Opinie o Grupa Pracuj

Zdziwiona

Portal tragiczny miliony wysyłanych cv i . Informacja o rozpatrywaniu kandydatury otrzymana po w ogóle zamknięciu rekrutacji i wyłonieniu kandydata (dziwne!). Nadto cisza po wysłaniu cv przez portal przez 3 tyg po czym wysłaniu do tego samego pracowadcy cv na mail ich firmy - odzew natychmiastowy. Naprawdę nie wiem jak i dlaczego ta strona dalej funkcjonuje i tym bardziej dziwia mnie opinie pracowników ktorych pracy ja i wielkie grono znajomych nie zauważyliśmy

Były Pracownik

Ciągle narzekanie i wymaganie po kilku miesiącach pracy kokosów raczej nic Wam nie da. Pokażcie swoje zaangażowanie i przez 8 h w pracy dajcie z siebie tyle żeby po wyjściu powiedzieć, że zrobiliście wszystko co w waszej mocy. W pracy trzeba dac coś od siebie pokazać chęci i zapał. Sam nie docenilbym pracownika, ktory odbębni 8 godzin i ma wszystko gdzieś. Widze, że większość z narzekajacych to ludzie w wieku przed 30, którzy myślą, że zarobią a się nie narobią. Dobrze, ze nie trafiliście na pracodawców małych firemek gdzie zero benefitów, zero wyjazdów i najniższa krajowa a premia 100 zl na święta pod stołem. Przyzwyczailiscie się do świadczeń poza pałacowych i myślicie, że to norma a gdyby zabrakło byłby płacz

Mała firemka
@Były Pracownik

Nie chodzi o benefity, czy inne HRowe przynęty. Chodzi o atmosferę i przejrzystość działań. Jestem byłym pracownikiem tej firmy i mimo super benefitów (serio, uważacie, że to najwazniejsze?) nie czułem się bezpiecznie. Pracowałem w wielu miejscach przed, w tym też w malutkich firemkach, gdzie wcale nie było benefitów. Ale była godna pensja (w omawianej firmie pensja jest poniżej średniej, wiadomo, lider branży - to również benefit dla pracownika : D) i cudowną atmosfera, przejrzystość działań zarówno przełożonego, jak i kolegów dookoła. Mówienie o tym, że Millenialsom w głowie się poprzewracało jest już nudne. Szczególnie w tym miejscu. Tutaj są omawiane inne kwestie: atmosfera, poczucie bezpieczeństwa w miejscu pracy, klarowne i przejrzysta komunikacja z przełożonym, a nie sieć intryg.

@Były Pracownik

Walnij sie w czolo człowieku, przeczytaj sam co napisales. Moze tez nalezales do (usunięte przez administratora)albo jesteś korposzczurem. Brawo!

@Grzesiek

A ty do kogo sie zaliczasz ?

Grzesiek

Na pewno nie do takich jak Ty o czym świadczy twoje (usunięte przez administratora) w powyzszym poście.

@Grzesiek

A o tobie styl wypowiedzi.

Grzesiek

Strasznie dlugo ci zajelo myslenie nad ta twoja pusta nic nie znaczaca odpowiedzia. Proponuje raz jeszcze wczytac sie w posty innych ludzi a nie wypisywać kocopoły

@Grzesiek

Nie żyje po to żeby siedzieć na go worku i oczekiwać wpisu od Ciebie.

Super ludzie i atmosfera. Połączenie atmosfery startupu ze stabilnością i dalekowzrocznością korporacji.

Mieczysław
@Piotr

Jak długo tam pracujesz? Piszesz o stabilności i dalekowzroczności, rozumiem więc, że firma daje realne szanse na awans i podwyżki? Co więcej powiesz o atmosferze panującej w miejscu zatrudnienia? Piszesz, że jest super, co na nią wpływa w takim razie- wyjścia integracyjne, dobre podejście szefostwa do pracowników? Jesteś zadowolony z zarobków? Takie szczere i rozbudowane opinie (jak choćby wpis użytkownika "Długoletni pracownik") są bardzo cenne, warto się nimi dzielić.

@Mieczysław

Nie mam zamiaru rozpisywać się jak mój sfrustrowany kolega. Pewnie dlatego, ze nie jestem sfrustrowany. Może dlatego, ze mam wieloletnie doświadczenie w różnych firmach i nauczyłem się nie traktować firmy jak dom czy rodzine. Nauczyłem się, ze jak się chce coś osiągnąć dla siebie to trzeba się o to mocno postarać bo samo nie przyjdzie. Firmę oceniam dobrze bo czuje ze mam wpływ na to co robię i jak wyglada to co robię mimo ze nie jestem menadzerem. Czuje ze jestem słuchany. Są duże możliwości rozwoju tylko trzeba chcieć i wykazać inicjatywę. Nie widzę mega biurokracji rodem z korpo. Widzę zadowolonych ludzi. Widzę ze firma się stara zadbać o pracowników różnymi benefitami i inicjatywami jak ostatnio wprowadzony program emerytalny. Trawa jest zawsze bardziej zielona u sąsiada ale byłem już na kilku trawnikach i obecny mi się podoba. O swój kawałek tego trawnika dbamy z naszym zespołem i jest dobrze, a jak ktoś za przeproszeniem sra na swój kawałek zamiast o niego dbać to będzie tak robił gdziekolwiek pójdzie do pracy.

Z herbatą w ręku
@Piotr

Piękna opinia. Piękna korpomowa, która korzeniami sięga w propagandę komunistyczną. Uwielbiam czytać takie opinie. A tak na serio: cieszę się, że są ludzie, którym podoba się praca w Pracuj. Oby takich ludzi było więcej. I oby oni zawsze wypowiadali się na takiego typu forach. No bo ile można wylewać tylko swoje gorzkie żale? :)

Nn
@Piotr

Widać opinie zabolały skoro kadra menedżerska zaczęła się wypowiadać

Bum
@Nn

Tonący ostatniej deski się chwyta. Piotr mysli ze zaslepi oczka tym ktorzy wyciągają sensowne wnioski i widzą szerszy horyzont. Moze jak ci polożą kiedyś wypowiedzenie na stół to zmienisz zdanie.

Była pracownica
@Bum

(usunięte przez administratora)nigdy nie dostanie wypowiedzenia. (usunięte przez administratora)będzie tam pracował zawsze. Potem będą tam pracować jego dzieci i wnuki. Imperium :)

Bum
@Była pracownica

Hahaha masz rację:) To jest Piotr. Piotr buduje swoje imperium. Piotr jest odwazny. Piotr zrobi wszystko by utrzymać się na " wyspie szczęśliwości "niczym tonący tratwy. Bądź jak Piotr.

@Bum

Wszystko śmiesznie i wesoło, ale mimo to czuć Wasza frustracje która za tym stoi. Tylko na co Wy się frustrujecie? Chyba na samych siebie. Ciekaw jestem w ilu firmach wcześniej pracowaliście i czy macie jakieś porównanie do tego na co marudzicie.

