Medipe

Opinie o Medipe

Weronika

@Miszcz bardzo proszę o nieużywanie słów powszechnie uważanych za niekulturalne oraz o nieobrażanie nikogo. Wszelkie opinie da się przedstawić w sposób zachowujący kulturę wypowiedzi. Zachęcam do zapoznania się z obowiązującymi na forum zasadami: https://www.gowork.pl/regulamin

Barbara z Mielna

Wg mnie medipe to jedna z lepszych firm dla opeikunek w Niemczech. Mają dobre warunki dla pracowników, a do tego jasny i przejrzysty regulamin bez ukrytych kruczków. Ostatnio nawet dostałam 400 euro premii, był to miły gest z ich strony

Ela
@Barbara z Mielna

Basiu a możesz mi powiedzieć w jakim czasie dostałaś tak wysoką premię?

Timmi
@Barbara z Mielna

Czy czasem nie jesteś teraz po wpływem alkoholu? Jak tak się zachowujesz będąc w pracy to nie dziwię się, że masz takie poczucie krzywdy

Madziia9

Praca przez Medipe układa mi się pomyślnie. Dobre warunki dla pracowników, jasny i czytelny regulamin w przeciwieństwie do wielu innych firm. Jeżeli chodzi o język, to musisz chociaż minimalnie znać, ale nikt nie karze Ci biegle mówić po niemiecku. Ja na pewno długo będę z nimi jeszcze współpracować

Maria49

z Medipe współpracuję już ponad dwa lata i jak na razie nasza współpraca przebiega pomyślnie. Wcześniej pracowałam dla innych agencji, jednak tu jest mi najlepiej. Mają dobre i przejrzyste warunki, a do tego od czasu do czasu dają dobrą premię

Kasia222444
@Maria49

Wiadomość którą wysłałam do prezes firmy Medipe po tym jak zostałam 2 razy w krótkim czasie przez nich oszukana finansowo. Nie udzielono mi odpowiedzi na zawarte w niej pytania. Niemniej czytająca go osoba dowie się jak najczęściej wygląda praca za granicą ... Pytania do pani prezes Medipe. proszę dział wynagrodzeń o dostarczenie, ponieważ nie mam adresu @ Droga pani Prezes....... Pracuje pani, pracują pani pracownicy, ale zarówno oni jak i pani po pracy idziecie do domu. możecie siąść w fotelu wziąć lampę wina, wypić tą lampkę jak macie ochotę .... Normalna rzecz .... niewielka przyjemność, albo pójść sobie potańczyć ....chociażby. Wolny człowiek po pracy może robić co chce ..... A teraz pytanie ..... Kiedy na zleceniu opiekunka jest PO PRACY ? Kiedy może usiąść sobie z tą lampką wina ? Kiedy może przestać myśleć o pacjencie ? Przez te dwie godziny wolnego w ciągu doby, które konsultantki traktują jako czynnik, który powinien nas do podjęcia pracy na tej umowie zachęcić ? 2 godzinna przerwa w pracy jest tylko przerwą a nie byciem PO ..... Według umowy pracujemy 40 godzin tygodniowo 7 dni w tygodni i za tyle mamy płacone. Proszę zatem określić jasno kiedy moja praca na zleceniu się kończy ? Powie pani , że po 6,5 godzinach ? Powie pani że reszta godzin to tak zwana gotowość. Ale przecież w tej gotowości powinnam siedzieć w swoim pokoju lub wyjść i być co najwyżej pod telefonem w razie akcji W, a nie wykonywać pracę na rzecz domu, pacjenta, jego rodziny, zwierząt.... czyli nadal pracować ? A tę lampkę wina to w jakich godzinach mogę wypić bezkarnie ? Jestem osobą odpowiedzialną i wiem, że w pracy nie można pić, ale PO wolno mi wszystko ..... wypić, wyjść dokąd chcę, zasnąć. Proszę mi tylko nie pisać, że lampkę wina mogę wypić dopiero po zakończeniu kontraktu ( po 2 miesiącach najczęściej ), bo to będzie oznaczało, że na kontrakcie za marne 1150 pracuję przez 22 godziny na dobę ( doba - 2 godziny przerwy ) i minus te godziny które mam szczęście przespać ( na poprzednim zleceniu średnio 3 godziny snu w nocy i 2 godziny snu w czasie przerwy ) O czym zresztą informowałam firmę Medipe .... 7 dni w tygodniu. Prawda, że żenująca stawka przy kilkunastogodzinnej pracy w ciągu doby za granicą ? Pracy non stop z 2 godzinną przerwą. Pracy w której opiekunki krępują się przysiąść, aby nie być ocenione jako leniwe. Bez niedziel i dni wolnych ..... I pani tym kobietom ma sumienie odbierać pieniądze manipulując warunkami w umowie ? Zmieniając ją na coraz bardziej niekorzystną dla nich , wręcz oszukańczą ? Pani, która i tak oszukuje je na stawkach godzinowych, bo przecież ma pani świadomość, że ilość godzin zawarta w umowie jest fikcją i, że powinna pani zapłacić opiekunkom za rzeczywisty czas ich pracy na zleceniach .... Może pani bez obrzydzenia patrzeć na siebie w lustrze ? Mnie pani łaski nie robi, takich firm jest multum , mogę pracować gdzie chcę ( tak samo inne kobiety ) Tylko kiedy opiekunki odejdą a nowe nie będą chciały przyjść odstraszone opinią o firmie, to pani zostanie z niczym, z ręką w nocniku ...... Proszę o odpowiedź na pytania zawarte w wiadomości.

