Mercer (Polska) sp. z o.o.

Opinie o Mercer (Polska) sp. z o.o.

Czy rozmowa rekrutacyjna w Mercer (Polska) sp. z o.o. odbywa się również w języku angielskim?

gosc

Tak, ale bardzo krotko i prosto bez obaw

Wanda
@gosc

Także mnie to ciekawiło. Ale nie ukrywam, że chciałabym poznać nieco więcej szczegółów o procesie rekrutacji w Mercer. Właśnie szukają tam nowych pracowników i mają do zaoferowania wiele ciekawych ofert pracy, dlatego fajnie byłoby wiedzieć coś więcej. Z oprócz rozmowy, zdaje się jakieś testy?

UWAGA UWAGA!!!!

Na wątku prowadzona jest cenzura komentarzy! Firma prowadzi politykę pro-lgbt, niepotrzebnie angażując i uwikłując markę i pracowników w politykę, a wszystkie komentarze sprzeciwiające się tego typu akcjom są usuwane. Do pracy chodzi się pracować, a nie propagować jakąś chorą rewolucję kulturową!

Wanda

Znalazłam sporo ciekawych ofert pracy Mercer: https://pracodawcy.pracuj.pl/mercer,13540/oferty-pracy. Możecie powiedzieć, jak mniej więcej wygląda rozmowa rekrutacyjna? Mam na myśli to, z ilu etapów się składa, jakie pytania są zadawane, itp. Dzięki.

ex pracownik

Jako pierwszy pracodawca - ok. Rozwój max. do roku. Poźniej jest tylko "klepanie" tego samego. Atmosfera fajna, ludzie ok, dużo inicjatyw dla pracowników. Niestety wynagrodzenie jest po prostu słabe w porównaniu z rynkiem. Pracownicy, którzy są w firmie kilka lat, mają znacznie niższe pensje niż nowi, którzy przychodzą "z ulicy" na takie samo stanowisko z analogicznym doświadczeniem. Jednym słowem, nie opłaca się tu dłużej pracować.

@ex pracownik

A jak oceniłbyś możliwości awansu na wyższe stanowiska? Pracodawca daje możliwości, aby móc z upływem czasu ubiegać się o wyższe stanowisko? Napisałeś o słabym wynagrodzeniu, dlatego analizuję możliwości zwiększenia jego właśnie poprzez awans. Są takie możliwości w firmie Mercer?

Ex pracownik
@Paweł

Awansu najlepiej szukać na zewnątrz. W Mercerze dostaniesz jakieś śmieszne pieniądze i otoczkę, jak dzięki firmie możesz się rozwijać w zawrotnym tempie. Po kilku latach pracy możesz dostac 1000 br podwyżki. Dla porównania, na rynku za ten sam staż pracy i umiejętności dostaniesz jakieś 4000 więcej. :) ja Mercera nie polecam.

olek
@ex pracownik

To prawda, pracowałem w firmie pare lat. Zazwyczaj nie dostaniesz podwyzki bez zmiany stanowiska. Do stałej pensji sa małe wyrównania , co faktycznie przekłada sie jak w komentarzu na małą podwyzke w przeciągu paru lat. Co sie tyczy atmosfery to zawsze zalezy od team leadera, niestaty Ci nie zawsze sa najlepsi. Benefity sa srednie raczej rynkowe, godziny pracy mobile to tez raczej bajka , bo zalezy od team leadera, czy wogóle cos takiego uznaje, telepraca również .

@olek

Skoro, aby móc liczyć na lepsze wynagrodzenie trzeba by było zmieniać swoje stanowisko, to chciałbym wiedzieć, czy pracownik chcący lepiej zarabiać może liczyć na odpowiednie przeszkolenie przed podjęciem wykonywania obowiązków na nowym stanowisku? Przedstawcie, proszę, jak to wygląda.

Pawel
@Janusz

Nie może liczy

@Pawel

Brak szkoleń nie wpływa zbyt motywująco. Możesz napisać jakiego rodzaju kontrakty dostają nowi pracownicy? Umowa zlecenie to standard, czy raczej pracodawca zapewnia stabilne zatrudnienie.