JB
@Piotr

Zgadzam się z opinią Piotra. W GP można zasmakować uroków zarówno startupu jak i korporacji, z zachowaniem wszystkiego co najgorsze w obu :-) Pracę w GP poleciłbym jedynie komuś, kogo bardzo nie lubię, ale chyba nikogo nie nie-lubię aż tak. Lepiej składać papiery do firmy rekrutującej ze względu na rozwój, a nie przez zwolnione wakaty na stanowiskach, gdzie wydajność pracy mierzona jest w podlizywaniu się. Śmieszne rzeczy można tu przeczytać, z jednej strony zwolnienia za "niedopasowanie do zespołu", a z drugiej strony nowa wartość firmowa "szacunek dla różnorodności". Powodzenia we wprowadzaniu zmian metodą "fake it till you make it". Wracając do początkowej tezy. W GP możesz się poczuć jak w stereotypowym korpo, gdzie nie znasz większości współpracowników, ludzie są bardziej jak takie NPC w grach, gdzie poszczególne postaci są tylko po to, żeby coś uzyskać i dalej toczyć rozgrywkę. Można to mądrzej określić jako dehumanizację stosunków międzyludzkich. Wszyscy znaleźliśmy się tu w jednym celu, by jak najlepiej realizować ten etos pracy, gdzie jeśli tylko sprzedajesz swoje 8h zgodnie z warunkami umowy o pracę, to za mało. Akurat zaangażowanie to ma być co najmniej takie, jakbyś dostawał część udziałów. Jak po 8h uczciwej pracy czegoś nie udało się osiągnąć, to zostawaj na bezpłatne nadgodziny z własnej woli. Jak ludzie się na to godzą, to wiadomo - można zwiększyć oczekiwania i ze satysfakcją obserwować jak to ludzie stają na uszach, żeby nie zostać posądzonym o brak zaangażowania, albo jeszcze lepiej - bo sobie wkręcili, że są ważnym elementem sukcesu firmy. Tak ważnym, że zwolnienia stanowią tam element codzienności, nie jest tak że ktoś się tym przejmuje. Wracając do uczciwej pracy, to zdecydowanie utrudnia ją chaos kompetencyjny a także sieć układów. Z jednej strony jak w startupie, ze wszystkimi jesteś na ty, z drugiej strony, tzw. ważne osoby oczekują respektu takiego, jak co najmniej jakiś Janusz łaskawie przyjmujący interesantów ze swego tronu w Januszexie. Funkcjonując w tym trybie łatwo o wypalenie zawodowe, trudno czerpać przyjemność ze swojego zajęcia. I to wszystko w zamian za co? Wynagrodzenie poniżej rynkowego + benefity, które obecnie stanowią standard. Każda myśląca osoba z łatwością oszacuje miesięczny koszt banana z owocowego wtorku. Pozostałe benefity, można powiedzieć - są niewiele warte i niepotrzebne. Generalnie polecam rozważyć inne trawniki. Wszystko powyżej to moja opinia.

Paweł123

Miałem okazję pracować w Grupie Pracuj przez kilka lat i może podzielę się kilkoma przemyśleniami: Na plus: - bardzo mocne nastawienie na rezultaty pracy (nie wszystkim się to podobało, ale ja akurat lubię, że jak się pracuje to po to, aby osiągać wyniki), - sposób dotarcia do celu (tutaj takie wartości jak odpowiedzialność i szacunek wyznaczały wielu osobom kierunek), - wynagrodzenia zawsze na czas i od pewnego czasu bonusy właściwie gwarantowane, - fajne dodatkowe świadczenia, - bardzo dobra rekomendacja na rynku (wiele osób pracując w pracuj.pl było rekrutowanych za dużo większe pieniądze do innych firm na bardziej odpowiedzialne stanowiska, - dużo szkoleń, - fajni, otwarci, zadowoleni ludzie, - pracuj.pl to znana marka, wszyscy wiedzieli gdzie się pracuje, Na minus: - rzeczywiście (jak sporo osób pisze) trudno awansować, bo na stanowiskach wyższych rotacja jest bardzo niska (z jednej strony to pewnie dobrze dla firmy, z drugiej jak chcesz się dalej rozwijać musisz dać się znaleźć komuś innemu), Podsumowując widzę dużo więcej plusów. Na pewno jest to bardzo dobre miejsce pracy dla osób, które chcą się dużo nauczyć, nie boją się ciężkiej pracy i nauki. Po kilku latach może być trudno znaleźć wyższe stanowisko w firmie, aczkolwiek otwierają się duże możliwości poza :-).

Programista C#

Aplikowałem na stanowisko programisty .NET. Po wysłaniu CV bardzo szybka odpowiedź i umówienie się na rozmowę. Rozmowa bardzo miła, kulturalna, proste zadania. Uprzedziłem, że zależy mi na szybkiej odpowiedzi. Dwie godziny po spotkaniu telefon z prośbą o kolejne w celu zweryfikowania umiejętności na starszego programistę. Następnego dnia kolejne spotkania i już pytania na poziomie weryfikujące wiedzę i sposób rozwiązywania problemów. Również pełna kultura i miła atmosfera. Szkoda, że się nie dogadaliśmy co do stanowiska i wynagrodzenia :)

programista: realizowane projekty, proste algorytmy do napisania na tablicy, prosty fragment bazy do zaprojektowania, banalne zapytanie SQL, pytania o dobre praktyki podczas tworzenia oprogramowania - ogólnie ŁATWA starszy programista: realizowane projekty, konkretne pytania techniczne, pytania z zakresu projektowania systemów, wzorce projektowe - ogólnie ŚREDNIO TRUDNA

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem

FANATYCZKA

Coś w tym jest jeżeli chodzi o Rzeszów

Xyz

(usunięte przez administratora)Jedyne co mnie tam trzymało to zespół (usunięte przez administratora) Rozmowy kwartalne polegają na powiedzeniu "jest ok" i na tym się kończy. (usunięte przez administratora)

