Przedsiębiorstwo Budowy Szybów S.A.

Opinie o Przedsiębiorstwo Budowy Szybów S.A.

52.35 zł za każdy dzień zjazdowy, 54 zł od lipca.

Kierowca

Witam. Mam pytanie czy jeżeli noszę okulary to przyjmą mnie do pracy czy ogólna dyskwalifikacja?

Bardzo dużo ofert się pojawiło, o co chodzi? :) Skąd te roszady w firmie? Czy po prostu szukają dodatkowych rak do pracy? Wpadło mi w oko stanowisko Specjalisty ds. Kontrolingu (praca administracyjna) Martwi mnie tylko, że w wymaganiach jest odporność na stres :P Czy moglibyście mi powiedzieć więcej na temat specyfiki pracy? Co to za nerwowe sytuacje? :) Chętnie poczytam też jak przebiega rozmowa kwalifikacyjna, jeśli jeszcze pamiętacie. Aaa, no i nie ma widełek niestety podanych. Ile można dostać na początek?

Ciekawy

Witam,ile przysługuje urlopu dodatkowego w Pbsz? dzięki za info

Asd
@Ciekawy

4 lub 6 wybierane w ciągu po 5/10 latach

Grzmoty

Piczucha

Kukumiku

Witam, na jaki zarobek mogę liczyć na Szczygłowicach????, robię 12 lat na dole.

lolo
@Kukumiku

na Szczygłowicach szalenstwa nie ma, kiedyś zatrabiało sie po 8000, teraz ledwo 7000 z 3 sobotami i dodatkami, ale druga wyplata 1200, bony 1000 i sumka się uzbiera, pracowalem w Sigu i tego nie mialem

Witam wszystkich. Jak wyglądają badania ? Czy mozna miec okulary ? Jak to jest w szybowym z wada wzroku moze byc czy nie?

Marc

Firma niestety traci na wizerunku nowoprzyjętego pracownika traktuje się lepiej niż obecnego większe stawki i to pomocy dołowej.Teraz to lepiej się zwolnić i ponownie zatrudnić.Do tego niby premia za frekwencję przekręt jakich mało aż dziw bierze że są osoby które dają się nabrać na to.

Borubar giętki

Witam ,jakie warunki płacowe są dla nowego pracownika w pbsz jako pomoc dołowa ? Na jakie kopalnie teraz przyjmują ?

Kielczek
@Borubar giętki

Ja na umowie prubnej mam 6000 z trzema sobotami, na strefie gliwickiej tyle nie miałem

Makarena

Paweł właśnie pokazujesz prawdziwe oblicze firmy.Wymysliliscie nie osiągalna premie dla pracowników,wszystko po to aby nie dać.Chciałbym powiedzieć że nawet taka firma jak BZUG czy GZUG (nie pamiętam dokładnie )potrafią wywalczyć podwyżki stawki oraz rekompensatę inflacyjna czego u nas nadal nie ma,nie mówiąc o zyskach o których pewnie nikt nie mówi bo pewnie wszyscy zapomnieli i jest gitara.

asd
@Makarena

Ale ta premia jest za samo przyjście do pracy. Po osiągnięciu progujest wyższa. Czego nie rozumiesz?

@Makarena

Gliwicki Zakład Usług Górniczych. Tak nazywa się ten zakład pracy. Oni chętnie Makarena przyjmą Cię do pracy. Jeszcze raz powtarzam-premia jest dodatkiem. Jest też część stała 35 złotych to dniówki. Sobota i święta razy 2. Na koniec dodam, nie twierdzę, że w PBSz SA nie mogłoby być lepiej, ale proszę mi wierzyć, że porównanie do GZUG jest strzałem w płot. W ostatnim okresie kilkudziesięciu pracowników z tego zakładu przeszło do PBSz

@Paweł

Ciekawe jak długo zostaną co nieco opowiadają i niestety nie pozytywnie.Co innego obiecano co innego dostali.

