L² – Language Consulting Sp. z o.o.

Opinie o L² – Language Consulting Sp. z o.o.

L² - Language Consulting

Drodzy lektorzy, Chcieliśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy uczestniczyli w ostatnim szkoleniu dla lektorów dotyczącym nauczania wymowy oraz poprawnego planowania lekcji. Następne szkolenie będzie organizowane w maju 2020. Propozycje tematów, które by Państwa interesowały prosimy zgłaszać bezpośrednio do biura. Szczegóły dotyczące następnego szkolenia wyślemy Państwu dwa tygodnie przed planowanym szkoleniem. Pozdrawiamy serdecznie, L² - Language Consulting Sp. z o.o.

Rosa

Pracuję w tej firmie ponad rok. Jestem bardzo zadowolona ze współpracy. Zespół jest zgrany i pomocny, a praca daje możliwość rozwoju.

Wiktoria
@Rosa

Super, dzięki za wpis. Właśnie rozglądam się za pracą i zależy mi na możliwości rozwoju. Czy L2 oferuje jakieś dodatkowe szkolenia?

Zespół L²-Language Consulting

Szanowna Pani/Szanowny Panie, w odpowiedzi na zamieszczoną opinią pragniemy poinformować, iż nasza firma nie praktykuje wysyłania wiadomości typu SPAM. Z uwagi na bardzo dużą liczbę kursów korzystamy z ogłoszeń zamieszczanych przez lektorów i kontaktujemy się z daną osobą w związku z poszczególnymi zajęciami. Jeśli nie jest Pani/Pan zainteresowana/y ofertami prosimy o kontakt z naszym Zespołem w celu uwzględnienia Pani/Pana prośby oraz uwag. Pozdrawiamy, Zespół L²-Language Consulting

Victor

fajna atmosfera, mili pracownicy, mój 3-miesięczny staż mi sie bardzo podobal i wiele się nauczyłem :)

Julia
@Victor

To znakomicie! W L2-Language Consulting byłeś na stażu, a tak się składa, że akurat potrzebuję informacji na jego temat. Powiedz mi, co to bardzo istotne, czy firma po jego odbyciu proponuje normalne zatrudnienie? Jest to realne?

Czy pracodawca podczas rozmowy kwalifikacyjnej w firmie L² – Language Consulting Sp. z o.o. na stanowisko Lektor języka angielskiego Łódź ul. Zbąszyńska bardziej zwracał uwagę na Twoje kompetencje twarde, czy miękkie? Jakie odniosłeś wrażenie? Daj znać innym, jakie cechy pracodawca ceni w kandydatach najbardziej.
warszawiak@onet.pl

(usunięte przez administratora)czyli krótka historia mojej pracy w L2. W tej firmie praca zasypuje Cię ze wszystkich stron, im więcej pracujesz tym więcej zadań ląduje na Twoim biurku. Pracodawca jeżeli tylko zobaczy u Ciebie trochę wolnych mocy przerobowych napewno dosypie nowych zadań. Wszystko jest na wczoraj, wszystko jest najważniejsze. (usunięte przez administratora) W tej firmie napewno nie będziesz cierpiał na brak pracy.(usunięte przez administratora)Do tego służy rozproszony system podtrzymywania Cię w stanie podwyższonej gotowości i ciągłego stresu. (usunięte przez administratora)

Academic Coordinator
@warszawiak@onet.pl

Drogi „warszawiaku”, drogi były Kolego z pracy, faktycznie L2 nie jest miejscem, w którym jedyne, co przeszkadza w pracy, to praca. Współpracowaliśmy zaledwie przez miesiąc i to wcale nie dlatego, że szefowa "napędzała Cię do ciągłej pracy" (przyznaj szczerze - czy zdarzyło Ci się pracować chociażby 1 minutę dłużej niż ustawowe 8 godzin?). Cały zespół L2 przez cały ten miesiąc włożył mnóstwo czasu i energii, by przybliżyć Ci procedury i sposób działania firmy. Wszyscy przyjęli Cię ciepło i służyli radą i pomocą. A Ty, zamiast tak ciężko pracować, jak piszesz, zostałeś przyłapany na obstawianiu zakładów sportowych w godzinach pracy ( dla zilustrowania swoich typów drużyn sportowych miałeś rozłożone na biurku monety, żeby trzymać rękę na pulsie - tak wielka jest "kontrola, kontrola i jeszcze raz kontrola" w tej firmie, że nie miałeś żadnych skrupułów, by w środku dnia pracy przy wszystkich swoich kolegach obstawiać mecze). Nie wspominam o tym, że całemu zespołowi dziwny wydawał się fakt, że w pierwszych tygodniach nowej pracy masz założone słuchawki. I wcale nie chodzi tutaj o zbawienną rolę muzyki w utrzymywaniu koncentracji, co jako szkoła wykorzystujemy w nauczaniu języków obcych. Ale w jaki sposób można chłonąć nowe środowisko, poznawać i uczyć się od zespołu zasad i sposobów reagowania na bieżące sytuacje w firmie ze słuchawkami na uszach? W obliczu ogromnego zaangażowania zespołu L2-Language Consulting i naszej odpowiedzialności w stosunku do klientów, lektorów, podwykonawców oraz koleżanek i kolegów z zespołu, Twoje zachowanie było kompletnie niesportowe i nie pasujące do ducha tej firmy. Dlatego podjąłeś jedyną słuszną decyzję, żeby odejść. Masz rację, to nie jest właściwe miejsce dla osób, którzy zwykłą pracę interpretują jako "podwyższoną gotowość i ciągły stres".