Radek
@Xyz

Czuję się wywołany do tablicy. Od kilku dni dostaję wiadomości z wewnątrz firmy, iż prawdopodobnym autorem powyższej opinii jestem ja (czyli wyżej podpisany z imienia, świeżo upieczony były pracownik działu CC w Grupie Pracuj). Muszę niestety zawieść wszystkich, którzy tak myśleli. Z powyższą opinią można się zgadzać, bądź nie. Jednak czuję, że muszę się odnieść do fragmentu o transferach, o tym że dostają je tylko „znajomi szefa”. Przez dwa lata gdy pracowałem w Grupie Pracuj, prawie każdy kto przeszedł do innego działu brał udział w uczciwej rekrutacji wewnętrznej, ja również. Niestety, nigdy nie udało mi się przejść pozytywnie procesu rekrutacyjnego i okazywało się, że wygrywali lepsi. Uważam, że publiczne pisanie o tym, iż ktoś otrzymał pracę przez znajomości jest bezpodstawne i krzywdzące wobec osób które zapracowały sobie na przejście do innego działu i zrobiły to w pełni uczciwe. Do pozostałych zarzutów nie chcę się odnosić, ponieważ wydaje mi się, że najlepiej na takie tematy rozmawiać poza anonimową przestrzenią internetową, gdzie zamieścić można wszystko, bez sygnatury. Chciałbym tylko korzystając z okazji, zauważyć i poddać pod zastanowienie wszystkich aktualnych pracowników działu CC w GP, to co najbardziej mi jako pracownikowi przeszkadzało przez cały czas zatrudnienia. Wszechobecna plotka. Której podmiotem jakimś cudem często byłem również ja. Przykładem tego niech będzie również TA sytuacja, gdzie bezpodstawnie przypisuje mi się autorstwo powyższej opinii i rozpowszechnia się tę nieprawdziwą informację... Pamiętajcie, że plot­ka jest jak bańka myd­la­na, unosząc się w powietrzu - ra­duje wszystkich. Pękając często niszczy ludzki spokój. P.S. Ja zawsze podpisuję się imieniem ????

Teresa

Od 3 lat wysyłam aplikacje przez portal pracuj.pl. Niestety przez te lata nikt się ze mną nie skontaktował, poza nękającymi telefonami od naciągaczy, które są zawsze po wysłaniu aplikacji, przypadek? nie sądzę. Niestety moim zdaniem ten portal służy tylko do wyłudzania danych naiwnych ludzi, który wieżą, że dzięki niemu znajdą uczciwą pracę. Poszukujący pracy znajomi również mają takie odczucia. (usunięte przez administratora)

Jacek

na pracuj.pl status aplikacji moim zdaniem nic nie znaczy, to fikcja, status rozpatrywana oznacza - nie jesteśmy zainteresowani, nikt nigdy nie zadzwonił, telefon dostaje się czasem z oferty o statusie - otwarta, poza tym pojawiają się często te same oferty pracy, a pracodawca nie otworzył nawet wszystkich aplikacji w poprzedniej ofercie, status -dostarczona,

@Jacek

Jacku, dziękujemy za opinię dotyczącą statusów aplikacji, postaramy się wyjaśnić cały proces. Ponieważ wiemy jak ważna dla kandydatów jest informacja o tym, co się dzieje z ich aplikacjami, postanowiliśmy udostępnić im do dyspozycji statusy aplikacji. Daliśmy możliwość pracodawcom (w systemach odpowiedzialnych za przechowywanie danych kandydatów) informowania kandydatów na jakim etapie znajduje się ich aplikacja – od jej dostarczenia, przez otwarcie, rozpatrywanie przez rekrutera, a w końcu jej zaakceptowanie lub odrzucenie. Szczegółowy opis każdego ze statusów można znaleźć tutaj: https://www.pracuj.pl/statusaplikacji/ Główną rolą naszego portalu jest dostarczenie dokumentów aplikacyjnych do pracodawcy; jako serwis z ogłoszeniami o pracę nie mamy również wpływu na sposób prowadzenia rekrutacji czy długość jej trwania. Wiemy natomiast, że procesy rekrutacyjne w firmach mają różny przebieg, czasami pracodawca może otworzyć CV i nie oznaczyć go jako rozpatrywanego, a mimo to skontaktuje się z kandydatem. Warto też pamiętać, że rekruter ma możliwość selekcji kandydatów na podstawie odpowiedzi udzielonych w ankiecie po aplikowaniu, takich jak np. oczekiwane wynagrodzenie, i może on wyświetlić dokumenty tylko tych kandydatów, którzy spełniają jego oczekiwania. Zdarza się również tak, że odpowiedzi na daną ofertę jest bardzo dużo i rekruter nie jest w stanie otworzyć w szybkim czasie wszystkich CV lub udało mu się wybrać kandydatów na rozmowy z ograniczonej puli zgłoszeń, z którymi się zapoznał. Mamy nadzieję, że wyjaśnienie okaże się przydatne. W razie pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu pod adresem pomoc@pracuj.pl :) Pozdrawiamy!

@Zespół Pracuj.pl

Szanowni Państwo, w czasie ostatnich 2 m-cy wysłałem bardzo dużą ilość aplikacji (około 50). Oczywiście korzystam z opcji śledzenia statusu aplikacji. Około 70 % z nich ma status "otwartych" z tego około 40% ma dalszy status "rozpatrywanych". Krótko......wydaje mi się, że w opcję "rozpatrywania aplikacji" ingerują bezpośrednio Pracownicy Państwa portalu (tj. sami Państwo "nabijacie" ten licznik). Nie widzę innego wyjaśnienia sytuacji, w której bez względu na ilość aplikacji (< 25, 25-50, 51 - 100, > 100) i zaznaczonej opcji "rozpatrywania" kompletnie nie widzę żadnego zainteresowania moją osobą tj. telefonu, maila.....kompletna cisza aż do czasu przedawnienia rekrutacji. Sam jestem Pracodawcą, korzystającym z usług Państwa portalu i nie zostałem poinformowany (przeszkolony) z zasad operowania statusami. pozdrawiam

@Ocena wartości statusów

Szanowny Panie, dziękujemy za przekazaną uwagę. Każda opinia jest dla nas bardzo cenna i pomaga rozwijać nasze usługi. Jeśli chodzi o status otworzona, zmienia się on automatycznie w momencie otworzenia aplikacji przez pracodawcę. Jeśli chodzi o inne dostępne statusy, ich zmiana uzależniona jest od rekrutera, który opiekuje się daną rekrutacją. To on w systemie odpowiedzialnym za przechowywanie danych kandydatów ma możliwość zmiany statusu. My nie posiadamy dostępu do tych danych i tej funkcjonalności, tak więc nie mamy możliwości zmiany statusu złożonej aplikacji. Jeśli posiada Pan wątpliwości zachęcamy do kontaktu pod adresem pomoc@pracuj.pl lub kontaktu z opiekunem, z przyjemnością wytłumaczymy jak używać statusów aplikacji od strony rekrutera :) Więcej o statusach aplikacji można przeczytać tutaj: https://pomoc.pracuj.pl/hc/pl/articles/221006187-Status-Twojej-aplikacji

@Zespół Pracuj.pl

Szanowni Państwo, dziękuję za odpowiedź. Pisząc "Rekruter" mają Państwo zapewne na myśli pracownika firmy pośredniczącej (head hunterskiej). Moje i chyba nie tylko moje wątpliwości dotyczą Firm, które prowadzą swoje rekrutacje w ramach własnych działów HR i/lub potencjalnych przyszłych Przełożonych. Temat jest Państwu znany i nie jest pierwszej świeżości. Może czas zmodyfikować to narzędzie a nie trwać w przekonaniu o jego doskonałości? Po co Ktoś zaznacza status "rozpatrywane" skoro nie podejmuje dalszych aktywności? Bez względu na ilość aplikacji w projekcie (zakładając, że Państwa raport z licznikiem jest rzeczywisty). W moim przypadku dotyczy to 100% aplikacji z takim statusem. Zdaje się, że nie jestem pierwszą i jedyną osobą, której w/w zjawisko dotyczy. Od kilku lat prowadzę procesy rekrutacyjne za pośrednictwem Państwa portalu (aplikacje trafiają do HR i są kierowane mailowo bezpośrednio do mnie) i.............nie mam możliwości zmian statusu. Z punktu widzenia osoby "rozglądającej się " za pracą wolałbym mieć status "otwarte" (który nie budzi dodatkowych oczekiwań po stronie aplikujących) niż zaznaczone przypadkowo lub "dla sportu" "rozpatrywane", który takie nadzieje daje (co dodatkowo Państwo wzmacniacie w opisie statusów). (usunięte przez administratora) pozdrawiam

@Jacek

Mam identyczne zdanie. Status aplikacji to ściema marketingowa.