Inflacja

Pod JSW już wynegocjowali podwyżkę i to całkiem niezłą, teraz kolej na pbsz. Ciekawe czy węgiel też tak zostanie podniesiony jak pod JSW.

@Inflacja

Drogi Pracowniku, Przedsiębiorstwo Budowy Szybów nie ma żadnych możliwości podniesienia deputatu węglowego do wysokości w JSW S.A. I nie ma tu żadnej złej woli Pracodawcy. Jedynym powodem jest brak pieniędzy w kasie Spółki na tak wysoką waloryzację deputatu węglowego. Proponuję zacząć rozmawiać o rzeczach realnych mogących ewentualnie pomóc pracownikom w firmie, a nie tworzyć niezdrowej sytuacji. Z pewnością zdecydowana większość pracowników zasługuje na wyższe wynagrodzenia jednak głową muru nie przebijesz. Prowokacyjnie spytam się : ile zarabiają pracownicy innych firm około górniczych o ile jeszcze jakieś na rynku zostały. Proszę o informację …. Pozdrawiam

Anty inflacja
@Inflacja

Chłopie a czy PBSz wydobywa węgiel? Gdybys robił na farmie to byś jajka dostał albo mleko, na kopalni dają węgiel. Przecież PBSz jest firma usługowa wiec skad ma wsiąść węgiel. Ludzie myślcie zanim coś napiszecie.

Inflacja
@Anty inflacja

A na pasku co masz dodatek za węgiel czyli ten dodatek mogliby zwiększyć. Czytaj ze zrozumieniem.. firma usługowa która 95%kupiona przez JSW.

Gil
@Paweł

Niech przestaną ograniczać ile dni chcesz robić .Wyliczanie że tylko 3 dni świąteczne to jest śmieszne .Do roboty mom 69 km w jedną stroną .Weekendy robia na paliwo a tu ograniczenia

Agnieszka
@Paweł

A czy firma pbsz może udzielić pracownikowi pożyczki zakładowej? Jeśli tak to na jakich warunkach?

Zero z fazą pomylone
@Agnieszka

Trzeba być zapisanym do kasy zapomogowo pożyczkowej i posiadać wkłady.

@Agnieszka

W Przedsiębiorstwie Budowy Szybów S.A. działa Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa. Można się do niej zapisać będąc już na umowie na czas określony

@Paweł

Nie pytaj ile zarabiają w innych firmach tu piszemy o pbsz Możliwość podniesienia deputatu jest tylko nie chcą tak samo jak śmieszna premia za frekwencję(chodzenie do pracy)Człowiek ma badania czy szkolenia to nie dostanie a jest w pracy.Czemu nie podniosą stawki?z prostego powodu stawka zostaje a niby premia jak prezes stwierdzi że nie ma wykonu to ją weźmie to jedno a drugie za wszystko masz potrącenia.Ale wszyscy zobaczą jakie będą wypłaty i ile rzeczywiście dostanie więcej o ile będzie więcej.

@Paweł

Pracowałem w Novum Serwis wypłaty czasem były fajne, ale co z tego jak nie było takiej stabilności jak mam teraz w PBSz, od trzech lat na Budryku. Swoje zarabiam, źle nie ma w tym PBSz. Źle opinie muszą pisać ludzie pokrzywdzeni przez los.

Zdziwiony

Na Pniówku norma wyrobiona na 110% i na jednej przebudowie na 800 i na drugiej na 1000 w podzięce na pasku 27% premii śmiech na sali docenili górników nie ma co.

Robert
@Zdziwiony

Tak mało? Miało być więcej czy to standard że tyle płacą za wyrobienie normy? Ile to mniej więcej wychodzi w przeliczeniu na kasę?

