Ikano Bank

3 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Ikano Bank

Z Team Liderem w Krakowie od samego początku jest spory problem. Co prawda na każdym kroku podkreśla, że chce jak najlepiej dla pracujących tam osób w myśl zasady pracujmy razem, jednak jakakolwiek próba rozmowy i podjęcia merytorycznej dyskusji zawsze kończy się fiaskiem i zrobieniem z pracownika osoby niekompetentnej. Każda wykonana praca przez poszczególne osoby jest głośno komentowana przez Lidera (podczas nieobecności pracownika, którego sprawa dotyczy). Lider robi wszystko aby chronić tylko siebie i nie dopuszcza żadnych argumentów płynących ze strony współpracujących tam osób. Rotacja w zespole jest ogromna, ponieważ atmosfera spowodowana przez Lidera jest nie do zniesienia, pracownicy z dnia na dzień dostają wypowiedzenia albo są zmuszani do zwolnienia się. Grafiki układane są w taki sposób aby Lider mógł być z osobą która będzie obsługiwać klientów, a sama zajęta jest sprawami ważniejszymi, niekoniecznie związanych z pracą zawodową.

Jacek Nowy wpis
@Anonim

Dlatego ten lachon nie pracuje od dawna

Zuza

Czy bank normalnie działa? Ta cisza jest dziwna.

Nick Nowy wpis
@Zuza

To jest bank tylko z nazwy, a z bankiem ma mało wspólnego.

Ile jest etapów w procesie rekrutacji w Ikano Bank? Jak długo trzeba czekać na ostateczną decyzję?

Odpowiedź Nowy wpis

Są dwa etapy

Jolanta Nowy wpis
@Odpowiedź

Właśnie sama miałam dopytywać, jak mniej więcej wygląda proces rekrutacji w firmie Ikano Bank - dobrze więc, że szybko natknęłam się na Wasze posty. @Odpowiedź, wspomniałeś o dwóch etapach rekrutacji. A możesz opisać każdy z nich, podać jakieś szczegóły?

Michal

Zapowiadali jakieś nowe projekty w firmie?

Hejmichal
@Michal

Projekt jak zatrudnić kolejnego niekompetentnego lidera - specjalistę od lizania tyłka kierowniczce regionalnej,tylko takiego żeby nie odstawal od reszty. Wyścigi w tym mają ponoć od lat. Kto głębiej ten lepszy.

Jak oceniasz przebieg procesu rekrutacyjnego w firmie Ikano Bank? Czy jest łatwy, czy może trudny do przejścia? Czy gdybyś miał możliwość odbycia rozmowy kwalifikacyjnej jeszcze raz, to również skorzystałbyś z zaproszenia?

Czy Ikano Bank oferuje wszystkim swoim pracownikom umowę o pracę, czy jednak należy spodziewać się umowy zlecenia?

anon

tylko umowa o pracę.

Pracowałem tam miesiąc

Umowa o pracę z agencji ( praca tymczasowa ). Zatrudniają na akcje promocyjne obiecują cuda na kiju a potem zwolnienie na koniec miesiąca.,

Byly pracownik
@anon

Umowa o prace, zgadza się, natomiast tylko nieliczni mogą dosięgnąć tego "zaszczytu" za 20 zł brutto. Przeważnie jest tak że zatrudniają przez agencje pracy tymczasowej, na czas akcji ratalnej a potem z dnia na dzień zwalniają. Mogą, bo umowy są na miesiąc, jak się akcja kończy to nie przedłużają i pa pa (usunięte przez administratora) zostajesz z niczym

Anonimka

Hej ekipo z Krakowa :) jak tam sytuacja u Was, jakieś zmiany na lepsze?

KRK

Zgadzam się, z użytkownikiem Gregor, że naprawianie należy zacząć od siebie. Mam nadzieję, że jest tutaj mowa o team liderze w POK Kraków, ponieważ jest to osoba niekompetentna, nie potrafiąca współpracować z osobami w zespole oraz uciekająca od wykonywania swoich obowiązków. Niewykonanie poleceń lub próba wyrażenia swojego zdania odrazu jest ignorowana lub grożona wpisem do akt. Narzucane są zakazy i nakazy, do których zespół musi się stosować, natomiast kierowniczka sama ich nie respektuje. Brak szacunku do prywatnego czasu, zmiana grafików z dnia na dzień bez wcześniejszego ustalenia czy zwalnianie wartościowych pracowników, którzy zagrażają pozycji to tylko pare kolejnych przykładów. Natomiast jeśli chodzi o atmosferę między pracownikami to brak zastrzeżeń. Zawsze mili, potrafią docenić i pomóc bez krytykowania.

