Opinie o Albatros Aluminium Sp. z o.o. w Wałcz

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Albatros Aluminium Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Albatros Aluminium Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Albatros Aluminium Sp. z o.o. w Wałcz

Firmy coraz częściej dostrzegają pozytywny wpływ dobrej atmosfery na efektywność pracowników. Czy podobnie jest w Albatros Aluminium Sp. z o.o.?

Bartek

Mam pytanie czy firma również zgodnie z panującym trendem dumping'u płacowego który panuje w Wałczu wśród największych przedsiębiorstw ustaliła limit na place dla robola, w granicach 5000 zł ? Czy można zarobić więcej jako pracownik fizyczny?

Pakowacz
@Bartek

Możesz dostać najniższą krajową i 14 zł premi.

@Bartek

Yyy no mam nadzieję, że nie, bo ja właśnie też pracy fizycznej szukam. Czemu mieliby ustalić taki limit w ogóle? Ktoś wie ile tutaj najwięcej może zarobić pracownik fizyczny?

@Bartek

A no po to, żeby ci najwięksi gracze na wałeckim rynku pracy, nie musieli podbierać sobie pracowników i przepłacać za nich. Po co mają się ścigać w płacach dla pracowników skoro mogą ustalić limit stawki dla robola, i nie będzie cię kusiło żeby przejść do innego pracodawcy bo wszyscy płacą podobnie, oczywiście takie rozwiązanie na dłuższą metę jest jak zakładanie sobie pętli na szyję, bo z czasem bardziej ambitni i rządni godziwych zarobków wyjeżdżają za granicę, otwierają coś własnego ewentualnie idą do wojska, a chciwy pracodawca zostaje z bandą gamoni, którym wszystko trzeba palcem pokazać

@Bartek

Ok a tutaj w tej firmie konkretnie pracują tacy pracownicy, którym to wszystko trzeba palcem pokazywać? Bo zastanawiam się czy jak przyjmę się do pracy bez doświadczenia to ktoś mnie odpowiednio chociaż wprowadzi w obowiązki ?

Rico Nowy wpis

Oczywiście, że nowych pracowników trzeba wprowadzić i przeszkolić tu chodziło o pracowników, którzy już trochę pracują a nie mają zapału się uczyć czegokolwiek z powodu zarobków. Firma płaci minimum i takie też otrzymuje zaangażowanie ze strony pracownika.

Irmina Nowy wpis
@Bartek

Wow, ale masz jakieś dowody na ten dumping, czy to bardziej domysły? Wiesz, piątka brutto to wciąż więcej niż najniższa, która jest normą w wielu zakładach. A czy poza taką podstawą tutaj rządni PLN mogą coś w ramach premii załapać (nawet takiej od widzimisię szefa), czy absolutnie nie ma mowy?

Anonim Nowy wpis

Nawet 5000 nie dostaniesz

Pakowacz Nowy wpis
@Bartek

Możesz dostać najniższą krajową i 14 zł premi.

Tom

Polecam pracę w mniejszych Wałeckich firmach, ponieważ czołowi okoliczni przedsiębiorcy, głównie ci, którzy są wymienieni jako główni sponsorzy większych imprez w Wałczu prowadzą zmowę płacową, więc nie dorobicie się tam...

@Tom

Co to znaczy zmowa płacowa? To ile oferują ludziom, którzy tu pracują? Czytam, że bardzo mało, ale konkretne kwoty nie padają :( Chodzi o minimalne wynagrodzenie? Mają aktywną ofertę pracy dla operatorów, i niby wymienili w benefitach np. premię świąteczną, dodatek za przedłużenie umowy. To jak to jest?

Były

No jeżeli kilkaset złotych powyżej najniższej krajowej po okresie próbnym z nockami to dobra płaca to szkoda gadać.

@Były

Kilkaset, to znaczy ile dokładnie? Za godziny nocne dostaje się jakiś dodatek? Jesteś byłym pracownikiem, to może to jakoś rozjaśnisz...

Jaki jest okres rozliczeniowy w Albatros Aluminium Sp. z o.o.? Kiedy można spodziewać się przelewu wynagrodzenia?

Zuzanna

wiadomo jakie warunki zatrudnienia mają tutaj osoby na stanowisku lidera? Jak można się na nie dostać, jak praca konkretnie wygląda i ile płacą? Pytam, bo tak widzę jak ludzie tu narzekali na niektórych a ciekawa bym była jak to wygląda z drugiej perspektywy.

Lodzik
@Zuzanna

Już jest 3 beznadziejnych liderów więc starczy. Polecam zabrać się za pracę a nie za wirtualne zarządzanie ludźmi

Katarzyna
@Lodzik

A jakie konkretne zarzuty masz do liderów? Dlaczego tak o nich mówisz właściwie? No i czemu ich zarządzanie określasz jako wirtualne?

