Opinie o Polska Ceramika Ogniotrwała "Żarów" S.A. w Żarów

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Polska Ceramika Ogniotrwała "Żarów" S.A.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do pracy w Polska Ceramika Ogniotrwała "Żarów" S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Materiały budowlane - produkcja wyrobów ogniotrwałych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Polska Ceramika Ogniotrwała "Żarów" S.A. w Żarów

ZERO SZACUNKU

hejlo
@pracownik

to zależy do kogo się trafi, bo są różni przełożeni

szarak

Witam wszystkich, polecam wam firmę PCO S.A.. PCO S.A. jest solidną firmą o stabilnej pozycji, która prężnie się rozwija i ma jasne zasady działania.Jeśli myślisz czy rozpocząć tam pracę albo może wybierasz się na rozmowę kwalifikacyjną to chcę powiedzieć, że warto.

heilo
@szarak

tu jest sedno. jeżeli chcesz rozpocząć jakąkolwiek pracę to znaczy na przykład swoją pierwszą to warto bo można się nauczyć trochę o życiu zawodowym i tak dalej, ale z doświadczeniem lepiej iść po lepsze pieniądze do większych firm w okolicy

volo

Witajcie, ciekawe jest to, ze Firma mocno otworzyła się na kandydatów. I jeżeli ktoś jest zainteresowany praca to wcześniej może przyjść na spotkanie, na którym zobaczy zakład pracy i główna zadania jakie się wykonuje. I wtedy można podjąć decyzję czy chę tam pracować czy nie.

@volo

tam się fajnie pracuje, ale jak się pracuje krótko, bo na dłużej to się nie da. może młodzi tam dadzą radę, ale to też im na starość stawów wspułczuje

maniak

na produkcji dla operatorów praca bardzo ciężka i odpowiedzialna, codziennie do "przerzucenia" tony materiału i do tego trzeba to robić z głową a wynagrodzenia niestety nie są konkurencyjne :(

@maniak

racja, w żarowie jest dużo firm i w okolicy, ja zmieniam firmę co 6 miesięcy i w każdej dostaję więcej i po dwóch latach mam już 2x tyle co dwa lata temu. Ostatnio już trochę słabiej mi przyrosło, ale umiejętności zdobyte to i potem mi z pracą będzie luźno. w polskiej ceramice faktycznie jest praca ciężka i w lecie szczególnie się można strasznie napocić i ledwo się nie zejdzie jak się zrobi tyle ile każą i generalnie słyszałem od ludzi że nie ma na czym pracować, ale to zależy na jakim stanowisku

logo firmy Kierownik Budowy (1)
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
logo firmy PRACOWNIK SERWISU
logo firmy Technik obiektu - Konserwator budynków
Instalator-Service Sp. z o.o.

Czy firma potrzebuje ludzi? Warto starać się o pracę?

@Adam

Firma potrzebuje ludzi i warto się starać bo jest fajny socjal jak posiłki, karty sportowe, wiec dla młodego na początek jest super ale nie warto się tam szybko starać bo jak człowiek się coś nauczy to słabo jest doceniony finansowo, to lepiej pracowac tak samo caly czas. Jak sie robi wiecej niż trzeba to chyba nie ma wiecej pieniedzy. W innych firmach podwyżki są często jak się nawet stały poziom trzyma, a firm w żarowie jest trochę więc wybór duży

khoroshaya-oplata

chto BIEDRONKA, LIDL, TESCO platit luchshe, potomu chto, po krayney mere reyzy proizvodyatsya neskol'ko raz v god a rabota ne prikhodit, i v PCO bol'she raboty, i nichego podobnogo

Iwona

Czy ktoś jest zainteresowany pracą w Polska Ceramika Ogniotrwała "Żarów"? A może udało się Wam pomyślnie przejść proces rekrutacji i możecie podzielić się z nami informacjami na temat pracy w tym miejscu? @kadry, dziękuje za merytoryczną opinię. Na pewno okaże się ona pomocna dla użytkowników forum a w szczególności dla osób zainteresowanych pracą w tym miejscu.

Iwona

Czy ktoś ostatnio aplikował do Polska Ceramika Ogniotrwała "Żarów" i może nam krótko opisać przebieg rozmowy kwalifikacyjnej? @Junior Pracownik, dziękuje za merytoryczną opinię na temat pracy w firmie. Czy możesz powiedzieć coś na temat możliwości rozwoju? Czy dla pracowników organizowane są/były szkolenia, które mogą podnosić ich umiejętności i kwalifikacje zawodowe? Może uczestniczyłeś w jednym z nich i możesz nam powiedzieć coś na ten temat?

