Skoda Auto

Opinie o Skoda Auto

Agnieszka Nowy wpis

A ile handlowiec może w tej firmie zarobić ?

observer

To rynek decyduje o tym kto ile powinien zarabiać, a nie twoje widzimisię. I tak się składa, że rynek wycenia handlowców lepiej niż monterów. To zresztą logiczne i uzasadnione, skoro handlowiec potrafi załatwić kontrakt na dostawę maszyny, której jakiś fragment monter ma złożyć. A to, że ciężko pracuje, nie jest żadnym argumentem do wyceny jego pracy, zwłaszcza że monter wróci do domu, naje się, weźmie prysznic, zdrzemnie i ma spokój, a handlowiec często idzie spać z myślą o tym, czy da radę wyrobić plan sprzedaży - co oczywiście też nie jest żadnym argumentem do wyceny jego pracy. Liczy się tylko na ile się przyczynia do wypracowania zysku dla firmy.

blacharz-zbrojarz Plichta Nowy wpis
@observer

a gunwo tam!

Umiejąca liczyć Nowy wpis

Ja napiszę trochę o pracy na salonie - rozmowa, rekrutacja, podpisanie umowy - wszystko pięknie ładnie. Do czasu. Po tygodniu kierownik poprosił mnie na rozmowę, dowiedziałam się ze po 5 dniach nie ograniam systemów, ciągle się o coś PYTAM!!!??? no, coż faktycznie zadawałam sporo pytań, ale raczej uzupełniających, w trakcie tłumaczenia, wiadomo, czasem zdarza się, że ktoś zapomni o czymś powiedzieć, więc aby w przyszłości nie było błędów, to moim zdaniem lepiej jest na początku się zapytać jak coś działa, no ale najwyraźniej można powiedzieć że po paru dniach osoba nie rozumie co się robi. dodam, że studiuje informatykę, także z komputerami nie mam problemów. Jednak co do obowiązków to tak, muszę przyznać że jak usłyszałam, że mam sprawdzić dokumenty to nie bardzo wiedziałam co z nimi zrobić, bo sprawdzać dokumenty można pod wieloma względami i musiałam dopytać co dokładnie z nimi zrobić. (usunięte przez administratora)

Paulina Nowy wpis

Skoda Auto poszukuje wiele pracowników, więc osoby dobrze znające się na branży samochodowej znajdą coś dla siebie https://www.gowork.pl/skoda-auto,80047/pracuj_z_nami Kierownik Salonu opisuje swój przypadek awansu, więc chyba jednak można liczyć na rekrutacje wewnętrzne. Czy komuś jeszcze udało się awansować dzięki swojej, ciężkiej pracy?

Paulina

@teraz lepiej mam czyli uważasz, że firma nie stosuje rekrutacji wewnętrznych? Piszesz, że firma 'wykorzystuje' innych. Co masz dokładnie na myśli? Co według Ciebie to oznacza? Uargumentuj swoją wypowiedź.

Plichta, to ten sam co z Amber Gold?

adan
@ja

Nie Marcin PLichta z domu Stefański. https://pl.wikipedia.org/wiki/Marcin_Plichta Przyjąl naziwsko żony i to nie jest ta rodzina. Tu wszyscy z Wejherowa. Sprawdzałem i popytalem.

aga

mam pytanko. czy po okresie próbnym, oferują wyższe pieniądze? bo nie będę ukrywał, to co mi zaproponowali jakiś czas temu na okres próbny to delikatnie mówiąc żenada. i do tego 2 soboty w misiącu. żadnego urlopu. nieźle sobie to wymyślili, oszczędności niezłe. ciekawe ile na analogicznych stanowiskach zarabiają w niemczech. 4x więcej? czy 6x więcej?

Adil
@aga

Zawsze możesz wyjechać... Mają 20 dni urlopu i ktoś o tym pisał. Na każdym stanowisku jest premia zadaniowa a 2000 to kwota zagwarantowana. Możesz zarobić 3 razy więcej jak np. sprzedaż dużo usług, czy produktów. Też byłem teraz na rozmowie z kierownikiem. Jest umowa zlecenie na 3 miesiące, a potem działalność + zwracają opłaty co miesiąc. Zawsze jest plan i jak go realizujesz to zarabiasz więcej.

mikko69

wiesz wiele jednak moim zdaniem zalezy od twoich wyników i osobistego zaangażowania w wykonywane obowiązki, ci co się starają na pewno zrobią większą karierę

teraz lepiej mam

rozwój zawodowy to szkolenia, nikt tam nie awansuje... Właściciele to rodzina, która wykorzystuje wszystkich. Nie polecam, bo pracowałem kilka miesięcy za podstawę.

