Formika Sp. z o.o.

Opinie o Formika Sp. z o.o.

Pepe

Ktoś wie od kiedy byłoby zatrudnienie na stanowisku: spec. wsparcia sprzedaży z niemieckim? Od stycznia czy jakoś później? Zastanawiam się jak to będzie wyglądało, bo ogłoszenie jeszcze świeże, więc może bym zaaplikował, kwestia czy tu rekrutacje szybko idą czy nie, bo do końca stycznia mam u siebie jeszcze robotę, więc się zastanawiam jak tu schodzi z rekrutacją??

Pepe
@Pepe

i ile u was etapów mają rekrutacje zazwyczaj?

qqq
@Pepe

Ogłoszenie jest nowe. Proszę aplikować jak najszybciej. Etapy są różne, w zależności od stanowiska :) zależy też od ilości zgłoszeń

Kos
@qqq

a czy na to konkretne stanowisko będą przeprowadzane jakieś testy czy coś w tym stylu? jak się przygotować na rozmowę?

@Pepe

Aplikuj już teraz i na rozmowie pewnie padnie pytanie "od kiedy mógłby pan zacząć" i wtedy wyjaśnisz sytuację. Raczej większość firm się liczy z tym, że ludzie mają swoje okresy wypowiedzenia, a będą widzieli w CV, że pracujesz obecnie w innej firmie.

@Pepe

Na biurowe stanowiska zazwyczaj 2, z tego co się orientuję. Więc i tak chwilę to może potrwać.

Tolus

ja też śle cv, zobaczymy czy się odezwą..

Tolus

a tak średnio to w jakim czasie odpowiadają po aplikacji?? ile się czeka?

roki
@Tolus

dowiesz się w swoim czasie, no wydaje mi się, że trudno to wskazać jednoznacznie, bo nie wiesz ilu kandydatów im cefałkę prześle :)

Kopek

Prawdą jest że są darmowe zorganizowane busy na dojazd do pracy??

ator
@Kopek

jeżeli tak, to skąd konkretnie dojeżdżają?

ator
@Kopek

byłbym wdzięczny za info, jeśli ktoś wie co i jak

rerek
@Kopek

skąd takie busy jak są w ogóle ?

ElComandor
@rerek

"Dowozimy pracowników autobusem z kierunku Warszawy (Warszawa Zachodnia – Formika)" Macie. Info z ogłoszenia na operatora.

Halina
@ElComandor

To ich firmowy bus? Zatrudniają kierowców czy to z jakiejś firmy zewnętrznej byłoby wynajmowane?

roki
@ElComandor

no wszystko jest podane, tylko się szukać nie chce..

Cash

Jaki system zmian pracuje w firmie?

ess
@Cash

4 brygady

Jarosław
@ess

O to ciężko jak czterobrygadówka. A jeśli chodzi o akord to można tak robić czy praca w normalnym trybie?

@Jarosław

czym jest praca na akord? przepraszam ale dopiero kończę szkołę i jeszcze nie znam takich określeń...

ano
@Fran

a nie możesz sobie wygooglować?

ano
@Fran

nie wiem jakie to ma znaczenie, ale no na akord, czyli na ilość zrobionej roboty

@ano

w sensie na ilość godzin które się było w pracy czy konkretnie ilość pracy jaką się wykonało?

@ano

przepraszam, że tak wypytuje ale sprzeczne informacje znalazłem w necie i fajnie jakby pracownik mi to wytłumaczył

@ano

no i w ogóle to czy tutaj jest coś takiego czy inaczej macie płacone to podstawowa kwestia?

orzeł
@Fran

z tego co zrozumiałem to gość ci po prostu wyjaśnił pojęcie i tyle, weźże zapytaj kolegi niech ci wytłumaczy jak dalej nie rozumiesz, a nie tu pytasz o takie oczywistości..

