PwC Polska

Opinie o PwC Polska

MG

Tak, to chyba oczywiste? Dział assurance będzie musiał odpracować 3h w weekend w łagrze (FCU) a FCU będzie musiało umyć samochody partnerów w ramach odróbki.

Nowww

Dla wszystkich którzy chcą iść do FCU PwC. Wyobraźcie sobie co to za miejsce skoro pracownik boi się zapytać swojego team leadera o to bo boi się konsekwencji. Odradzam pracę w FCU sami widzicie

bylt548

Totalnie nie polecam zespołu FCU w PwC Lublin. Zaczynając szkolenie jest ok, poznasz podstawy AML. Szkolenie stacjonarne dwa tygodnie. Później trafiasz na power bank gdzie będziesz robić fikcyjne casy. Musisz przychodzić do biura dwa razy na tydzień bo jest to weryfikowane po wifi i jeśli nie będziesz miał ilus dni to rozmowa z team leader i później nawet nagany ze wpisem do akt. Jeśli trafiasz na projekt to targety są powyżej jakiś normalnych warunków aby tylko wycisnąć ludzi jak cytrynę a jeśli to zglosisz gdzieś to jak grochem o ścianę. Jeśli nie wyrabiasz targetu to po 6 msc albo nie dostaniesz przedłużenia umowy albo dostaniesz znowu na 3/6 msc. Chcesz być wyciśnięty jak cytrynę totalnie nie polecam w szczególności gdy na stanowisku analityk zarobisz trochę więcej niż najnizsza krajowa. Aha i nie wierz we wszystko co mówi hr praktycznie wszystko to brednie. (usunięte przez administratora)

PITA
@bylt548

A ja się kompletnie nie zgadzam! Pracuje 6 miesiąc w PWC Lublin i jestem mega zadowolony. Serio pracodawca na umowie o pracę wymaga od ciebie obecności w biurze?! I to 2 razy w tygodniu?! No co za kanalie! Realizuj swoje cele i ustalenia to nikt nie będzie cię zwalniać. Jak pracujesz uczciwie to wszystko w FCU Lublin jest ok. Ja jestem mega zadowolony. Firma daje możliwości realnego rozwoju, atmosfera jest super. Menager Lubelskiego PWC super gość i bardzo ogarnięty, ludzie w biurze też super. Wiadomo jak to w korpo są minusy, ale ja bardzo polecam.

gosc
@PITA

osobiście życzę Ci wielu sukcesów FCU w Lublinie, ale chyba sedno sprawy tkwi w "pracuję tu 6ty miesiąc". Dopiero, gdy dotrzesz do pewnego etapu swojego "rozwoju" w PwC opadną Ci klapki i zobaczysz, jak jesteś wykorzystywany i jak mało znaczysz dla firmy. ale życzę Ci wszystkiego najlepszego

Byly376
@PITA

Jak nigdy nie pracowałes w innym miejscu tylko uważasz że PwC to jest super bo to Lublin i tam nie ma nic to ok. Spójrz szerzej na inne korpo to zobaczysz różnice. Atmosfera spoko... W szczególności gdy nie pracujesz z ludźmi z Lublina bo jesteś odesłany do zespołu np do Gdańska i tak co 3 msc bo co projekt to inny zespół.

Ola

Dajcie sobie spokój z pwc fcu. Zarobki żenująco niskie. Brak profesjonalizmu a awans dostaje się za znajomości lub z zasiedzenia. System awansów kompletnie niezrozumiały, no ale jak się zna odpowiednie osoby to nawet nie trzeba tego zgłębiać. Ach i jeszcze te bezsensowne dni biurowe. Po prostu musisz odsiedzieć swoje na krześle biurowym. To ma wg managerów wielkie znaczenie dla firmy. Sami widzicie. Frustracja i nerwy za marne pieniądze. Szkoda czasu, uwierzcie.