Rekrutacja do Katowic. Najgorzej przeprowadzona w moim życiu. Tak, jakby osoby rekrutujące z góry, na samym początku rozmowy wiedziały już, że mnie nie zatrudnia a caly proces rekrutacyjny został przeprowadzony dla zasady. Może tak wlasnie było? Wiedziano już, że pracę dostanie córka kierowniczki, ale rozmowy i tak czy siak trzeba było przeprowadzić? Nie potrafię znaleźć innego wytłumaczenia na tak wielki brak profesjonalizmu, jaki spotkałam. Dodam, że aktywnie poszukiwalam pracy i miałam adekwatne doświadczenie - odbyłam kilkanaście rozmów rekrutacyjnych w trakcie zmiany zatrudnienia i tylko tu spotkałam się z tak fatalnym poziomem jej przeprowadzenia. Nie dość, że całość trwała 15 minut, to rekruterzy nie opowiedzieli o niczym. Dosłownie o niczym. Wszelkie pytania odnośnie charakteru pracy musiałam zadać ja. Mi z kolei zadano kilka od niechcenia, tj. Co pania skłoniło do wysłania CV, co by Pani zrobiła w takiej i takiej sytuacji... usłyszałam informacje, że do połowy sierpnia będzie wiadomość zwrotna. Po tych 15 minut, w trakcie których nawet nie spytano o moje oczekiwania, mieli wybrać odpowiedniego kandydata. Pozdrawiam. Informacji zwrotnej oczywiście nie było, chociaż nie wyobrażam sobie, że miałabym na nią czekać i po takiej rozmowie dalej być zainteresowana praca. Na szczęście ja mam szacunek do siebie i dostałam wiele innych propozycji, z których zdążyłam już skorzystać..

"Co pania skłoniło do zaaplikowania do naszej firmy", "Co by Pani zrobiła w sytuacji, w której.....", "Najcięższa sytuacja, jaka Pania spotkała z klientem"

U was pracownicy piszą testy?????? To jakieś kpiny z ludzi!!!!! Masakra. Szkoda słów.

IK
@anonymous

Jestem pracownikiem od prawie 2 lat. Atmosfera jest naprawdę dobra. Co do wynagrodzenia, nie mogę się wypowiedzieć, jednak wg mnie normalne jest to, że w zależności od doświadczenia oraz kwalifikacji są różne stawki. Życzę każdemu takiego pracodawcy.

@IK

Pracuje z ta firma od 2 lat i nie mam zaszczezen placa nawet wcześniej jak napisane w umowie i jestem bardzo zadowolona z tej firmy niewiem czemu dziewczyny pisza takie bzdury o tej firmie

Kasia222444
@anonymous

Dlatego, że zostały finansowo oszukane. Dlatego, że mają większą świadomość i widzą gdzie są oszukiwane. Dlatego, że nie godzą się na pracę niewolniczą czyli taką za którą nie otrzymują wynagrodzenia. I dlatego, że są po prostu mniej naiwne i mądrzejsze.

Kasia222

Wcześniej wypłacano nam wynagrodzenie za czynności rekrutacyjne , czyli pracę w Polsce, ale według nowej umowy wynagrodzenie to włączono nam do kontraktu w Niemczech !?? Dziwne jednak, że mój kontrakt od tamtego roku nie wzrósł ani o złotówkę ... Gdzie zatem są pieniądze za czynności rekrutacyjne ? Zapytałam o to firmę i zażądałam dowodów, że te pieniądze otrzymuję. Otrzymałam miałką odpowiedź ale już dowodów brak. Dlatego, że pieniądze nam odebrano a nie dodano.