Hejs

Świat zwariował Rotmistrz został operacyjnym mistrz improwizacji który nie sprostał wyzwaniom stawianym w zapewnieniu jakości dziś jest operacyjnym dyrektorem to niesamowite.Brawo jak wiesz gdzie i komu(usunięte przez administratora)to się (usunięte przez administratora)mówią . Plus taki ze blondyna z powrotem będzie kierowniczki (usunięte przez administratora)i się tam poprawi

skrzat

Mam takie pytanie, czy macie tu coś na święta?? Czy raczej nie bardzo?

nówka
@skrzat

słyszałam od znajomego że coś było ale czy w tym roku będzie to nie wiem myśle że powinni jakąś integracje mieć czy coś

xero
@skrzat

powiem ci jakiś czas temu pracowałem i wtedy coś na święta było dodatkowo ale nie pamietam już czy to były bony czy kasa, jak w tym roku będą mieć to nie wiem ale kiedyś były dodatki świąteczne na 100%

vvvv

tak, fundusze na święta. Wypłacane

@vvvv

no to spoko, zawsze coś wpadnie, a to każdemu pracownikowi przysługuje?

@skrzat

raczej nie robi sie podziałów..,

@skrzat

chociaż od stażu pracy może też zalezeć

vvvv
@ćma

zależy od dochodów, później dzielone na gospodarstwo domowe. Nie od stażu

@vvvv

czyli tak to jest ustalone, dzięki wielkie za odpowiedź

@vvvv

odwrotnie proporcjonalne do dochodów? sory dopytuje bo się nie znam na tym a to w wielu firmach podobnie funkcjonuje z tego co sie orientuje

@vvvv

w ogłoszeniu było coś chyba o paczkach świątecznych, prawda to? dostajecie jako pracownicy czy raczej dla dzieci to jest?

Rajdowiec
@Tolus

Teraz to i tak bez roznicy

batman

Ktoś wie jak działa ten Program Poleceń? Jestem tu nowy i w sumie zastanawiam się czy już mógłbym kogoś polecić?

dorek

masz wszystko na stronie

dorek
@batman

tam jest jasno określone kto, kogo i jak może polecić, także no posprawdzaj sobie, ale pewnie mógłbyś, ja osobiście nie korzystałem z tego, więc nie wiem do końca jak to funkcjonuje

@batman

Pytanie - jak bardzo nowy?

@batman

Bo jednak nie wydaje mi się, żeby ktoś, kto ledwie zaczął pracować, już był w pozycji, żeby sprowadzać nowych ludzi do pracy. Myślę, że najpierw trzeba coś przepracować, okres próbny conajmniej

@batman

Ale przyznam, że nigdy się w ten temat nie zagłębiałem

Info
@Bronson

To idź do HR, niech ci wytłumaczą

@Info

Wiesz co, zważywszy na to, że tu już nie pracuję, to jakoś mi nie po drodze ;)

batman
@Info

no chyba najlepiej tak zrobić, bo tu nie dostanę szczegółów z tego co widzę

Kamienny
@batman

To nie ma tutaj nikogo kto wie?

nówka
@Kamienny

jak widać jak narazie nie....

Szerm asz

Agnieszka dolineo odpaliła to już wcale dziewczyny z HR telefonu nie będą odbierać . Aplikacja wszystko zastąpi na wszystko odpowie.

form

Jakieś opinie o kontroli jakości w Formice?

mrożon
@form

A co byś chciał wiedzieć konkretniej?

@mrożon

No przede wszystkim to jak się pracuje w tym dziale

@mrożon

Jakie warunki, jaka atmosfera

kj
@form

najbardziej niedoceniony dział w firmie. traktowany jak niepotrzebne piąte koło u wozu zarówno ze strony pracowników produkcji, biura jak i kadry zarządzającej.

KarlWan

ktoś podpowie o co chodzi z tą mapką z lokalizacjami w różnych krajach na stronie internetowej formiki?

KarlWan
@KarlWan

to są jakieś miejsca dla których produkują czy ich oddziały za granicą, czy co?

@KarlWan

mapa? jaka mapa? gdzie dokladnie na tej stronce?