@Lodzik

w całej firmie są 3 tego typu stanowiska? zastanawiam się co może wchodzić w umowny zakres obowiązków. ktoś kojarzy i przytoczy?

Ogi
@Katarzyna

Bo to ludzie którzy potrafią tylko wydrukować etykiety do zleceń. Nic a nic nie wiedzą o produkcji , Wszyscy pracownicy w Albatrosie śmieją się z ich wiedzy o procesach produkcji . Zwykły pakowacz przewyższa wiedzą każdego kierowniczka-symulanta który 7 godzin spędza przy swoim komputerze i zastanawia się co on tutaj robi . Dori zatrudniła pasożytów kierowników do spraw niepotrzebnych.

Dora
@Zuzanna

Mnie to bawi, jak ludzie nie mający pojęcia o danej pracy chcą być liderami. Lidera wybiera się z pośród zespołu jako osobę zasłużoną, komunikatywną i pomocną tak aby miała pojęcie jak wdrożyć nowe osoby, pokazać charakterystykę pracy, aby potrafiła rozwiązywać napotkane problemy, a nie byle kogo, kto będzie zwalał całą odpowiedzialność i robotę na Bogu ducha winnego pracownika a samemu będzie spijać śmietankę w postaci wyższej pensji

Co sądzisz o rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Albatros Aluminium Sp. z o.o.? Czy wziąwszy pod uwagę Twoje wrażenia, poleciłbyś innym aplikację do tego miejsca? Podziel się z nami swoimi doświadczeniami.
logo firmy Spawacz MIG MAG TIG
Wałcz
TEKTRUM Sp. z o.o. Sp. k.
logo firmy Serwisant - Wałcz
Hrappka.pl
logo firmy Inspektor transportu drogowego
Służba Cywilna

Hej, chcę wziąć udział w rekrutacji na stanowisko Specjalisty ds. zakupów i kooperacji. Macie dla mnie jakieś rady czy wskazówki, jesli dostałbym zaproszenie na rozmowę?:) Widełki w tym roku w dziale sprzedaży jak wyglądają? Specjalista może jeszcze dostać jakiś awans, czy to stanowisko to już ściana w hierarchii? Ponoć na początku zatrudnienia jest wsparcie opiekuna, to prawda? Czyli wdrożenie jest jakieś konkretne, nie rzucają pracownika na głęboką wodę? PS na jakiej zasadzie działa to dofinansowanie dojazdów do pracy?

Halina
@123

Ewidentnie nie mogą znaleźć osoby na to stanowisko lub rekrutacja jest sztuczna - byle była. Ogłoszenie było aktywne we wrześniu 2023, pod koniec października byłam na rozmowie. Moje odczucia? Strata czasu. Po pierwsze - os rekrutujące spóźniły się na rozmowę ponad 20 min (nie zostałam uprzedzona, że jest jakieś opóźnienie, nawet nie usłyszałam słowa przepraszam), z moim CV zapoznawały się podczas rozmowy (rozumiem, ze nie pamięta się wszystkiego co napisane w dokumentach ale jakieś podstawy - chociażby imię ..). Jedna z Pań cały czas bawiła się tel komórkowym... (nie wiem, może to jej tik nerwowy). Byłam zapytana standardowo - o zakres obowiązków i o kwestie finansowe. Nie dowiedziałam się niczego o firmie - bo nie było miejsca na zadanie pytań a i os rekrutujące same nie wyszły z inicjatywą opowiedzenia o firmie, o korzyściach płynących z zatrudnienia. Czas podczas rozmowy strasznie mi się dłużył. Pani z HR zapewniała, że niezależnie od decyzji - oddzwaniają z informacją zwrotną. Jak myślisz - zadzwoniła? Oczywiście, że nie. Finalnie gdyby ich decyzja była na tak - musiałabym odmówić, ponieważ kompletnie nie czułam tej firmy ani atmosfery. Jeśli będziesz miał okazję pójść na rozmowę tam - idź, zawsze to jakieś doświadczenie, będziesz mógł sam wyrobić sobie zdanie.

