Skoda Auto

Opinie o Skoda Auto

service advisor

Ciekawe jak chcesz wyjść na prostą, jak po 2 latach przejdziesz na wyższy ZUS.

Nie do końca znalazłem tego co szukam wiec zapytam wprost. Dostałem ofertę pracy na stanowisku mechanika z umową o pracę na własną działalność umowa jest na 4 lata z początkowym wynagrodzeniem na najniższej stawce krajowej, i dodatkowi na opłatę ZUS, czy jest to dobra oferta czy raczej się na tym przejadę? Czy jest tu jakiś mechanik który tam pracuje lub pracował?

service advisor
@222

Jest to tragicznie słaba oferta, ponieważ nawet początkujący mechanicy w trójmieście zarabiają ok. 2000 zł netto. Dla mechanika z doświadczeniem odpowiednia stawka powinna oscylować wokół 3000 zł netto, więc ta oferta jest żenująca, zwłaszcza że będziesz pracował ponadnormatywną ilość godzin w miesiącu. No chyba, że będą wypłacać dobre prowizje od przerobu, ale z tym to zwykle słabo tam było.

Obecny robol
@222

Jak sobie flaki wyprujesz to zarobisz pracuje w tej firmie

Nikuś

hehe, nie nie wierzcie im. :) mówię wam to ja - miałem zarabiać na ludzie 4k, a niecałe 2 to był już luksus.

odpowiedz dla observer

akurat monter na stoczni to ma fach w ręku i ciężko pracuje, więc powinien więcej zarabiać od lalusiowatego sprzedawcy lub recepcjonistki witającej gości.

observer

Chyba Ci się pomyliły firmy. Temat dotyczy salonu Skody w Gdyni, gdzie nikt nie pracuje na umowie o pracę, tylko na działalności, a zarobki 4 tys. netto na szeregowych stanowiskach to rzadkość, chyba że brutto...

ex-kiero

Tak, rzeczywiście kierownicy pracują długo - ok. 11 godzin dziennie...

Firma Plichta jest najszybciej rozwijającą się firmą z branży w regionie. Faktycznie 99% pracowników pracuje na własnej działalności. Firma dopłaca do wynagrodzenia kwotę na opłatę ZUS (min).Ma to swoje wady - ograniczenie świadczeń emerytalnych w przyszłości. Ale chyba nikt nie liczy na wys. emeryturę z ZUS. Wystarczy zawrzeć umowę z funduszem emerytalnym i za połowę kwoty jaką wpłacałby pracodawca zatrudniający nas na umowę o pracę masz normalną emeryturę. Działalność to też profity. Możesz robić zakupy z odzyskaniem kosztów ,paliwo , koszty eksploatacji itd. Firma Plichta zatrudnia FACHOWCÓW i ci zarabiają dobrze. Jeżeli umawiasz się na konkretny rezultat twojej pracy i go realizujesz to zarabiasz konkretnie. Jeżeli jesteś superfachowcem na rozmowie kwalifikacyjnej ,a nie ma efektów twojej pracy przez kilka miesięcy to znaczy że zatrudniłeś się do nauki i wtedy zarabiasz min. lub tobie dziękują. Idź rozdawać gratisy do sklepu i uczyć się handlu. Nie ukrywam, że pracuję w tej firmie bardzo długo i mnóstwo osób się "przewinęło" tzw. fachowców ale też bardzo dużo ludzi pracuje całymi latami m.in kadra kierownicza.

znawca
@pracownik

Dawno większego bełkotu nie czytałem. Spójrzcie na salony Skody w Wejherowie, Gdyni i Gdańsku 5 lat temu i teraz. Prawie wszyscy fachowcy odeszli, a wraz z nimi dobra jakość usług. Nic dziwnego, skoro firma praktykuje politykę bezwzględnego oszczędzania na pensjach. Szkoda nerwów. Dobrze to tam było, ale do ok. 2005 roku, zarówno dla pracowników jak i klientów. Od tamtego czasu był, jest i będzie dramat.

niewolnik sadysta

Plichta buduje w Gdańsku salon AUDI , szuka doradców za 2 000 zł mechaników za 1 800 zł są chętni

pytek
@niewolnik sadysta

Gdzie dokładnie buduje ten salon Audi?

jan
@niewolnik sadysta

Jestes pewny ze 1800zl dla mechanika??:)

Zainteresowana

Jak to wygląda z recepcja??