Pwcc
@Ola

A to jakie są widełki na Senior Analysta w FCU z rekrutacji z zewnątrz?

Byly376
@Pwcc

6500-7000 brutto około dostaniesz

Pawełek

To jest jakiś skandal pisać ludziom o 16:50, że nie było potrzeby żeby przyjeżdżali! Firma szkoli z komunikacji, ale nie ludzi którzy ją rozsyłają.

Raczej mało przyjemna rozmowa z rekruterką, bez chemii, sucha. Po przejściu przez wszystkie etapy rekrutacji, dostałem zaproszenie na rozmowę. Chociaż powinienem raczej powiedzieć przesłuchanie. Jak nie wykujesz się własnego CV na blachę, to jesteś w ich oczach nieprofesjonalny. Potrafili się doczepić o każdą datę przy doświadczeniu zawodowym. Udało im się nawet mnie obrazić. Ostatecznie nie dostałem się, ponieważ nie spodobał im się wygląd mojego CV (co uważam za dosyć kuriozalny powód) oraz błędnie odpowiedziałem na jedno pytanie merytoryczne. Podsumowanie: Raczej odradzam, chyba, że macie ochotę wysłuchiwać nieprzyjemnych docinek na wasz temat oraz być przesłuchiwanym przez ponad godzinę, gdzie każdy szczegół ma dla nich znaczenie. Dodatkowo, bardzo nieelastyczna firma, brak możliwości wybrania sobie godzin pracy, co, było dla mnie dużym zdziwieniem, ponieważ liczni pracodawcy to oferują.

Dużo o wiedzę - I to wszystko na stanowisku praktykanta... - Chyba raczej pracownika zamaskowanego pod nazwą praktykanta/ stażysty. Ponieważ oczekują, że będziesz dla nich dostępny przez 40 godzin tygodniowo albo raczej 45 godzin, bo praca 8:30- 17:30. Nie interesuje ich to, że musisz czasem podejść do egzaminu na uczelni.

Korposzczur

Ostatnio bardzo źle dzieje się w FCU. Myślę, że większość pozytywnych komentarzy jest już nieaktualna. Przy zawieraniu pozyskiwaniu klientów, PwC pokazuje im cv swoich pracowników mówiąc „patrzcie jakich mamy doświadczonych pracowników”. Ale doświadczeni pracownicy zostają na swoich projektach. Nowy klient dostaje natomiast w większości new joinerów często bez jakiegokolwiek doświadczenia w AML. No ale klient oczekuje jakości i dotrzymania targetów. Więc presja jest ogromna. Brak zrozumienia wobec new joinerów jest bardzo przykry. Wprowadzanie programów naprawczych wobec osób, które AML dopiero poznają jest demotywujące. Ale chyba taki cel PwC. Zużyć pracownika, wycisnąć jak najwięcej kasy od klienta, a jak pracownik już nie wytrzyma takich warunków… cóż, zawsze znajdą się nowi absolwenci, jeszcze pełni energii i entuzjazmu. Pisowne upomnienia za nie przychodzenie do biura i straszenie zwolnieniem, jeśli to się nie zmieni to już szczyt szczytów. I nie jest argumentem dla PwC posiadanie małego dziecka lub inne osobiste okoliczności. Trzeba też odrabiać urlop i święta państwowe, jeśli wypadły w dni biurowe. Jeśli jest się chorym to trzeba logować się do aplikacji i odklikiwać w systemie, że danego dnia ma się l4. Inaczej może to wpłynąć na KPI i ocenę roczną. Brak jest też możliwości rozwoju. Masz doświadczenie w TM? Bardzo prawdopodobne, że trafisz na projekt KYC. I odwrotnie. Znasz jakiś dodatkowy język obcy? Mimo projektów gdzie mógłbyś go używać możesz wylądować na projekcie, gdzie wg nie będzie potrzebny. PwC zdaje sobie sprawę, że jest teraz ciężko o pracę i czuje, że może sobie pozwolić na traktowanie pracowników jak (usunięte przez administratora) Jeśli próbujemy rozmawiać o problemach to TL uciekają się do manipulacji. Ale takiej prymitywnej, że można ją rozpoznać w 5 sekund. Jeśli potrzebujecie jakiejś pracy i tylko PwC dało wam ofertę to ok, może traficie na super projekt i jakoś da się przetrwać. Ale jak macie alternatywę to zastanówcie się dobrze czy warto poświęcać się dla tej firmy. Wiem, że big 4 dobrze wygląda w CV, ale zdrowie mamy jedno (to psychiczne też) i nie warto poświęcać się dla firmy, która ludzi ma za nic.