Były pracownik z wyboru
@123

Daj sobie spokój bo będziesz żałował/ła i zmarnujesz czas. Generalnie kto może ucieka jak ma opcję zmiany bo firma zmienia się w pseudo korporację w najgorszym wydaniu gdzie nowi zarządzający mają zero szacunku i kłamią w oczy wszystkim :( W nagrodę dostaniesz minimum płacowe lub oszukają Cię niby awansem w przyszłości. Z działu obsługi klienta odeszły w dwa miesiące wszystkie dziewczyny, a ze sprzedaży 3 z 5 osób !!! Omijaj szerokim łukiem

@Były pracownik z wyboru

Hej, a tak z ciekawości, przed zmianą zarządu firma lepiej funkcjonowała? Jakie wtedy mieli podejście do pracownika? Pensje były na tym samym poziomie? Kurcze, ja potrzebuje pracy na cito dosłownie i szukam czegoś w obsłudze klienta właśnie:/ No to teraz mam rozterkę i mętlik niezły w głowie. Ile Tobie udało się tu przepracować? Długo zwodzili cię z tym awansem? Komuś z pracowników udało się go zdobyć za twoich czasów w firmie?

Olek

Do tego w Lidlu czy Biedronce doceniają staż pracy np w postaci podwyżki stażowej. W Wałczu stosowany jest dumping płacowy, nie warto podejmować pracy u głównych przedsiębiorców w Wałczu (czyli sponsorów tych różnych wałeckich festynów), no chyba, że jesteś z rodziny. Oni mają pieniądze na wszystko tylko nie na godne wynagrodzenia dla zwykłego pracownika.

kandydat

Czy ktoś mógłby krótko opisać atmosferę w firmie - stanowiska biurowe? Jak z płacą? Jak jest z rozwojem, faktycznie można korzystać z dofinansowań naukowych?

Ktoś już aplikował na ogłoszenie dotyczące pracy ślusarza? Napisali że są w trakcie rozbudowy i dlatego cały czas szukają nowych pracowników. Podobno są premie i bonus za przedłużenie umowy 500 zł. Chodzi o przejście z próbnego na stały kontrakt?

Kandydattt

Czy ktoś wie jakiego rzędu sa zarobki w biurach? Niestety na pracuj w ogłoszeniu nie ma podanych widełek wiec nie wiem czy warto składać papiery.

funTomas

Dostałem umowę o pracę, niestety zdrowie mi się wysypało i musiałem szybko z pracy zrezygnować. Firma nie robiła żadnych problemów, poszli mi na rękę, rozstaliśmy się w życzliwej atmosferze. Z tego co widziałem chodząc po halach przez 3 dni szkoleń, to pracownicy wydawali się ogólnie zadowoleni i pozytywnie nastawieni do siebie. Na pewno jakieś zgrzyty się zdarzają jak to w życiu, ale widać że firma cały czas się uczy, wyciąga wnioski i stara się ulepszać system zarządzania. Osoby które zdążyłem tam poznać, wydają się bardzo zdroworozsądkowe, przyjemnie było spędzać z nimi czas.

osobiście nie polecam osobom które chcą się rozwijać, robić coś ciekawego. brygadzistka nie sympatyczna. liderka taka sobie. ogólnie atmosfera przerysowana. współpracownicy traktują z góry nic nie tłumacza a wymagają. ogólnie zakład jak zakład produkcyjny ale nie dla osób z ambicjami. typowa robota od do z wyłączonym mózgiem. monotonia i nuda.

Szansy na awans tez nie ma? Np. na brygadzistę? Jak kogoś takiego szukają to nie biorą najpierw pod uwagę rekrutacji wewnętrznej?

Koks

Beznadziejna firma nie polecam

Sylwia
@Koks

Z czym taka słaba niby? Ciekawe, czy jest faktyczny powód, czy tylko wybrzydzasz tutaj :D Gdzie jest niby lepiej teraz, zwłaszcza w tych czasach?

Ciekawa
@Sylwia

Cześć, a może wiesz coś więcej? Jakie stanowiska obejmują kobiety? Jakie zarobki? Czy jest dysproporcja między kobietami, a mężczyznami? Czy kobiety zajmują stanowiska kierownicze? Na jakie wynagrodzenie można liczyć? Czy można rekrutować bez wystawionej oferty pracy? Jak atmosfera?