@Ocena wartości statusów

Szanowny Panie, rozumiemy Pana wątpliwości, zarówno od strony kandydata, jak i pracodawcy. Zdajemy sobie również sprawę, że proces ten nie działa idealnie i cały czas staramy się go usprawniać. Zależy nam, by kandydaci mieli informację co dzieje się z ich aplikacjami, a pracodawcom dajemy możliwość oznaczenia odpowiednich statusów. Pisząc „rekruter” mamy na myśli osobę odpowiedzialną za daną rekrutację w firmie, która zleca nam publikację ogłoszenia o pracę. Osoba ta otrzymuje dostęp do sytemu, w którym przechowywane są aplikacje kandydatów. Dokumenty ze względów bezpieczeństwa przesyłane są do systemu, nie zaś na e-mail. Osoba, która przesyła do Pana wiadomości z CV kandydatów z Działu HR, ma możliwość oznaczenia odpowiedniego statusu w systemie, w którym przechowywane są aplikacje kandydatów. Jeszcze raz zachęcamy do kontaktu pod adresem pomoc@pracuj.pl, przekażemy szczegółowe informacje, w którym miejscu można zmienić status aplikacji i wyjaśnimy wszystkie szczegółowe wątpliwości.

@Zespół Pracuj.pl

Szanowni Państwo, w moim przypadku to nie HR decyduje o selekcji i doborze Kandydatów a więc niczego nie oznacza. Decyduję ja ale nic nie oznaczam ponieważ nie mam i nie chcę mieć dostępu do Waszego systemu. Otrzymuję CV, nieotwierane, mailem (tak jak wspomniałem wcześniej). Dlatego Kandydaci mają zapewne status tylko "dostarczone" (otwarcie CV z maila nie odznacza otwarcia w Waszym systemie). Tak jak się spodziewałem przesłaliście Państwo odpowiedź "idziemy w zaparte" i dodatkowo sami sobie zaznaczamy uśmiechnięte buźki - i tak mało jak na ilość zatrudnionych w Pracuj pl. :-) Dalsze generowanie korespondencji między Nami mija się z celem. Nie panujecie nad tym narzędziem w żaden sposób i co gorsze udostępniacie możliwość zabawy takim narzędziem osobom, które zaznaczają je "dla sportu" nie mając pojęcia o tym, że dają ludziom złudne nadzieje na podjęcie rozmów i zdobycie pracy (dotyczy głownie tych aplikujących, którzy są bez pracy). Może to jest powód, dla którego spada i będzie spadał Wasz udział w rynku. pozdrawiam - nie spodziewam się odpowiedzi od Państwa.

Zespół Pracuj.pl

Szanowna Pani Anno, dziękujemy bardzo za Pani zgłoszenie. Zapewniamy, że nikt poza naszymi Klientami mającymi dostęp do systemu rekrutacyjnego (a więc najczęściej rekruterami) nie ma możliwości ingerować w statusy aplikacji. Czy możemy prosić o przesłanie szczegółów opisanej historii na pomoc@pracuj.pl? Dokładnie wyjaśnimy tę sytuację. Jeśli też ma Pani wątpliwości dotyczące przetwarzania Pani danych osobowych, prosimy o kontakt pod adresem pomoc@pracuj.pl lub o kontakt z naszym Inspektorem Ochrony Danych pod adresem iod@pracuj.pl. Każde takie zgłoszenie traktujemy bardzo poważnie i szczegółowo je sprawdzamy. Zapewniamy, że systemy, które służą do przechowywania danych kandydatów, są zgodne z przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych. Powstały one właśnie po to, by wyjść naprzeciw zmieniającym się przepisom i są w pełni dostosowane do wymogów RODO. Statusy aplikacji są częścią tego systemu. Zalecamy pracodawcom korzystanie z systemów, głównie ze względów bezpieczeństwa, jak i zgodności z przepisami. W momencie gdy firma zdecyduje się na przesyłanie aplikacji bezpośrednio na adres e-mail (z pominięciem systemu), rekruter nie ma możliwości oznaczania statusów aplikacji, a kandydat nie widzi ich w swoim koncie. Gdy pracodawca korzysta z systemu, ma on możliwość zmiany statusu. Do tych informacji otrzymują dostęp wyznaczone przez firmę osoby, które mogą zaznaczyć odpowiedni status i mają dostęp do danych kandydata. Gdyby miała Pani jeszcze jakieś pytania czy wątpliwości, zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z nami.

