ChM sp. z o. o.

Opinie o ChM sp. z o. o.

Trytek

Wynagrodzenie śmieszne, managerowie z przypadku, marketing praktycznie nie istnieje a ludzie z HR niekompetentni, zatrudniani po znajomościach. Firma tylko dla mocno zdesperowanych i na chwilę. Szkoda nerwów, czasu i pieniędzy.

Nowy Wojskowy

Da się zarobić więcej niż 2000 ? i dostać umowe i urlop

Darek
@Trytek

Marketing to widać że nam jest mało potrzebny. Obserwując aktualne ruchy osobowe wygląda na to że marketing to już raczej przeminął.

@Trytek

Niestety, ale okrutną prawdą jest iż nasza kadra menagerów jest mega niewykwalifikowana, czepiają się o byle caco oraz faworyzują osoby które najmocniej lecą w (usunięte przez administratora) Dlatego tez atmosfera jest nieco toksyczna. Firma ma duży potencjał ale przez słabe zarządzanie i zwalnianie roboty nie dba aby to nam pracownikom było dobrze.

Bardzo dobra decyzja o zmianach prezesa, myślałam kiedyś że prezes , potrafi słuchać i pomóc rozwiązać pewne problemy ale niestety pomyliłam się.karma szybko wraca.

Jesteście zadowoleni z pracy w dziale controllingu? Czytam, że jakieś zmiany i roszady na stanowiskach trwają, tu również? Szukają specjalisty i kusi mnie wysłanie cv. Ile wynosi podstawa, i co to za nagroda, bo nie uwzględnili tego w ofercie? Jak wygląda struktura działu, dużo osób zajmuje się w firmie controllingiem?

HM

Są tacy dyrektorzy i kierownicy, którzy są profesjonalistami w controllingu. Obczajanie kamer mają w małym palcu :D

Majka

CV możesz złożyć. Atmosfera w dziale raczej ok. Proponuję rozmawiać o wynagrodzeniu na poziomie 6,5-7 tys. netto. przynajmniej na początek. Nie wiem tylko czy dasz rade wytrzymać z szefem tego działu.

@Majka

I to jest konkretna opinia :) Dzięki, szczególnie za te polecajkę, jakie wynagrodzenie zaproponować. Zaciekawiłaś mnie tym ostatnim zdaniem, a co jest nie tak z szefem działu? Dasz rade podac jakieś przykładowe sytuacje? co jak co, ale na gęstej atmosferze w pracy mi średnio zależy :P

Kminek

Jeśli jesteś kobietą to dostaniesz mniej. Żeby zarabiać więcej (i/lub awansowac) trzeba być mężczyzną. Słaba płeć zarabia mniej na tych samych stanowiskach co faceci (mowa o stanowiskach biurowych). A awans ? Zawsze możesz zajść w ciążę więc po co Cię awansować? Chyba, ze jesteś 50+, to powodzenia w rekrutacji ;-) tylko pamiętaj telefon schowaj w aucie, bo na teren firmy wnieść nie można!

Emilia

Trzeba docenić starania niektórych z nas, chętnie poddających się sesjom controlingowym. Sami z nieprzymuszonej woli przychodzą i zeznają zarówno do kierowników, dyrektorów jaki w wyżej. No jak tu nie cenić takich osobowości. Tacy pracownicy toż to prawdziwy skarb!!!!!

Robol

A ja wierzę w dobre zmiany. Wstrzymajmy się z komentarzami i opiniami do czasu realnych decyzji i kroków.

Co to będzie?
@Robol

Prezesa odwołali z pompą, mówiąc o braku kompetencji. Z odwołaniem prezesa dalej "brzmi" cisza o nagrodach. Powołali nowego prezesa jak gdyby nigdy nic. Żadnego spotkania informacyjnego z pracownikami. Niedobrze to wszystko wygląda.

Magda

Piszesz, kto oberwie. Myślę że my wszyscy, ale coś czuję że chyba najwięcej to produkcja i wszystko co jest z nią związane. Według opinii jednego z panów MM nowy prezes ma przeprowadzić restrukturyzację naszego zakładu podobnie jak to miało miejsce w firmie gdzie siedział w "kanale". Tylko trochę chyba mało czasu ma na te zmiany bo najmłodszy to on nie jest. Także musi się z tym szybciutko uwinąć. Powoli wdroży te same mechanizmy na początek wydłuży nam lunch o 15min., a każe pracować godzinę więcej bez wynagrodzenia.