@nxt

na stronie wchodzisz inf o firmie, nasze lokalizacje i tam masz mapki

@biszop

Sprawdzilem i mamy sprawe jasna- po prostu rozmieszczenie oddziałów na mapie europy

vvv
@nxt

To nie są oddziały. Formika jest jedna jako drukarnia to mapka, gdzie działamy. Gdzie prowadzona jest dystrybucja

@vvv

dzięki wyprowadziłeś z błędu

Axl

Hej, mają obecnie ofertę na grafika i piszą, że wymagają umiejętności pracy pod presją czasu, jak tu z tym jest? Często się zdarzają takie stresowe sytuacje?

@Axl

Różnie. Zależy od projektów, które akurat wpadają. Może być tak, że przez miesiąc jest luźniej, normlane czasy realizacji a tydzień taki, że ledwo się wyrabiasz. Nie da się tego jednoznacznie opisać. Na pewno nie możesz się rozpłakać i wyjść jak jest więcej pracy

fotek
@Axl

praca pod presją czasu nie zawsze musi wiązać się ze stresem, ale np. jak gonią terminy albo ustalasz, że coś masz zrobić na konkretną datę, to to trzeba zrobić, więc może dlatego to tak ważne, by umieć sobie poradzić z różnym natłokiem obowiązków, tak się domyślam

@aaaa

okej, rozumiem, a jak tak osobiście to czujecie? jest stresująco czy raczej taka pozytywna w miarę presja?

@fotek

znaczy no wiadomo, raczej nie zamierzam wyjść w trakcie pracy i się rozpłakać, no ale jednak postanowiłem że w następnej pracy będę sobie bardziej cenić swój komfort psychiczny dlatego wolę się dopytać o takie sprawy

@Axl

Jesli chodzi o komfort i atmosferę to jest wzorowa. Nie mam zastrzeżeń

@aaaa

to dobrze wiedzieć, a jeśli mogę zapytać, długo tu pracujesz? nie ukrywam, że szukam czegoś na dłużej i tak się zastanawiam czy jest szansa na dłuższą współpracę?

pracuję 3 lata

lotek
@Axl

mysle, ze to sie po prostu wiąże z terminami i nie zawsze są one odległe...

bakuś

jak wygląda kwestia dojazdów są jakieś busy pracownicze?

dario
@bakuś

jak byłem jakis czas temu na rozmowie, to właśnie wspominali że mają dojazd dla pracowników, natomiast szczegółów nie znam czy trzeba spełniać jakieś wymagania, czy mają jakąś strefę kilometrową w której się poruszają

@dario

hmm, okej. dzięki.

@dario

może ktoś inny się orientuje?

@bakuś

tez nad tym sie zastanawialem i dowiedzialem sie ze sa.. ktos potwierdzi z pracownikow?

@nxt

tak są busy i dowożą pracowników, na rozmowie się spytajcie to będziecie mieli jasność

cccc
@nxt

jest dojazd busem z Raszyna chyba czy Nadarzyna, z zachodniego na 100%. Dojazd bezpłatny

szkoleniowiec

czy może ktoś się orientuje, jak wyglądają szkolenia? w jakich dziedzinach one są i jak się na nie można wpisywać?

@szkoleniowiec

Wejdź sobie na ich stronę w zakładkę Kariera i później w Szkolenia, tam wszystko masz opisane. Sam jestem dopiero kandydatem, ale znalazłem tam wyczerpujące informacje na ten temat.

szkoleniowiec
@Axl

ok dzięki, poczytam, choć liczyłem na jakieś informacje bezpośrednio od pracowników

Hmpf
@szkoleniowiec

Zawsze możesz w takim razie skiknąć się pod zakład i powypytywać. Skoro wszystko jest opisane w internecie, to co zmieni to, że daną informację przekaże ci pracownik? Nie zrozum mnie źle, ale udzielanie się na forum nie jest koncertem życzeń, to czy ktoś zechce odpowiedzieć, to już jego własna sprawa i nie można liczyć z góry na to, że ktoś poświęci swój czas i będzie opisywał własnymi słowami to, co możesz z łatwością poczytać w internecie. Żeby nie było, to nie jest żaden atak z mojej strony.