Też długoletni pracownik

Po wielu latach pracy w tej firmie nie miałam czasu, a być może sposobności aby podzielić się swoją opinią. Czytam te opinie i nie rozumiem zbytnio czego my pracownicy mamy oczekiwać? W każdej firmie realizuje się cele właściciela/ zarządu, jeśli właściciel czy zarząd ocenia, ze trzeba realizować konkretne założenia czy strategie to my pracownicy mamy płacone za to aby to robić, nie robimy tego za darmo :). Nie jest to jakiś kołchoz jak to przedstawiają niektórzy komentujący, jest to duża już firma, która musi na siebie zarabiać, a jeśli słuchałby prawie 800 pracowników to byłoby ciężko zarabiać bo każdy chciałby być przed rokiem 2010 kiedy nie było żadnych praktycznie celów. Uważam, ze przespaliśmy kilka tematów co konkurencja wykorzystała ale konkurencja nakręca lidera do działania i mam nadzieje, ze Zarząd widzi te niewykorzystane szanse. Uważam, ze każdy decyduje o własnym losie i jeśli mnie źle pracowałoby się w Pracuj.pl to po prostu odeszłabym i znalazła być może turkusowej organizacji bo takie są, a jeśli pracuje tutaj już grubo ponad 7 lat to znaczy, ze nie jest tak źle bo mnie osobiście stać aby nie pracować w ogóle. Zawsze trawa jest bardziej zielona u sąsiada i wydaje mi się, ze Grupa Pracuj pomimo swojego ogromu pod kątem ilości pracowników i tak jest pro pracownicza i nie chodzi o owocowe poniedziałki bo nie jadam tych owoców, ani o imprezy, za którymi nie przepadam ale o podejście do pracowników i klientów - pamiętajcie, że nie da się usłyszeć 800 osób bo przecież ilu Polaków tyle zdań ( pamietam czasy kiedy pracownikom przeszkadzała zielona herbata, a nie zielona z opuncja na pytaniach zarządu - czy to coś wnosi?). Jest to duża firma, która musi mieć znamiona korporacji, musi mieć procedury, a pracownik przynajmniej działu sprzedaży jest dosyć dobrze wynagradzany za swoją prace. Pracowałam gdy na pokładzie było nieco ponad 200 osób i widać zmiany w perspektywie czasu ale każdy myślący człowiek wie na czym polega biznes i Grupa Pracuj to biznes, na który pracownicy musza zarabiać i są za to wynagradzani więc nie rozumiem tych kontemplacji. Jeśli źle się czujecie w tym miejscu pracy to szkoda życia i nerwów wiec polecam zmianę i to bez uszczypliwości - po co się męczyć. Ja widzę dobre i złe strony pracy, widzę pro ludzkie podejście i decyzje odgórne ale płaca mi za realizacje konkretnych założeń wiec zarabiam pieniądze dla firmy i dla siebie sprzedając naprawdę nadal bardzo dobry produkt. Skończyłam dziennie dwa bardzo dobre kierunki i nie miałabym szans na takie zarobki w swoim zawodzie, ta firma zaufała mnie, a ja korzystam z tej szansy i w dziale sprzedażowym w moim odczuciu pracuje się dobrze. Grupa Pracuj jest moim miejscem pracy, wychodzę i mam swoje życie z którego jestem zadowolona, a jak słucham podjęcia wielu pracodawców od znajomych to te wszystkie „minusy” to pikuś - być może mam fajnego szefa :). Polecam wszystkim albo doceniać to co Grupa Pracuj daje bez względu czy jest to fajne doświadczenie, które można wykorzystać gdzieś indziej czy fajne pieniądze czy atmosfera albo zmienić pracodawcę, a nie męczyć się bo szkoda życia na pogłębiająca się frustracje :). Ps. Nie wiem czy kadra menadżerska wymienia meble nowe na nowsze bo nie mam czasu na takie obserwacje gdyż zajmuje się praca, a nie obserwacją mebli ale jeśli tak jest to kogo to interesuje - maja taka możliwość to niech wymieniają. Dla każdego kto myśli nad praca w dziale sprzedaży w tej firmie polecam pod katem doświadczenia sprzedażowego oraz branżowego ale to moja zapewne subiektywna ocena jak każda inna na tym portalu.

kaśka
@Też długoletni pracownik

Cieszę się, że dobrze Ci się pracuje. W dziale sprzedaży w Warszawie, z tego co wiem, jest ok. Warto przyjrzeć się działom niesprzedażowym.

Długoletni pracownik

Jestem długoletnim pracownikiem Grupy Pracuj w centrali w Warszawie. Pracuję w firmie ponad 5 lat - a to w obecnych czasach długo - ale nadszedł czas, żeby zmienić pracę, bo to co się dzieje w firmie jest już dla mnie nie do zaakceptowania. Po kolei. Moje początki w GP to jeszcze stare biuro na Prostej. Myślę, że większość pracowników podzieli moje zdanie, że po przeprowadzce do nowej lokalizacji zmieniła się atmosfera w firmie, taka ogólna - teraz jest to już typowa korporacja, z tą różnicą, że można mówić sobie po imieniu - każdy z każdym. Natomiast inne zasady panujące w firmie to już czyste korpo i sytuacja wygląda coraz gorzej. Przedstawię kilka moich opinii i faktów, a czytającym to dziewczynom z HR przypominam, że z faktami się nie dyskutuje. Celowo nie zdradzę w jakim dziale pracuję, bo starych pracowników coraz mniej, a nie chcę za chwilę otrzymać pakietu pożegnalnego dla niechcianego, niewygodnego pracownika - o tym pakiecie napiszę dalej. (usunięte przez administratora)Przy okazji - biuro to tak zwany "open space" na każdym z trzech pięter(usunięte przez administratora)Temat zarobków można zamknąć jednym zdaniem - są znacznie poniżej rynkowej. Oczywiście firma przedstawia jakieś badania, które mówią że jest inaczej, ale wystarczy samemu rozejrzeć się po rynku aby stwierdzić, że rzeczywistość jest inna niż kreowana. Bo w kreowaniu rzeczywistości firma jest mistrzem - lata doświadczeń robią swoje. Najlepszym przykładem jest coroczne uczestnictwo w konkursie na najlepszego pracodawcę, który to firma albo wygrywa, albo jest w ścisłej czołówce (usunięte przez administratora). Gdy robione są badania opinii wśród pracowników i można się - teoretycznie - anonimowo wypowiedzieć wypełniając ankiety, w wynikach nie pojawiają się opinie negatywne - sam przez ostatnie dwa lata szczerze pisałem co myślę i nie zostało to ujęte w działowej prezentacji wyników podsumowujących te ankiety. Nie wiem - chyba cenzura.(usunięte przez administratora)

Rafał Nachyna, Członek Zarządu
@Długoletni pracownik

Dziękuję za ten komentarz. Jest mi przykro, że pracy w naszej firmie towarzyszą Tobie tak bardzo negatywne emocje i odczucia. Komunikacja wewnętrzna, a szczególnie informowanie pracowników o zmianach wewnątrz organizacji to zawsze duże wyzwanie. Dokładamy wszelkich starań, by informacje przekazywane przez kadrę zarządzającą, menedżerów czy zespół HR jak najbardziej szczegółowo rozwiewały wszelkie wątpliwości czy pytania. Z pewnością jest to obszar do ciągłej poprawy. Staramy się zrozumieć perspektywę naszych pracowników i chcielibyśmy zrobić to również w tym przypadku. Zależy mi na tym, abyśmy mogli o tym porozmawiać bezpośrednio. Jak często podkreślam zarówno ja, jak i moi koledzy z Zarządu, jesteśmy zawsze otwarci na każdą, nawet najtrudniejszą rozmowę. Czy dasz nam szansę abyśmy o tym porozmawiali? Zależy mi, żeby każdemu pracownikowi pracowało się dobrze w naszej firmie. Pozdrawiam Rafał Nachyna Członek Zarządu

@Długoletni pracownik

Szczerze to w tym wpisie oprócz masy złości mało konkretów. Takie typowe marudzenie kogoś komu się wydaje ze zasługuje na więcej bo tak. Kolego opowiedz jak wyglada Twoja ścieżka i sukcesy w tej firmie żeby można było ocenić ile dałeś z siebie i czy faktycznie masz na co się skarżyć.

Byly pracownik

Nie masz zielonego pojęcia o tym, o czym piszesz. Praca w pracuj.pl, to nie telemarketing! Tam nie ma skryptów, zadawania pytan, aby w końcu usłyszeć "tak". Tam pracuja ambitni,fantastyczni ludzie, którzy posiadają swoja baze klientów i utrzymują z nimi relacje. Pracę w tej firmie polecam w 100%

@Byly pracownik

Otóż skrypty już sa.

