Panattoni

Opinie o Panattoni

Wojciech Pisz nowym dyrektorem w Panattoni
Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie, wzmacnia struktury współpracy z inwestorami. Wojciech Pisz obejmie stanowisko Capital Markets Director. Dotychczas sfinalizował transakcje na kwotę ponad 10 mld euro.
Obiekty magazynowe to segment nieruchomości komercyjnych, który od lat utrzymuje się na pierwszej pozycji pod względem atrakcyjności dla inwestorów. Wolumen powierzchni przemysłowych od końca 2013 roku wzrósł ponad czterokrotnie w Polsce – z 7,5 mln do przeszło 32 mln m kw. na koniec 2023 roku. Za ponad 40 proc. powierzchni dostarczonej w kraju odpowiada Panattoni.
Deweloper współpracuje z wiodącymi funduszami zarówno w zakresie finansowania, negocjacji i strukturyzowania nowych inwestycji, jak i sprzedaży ukończonych nieruchomości. W tych aspektach wsparciem będzie nowy Capital Markets Director w Panattoni – Wojciech Pisz.
- „Wojciech będzie ściśle współpracował z naszym zespołem odpowiedzialnym za realizację nowych projektów deweloperskich w całej Polsce. Jego głównym zadaniem będzie utrzymanie i rozwijanie relacji z inwestorami. Wobec wymagającej sytuacji na rynku, wsparcie profesjonalisty z tak ogromnym doświadczeniem stanowi dla nas wielką wartość. Stworzenie tego stanowiska to kolejny krok w konsekwentnym rozwoju firmy.” – mówi Marek Dobrzycki, Managing Director w Panatoni.
Wojciech Pisz posiada ponad 20-letnie doświadczenie we wszystkich sektorach rynku nieruchomości w Europie Centralnej. W swojej karierze pomyślnie sfinalizował transakcje o wartości przekraczającej 10 mld euro. Zajmował najwyższe stanowiska w ramach wiodących firm na rynku nieruchomości: Atrium European Real Estate, CBRE, Cushman & Wakefield, a także pełnił funkcję Dyrektora ds. Inwestycji w Nieruchomości w Biurze Sektora Nieruchomości w TFI PZU SA. Ukończył studia na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Mechaniki, a także studia podyplomowe MBA w ramach Szkoły Zarządzania Uniwersytetu Jagiellońskiego.
- „Dołączenie do zespołu lidera rynku nieruchomości przemysłowych w Europie to dla mnie ekscytujące wyzwanie. W końcu rok po roku Panattoni odpowiedzialne jest za największe transakcje na krajowym rynku, m.in. finalizując niedawno sprzedaż kompleksu na Dolnym Śląsku o wartości 140 mln euro. Jestem przekonany, że moje doświadczenie przyczyni się do kolejnych rekordowych transakcji, a także pomoże sprawnie uruchamiać kolejne realizacje ze wsparciem nowych inwestorów. Polski rynek nieruchomości przemysłowych wciąż ma gigantyczny potencjał do rozwoju, a Panattoni jako lider będzie dalej wyznaczać kierunek i tworzyć platformy zarówno dla krajowego, jak i międzynarodowego biznesu” – podsumowuje Wojciech Pisz, który z początkiem 2024 roku obejmie stanowisko Capital Markets Director w Panattoni.
Efekt aktywnego roku. Nawiązanie współpracy z Wojciechem Piszem to także efekt kolejnego aktywnego roku Panattoni w zakresie współpracy z inwestorami. Deweloper w ostatnich miesiącach m.in. dokonał sprzedaży trzech w pełni skomercjalizowanych parków przemysłowych – w regionie śląskim, łódzkim oraz wielkopolskim – za łączną kwotę 100 mln euro. Ponadto w I połowie 2023 roku Panattoni odpowiadało za dwie z trzech największych transakcji na krajowym rynku nieruchomości przemysłowych. Sprzedaż Wrocław Campus o powierzchni 160 000 m kw. była największą w Polsce transakcją na rynku nieruchomości bez podziału na sektory, a także największą na rynku nieruchomości przemysłowych w całym regionie CEE.

zdjęcia autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Magdalena Bugajło

Pracownik firmy - Marketing & Communications Director

23.05.2023 04:05

Panattoni-opis firmy.

