Ikano Bank AB (publ) Spółka Akcyjna Oddział w Polsce

Opinie o Ikano Bank AB (publ) Spółka Akcyjna Oddział w Polsce

Królowa Margot

Rozmowa swoje, rzeczywistość swoje w dziale Customer Service jest gorzej niż w najgorszym call center, odbierasz tylko telefon za telefonm, rozmowy po półtorej minuty, w trakcie których wykonujesz wszystkie inne obowiązki. Dużo klientów Ikea jest zwyczajnie agresywnych, bo Ikea to nie sklep, to styl bycia, o czym można się było wielokrotnie przekonać maseczki covid, LGBT itp

@Królowa Margot

Oczywiście praca nie ma nic wspólnego z bankowością, nawet decyzje kredytowe wyglądają dość siermiężnie, więc doświadczenie w piciu kawy i jedzeniu, które tam można zdobyc nigdzie się nie przyda. Praca w CS polega na nieustanny podawaniu wysokości raty do spłaty, wysłuchiwaniu drących się klientów "że im się nie zgadza" (bo nowoczesność ikano polega na nie do informowaniu klienta, klienta nie otrzymuje harmonogramu) pisaniu potw zamkniecia kredytu. To jest BANKOWOŚĆ Ikano.

outsider
@Królowa Margot

To ja chcę tam pracować:) bo w mojej firmie nie ma kawy:). Obserwuję między innymi posty o tej firmie i widzę, że nic się nie zmienia w mentalności krytykanckiej. Otwórz swoją działalność i pochwal się jak twoi pracownicy spożywają posiłki :) bo z postów wynika że spożywanie posiłków czy dodatki stanowią największą bolączkę i problem. Jak ktoś jest zaangażowany w pracę, dba o życie prywatne to nie poświęca czasu na krytykę, tylko coś robi ze swoim życiem. Szczególnie w dzisiejszych, trudniejszych czasach. Ponadto każda praca ma swoją specyfikę, więc jeżeli ktoś się decyduje być w dziale X to logiczne, że praca inaczej będzie wyglądała jak w dziale Y. Dobry pracownik odnajdzie się w każdym dziale w różnych firmach, to oczywiste. Krytykować jest najprościej, na tym czy na innych forach. Każdy ma świadomość, że tylko ludzie sfrustrowani wylewają swoje żale anonimowo i nie mają odwagi lub nie potrafią porozmawiać o tym w firmie. Nie mają kontrargumentów takich jak coś co osiągnęli. Więc zamiast tracić czas na forum i próbować zniechęcać innych ludzi porozmawiaj ze swoją szefową/szefem to wówczas nie będzie zmarnowany czas. Moim zdaniem bank jest w porządku, mógłby tylko rozwinąć wachlarz swoich usług, a idealne firmy - oświecę - nie istnieją. Każdy pracujący człowiek tworzy miejsce pracy i to jak się w niej czuje zależy tylko od tego człowieka a nie od właściciela firmy.

mika
@outsider

Zannagazowanie w demontowanie prawdziwych opinii macie faktycznie duże.....

agsI
@mika

każdy ma prawo odpowiedzieć na słowa krytyki :) :) :) ja tam widzę większe zaangażowanie jednej osoby od czerwca, która podszywa się pod nieskończoną ilość użytkowników. a ludzie dalej pracują i są dalej zadowoleni, nikt nie zmienia pracy. bez odbioru.

Królowa Margot

Leo i Pracownik CS xD obrażają, zapluwają się pienią, po co?? Sami wydają opinię o pracodawcy i osobach, które tam pracują To jest właśnie prawdziwy obraz IKano Banku

Lopez

W Ikano pracuje sie ok. Jak jest praca to trzeba ja sprawnie wykonac i tyle ale nie jest ciezko. Do dyspozycji jest ekspres kawa jaka sie chce herbata tez. W poniedzialki sniadania we wtorek owoce w piatki ciastka jagodzianki itp. Stawka ok atmosfera w porzadku. Polecam.

Kkk
@Lopez

Praca polega na expresie, kawie i jedzeniu?.....gratuluję

mn
@Kkk

A Ty przeczytałaś odpowiedź ze zrozumieniem? czy na siłe bedziesz kreowac, że to słaby pracodawca?