Natalia
@Adam

Czym są wspominane przez Was w wypowiedziach skrypty? Dla części użytkowników Wasze wpisy mogą okazać się niejasne. Więc warto napisać konkretnie, co macie na myśli, aby zapobiec ewentualnym pomyłkom i nieporozumieniom na forum. Jednocześnie pomoże to osobom zainteresowanym pracą w Grupa Pracuj, w wyciągnięciu wniosków o niej.

@Natalia

Skrypty, czyli narzucony styl rozmowy z klientem którego trzeba się trzymać, bo będą problemy

Antoni
@.pracujek

Pracodawca weryfikuje w jakiś sposób prowadzone przez pracowników rozmowy z klientami? Skoro odgórnie narzucony jest styl rozmowy z klientem, to zastanawia mnie, czy jest to w jakiś sposób sprawdzane, że pracownik używa akurat tego skryptu. Proszę, abyś rozjaśnił tę kwestię.

@Antoni

Owszem, na cotygodniowych spotkaniach odsluchiwane są losowe rozmowy i oceniane, dodatkowo liderzy na bieżąco przesluchuja rrozmowy i wysyłają w ciągu dnia informacje co w nich jest źle. (usunięte przez administratora) Nawet kiedy pracownicy przesyłają rozmowy z których są zzadowoleni to otrzymują info że zzabrakło tego cczy innego. (usunięte przez administratora) Sprawy nie poprawia fakt że lliderzy odsluchuja rozmowy między pracownikami, przez co większość boi się głośno wypowiadać

.pracujek

(usunięte przez administratora). Atmosfera między pracownikami bardzo ok, fajne osoby. Problem w tym że gdy robi się luźniej to zaraz zwracana jest ci uwaga że zbyt lekko podchodzisz do pracy. Są osoby które dzwonią po 80 telefonów od rana do końca dnia i do nikogo się nie odzywają. reszta siedzi cicho (usunięte przez administratora)

Dorota
@.pracujek

Rzeczywiście częsta krytyka ze strony przełożonych może powodować dyskomfort, a czy pracownicy próbowali jakoś to zmienić? Może warto porozmawiać na ten temat z liderami. Czy ogólnie poleciłbyś tego pracodawcę? Chętnie dowiem się, jakie widzisz plusy zatrudnienia w Grupa Pracuj. Dla potencjalnych pracowników będą to bardzo cenne wskazówki.

Adamson

Dlaczego portale dopuszczaja ogloszenia firm rekrutujacych pracownikow. Ogloszenia takich firm powinny byc zakazane.

.pracujek

Pracowałam tu ponad rok i tak dużo wytrzmalam. Atmosfera jest fajna aale to zasługa współpracowników A nie przełożonych. W Warszawie dba się pracowników i ich odczucia,ale w regionach to już jest inna bajka. Atmosfera kreowana przez lliderów jest sztuczna, wyjęta z podręcznika. Szansę na awans dostają Ci, którzy wlaza mocniej w tyłek dyrektorom i menedżerom. Cała reszta dostaje złudne poczucie rozwoju czyt. 300zł podwyżki brutto i dalej robisz tto samo. Ci którzy się sprzeciwiają i mówią głośno o swoim zdaniu są ignorowani lub osaczani przez lidera, który tylko czeka na potknięcie i sugeruje zmianę pracy. Jest to co najmniej szokujące zważywszy że firma chwali się tytułem najlepszego pracodawcy. Wystarczy spojrzeć na rotację w południowych ooddziałach gdzie cały czas kogoś szukają,a pracownicy nie chcą już nawet zarekomendować pracy tutaj znajomym.

Planterka

W ubiegłym roku byłam y nich na rozmowie rekrutacyjnej. Żenada. Brak jakich kolwiek kompetencji ze strony Pani z HR jak i Pań będących Team Liderami. Z tak niskim poziomem nie kompetencji jeszcze nigdy się nie spotkałam. Brak informacji zwrotnej. Podczas każdego spotkania była odciągana informacja o wysokości wynagrodzenia. Straciłam tylko swój cenny czas. Nie polecam pracy w firmie Pracuj.pl

Veta
@Planterka

@Planterka, czy możesz rozwinąć swoją opinię? Na czym polegał brak kompetencji? Jakie pytania padały?

@Planterka

@Planterka Dziękujemy za Twoją opinię. Ważne jest dla nas, aby nasze spotkania rekrutacyjne były profesjonalne stąd też każda opinia jest dla nas cenna. Jeśli coś zostało niedoprecyzowane bądź też wymaga dodatkowych wyjaśnień, bardzo chętnie omówimy ten temat z Tobą bezpośrednio. Prosimy o kontakt z naszym zespołem rekrutacji pod adresem rekrutacja@pracuj.pl. Pozdrawiamy Zespół HR, Grupa Pracuj

@Planterka

Ja zamawiałam usługę u nich i tylko dlatego, że chciała tego moja przełożona. Dno i warstwa mułu.

Elo.

Od upominania swoich użytkowników jest instagram, jeśli przekroczą granice dobrego smaku zdjęcie zostanie usunięte. A Tobie życzę więcej pogody ducha i mniej pruderii. Na plaży też się dziwisz, że ludzie półnadzy chodzą?

Obserwujący
@Elo.

Na plaży to jest co innego a co innego jak masz opiekuna swojego w tak profesjonalnej firmie, który na swoim instagramie nic wartościowego nie publikuje tylko gołe (usunięte przez administratora) bo nic innego nie potrafi wartościowego w życiu zaprezentować . WSTYD że nikt tego nie sprawdza i tacy ludzie są wizytówka pracuj.pl !

Mariola

Zgadzam się . Klient podpisując umowę z taką Profesjonalistką widzi goły tyłek z insta zamiast jej twarzy . Grupę Pracuj reprezentują gole tyłki pseudo trenerek z instagrama .

@Mariola

Ja też się zgadzam się, ze w pracuju pełno niedojrzałych dzieciaków - instagramerek i prostych chłopaków, którzy nie wyrośli z dresów.

TeżBymPokazałTyłek
@Michał

A mi się to podoba. Nie fakt ze to tyłki. Ale to ze wstawiają co chcą. To ich życie prywatne! Bardzo podoba mi się kontakt z jednym z agentów. A na jego profilu wysciskuje się z nagimi klatki z innym chłopakiem i otwarcie pisząc #gayboy. Ludzie! Praca to praca. Życie prywatne to życie prywatne. Co wam do tego co wstawiają na swoje prywatne konta? Maja być poważnymi biznesmenami ostrożnym na dalsza cześć swojego życia bo? Bo nie podoba się tym którzy myślą ze praca to całe życie.