Misiek

Działalność gospodarcze. Gdybyś pracował na etacie to miałbyś 26 dni urlopu a nie 20 (wynika to z umowy cywilnoprawnej), no i za prace w soboty dostałbyś dodatkowe wynagrodzenie (nadgodziny), a tak pracujesz ku chwale Plichty. Podsumowując tracisz 6 dni urlopu i przychodzisz dodatkowe 26 dni w roku do pracy. Obóz pracy Plichta

prawda

Zgadza się, firma zatrudnia samych "przedsiębiorców" :)

ciekawy

Czy to prawda, że w całej firmie nie ma ani jednej osoby na umowie o pracę?

Misiek

Firma się rozwija, bo sprzedaje samochody. To że firma sprzedaje samochody, to nie oznacza, że sprzedawca zarabia. Filozofia firmy jest taka, że zarząd zarabia, a zarabia jeszcze więcej jak pracownicy nie zarabiają. Proste. Firma zarabia bo sprzedaje Skody do Niemiec - w większości na marży minusowej. Sprzedawca nic na tym nie zarabia, bo jak może zarobić skoro sprzedał samochód poniżej ceny zakupu. Natomiast firma Plichta zarabia, bo dostaje bonus od importera. Firma zarabia, więc się rozwija! Firma zarabia bo sprzedaje Skody do klientów flotowych i tu znowu mamy marże na 0 lub na minus, czyli znowu sprzedawca nie zarabia. Mało tego, narobi się a nie zarobi. Znowu firma Plichta mam uśmiech od ucha do ucha - zarabia, więc się rozwija. W firmie jest też serwis, który zarabia, więc firma się rozwija. W firmie jest też dział samochodów używanych, który sprzedaje na mega wysokich marżach, więc firma się rozwija

observer

3-3,5k netto za 220h w miesiącu wg Kodeksu Pracy (9h dziennie + co druga sobota) to wychodzi 15 zł/h, czyli zdaje się mniej od montera w stoczni.

Misiek

jak nie wierzysz to wejdź do salony, zrób zdjęcie sprzedawców albo weź wizytówki i przyjdź za 3 miesiące

observer

I tak właśnie wygląda rzeczywistość pracy w tych skądinąd pięknych, lśniących salonach. To wszystko wygląda prześlicznie z zewnątrz, bo na marketing idzie spora kasa, a wewnątrz... cóż - patrz wyżej. Tak szybki rozwój niestety MUSI odbywać się kosztem wynagrodzeń pracowników - nie da się inaczej.

:)Normalnie chyba nie macie co robić :) obserwatorzy anonimowi uczestnicy podtrzymywacze dobrego wizerunku :-D.... Trzeba zacząc pracować dla tej Firmy żeby nie mieć wątpliwości. Kto nie ryzykuje ten nie pije szampana :)

observer

Tylko że warunki naliczania prowizji oraz plany można w każdej chwili zmienić na mniej korzystne dla pracowników, w razie jakby zaczęli za dużo zarabiać...

observer

Warunki pracy i płacy zasadniczo nie odbiegają od konkurencji (mechanicy niecałe 3k netto, doradcy ok. 3,5k), ale z uwagi na liczne inwestycje, tj. budowę VW/Seat w Gdyni i gruntowne remonty dwóch salonów Skody raczej spodziewałbym się nadchodzących oszczędności na płacach, tj. kombinacji z premiami.

ZAKRZESIA

Witam! Czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć jak jest tam z pracą biurową w finansach? czy rzeczywiście płaci się za szkolenia,w przypadku zwolnienia oraz jak wyglądają kwestie urlopów? BARDZO PROSZĘ O POMOC!

Zostaw merytoryczną opinię o Skoda Auto - Gdynia

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Skoda Auto?

Kandydaci do pracy w Skoda Auto napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Skoda Auto