Magdalena Bugajłoikona wywiad

Panattoni jest europejską filią Panattoni Development Company, jednego z największych deweloperów powierzchni przemysłowych na świecie, prowadzącego działalność w 26 oddziałach w Ameryce Północnej i w Europie oraz w Indiach. Na Starym Kontynencie Panattoni obecne jest od 2005 roku. Oprócz Polski swoje przedstawicielstwa ma w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Czechach i Słowacji, Holandii, Hiszpanii, Portugalii, Węgrzech, we Włoszech, Francji Austrii, i Szwecji oraz Danii. W 2022 firma otworzyła swoje pierwsze biuro w Indiach. Do tej pory spółka zrealizowała w Europie projekty o łącznej powierzchni blisko 19 milionów m kw. W 2022 firma otworzyła swoje pierwsze biuro w Indiach. W ramach Panattoni działa struktura, dedykowana projektom dopasowanym do indywidualnych potrzeb najemców, typu build-to-suit. Wśród kluczowych klientów są takie firmy jak Amazon, DB Schenker, DHL, Fedex, DPD, XPO, Coca Cola, Weber, Whirlpool, Bosch, Volkswagen, H&M. www.panattonieurope.com Dodatkowe informacje: Magdalena Bugajło, Panattoni, MBugajlo@panattoni.com Mateusz Żydok, tel. 506 265 958, m.zydok@humansigns.pl

@CD

Szanowny Użytkowniku, Dziękujemy za zrozumienie i ciekawość dotyczącą naszej firmy. Rozumiemy Pańskie pytania i chętnie na nie odpowiemy. Ofert pracy nie publikujemy publicznie, ponieważ nasz proces rekrutacji odbywa się za pośrednictwem firm consultingowych lub agencji rekrutacyjnych. To sprawia, że oferty pracy nie są dostępne publicznie na portalach pracowniczych. Brak widoczności ofert pracy na portalach nie oznacza koniecznie braku rotacji lub stagnacji w firmie. Jeśli jest Pan zainteresowany przyszłym rozwojem naszej firmy, zachęcamy do śledzenia naszych aktualności i publikacji na naszej stronie internetowej oraz mediach społecznościowych, gdzie udostępniamy informacje dotyczące rozwoju i osiągnięć firmy. Dział HR

@CA

Witamy serdecznie! Obecnie poszukujemy osób związanych z zarządzaniem nieruchomościami, które posiadają umiejętności i doświadczenie w tej dziedzinie. Jeśli planuje Pan ubiegać się o pracę w kolejnym roku, zalecamy monitorowanie naszych aktualności, ponieważ nasze potrzeby kadrowe mogą ulegać zmianom. Aby pomyślnie przejść cały proces rekrutacji, zalecamy skupienie się na następujących kwestiach: - Przygotowanie Dokumentów: Starannie przygotuj swoje CV oraz list motywacyjny, podkreślając w nich swoje umiejętności, doświadczenie i osiągnięcia związane z zarządzaniem nieruchomościami. - Badanie Firmy: Zapoznaj się z naszą firmą, jej wartościami i misją. Zrozumienie kultury organizacyjnej może być kluczowe podczas procesu rekrutacji. - Umiejętności Komunikacyjne: Podczas rozmów rekrutacyjnych zwracamy uwagę nie tylko na kwalifikacje, ale również na umiejętności komunikacyjne. Przygotuj się do udzielenia konkretnych przykładów sytuacji, w których skutecznie zarządzałeś nieruchomościami. - Zadawaj Pytania: W trakcie rekrutacji śmiało zadawaj pytania dotyczące stanowiska, firmy i oczekiwań. To pokaże Twoje zaangażowanie i zainteresowanie. Jeśli będą jakiekolwiek dodatkowe pytania, prosimy o kontakt. Dział HR.

Jak na przestrzeni lat rozwinęła się Państwa firma?

Magdalena Bugajłoikona wywiad

Panattoni to jeden z największych deweloperów przemysłowych na świecie z 53 biurami, zlokalizowanymi w Europie, Ameryce Północnej i Indiach. W Europie działamy od 2005 roku i od samego początku sercem naszej działalności była Polska, gdzie znajduje się siedziba główna Panattoni. Przez 18 lat zyskaliśmy pozycję zdecydowanego lidera rynku europejskiego z 30 mln m kw. dostarczonej powierzchni przemysłowej i przez ostatnie 7 lat wygrywając ranking magazynu PropertyEU – Top Logistics Developer, dla najaktywniejszego dewelopera w ostatnim 3-leciu. Aż 13 mln m kw. zrealizowaliśmy w Polsce. Zaczynając naszą drogę do sukcesu w Europie, dysponowaliśmy tylko kilkoma biurami, a obecnie działamy w: Polsce, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Czechach i na Słowacji, na Węgrzech, w Austrii, Niderlandach, Włoszech, Hiszpanii i Portugalii, Francji, Szwecji oraz Danii. Ponadto, w ubiegłym roku otworzyliśmy pierwsze biuro w Indiach.

Co jest głównym filarem Państwa biznesu?

Magdalena Bugajłoikona wywiad

Inwestycje Panattoni obejmują obiekty produkcyjne oraz magazynowe, zarówno w ramach własnych centrów logistycznych, jak i realizacje typu built-to-suit (BTS), budowane na zamówienie indywidualnego klienta. Do realizacji tych ostatnich powołano oddzielną strukturę – BTS Group – co miało miejsce w 2008 roku.

W jakich miastach Państwo działacie?