pracowało sie

1. Zarobki - różne jak wszędzie , w zależności od działu i stanowiska od najniższa (po próbnym drobna podwyżka - drobna) - do okolice 10 000 brutto-najprawdopodobniej :) raczej możliwe że więcej jednostkowi ludzie , mowa o produkcyjnych (łatwo ich odróżnić od biurowych - wystarczy spytać jakim papierem się w pracy podcierają :) Działy pakowania najniżej , marne szanse na coś zadowalającego szanse awansu tez , 4 brygady (przy przejściu niedawno za 4 brygadę 20% podwyżki od pensji zrobił się dość duży rozstrzał pomiędzy góra a dołem , dla nowego 20 od najniższej i tyle :) , operatorzy maszyn tylko ciut lepiej , operatorzy pras więcej 6000-8000 i kadra kierownicza wyżej . Albo cos potrafisz i zaczynasz wysoko albo długa niepewna droga do niepewnego awansu , polityka zastępczości pracownika . 2. Szkolenia - Takie zewnętrzne poza standardowymi potrzebnymi na produkcji pakowanie-suwnica , magazyn - wózek , ładowarka , inne żadkie . 3. Socjal - Piknik coroczny , paczki na święta dla dzieci , 300 premii na święta :) , premie ogólne (za absencje itp.) tez 300 złotowe funkcjonowały przez kilka miesięcy na parę lat - aktualnie ich niema 4. Atmosfera - Raczej w porządku , wewnętrznie na działach ludzie się dogadują, jest granica miedzy płacowa , w powietrzu wisi lekka nuta ludzkiego zmęczenia , lenistwa i zawiści i palonego oleju czy innych wydzielin maszynowych Płaca zawsze na czas , praca często z obcokrajowcami , ogólnie marne szanse realnego rozwoju , zarobki raczej średnie w skali Wałcza .

ŻAL.PL
@pracowało sie

PORAŻKA! TRAGEDIA! Zarobki śmiechu warte ( dobrze, że minimalna wzrasta, więc jest szansa na podwyżkę) Brak socjalu, za nadgodziny brak kasy, tylko wolne (usunięte przez administratora) przy wyliczaniu pensji za pracę nocną, sobotnią, nawet wynagrodzenie chorobowe Panie w biurze niedouczone Polecam chociaż kurs kadry - płace. Brak szacunku dla pracownika, ukrywanie wypadków w pracy (może boją się wyższych składek ZUS - wypadkowa) Darcie gęby przez przełożonych na porządku dziennym, przy pakowaniu ciężar większy niż dozwolony. Najgorszy zakład w Wałczu, a twierdzą, że ludzie się tam pchają drzwiami i oknami DRAMAT

Brak organizjacji pracy, przełożony goni przełożoneg ogólna dezinformacja na zakładzie, haos . Liderzy którzy nie znają się na narzędziach kontrolno-pomiarowych oraz nie mają pojęcia o produkcji... a jedak nią zarządzają. Kierownicy po szkole zawodowej ( korektorownia ) Do tego słaby socjal i premia która raz jest a raz jej nie ma.

Mała

Nie polecam tej firmy beznadzieja traktują ludzi za nic

Koni

Nie polecam tej firmy jest tam jedna Pani liderka która nie potrafi odnosić się do ludzi i stosuje mobbing ma swoich wybrańców

@Koni

Źle traktować swoich wybrańców? Myślałam, że takich to się po główce głaszcze. :( A co oni takiego zrobili, że podobno tak ich traktuje?

@Zuzanna

Do ludzi trzeba odnosić się z szacunkiem po prostu ta Pani obrosła w piórka

@Koni

"Obrosła"? To wskazanie, że kiedyś było tu inaczej? Ciekawa jestem jak to konkretnie wygląda, możliwe że da się to jeszcze zmienić?

@Zuzanna

Oczywiście że było inaczej Pani lider nie nadaje się do pracy z ludźmi nie polecam

@Koni

Skoro tak, to jak się tą liderką stała?

Kewin

Jak jest na lakierni w tej firmie jak zarobki na start ma lakiernik bądź pomocnik lakiernika i atmosfera na tym dziale może ktoś się wypowiedzieć

Z tego co zauważyłem pracujecie na 3 zmiany. Czy jest jakiś limit zmian nocnych, które trzeba wyrobić? Można dogadać się z przełożonymi, aby mieć mniejszą liczbę nocek :p?

Jak zarobki na 2022 jakieś podwyżki?

Czekamy na zmiany

Zero premii zero socjalu zarobki umożliwiają wegetację brak karty multisport, karty medicoverZamiast zadbać o dobrych pracowników i docenić trud włożony w pracę to robią lemoniadę gdzie podaje ją 4 lub 5 pracowników z biura. Skoro aż tyle ludzi może nic nie robić to do kurw.... Y dajcie zarobić ludziom. Zakład chce się promować w mieście biegami smoczymi łodziami najlepsza promocja zakładu jest dobre zdanie o nim. jak o majstrze z polecenia a o albatrosie ciężko jest coś dobrego powiedzieć. Oprócz tego że jest.

Misza
@Czekamy na zmiany

Poczekaj do stycznia....co ci szkodzi...trzeba pewne rzeczy przeczekać tak po prostu..miejmy nadzieję że po burzy będzie slonce

Zostaw merytoryczną opinię o Albatros Aluminium Sp. z o.o. - Wałcz

• Jak się pracuje w Albatros Aluminium Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Albatros Aluminium Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 17.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Albatros Aluminium Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 12, z czego 1 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Albatros Aluminium Sp. z o.o.