Joanna

Kiedyś w ramach dodatkowych aktywności pracowniczych firma organizowała spotkania z ludźmi biznesu czy managerami mercer z innych krajów. Dziś jedyne na co można liczyć to nachalna promocja ideologii lgbt wewnątrz firmy- do porzygu. Niektóre zespoły miały niedawno obowiązkowe wyjścia na spotkanie z "edukatorami" aborcyjnymi Lambda-- czy zespół komunikacji wewnętrznej naprawdę nie ma już pomyslow co zorganizować w biurze? Firma promuje kulturę w której pracownik lgbt ma nie bać się wyjść z szafy a ja się pytam czy to z kim sypiasz naprawdę ma znaczenie jakim jesteś człowiekiem? Czy to musi być temat który wyciaga sie w środowisku biznesowym? Jednym słowem- jeśli nie oglądasz TVN24 (nota bene leci w recepcji budynku - (usunięte przez administratora) nie czytasz wyborczej i uważasz że sprawy łóżkowe najlepiej zostawić w łóżku- możesz się zdziwić że twoja firma ma na to zupełnie inny pogląd. Fajnie by było gdyby firma zrozumiała że drugie 50% społeczeństwa ma jednak poglądy nieco bardziej konserwatywne.

@Joanna

Z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że jesteś pracownikiem firmy. Rozumiem, że możesz nie zgadzać się z polityką pracodawcy, ale na tym forum interesują nas przede wszystkim warunki zatrudnienia, więc gdybyś mógł przedstawić swoją opinię na ten temat byłbym bardzo wdzięczny. Piszesz o tym, że firma jest aktywna i organizuje różne wyjścia. Czy zaliczają się do nich także szkolenia branżowe, które podnoszą kwalifikacje zawodowe pracowników? Firma Mercer oferuje premie za dobre wyniki? Czekam na Twoją opinię.

Jonasz
@Joanna

na całym tzw. zachodnim świecie trwa miesiąc dumy z bycia innej orientacji, choć „to jest normalna orientacja” i „żadna odmienność” żeby się z nią ostentacyjnie obnosić. Dlatego też przez cały miesiąc będą się obnosić z wielką pompą. Walczyć będą z dyskryminacją, która jest tak straszliwa że wszędzie spokojnie sobie maszerują. Walczyć będą z wykluczeniem, które jest tak powszechne, że populacja 2-3% występuje w większości filmów, korporacje namawiają do uczestnictwa w paradach, a tęczowe symbole pojawiają się w co drugiej reklamie i wszędzie gdzie się da. Podobnie jest w Mercer Polska.

@Jonasz

Myślę, że poglądy na temat, o którym piszesz są osobistą sprawą każdego człowieka i akurat na portalu poświęconemu pracy i warunków zatrudnienia nie muszą być poruszane. Udzielasz się tu, więc wnioskuję, że jesteś pracownikiem Mercer. Fajnie byłoby gdybyś dodał kilka słów o wynagrodzeniu i bonusach w postaci premii. Takie informację będą cenne i pomocne dla przyszłych pracowników.

Radek
@Paweł

nadgodziny za które nie płacą, ogólnie słabo.

@Radek

Często zdarzają się nadgodziny w firmie Mercer? Napisałeś, że pracodawca nie płaci za godziny nadliczbowe, w takim razie zastanawia mnie, czy jest możliwość odbioru tych godzin w postaci np. wolnego dnia? Pracodawca daje taką możliwość? Przedstaw, proszę, jak to wygląda.

Ala
@Joanna

Ale 50% społeczeństwa ma poglądy bardziej otwarte, więc dlaczego świat ma się dostosowywać do tej mniej uprzejmej połowy? ;)

Tadeusz
@Paweł

Nie sluchaj kolegi bo to nieprawda - nieplatne nadgodziny nie są legalne, a tak dużej korporacji nie uszloby coś takiego płazem. Jestem pracownikiem od 6 lat i nigdy mi się taka sytuacja nie zdarzyła, trzeba być fair. Nadgodziny są odbierane (i faktycznie do tego namawia firma), ale jeśli nie chcesz ich odebrać w całości to są normalnie wypłacane.