Magdalena Bugajłoikona wywiad

Jesteśmy aktywni w największych aglomeracjach, a zarazem głównych ośrodkach biznesowych, logistycznych i przemysłowych, ale inwestujemy także na mniej nasyconych rynkach – takich jak Kielce, Olsztyn, Kalisz, Grudziądz, Lublin, Rzeszów, Białystok, czy Zielona Góra i Gorzów Wielkopolski. W 2018 roku wprowadziliśmy nową formułę obiektów – City Logistics Parks – przeznaczoną dla logistyki miejskiej i tzw. „ostatniej mili”, związanej z rozwojem e-commerce. Parki miejskie powstały m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Łodzi czy Poznaniu.

Ilu pracowników Państwo zatrudniacie?

Magdalena Bugajłoikona wywiad

Zatrudniamy ponad 900 pracowników w całej Europie. W Polsce oddziały Panattoni znajdują się: w Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Katowicach, Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku, Szczecinie i Bydgoszczy.

Jesteście Państwo deweloperem powierzchni magazynowych często mylnie kojarzonym również z firmą zatrudniającą do pracy w magazynach. Proszę wyjaśnić potencjalnie zainteresowanym osobom, kto dokonuje rekrutacji do pracy w magazynach i z kim ewentualnie mogą kontaktować się w tej kwestii?

Magdalena Bugajłoikona wywiad

Pracowników zatrudniają najemcy naszych obiektów i to właśnie z firmami działającymi na wynajętych powierzchniach zainteresowane osoby powinny się kontaktować. Jeżeli odpowiedni kontakt nie został podany przy informacji o rekrutacji, na pewno pomocy udzieli odpowiedni dział przedsiębiorstwa (najemcy), zajmujący się kontaktem z interesantami lub dedykowany dział HR po stronie najemcy. Często najemcami naszych obiektów są operatorzy logistyczni, którzy realizują operacje dla firm trzecich. W takim przypadku to operatorzy odpowiadają za proces rekrutacji.

Jakie usługi znajdziemy w Państwa ofercie?

Magdalena Bugajłoikona wywiad

Panattoni oferuje kompleksowe usługi w zakresie developmentu, budowy i zarządzania obiektami magazynowymi i przemysłowymi, a także pełen zakres usług dostosowanych do specyficznych potrzeb inwestorów.

Jakie okazje inwestycyjne Państwo dostarczają?

Magdalena Bugajłoikona wywiad

Projekty Panattoni prezentują najwyższy standard w kraju, w ramach jednej z najszybciej rozwijających się branż, szczególnie w Polsce – nieruchomości przemysłowych. Obiekty magazynowe, logistyczne, centra fulfilmentowe e-commerce czy wreszcie szyte na miarę klientów zaawansowane technologicznie fabryki, to jedne z najatrakcyjniejszych aktywów na rynku real estate.

Dlaczego nieruchomości komercyjne rozwijają się tak dynamicznie w Polsce?

Magdalena Bugajłoikona wywiad

Popyt najemców, silny wzrost czynszów, dostęp do finansowania oraz stabilne fundamenty sektora przemysłowego i logistycznego sprawiają, że Polska jest bardzo atrakcyjnym kierunkiem inwestycji. Dotyczy to zwłaszcza nowoczesnych obiektów przemysłowych klasy A, zgodnych z wymogami ESG i odpowiadających kryteriom nowoczesnych najemców i operatorów. Duża liczba inwestorów docenia te trendy i dąży do zwiększenia swojej ekspozycji na najwyższej jakości aktywa i najbardziej perspektywiczne lokalizacje.

Ile wynosi wartość inwestycji, zrealizowanych przez Panattoni na polskim rynku, od początku 2023 roku?

Magdalena Bugajłoikona wywiad

Pomimo wymagającego otoczenia rynkowego, Panattoni w pierwszych miesiącach 2023 tego roku sfinalizowało transakcje na łączną kwotę ponad 300 mln euro.

Jak prezentuje się Państwa otoczenie biznesowe – kontrahenci, konkurencja, branża?

Magdalena Bugajłoikona wywiad

Rynek nieruchomości w Polsce rozwija się błyskawicznie, a ok. 50 procent wszystkich obiektów klasy A na rynku powstało w ostatnich 5-6 latach. O ile jeszcze 10 lat temu w kraju, w budowie pozostawało zaledwie ok. 500 000 m kw. powierzchni przemysłowej, o tyle w szczytowym momencie 2022 roku realizowana powierzchnia była 9-krotnie wyższa, wynosząc aż 4,5 mln m kw.!

W jaki sposób Panattoni wpływa na te statystyki?

Magdalena Bugajłoikona wywiad

Ogromny udział ma w tym Panattoni, które zaledwie 18 lat od wejścia na polski rynek, posiada status niekwestionowanego lidera, z 13 mln m kw. dostarczonymi na krajowym rynku. Stanowi to około 40 proc. całkowitego wolumenu w Polsce.

Jakie branże korzystają z Państwa usług?

