SAMASZ

Opinie o SAMASZ

Aaa

Jak tam temperatura Panowie na hali? Da się pracować czy bieda? O biuro nie pytam bo wiadomo jaka tam jest temperatura.

Jajcarz :D
@Aaa

Bieda, jajka już dawno ugotowały się na twardo. ....

Wiesiek

Takiej chorej psychicznie firmy to chyba w całym kraju nie ma.dno i 15 metrów mułu.

Merlin
@Wiesiek

Są takie firmy, tylko szkoda, że firma, która przed przeprowadzka była na normalnym poziomie........stoczyła się na (usunięte przez administratora).

lucky looser
@Merlin

Polacy musza czesciej zmieniac prace wtedy pracodawcy inaczej beda podchodzic do wielu kwestii w tym plac nie patrzac na wiek i inne rzeczy a tylko i wylacznie na zadania wykonane.Nie przejmuj sie po tych firmach czesto zostaja tylko kolorowe wspomnienia.

Ciekaw

Mamy koniec czerwca. Czy poznamy w końcu dokładny termin urlopów? Taka informacja, że będą w sierpniu nic nam nie mówi. Większość ludzi chciałaby może zaplanować jakiś wyjazd z rodziną czy remont lub cokolwiek innego. Ale pewnie jak co roku dowiemy się o urlopach tydzień przed:( tak się nie robi

@Ciekaw

Zarzadca kolchozu stwierdzil ze urlopy beda w sierpniu, nie podajac dokladnie terminow.Rozumiem wiec ,iz do dyspozycji jest caly sierpien.W tym momencie wykupuje wczasy wczasy w tym miesiacu.Jesli nie podoba sie termin mego urlopu, firma bedzie mogla przelozyc moj urlop o pare dni w jedna badz w druga strone, pokrywajac jednoczescie poniesione przez moja rodzine koszty , jednoczesnie oplacajac wczasy w innym sierpniowym terminie.Przepis wyraznie mowi ,ze firma ma obowiazek udzielic w okresie letnim urlopu 14 dniowego!!!!Nie ma w tym momencie znaczenia zaplanowana jalas smieszna produkcja.Okres wakacyjny w zasadzie zaczyna sie od polowy czerwca do konca sierpnia i w tym czasie kazdy ma prawao do odpoczynku, szczegolnie ze praca odbywa sie i smiesznej firmie

Wczasowicz
@Zzz

Ja mam wy..a...ne na zarządcę kołchozu. W sierpniu na wczasy w terminie w którym mam wykupione wczasy, a później do drugiej firmy :) Ile można się męczyć w tym (usunięte przez administratora) Chyba jedyna firma w której trzeba było brać urlop na żądanie (piątek).

Anty
@Ciekaw

Moj pierwszy rok w samaszu .Ostatni dzień czerwca ktoś się pyta miszczu kolczastego czy może na jutro dostać dzień urlopu .ten dekiel sie'rozwrzeszczał na całą hale ze nic z tego w chuuu roboty .na następny dzień przychodzmy do roboty . a ten nibymajster wrzeszczy wszyscy do domu od dzisiaj urlopy .płatne a potem bezpłatne niema ze niechcę .bezpłatne z przerwami trwały do'końca roku .i tak co roku dowiadujesz się kilka dni przed ze urlopy zaczynają się .nic nie zaplanujesz .żona pracuje w normalnej'firmie .ma'obowiązek zgłosić dużo przed ,na kiedy planuje urlop

lucky looser
@Zzz

Kolego niekoniecznie w okresie letnim ale w calym roku kalendarzowym.Moze ci przesunac urlop ,koszty owszem powinien zwrocic ale generalnie przepisy mowia o planach urlopowych kartka powinna wisiec juz w styczniu.

...

Witam wszystkich ???? Zastanawiałem się nad aplikowaniem do Samaszu ale z tego co słyszałem jest tam podobno bardzo duża rotacja ludzi. Czy to prawda a jeśli tak to z jakiego powodu? Nie chcę tracić czasu w firme bez perspektyw. z tego co przeczytałem nie jest ciekawie w tym zakladzie.czy też jednak warto spróbować ? ????

