Sundins Skogsplantor

Opinie o Sundins Skogsplantor

Od Waszych ostatnich aktywności w tym wątku minęło już sporo czasu. Możecie napisać co w tym momencie dzieje się w Sundins Skogsplantor? Jak przedstawia się atmosfera w miejscu pracy i ewentualne warunki pracy?

Bjk

Atmosfera super , zarobki tez. Polecam

Henia Gilda :)

Szału nie ma jak i wszędzie, gdzie biało-czerwoni pracują.   pomijając 10% ambitnych, zdolnych, wykształconych, Polaków pracujących w nieco ambitniejszych zawodach. W tej firmie jednak ... też są.   (usunięte przez administratora)     Słuchajcie goście   Merytorycznie na tych stronach macie się wyrażać.  Opinie o firmie, zatrudnieniu okazać.  (usunięte przez administratora)

Henia Gilda

O wróżbita wódczany się znalazł zaje_any. Ja... ja... ja... trzeba trzymać tam, gdzie prawdziwi faceci je mają ja... ja... ja... jaja w torbie przechowuje tam, gdzie inne podobne do ciebie c__je. (usunięte przez administratora) Meroterycznie tutaj badziewiaku masz sie wypowiadać. Personalne ataki wsadź sobie... no wiesz gdzie...

Hermenegilde komm!

Te liczby sa oczywiscie liczbami brutto. Czyli przed podatkiem. Pisze to zanim jakis poj...bany oszolom sie odezwie. Podatek dla pracownikow polskich w Szwecji krazy pomiedzy 18% a 20%. Jednak wciaz zycze kazdemu pracownikowi lesnemu w Polsce ta kase za prace max 46 godzin w tygodniu. Temu skromnemu pilarzowi z poskich lasow... wyplate 10 000 zl. Jasne musi jeszcze zaplacic za mieszkanie. Zostaje7500 zl. O k...wa. Naprawde juz niewiele. Za ten czas kiedy tnie. Bo wciaz przypominam ze w czasie zalesien wyciaga 2x wiecej. Zaj....bista krzywda sie dzieje. Jedno musze przyznac patriotycznie bedzie ( i na pewno jest ) dac sie wykorzystywac polskiemu przedsiebiorcy za minimum 1/4 tej kasy, bardziej po polsku i z honorem. Jak sie juz dawac naciagac to po polsku k...wa. I nie mowimy tu o lekarzach ( chca ok 6500zl ) inzynierach, informatykach, itp. Mowimy o bardzo zdolnych ludziach !!!, jednak, troche mniej wyksztalconych w bardzo slabo oplacanej branzy.

Znitek

Tnijta, robta i sadzta. Dajta sie naciagajta dalej

Hermenegilde komm!
@Znitek

Z Twojej prostej a jak pieknej w swej tresci wypowiedzi wynika, ze ktos kto pracuje, jest oszukiwany ...dlatego ze otrzymuje za swoja prace wynagrodzenie. Wynagrodzenie ktore w Szwecji jest ustalane przez zwiazki zawodowe i przedstawicieli pracodawcow. Obowiazuje w calej Szwecji we wszystkich tych firmach lesnych ( w tym Sundins ) ktore z tych zobowiazan sie wywiazuja. Wynagrodzenie ktore wynosi od 125 do 145 SEk za godzine pracy w lesie. Czyli okolo 63 zl za godzine pracy. Z dodatkami funkcyjnymi ( brygadzista ok 11,50 za godzine ), za prace z pila lancuchowa ( ok 7,00 za godzine ), przejazdy inne dodatki itp, stawka godzinowa rosnie do min 165 SEK za godzine. Czyli ok 71 zl za godzine. To tylko w okresie tniecia, poniewac w zalesianiach nie bedzie nic dziwnego w tym, ze ludzie wykrecaja stawke podwojna. Oczywiscie za swoja ciezka prace. 12500 zl za prace w lesie... brzmi jak czysty wyzysk. Ci naciagani pracownicy powinni jak najszybciej powrocic do pracy w Polsce. Tam pensja w okolicy 12500 zl jest czyms normalnym dla wiekszosci ludzi... szczegolnie pracownikow lesnych... w snach chyba.