Magdalena Bugajłoikona wywiad

Z naszych usług korzystają liderzy dziesiątek branż, m.in.: logistyki, e-commerce i e-grocery, automotive, handlowej, RTV czy elektronicznej.

Na jakich standardach deweloperskich zależy Państwu najbardziej?

Magdalena Bugajłoikona wywiad

W relacjach biznesowych stawiamy na partnerstwo i dialog, dlatego wspólnie z naszymi najemcami szukamy najlepszych rozwiązań i pozostajemy elastyczni, błyskawicznie adaptując się do zmian rynkowych. Nasze ogromne doświadczenie, płynące z setek realizacji, pozwala poszerzać perspektywę klientów o wiedzę ekspercką Panattoni i znajdować optymalne rozwiązania, dopasowane do specyfiki działalności.

Jaka odpowiedzialność spoczywa na Państwu - jako liderze?

Magdalena Bugajłoikona wywiad

Jako lider rynku nieruchomości przemysłowych czujemy szczególną odpowiedzialność za rozwój branży w kierunku zrównoważonych realizacji i nieustannego zwiększania standardu. Dlatego wszystkie nowobudowane obiekty przechodzą certyfikację środowiskową BREEAM na poziomie Excellent. Mamy za sobą pierwszą na polskim rynku nieruchomości przemysłowych inwestycję na poziomie Outstanding, który potwierdza, że w obiekcie zastosowano bardzo szeroką paletę rozwiązań prośrodowiskowych i prospołecznych.

Ile trwała realizacja tej inwestycji?

Magdalena Bugajłoikona wywiad

Udało nam się to osiągnąć w zaledwie cztery lata od wdrożenia systemu certyfikacji BREEAM do standardu naszych realizacji. To efekt dużego zaangażowania wielu osób - od zespołu Panattoni, przez generalnych wykonawców, po asesorów, którzy prowadzą nas przez cały proces certyfikacji. Wzajemne zrozumienie idei zielonego budownictwa pozwala nam dostarczać coraz bardziej zrównoważone obiekty, a do tego doskonale zoptymalizowane w eksploatacji.

Proszę opowiedzieć więcej o strategii "Go Earthwise with Panattoni" oraz wyjaśnić znaczenie tego sformułowania?

Magdalena Bugajłoikona wywiad

Działając zgodnie ze strategią „Go Earthwise with Panattoni”, realizujemy koncepcję zrównoważonego rozwoju i tworzymy nowy standard obiektów przemysłowych w Europie, minimalizując oddziaływanie inwestycji na środowisko naturalne, a także tworząc inwestycje przyjazne dla pracowników. Oznacza to postawienie na wellbeing użytkowników obiektów, w tym udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Pomieszczenia biurowe, oprócz zwiększonego światła dziennego, są badane pod kątem akustyki oraz przechodzą analizę komfortu termicznego. Dla każdej nowej realizacji opracowywany jest plan jakości powietrza oraz projektowany system wentylacji mechanicznej, który pozwala zminimalizować stężenie i recyrkulację zanieczyszczeń. Ponadto, użytkownicy naszych obiektów mogą korzystać z infrastruktury dla rowerzystów, boisk sportowych, torów do gry w boule, a także zielonych stref relaksu wyposażonych w ekologiczne meble miejskie. Minimalizując skutki naszej działalności, wybiegamy znacznie dalej niż nakazują wymogi prawne.

Jakie jeszcze proekologiczne kroki podejmują Państwo?

Magdalena Bugajłoikona wywiad

Stale podnosimy standard realizowanych przez nas inwestycji. Nasze obiekty wyposażone są w rozwiązania energooszczędne, pozwalające na zmniejszenie poboru mocy do 60 proc. i oszczędność rzędu 50 proc. w zakresie zużywanej energii. Dzięki odpowiednim rozwiązaniom ograniczamy też zużycie wody pitnej – nawet o 6000 litrów dziennie dla obiektu o powierzchni 20 000 m kw. Poszerzamy także gamę ekologicznych rozwiązań w trakcie całego procesu inwestycyjnego, zwłaszcza podczas budowy, co wiąże się m.in. z redukcją CO2 z transportu. Korzystamy też z systemu EPD (Environmental Product Declaration), a ograniczenie emisyjności wspiera każdorazowa analiza cyklu życia projektowanego obiektu, poprzedzająca jego realizację.

W ramach tej strategii wspierają Państwo również lokalną społeczność. Proszę opowiedzieć o tym więcej.