Shark
@Hmpf

Od razu widać że pytania i odpowiedzi piszę ta sama osoba bądź grupa osób z HR :-) Cyrk na wrotkach ....

@Shark

zastanawiające ale chyba im by się nie chciało tak bawić w wpisy mają lepsze rzeczy do roboty. studenciaki jak robaki szukają pracy piszą gdzie się da żeby cokolwiek się dowiedzieć

graf

Jakie macie opinie na temat pracy grafika?

@graf

W ogłoszeniu pisze o mile widzialnym doświadczeniu w studiu CTP. Bardzo zwracają na to uwagę?

Aaa
@graf

Zależy. Jak pokażesz umiejętności graficzne na dobrym poziomie to nie ma większego znaczenia.

@graf

Skoro jest oznaczone jako mile widziane, to nikt nie będzie cię rozliczał, jeśli go nie masz

@graf

Natomiast jak znajdzie się ktoś z doświadczeniem, to zapewne ma nieco większą szansę niż ty.

@Aaa

Ale tak jak wyżej - wszystko zależy od umiejętności

@lenon

A jak myślisz, jakie umiejętności są najważniejsze?

@lenon

Zależy mi na tej pracy i się nad tym zastanawiam

...
@graf

To po prostu złóż cv i zobacz czy cie zaproszą na rozmowę, świat się nie zawali...

@...

Okej, wyślę dzisiaj cv i zobaczę kiedy zadzwonią (o ile wgl) i dopytam o ten temat. Dzięki

Honorata
@...

Długo trzeba czekać na odzew? Ty długo czekałeś?

@Honorata

ja nie długo, dwa tygodnie załatwienie wszystkiego jakoś zajęło, więc dla mnie spoko

@Honorata

w sumie to myślę że raczej sie to nie zmieniło, bo w sumie czemu miałyby sie zmieniać takie podstawy, a co szukają kogoś?

@woop

No mogłoby, bo to nie jest jakaś kwestia stała i nieruchoma. Na takie rzeczy wiele czynników może mieć wpływ

praktykant
@woop

właśnie raczej ofert nie ma na to stanowisko, a przyjmujecie tu na praktyki czy staże? bo byłbym zainteresowany

monk
@praktykant

to chyba najlepiej ci będzie dopytać w rekrutacji bezpośrednio

chochlik

powiedzcie proszę jak ogólnie wygląda praca pomocnika drukarza? coś specjalnego trzeba umieć, ciężko się wdrożyć?

Rem
@chochlik

Musisz mieć przede wszystkim doświadczenie na podobnym stanowisku. Dobrze patrzą, jak masz obcykaną technologię druku fleksograficznego. to chyba takie główne kwestie.

Rem
@chochlik

A jak z wdrożeniem, to już zależy od pojętności ucznia ;) jak słuchasz i poświęcasz uwagę na to, co ktoś chce ci przekazać i jesteś skupiony i przede wszystkim chcesz się szybko nauczyć, to nie powinno być problemu

@Rem

To jeszcze mam pytanie czy podczas wdrożenia tutaj nie ma jakiejś presji, żeby szybko zacząć ogarniać, czy coś takiego? Nie lubię takich stresowych sytuacji i wolałbym mieć spokojnie czas na nauczenie się wszystkiego. Co prawda na trochę inne stanowisko chcę iść, ale pytam ogólnie o atmosferę w firmie pod tym względem

grek
@Axl

myśle że nie powinieneś się stresować, ale no wiadomo im szybciej załapiesz tym lepiej, zadawaj pytania żebyś wiedział a nie potem dopytywał po 15 razy i bedzie spoko

Firma Formika Sp. z o.o. szukała pracownika na Laborant. Czy ktoś może był tam zatrudniony i opowie o swoich doświadczeniach?

woop

ja laborantem nie jestem akurat, ale jestem zatrudniony, conieco moge poopowiadać tylko co chcesz wiedzieć mi powiedz najpierw

@woop

No raczej chce wiedzieć coś o stanowisku laboranta, więc to, że poopowiadasz mu o swoim chyba niewiele pomoże

@woop

Poza tym, adminowi forum chyba mało ta informacja do czegokolwiek potrzebna...no chyba, że chce się gość przebranżowić

Marx

Zwolnili parę osób wczoraj?