Price

@Mike FCU to SSC/praca na taśmie. Jeśli jeszcze praca w PwC daje jakikolwiek prestiż i mityczny "wpis do CV" to pochodzi on z działów core'owych jak doradztwo, assurance

Ex-konsultantka

Stanowczo przestrzegam przed pracą w tym miejscu, nie poleciłabym jej nawet najgorszemu wrogowi. Mozolna wieloetapowa rekrutacja, a później zaczynasz pracę i jakby ktoś dał Ci w twarz. Coś takiego jak onboarding nie istnieje, moja tzw. buddy (nie mająca na nic czasu, doładowana po brzegi obowiązkami, której mam wrażenie wizja pięcia się dalej po szczeblach kariery zabrała resztki człowieczeństwa) nawet nie miała czasu poświęcić mi 10 minut na wprowadzenie w zadania, tylko wysyłała poradnik dla nowozatrudnionych i na tym skończyła się jej rola, a jakiekolwiek pytania ignorowała/nie odpisywała na czasie. Zostałam przyjęta i zostawiona sama sobie, mając jedynie niekompletny poradnik dla nowozatrudnionych oraz prosząc pozostałe osoby z zespołu o jakiekolwiek praktyczne porady nt. wykonywanych obowiązków. Zarządzanie przez kadrę wyższego szczebla pracą konsultantów na zatrważająco niskim poziomie. Managerowie są zagonieni, roztargnieni, chaotyczni, wydzwaniają po nocach, nieprecyzyjnie komunikują oczekiwane rezultaty pracy. W powietrzu unosi się atmosfera (usunięte przez administratora)i cichego przyzwalania na dojeżdżanie pracowników na rzecz dowiezienia zadań. Przyjmują Cię, zostawiają samej sobie, chcą maltretować, nie dajesz się, odchodzisz z tego (usunięte przez administratora) bo nie chcesz, żeby zrobiono z Ciebie chłopa pańszczyźnianego harującego jak (usunięte przez administratora) za raptem parę srebrników (base salary gorsze niż to co oferuje rynek, dopiero jak dostaniesz roczny bonus to bardziej zaczyna Ci się spinać ten biznes). Reasumując, uważam, że jest to dobre miejsce, żeby pogłębić albo nabyć zaburzenia psychiczne, jeśli się ich wcześniej nie miało. Skrajny kapitalizm, gdzie człowiek jest „zasobem” służącym jedynie do maksymalizacji zysku i wypłacania sowitych premii managementowi. Zespół, w którym przyszło mi pracować jest nawet nie tyle toksyczny co radioaktywny. Rozpoczęcie tam zatrudnienia na własną odpowiedzialność, żeby nie było, że nie ostrzegałam. Pozdrawiam

@Ex-konsultantka

Pójście na L4 od psychiatry spowoduje wymóg odrobienia dni biurowych, idealny mechanizm do zwalniania ludzi i blokowania awansów.

Brzózka

Cześć na jakie % podwyżki można liczyć przy progresji A1 na A2 albo SA1 na SA2? Czy 25-30% jest realne, czy do tego trzeba zmienić prace?