Magdalena Bugajłoikona wywiad

Działamy na rzecz społeczności lokalnych, rozbudowując infrastrukturę drogową w miastach, w których prowadzimy działalność, wspomagając dostęp do edukacji, czy wspierając kulturę i sztukę. Sfinansowaliśmy remonty oddziałów szpitali i centrów zdrowia (m.in. w Gdańsku), a także wyposażyliśmy gabinet Integracji Sensorycznej w jednej ze szkół podstawowych w Warczu. Pomagamy także lokalnym i międzynarodowym organizacjom pozarządowym. Od początku pandemii koronawirusa wspieraliśmy medyków oraz zaopatrywaliśmy placówki medyczne w potrzebny sprzęt. W obliczu trwającego obecnie konfliktu na Wschodzie, udostępniliśmy wolne powierzchnie przemysłowe firmom ukraińskim, umożliwiając relokację zasobów. Jesteśmy sponsorem dwóch akademii piłkarskich – BVB im. Łukasza Piszczka, a także Widzewa Łódź, a przez zaangażowanie w sport naszych pracowników wspieramy takie organizacje jak UNICEF czy Instytut Curie.

Jakie Państwo macie plany rozwojowe?

Magdalena Bugajłoikona wywiad

W całej Europie planujemy dalszy rozwój naszego portfolio nowoczesnych nieruchomości przemysłowych – tworząc uniwersalne platformy biznesowe dla rozwoju przedsiębiorstw produkcyjnych, e-commerce, logistycznych i wielu innych. Niedawno otworzyliśmy też pierwsze biuro w Danii. Jesteśmy europejskim liderem pod kątem dostarczonej powierzchni przemysłowej, a naszym celem jest także przodowanie na rynkach krajowych, co już udało się osiągnąć w Polsce, Niemczech i Wielkiej Brytanii. Planujemy rozwój także poza Europą. Już otworzyliśmy pierwsze biuro w Indiach, a intensyfikacja działań wiązać się będzie z uruchamianiem kolejnych – także na innych azjatyckich rynkach.

Kamil Nowy wpis

Czemu nie ma żadnych nowych opinii ? Czy są usuwane ?

Anna Nowy wpis
@Kamil

Tak. Są usuwane.

Klocek Nowy wpis
@Anna

Prawda

Nowy wpis

Panattoni TV część 1
Panattoni TV zaprasza na cykl wyjątkowych filmów, w których uchylane są drzwi do sklepów internetowych i innych firm, które wpływają na nasze codzienne życie.
Dzisiaj film pokazujący najemcę Multidekor - polską firmę specjalizującą się w dekoracjach świetlnych. Firma została założona w 1996 roku przez dwóch braci wizjonerów - Grzegorza i Tomasza Podogrockich. Jest największą tego typu firmą w Polsce i plasuje się w pierwszej piątce na świecie. Zapraszamy na film:
Dział HR.

Macie może jakieś opinie odnośnie tej wspomnianej ostatnio Akademii Praktyk? Chętnie poznam zdanie osób, które brały w nich udział w zeszłym roku, bo może w tym teraz sam się przymierzę. (jako absolwent) czy po zakończeniu większość zostaje już na dłużej?

Jak wygląda aspekt współpracy ze studentami w Panattoni? Chętnie zatrudniają?

Studenci są w naszej firmie bardzo mile widzani! Zapraszamy studentów min. 2 roku studiów oraz świeżo upieczonych absolwentów szczególnie w okresie wakacyjnym kiedy działa stworzona przez nas Akademia Praktyk Panattoni. Akademia Prakty Panattoni to program stażowy, który pozwala na zdobycie pierwszego doświadczenia zawodowego oraz cennej wiedzy dostarczonej przez najlepszych specjalistów w swojej branży. CV można składać pod adres kariera@panattoni.com (najlepiej w terminie maj/czerwiec, zastrzegamy sobie odpowiedź tylko na wybrane maile).

Kierownik Projektu

Ogólnie lipa. Kilka lat temu zostałem zaproszony na rozmowę do Warszawy (350 km na swój koszt). Miałem spotkać się z konkretną osobą (kobieta). Gdy zameldowałem się na recepcji mina sekretarki powiedziała mi, że chyba nikt na mnie nie czeka. Tak też było, bo zamiast umówionej osoby, pojawił się chyba jakiś praktykant z łapanki na korytarzu (wyciągnięta koszula w kratę, spodnie wiszą do kolan) i nie za bardzo wiedział po co go do mnie przysłali. Po kilku minutach żenującej improwizacji stwierdziłem, że koleś w ogóle mnie nie słucha (nawet nie miał notatnika) i cała rozmowa to jedna wielka ściema. Oczywiście po "rozmowie" nikt nie zadzwonił - co tam... ciągnąć kogoś przez pół Polski. Przestroga dla innych i tyle.

Proszę coś o sobie opowiedzieć...

Aktualność
Panattoni i Fundacja Rozwoju Akademii Leona Koźmińskiego zebrały blisko 250 tysięcy złotych dla uzdolnionej młodzieży w wyjątkowej inicjatywie zainicjowanej na okoliczność jubileuszu

Z okazji 10-tej jubileuszowej Gali, Panattoni wspólnie z Fundacją Rozwoju Akademii Leona Koźmińskiego zorganizowały aukcję charytatywną "People&Passion". Aukcja zakończyła się sukcesem, zbierając sumę blisko 250 000 złotych. Dochód ten zostanie przeznaczony na stypendia naukowe dla uzdolnionej młodzieży z krajów, w których działa Panattoni, a także z Ukrainy.