kadry
@Iwona

Odpowiadając na zapytania odnośnie rozmowy kwalifikacyjnej. Proces rekrutacyjny zależny jest od stanowiska na jaki aplikuje kandydat. Jeżeli mowa o pracowniku produkcyjnym proces wygląda następująco: Pierwszym etapem jest analiza cv, które wpływa do działu kadr. Następnie jest spotkanie rekrutacyjne z działem kadr oraz z kierownikiem odpowiedzialnym za obszar produkcyjny. Po rozmowie zapraszamy na zobaczenie jak wygląda zakład oraz jak wyglądają główne zadania na stanowisku pracy, aby obraz oferty pracy był spójny z naszymi wyobrażeniami. Do rozwoju pracownika podchodzimy indywidualnie. Raz w roku podczas oceny pracowniczej określane są potrzeby szkoleniowe. Organizujemy szkolenia z zakresu wózków widłowych, kursy spawalnicze, hydraulika siłowa, pneumatyczna, zarzadzanie czasem, negocjacje zakupowe. Każdy z pracownik ma możliwość rozwiazywania różnych problemów, stawiamy na samodzielność oraz kreatywność. Zapraszamy do zespołu.

Junior Pracownik

Witajcie pracuje w pco juz od 2 tyg plusy sa takie dofinansowania do roznych wycieczek pakiety.socjalne b. Dobra atmosfera w pracu zero stresu czasem nadzwigac. Sie trzeba ale zarobki sa bardzo dobre jedyna wada ale to malutka to duzo pylu unoszacego sie na pietrach mlynow i warsztatu wyrobow nieformowalnych i oczywiscie zalezy tez na jaki system zmianowy sie dostac mozna jest. 1/2 zmiana 1/2/3 zmiana i czterobrygadowka polecam zadzwonic upewnic sie i przekonac sie na wlasne.oczy ja jestem zadowolony ;)

Iwona

Nawet jeżeli pracownicy Polska Ceramika Ogniotrwała "Żarów" pozytywnie postrzegają tę firmę jako swojego pracodawcę, to i tak ze względu na osoby poszukujące aktualnych informacji o niej, powinni być na tym forum aktywni. Ten wątek nie zbiera wyłącznie negatywów wynikających ze współpracy z tym pracodawcą, ale wszystkie merytoryczne i rzetelne opinie o nim.

Darek Daniel albo jakoś tak

Mówią, że jest rynek pracownika, ale ludzie tu pracują, przychodzą i są zadowoleni. Z kadrą kierowniczą da się dogadać i jest w miarę jasny podział obowiązków. Każdy wie co robi, nad czym pracuje i jeszcze ostatnio doszło sporo fajnych dodatków pozapłacowych. Jest fajna stołówka i remontowano i sprzątane. Patrząc na dół to pewnie dlatego od dwóch lat nie ma negatywnych opinii, bo jest dużo lepiej i nie ma na co narzekać porównując inne firmy. Płacowo chyba podobnie, ale atmosfera jest fajna.

Iwona

Jeżeli zastanawiacie się również nad tym, jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna w Polskiej Ceramice Ogniotrwałej "Żarów" S.A. możecie znaleźć relację jednej z nich na naszej stronie, w zakładce rozmowy kwalifikacyjne.

Iwona

Obecnie firma osób na stanowisko Młodszy Technolog w Dziale Technologii i Rozwoju. Śledzicie aktywne oferty pracy? Zamierzacie aplikować?

Mirek

Widzę że Polska Ceramika Ogniotrwała ma wszystko w porządku z opiniami tutaj na forum i widzę, że dominują opinie takie, że pensje są dobre, praca jest dość oryginalna, atmosfera też wydaje się bardzo porządna, no naprawdę ja się tam bardzo cieszę.

roman

Witam słyszałem że przyjmują na prasy i inne stanowiska za 2100 brutto . Czy to prawda czywarto skladać podanie .Dzieki.

olo

Syf, kiła mogiła

odp

W tej firmie tak jak niestety w co poniektórych innych firmach jak szukają 1 pracownika na specjaistyczne stanowisko, to zamieszczają kilka ogłoszeń (przykładowo: Technolog, Inżynier, Specjalista ceramik) i masz wrażenie, że szukają kilku, a faktycznie 1 pracownika szukają. Bo półgłówki myślą, że jak nazwą to samo stanowisko na 20 sposobów to zwiększąsięim szanse na znalezienie pracownika. Jak chcą sobie zwiększyć szanse na znalezienie pracownika to niech zwiększą oferowane zarobki do stawek rynkowych. A na specjalistyczne stanowiska niech się zdecydują czy szukają idioty czy fachowca, a nie że szukają idioty i fachowca w jednym bo sobie tak jakiś kretyn na górze wymyślił, co mu mózg zlasowało dawno temu. Bo on chciałby fachowca, żeby się znał, jednocześnie fachowiec, żeby robił rzetelnie swą pracę i jednocześnie na odpierdziel robił (jedno z drugim się wyklucza). Na zwykłe produkcyjne stanowiska owszem bywa, że jest 1 stanowisko z ogłoszeń, a faktycznie na to stanowisko chcą przyjąć kilka osób.