Felly

Pracownicy są ok, znam kilku, ale właściciele nie. Nie polecam. Praca na tygodniu niby na zmiany do 19 i w soboty. Najniższe stawki i to na działalności - żenada. Wykorzystują ludzi. Nie podjąłem współpracy - nie wierze w rozwój - szkolenia, awans, zarobki prowizyjne. Szkoda czasu. Działalność mają tam wszyscy, więc dyrektor zarabia.

polkj

@ zadowolony to w sumie naprawde fajny sprawdzian czy ktoś sie inetresuje i przyjmuja właściwe osoby

delli

pewnie szkolenia - jak można się rozwijać w tej branży? tylko szkolenia np. z nowych modeli, czy usług

stefan

tak 5 pytań i dostałem odpowiedz ,ze mam czekac na odp. czy mają mnie w d.., czy nie :)

Hej, Mam pytanie byłem na rozmowie i wszystko jest ok, tylko zastanawia mnie ta podstawa 2000 zł czy od tego jeszcze muszę odprowadzić podatek czy to już jest po wszystkim i czy firma zwraca za księgową?

!!!
@Adam

zawsze płacą podstawę, premię jak wykonasz plan - łatwo policzyć, opłaty skarbowe oraz duży Zus. Sam się rozliczasz, musisz mieć swoją księgową lub robić sam. W okresie próbnym masz umowę zlecenie. Po tym okresie przechodzisz na działalność. Ja po 3 miesiącach. Podpisują umowę o współpracę na czas nieokreślony, masz urlop i wszystko ok. Pracuję ponad pół roku w serwisie, znam dużo osób z handlowego. Wiele pracuje po kilka lat. W serwisie też 5, 3lata. Nie zarobiłem mniej niż 3000 plus różnica z Zusu ok 3500zł. Dla mnie to dużo. Pracuję 8h dziennie i co drugą sobotę. Nie miałem doświadczenia. Atmosfera ok. Każdy straszy, chyba konkurencja. Samemu się warto przekonać.

gravity

Każdy mechanik ma swoją szafkę narzędziową Facom. Podnośników / stanowisk też jest tyle co mechaników. Narzędzia specjalistyczne są wspólne.

martwi

podobno każdy ma swoją szafke. Tak mi znajomy mówił bynjamniej. A mnie ciekawi czy sa jakies aktualne oferty pracy do Skody Auto? Słyszałam że sa całkiem dobre warunki, stąd moje zainteresowanie tym tematem ...

???

A jak jest z narzedziami w vw na szadolkach? Kazdy ma swoja szafke? Jest np migomat?

hul

@gravity a jaka atmosfera panuje wśród pracowników?

@hul

Atmosfera nie zależy od samej firmy tylko od Kierownika/Dyrektora, zarządzającego działem oraz ludzi tworzących dział. Wg mnie atmosfera jest OK. Pracownicy mają dużą swobodę wyrażania opinii i wpływania na swój dział - oczywiście w miarę możliwości.

@hul

deyn
@gravity

Kiedyś byłem Klientem i ze względu na atmosferę wysłałem cv. Teraz pracuję i jest super. Działalność wykorzystuję też prywatnie. Płacą duży Zus. Same plusy. Jak się chce to się zarobi. Ja kocham motoryzacje.

gravity

Pracuję u Plichty. Na umowie każdy ma kwotę minimum , która zawsze jest wypłacana i nie zarobisz mniej. Jest to dla mechaników 2000 - 2500 na rękę zależy od doświadczenia. Płacą "duży" ZUS. Jak masz świeżą działalność to jesteś ok 500 na +. Pracownicy w serwisie są na prowizji. Mechanicy za przepracowane godziny, Doradcy za sprzedane usługi i części. Dodatki za jakość i wyniki ponadnormatywne. Przy dobrych wynikach mechanik zarabia 3500-4000 na rękę. Doradca 3000-4000 na rękę. Co kwartał premia za jakość. P.S Nie pracowałeś w tej firmie - nie komentuj. Tylko coś słyszałeś - nie komentuj. Jesteś ciekawy oferty - zapytaj.

stefan
@gravity

gravity jakiś kontakt priv do Ciebie bo jestem na 2 etapie i dostałem 5 pytan do przesłania,czy to normalne?czy oni tak robią, jak miałeś?

zadowolony
@stefan

Tak robią np. do działów handlowych, żeby sprawdzić czy w ogóle się interesujesz motoryzacją, wiesz gdzie szukać. Potem prezentujesz odp.na spotkaniu z Kierownikiem/Dyrektorem. Ja tak miałem dawno i dostałem pracę. Są plany, szkolenia, kierownik pomocny. Okres próbny 3miesiące, a potem działalność (płacą dodatkowo zus i opłaty do skarbówki ). Ok. wynagrodzenie z premią za sprzedaż. Stałe ekipy. Atmosfera najlepsza jaką miałem, a to moja 3praca. Teraz 4 salon Skody przy obwodnicy jest i też szukają Pracowników. Poza tym SEAT w Gdańsku i Audi w Gdyni powstają dlatego ciągle szukają ludzi.

kryształowa

Czy tzw. "specjaliści ds. sprzedaży internetowej samochodów nowych" także pracują na własnej działalności?

Zostaw merytoryczną opinię o Skoda Auto - Gdynia

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Skoda Auto?

Kandydaci do pracy w Skoda Auto napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Skoda Auto