Muller
@...

Rotacja jest . Przychodzą i odchodzą z różnych powodów. Jak masz inne opcje to nie pchaj się do Samaszu bo możesz się zdziwić

Witam dzis byłem na rozmowie na cv nie wpisałem ze kiedyś pracowałem na trawiastej 2008 podajże gdzie powinienem napisać 3 ostatnie pracę powiedziałem im że pracowałem Samaszu tylko nie chciałem o tym mówić pisać na cv bo zostałem źle potraktowany własne 2008 przez majstra który zabierał mi z godzin i panią Adele ktora czekala az mnie zwolnia bo mnie nie trawiła za cała prawdę znacie ja stara gwardia ja zna oni mi powiedzieli ze beda przesluchiwac ludzi jakim ja kiedyś byłem pracownikiem i dlaczego się zwolniłem na porozumieniu stron drogi z samaszem rozeszły się przez majstra alkoholika który już tam nie pracuje no i wścibska Adele która zacierała ręce bym był, zwolniony udało się jej wracając do weryfikacji to jest nieporozumienie jakieś przesłuchanie co to ma być zmarnowali mi muj czas a po drugie człowiek ma doświadczenie oni cie traktują jak małolata tak tego nie zostawię zwrócę się do samego prezesa o tej sprawie to jes chore co oni robią Pytam się dlaczego tak postępujecie podczas waszego przesłuchiwania(weryfikacji) co było i nie jest nie pisze się w rejestr człowiek chce pracować a wy stwarzacie problemy sami i nie boję się pisać prawdy tak tego nie zostawię i za udostępnienie mojego zdjęciaz cv ludziom na zakładzie jaki to ja byłem rozumiecie mamy 2023 a oni będą ludzi pytać którzy pracowali w 2008 no bo jak mam to wyobrażać

Pytam się co to ma znaczyć? Albo dostaje to pracę albo nie co to znaczy musimy pana zweryfikować

Józek

Wszyscy narzekają, ale nikt nie bierze pod uwagę tego, że firma przeprowadziła się na kredycie. Z pustego to nawet Salomon nie naleje. Zamiast narzekać trzeba wziąć się za robotę i pomóc spłacić kredyt. Wtedy może znajdą się pieniądze na podwyżki. Samasz to już nie jest jakaś firemka w garażu, jak to miało miejsce na początku działalności.Samasz to wielka machina, w której każdy pracownik jest trybem, do dobrej pracy jest potrzebna dobra współpraca. Moim zdaniem problemem jest słaby przepływ informacji, spowodowany ukrywaniem ważnych faktów w obawie przed przełożonym, i tu pojawia się kolejny problem, traktowania podwładnych przez przełożonych i wprowadzanie nerwowej atmosfery. Osobiście nie mam powodów do narzekania aczkolwiek zdaję sobie sprawę jak to wygląda na produkcji.

Wózek
@Józek

O tryby trzeba dbać np. Dobrze smarować .a co do kredytów to wiele trybów ma swoje do spłacenia .bo z tych wypłata to nawet na głupią lodówę czy pralkę nie odłożysz gotówki.to mnie najbardziej(usunięte przez administratora)nawalać nawalać a może się znajdą pieniądze na podwyżki .

@Józek

Trzeba zatem zwolnić ludzi odpowiedzialnych za brak komunikacji/za ten cały bałagan,

qqq
@Józek

Taaa. Będziemy za friko może robić. A gnojki nowe fury sobie kupują i sie śmieją. Kolejny dzban.

Observer Cam
@Józek

W wypowiedzi Józka brakuje jeszcze zdania"towarzysze czy pomożecie spłacać te kredyty ?". Każdy jest tu tylko dla kasy, nie dla idei :) Oni bez sentymentów wyciskają ostatnie możliwości z produkcji, a ja bez sentymentu (pomimo kilku lat pracy w Samaszu) szukam innej pracy gdyż mam dość tej całej sytuacji.