@Kkk

Tak, praca w ikano polega na nieustannym jedzeniu i piciu FIKA. Po niektórych to nawet widać. w Ikano nie chodzi o dobrze wykonana pracę, to jest IDEOLOGIA podkreślam, do tego dość obłudna. W ideologii człowiek się nie liczy.

leo
@Królowa Margot

Ideologia jest stworzona przez człowieka i dla człowieka, brednie piszesz, jak mają takiego pracownika krytykanta jak ty to właśnie ty psujesz tą ideologię, lepiej zmień podejście bo jeszcze nikt negatywny nie osiągnął niczego pozytywnego

Królowa Margot I
@leo

szacun dla centrali, bo szybko reaguja :)) Dzięki, ze przyzajesz, ze nic nie osięgnęłam, bo pracowałam w Ikano

leo
@Królowa Margot I

to gratuluję zaangażowania, umiejętności, bystrości, myślenia, które pozwoliły Ci nic nie osiągnąć. brawo oby tak dalej :)

Były

Tragedia... Uciekać. Jakie ok? Widać że pisze menager bo ma problem z ludźmi. Co ktoś przychodzi zaraz ucieka. Procedury rozumiem ale żeby to jeszcze działało ???? ???? ???? ????

anda
@Były

haha typowe, jak nie wiadomo co odpisać to trzeba atakować że pisze manager. jak już miałby ktoś odpisywać to najszybciej HR i tym podobni, widzę że z doświadczeniem ktoś jest na bakier. Jakbyś miał doczynienia z managerami to byś wiedział że nie zajmują się odpowiedziami na posty frustratów bo szanują swój czas, który wolą poświęcić na dobrych współpracowników, szkoda słów

Firma Ikano Bank AB (publ) Spółka Akcyjna Oddział w Polsce szukała nowego pracownika na stanowisko Inspektor ds. Obsługi Klienta. Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej? Po jakim czasie dostałeś odpowiedź zwrotną?
Nowa

Fajny pracodawca! Rozmawiam ze znajomymi o ich doświadczeniach i uważam, ze w ikano jest ok. Wiadomo, to Bank, a nie OPP wiec jest dużo procedur i regulacji itp. Tak jak wszędzie, nikt nie jest idealny.

@Nowa

Żaden pracodawca to nie OPP, a skoro rozmawiasz ze znajomymi to musisz wiedzieć jakie odczucia mają pracownicy. Nie ma zadowolonych chyba że mówimy o nowych menagerach awansowanych w pandemii gdy reszta banku ma zamrożone pensje. Szczerze nie polecam, jak zastanawiam się czy się zatrudnić idź do POK w Ikea, pogadaj z nami. Wszyscy szukamy czegoś innego.

Worker
@Nowa

W ikano brakuje rozmowy na temat warunków pracy. Istnieje odgórny przykaz by wypowiadać się tylko dobrze. Osoby,które miały odmienne zdanie wyleciały. Praca jak praca 8 godzin i do domu. W Lidlu zarobisz więcej.

llll

A Ty wiesz, ze dostali kase? A skąd? Nie każda zmiana stanowiska wiąże się z podwyżką. Nie dla wszystkich liczy się tylko kasa. Jasne, fajnie jest dostac podwyżkę ale większośc pracowników ma świadomość, że sytuacja na rynku w czasie pandemii nie jest kolorowa. czytam Twoją wypowiedź i oczywiście rozumiem, że Ty jakbyś dostał awans na Managera to bez kasy odmawiasz :) śmieszne. Ludzie zacznijcie mysleć. Tworzycie tutaj jakąś sztuczną, na siłę oczerniającą pracodawcę grupę ludzi a. zwolnionych, b. nieudacznikow i leni niepotrafiących zmienić pracy. Pozdrawiam. osoba z zewnątrz.

Czy jest możliwość pracy w Ikano Bank GmbH Oddział w Polsce na część etatu?

Mika

Warunki współpracy można ustalić przed podpisaniem umowy. Wszystko zależy od miejsca w którym chcesz pracować, odpowiedniego zespołu

aawe

Tak, jest taka możliwość. Ikano to bardzo fajny pracodawca. Polecam!

Były pracownik Ikano Bank

Niestety nie polecam pracodawcy.(usunięte przez administratora)Pracy bardzo dużo, wymagania wysokie, zero wsparcia od przełożonych. Pieniądze... jeśli ktoś uważa, ze w tej firmie zarabia się dobre pieniądze czy to na stanowiskach managerskich czy doradców czy innych pracowników to przy zrobieniu ankiety na znanym portalu, określeniu obowiązków i wpisaniu zarobków, nazwy stanowiska pojawia się komunikat „czas zmienić prace”. Absolutnie zero pomocy ze strony menagerow dla pracowników - szczególnie dział sprzedaży. Dramat, dramat i jeszcze raz dramat. Nie radzę tracić czasu na ta organizacje. Ani się nic nie nauczycie - szkoleń zero, nie rozwiniecie, pieniędze śmieszne, a jagodziankę za 2 zł to sam sobie kupisz. Nie jest to powód do tego, aby tytułować ich wspaniałym pracodawca za tego typu akcje. Chyba, ze ktoś ma na prawdę minimalne wymagania to może się odnajdzie. Przykro się to pisze, ale niestety tak jest. NIE POLECAM, a wręcz odradzam. Dodam jeszcze ze problemy nie są rozwiązywane, a zamiatane pod dywan. Pracownicy będą wiedzieć o co chodzi.