Gaba
@Magda

W jaki sposób mielibyście oberwać, co konkretnie masz na myśli? Myślisz, że będą jakieś zwolnienia? Ile teraz trwa Wasza przerwa na lunch, trzeba się wyrobić ze śniadaniem co do minuty?

Izolator
@Gaba

Są tacy kierownicy i dyrektorzy, że rozliczają Cię nawet z wizyt w toalecie. Lubią oglądać nagrania z kamer, liczyć ile jesz, ile rozmawiasz. Ba, tak się rozmiłowali w przeglądaniu kamer, że pewnie już umieją czytać z ruchu warg.

@Izolator

No nie gadaj, rozliczają z czasu spędzonego w toalecie nawet? I co, jeśli ktoś przekroczy ten odpowiedni wg nich czas to coś się dzieje, jakieś konsekwencje są? Bo brzmi to jakby co najmniej premie zabierali ;) Chyba, że potem każą to odrabiać?

Mistrz

Wszystko jest spisane w kapowniku Yogiego. Jemu nic nie umknie ;)

Gosia
@Mistrz

Zapomniałeś dopisać że jemu oraz jego pomocnicy. Widocznie tak dużo było tej pracy że musiał dostać pomocnicę. Jednak dwa kapowniki to nie to samo co jeden.

Robol

Na początku każdego miesiąca widać w firmie wiele nowych twarzy, zatrudnianie na całego. Ciekawe co im obiecują. A co ze starymi pracownikami? Odchodzą, bo nie otrzymują godziwego wynagrodzenia i warunków pracy. Może warto zatrzymać tych starych doświadczonych, a nie tresować nowych, którzy za chwilę i tak odejdą bo zobaczą prawdziwe życie w chm. Czy to ma sens? Chyba nie.

Robolik
@Robol

Z tymi warunkami pracy to się nie zgadzam. Wszystko jest ok. W niektórych pomieszczeniach/halach nawet działająca klimatyxzacja. Warunki pracy są naprawdę ok. Warunki płacowe natomiast zgadzam się z opinią pozostawiają wiele wiele do życzenia,

A może tak
@Robol

Oszczędności w każdej dużej firmie takiej jak ChM bez problemu można znaleźć i należy to obligatoryjnie robić i jest ich naprawdę mnóstwo – /wystarczy nas ludzi po prostu czasami chociaż wysłuchać/. Mówię tu o oszczędnościach takich przyziemnych i takich " bezinwazyjnych" zwłaszcza dla nas pracowników. Ale to nie nie u nas:( Problemem u nas jest natomiast bezpłciowość i brak zdecydowanych działań tych pseudo kierowniczków co mają szukać takich oszczędności, ich beznadziejność powoduje że zawsze uderzają w najmniej chronioną jednostkę tj. w pracownika fizycznego lub w pracownika mającego według nich najmniejszy wpływ na działanie firmy. Pracując w ChM żartowałem sobie, że w końcu odważę się i zaproponuję prezesowi utworzenie wbrew pozorom potrzebnego stanowiska "SPECJALISTY DS. OSZCZĘDNOŚCI". Nie jest żadną tajemnicą, że wręcz gigantyczne koszty generują niepotrzebne stanowiska zwłaszcza te "nieprodukcyjne" których wydajność w odróżnieniu od stanowisk " produkcyjnych" na pozór dość trudno jest zweryfikować. I tutaj jeszcze co do " nieprodukcyjnych" wyjaśnię - nie chodzi w tym miejscu tylko o stanowiska biurowe. Ileż to razy było tak, że zgłaszałem pewne rozwiązania moim zdaniem usprawniające i przyśpieszające pracę i za każdym razem słyszałem "... nie da się”……. Wam też tak mówili……

Realny
@A może tak

Tak już widzę to jak naoszczedzaja. Chyba że na nas te oszczędności będą

Firma niepoważna, po rozmowie w siedzibie firmy osoby rekrutujące obiecały skontaktowac się bez względu na wynik rekrutacji, po miesiącu brak jakiejkolwiek wiadomości. Stracony czas. Proponowane stawki - śmieszne... nie polecam

@Kandydat

Jeżeli nie otrzymałaś/eś odpowiedzi to w najbliższym czasie ją otrzymasz. Jeżeli masz wątpliwości lub pytania to zapraszamy do bezpośredniego kontaktu telefonicznego celem weryfikacji zaistniałej sytuacji. Zespół ChM.