Sergio Ramos
@Tadeusz

Firma powinna być zupełnie transparentna, nie powinna promować mniejszości czy większości seksualnych, religijnych czy politycznych. Swoją seksualność, przekonania zostawiamy przed bramą, w pracy jesteśmy równi. Swoją seksualność, przekonania zostawiamy przed wejściem; w pracy jesteśmy równi, nie rozmawiamy o swoich preferencjach seksualnych, politycznych, religijnych, by nie wprowadzać dodatkowych podziałów czy napięć. Po to, by nikt nie był dyskryminowany Jestem zdania, że pracodawca nie powinien promować żadnych stowarzyszeń tego typu. Nie powinien faworyzować żadnych stowarzyszeń LGBTQ+, żadnych religii ani przekonań politycznych. Firma twierdzi że dochodzą do HR głosy pracowników, że czują się dyskryminowani, ponieważ są heteroseksualni, a Mercer promuje LGBT+. Ale nic w tej sprawie się nie dzieje. Ja nie jestem przeciwko mniejszościom. W firmie jesteśmy równi, to nasza osobista sprawa.

@Tadeusz

Dobrze, że sprecyzowałeś tę kwestię, ponieważ już się obawiałem, że rzeczywiście nadgodziny nie są do odbioru. Widzę, że masz nieco inne spojrzenie na pracę w firmie Mercer, więc może wyraziłbyś swoją opinię, czy warto, jest tam aplikować? Myślisz, że byłoby to dobre miejsce pracy dla osoby, która ceni sobie stabilność zatrudnienia?

@Tadeusz

Tedeusz, widzę, że posiadasz rzetelne informacje odnośnie działań firmy Mercer, z racji tego, że pracujesz tam już 6 lat. Taki staż z pewnością świadczy o Twoim zaangażowaniu w życie firmy ale i o samej firmie jako dobrym pracodawcy, mam rację? Co poleciłbyś przyszłym pracownikom, czego mają się spodziewać po dostaniu się do tej firmy?

@Karolina

Zgadzam się, że nadgodziny nie są płatne. Czasem można odebrać, ale ogólnie człowiek często musi zostawać po godzinach bez możliwości ich wpisania. W skali roku zdarza się 70-80h nadgodzin.

@Anna

Nie jest to może zawrotna liczba jeśli chodzi o skalę roku, ale jeżeli można je odebrać daje to dodatkowe dziesięć dni wolnego. Czy pracodawca oferuje taką możliwość? A inne benefity takie jak premie lub szkolenia. Możesz je otrzymać za dobre wyniki? Chętnie się tego dowiem.

Mógłbyś ocenić, czy praca w firmie Mercer będzie dobrym miejscem pracy dla osób, które poszukują firmy, która odpowiednio ich przeszkoli? Mam tu na myśli osoby ceniące sobie naukę i rozwój zawodowy. Napisz, proszę, czy firma zapewnia odpowiednie warunki do rozwoju zawodowego.

Patrick Bateman
@Paweł

Jest dobra dla osób początkujących i wymienionych powyżej pod warunkiem, że nie zabawią tam za długo. Szkoleń i kursów jest jak na lekarstwo, gdyż takie firmy stawiają na dużą rotację i wymianę pracowników po tym jak już ich przeżują. Jeżeli chodzi o atmosferę to przez cały czas czułem się jakbym był częścią jakiegoś scamu typu MLM.

Ja generalnie polecam. Duży szacunek do pracownika, przestrzegany kodeks pracy. Benefity bardzo fajne ;) minusem jest zbyt duża tolerancja w stosunku do niektórych zachowań pracowników - osoby te są bezkarne bo firma jest za bardzo pro- pracownik. Praca bywa monotonna, ale z drugiej strony jak każda inna praca.

P

Pracowałem prawie 4 lata, pamiętam jak przed rozpoczęciem pracy czytałem opinie, że to dobra praca na początek i całkowicie się z tym zgadzam. W zależności od zespołu można nauczyć się różnych umiejętności. W client solutions kontakt z klientem, w zespołach analitycznych excel i praca z danymi, jeśli ktoś ma zacięcie do programowania to VBA bądź R. Idealne miejsce na pierwsze doświadczenie, jednak jak wspomniano wcześniej kwestia awansu to albo wyczekanie momentu aż ktoś na wyższym stanowisku odejdzie, bądź nierówna walka z managementem. Niestety po jakimś czasie brakuje możliwości dalszego rozwoju jako specjalista, być może powoli będzie się to zmieniać. Jeśli chodzi o zarobki to jest to mediana rynkowa. Całkiem atrakcyjne dla młodych osób zaczynających karierę, osoby bardziej doświadczone mogą odczuwać niedosyt. Kwestia podwyżek to indiwidualna kwestia, jednak co roku podobny komunikat o mniejszym wzroście revenue w porównaniu do targetu, co powoduje oczywiście mniejsze podwyżki niż ludzie by oczekiwali. Ogólnie w większości zespołów jak i w całej firmie panuje dobra atmosfera. Ludzie to chyba największy atut tej firmy. Przyjazne miejsce do pracy, usłyszałem kiedyś o "przytulnym Mercerze" :) Dodatkowe benefity, opieka medyczna, ubezpieczenie i sporo eventów wewnątrz, lecz jako takiej integracji mogło by być więcej. Firmę polecam szczególnie osobom zaczynającym karierę zawodową, oraz tym którzy szukają bezpiecznej, raczej bezstresowj pracy w przyjaznym środowisku - za przyzwoite choć nie rewelacyjne pieniądze.