@Józek

To tak propo "pracy dla idei" przypomniał mi się znakomity kawał: Szef podjechał dzisiaj pod biuro nowym Chryslerem: - Nie ma co, ładne auto szefie. - Cóż mogę powiedzieć. Pracuj ciężko, zostawaj po godzinach, a może w przyszłym roku będę miał jeszcze lepsze.

władek

takiej chorej firmy w zyciuu nie widziałem.zmarnowane 10 lat nic więcej.(usunięte przez administratora) za niedługo biurowcy bda spawać i składać te maszyny :)

Idea

A może by tak zrobić wolny piątek po Bożym Ciele? Odrobilibyśmy w którąś z sobót? W takie upały byłoby to dobre rozwiązanie!

@Idea

Mysle ze to beznadziejny pomysl, szczegolnie wtedy kiedy trzeba bedzie przyjsc w sobote na druga zmiane. Zima mozna robic takie odrabianie a noe latem..

Rip

A ja myślę że to dobry pomysł. Długi weekend się przyda

Hhh
@Rip

To wez sobie urlop na zadanie. Niech kazdy sam zdecyduje czy przyda sie wolne czy nie.

@Idea

Jak dobrze, że w tej dziwnej firmie nie pracuje, w obecnej firmie cała firma ma po prostu urlop. A w niektórych urzędach (państwowych podkreślam!) Odrabiają w sobotę, i każdy robi sobie wolne na długi weekend. Ale nie w tej dziwnej firmie. Pamiętam jak jeszcze tu robiłem to były awantury i groźby oto, że jak ktoś nie przyjdzie w piątek (weźmie na żądanie, lub l4, albo pójdzie na krew, bo o zwykłym urlopie to zapomnij) to będzie karane obniżeniem stawki, jak nie naganą, to już na pewno napiętnowaniem u miszcza. Jak dla mnie to jest bezsens, robiąc wolne na piątek, każdy na tym zyskuje, pracownicy - wiadomo dlaczego, pracodawca - bo pracownik wykorzystuje jeden dzień urlopowy ( firma robi przerwę 1 dzień tylko, no w sumie chyba że soboty to jakby dwa), A ludzie zyskują po 4 dni wolnego pod rząd i mogą sobie wypocząć i odłożyć DŁUŻSZE urlopy gdzie wtedy firma traci więcej jak taki ktoś pójdzie.

Rolex

Pracuje tu kilka miesięcy, ale to już raczej ostatni miesiąc. Błędem było zatrudnienie się w tej firmie.

Waldemar
@Rolex

To dno i wodorosty.masz rację.syf i nic więcej.jeszcze trochę to biuro będzie (usunięte przez administratora)

Malfred

Szczerze nie polecam pracy w Samaszu. Ludzie z którymi pracowałem są w porządku, ale kadra zarządzająca jest jedną wielką pomyłka. Sam proces produkcyjny można nazwać jednym wielkim bałaganem. Stosunek biurowych do pracownika na produkcji jest negatywny. Jeśli zależy ci na zdrowiu psychicznym to omijaj Samasz szerokim łukiem.

Aaaaa

Chcą zarobić to się szwendaja haha setki lecą

Obiektywny i obrotny

Uważam, że kamery bardziej byłyby przydatne w pomieszczeniach biurowych z widokiem na monitory, dodatkowo filtrowanie adresów www na poszczególnych komputerach. Myślę, że Pan Stolarski, stwierdziłby po półrocznym czasie funkcjonowania nadzoru w biurze, że połowa pracowników biurowych jest mu nie potrzebna. Ogólnie jedna wielka porażka, obecnie jeden pracownik fizyczny na jedną biurwę Allegrową ? Firma sięga już dna.... Jestem na etapie szukania pracy :)

@Obiektywny i obrotny

ja zrobilbym jeszcze minimum po 2 zastepcow dyrektorków i kierowników, a co jak szaleć to szaleć :D Stanowisko jest, kaska jest a produkcja jak zawsze ma po tylku kosztem nierobow z biura. JAk tak dalej bedzie to za pewien czas nieroby z biura pojda na produkcje aby zarobic na swoja wyplate. Poziom wymyslania bzdurnych zasad tez siegnal niebios. Olac to, jak bedzie ktoś burczal to trzeba zwalniac się i isc do innego prywaciarza.