@Kandydat

Miałam dokładnie taką samą sytuację. Rozmowa przebiegła bardzo mile i zrobiła na mnie duże wrażenie, ale zachwianie późniejsze zburzyło całą tą otoczkę. Czułam się źle napraszając się o odpowiedź

Emcia

Hej Chciałabym aplikować na stanowisko przedstawiciela handlowego w linii neurochirurgia/ortopedia/traumatologia na rejonie województwa łódzkiego – takie jest ogłoszenie. Mam bogate 10 letnie doświadczenie w firmach medycznych. Możecie mi trochę podpowiedzieć: - czy da się ogarnąć rejon bez noclegów - jaka atmosfera w pracy – szkolenia i wprowadzenie do klientów i na rynek - czy występuje rotacja na stanowiskach przedstawiciela handlowego I oczywiście najważniejsze sprawy finansowe: -na jakie wynagrodzenie można liczyć i jak wygląda system premiowania i czy premie są możliwe do osiągniecia -jakimi autami jeżdżą przedstawiciele /istnieje możliwość odkupu auta/ i czy jest budżet marketingowy

@Emcia

Zapraszamy do aplikowania. Wszelkich informacji udzielamy bezpośrednio na rozmowie rekrutacyjnej.

Koniec

Odeszło czy zostało zwolnionych? To jest kluczowe pytanie. Zobaczymy czy te stanowiska zostaną obsadzone czy zlikwidowane…

Ina

A już ci podpowiadam kierownik zaopatrzenia, zastępca dyrektora B+R w marketingu szykuje się długo wyczekiwana degradacja. Wogle duże zmiany obserwujemy w zaopatrzeniu. Czyżby za punkt honoru wzięli pobicie niedościgniętego rekordu odejść pracowników w innym słynnym dziale. Wymieniła się już praktycznie cała ekipa, a kierowników to sama pamiętam ze 4 i ciągle się zmieniają. Może warto dać szansę swoim ludziom, przynajmniej 2 jest tam jednak sensownych.

@Ina

Na Kierownika Zaopatrzenia jest oferta pracy. A osoby na zastępcę dyrektora BR jakoś nie. A ni widu ani słychu oferty ????

Troch cimidoch cimodoch

To po co generować sztuczne stanowiska? Jeśli wg Ciebie jest to stanowisko za tytuł

Obserwator

Tak obserwuję niektórych zastępców naszych kierowników. Przecież to stanowiska dla stanowisk. Ci ludzie zawsze zasłaniają się swoim kierownikiem, nic nie mogą. Zastanawiające jest po co ci ludzie są. Dla kariery? Zastępca DBR, zastępca gospodarczego, zastępca zastępcy. A kto nas zwykłych zastąpi?

Jak to dbają o prywatny czas, przecież życie prywatne jest już po godzinach pracy? Czy nie jest mile widziane tu zachodzenie w ciąże, albo iść w związku z ciążą na L4?

Ben

Jak to jest z tymi urlopami? Przecież pracodawca nie możne narzucić z góry terminu urlopu. Takie działanie jest nielegalne – decydowanie o terminie urlopu bieżącego stanowi bowiem wyłączne uprawnienie pracownika. Oczywiście możemy wyobrazić sobie przypadek, w którym wszyscy pracownicy biorą urlop w tym samym czasie, a wtedy zakład zostaje zamknięty – jednak mogłoby to wydarzyć się tylko wtedy, gdyby była to ich całkowicie dobrowolna i świadoma decyzja. Poprzedniego roku, nie wydaje mi się by była to nasza dobrowolna decyzja, tylko narzucona z góry. Podsumowując, pracownik i pracodawca powinni dojść do porozumienia w kwestii wyznaczenia terminu urlopu. Ponadto według przepisów prawa, pracodawca może narzucić termin wykorzystania urlopu wyłącznie w okresie wypowiedzenia. W pozostałych sytuacjach pracownik sam decyduje, kiedy zrealizuje przysługujące mu prawo do wypoczynku.

Bajtek
@Ben

Urlop zostawiłbym w spokoju, przynajmniej nie ma kłótni, kiedy kto ma iść. I dywagacjami dlaczego on/ona idzie w tym czasie a ja nie. Idziemy wszyscy w jednym terminie i już. Można tylko lepiej egzekwować aby wszyscy naprawdę szli bez niepotrzebnych wyjątków. Natomiast zacząłbym mocno motywować Zarząd do lepszej pracy. Tak aby nie podzielić losów SAMASZU i PRONARU. U nas w przypadku lekkiego załamania myślę że Zarządzający nie mieli by żadnych ale to żadnych obiekcji aby znaleźć oszczędności i wiemy gdzie tych oszczędności by poszukali – oczywiście w naszych wypłatach i nagrodach. Covid – pamiętamy!!!!!!!!!!!!