January

W Financial Crime Unit (FCU) niezwykle ważne jest odpowiednie planowanie, zwłaszcza w kontekście chorób, które mogą dopaść kogoś w dzień biurowy – konieczne będzie ich odrobienie. Urlopy również muszą być zaplanowane tak, aby nie kolidowały z dniem pracy w biurze, byśmy pozostali "zgodni z normami". Oczywiście, istnieje możliwość odrobienia tych dni! Ale co to właściwie oznacza, odrobić dzień biurowy? To znaczy siedzieć samemu w biurze, marnować prąd, wodę, gaz i swoje cenne sekundy życia. To inwestycja! Ale w co? W siebie! Bo nikt tu nie będzie się Tobie litował. Albo grasz według zasad, albo po prostu odpadasz. I wtedy przyjdą, i pomogą Ci znaleźć nową drogę. Jeśli chcesz poczuć się mniej wartościowy niż jesteś, zapraszamy. Od października testujemy nową koncepcję "chowu biurowego" i wszyscy jesteśmy tak zadowoleni, że aż nam z uszu wyrastają uśmiechy.

Kos
@January

Uwaga, nowość, za nieosiągnięcie celu bycia x dni w biurze, dostajemy reprymendę, a potem naganę. Czas przeprowadzić się do biura, czy da się spać w szatni rowerowej bez konsekwencji?

@January

Czyli ile razy trzeba pojawić się w biurze?

Jan
@Kandydat

Jeżeli nie chcesz nieprzyjemności, reprymendy i ogólnego nacisku, musisz być 20 dni w kwartale, czyli przeciętnie 2 dni w tygodniu.

Nikt
@Jan

Gdybym tylko usłyszał, że mam obowiązkowo stawiać się w biurze, bo inaczej dostanę reprymendę lub naganę, w momencie, gdy swoją pracę wykonuje solidnie i nie ma co do niej zastrzeżeń, to tego samego dnia składałbym wypowiedzenie z takiego miejsca pracy. Niech ci menedżerowie czy inni Team Leaderzy, którzy nic nie potrafią poza gnębieniem pracowników i wskazywaniem palcem co mają zrobić, niech oni przesiadują w pustych biurach, a pracownikom, którzy uczciwie i ciężko pracują dadzą spokój od swoich pokręconych pomysłów i przymusów.

X-FCU Grunt

I can only say that leaving FCU was the easiest decision in my professional career, even though not everything was horrible. I have to admit that the onboarding process wasn't bad, and I've also met some truly great people. Still, after a 6 months stay, I would describe it as more of a meat grinder than an actual job. You are expected to churn out cases as if you were working on an assembly line and nothing else matters. The salaries are also a bit of a joke compared to the production pressure. All in all, I wouldn't recommend it, unless it's your first job, and you are looking to get a foot in the door.

kris

nepotyzm kumoterstwo , jak może się dobrze pracować w zespole gdzie team leaderka mieszka z managerem i sa para ukrywana przed cały światem ( (usunięte przez administratora) ) jak możesz zgłaszać nieprawidłowości team leaderowi jak o rade prosi pod kołdra managera , jak możesz zgłosić nieprawidłowość do managera kiedy team leaderka w tym samym czasie siedzi pod jego stołem ,a teraz hit jak mozesz zgłosić nieprawidłowość do dyrektora kiedy ten jeździ na urlopy z managerem ( (usunięte przez administratora)) - to jest po prostu cyrk a nie poważna firma

Pracował ktoś w zespole SAP w PwC? Warto? Na jakie widełki można liczyć na stanowisku juniorskim?

@kandydat

7.5k

R.

Jaki dział w podatkach ma najmniejszą styczność z j. angielskim? I na jakim poziomie faktycznie trzeba się komunikować?

Em
@R.