Kasia222

Aleksandra

3 lata jeżdżę z Medipe, zero kłopotów, współpraca ok, jasna umowa i ludzcy ludzie. Kasę wypłacają i można się dogadać co do premii. Ja jestem zadowolona, trzeba spróbować samemu. Ciekawe ile z tych osób co piszą źle faktycznie wyjechało z Medipe.

Franek

Marketing a może ''tajemniczy klient'' słodzi Medipe. Paranoja.

Mania

A tym forum to już nie wiadomo komu wierzyć.

Weronika

@erika mogłabyś nam napisać dlaczego nigdy więcej nie chcesz podejmować współpracy z Medipe? Co wpłynęło na Twoją opinię i co byś zmieniła w tej agencji, aby było lepiej? @anonymous co konkretnie sprawiło, że zaczynasz żałować? Chodzi tylko o kwestie finansowe? Może jednak znajdziesz jakiś plus pracy w tym miejscu?

Erika
@Weronika

@tomasz przeistoczyl się w Weronike, nie lepiej się przyznać że jesteście z agencji? Bo chociaż bym gorzką dla was prawdę napisała to i tak nic się was nie zmieni! Powiem krótko! Nigdy więcej nie chcę z wami współpracować! A dlaczego? To sami wiecie...

Sabina

Oszukuja

Beata
@Sabina

Czy możesz rozwinąć tę myśl-- oszukują - tzn. w kwestii zleceń, warunków umowy , wypłaty, czy też napisz co masz na myśli.

Klaudia

Współpraca z tą agencją to sama przyjemność. Nie mam żadnych zastrzeżeń, regulamin bardzo czytelny, więc wyjeżdżamy na pewnych zasadach, których musi przestrzegać każda strona. Agencja zapewnia dojazd na miejsce pracy, zakwaterowanie i wyżywienie. Jak dla mnie super :)

Witam Pracuje z Medipe 2 miesiące .Panie bardzo mile Jeśli chodzi o premie dodatki za szybki wyjazd to.Z mija sie z prawda potracaja jeszcze 14 e na polise Zaczynam zalowac ze przeszłam do Medipe

Lilii
@anonymous

Zgadza się z tą polisą, nawet jak sama oplacasz prywatne ubezpieczenia to u nich muss i nie ma dyskusji

Weronika

@Barbara z Mielna czy możesz rozwinąć swoją myśl? Co oznaczają według Ciebie dobre warunki dla pracowników? Czy chodzi Ci o warunki zatrudnienia? Jak oceniasz miejsce, w którym byłaś zakwaterowana? Informacje z pierwszej ręki będą niezwykle ważne dla osób chcących wyjechać do pracy za granicę.

magdaw

Wg mnie ta firma to numer jeden jeżeli chodzi o pracę dla opiekunek w Niemczech. Mają dobre wynagrodzenie, a do tego dają czasem dobre bonusy, ja 400 euro ostatnio dostałam

ola

Bardzo mile wspominam współpracę z tą firmą. Super kontakt z przedstawicielami. Wyjechałam na pół roku do Niemiec i zaoszczędziłam sporą gotówkę. Agencja zajęła się moim dotarciem na miejsce oraz zakwaterowaniem. Miałam tez ubezpieczenie na czas pobytu.

Weronika

@olga a czy możesz napisać coś więcej na temat tego jak wyglądały warunki zatrudnienia? Jaki rodzaj umowy miałaś podpisany z Medipe? Czy agencja pomogła Ci załatwić wszystkie formalności związane z pracą? Mogłaś liczyć na ich wsparcie przy poszukiwaniu zakwaterowania? Z pewnością te kwestie zainteresują osoby, które są zainteresowane skorzystaniem z ich usług.

olga

dobrze wspominam współpracę z tą agencją, umowa bardzo czytelna bez żadnych kruczków i zarobki naprawdę spoko

Julita

Jeśli ktoś idzie do firmy z potrzebą pracy to zawsze będzie zadowolony!!

erika
@Julita

Buhaha,!!!!

Zostaw merytoryczną opinię o Medipe - Wrocław

• Jak się pracuje w Medipe?

Zobacz opinie na temat firmy Medipe tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 56.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Medipe?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 48, z czego 26 to opinie pozytywne, 11 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Medipe?

Kandydaci do pracy w Medipe napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Medipe