Młoda

W firmie oczywiście obowiązuje zasada Neumana , dopóki jesteś w firmie pracownikiem będziemy ciebie bronić nieważne czy przekraczasz kompetencje w stosunku do swoich podwładnych, będziemy cię bronić za wszelką cenę. Oczywiście być może teraz się zmieni to wszystko, że nie będą kierownicy pod osłoną.

Kiero
@Młoda

A może któryś z Was takich mądrych, miłych zdolnych i niedocenianych pracowników chciałby zgłosić sie sam na ochotnika na kierownika. Jest rekrutacja do zaopatrzenia. Zapraszamy. Ale zaraz, oczywiście boicie się odpowiedzialności wolicie z ukrycia tutaj wypisywać banialuki a firmie tylko plotkować po kątach.

Stara
@Młoda

A czego możesz oczekiwać od naszych kierowników. To są ludzie którzy niedawno byli jeszcze naszymi kolegami. Donosili, więc awansowali. Tylko tutaj zaczynają sie schody. Nie realizują powierzonych im zadań, bo tego po prostu nie umieją. W rozmowach z nami udają naszych przyjaciół jaka to ta firma jest okropna, jak to oni utożsamiają się z nami, a przy swoich dyrektorach mówią że jest wszystko świetnie. To jak to ma działać. Inna sprawa że nawet najlepsze szkolenia nie dają nadziei że Ci ludzie będą lepsi...

Robol 2

Lata mijają a w starym poczciwym Chmie bez zmian.... Dobra firma jako pierwsza praca. Wymagania jak z kosmosu a płaca minimalna z wieczną szansą awansu zależną od poziomu twojego donosicielstwa. Dobrze jest zacisnąć zęby i przepracować chociaż 2-3 lata żebvy nabrać nieco doświadczenia pracy, potem to już bardzo łatwo chłonie nas rynek. Ani ja ani moi znajomi nie mieliśmy problemów na rynku pracy. Jak pracodawca słyszy że pracowałeś w chm to z miejsca masz mijhesce. Po prostu Kuźnia talentów i kadr dla lokalnych firm

Marika

Widać ze nasza wykolejona lokomotywa z coraz większym balastem musi się mierzyć. Tu nie wystarczy już zmiana na górze mentalności i werwy nie da się nauczyć i zmienić przyzwyczajeń. Chcemy tylko więcej zarabiać nie dając nic w zamian!!!!! Trzeba niestety zmiany brutalnej i odważnej ale jakoś kolejek pod bramą innowacyjnej lokomotywy jak nie widać tak nie widać. Sami widzimy jak niektórzy podchodzą do pracy i swoich obowiązków niektórzy są wręcz niepotrzebni dobrze by było żeby ktoś wreszcie chciał to zauważyć. A działy handlowe nie wezmą się wreszcie do roboty!!!!! Tylu was tam jest wiecie wogle czym macie się zajmować.

Klepka

Świetnie że wreszcie ktoś sie zainetersował takimi pajacami. Przecież takie sytuacje są nagminne, wszyscy widzimy wydajność niektórych panów. Ale gdzie są w takich sytuacjach kierownicy czyżby na kamerach nie dało sie tego wypatrzeć, a może oglądają filmy innej produkcji.

Majster Klepka

Co trzeba mieć w głowie, aby pół godziny po godzinie 14:00 nie rozpocząć jeszcze swojej roboty?! Ledwo ruszać rękami, choć człowiek wyspany i nieskacowany. Idąc głównym ciągiem komunikacynym naprawdę na coś takiego słabo się patrzy. A później zrzuty, że sprzedaż słaba, wynagrodzenia liche, kierownik niedobry. Starsi pracownicy często tworzą tak zwane kliki. Ustawiają pod siebie nowych pracowników, nie raz próbując robić z nich durnia przed kierownictwem. Sytuacja na niektórych działach dla nowo zatrudnionych jest zatem nie do pozazdroszczenia, no chyba że trafi się pod opiekę pewnej rubasznej pani.

Zimne Żelazko

Czy ja tylko tego nie rozumiem? Stary Zarząd wg MM miał być niekompetentny, po czym od września w Nowym Zarządzie zostaje 66,6(6)% Starego Zarządu? :D

Co to za firma, że tyle jest niepochlebnych opinii. Prezes tego nie widzi?