Panna
@Były pracownik Ikano Bank

W Ikano brak jest szansy na awanse i rozwój zawodowy. Bank funkcjonuje mało profesjonalnie przypominając firmę rodzinną z jej wadami i zaletami. Marketing praktycznie nie istnieje. Prace można złapać ale na krótko. Problemie jest sposób pracy i wymagania. Sprzedaz kredytów odbywa się w zasadzie sama, Ikano nie ma w IKEA konkurencji więc nie trzeba się wysilać by podpisać umowę. Jest duże ciśnienie na sprzedaż ubezpieczenia. Za sprzedaż nie otrzymujesz prowizji, premii. Kierownicy w POK od lat Ci sami. Czesto uważają że wszystko im się należy za wysluge lat. Przyzwyczaili się do pracy i powielają ciągle te same błędy. Z przyzwyczajenia. Praca z klientem bywa bardzo trudna zwłaszcza że pracując w punkcie IKEA odpowiadasz tylko za podpisanie umowy. Często można liczyć na niemile uwagi pracowników centrali tzn osób z weryfikacji. Problemem jest również kontakt z obsługa klienta. Dodzwonić się do nich stanowi cud. Podsumowując musisz liczyć na siebie. W skali od 1 do 10 daje 5. Zawsze może być gorzej.

Pracownik pok

Super firma informują że mamy ciąć koszty straszy się zwolnieniami mamy redukować etaty brak podwyżek a dowiadujemy się że była KASA na nowych Head of... Od wszystkiego . Awanse dla menagerow a reszta zasowa za grosze. Ciekawe czy wiecie ile zarabia się narażając zdrowie w Pok. Może władze oddziału wyjaśnia jak wygląda ich walka z kryzysem kosztem pracowników.... Słabe mega. Kasa dla wybranych

@Pracownik pok

Niestety tak wygląda życie . Zawsze zwykły pracownik płaci za kryzys.Chyba dyrektor oddziału wiedział że takie akcje zmniejszą morale wszystkich pracowników. To trochę policzek dla całej reszty.

Ikano

Ikano Bank chce się prezentować na pracodawcę spełniającego najwyższe standardy.Chwala się tytułem dobrego miejsca pracy a pracownika z działu reklamacji po 3 latach zwalniają bez słowa dziękuje od tak.Na koniec każą jedynie pokazać torebkę czy nie kradniesz.Droga Pani czy to było konieczne?Czy trzeba było pracownika na koniec jeszcze upokorzyć? Zero klasy zero wyczucia stylu. Jak się nie podobasz to cię zwalniają i taka jest prawda . Żaden zachwalający prace menadżer na tym forum tego nie zmieni. Zastanówcie się Ikano jak traktujecie ludzi w sklepach Ikea jak w centrali i kto jest dla was ważny.Jeżeli sposób zwolnienia pracownika dla nich nie ma znaczenia to przygotujcie się przyszli pracownicy na sporo stresu a na koniec kopniaka.Jezeli nie masz swojego zdania to awansujesz szybko nawet bez wiedzy i doświadczenia nawet na stanowisko gdzie wymagane są studia a ty dopiero je zaczynasz.

Aaaa
@Ikano

Ikano... Napisane w punkt. A można by pisać, pisać i pisać...

ABC
@Aaaa

A nie lepiej napisać cv i zmienić swoje życie na lepsze zamiast narzekać? :) Praca to nie powinna być męczarnia a Ikano nie prowadzi działalności charytatywnej.

Aaaa
@ABC

Pewnie, jestem za :). Działalność charytatywna to wspaniała sprawa i chętnie oddaję temu całe serce ????. A jeśli chodzi o męczarnie... to super porównanie... Dzięki ????.

Nie
@Ikano

Przeszukanie torebki? Przecież ten bank nie ma kas. (usunięte przez administratora) Stara smutna rzeczywistość... Nie odzywaj się, zgadzaj ze wszystkim, a będziesz miał dobrze... Tylko współczuć. Chyba menagerowie tego banku nie pracowali w prawdziwej robocie, a jedynie bawią się dalej w piaskownicy.

Aa
@Ikano

Faktycznie nie ciekawie, ale odpowiedź w stylu zmień pracę jak się nie podoba jednak potwierdza pierwszą opinię: jesteśmy idealni a jak uważasz że standardy nie są przestrzegane to Twój problem. Zamieszczone tu komentarze pokazują że jest problem w firmie .