W laboratorium tej firmy jak i w całej firmie najprawdopodobniej jest jedna wielka patologia i lepiej to omijać z daleka. Od długiego czasu co jakiś czas szukają kontstruktora i znaleźć nie mogą. W tej firmie jest rekrutacja stała na: kontruktora, automatyka, wsadowego wyrobów ogniotrwałych, specjaliste ds. modernizacji produkcji (tak stary i zacofany technologicznie zakład, że jest co modernizować - a nie lepiej wszystko wymienić na nowe?), slusarza,tokarza. Ciągłą rekrutacja świadczy o tym że albo ta firma się tak ciągle rozwija, że nie nadąrzają z zatrudnieniem ludzi (do tej poryby mieli już kilka tysięcy pracowników...), albo że tak wszyscy uciekają z tamtąd i nikt nie chce tam robić. Zresztą sami sprawdzcie, że te ogłoszenia to już są stałymi ofertami pracy.

pitek

witam, czy warto interesować się ofertą na kierownika laboratorium, jaka może być stawka na początek

who
@pitek

Nie warto wysyłać na kierownika laboratorium. Ta firma szuka Inżynieróœ a minimalną pensję (zaprzeczy łamu anomalia we wpisie z 21-08). A niedawno było ogłoszenie, że szukają Inżynbiera Automatyka i stawka była 1680. Teraz ostatnio pojawiło sie ze stawką 2000 brutto oczywiście a nie netto:) Kierownik labu podobnie u nich zarobi. A teraz pomyśl sobie, że jesteś tym kierownikiem labu i zastanów się jakich masz pracowników w dziale. Zgraja tłuków nie znających się na chemii. Zwolni ci się ktoś z zespołu to każą ci znaleźć kogoś na miejsce tej osoby za minimalkę. Pomyśl co za fachowiec przyjdzie za te pieniądze. Chcesz stanąć w sytuacji, że jesteś Managerem, a nie ma kto u ciebie robić w dziale? Pojawia się jakikolwiek problem z analizami w labie czy z jakoscią na produkcji to w całej firmie nie ma kompetentnych osób (w labie pracują za minimalkę to kompetentni nie przyjmą takich ofert pracy i uciekną to na swoich pracowników nie masz co liczyć) i ty jesteś jedyną osobą, która się na czym kolwiek i masz wszystko na głowie: laboratorium, produkcje jak są problemy jakościowe. A jak byś znalazł kogoś kompetentego do swojego zespołu to jak każdy fachowiec się ceni, a szefostwo firmy powie ci że za minimalkę masz go zatrudnić, bo jak nie to cię zwolnią. Dobry pracownik ci tam nie przyjdzie będziesz miał pod sobą bandę ludzi nie mających pojecia o pracy laboratoryjnej. Czy zależy ci na takiej pracy, żeby za grosze samemu tyrać i szukac ludzi za jeszcze większe grosze. W tej firmie nie szanuje się specjalistów, Tam fachowcóœ mają za nic.

nick

Lepiej tam nie idź do tej firmy. Zastanów się czemu zakończyłą się współpraca z poprzednią kadrową w tej firmie. Takie pytanie nawet zadaj im na rozmowie kwalifikacyjnej. Jeżeli satysfakcjonuje ciebie praca polegająca na poszukiwaniu żulików i meneli co przyjdą tyrać za minimalkę to możesztam iść. Jeżeli satysfakcjonuje ciebie praca polegająca na poszukiwaniu INŻYNIERÓW do PCO za PENSJĘ MINIMALNĄ (Tak minimalną pensję oferuję sie inżynierom w pco, to nie żart tam tyle oferują inżynierom...) to idź tam. Ale jeżeli jestes prawdziwą kadrową umiejącą wyszukiwać specjalistów ludzi zangażowanych do pracy i chcącą oferować swoim pracownikom w zamian za ich kompetencje, zaangażowanie w pracę godziwe wynagrodzenie to w PCO tego nie ma. Tam się szuka ludzi za przysłowiową miskę ryżu. Jeżeli sprawia ci satysfakcję traktowanie ludzi często lepiej wyedukowanych od ciebie jak zwykłych śmieci to możesz śmiało tam iść robić zawrotną karierę. W tej firmie potrzebują na takich stanowiskach ludzi którzy będą mieli wszystkich pracowników za nic, za zwykłych śmieci.

Zostaw merytoryczną opinię o Polska Ceramika Ogniotrwała "Żarów" S.A. - Żarów

• Jak się pracuje w Polska Ceramika Ogniotrwała "Żarów" S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Polska Ceramika Ogniotrwała "Żarów" S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Polska Ceramika Ogniotrwała "Żarów" S.A.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Polska Ceramika Ogniotrwała "Żarów" S.A.?

Kandydaci do pracy w Polska Ceramika Ogniotrwała "Żarów" S.A. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Polska Ceramika Ogniotrwała "Żarów" S.A.