logo Skoda Auto

Skoda Auto

Gdynia

Opinie o Skoda Auto

wert 2014-09-24 16:27:45
na chwilę obecną nie zarobisz nigdzie tak dobrze jak u Plichty - oczywiście jak masz wyniki- jak nie to idziesz do domu. Przełożeni są wszędzie lepsi gorsi wykonuj swoją robotę wystaw fakturę i do przodu
wert 2014-09-28 11:16:21
każde stanowisko - robisz cel jaki masz wpisany to masz zapłacone - nie ma górnej granicy zdarzają się kwoty 5 cyfrowe (głównie handlowy ). Wszyscy działalność - emerytura ??? czy jest jeszcze ktoś kto wierzy, że umowa o prace pomoże w dobrej emeryturze ( ja nie mam złudzeń - i tak sememu trzeba o nią zadbać - opłacasz dodatkowy fundusz- nie żaden filar - jest masa możliwości ZUS - NIKOMU NIE POMOŻE !!! )
ZAKRZESIA 2014-10-01 09:17:30
Witam!
Czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć jak jest tam z pracą biurową w finansach? czy rzeczywiście płaci się za szkolenia,w przypadku zwolnienia oraz jak wyglądają kwestie urlopów? BARDZO PROSZĘ O POMOC!
observer 2014-10-06 16:53:50
Warunki pracy i płacy zasadniczo nie odbiegają od konkurencji (mechanicy niecałe 3k netto, doradcy ok. 3,5k), ale z uwagi na liczne inwestycje, tj. budowę VW/Seat w Gdyni i gruntowne remonty dwóch salonów Skody raczej spodziewałbym się nadchodzących oszczędności na płacach, tj. kombinacji z premiami.
observer 2014-10-13 21:26:15
Tylko że warunki naliczania prowizji oraz plany można w każdej chwili zmienić na mniej korzystne dla pracowników, w razie jakby zaczęli za dużo zarabiać...
:) 2014-10-21 23:42:04
:)Normalnie chyba nie macie co robić :) obserwatorzy anonimowi uczestnicy podtrzymywacze dobrego wizerunku :-D.... Trzeba zacząc pracować dla tej Firmy żeby nie mieć wątpliwości. Kto nie ryzykuje ten nie pije szampana :)
observer 2014-11-06 01:39:52
I tak właśnie wygląda rzeczywistość pracy w tych skądinąd pięknych, lśniących salonach. To wszystko wygląda prześlicznie z zewnątrz, bo na marketing idzie spora kasa, a wewnątrz... cóż - patrz wyżej. Tak szybki rozwój niestety MUSI odbywać się kosztem wynagrodzeń pracowników - nie da się inaczej.
observer 2014-11-20 18:46:51
3-3,5k netto za 220h w miesiącu wg Kodeksu Pracy (9h dziennie + co druga sobota) to wychodzi 15 zł/h, czyli zdaje się mniej od montera w stoczni.
Misiek 2014-11-27 11:01:43
Firma się rozwija, bo sprzedaje samochody. To że firma sprzedaje samochody, to nie oznacza, że sprzedawca zarabia. Filozofia firmy jest taka, że zarząd zarabia, a zarabia jeszcze więcej jak pracownicy nie zarabiają. Proste. Firma zarabia bo sprzedaje Skody do Niemiec - w większości na marży minusowej. Sprzedawca nic na tym nie zarabia, bo jak może zarobić skoro sprzedał samochód poniżej ceny zakupu. Natomiast firma Plichta zarabia, bo dostaje bonus od importera. Firma zarabia, więc się rozwija! Firma zarabia bo sprzedaje Skody do klientów flotowych i tu znowu mamy marże na 0 lub na minus, czyli znowu sprzedawca nie zarabia. Mało tego, narobi się a nie zarobi. Znowu firma Plichta mam uśmiech od ucha do ucha - zarabia, więc się rozwija. W firmie jest też serwis, który zarabia, więc firma się rozwija. W firmie jest też dział samochodów używanych, który sprzedaje na mega wysokich marżach, więc firma się rozwija
Misiek 2014-11-27 11:04:57
jak nie wierzysz to wejdź do salony, zrób zdjęcie sprzedawców albo weź wizytówki i przyjdź za 3 miesiące
ciekawy 2014-12-18 16:22:00
Czy to prawda, że w całej firmie nie ma ani jednej osoby na umowie o pracę?