Heheszki
@Obiektywny i obrotny

W biurze mają klimatyzację wodę gazowana nawet biuro ma inne menu na stołówce a pracownik fizyczny który na nich pracuje jest dojeżdżany jak tylko się da a oni się z tego śmieją i się nie dziwię skoro nic nie robią a pieniążki się zgadzaja

Heheszki
@Heheszki

A przepraszam robią wymyślając jakieś bzdurne pomysły

Co do zarcia..
@Heheszki

Co do posilkow, nie widze problemu.Wystarczy zajsc w czasie kiedy biuro sie posila.Nie sadze zeby ktos cos burknal????Wode niech sobie w du..pe wlaja, sam sobie kupie i przyniose i to w takim czasie gdy beda wycieczki chodzily, co by wzdy i postronni wiedzieli jaka to fir(emka)ma. W temp powyzej 28st C mam prawo robic przerwy w pracy i odpoczywac. A co do placenia tkz setek...wystarczy nie pracowac w zadna sobote (100% roboli), szczegolnie gdy teraz jest Lida i plany zaczna sie walic.Zobaczycie jak szybko znajdzie sie kasa.A ze nie pracuje sie w soboty, to co moga zrobic??? Nieobecnosci wstawic???Stasio czy Mirusio czy jakis inny bedzie latal obes...any po pachy, co nas to obchodzi? Ja wole mniej pracowac i wiecej zarobic niz robic jak wol a premie kwartalne lykna niedorobione majsterki.Myslec Panowie , myslec i nie bac sie , bo do taj firemki juz tylko desperat przychodzi.

Bear
@Obiektywny i obrotny

Od czasu przeprowadzki ten zaklad zmierza w kierunku konca. Jest zle, a bedzie gorzej. Tez mam oferte pracy, a jedyne co mnie trzyma w Samaszu to przyzwyczajenie, które jest coraz słabsze w starciu z głupotą nowych biurowych. W soboty juz w ogole nie pracuje, nie chce, bo u kogos innego bardziej mi sie oplaca, a jak ktos bedzie mial pretensje to wtedy zmienie prace i po temacie.

Logiczny logista
@Bear

To czemu nie zmienisz pracy skoro tak źle A masz oferty, wiesz że tu masz labe a jak pójdziesz gdzieś indziej to trzeba bedzie zapierd@lac? Niedługo biawar ruszy, reklama na pół płotu ze szukają do roboty, może część zakładu pójdzie tam,pewnie kasa lepsza,bliżej lżej będzie lepsze warunki. Tylko czemu caly czas te same geby bylo widać, zwalniają i wracają z podkulonym ogonem bo jednak samasz nie taki zly. Na zarcie narzekacie, na biurowych, to idź i se kup salatke za wlasna kase to będziesz miał inne menu. Kadra kierownicza to masakra rzeczywiście, od dyrektora który na każdym zebraniu drze morde, przez duzego bobasa ktory ma ego i mniemanie o sobie wieksze od wszystkich pracowników razem wziętych, "genialnego" nowego szefa planistow który jedynie co potrafi, to w sumie nie wiem co, miszczowie podpierdalacze dawaj dawaj szybciej z montaży, itp Pozdro że słonecznej brytanii

SlKg
@Obiektywny i obrotny

O tej firmie można napisać "czy leci z nami pilot?" Hahaha :D Bajzel w ładnym opakowaniu.

Pieta
@Co do zarcia..

Gadka bez sensu są takie spawaczyki co w kazdą sobotę przylazą .nawet dzisisiaj szwędają się po 2 zmianie (usunięte przez administratora)

Zzz

Warto wrócić na spawalni do panasa? Jaka stawka teraz jest przedtem pracowałem 5 lat na spawalni i czy da nadgodziny