Theo

Witam. Zastanawiam się na złożeniem papierów do tej firmy. Na jakie zarobki mogą liczy pracownicy zatrudnieni na stanowisku Junior Analyst? Z góry dziękuje :)

Jfffgv
@Theo

Skromne, jak dla maturzysty, studenta pierwszego roku może być, doświadczenie przydatne, zwłaszcza miękkie umiejętności, szybko znajdziesz potem wymarzoną pracę, co do zespołu to musisz mieć szczęście gdzie Ci się trafi, po kilku dniach się zorientujesz gdzie jesteś i czy warto czy nie..,pozdrawiam

@Jfffgv

Dziękuje za informacje na temat pracy w Mercer Polska. Dla młodych osób zdobycie doświadczenia to jeden z priorytetów na początku kariery zawodowej. Dobrze, że zaznaczyłeś, że firma może być odpowiednim miejscem pracy właśnie dla takich osób. Co jeszcze mógłbyś powiedzieć osobom, które planują podjąć zatrudnienie w tym miejscu?

Joanna

@Kasia, może ktoś w firmie Mercer Polska najzwyczajniej zapomniał Cię o poinformować o wyniku? Przecież w firmach pracują ludzie, a jak wiemy każdy ma prawo popełniać błędy. Może zamiast czekać, to lepiej po prostu zadzwonić i zapytać? To pokazuje też, że zależy Ci na tej pracy. Może warto spróbować?

@Joanna

Nie, po prostu myślę, że tak właśnie traktują osoby, które ich już nie interesują, ale jak już wspomniałam, jest to polityka większości firm w tym kraju i zapewne długo się nic w tym temacie nie zmieni...a szkoda!

@Kasia

Witam Pani Kasiu, bardzo mi przykro, że taka sytuacja miała miejsce. Jeżeli nikt jeszcze się z Panią nie skontakował w tej sprawie to proszę o szczegóły rekrutacji na adres mercer.ambassadors.poland@mercer.com. Dziękuję i pozdrawiam

Joanna

@Kasia, rozumiem Twoje negatywne zdanie i odczucia, ale czasami warto wyróżnić się pozytywnym gestem i samemu dopytać o wyniki rozmowy. Często wynik rozmowy jest cennym materiałem do analizy. Możemy poprawić swoje niedociągnięcia i lepiej przygotować się do kolejnych rozmów. Nie kontaktując się z firmą Mercer Polska, tak na prawdę nie wiesz jaka była prawdziwa przyczyna braku odzewu, można tylko snuć domysły!

ptrk

Firma Mercer na początku wydawała się bardzo profesjonalna. Gdy dostałem telefon z zaproszeniem na rozmowę było to 2 dni przed moim 3 tygodniowym urlopem. Zapytałem panią z rekrutacji, czy byłaby możliwość organizacji spotkania jeszcze przed moim wyjazdem, podkreśliłem że bardzo mi zależy. Wszystko ułożyło się po mojej myśli, byłem bardzo zadowolony, a firma zyskała w moim oczach. Na spotkaniu dowiedziałem się, że otrzymam informację zwrotną do końca listopada 2017. Pasowało mi dosłownie wszystko - biuro, lokalizacja, zarobki, charakter stanowiska,manager, infrastruktura! Byłem bardzo podekscytowany. Kontakt niestety nie nastąpił, dlatego na początki grudnia pozwoliłem sobie napisać maila do Koordynatora rekrutacji z pytaniem, czy otrzymam obiecaną informację zwrotną bez względu na wynik rekrutacji ponieważ w przypadku negatywnej decyzji chciałbym zamknąć ten temat i zaangażować się w inna rekrutację. Na odpowiedź czekałem około 2 tygodni, dowiedziałem się, że w/w osoba nie zna szczegółów mojej rekrutacji, ale z pewnością otrzymam informację zwrotną. Do dnia dzisiejszego nikt z firmy Mercer się ze mną nie skontaktował. Rozumiem, że nie zdecydowano się na moją osobę, ale czy naprawdę tak trudno jest wysłać szablonowego maila z informacją, że firma Mercer nie może zaproponować mi współpracy ?

