakim stanie człowiek przychodzi do pracy ani co trzyma w szafce. Jeden geniusz trzymal miękkie narkotyki ciekawe czy zakład poinformował policje a już nie wspominan co wyprawia sie na nockach oraz weekendy w pracy na magazynie

@Nowy

Prawda, ale to się dzieje nie tylko na magazynie pół dso najarani Maryśką, brygadzistki nie widzą problemu bo to po rodzinie. Jakie BHP to tylko na pokaz. Osoby pod pływem Maryśki ledwo patrząc na oczy nie powinni w ogóle zostać dopuszczeni do pracy. Na nocce spokojnie nie można zapalić papierosa bo kopcą marychą. Jak się odezwiesz to jeszcze na kłamią do kierownictwa albo podłoża ci coś do plecaka. Pracownik który potrafi obsłużyć kilka maszyn na dso, jest nic nie wart, ponieważ jakiś zazdrośnik nie zniesie tego że ktoś umie więcej i szybciej się nauczy tam liczy się pracownik tylko taki co siedzi na jednym stanowisku i klika korpusiki, 3 sektor słynie właśnie z tego nie umieć nic a zostaniesz na długo dobrym pracownikiem będziesz umiał na każdym stanowisku to cie zwolnią pod pretekstem ze jesteś osobą konfliktową.

Były Laborant

Jaka Elda?Gdyby nie Laborum Elda by nie istniała. Płaca minimalna, wymagane prowadzenie linii z obsługą komputera. Jak nie masz dobrych relacji z załogą z ktora robisz masz problem z wyrobieniem normy w 90%,A żądają 100%,bo jakaś larwa z Eldy nie ma ochoty robić. Pracownicy Eldy(pewna grupa osob),jak im nie podpasujesz nie masz szans na umowę do Eldy .Intrygi ,manipulacje,kłamstwa i fałszywa opinia to jedyny cel starych pracowników, na których opinii polega kierownik sektoru I tym samym dobiera załogę do elitarnej grupy zwanej Elda. Praca nadgodzinowa płatną jak za normalna stawkę godzinowa +dodatek zmianowym nocny,bo nadgodziny tylko na 2 zmianie. Praca sama w sobie moze nie jest zła, faktycznie niektóre linie mają normy kosmiczne,ale najgorsza cecha tego zakładu jest kumoterstwo ,układy,znajomości,ciotki Wujkowie w biurach I tym samym szerzący sie mobilng na dole. PODŁOŚĆ.

@Były Laborant

No to te nadgodziny jak w końcu wychodzą? O wiele mniej korzystnie gdyby były liczone normalnie? Da radę to na jakimś przykładzie pokazać, żeby wiedzieć orientacyjnie?

Były Laborant
@Marta

Stawka godzinowa+20%stawki=Stawka nadgodzinowa.Obowiazuje po 22.00 ,bo nadgodziny są tylko na zmianie popoludniowej.Sobota za normalna stawkę. Np.15+(15×20%)=18 za 1h

@Były Laborant

W sensie przepraszam, że dopytam ale dla pewności sobota za normalną stawkę taką jak w kp jest czy zwyczajną jak w dzień powszedni? I jeszcze tylko tych norm jestem ciekawa, jak one szczegółowo wyglądają?

Ona

Tak czytam sobie te wszystkie wasze wypociny i śmiać mi się normalnie chce :) ja pracuje 2 lata i znam robote A to że komuś z was się nie podoba czy nie podobała to nie znaczy że macie tu wypisywać nie wiadomo co... piszecie głupoty i nie znacie się na robocie albo po prostu jak komuś nie chciało się pracować to teraz wymyśla jakieś negatywy na ten zakład i robotę bo nie ma nic innego mądrego do powiedzenia ;) naprawdę nie ma na co narzekać w tym zakładzie, umowa, urlop, premie i sama praca też nie jest ciężka! A kto chce pracować to będzie pracował A nie narzekał i szukał nie wiadomo czego. ;)

Niunia
@Ona

A na jakim sektorze pracujesz? To też ma znaczenie i to bardzo wielkie. Jak na 4 to rzeczywiście luz...jest co chwalić

@Niunia

Niunia masz calkowita racje. Znam firme na wskroś , sektor 4 i smyrna maja stosunkowo niskie normy. Jesli tej Pani wyzej jest tak miło i przyjemnie , to zapraszam na B02 , B03 lub Ł23/24 , przeciez to sie kupy nie trzyma. Na szczęście zmienilem prace . Nie zaluje tego , elda jedynie ma fajne benefity i stolowke.