prawda 2014-12-22 12:45:34
Zgadza się, firma zatrudnia samych "przedsiębiorców" :)
Misiek 2014-12-29 13:54:24
Działalność gospodarcze. Gdybyś pracował na etacie to miałbyś 26 dni urlopu a nie 20 (wynika to z umowy cywilnoprawnej), no i za prace w soboty dostałbyś dodatkowe wynagrodzenie (nadgodziny), a tak pracujesz ku chwale Plichty. Podsumowując tracisz 6 dni urlopu i przychodzisz dodatkowe 26 dni w roku do pracy. Obóz pracy Plichta
Zainteresowana 2015-01-14 10:06:56
Jak to wygląda z recepcja??
niewolnik sadysta 2015-01-19 23:23:27
Plichta buduje w Gdańsku salon AUDI , szuka doradców za 2 000 zł mechaników za 1 800 zł są chętni
pytek 2015-01-20 00:11:40
Gdzie dokładnie buduje ten salon Audi?
pracownik 2015-02-08 11:30:16
Firma Plichta jest najszybciej rozwijającą się firmą z branży w regionie. Faktycznie 99% pracowników pracuje na własnej działalności. Firma dopłaca do wynagrodzenia kwotę na opłatę ZUS (min).Ma to swoje wady - ograniczenie świadczeń emerytalnych w przyszłości. Ale chyba nikt nie liczy na wys. emeryturę z ZUS. Wystarczy zawrzeć umowę z funduszem emerytalnym i za połowę kwoty jaką wpłacałby pracodawca zatrudniający nas na umowę o pracę masz normalną emeryturę. Działalność to też profity. Możesz robić zakupy z odzyskaniem kosztów ,paliwo , koszty eksploatacji itd.
Firma Plichta zatrudnia FACHOWCÓW i ci zarabiają dobrze. Jeżeli umawiasz się na konkretny rezultat twojej pracy i go realizujesz to zarabiasz konkretnie. Jeżeli jesteś superfachowcem na rozmowie kwalifikacyjnej ,a nie ma efektów twojej pracy przez kilka miesięcy to znaczy że zatrudniłeś się do nauki i wtedy zarabiasz min. lub tobie dziękują. Idź rozdawać gratisy do sklepu i uczyć się handlu. Nie ukrywam, że pracuję w tej firmie bardzo długo i mnóstwo osób się "przewinęło" tzw. fachowców ale też bardzo dużo ludzi pracuje całymi latami m.in kadra kierownicza.
znawca 2015-02-09 18:00:10
Dawno większego bełkotu nie czytałem. Spójrzcie na salony Skody w Wejherowie, Gdyni i Gdańsku 5 lat temu i teraz. Prawie wszyscy fachowcy odeszli, a wraz z nimi dobra jakość usług. Nic dziwnego, skoro firma praktykuje politykę bezwzględnego oszczędzania na pensjach. Szkoda nerwów. Dobrze to tam było, ale do ok. 2005 roku, zarówno dla pracowników jak i klientów. Od tamtego czasu był, jest i będzie dramat.
ex-kiero 2015-02-10 12:23:27
Tak, rzeczywiście kierownicy pracują długo - ok. 11 godzin dziennie...
jan 2015-03-09 11:21:07
Jestes pewny ze 1800zl dla mechanika??:)
observer 2015-09-21 07:34:10
Chyba Ci się pomyliły firmy. Temat dotyczy salonu Skody w Gdyni, gdzie nikt nie pracuje na umowie o pracę, tylko na działalności, a zarobki 4 tys. netto na szeregowych stanowiskach to rzadkość, chyba że brutto...
odpowiedz dla observer 2015-09-22 14:25:08
akurat monter na stoczni to ma fach w ręku i ciężko pracuje, więc powinien więcej zarabiać od lalusiowatego sprzedawcy lub recepcjonistki witającej gości.
observer 2015-09-22 19:52:58
To rynek decyduje o tym kto ile powinien zarabiać, a nie twoje widzimisię. I tak się składa, że rynek wycenia handlowców lepiej niż monterów. To zresztą logiczne i uzasadnione, skoro handlowiec potrafi załatwić kontrakt na dostawę maszyny, której jakiś fragment monter ma złożyć. A to, że ciężko pracuje, nie jest żadnym argumentem do wyceny jego pracy, zwłaszcza że monter wróci do domu, naje się, weźmie prysznic, zdrzemnie i ma spokój, a handlowiec często idzie spać z myślą o tym, czy da radę wyrobić plan sprzedaży - co oczywiście też nie jest żadnym argumentem do wyceny jego pracy. Liczy się tylko na ile się przyczynia do wypracowania zysku dla firmy.