Dzika
@TeżBymPokazałTyłek

Jeśli konto jest prywatne to luz ale jeśli w opisach widać ze on/ona pracuje w grupie pracuj, „lajkuje” pracodawcę, jego/jej znajomi tez tam pracują, widać ich na wspólnych imprezach integracyjnych i potem lub wcześniej widać tez tyłki to pozostaje jedynie wołanie do pracowadawcy aby zastanowił się nad konsewkencjami. Nikt nikomu nie zabroni prezentować swoje wdzięki publicznie jednak są granice. Myśle ze ludzie, którzy tak się zachowują żyją chwila i nie zastanawiają się co inni mówią :) ale w Ten sposób nie traktują pracodawcy poważnie. Dodam tylko, ze mam w grupie pracuj kilku znajomych, opowiadania co się dzieje w biurach i na imprezach, jak się robi karierę przez łóżka to gole tyłki nie robią wrażenia.

Odpowiedzialna

O co chodzi ? Czy to jest temat na to forum ?:) co to znaczy namaszczony pracownik ? Przejmuje wszystkie obowiązki o to chyba normalne :)

Obro

Szok! Co ma wspólnego atmosfera/warunki/wynagrodzenie w pracy z polewaniem brudem człowieka! Czy to jest strona na wylewanie swoich osobistych frustracji???? GoWork, powinniście zareagować na to! I właśnie przez takie hm... nie wiem jak nawet określić taką osobę, normalni ludzie później skarżą na atmosferę! Osobo, na świecie wiele osób startowało jako barmani/kelnerzy! A wiele pracuje w tym zawodzie świadomie, zarabiając bardzo dobrze i lubiąc swoją pracę! Smutne to jest, że można sobie wejść na GoWork i upaprać w niczym niewinnego człowieka własną życiową niewydolnością...

Obserwator

Nie wiem nadal co ma wspólnego życie prywatne do Korpo GP ? Kradzież ? Czy raczej frustracje osobiste kogoś z bliskiego regionu gdzie ów(usunięte przez administratora) mieszka i pracuje :) Odnoszę wrażenie, którym chętnie się podzielę i chce żeby o tym usłyszało całe grono osób zainteresowanych sprawą, ze najwiecej głupich wpisów dotyczących tejże panny mężatki i złodziejki co lała piwo itd..., są z ręki innej panny pracującej w konkurencyjnej, prężnie rozwijającej się firmie. Panny, która lubi pławic się we własnej żółci i żyjąca w wiecznej obsesji z powodu pecha życiowego. Niegdyś nawiasem mówiac pracująca na stanowisku tamtej panny - pech i tyle :) Obrażanie ludzi nie jest metoda na życie i współżycie z ludźmi, trzeba się zastanowić nad sobą, może jakas terapia ? Często to jedyny sposób na opamiętanie się i życie własnym życie dopóki sie go ma :))

zawiedziony

Przeglądałem oferty pracy z urzędu pracy wystawione na pracuj.pl każda z nich ma w wymaganych dokumentach np: ofpr /19/32141 dzwoniłem do urzędu zapytać co to za dokumenty, pani mi powiedziała, że jeśli w wymaganych dokumentach jest podany taki numer tzn, że oferta jest już nieaktualna. Nie wiem czy pani w urzędzie mnie po prostu wprowadziła w błąd czy wszystkie oferty z urzędu pracy na pracuj.pl są nieaktualne i tracą tylko nasz czas na przeglądanie ich. Po co w ogóle je wystawiać?

pracownik cc

Testuję tylko

wtf.u.talkin.bout.to.me

Byłem zaproszony na rozmowę telefoniczną swego czasu do grupy Pracuj jako 'Specjalista ds. Sprzedaży'. Nie wiem czy tylko mój przypadek był rozpatrywany następująco, jeśli nie to było to mocno nie fair. Pracownik grupy pracuj udawał potencjalnego klienta. Przygotowałem się bardzo obszernie pod kątem przedstawienia korzyści funkcjonalności ich systemu, natomiast 'case' jaki był stworzony przez nich woła o pomstwę do Nieba. // ROZMOWA // Pracownik [udawany klient] był bardzo sceptycznie nastawiony [żaden problem, jeśli potencjalny klient zauważy korzyści z zakupu usługi], po zbadaniu potrzeb rekrutacyjnych przeze mnie usłyszałem, że owy potencjalny klient rekrutuje średnio JEDNEGO, MAX DWÓCH pracowników w ciągu roku. Przedstawiłem ofertę - KURIOZALNY koszt jednego ogłoszenia wynoszący ok. 500 PLN! Na co pracownik stwierdził, że to jest za drogo i czegoś takiego nie potrzebuje [nawet nie było sensu wspominania o wygodzie wynikającej z panelu administracyjnego po założeniu konta pracodawcy etc. Teraz geniusze z grupy pracuj odpowiedzcie mi na pytanie : Po co tworzycie taki skrypt rozmowy jako KLIENT SCEPTYCZNY : - potrzeby rekrutacyjne to 1-2 pracowników na produkcji = małe zapotrzebowanie plus zasoby pracownicze to pracownicy NIEWYSPECJALIZOWANI [na produkcji to nawet matury nie trzeba mieć] - sami potwierdzacie jawnie, że koszt JEDNEGO ogłoszenia [~500 PLN] to za drogo Dla mnie to jakaś swego rodzaju farsa, nie byłem w stanie nawet wykazać korzyści, potwierdzają to jedynie wcześniejsze komentarze dotyczące tworzenia ewentualnej bazy klientów własnoręcznie [ większość klientów z istniejącej ichniejszej bazy są zajęci, a pracodawca, który szuka pracowników niewyspecjalizowanych, w dodatku w ilości kilku rocznie NIE POTRZEBUJE płacić za ogłoszenie kuriozalną kwotę 500PLN miesięcznie i to na jedno stanowisko. Przeglądając oferty na ich portalu stwierdzić można, że : Klienci portalu pracuj.pl to głównie korporacje, większe firmy, banki, których stać na wyłożenie takiej kwoty na jedno ogłoszenie. Powtarzalność ogłoszeń mnie tylko w tym utwierdza. Skoro ktoś czegoś nie potrzebuje nadmiarowo, to się klienta nie naciąga, bo Pani po drugiej stronie telefonu chyba tylko na to czekała, aż będę "przekonywał" do wykupu ogłoszenia jak jakiś Wasyl na bazarze sprzedający oryginalne i swego rodzaju klapki Kubota, dzięki którymi można chodzić po wodzie jak Zbawiciel na początku dziejów n.e.. Na rzeszowiaku, czy innych portalach ogłoszenia są bezpłatne [nie biorę tu pod uwagę wyróżnionych ogłoszeń, których koszt to jedynie kilka PLN, a nie pół tysiąca PLN]. Moi znajomi, którzy prowadzą działalności gospodarcze, gdzie tylko usłyszeli o koszcie ich ogłoszeń to łapali się za głowę. Ćwierć minimalnego wynagrodzenia za ogłoszenie to za dużo dla przedsiębiorców posiadających mikro bądź małe działalności. Przykro mi, że dostałem taki 'case', gdzie nie miałem możliwości wykazania siebie i mam cichą nadzieję, że reszta ludzi biorących udział w owej rekrutacji miała identyczny przypadek. Jestem ciekaw jakich magicznych technik ustnej telefonicznej perswazji użyli do przekonania kogoś, kto jest marginalnie poza kręgiem potencjalnych klientów. Jako bonus usłyszałem, że używam trudnego języka. Proszę wybaczyć, ale język polski jest bardzo rozbudowanym i pięknym językiem i ktoś, kto się 'złotousto' wypowiada świadczy o nim jedynie pozytywnie. A i za prostego człowieka się nie uważam [skrajny subiektywizm rzecz jasna] , bo i wiele książek w życiu przeczytałem i własne wiersze pisałem, więc nie mam zamiaru degradować swoich umiejętności interpersonalnych, a ktoś kto nie potrafi zrozumieć sensu takowej wypowiedzi świadczy jedynie o nim. Na plus : - benefity - jawne widełki wynagrodzenia w ogłoszeniu - prysznic w firmie Na zero : - szybka decyzja dot. rekrutacji = odpowiedź negatywną miałem na drugi dzień, ale była ona tak rozbudowana, że Pani stwierdziła iż : "mimo wszystko nie podejmiemy współpracy, dziękuję, do widzenia" Cóż za rzeczowy feedback, a może jakieś szczegóły ? Tak piszecie wszędzie o feedbacku, nawet w swojej biblioteczce dla pracodawców jaki on ważny, a tymczasem ... Na minus : - Mój przypadek. Mój wpis nie miał na celu oczernić kogokolwiek, wyraziłem jedynie swoją opinię i doznania empiryczne w tejże materii.