Angielski min B2 to podstawa w każdym dziale wg mnie. Nigdy nie wiesz czy w zespole nie będziesz miała osoby obcojęzycznej. Możliwe, że wg twój TL będzie np anglojęzyczny. Nawet jeśli teraz ktoś Ci napisze, że nie ma takich zespołów, to to się może w każdej chwili zmienić.

rekrutowany

1 telefon od pwc i już wiesz, że to nie te miejsce do współpracy. Rekruter jak bot... byle wypełnić rubryki w excelu. Oferta na b2b gorsze niż na uop. Pytania dotyczące innych zagadnień niż wpisane w ogłoszeniu...

pytanie

Ile zarabia sap konsultanta z 2 letnim doświadczeniem i czy mają prace 100% zdalna? Umowa o pracę czy b2b?

@pytanie

Dużo tak naprawdę zależy od obszaru i tego czy te 2 lata to 2 naprawdę wartościowe lata pracy w pracy, czy to przy wdrożeniach czy pracy merytorycznej, czy też to były 2 lata kiedy siedzi się na tzw. ticketowni i przebija zgłoszenia dalej. Jako AS, w zależności od tego co wspomniane wyżej to będzie 7.5-10k na początek. W SAP trzeba pamiętać, że nie sam staż jest wyznacznikiem, a obszar.

Pam

Pracowałam dość długo w gdańskim FCU więc powiem to i owo! Bardzo wiele zależy na jaki projekt się trafi i do jakiego zespołu. Najgorzej jeśli projekt polega na klepaniu kejsów niczym w fabryce, a team leader (w moim wypadku team leaderka) nie potrafi tego docenić (dobre wyniki i fakt bycia QC to często za mało aby dostać awans, jeśli nie jesteś koleżanką TL, bowiem często obowiązkowo wypełniane feedbacki miały dużo większe znaczenie - ogólnie polityka awansów w tej firmie to jeden wielki absurd). Tym bardziej jeśli średnio co kilkanaście miesięcy lądujesz na nowym projekcie, bo poprzedni się akurat skończył i od nowa musisz się wszystkiego uczyć i budować swoją pozycję. Miałam takich projektów kilka w czasie swojej przygody w PwC i zdecydowanie najgorszy projekt to był ten, powiedzmy, fioletowy (pozdro dla kumatych). Bardzo wiele osób zostawało po godzinach, nie mając nic w zamian (ani dodatkowych pieniędzy ani dni wolnych do odebrania), bo przecież trzeba target spełnić. A targety rosły kilkukrotnie - ostatni stanowił spokojnie ponad 500% pierwszego. Jak się nie wyrobisz - możesz liczyć na ochrzan podczas porannych spotkań i przesłuchanie typu "co tu się wydarzyło/dlaczego target nie dowieziony/kolega XY zrobił nawet ponad normę, a ty co?" A tak jak wspominałam, miałam dobre wyniki - w tym także jeśli chodzi o "produkcję" - jakieś 3-4 razy (targety były dzienne) w ciągu całego projektu się nie wyrobiłam i jak widać był to doskonały powód aby mnie "przymuszać" do zostania w pracy dopóki nie zrobię targetu. Żeby tylko TL-ka wtedy pisała... Zdarzały się wiadomości od managementu, w tym także od tych z Warszawy. Co w zamian? FIoletowa koszulka z nazwą projektu (warta jakieś 20zł max, patrząc na jakość materiału), od czasu do czasu garść cukierków w biurze i dodatkowe 4 dni urlopu, ale już po skończeniu projektu (dla przeciwwagi dodam, że zaklepanie urlopu na Boże Narodzenie graniczyło z cudem - najpierw czekanie 2 miesiące na decyzję, a potem odmowa... - kto nie miał problemu z wzięciem urlopu? Zgadza się. TL-ka). Dodatkowo, jako gdański hub byliśmy traktowani jako ten gorszy względem brytyjskiego. Ileż to się nasłuchaliśmy jaką to oni mają fantastyczną produkcję itd. Jak się okazało, jakość wykonania ich kejsów daleko odbiegała od standardów, stąd takie tempo. Ale tego już nikt nie powiedział. Jak już przy jakości jesteśmy - procedury pisane na kolanie (wewnętrznie sprzeczne, dające duże pole do kompletnie dowolnej interpretacji, SME, którzy wiecznie nie mają czasu i sami ledwo ogarniają ciągłych zmian w procedurze. Jakiekolwiek pytanie - "wrócę do ciebie z odpowiedzią/sprawdź w procedurze/itp. W tym miejscu chciałbym pozdrowić MS, której nie warto było pytać o cokolwiek. Wracając do procedur - największe cyrki były przy akredytacjach - ten sam kejs, sprawdzony przez gdańskiego checkera i brytyjskiego checkera mógł mieć zgoła różne wyniki. Wisienką na torcie jest wspomniany już pokrótce management - z MG na czele. Dawno nie widziałam tak nieprzygotowanej osoby do pełnienia funkcji kierowniczej. Puste gadanie, przez które każde spotkanie się mocno przeciągało (a kejsy czekają, za które ta sama osoba będzie cię ścigać...), ogólnie wpisywanie się w każdy, możliwy stereotyp korposzczura na stanowisku kierowniczym - to właśnie MG. O takich rzeczach, jak wiecznie niedziałające systemy (często archaiczne), poblokowane dostępy/strony, które uniemożliwiają skuteczną analizę i wyszukiwanie informacji, czy wrzucanie 1.5h-2h spotkań na godzinę 15-16 już nie wspomnę. Tak jak o innych projektach na których byłam, bo mimo wszystko, nawet jak były kiepskie i nierozwojowe, były przynajmniej o jeden poziom wyżej. Wszystkim tym, którzy się jeszcze męczą w FCU - polecam zmianę. Zresztą odpływ pracowników jest zauważalny. U mnie zmiana wiązała się z wyższym stanowiskiem i wyraźną podwyżką, oraz znaczącą poprawą atmosfery i większej ilości benefitów socjalnych. Pozdro.