Witam, przyszła kolej i na moje wyrażenie opinii na temat pracy w zakładzie. Wymienię tak w skrócie: stawki śmieszne z racji usunięcia współczynnika, każdy miał niby na tym zyskać i owszem każdy pracownik nie robiący żadnych nadgodzin zyskał, ale Ci którzy pracowali i zostawali po godzinach dostali za to po (usunięte przez administratora) nieopłacalne jest robienie jakichkolwiek nadgodzin w tygodniu, jedynie zostaje weekend, a nie zawsze mozna, młody pracownik bez doświadczenia dostaje na start takie pieniądze jak praktycznie doświadczony pracownik z kilkuletnim stażem, kolejna kwestia przepustki jak w więzieniu powoli zaczyna się tu robic( szatnie otwierane tylko w określonych godzinach później zamykane) słyszałem również o licznikach czasu na maszynach cnc- czytaj monitorowanie co do sekundy pracownika z jego pracy i wyciśnięcie z niego maksimum możliwości czasami nierealnych, kolejnym punktem będą ludzie pracujący na oderwanych od rzeczywistości stanowiskach- typu panowie od tzw jak to mówią pracownicy „malowania linii”- nic nie robią totalnie, siedzą w biurze na facebooku ze słuchawkami w uszach(widziałem na własne oczy) robienie dodatkowych kierownikow kierownika szefa zastępcy kogoś tam, no istny cyrk, na każde możliwe stanowisko jest dodatkowy kierownik czy tez dyrektor(jestem tylko ciekaw jakie pobory Ci ludzie biorą) i naprawdę mógłbym jeszcze wiele wymienić, podejrzewam ze Pan Stolarski nie ma zielonego pojęcia co wyprawiaja jego ludzie rządzący tam i jestem przekonany ze do większości propozycji wprowadzanych zmian w życiu by nie dopuścił, szkoda trzeba szukać pracy gdzie indziej,

@pracownik

Usuneli współczynnik? Ale motyw, to wg mnie zmiana na plus, jak pamiętam że jeden dział miał współczynnik powyżej 1.00, raz na rok , a inny miał raz na rok PONIŻEJ 1.00 (czyli cały rok miał praktycznie na plusie, gdy ten pierwszy miał na minusie cały rok). Z szatniami też niezły numer, trochę to przypomina w takim razie jak w podstawówce szatniarka siedziała i nikogo nie wpuszczała do szatni poza przerwą :D

Gienek

kolego samasz to "K.ołchoz"jest

Wowka
@pracownik

(usunięte przez administratora) wszystko dobrze wie od lat ale to mu pasuje .pracujta pracyjta podbijamy cały świat przemowy przemowy jak to się firma rozwija .ale pracownik jak tyrał za marne pesos to i tyra

Jaro
@Wowka

No ale jak juz zdobędziemy cały świat to dopiero poczujemy przypływ pesos .haha .oni nigdy niedają nam zarobić czas na pobudkę.ile by nie zarabiała fyrma to i tak mają nas głeboko

Rip

Te czasy gdzie można było zarobić bo płacili setki od stawki rzeczywistej już nie wrócą. Tak to jest jak młodzi zaczęli rządzić, a wszystko mieli podane jak na tacy to co Pan Antoni wypracował. On wiedział że tą firmę stworzył przy pomocy pracowników i ich doceniał pozwalając zarobić niezłe pieniądze. Niestety to już się skończyło

xyz

A tam narzekasz. "biuro jest najważniejsze, a nie produkcja (bydło)!!!" - powiedział jeden z prezesów z KOB Niestety tak jest większości białostockich firm. Jak nie rodzinka to inne kombinacje. Tylko życzyć żeby kiedyś powinęła im się noga i zasmakowali życia od 10 do 10. Pozdrawiam wszystkich z produkcji. Biurwy nie.

andrzejek montaż

(usunięte przez administratora)jak se tam te planowanie planowało to planowało ale teraz jak nowego kierowniczka mają to hoho ten dopiero narobi bigosu w całej produkcji. chłop mysli ze wszytkie rozumy pozjadal , a wszyscy się z niego tylko smieją. teraz już szybko nie dolecisz zadnych brakow bo 5 maili musza wyslac do glownego biura, tam pomysla czy mozna to dolecic i jak doleca to doleca a jak nie to montaz sie zatrzyma. dobra zmiana! brawo lechu za powolanie tak wybitnego fachowca. kadra zarzadzajaca to tragedia, dawaj i dawaj maszyny ta cala lida to im bokiem wyjdzie.

radek

ludzie juz sie nie poddają nikt za śmieszne stawki nie będzie kurde pracować.czasy wyzysku sie skonczyly.dotrze to wkońcu do pracodawców?