Mon
@Marx

Tak , co najmniej 10 osób .

agre

Może 2000 od razu. To nie licytacja, albo miejsce na plotki, jak nie ma się pewnych info to po co pisać

Cechowski
@agre

No w sumie bez jednego zera się zgadza ???? Same fakty , a to dopiero początek

Na stronie internetowej GoWork.pl w zakładce oferty pracy jest oferta pracy na stanowisko Magazynier. Czy ktoś z Was jest zainteresowany takim stanowiskiem?

jaro

nie widzę takiej oferty, możecie uściślić gdzie ją znaleźć? byłbym zainteresowany

rokitnik

Znalazł ktoś może ofertę?

rokitnik

Na stronie widzę inne, ale na magazyniera akurat nie, a na tym by mi najbardziej zależało

@jaro

Znajdzie się coś może podobnego?

koala
@jaro

ja też niestety nie widzę, a już druga osoba o tym tutaj pisze, może mi ktoś powiedzieć gdzie szukacie tych ofert?

koala
@jaro

bo jak widać coś mi to nie wychodzi, a też szukam pracy na magazynie lub coś zbliżonego

locoo
@koala

jak nie ma ofert to nie szukają, proste. we wszystko co ktoś tu napisze wierzycie?

Marcz

Małe sprostowanie. Tych długoletnich pracowników jest coraz mniej. Wiele kluczowych osób odeszło przez ostatnie dwa lata, ponieważ zostały zajechane i fizycznie i psychicznie. Także w Formice nie jest wcale tak pięknie. W ogłoszeniach napisane że szukają pracowników w związku z rozwojem firmy a w większość dlatego, że ludzie mają dość i rzucają papierami.

Firma prezentuje się na pierwszy rzut oka bardzo dobrze , niestety po chwili okazuje się że nie jest to fajna firma . Zarobki są bardzo przeciętne . Zatrudnienie niepewne , lubią robić niespodzianki ( rotacja spora jak na takie 'wspaniałe' miejsce ). Większość kadry tylko symuluje zarządzanie i raczej nie są pomocni . Jeżeli mają możliwość coś obciąć z niewiadomych powodów to chętnie to robią . Na plus są ludzie , przynajmniej większość . Raczej odradzam tą wątpliwą przyjemność pracy u tego pracodawcy , jest dużo bardziej życzliwych miejsc .

Marrk

Zgadzam się w 100% pracowałem w tej firmie. Życzliwosc tylko z pozoru. Obietnice które nigdy nie dochodzą do skutku.

pytam

Pytanie, bo na stronie internetowej mają dużo wystawionych ogłoszeń, a na pracuj pl widzę tylko jedno, nie wiecie czy te z ich stronki są aktualne?

rybitwy
@pytam

powinny być te najbardziej aktualne na stronie raczej

qas
@pytam

najlepiej to przedzwonić i zapytać, albo wysłać maila, wtedy będzie wiadomo na 100%

Jarosław
@qas

Aty pracujesz w firmie? Możesz powiedzieć jakie warunki dają na magazynie? Trzeba mieć uprawnienia na wózki czy bez tego można aplikować?

jaro
@Jarosław

a jest w ogóle oferta pracy na magazyn?

@jaro

Ja nie widziałem, a też chciałem aplikować

Miki

Ty masz uprawnienia?

locoo
@Jarosław

aplikować możesz, jak będą bardzo potrzebować to przyjmą, ale na pewno pierwszeństwo mają osoby z uprawnieniami

Zostaw merytoryczną opinię o Formika Sp. z o.o. - Parzniew

• Jak się pracuje w Formika Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Formika Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 83.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Formika Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 43, z czego 7 to opinie pozytywne, 13 to opinie negatywne, a 23 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Formika Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Formika Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Formika Sp. z o.o.