Nikuś 2016-01-12 11:44:08
hehe, nie nie wierzcie im. :) mówię wam to ja - miałem zarabiać na ludzie 4k, a niecałe 2 to był już luksus.
222 2016-03-10 21:15:49
Nie do końca znalazłem tego co szukam wiec zapytam wprost. Dostałem ofertę pracy na stanowisku mechanika z umową o pracę na własną działalność umowa jest na 4 lata z początkowym wynagrodzeniem na najniższej stawce krajowej, i dodatkowi na opłatę ZUS, czy jest to dobra oferta czy raczej się na tym przejadę? Czy jest tu jakiś mechanik który tam pracuje lub pracował?
service advisor 2016-03-15 00:33:33
Jest to tragicznie słaba oferta, ponieważ nawet początkujący mechanicy w trójmieście zarabiają ok. 2000 zł netto. Dla mechanika z doświadczeniem odpowiednia stawka powinna oscylować wokół 3000 zł netto, więc ta oferta jest żenująca, zwłaszcza że będziesz pracował ponadnormatywną ilość godzin w miesiącu. No chyba, że będą wypłacać dobre prowizje od przerobu, ale z tym to zwykle słabo tam było.
service advisor 2016-04-20 00:48:27
Ciekawe jak chcesz wyjść na prostą, jak po 2 latach przejdziesz na wyższy ZUS.
kryształowa 2016-04-25 13:46:35
Czy tzw. "specjaliści ds. sprzedaży internetowej samochodów nowych" także pracują na własnej działalności?
gravity 2016-04-28 20:12:50
Pracuję u Plichty. Na umowie każdy ma kwotę minimum , która zawsze jest wypłacana i nie zarobisz mniej. Jest to dla mechaników 2000 - 2500 na rękę zależy od doświadczenia. Płacą "duży" ZUS. Jak masz świeżą działalność to jesteś ok 500 na +. Pracownicy w serwisie są na prowizji. Mechanicy za przepracowane godziny, Doradcy za sprzedane usługi i części. Dodatki za jakość i wyniki ponadnormatywne. Przy dobrych wynikach mechanik zarabia 3500-4000 na rękę. Doradca 3000-4000 na rękę. Co kwartał premia za jakość.
P.S
Nie pracowałeś w tej firmie - nie komentuj.
Tylko coś słyszałeś - nie komentuj.
Jesteś ciekawy oferty - zapytaj.
hul 2016-05-10 09:51:51
@gravity a jaka atmosfera panuje wśród pracowników?
gravity 2016-05-11 23:41:25
Atmosfera nie zależy od samej firmy tylko od Kierownika/Dyrektora, zarządzającego działem oraz ludzi tworzących dział. Wg mnie atmosfera jest OK. Pracownicy mają dużą swobodę wyrażania opinii i wpływania na swój dział - oczywiście w miarę możliwości.
gravity 2016-05-11 23:42:07
??? 2016-07-07 23:04:47
A jak jest z narzedziami w vw na szadolkach? Kazdy ma swoja szafke? Jest np migomat?
martwi 2016-07-10 19:53:22
podobno każdy ma swoją szafke. Tak mi znajomy mówił bynjamniej. A mnie ciekawi czy sa jakies aktualne oferty pracy do Skody Auto? Słyszałam że sa całkiem dobre warunki, stąd moje zainteresowanie tym tematem ...
gravity 2016-07-21 07:05:05
Każdy mechanik ma swoją szafkę narzędziową Facom. Podnośników / stanowisk też jest tyle co mechaników. Narzędzia specjalistyczne są wspólne.
Adam 2016-07-26 13:20:26
Hej,
Mam pytanie byłem na rozmowie i wszystko jest ok, tylko zastanawia mnie ta podstawa 2000 zł czy od tego jeszcze muszę odprowadzić podatek czy to już jest po wszystkim i czy firma zwraca za księgową?
!!! 2016-08-04 15:27:25
zawsze płacą podstawę, premię jak wykonasz plan - łatwo policzyć, opłaty skarbowe oraz duży Zus. Sam się rozliczasz, musisz mieć swoją księgową lub robić sam. W okresie próbnym masz umowę zlecenie. Po tym okresie przechodzisz na działalność. Ja po 3 miesiącach.

Podpisują umowę o współpracę na czas nieokreślony, masz urlop i wszystko ok.