Rick
@Pam

Hej, tak z ciekawości - planuję przenosiny na inny projekt - na jakim projekcie było tak źle? Na jakimś KYCowym?

Klops
@Rick

Na TM. Ten projekt się już skończył, sam na nim byłem i mogę wiele z tego potwierdzić.

R
@Pam

Również odszedłem z firmy, a byłem na wspomnianym projekcie. Trzymajcie się tam w tym pwc i pamiętajcie - czasami jedyną opcją jest zmiana pracodawcy. Tutaj lepiej już było.

Denny
@Pam

Jest tu ktoś z owego projektu i może powiedzieć, gdzie potem wylądował i jakie ma wrażenia?

Gozdro

Czy ktoś pracował na stanowisku SOC L1 Cyber Security Analyst (German speaking) i może podzielić się opinią? Wadami i zaletami,

Parias

Nic dziwnego że wiecznie mają wakaty otwarte; kandydaturę potrafią odrzucić od razu. Zrozumiałbym gdyby ktoś bez doświadczenia w branży aplikował, ale akurat doświadczenie na aplikowane stanowiska mam. Ktokolwiek rekrutuje w firmie ma pewien typ który kolekcjonuje w firmie, bo innego wytłumaczenia nie widzę. Co więcej, wygląda na to że jak raz odejdziesz z firmy, to nie da rady wrócić. Nie ważne co Ci powiedzą i jak ciepło Cię pożegnają ostatniego dnia. Firma jest na prawdę super jeśli chodzi o pracę (choć zależy od projektu, AS powie co innego), teamy zgrane, fajne biuro, przytulna atmosfera, ale patrząc po komentarzach i ocenach, to chyba nie ma po co wracać.