Ona

akurat tak się składa, że znam te linie bardzo dobrze, które tu wymieniłaś i się pracy na żadnym sektorze ani linii nie boję:)) przychodzę , robię swoje i wychodzę, tyle w temacie. ;) A to, że ktoś nie jest nauczony roboty to już nie moja wina.

@Ona

To, że się pracy nie boisz to akurat gratki, ale na tych liniach nie jest ciężej może, skoro tak podkreśla?

Maria
@Ona

A jak zarobki się różnią na poszczególnych sektorach? Czy wszędzie wyglądają tak samo?

cienrzaruwka

Jako były pracownik podpisuję się pod prawie wszystkimi negatywnymi opiniami o tej ,,firmie". Oferują wyłącznie umowy tymczasowe, które przeciągają w nieskończoność (niektórzy pracują przez agencję ponad 5 lat!), płacą minimum, często wymagają pracy po 12 godzin (nadgodziny bezpłatne), z racji źle zaprojektowanej klimatyzacji temperatura letnia na halach sięga czasami nawet do 40 stopni, a o fatalnej atmosferze i donoszeniu na innych to nawet nie wspominam. Bez znajomości przejście z agencji na firmę jest praktycznie niemożliwe. Jedyny plus jest taki, że praca nie jest wymagająca fizycznie. O warunkach w tej pracy niech świadczy fakt, że prowadzą nabór od ponad trzech lat i jakimś cudem nie mogą skompletować w miarę stałej załogi. Wyzysk, wyzysk i jeszcze raz wyzysk. Nikomu nie polecam, no chyba że się nie ma wyboru.

@cienrzaruwka

Jak byś chciała pracować to byś pracowała A nie szukała dziury w całym.... widocznie byłaś złym pracownikiem że Cię wykorzystywali ;) nikt nie będzie Patrzył na twoje zdanie!

frugo

100%

Grażyna
@frugo

Wydaje mi się że bez względu na to czy ktoś pracuje dobrze czy źle, pracodawca nie powinien tak z nikim postępować...

Hehe
@cienrzaruwka

Widząc twój Nick, wcale się nie dziwię, że już tam nie pracujesz bo ktoś z taką wymową nie może być normalny ????‍♀️ i jakie bezpłatne nadgodziny? O czym ty w ogóle piszesz??? Właśnie przez takie osoby jak ty są plotki i zniechęcenie osób które chcą przyjść do tego zakładu... żałosna jesteś twierdząc, że jest w tej pracy wyzysk i że umowę dostaje się poprzez znajomości... Ale jak się komuś nie chce pracować to zawsze wymówke sobie znajdzie ????‍♀️ idź ulice sprzątaj jak ci tak było w Eldzie źle i skończ pisać te nieprawdziwe informacje.

dobrywariatunio
@Hehe

koleżko z nickiem hehe trochę grzeczniej bo chyba się za bardzo uniosłeś. przypominam że nie jesteś anonimowy. elda jest mała. możesz zostać wyśledzony i może ucierpieć na przykład twoja rodzina a tego byś nie chciał?? troche pomyślunku na przyszłość

Czy ktoś wie po jakim czasie odzywają się w sprawie pracy do laborum złożyłem CV na Potter i czekambna odpowiedź

Człowiek Sukcesu

Jeśli chcesz osiągnąć sukces, to Elda jest totalnie, ale to totalnie odwrotnością osiągnięcia jego.

Jakie są mocne strony pracodawcy Elda-Eltra Elektrotechnika S.A.?

Brak

Blisko do pracy i tylko tyle.

Zostaw merytoryczną opinię o Elda-Eltra Elektrotechnika S.A. - Szczecinek

• Jak się pracuje w Elda-Eltra Elektrotechnika S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Elda-Eltra Elektrotechnika S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 17.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Elda-Eltra Elektrotechnika S.A.?

Elda-Eltra Elektrotechnika S.A.