Pracuję ponad pół roku w serwisie, znam dużo osób z handlowego. Wiele pracuje po kilka lat. W serwisie też 5, 3lata. Nie zarobiłem mniej niż 3000 plus różnica z Zusu ok 3500zł. Dla mnie to dużo. Pracuję 8h dziennie i co drugą sobotę. Nie miałem doświadczenia. Atmosfera ok. Każdy straszy, chyba konkurencja. Samemu się warto przekonać.
deyn 2016-08-04 15:33:38
Kiedyś byłem Klientem i ze względu na atmosferę wysłałem cv. Teraz pracuję i jest super.
Działalność wykorzystuję też prywatnie. Płacą duży Zus. Same plusy. Jak się chce to się zarobi. Ja kocham motoryzacje.
stefan 2016-08-09 00:02:11
gravity jakiś kontakt priv do Ciebie bo jestem na 2 etapie i dostałem 5 pytan do przesłania,czy to normalne?czy oni tak robią, jak miałeś?
stefan 2016-08-11 22:31:12
tak 5 pytań i dostałem odpowiedz ,ze mam czekac na odp. czy mają mnie w d.., czy nie :)
zadowolony 2016-08-18 10:54:46
Tak robią np. do działów handlowych, żeby sprawdzić czy w ogóle się interesujesz motoryzacją, wiesz gdzie szukać. Potem prezentujesz odp.na spotkaniu z Kierownikiem/Dyrektorem. Ja tak miałem dawno i dostałem pracę. Są plany, szkolenia, kierownik pomocny. Okres próbny 3miesiące, a potem działalność (płacą dodatkowo zus i opłaty do skarbówki ). Ok. wynagrodzenie z premią za sprzedaż. Stałe ekipy. Atmosfera najlepsza jaką miałem, a to moja 3praca. Teraz 4 salon Skody przy obwodnicy jest i też szukają Pracowników. Poza tym SEAT w Gdańsku i Audi w Gdyni powstają dlatego ciągle szukają ludzi.
polkj 2016-08-18 21:22:40
@ zadowolony to w sumie naprawde fajny sprawdzian czy ktoś sie inetresuje i przyjmuja właściwe osoby
Obecny robol 2016-08-20 00:44:03
Jak sobie flaki wyprujesz to zarobisz pracuje w tej firmie
delli 2016-09-08 18:53:20
pewnie szkolenia - jak można się rozwijać w tej branży? tylko szkolenia np. z nowych modeli, czy usług
teraz lepiej mam 2016-09-08 18:55:29
rozwój zawodowy to szkolenia, nikt tam nie awansuje... Właściciele to rodzina, która wykorzystuje wszystkich. Nie polecam, bo pracowałem kilka miesięcy za podstawę.
mikko69 2016-09-08 22:13:02
wiesz wiele jednak moim zdaniem zalezy od twoich wyników i osobistego zaangażowania w wykonywane obowiązki, ci co się starają na pewno zrobią większą karierę
aga 2016-11-26 10:21:24
mam pytanko. czy po okresie próbnym, oferują wyższe pieniądze? bo nie będę ukrywał, to co mi zaproponowali jakiś czas temu na okres próbny to delikatnie mówiąc żenada. i do tego 2 soboty w misiącu. żadnego urlopu. nieźle sobie to wymyślili, oszczędności niezłe. ciekawe ile na analogicznych stanowiskach zarabiają w niemczech. 4x więcej? czy 6x więcej?
Adil 2016-11-30 16:02:57
Zawsze możesz wyjechać...
Mają 20 dni urlopu i ktoś o tym pisał.
Na każdym stanowisku jest premia zadaniowa a 2000 to kwota zagwarantowana.
Możesz zarobić 3 razy więcej jak np. sprzedaż dużo usług, czy produktów.
Też byłem teraz na rozmowie z kierownikiem.
Jest umowa zlecenie na 3 miesiące, a potem działalność + zwracają opłaty co miesiąc.
Zawsze jest plan i jak go realizujesz to zarabiasz więcej.
aga 2016-12-01 16:50:33
to, że ktoś pisał, to widziałam. ale jak to wygląda, skoro na działalności nie ma urlopów? a wyjeżdżać nie chce. chce mieszkać pl, ale nie pracować za grosze. mi trochę naobiecywano w przyszłości, a raz już się na takich obiecankach przejechałam. a kolejne pytanie, to jak wygląda kwestia awansu w plichcie?
ja 2016-12-08 19:03:35
Plichta, to ten sam co z Amber Gold?
Zostaw swoją opinię o Skoda Auto - Gdynia
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Skoda Auto