Anonimus
@KRK

Hej :) super, że odważyliście się napisać tutaj swoją opinię, chociaż nie wiem czy to coś zmieni... Osoba, która tam jest na stanowisku od zawsze była rządna władzy, głośna, chociaż nie miała nic do powiedzenia i niekompetentna. Szkoda, że od długiego czasu nie słucha się tutaj tych, którzy mają coś do powiedzenia, tylko tych którzy krzyczą jeden przez drugiego.

aaa
@Anonimus

Oczywiście, że nic nie zmieni ta opinia, bo ludzi się nie słucha.

Gregor

Myślę, że naprawianie dobrze byłoby zacząć od siebie. Firma jest jak najbardzie ok lecz potrzebuje fachowców

Zdecydowanie odradzam pracę w Ikano Bank Kraków. Team Leader jest osobą niekompetentną oraz nie potrafi współpracować z ludźmi. Traktuje pracowników z góry, narzucając im swoje zdanie. Rozmowa, która w zespole jest konieczna, nie wchodzi w grę, a logiczne argumenty są odbierane jako atak. Team Leader twierdzi też, że nie zależy jej na atmosferze w zespole a wyłącznie na sprzedaży. Jeżeli szukasz pracy z dobrą atmosferą, do której chętnie będziesz przychodził - zdecydowanie unikaj punktu obsługi kredytowej w Krakowie.

Arek

Witam, znajdzie się praca dla studenta dziennego?

Irmina

Jeśli ktoś ma kompetencje na takie stanowisko to powinien aplikować. Nie rozumiem tego oceniania osób podległych.

Podpisuje się pod opinią o Kierowniku z punktu obsługi kredytowej Lublin. Kierowniczka jest osobą, która nie potrafi pracować z innymi ludźmi. Każdy najmniejszy błąd jest spisywany oraz następnie zgłaszany do swojej przyłożonej. Traktuje pracowników z góry, narzucając swoje zdanie. Nie odbiera telefonu służbowego, jednocześnie wymagając aby pracownik był dyspozycyjny zawsze, nawet jeśli ktoś pracuje na niepełny wymiar pracy i jest studentem. Jeżeli ktoś nie może zrezygnować z swoich planów (sytuacje nagłe) musi następnie się tłumaczyć czy mu na pewno zależy na pracy. Takie pytanie pada również po każdym błędzie. Na rozmowie rekrutacyjnej mowa jest o brakach celów, jasnych warunkach co jest oczywiście nieprawdą. Wymagane są nierealne wyniki, z których ciągle jest się rozliczanym. Wszystko jest dokładnie sprawdzane w poszukiwaniu niedociągnięć. Dochodzi często do grożenie zwolnieniem lub zmniejszeniem etatu.

Zdecydowanie odradzam pracy w tej firmie. Lider zespołu w mieście Lublin stosuje nieetyczne zachowania wobec swoich pracowników grożąc zwolnieniem oraz informując, że jest się do niczego. Kiedy kierowniczka ma wolne grafikowo jest zakaz dzwonienia, pomimo że posiada telefon służbowy (nie piszę o dzwonieniu z byle powodu, tylko w sytuacjach krytycznych). W tej samej sytuacji, jeżeli pracownik nie odbierze telefonu od kierowniczki, musi się później tłumaczyć z tego, pomimo iż pracownicy nie otrzymują firmowych telefonów. Codziennie należy składać sprawozdania dotyczące obsługi każdego z Klientów, ile podpisanych umów, karty, ubezpieczenia, dlaczego Klient z tego nie skorzystał. Tak jest codziennie. Brak wsparcia, empatii, komunikacji. Zmiana grafiku z dnia na dzień- bez rozmowy czy jest taka możliwość ze strony pracownika, pracownik ma być dyspozycyjny 24h na dobę.

A_kuku

Jak to się dzieje, że prawie wszystkie banki są takie dobre i cudowne a potem szukają wszędzie gdzie się da pomocy żeby nie splajtować???

nm

Bardzo dobry bank