Julia

Masz oczywiście prawo do tego, by podzielać zdanie innych osób. Ale chyba każdy się ze mną zgodzi co do tego, że zawsze warto jest dodać coś od siebie. Czym zajmowałeś/zajmujesz się w strukturach L2-Language Consulting?

Słodki Lolo

Firma wspaniała ale szefowa beznadziejna Moje sugestie dla L2-Language Consulting: Dużo zmian

Antoni
@Słodki Lolo

Czy mógłbyś sprecyzować, co konkretnie masz na myśli oceniając kogoś w ten sposób? Twoja wypowiedź jest mało merytoryczna. Jeśli jakieś konkretne sytuacje wywołały Twój dyskomfort, to może zechciałbyś się nimi podzielić?

lektor

Płacą na czas, sporo kursów. Dobry pracodawca, polecam współpracę.

Anka

Słyszałam również o firmie sporo dobrego. Wiecie może czy rekrutują?

L² - Language Consulting
@Anka

Dzień dobry, prosimy o przesłanie aktualnego CV oraz informacji dotyczącej stanowiska, na które chciałaby Pani aplikować. Dane kontaktowe znajdzie Pani na naszej stronie internetowej www.language.com.pl Pozdrawiamy serdecznie, Zespół L² - Language Consulting Sp. z o.o.

lektorL2

jako lektor, który pracował w wielu szkołach językowych w warszawie muszę stwierdzić, że w branży szkoleń językowych na terenie warszawy większość pracodawców oferuje umowy zlecenia albo zatrudnia osoby prowadzące działalność gospodarczą. umowę o pracę ciężko znaleźć w szkoleniach. co do płatności: stawki porównywalne do innych na rynku. płatności faktycznie po 25tym, ale przynajmniej na czas co u innych się nie zawsze zdarza. ja ogólnie jestem zadowolona ze współpracy.

Maria

100% racji

Krystian

Jeśli znasz jakąś szkołę językową, która oferuje umowę o pracę to daj proszę znać (chętnie tam zaaplikuję). Jestem lektorem w Warszawie i jeszcze nigdy mi takiej formy współpracy nie zaoferowano. Termin płatności? Współpracowałem ze szkołą, w której termin płatności wynosił 35 dni! takie są realia na dzisiejszym rynku! Aby zapłacić komuś trzeba najpierw dostać money od innych, ale najwyraźniej nie wszyscy się w tym orientują. Taka ciekawostka - pracowałem kiedyś w windykacji i miałem za zadanie egzekwować płatności od największych gigantów w Polsce - to była również firma edukacyjna pracownicy też mieli pretensje, że muszą czekać na wypłatę... A ty Matinka (czy jak ci tam:))) pracowałaś na etacie w L2, że wiesz że nie mają umów i pracują dzieci??? Ukraińcy hmmm czy to nie brzmi trochę rasistowsko...?

Zgadzam się z przedmówcą. Pracuję w L2 od 2 lat i jestem zadowolona ze współpracy. Zawsze mogę liczyć na pomoc (np. przy doborze nowych materiałów na zajęcia, pomysłów na lekcje).

Kuba

Ja w L2 pracuje od kilku lat (lektor j.angielskiego). Poki co wspolpraca przebiegala bezproblemowo - kasa byla, ewentualne watpliwosci zawsze wyjasnione, mila atmosfera w biurze - tyle w temacie L2.