@radek

Raczej nie dotrze bo mają nasrane w bani .nie ma normalnych pracodawców

Tak myślę...

Z tego co czytam, to wnioskuję że w firmie dalej taki kolchoz i nagonka na produkcji. Nic nie idzie ku lepszemu od czasu przeprowadzki (półtora roku)??? Ludzie dalej rezygnują z pracy tutaj? Smutne ☹️ Trzeba było zostać w Białymstoku i dać te stawki co teraz ludzie pchaliby się drzwiami i oknami do pracy. Ech... Trawiasta i Kombatantów to były czasy i robota schodziła, kiedy było trzeba podgonic z planem człowiek został po godzinach dorobił sobie. Nie chcę źle życzyc, ale ten Zabludow to chyba był strzałem w kolano ☹️ w Białymstoku już nieraz brakowało nam ludzi, gdzie jest największe zaludnienie w regionie i wszystkim z okolicznych miejscowości było blisko i każdy miał dobry dojazd, to teraz myślicie że ludzie znajdą się gdzieś na peryferiach, gdzieś na uboczu, gdzie już nasz konkurent z Narwi przywlaszczyl sobie co lepszego pracownika, myślę że ciężko będzie z pozyskaniem nowych rzetelnych ludzi, ale kibicuje firmie i życzę jak najlepiej. Pozdrawiam

majster
@Tak myślę...

Dali takie stawki, że w sumie to się mniej zarabia niż np rok temu(w sumie z nadgodzinami) Czasy się zmieniają w zawrotnym tempie więc nikt raczej nie będzie się pchał do Samaszu przy obecnej polityce firmy, bez znaczenia gdzie firma się będzie znajdować. Egzaminy po podwyżkę, a jak się obleje to stawka jak u świerzaka?? Ludzie kto to wymyślił jak i tak brakuje rąk do roboty??? Przepustki jak w jakimś zakładzie karnym??? 5S i masa ludzi wysoko zatrudnionych na nie wiadomo jakich i po co stanowiskach?? Z tego na pewno więcej maszyn nie zejdzie, a pasożytów trzeba opłacić. Nie wiem czy pan Antoni to wytrzyma. Oby.

Zzz

Ściągnąć starych fachowców którzy wiele potrafili dac im dobre pieniądze. Dopilnuja reszty pracowników sami będą robić i będzie jak dawniej wszystko w miarę na czas i dobrze zrobione. Pozdro

Bol dooopy

Tym papierem w kiblu to strach płytki wycierać bo się porysuja a co dopiero (usunięte przez administratora)

@Bol dooopy

Ojej.....delikatna du... ???? Moze dup...cia chcialaby delikatny papierek??? A moze jedwabna szmateczke??? Nie (usunięte przez administratora) tyle ...

Michas

Spawalnia spawalnia ale to co z malarni schodzi to jest porazka co drugi detal poprawka psn Ro.... n sie nie wyrabia a z tymi egzaminsami na podwyzki to wogle parodia tego kto to wymyslil to powinni zwolnic niech sam zda egzamin po 3 miesiacach pracy np. Na 22zl nie realne wiec taki,, nowy'' nie bedzie pfacowal za18 zl z dojazdem przeciwz brygadzista i mistrz widzi kto co jak robi i v o komu sie nslezy powodzrnia panie Leszku

Nie spawacz

W Białymstoku na miejscu , można znaleźć prace za te same pieniądze lub większe (bo mniej już chyba nikt nie płaci) , bez dojazdów i śmiesznych egzaminów teoretycznych niemalże wszędzie.

Zostaw merytoryczną opinię o SAMASZ - Zabłudów

• Jak się pracuje w SAMASZ?

Zobacz opinie na temat firmy SAMASZ tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 100.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w SAMASZ?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 68, z czego 14 to opinie pozytywne, 17 to opinie negatywne, a 37 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy SAMASZ?

Kandydaci do pracy w SAMASZ napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

SAMASZ