Czy rozmowa kwalifikacyjna odbywa się w siedzibie firmy Ikano Bank GmbH Oddział w Polsce?

abc

Zalezy na jakie stanowisko. Do Punktów w IKEA rozmowa odbywa sie poza Centralą. Pozostałe w Centrali.

Mieczysław
@abc

Widzę, że jesteś zorientowany w procesie rekrutacji, więc napisz jak on przebiega. Czy jest kilkuetapowy, a kwalifikacje i znajomość obcego języka są weryfikowane poprzez testy? Bardzo mi pomożesz jeśli odpowiesz.

Czy Ikano Bank GmbH Oddział w Polsce praktykuje "luźne piątki"?

Odpowiedź

Można powiedzieć, że nawet "luźny" tydzień. Byle z rozsądkiem i nie w dresie :)

Nowa

W siedzibie kompletny brak kompetentnych ludzi. Menagerka od procesów ich nie zna, wiecznie biega na przerwę, produkt menager nie wie jak wyglaądają procesy, ryzyko nic nie rozumie , weryfikacja się obija a CS... CS (usunięte przez administratora) bez troski o klienta, bo nie ma na to czasu, nie ma czasu iść siku... Brakuje nadzoru, brakuje weryfikacji etatów. Brakuje troski o klienta i pracownika. Kasa nie jest zła ale w niektórych działach praca przytłacza. w CS odbierasz telefony, redagujesz raporty, odpowiadasz na e-maile, kontaktujesz sie z IT w sprawach operacji, wystawiasz zaświadczenia, uczestniczysz w innych działaniach zleconych przez szefa, zajmujesz sie wszystkim co dotyczy operacji + setki telefonów. To praca na krótko , nikt nie wytrzyma tego tępa i niekompetencji przełożonych. Ogólnie nie polecam.

Chyba „tempa” ????

abcd
@1234567

Szkoda, że osoby, które nie potrafią poprawnie pisać po polsku obsługują w tym banku Klientów.. Nie podoba Ci sie to zmień robote i po temacie bo z posta widać tylko, że wszyscy dookoła są źli a Ty jedna najlepsza. Ewidentnie żal (usunięte przez administratora) ściska, ze inni do czegoś doszli a Ty nie i siedzisz już jakiś czas w jednym miejscu i na wszystko narzekasz - taka prawda i tyle.

@abcd

Haha

Www
@1234567

No chyba...

A

W Ikano pracuje mało osób co powoduje, że atmosfera jest mega pozytywna i przyjacielska. Co do warunków pracy, wiadomo, wszędzie lepiej gdzie nas nie ma a jeżeli ktoś nie jest zadowolony to przecież jego wybór czy zostaje czy zmienia pracę. Mała rotacja pracowników w czasie tzw. "rynku pracownika" też coś mówi. Jest czas na siku ;) Jak zrobisz sobie przerwę na 10 minut na kawkę to nikt cie nie zabije,byle nie za często i nie za długo - tak jak wszędzie. Są też różne dodatki jak np: prywatna opieka medyczna, lekcje angielskiego czy szwedzkiego, raz w tyg. sniadania dla pracowników. Mi sie dobrze pracuje.

@A

Potwierdzam :)

Pawel niemadz czego żałować...dno i wodorosy..pisze jako pracownik Cs. Bylo tak kiedys ijak wiadcjest i teraz.marna kasa a obowiązków Full. Wymagania i zero wsparcia. Trzeba zadbac o wszystko samemu nawet o działający sprzęt i aplikacje. Nowy dział quality...chyba nikt z nichnie wie o co chodzi. Generalnie masakra.Dobrze ze mnie tam nie ma. Reszcie wspolczuje. Chociaż wiem, ze dlugi tam nie popracują. Generalnie manufakura. Niewiem jak ten bank funcjinuje jeszcze na polskim rynku. Trzymam kciuki za wszystkich z Cs żeby znaleźli nowa robote????

Pawel

Byłem na rozmowie rekrutacyjnej niestety po rekrutacji nikt się do mnie nie odezwał z decyzją na tak lub nie mimo zapewnień. Mało to powazne.

Brak kompetentnych przełożonych. Wszystkie decyzje muszą przejść przez Szwecję. Typowe korpo.

IKANO BANK

Zostaw merytoryczną opinię o Ikano Bank AB (publ) Spółka Akcyjna Oddział w Polsce - Warszawa

• Jak się pracuje w Ikano Bank AB (publ) Spółka Akcyjna Oddział w Polsce?

Zobacz opinie na temat firmy Ikano Bank AB (publ) Spółka Akcyjna Oddział w Polsce tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 11.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Ikano Bank AB (publ) Spółka Akcyjna Oddział w Polsce?

Ikano Bank AB (publ) Spółka Akcyjna Oddział w Polsce