piterus

Ja mam i dobr i złe doświadczenia z tą firmą. Pracowałem ( a właściwie to brałem zlecenia bo jestem lektorem) kilkanaście lat temu od nich. Nigdy nie było problemów z płatnościami, choć słyszałem od innych lektorów ze mają problemy z l2. Nie wiem dlaczego mnie inaczej traktowali, może jakoś w kadrachwiedzieli, że jeżeli mnie tak potraktują to po prostu podziękuję, a inni lektorzy się nie szanują i pozwalają sobą pomiatać? Nie wiem. Kilka lat dla nichwykonywałem usługi. Problemem są stawki - marne. A teraz jeszcze coś co mi się nie podoba. Babk - metodyk wysłała mi smsa, że poszukują lektora. Znalazła moje ogłoszenie w internecie gdzie była jak wół podana stawka którą oczekuję - stawka dwukrotnie wyższa niż standardowo oferowana przez l2. Odpisałem, ze mozemy współpracować, jeżeli oczywiście stawka z ogłoszenia jest ok. Metodyczka mi odpisała bym przypomniał jakie było w ogłoszeniu - odpisałem grzecznie i podałem stawkę. I cisza - zadne dziękuję, to za dużo, albo po prostu dziękuję. Po prostu brak wychowania. Kiedyś miałem zajęcia w dużej renomowanej wszystkim znanej firmie notowanej na giełdzie i poleciłem im l2 - nie było zadnego dziękuję od l2. Jako początkujący lektor szybko zauwazyłem że praca dla nich się po prostu nie kalkuluje finansowo. Może dla studentów, albo dodatkowo dla etatowych nauczycieli którzy się nudzą. Moje sugestie dla L2-Language Consulting: zmienić stawki, które od 20 lat są zamrożone. Dziś co 10 lat na rynku średnia płaca się podwaja. Po drugie: postawić na jakośc a nie na bylejakośc przypadkowych lektorów z łapanki. Po trzecie - kultura. Lubię atmosferę w L2-Language Consulting za: nie miałem problemów z atmosferów bo co miesiąc przesyłałem fekturę - więc z atmnosferą nie miałem styczności.

L2 - Language Consulting
@piterus

Szanowny Panie piterus, dziękujemy za zamieszczenie opinii na temat naszej szkoły. Przykro nam z powodu zaistniałej sytuacji oraz że poczuł się Pan dotknięty. Z pewnością nie były to działania celowe, a brak odpowiedzi spowodowany był przeoczeniem lub natłokiem informacji zwrotnych. Jeśli chodzi o szczegóły dotyczące współpracy z lektorami (w tym stawki) to faktycznie nie zawsze jesteśmy w stanie je zapamiętać, jak zdążył Pan słusznie zauważyć, mimo zamieszczenia odpowiednich wpisów, w bardzo widocznym miejscu, dlatego też w celu uniknięcia nieporozumienia zawsze dążymy do wyjaśnienia bądź doprecyzowania odpowiednich informacji, jak też się stało w Pana przypadku. Zawsze podchodzimy profesjonalnie do swoich obowiązków i traktujemy naszych lektorów z szacunkiem, gdyż są dla nas bardzo ważni. Poza tym, wszystkie osoby rozpoczynające współpracę ze szkołą L2 – Language Consulting Sp. z o.o. są rekrutowane, a ich umiejętności skrupulatnie weryfikowane. A zatem nieprawdziwe są Pana uwagi „bylejakość przypadkowych lektorów” i „z łapanki”, w związku z tym proponowalibyśmy nie zamieszczać komentarzy, których treść nie jest zgodna z prawdą. Są to określenia dotkliwe zarówno dla naszej szkoły (pracy i profesjonalnego podejścia), jak i dla samych lektorów. Zawsze dbamy o najwyższą jakość i dobre relacje, zarówno z Klientami, jak i pracownikami. Jeśli chciałby Pan wyjaśnić jakąkolwiek wątpliwość lub otrzymać odpowiedź na nurtujące Pana pytania, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszą szkołą. Pozdrawiamy serdecznie, Zespół L2 – Language Consulting Sp. z o.o.

piterus
@L2 - Language Consulting

Odpowiedż jak na infolini - wodolejstwo. "Zawsze podchodzimy profesjonalnie do swoich obowiązków" - nikt nie jest zawsze profesjonalny. Powiedzieć coś tak jakby się nic nie powiedziało.

L2 - Language Consulting

Szanowna Pani, proponowalibyśmy nie zamieszczać informacji, które nie są zgodne z prawdą. Naszym lektorom zapewniamy materiały dydaktyczne oraz wsparcie metodyczne w przypadku każdego kursu. Testy poziomujące są przeprowadzane zgodnie z ustaleniami między stronami zainteresowanymi, natomiast kwestia przygotowania do zajęć leży po stronie lektora. Nieprzygotowanie świadczy o jego braku profesjonalizmu. Zawsze chętnie udzielamy informacji niezbędnych do poprowadzenia/rozpoczęcia kursu i wyjaśniamy ewentualne wątpliwości. Jeśli chciałaby Pani wyjaśnić którąkolwiek z poruszonych przez Panią kwestii, prosimy o bezpośredni kontakt ze szkołą. Z poważaniem, L2 - Language Consulting

Lidia

@wieloletni lektor, dziękuję za wyrażenie opinii na temat pracy w firmie L2-Language Consulting. Czy możesz poinformować użytkowników forum, jakie kwalifikacje należy posiadać, aby móc pracować w firmie L2-Language Consulting? Napisz proszę coś na ten temat. @kate92, jak ocenisz poziom wynagrodzeń lektorów w firmie L2-Language Consulting? Czy są to stawki zadowalające i konkurencyjne na rynku?