W ramach aukcji "People&Passion" od 19 do 29 października, na platformie Allegro Charytatywni można było licytować różnorodne przedmioty i atrakcje tj. studia MBA Executive, bilety na mecze Wimbledonu 2024, zaproszenie na finał Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie w Pradze, koszulkę z podpisem Igi Świątek, kij golfowy Adriana Meronka, rakietę tenisową sygnowaną przez Huberta Hurkacza, koszulkę sportową i korki Roberta Lewandowskiego, zaproszenia do loży Panattoni na wydarzenia kulturalne lub sportowe na Stadionie PGE Narodowy, zwiedzanie Radia 357 w towarzystwie Kuby Strzyczkowskiego oraz udział w audycji "Firmament" Jarosława Sroki. Licytacje internetowe przyniosły 130 153,49 zł.

Atrakcją 10 jubileuszowej Gali Panattoni była aukcja stacjonarna prowadzona przez aktora Macieja Stuhra. Uczestnicy ścierali się w hojnych potyczkach finansowych, m.in. o bilety na mecz otwarcia londyńskiego Wimbledonu 2024, o bilety na mecz zespołu New York Knicks i Chicago Bulls w ramach rozgrywek ligi NBA w nowojorskim Madison Square Garden w styczniu 2024 i o czterodniowe zaproszenie na Grand Prix Formuły 1 w Bahrajnie na przełomie lutego i marca 2024. W trakcie licytacji stacjonarnej zebrano blisko 26 tysięcy euro.

- Filantropii bez biznesu nie ma, a biznes bez filantropii traci smak. Pasja jest podwaliną sukcesu, ale też spoiwem, które łączy wiele dziedzin, sport, sztukę, naukę i biznes. Inicjując tegoroczną aukcję charytatywną People&Passion, zależało nam na tym, aby podzielić się pasją do pomagania. Do organizacji aukcji zaprosiliśmy Fundację Rozwoju Akademii Leona Koźmińskiego. Całościowy dochód z aukcji zostanie przeznaczony na stypendia dla najzdolniejszej młodzieży z krajów, w których działa Panattoni oraz z Ukrainy - mówi Robert Dobrzycki CEO i współwłaściciel Panattoni.

- Celem Fundacji Rozwoju Akademii Leona Koźmińskiego jest łączenie świata nauki z biznesem poprzez wspieranie postaw przedsiębiorczości wśród młodych ludzi, pomoc w zdobywaniu przez nich wiedzy i ich rozwój. Dlatego dziękujemy serdecznie wszystkim osobom licytującym, którzy poprzez swoją hojność umożliwili nam utworzenie dedykowanych stypendiów naukowych, które staną się iskrą do dalszego rozwoju uzdolnionej młodzieży - mówi dr Sylwia Hałas-Dej, Prezes Fundacji Rozwoju ALK, Dziekan Centrum Doradztwa i Kształcenia Menedżerów.

Magdalena Bugajło, Panattoni, MBugajlo@panattoni.com
Radosław Milczarek, SEC Newgate CEE, radoslaw.milczarek@secnewgate.com tel. 731 779 806

Wojciech Pisz nowym dyrektorem w Panattoni

Mateusz Żydok, tel. 506 265 958, m.zydok@humansigns.pl

Fala zwolnień, obcięcie już wszystkich benefitów, atmosfera, którą można kroić. Sztuczne awanse/transfery i to osób, które za swoje zachowania powinny już dawno zostać zwolnione. Smutne, że tak to wygląda...

Chcielibyśmy rozwiać pewne nieporozumienie dotyczące powyższych informacji. W ostatnim czasie podjęliśmy trudną decyzję o zwolnieniu kilku pracowników, jednak liczba ta nie jest reprezentatywna dla ogólnej skali naszego zatrudnienia. Pragniemy zapewnić, że to kroki podjęte z dużym namysłem i związane z aktualnymi potrzebami firmy. Naszym celem jest dalszy rozwój i utrzymanie stabilności naszej organizacji. Stale dążymy do zapewnienia naszym pracownikom najlepszych warunków pracy a atmosfera w firmie jest dla nas priorytetem, i pracujemy nad tym, by była jak najbardziej pozytywna i sprzyjająca rozwojowi każdego z nas. W ostatnim czasie mieliśmy nawet kilka udanych awansów i transferów, co dowodzi naszego zaangażowania w rozwój naszych pracowników. Rozumiemy, że to trudny czas dla tych, którzy opuszczają naszą firmę, i pragniemy im serdecznie podziękować za ich wkład i zaangażowanie. Dział HR

kika

Czy faktycznie inwestycja Panatonni niedaleko lotniska w Katowicach to będzie nowy Amazon?

@kika

Siemka, dopiero co tu wszedłem poczytać o pracy a tu taka sugestia. Z czego wynika tak w ogóle? to już potwierdzone? Z Katowic akurat nie jestem ale i tak ciekawi mnie tematyka rozwoju w firmie.