Były pracownik.
@Parias

Nie wrócisz. Mimo wszystkich zapewnień o "otwartych drzwiach", mile przeprowadzonej rozmowie końcowej itp. itd. Powrotu nie ma. Kandydatury od razu odrzucane albo wiszą wiele miesięcy by później zniknąć w niewyjaśnionych okolicznościach.

kiedyś A2
@Były pracownik.

To co pisze Były pracownik to nieprawda. Sam znam sporo powrotów do firmy, drzwi są zawsze otwarte jeśli pożegnanie było normalne. Najlepiej kontaktować się ze swoimi byłymi zespołami oprócz oficjalnego składania CV przez portale rekrutacyjne.

@kiedyś A2

To prawda, wiele firmie można zarzucić ale jeśli chodzi o ponowne zatrudnienie to nie ma z tym problemów.

Olga
@Parias

Nie ma problemu z powrotem jeśli naprawdę miałeś dobre relacje w zespole i zostawiasz po sobie dobre wspomnienie. PwC chętnie zatrudni ludzi którzy znają firmę bo wiadomo, że tacy wdrożą się szybciej. To jest ogromna korporacją i po kilku miesiącach pracy wiem że przede mną jeszcze dużo do nauczenia. Nie w sensie merytoryki ale organizacji, zasobow, networku itp. Do wszystkich kandydatów którzy czytacie te posty - ja zostałam przyjęta przy trzeciej rekrutacji. Przy pierwszych dwóch nie dostałam nawet feedbacku. Musialam sama pisac i upominać sie o update. Teraz wiem że na jedno że stanowisk nikogo ostatecznie nie zrekrutowano. Na drugie mysle ze mialam za malo doswiadczenia - nie mam zalu. Ciesze sie ze mnie zaprosili. Szkoda ze nie dali feedbacku. Na przyszlosc juz na wstepie rekrutacji prosilabym o feedback po. Za trzecim razem odezwali się do mnie po 2 miesiącach od wysłania CV ale od tego momentu kontakt osoba z HR miałam wzorcowy. Cały proces trwał jeszcze 2 miesiące ale w żadnej chwili nie miałam poczucia że ktoś mnie ignoruje. Pracuję w świetnymi zespole i ogolnie jestem bardzo zadowolona. Finanse, benefity, atmosfera w zespole jest super. Pamiętajcie że to wielka organizacja i każdy zespół jest inny. Tutaj dużo zależy od osoby kierującej konkretnym teamem.

Cześć, chciałbym zmienić firma, obecnie pracuje w StateStreet, mam 6 lat doświadczenia. Jakby ktoś mógł polecić jakiś spoko dział i mógłby mnie polecić to proszę o kontakt workworkgda@gmail.com

bylypracownik

Praca w FCU dobra może na początek, świeżo po studiach. Wszystko zależy na jaki projekt trafisz. Na niektorych projektach są przestoje i nie ma co robic 2-3 dni, a na innych ciężka praca bez dobrego przeszkolenia. Szkolenie podczas onboardingu nijak ma sie do pracy, którą masz wykonywać a target musi być. Przymus chodzenia do biura- śmieszny. Ogólnie nie polecam na dłuższą metę.

Nie spodziewajcie się feedbacku po rozmowie

Szczera
@Kandydat

Potwierdzam. Aplikowałam na stanowiska z językiem niemieckim i nie polecam. Jeśli mam być szczera, to osoby znające języki obce nie powinny szukać swego szczęścia ani w PwC ani w innych korporacjach.

Parias
@Kandydat

Jedyny feedback to odrzucenie aplikacji

Zostaw merytoryczną opinię o PwC Polska - Warszawa

• Jak się pracuje w PwC Polska?

Zobacz opinie na temat firmy PwC Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 402.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PwC Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 123, z czego 9 to opinie pozytywne, 66 to opinie negatywne, a 48 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PwC Polska?

Kandydaci do pracy w PwC Polska napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

PwC Polska