JozinZbazin

Witam witam, mam pytanie kopalnia rok temu wypłacała każdemu około 11 tysięcy , ludzie mówili że za rok też mamy dostać , pytanie brzmi czy w tym roku dostaniemy jakieś pieniążki ? W tym roku kopalnia ma rekord jeśli chodzi o zysk mają dostać około 25 tysięcy . My coś dostaniemy czy symbol JSW widnieje po to by ładniej umowa wyglądała ? Pozdrawiam

@JozinZbazin

Możemy tylko pomażyć to samo z szumnymi premiami wielce dają a z drugiej strony zabiorą.Suma sumarów jesteś na minusie tak dla innych na jednym z oddziałów zostało złożone około pięć wypowiedzeń czemu niech każdy sobie odpowie.

Tomasz

Nie polecam, ciągle przezucaja cię z zakładu na zakład. Bez pracy weekendowej nie zarobisz bo wysokość zarobków uzależniona od premi .Nie to jest jednak najgorsze. Pracowałem na budryku i chodzi o ekipę. Jeden drugiemu ciągle (usunięte przez administratora) obrabia "a kierowniku on jest taki a tamten taki" Dla mnie firma porażka, co najgorsze blokuje przejście pod JSW nawet jeśli ustanie zatrudnienie. Chcesz nie mieć życia i weekendy zamiast z rodziną to Fedra? To praca dla ciebie. Na okresie próbnym dostajesz buty spodnie i bluzę reszta należy do ciebie ????????????

Zofia
@Tomasz

Okej ,a praca w biurze tez tak wygląda? Chce aplikować na Specjalistę ds kontrolingu i zastanawiam się również nad atmosfera jak i zarobkami . Wiesz coś może więcej? Widzalam ze oferują rozwój i szkolenia, a są one certyfikowane i czy są na tak zwanej "lojalce" ze mamy jakiś czas pracy odbyć ,aby kary nie było? Są okresy próbne czy od razu umowa na dłuższy czas?

Gdzie lepiej zarabiaja ? Szyby czy poziomy ? Jaka prace wykonuje PBsz na poziomach ? Jaka stawka na start dla nowego ? Jestem chetny do zatrudnienia

Szybowiec
@Kandydat

Kolego różnie to bywa w PBSz. Zależy jak załogi się zgraja. Jak robota idzie to zarobki są jak na kwk, jak ludzie tylko narzekają to miodu nie ma. Fakt jest taki ze obiecany system motywacyjny jest i zgodnie z obietnica został wypłacony. Ja jestem mega zadowolony do tego kartka 52,35 barborka 14- tka jubileusze i inne dodatki. Żadna firma nie ma takich warunków na dzień dzisiejszy.

Ram
@Kandydat

Szyby mają lepiej. A stawka na jaką możesz liczyć to 3600. 4000 max zależy ile doświadczenia, wykształcenie,kursy

Deggial

Czy ktoś mądry się wypowie na temat obniżania premii za wykon w zamian za płacenie dodatkowej premii do 20 każdego miesiąca? Zostaliśmy (usunięte przez administratora) na kilkadziesiąt procent!!

@Deggial

Co tu się wypowiadać wiadomym było że tak będzie przecież nie mają z czego dać.Podwyżka to powinna być jako stawka a nie za frekwencję mało tego będąc na badaniach czy szkoleniu już Ci się nie należy a defakto jesteś w pracy chore to i jeszcze przedstawiciele załogi podobno się zgodzili na to.

@Marc

Wiec wszystkie osoby które chcą się przyjąć do PBSZ niech poczytają komentarze i zastanowią się czy warto. Byle do ostatniej kropli potu i najlepiej się nie odzywac

Janek
@Deggial

Z mojej zmiany nikt nie narzeka na pieniądze, każdy z nas pracuje sumiennie i jest zadowolony. Nie wiem gdzie pracujecie, ale macie ewidentny problem. Z opinii innych wiem, że 80% ludzi w PBSzu to ludzie którzy nie nadają się nawet do pracy na ochronie...może warto się zastanowić nad tym :)

@Deggial

To jest każdego decyzja przy przyjęciu słodzą jak to jest pięknie a realia są jakie są.Nie ma co zniechęcać niech każdy kto chce skosztuje tego miodu od PBSzu i potem napisze opinie.