@kika

Drogi Użytkowniku, zapraszamy do śledzenia aktualności na stronie firmowej: https://panattonieurope.com/pl-pl

Czy istnieje możliwość rozwoju w Panattoni?

Oczywiście, w naszej firmie istnieje szeroka możliwość rozwoju zawodowego. Wielu pracowników rozpoczynało swoją karierę od stanowisk specjalistycznych lub koordynacyjnych, a obecnie zajmują wyższe pozycje. Dodatkowo, nasza firma umożliwia migrację między różnymi działami, co pozwala pracownikom rozwijać się w obszarach, w których się sprawdzają i czują się komfortowo. Tworzymy otoczenie sprzyjające rozwojowi osobistemu i zawodowemu każdego pracownika.

Z jakich powodów pracownicy kończą współpracę z Panattoni? Czy sami rezygnują ze współpracy, czy są zwalniani?

Z tego co wiem od znajomych większość zwolnien w obecnej chwili wynika z tego, że ludzie rezygnują ze współpracy z Panattoni: przez brak podwyżek, brak waloryzacji pensji czy przeciętne benefity. Firma stara się zatrzymać zatrudnienie na stałym poziomie i nie zwalniać mimo trudnej sytuacji na rynku.

Jan

Czy to prawda, że w Panattoni obecnie z benefitów jest tylko pakiet medicover oraz dofinansowanie karty multisport? Nie ma zakładowego funduszu świadczeń socjalnych czyli np. wczasów pod gruszą? Nie zdecydowali się nawet wprowadzać okazjonalnej pracy zdalnej? Czy może jest coś fajnego o czym nie wiem? Muszę przyznać, że brak pracy hybrydowej czy nawet tych kilku dni okazjonalnej pracy zdalnej bardzo zniechęca do podjęcia pracy… szczególnie, że warunki finansowe też nieszczególne.

@Jan

Nie wiemy na jakiej podstawie kreowana jest powyższa opinia, prawdopodobnie wynika z plotek i kompletnego niedoinformowania i chęci postawienie Spółki w złym świetle. Benefity Spółki są jej indywidualną sprawą i w danym momencie odpowiadają realnemu zapotrzebowaniu oraz sytuacji rynkowej. Potwierdzamy, że jest opieka medyczna, karta multisport, a także ubezpieczenie na życie, Program Wsparcia Pracownika – ICAS, szkolenia wewnętrzne, nauka języka, okazjonalna praca zdalna. Warunki finansowe w Spółce są nadal jednymi z najlepszych na rynku w naszej branży. Dział HR.

(usunięte przez administratora)Tyle, wg. mnie nie są to konkurencyjne benefity. Decydując się na zatrudnienie nie można kierować się dodatkowymi benefitami pozapłacowym, które mogą się zmieniać, na korzyść (usunięte przez administratora) Pierwszym wyznacznikiem podjęcia pracy jest satysfakcjonujące wynagrodzenie podstawowe (usunięte przez administratora)

Gabriela
@123

Czyli da się jakieś fajne wynagrodzenie wynegocjować? Podasz jakieś aktualne widełki? Chcę się zorientować czy brać tę firmę pod uwagę przy zmianie pracy. Do benefitów coś się dopłaca czy wszystko free?

@Gabriela

Tylko do multisporta dopłacasz, a wynagrodzenie zależy od działu i stanowiska na jakie zdecydujesz się. Jak planujesz zmienić pracę to chyba jest oczywiste, że zmiana powinna łączyć się z lepszym wynagrodzeniem, jeżeli oferta Cię nie satysfakcjonuje to jej nie przyjmujesz. Po prostu musisz wziąć pod uwagę, że z taką kwotą wynagrodzenia jaką wynegocjujesz na początku zostajesz na lata. Podasz za mało, Twoja strata. Przy obecnej inflacji firma nie planuje podwyżek inflacyjnych dla pracowników, żadnych. Przed zmianą pracy dobrze zorientuj się czy aby na pewno czujesz, że umowa na czas próbny zostanie przedłużona. Nie ze względu na Twoje doświadczenie i umiejętności tylko na istotność tego stanowiska dla pracodawcy na dłuższy okres czasu.

Krystyna
@Anna

piszesz, że zależy to od działu.. jest tu jakiś uznany za najlepszy pod kątem warunków? mam na myśli finanse jak również atmosferę w pracy, w każdym raczej inaczej jest? gdzie najczęściej teraz rotują i czemu?

@Krystyna

Krystyna ale co to za pytanie? Jak ja szukałem pracy to sprawdzałem konkretny dział, zgodny z moimi kwalifakacjami. Wiadomo przecież, że każdy ma inny styl zarządzania zespołem, a na finanse składa się dużo czyniników i twoje umiejętności myślę też.

Krystyna
@Paweł

Gorzej jak ktoś jeszcze doświadczenia właśnie zbytnio nie ma i po prostu weryfikuje warunki... :) Tutaj to jest szansa, żeby właśnie bez niego dołączyć?