Jak szybko otrzymałeś odpowiedź zwrotną po rozmowie w Sundins Skogsplantor? Czy rekruter skontaktował się z Tobą, w szczególności w przypadku odpowiedzi odmownej?
Anarchista z Njurchulten

Działam 7 sezon,w tym 4 u dobrego wajzera ,przeżyłem 2 lokalnych polskich szefów i jednego firmowego .Mimo tego że zawsze najwazniejszym dla mnie Szefem był mój szwedzki szef(dealer), a nie polska kadra z która nie utrzymywałem zbytnio kontaktu i vice versa nie mogę powiedziec złego słowa o firmie.Zastrzeżenia mam jedynie do relacji międzyludzkich ,i knucia jeden przeciw drugiemu ,ale to już polska mentalnosc, tak jest wszędzie na całym świecie w różnych fiirmach. Mozna nie brać w tym udziału, działac swoje ,i jak jestes dobry w tym co działasz to żaden dealer nie pozwoli Ci odejść ,i nie ma nawet na to wpływu polska kadra przynajmniej u mojego dealera .Mam parę propozycji pracy w konkurencyjnych firmach ale jeszcze trochę tu zostanę, jakby było źle to mógłbym zmienić ,ale póki jest ok to po co zmieniać nie zawsze trafia się lepiej.Także podsumowanie ;firma ok, stosunki międzyludzkie gorzej , chyba że się dobrze paczkę dobierze,znam parę fajnych ekip zgranych i bez zgrzytów można? można;) . Nie narzekajmy na siebie,fajno byłoby jakby jeden potrafił zrozumiec to że drugi myśli inaczej i to uszanowac mimo sojego poglądu na różne kwestie, jestemy tylko ludźmi .pozdrawiam

Maciej

Pracowałem na wycince przez 5 tygodni oraz 12 tygodni na sadzeniu.Przez tak krótki okres pracy mogę śmiało powiedzieć o tej firmie same superlatywy, wiadomo... każdy jest inny i ma inne przyzwyczajenia ale jeśli jesteś inteligentny, zawsze można się dogadać w każdej kwestii.Pieniądze dobre i Z A W S Z E na czas .W skali 1-10 oceniam firmę na 8.

Ledningsröjare

Hej Ja osobiście znam kilka ,,firm,, w których ,,szefowanie ,, trwało i trwa nadal z tym,że od dwóch ,trzech lat jest tam ogromna rotacja ponieważ większość röjare którzy tam pracowali kilka lat pouciekało do innych firm / nie dlatego,e si€ nie nadawali do tej pracy / a Ci którzy tam pracują teraz to 80 % tak jak napisałeśpracują jeden góra dwa miesiące i uciekają. Co do firmy Sundins niemam pretensji jedynie personalnie . Pozdrawiam

Skogsarbetare
@Ledningsröjare

Teraz pracuje w konkurencji i jest jak narazie bardzo dobrze. Chłopaki są spoko. Szefostwo tez ????

Julita

@Marek, na forum nie ma obowiązku przedstawiania się prawdziwymi personaliami, to dobra wola użytkowników. Co zatrudnienia w firmie to napisz czy umowa jest zawierana w Szwecji czy w Polsce istniej biuro zajmujące się kwestią zatrudniani i delegacji pracowników?

@Julita

Witam @Julita. Biuro mamy w Szwecji w Växjö. Umowy są podpisywanie w biurze w Szwecji po wstępnej weryfikacji, której dokonuje kilka osób w firmie, między innymi mojej. Osobą kontaktową mówiąca po polsku obecnie w biurze jest Artur Kowol. Po wejściu na stronę firmy www.sundins-skogsplantor.se, proszę kliknąć na polską flagę w prawym górnym rogu strony. Pozdrawiam Marek

Skogsarbetare

Jezeli lubisz wchodzic tam gdzie slonce nie dochodzi bez wazeliny komus, pracowac ponad normy jak wol, nastawiac sie wykwintnych trunkow ( chlac dzien w dzien a w weekend to dopiero za swoje i dawac innym ) i przyjmowac za wszystko krytyke co robisz ( nawet za kogos zeby sie nie narobil ), nie odzywac sie jak Ci cos nie pasuje bo zaraz polecisz do domu to ta praca jest w sam raz do Ciebie :)

Szef...Waldemar

Do MJ Nie wiem jaki kompleks masz na mysli. Lidköping najlepszy zdecydowanie. Bardzo obrazasz ludzi tam pracujacych. Maja szacunek do pracy i wynagrodzenia ktore za ta prace otrzymuja. Tak jak to wyglada w normalnie funkcjonujacym rynku. Rynku dzisiejszych czasow. Nikt jeszcze nie wymyslil nic lepszego. Ma swoje ogromne wady - bogaci sie bogaca a biedni biednieja. Ale sa panstawa, firmy, ktore wciaz oferuja wiecej kasy za dobrze wykonana prace. Kurs korony oczywiscie ma znaczenie Ale nie ma nic wspolnego z szacunkiem do samego siebie. Wrecz odwrotnie - szacunek do samego siebie masz kiedy zrobisz cos pozytywnego. Za tym idzie pozytywna ocena i odpowiednie wynagrodzenie co w tym zlego ?