Alicja
@Kandydat

Raczej widzą tylko udają że wszystko jest w porządku nie potrafię podjąć decyzji konkretnych, taki to widać zarząd jest

@Alicja

Mnie ciekawi, czy ktokolwiek wyraża też te opinie twarzą w twarz, bo w sumie tylko wtedy jakaś zmiana ma największą szansę się zadziać :P Czy zarząd reaguje na sugestie, które pracownicy sami zgłaszają osobiście? Jakieś zmiany w ogóle są możliwe u was czy wszystkie propozycje są odrzucane od razu?

Liwia
@Marta

Tak było i wyrażane twarzą w twarz i było wszystko o Lane to co się mówiło głowa chowana w piasek

Nela
@Liwia

W takim razie to już wygląda bardzo słabo. Jak na to reagują pracownicy? Ludzie robią dalej, czy rezygnują z posad i jest rotacja przez to wszystko? Mnie na razie obejmuje okres wypowiedzenia, więc trochę jeszcze minie zanim będe szukać nowej pracy, ale no mam tę firmę na oku jednak. Są jakieś perspektywy, że jednak się tu coś zmieni i kierownictwo zacznie reagować??

Niki
@Marta

Oczywiście były wyrażane przez naszych reprezentantów rade pracownicza do Zarządu i co i nic z tego a miały być: - przyczepa na Siemianowce dostępna z funduszu socjalnego tzw wczasy na Siemianowce - wulkanizacja na parkingu - paleta cukru, maki i ryżu zamiast bonów na święta - no i jeszcze WYCIECZKA tak tak wycieczka miała być co najmniej na Cypr - dłuższa przerwa śniadaniowa - to akurat popieram - zupa z kiełbasą zamiast obiadów kanapek bo przecież po co się tak najadać. Nic z tych naszych postulatów nie zostało zrealizowanych i o czym tu mówić i zgłaszać :)

Oczywiście że nagrody roczne nie są obowiązkowe ale nadgodziny także są dla chętnych więc zobaczymy co zarząd powie jeśli chętnych na sobotę nie będzie bo takie działanie nie jest motywujące do pracy

Też pracownik

Najbardziej słaby jest fakt, jak pracownicy się o tym dowiedzieli. Czemu jak jest wszystko ok, to są spotkania z pracownikami, prezentacje, chwalenie się w gazecie czy wpisy na fb? A.w tym roku cisza...

Troch cimidoch cimodoch

Po przerwie urlopowej udają jakby sprawy nie było :) Ba w pierwszym tygodniu sierpnia slupki sprzedażowe za lipiec dziwnym trafem raz poszły na minus o jakieś 150.000 zł.

Hej
@Troch cimidoch cimodoch

Wystarczy, że doszła korekta faktury… Nie szukajmy problemu tam gdzie go nie ma, proszę

ola

A te nadgodziny mogły być sprawiedliwie dzielone miedzy wszystkich a nie tylko na produkcji. Co z tego że pracują jak i tak wiecznie czegoś nie ma. Wygląda to tak jakby specjalnie szykowali sobie pracę na sobotnie przedpołudnie.

Krzysztof

I jest już nowy KRS po zmianach właścicielskich https://ekrs.ms.gov.pl/web/wyszukiwarka-krs/strona-glowna/index.html Wpisujemy KRS 0000187570 P. Teresa 5 239 + 0 Marcin 3 810 + 0 Michał 9 051 + 8 141 Czyli wygląda na to że Pan Michał stał się panem Chm sam ma więcej o 2 udziały niż pozostali udziałowcy. No GRATULUJEMY !!!!!!!!!!!!!!!! PANIE MICHALE

Marlena

Jeżeli ktoś nie ma zajęć to po prostu zajmuje się plotkami i chodzi i nasłuchuje najlepiej żeby zmiany nastąpiły całkowite szczególnie w zarządzie, kiedyś myślałam że to są ludzie kompetentni ale bardzo pomyliłam się, w mojej sprawie nie zrobili nic kompletnie nic.

Zostaw merytoryczną opinię o ChM sp. z o. o. - Juchnowiec Kościelny

• Jak się pracuje w ChM sp. z o. o.?

Zobacz opinie na temat firmy ChM sp. z o. o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 126.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ChM sp. z o. o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 91, z czego 7 to opinie pozytywne, 34 to opinie negatywne, a 50 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ChM sp. z o. o.?

Kandydaci do pracy w ChM sp. z o. o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ChM sp. z o. o.