Cześć, orientuje się ktoś kiedy i gdzie będzie można słać CV na nowy magazyn Panattoni który ma ruszyć pod koniec roku? obok A2/S11 (Poznań)? Dzięki za odpowiedź :)

Firma Panattoni jest deweloperem powierzchni magazynowych a zatrudnieniem w magazynach zajmują się przyszli najemcy - firmy zewnętrzne, które magazyn od nas będą wynajmować i z nimi należy kontaktować się w temacie zatrudnienia. Niestety na te chwilę nie możemy jeszcze ujawnić danych przyszłych najemców tego obiektu.

Czy to prawda, ze sytuacja finansowa firmy Panattoni pogorszyła się na tyle, ze firma rozpoczęła zwalnianie pracowników jak i również przestała zapewniać pracownikom konkurencyjne benefity jakie do tej pory zapewniała? Mam tu na myśli takie benefity jak np. premie świąteczne, czy tez premie roczne. Byłem zainteresowany pracą w tej szybko rozwijającej się firmie, ale z tego co dowiedziałem się, firma przeceniła swoje możliwości w ciągu ostatniego roku. Czy to prawda, ze jest tak źle i Panattoni przestało być już konkurencyjne dla osób poszukujących pracy przez potężne cięcia benefitów?

Mając na uwadze doświadczenie wyniesione z pandemii oraz wpływu wojny w Ukrainie na gospodarkę, adaptujemy się do rzeczywistości oraz do nowych potrzeb biznesowych. Zakres benefitów jest nadal atrakcyjny, szczegóły są zawsze przekazywane na rozmowach rekrutacyjnych. Zapraszamy do śledzenia naszego LinkedIn i Instagrama - tam można znaleźć wiele informacji o przedsięwzięciach w naszej firmie.

Czy Panattoni oferuje wszystkim swoim pracownikom umowę o pracę, czy jednak należy spodziewać się umowy zlecenia?

Panattoni oferuje umowę o pracę. Umowa zlecenie jest dedykowana dla osób, które odbywają praktyki w naszej firmie lub są wsparciem działu.

Aleksandra
@Panattoni

Rozumiem, a czym się różni wtedy praca praktykanta od tych zatrudnionych na umowie o pracę, jakaś inna forma czy podobna? Mam na myśli, czy są określone godziny itp.

@Aleksandra

Prosimy o kontakt pod adresem Kariera@panattoni.com

Abc

Czy to prawda, że w firmie nie ma możliwości pracy zdalnej ?

@Abc

Wynika to przede wszystkim z jakości współpracy w zdalnych zespołach. Obecnie jednak coraz więcej organizacji powraca do tradycyjnego modelu wykonywania pracy z siedziby firmy. Motywacje bywają różne, najczęściej są związane z wyzwaniami w obszarze zdalnego zarządzania zespołami i długotrwałego utrzymania wysokiej efektywności. Nierzadko wynikają też z potrzeby zintegrowania pracowników z firmą. Długofalowa praca zdalna i odosobnienie zatrudnionych osób spowodowały pogorszenie samopoczucia kadr oraz negatywnie wpłynęły na współpracę i produktywność w zespołach.

Urszula
@Panattoni

A praca hybrydowa wchodzi w grę? Bo nie ukrywam, że kilka dni pracy z domu jest dla mnie benefitem samym w sobie...

@Urszula

My jesteśmy jak wielka kochająca się rodzina i praca razem jest naprawdę super! A jeśli chodzi o benefity, to mamy inne konkurencyjne :)

Czy firma Panattoni Europe udziela pożyczek pracowniczych? Na jakie dodatkowe wsparcie może liczyć pracownik?

Pracownikom naszej firmy przysługuje szereg wspierających benefitów, o których informowani są przy zatrudnieniu. Pracodawca nie udziela na forum informacji, które są zamieszczone w zapisach wewnętrznych dla pracowników.

bozenabujok0@gmail.com

Jestem zainteresowana pracą w państwa firmie jak się skontaktować

@bozenabujok0@gmail.com

Witam, proszę o wysłanie CV i informacji na adres: kariera@panattoni.com Pozdrawiam Dział HR

Kan

Dojazd do Warszawy na własny koszt. Rekrutacja na niskim poziomie. Pani spóźniła się na rozmowę 30 min. Rozmowa jakby za karę.

Agent
@Kan

Taka Pani co to bardzo szybko z juniora była PM, a później w błyskawicznym tempie została Dyrektorem ?

Patrycja.K

Jakie będą zarobki w dziale predevelopment?

@Patrycja.K

Witam, takich informacji udzielamy podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Zostaw merytoryczną opinię o Panattoni - Warszawa

• Jak się pracuje w Panattoni?

Zobacz opinie na temat firmy Panattoni tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 11.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Panattoni?

Kandydaci do pracy w Panattoni napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Panattoni