Miło czytać, że jesteście zadowoleni!!!

alkaa546

hahah nie wszyscy..

alkaa546

haha nie wszyscy

@Zainteresowany

oby tych zadowolonych było tu jak najwięcej!!! :)

lektorL2

jestem lektorem w L2 od ośmiu lat, pracowałam w innych szkołach na terenie Warszawy i z żadną nie współpracowałam tak długo właśnie dlatego, że atmosfera i organizacja w L2 bije inne szkoły. Zawsze można liczyć na pomoc account managerów i metodyków, wszystkie szkolenia są zorganizowane tak, że lektor wie kiedy, co i jak. Biblioteka - marzenie! mają masę materiałów z których można swobodnie korzystać. co do stawek: wszędzie w Warszawie są porównywalne i w większości zależą od umowy z firmą a nie od niechęci szkoły do dawania wyższych płac. Ja zawsze wszystko mam płacone na czas. ogólnie super

@lektorL2

hahaha no chyba ze sie jest na wyskokim stanowskiu.. tu nawet w rozmowie kwalifikacyjnej nie wiadomo o co chodzi tej babce...

@anonymous

na żadnym wysokim stanowisku - jestem lektorem. do tego bardzo zadowolonym z pracy w L2. ma rozmowie kwalifikacyjnej też nie miałam żadnych problemów. wszystko zrozumiałam. co więcej, już jako lektor, na pomoc metodyka, z którym miałam rozmowę mogę zawsze liczyć i dużo się od tej osoby uczę - trzeba po prostu chcieć.

Studentkapracująca

Pracowałam w firme L2 Language Consulting jako lektorka języka francuskiego, w ramach tej współpracy udzielałam kursów w dwóch różnych firmach. Byłam zawsze z raportem i podpisaniem rachunku na czas i zawsze dostawałam wypłatę w terminie. Doceniam również fakt, że kontakt z pracownikami firmy był zawsze szybki i bezproblemowy, odpowiedź na wszystkie moje maile przychodziły zawsze tego samego dnia, a przepływ informacji jak wiadomo bardzo ułatwia współpracę. Niedawno zrezygnowałam z tej pracy, ponieważ wyjechałam z Polski. Będąc już poza krajem poprosiłam o rekomendację w języku angielskim, i w przeciągu trzech godzin dostałam na maila piękną laurkę, którą przypnę do CV szukając kolejnej pracy. W moim przypadku współpraca z L2 była bardzo pozytywnym doświadczeniem.

kate92
@Studentkapracująca

miałam to samo - rekomendacje i zaświadczenia o zatrudnieniu wystawione w mig! kontakt z pracownikami bezproblemowy, atmosfera w pracy bardzo ok! ja również mam mega pozytywne doświadczenia z L2 :)

agnesss
@kate92

również polecam - atmosfera jest naprawdę super, z niczym nie ma problemu. wypłata zawsze na czas. stawki też są spoko no i najważniejsze jak dla mnie to to, że mają masę kursów, więc można naprawdę wybierać. najlepsza szkoła z jaką miałam okazję współpracować.

aurel

ja swoją zawsze dostaję na czas, generalnie jestem mocno zdziwiona jak czytam te komentarze, bo u mnie nic takiego nigdy nie miało miejsca... ja jestem bardzo zadowolona.

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa bardzo istotną rolę. Jak wygląda ten aspekt w L2-Language Consulting? Podzielcie się informacjami, wyrażając swoją opinię na ten temat!

paua

jest super! wszyscy są bardzo pomocni - wizyty w biurze to wielka przyjemność!

wieloletni lektor

większość kursów firmowych na terenie warszawy to zajęcia 60min lub 90min, więc nie powinno to dziwić. co do pracowników: ja mam tam jednego opiekuna od 4 lat a to, że ktoś się zmienia to chyba naturalne - nie dotyczy to tylko tej jednej szkoły. no i nie ma wpływu na organizację szkoleń, którą ja oceniam bardzo dobrze i bardzo polecam L2 jako pracodawcę!

Zostaw merytoryczną opinię o L² – Language Consulting Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w L² – Language Consulting Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy L² – Language Consulting Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 11.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w L² – Language Consulting Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 10, z czego 6 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

L² – Language Consulting Sp. z o.o.