Xxxx

Cześć. Jak wyglądają wczasy pod gruszą? Kiedy będzie wiadomo jakie są przedziały finansowe, oraz jak to wyglada? Firma to wysyła na konto biura podróży/pensjonatu, czy to jest na konto? Pozdrawiam

Młody
@Xxxx

Wczasy dostaniesz doliczone do wypłaty a co do wysokości to zależy od ilości członków rodziny na utrzymaniu i "chyba" średniego dochodu

Szeroko otwórzcie oczy

Podwyżki podwyżki to teraz Wam ja pokarze na swojej skórze ....luty dniówki moje 23 wypłata ok...marzec dniówki 26 wypłata o 100 zł mniejsza...to policzmy 3 dniówki moje roboty za darmo a nie dostanę około 20 premie...to za te 3 dniówki będzie więc kurde gdzie szukać mam premi? Teraz może obrońcy majestatu typu Paweł mi wytłumacz bo mnie przy przelewie (usunięte przez administratora) Strzelił

Młody
@Szeroko otwórzcie oczy

Gościu, przecież Wszyscy mamy stawkę miesięczna a nie dniówkową! Jak masz stawkę np 4500zł podstawy to nie ma różnicy czy jest 19 dni czy 23. W kwietniu np tez jest tylko 19 dni roboczych, a i tak masz 4500. Gdybys miał np 200zl dniówkę to przy 19 dniach miałbyś 3800 a przy 23 4600, to masz 4500 zawsze bez różnicy ile jest dni roboczych. Różnica tylko jest na SN ponieważ stawkę dzieli się przez liczbę dni czarnych. Dlatego w miesiącu w którym jest więcej dni roboczych SN wychodzą nieco gorzej bo stawkę dzielisz przez 23 (tak było w marcu) w lutym czy kwietniu dzieli się przez 19. Statystycznie wychodzi to samo przez cały rok który ma 365dni. Proponuje pomyśleć zanim coś napiszecie bzdurnego kolejny raz. Później nas górników maja za nic, bo jak ktoś to rozumie to nie wypisuje takich bzdur. Weźmiesz sobie Pita za rok 20, 21, 22 i 23 i porównasz, chyba ze niedawno się przyjąłeś do PBSz i nic nie rozumiesz.

Waldi
@Młody

Jaka jest stawka pomocy dołowej?

Szwaldi
@Waldi

Prawie taka sama jak starego górnika a zero odpowiedzialności, opłaca się zatrudniać.

Zofia

Tyle napiszę że kantujecie na wyplatach już nigdy nie przyjdę weekend nara szukajcie se frajerów za psie pieniądze myślcie że dacie kartkę kture se pupę mogę podetrzec albo wypłatę 20 za premie wykorzystanie ludzi tamten rok z 4 z 6200 takie wypłaty miałem a teraz za tyle samo dni 5100 śmiech na sali ahhahahahah

Deggial

Dokładnie popieram :) ale niech ktoś wytłumaczy kwestie która zacząłem bo premia jest bardzo istotnym czynnikiem wypłaty. Chyba że nikt się nie odważy?

Deggial

Wiec dostalismy mniej premii za wypracowany plan niż miesiąc temu. jest to kilkadziesiąt procent więc każdy może się domyśleć jakie to są pieniądze. A gdzie one się podziały? Dostaniemy je w formie premii płaconej do 20 każdego miesiąca. Gdzie tu logika i sprawiedliwe traktowanie?

Zostaw merytoryczną opinię o Przedsiębiorstwo Budowy Szybów S.A. - Tarnowskie Góry

• Jak się pracuje w Przedsiębiorstwo Budowy Szybów S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Przedsiębiorstwo Budowy Szybów S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 428.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Przedsiębiorstwo Budowy Szybów S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 236, z czego 58 to opinie pozytywne, 43 to opinie negatywne, a 135 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Przedsiębiorstwo Budowy Szybów S.A.?

Kandydaci do pracy w Przedsiębiorstwo Budowy Szybów S.A. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Przedsiębiorstwo Budowy Szybów S.A.