Mj

Dla mnie ten pan z lidkoping to chyba ma kompleks który główny szef Waldemar toleruje . Najgorszy oddział. Banda idiotów dla których kurs korony jest ważniejszy od szacunku do samego siebie banda idiotów i zakompleksionych wieśniaków

ten ten

Widocznie się nie pokazują @njk, ale i tak o nowych ofertach pracy dowiadywać się bezpośrednio u nich. Najwazniejsze dla mnie jest to, żeby wypłata była adekwatna do powierzanych zadań. A jak preie dorzucają to jeszcze lepiej o nich świadczy. A socjal?

młody

Witam! Co jest miarą tego sukcesu oddziału z Lidköping na tle całej firmy? Z tego co się orientuje to oddział ten od niedawna uznawany był za nie najlepszy...więc jako człowiek,ktory bierze w tym udział(w tworzeniu tego sukcesu W.S) dlaczego nie przeorganizuje w takim tempie inne oddziały? Pozdrawiam!

MJ

Ktoś Cię musi polecić i poręczyć za Ciebie...tak to działa . A jeśli chcesz się zatrudnić bez poręczenia skontaktuj się z Waldemar em , kontakt na stronie sundins-skogsplantor.se

MJ

WS

Hej ! Zagladam na ta strone co jakis czas. tak, zeby wyczuc atmosfere. Ciesze sie z tylu pozytywnych opinii. Faktycznie od 2 lat nie organizujemy juz naborow w Polsce. Nie mamy takiej potrzeby. Dla kilku ludzi nie ma sensu organizowac podrozy. Od jakiegos juz czasu wraca do nas wiekszosc pracownikow. Linköping - uwazam za najlepiej dzialajacy odzial naszej firmy. Wzorowy, do nasladowania. Moze ( bardzo bym tego sobie zyczyl ) kiedys wszystkie takie beda. Sa juz takie ktore go doganiaja ( z Cezarym np. ) Kto do was pisze- doskonale wiecie ( nasi pracownicy ) po inicjalach. Ktos tam napisal o L ktory nagania ludzi. Chyba nie ma aktualnych wiadomosci. Nikt nie nagania do nas ludzi. Powtarzam - nie mamy takich potrzeb. O tych kilku- ktorych potrzebujemy decyduje osobiscie polegajac miedzy innym na opinii naszych pracownikow na ktorych opini sie opieram. Oni wiedza coraz lepiej kto da sobie rade z ta ciezka praca. Ciezka ale wciaz bardzo dobrze platna. Pozdrawiam naszych Sundinowcow. WS

WS
@WS

Sorry Mialo byc Lidköping Pozdrawiam WS

tost

Wszystkim dogodzić się nie da, ale wszystkich wku....to już żaden problem :) Ja osobiście złego słowa nie mogę powiedzieć o firmie i ludziach z którymi pracuję w Lidkoping. Firma daje mi możliwość rozwoju wysyła na szkolenia, kursy i daje zarobić. To czego chcieć więcej? Atmosfera super ludzie też:)

P swiostek

Pracowałem 3 sezony w lidkoping polecam praca ciężka ale rekompensuje to wypłata która jest zawsze na czas dobry klimat polecam pozdro dla oscypków buczka Tomka i Prezesa

SiwoSowa

Mialem okazje pracowac w rozych firmach za granica i jesli chodzi o Sundins to nie zaluje ze mam okazje w niej pracowac. Mila atmosfera w pracy jak i po pracy. Lidkoping the best !

Oscypek

najlepsza firma w jakiej pracowalem/pracuje mila atmosfera pieniadze na czas wszysto co Naj znajdziesz tutaj pozdro dla ziomkow z odzialu Lidkoping :D

Barot

Pracuje od roku w firmie Sundins ,i ogolne wrazenia bardzo dobre pieniadze zawsze sie zgadzaja i sa na czas ,mila atmosfera ,w lepszej firmie nie pracowalem :)

Zostaw merytoryczną opinię o Sundins Skogsplantor - Växjö

• Jak się pracuje w Sundins Skogsplantor?

Zobacz opinie na temat firmy Sundins Skogsplantor tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 21.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Sundins Skogsplantor?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 10, z czego 2 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Sundins Skogsplantor