Luke
@ptrk

Mercer ogólnie znany jest z tego, że ma w d. ludzi, gdy tylko przestają być potencjalnie przydatni. Takie cebulackie podejście z lat 90. Już się nam nie przydasz, więc mamy cię gdzieś, nie będziemy się fatygować i wydzwaniać ani wysyłać maili. Taka ich "kultura korporacyjna".

ptrk
@Luke

szkoda, wielka szkoda, tym bardziej szkoda, jeśli piszesz indywidualnie do koordynatora rekrutacji, który zapewnia Cię, że dostaniesz informację, zwrotną, a jednak nie dostajesz...

@Luke

Tak, wiem coś o tym, na odpowiedz w sprawie wyników rekrutacji czekam juz od dwóch tygodni i wiem, że się nie doczekam, ponieważ nie dostałam tej pracy, a maila z informacją przecież tak trudno jest wysłać ;) nie podoba mi się takie podejscie do ludzi, ale to praktyka wielu firm w tym kraju.

Joanna

@dd, proszę nie atakować innych użytkowników forum. Każdy kandydat ma prawo do swobodnej wypowiedzi, ważne, żeby wypowiedź ta była uzasadniona i zgodna z prawdą. @Radosław poruszył sprawę związaną z aspektem organizacyjnym firmy Mercer Polska. Jakie jest Twoje zdanie na ten temat? Czy dobrze Ci się współpracuje z innymi zespołami lub działami w firmie?

Radosław

Dobra rada: uprośćcie system wysyłania aplikacji, bo obecny jest zniechęcający (taleo). Raz przez to przebrnąłem, drugi raz nie będę tracił czasów ani nerwów. Myślicie, że jesteście tacy wielcy? Jak tak, to jesteście w błędzie. Jest wystarczająco dużo ofert, gdzie łatwo składa się aplikacje. Istnieje sporo naprawdę przyjaznych systemów i nie trzeba się męczyć z waszym. Jeśli to ma być takie upokorzenie kandydata na starcie, to kij wam w oko!

qlk
@Radosław

He, he, też sobie odpuściłem aplikowanie. Mój czas jest zbyt cenny, żebym go tracił na takie zabawy.

dd
@Radosław

widać, że skutecznie odsiewa to przygłupów.

Zainteresowana

Czy taka cisza na forum jest wynikiem dobrej pracy?

Joanna

@qlk, na czym polega ten system? Czy zabiera aplikującym bardzo dużo czasu, jest skomplikowany? @ptrk, rozumiem, że możesz być niezadowolny z faktu, że nikt nie poinformował Cię o wyniku rekrutacji. Czy możesz jednak powiedzieć coś więcej na temat swojej rekrutacji? Jaka atmosfera panowała na rozmowie?

Paula
@Joanna

Hej. Byłam dziś na rozmowie, atmosfera luźna, pytania standardowe, krótko po angielsku

Tymoteusz

Może dla niektórych jest bez znaczenia czy firma ma pozycję na rynku ale dla mnie to powód do satysfakcji. Dobrze się pracuje z fajnymi ludźmi.

Joanna

@Gość - dobrze słyszeć, że firma zapewnia szeroki wachlarz benefitów dla swoich pracowników. A czy mógłbyś opisać jak wygląda proces rekrutacyjny prowadzony przez Mercer Polska? W sieci pojawiło się klika ofert pracy, między innymi na stanowisko "Marketing Specialist" - jakich pytań można się spodziewać na rozmowie kwalifikacyjnej? Czy masz może rady dla przyszłych kandydatów?

Wańka

Mercer to firma o światowej pozycji więc sam fakt powinien dawać miłe odczucia.

Wkurzona

Jeśli lubisz i chcesz pracować nawet na urlopie non stop. Polecam!

Zostaw merytoryczną opinię o Mercer (Polska) sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Mercer (Polska) sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Mercer (Polska) sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 18.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Mercer (Polska) sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Mercer (Polska) sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Mercer (Polska) sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Mercer (Polska) sp. z o.o.