użytkownik
@wtf.u.talkin.bout.to.me

Czytają wpis domyślam się, że rekrutacja odbyła się w Rzeszowie. Niestety scenki z zasady nic nie wnoszą - totalny bezsens. Odnośnie samych ogłoszeń to owszem takie ogłoszenia na pracuj.pl mają sens ale przypadku specjalistycznych stanowisk - w innym wypadku są bezsensu. Obsługa klienta w pracuj.pl spadła do 3/10. Dzieje się tam coraz gorzej. Dodatkowo na swoim profilu na pracuj.pl mają wypisane rzeczy, które nijak się mają do pracy w oddziale rzeszowskim.

Sławomir
@użytkownik

Uważasz, że obsługa klienta w firmie Grupa Pracuj uległa pogorszeniu? Może znasz powody tego, iż obecnie wygląda ona według Ciebie gorzej niż wcześniej? Ma to związek z mniejszą ilością etatów pracowniczych na to stanowisko, czy może zupełnie inne czynniki na to wpływają? Chciałbym dobrze zrozumieć Twoją wypowiedź, dlatego zachęcam Cię do podania większej ilości szczegółów.

Dzika
@wtf.u.talkin.bout.to.me

A może nie rozumieli tego co mówisz dlatego nie pasowalbys do teamu :) Dobrze ze Cie nie wybrali, zmarnował byś się :)

Grupa Pracuj

@Majki Grupa Pracuj bardzo szybko się rozwija. W tym roku mamy 30 zupełnie nowych wakatów w naszym oddziale w Rzeszowie. Szukamy do zespołu osób, które mają już pierwsze doświadczenia w sprzedaży i chcą się dalej w tym obszarze rozwijać. Wielkie Halo to nazwa naszej kampanii wizerunkowej – cieszymy się, że została ona zauważona. Jeśli masz jakiekolwiek pytania, na które możemy odpowiedzieć, prosimy o kontakt: rekrutacja@pracuj.pl. Pozdrawiamy Zespół HR, Grupa Pracuj

@Grupa Pracuj

marna praca za marne grosze :)

Buuu

Dla marnego pracownika ;)

Arczi
@Buuu

Kogoś (usunięte przez administratora) piecze bo nie został przyjęty. Takich teraz właśnie mamy ludzi szukających pracy. Życzą sobie nie wiadomo ile i to najlepiej od razu a umiejętności i doświadczenia żadnych... Powodzenia na zmywaku gościu. Widocznie tylko do tego masz kwalifikacje :)

Maćko
@Arczi

Artur, Ty to pisałeś?

Mikii
@Arczi

Jeżeli jesteś pracownikiem GP to przynosisz wstyd firmie, reprezentując taki poziom wypowiedzi i intelektu... Jeżeli ludzie na takim poziomie tam pracują to składam najszczersze wyrazy współczucia... lepiej pracować na zmywaku niż z Tobą.

Ola
@Grupa Pracuj

Czy niebawem będzie nabór na nowe stanowiska w sprzedaży w oddziale w Rzeszowie?

Ola
@Grupa Pracuj

Czy niebawem Grupa Pracuj planuje nabór do działu sprzedaży w Rzeszowie?

Głodna sensacji

Hej, złożyłam CV do grupa pracuj za pośrednictwem ich strony pracuj.pl Szybko status mojej aplikacji przeszedł na rozpatrywaną, zostałam zaproszona na pierwszą rozmowę. Miałam na skype gadać z HR ale przyjechał do biura szef oddziału zatem on i jedna z pracownic przeprowadzali ze mną rozmowę. Byli naprawę mili i sympatyczni, wypytywali mnie o poprzednie stanowiska co robiłam, czy wiem czym oni się zajmują, ile chce zarabiać, jak wygląda u nich dzień pracy itd. Rozmowa trwała godzinę, kilka dni później zostałam zaproszona do kolejnego etapu rekrutacji czyli do scenki telefonicznej ( stanowisko młodszy specjalista ds. sprzedaży), scenka tez nie była trudna- jedna wielka improwizacja, potem po kilku dniach ponownie miałam przyjechać do biura żeby przekonać się na własne oczy jak się pracuje, pogadać o systemach, o zadaniach i ogólnie sprawdzić czy mi to pasuje. Uznałam, że ten etap jest końcowy i w zasadzie dla mnie abym sama się przekonała czy chce wykonywać tę pracę. Jak się okazało nagle główna HR koniecznie chciała ze mną porozmawiać mimo, że de facto ja już zakończyłam rekrutację. Wkurzyłam się ale powiedziano mi że chce mnie poznać. Tak mnie chciała poznać że od nowa leciały pytania z pierwszej rozmowy i dla mnie to było dziwne bo po cholerę pytać dwa razy o to samo. Babka rozmawiała ze mną na skype i zadawała mi pytania w taki sposób skonstruowane, że ona sama się w nich gubiła. Najgłupsze pytanie w tłumaczeniu tego co ona natworzyła to z jakich dziedzin i czego powinnam się poduczyć aby stać się lepszym pracownikiem w ich firmie. Od razu cobie pomyślałam że co to za pytanie ani jednego dnia jeszcze nie przepracowałam u nich a już powinnam wiedzieć z czego jestem kiepska?! Koniec końców po kilku dniach od tej nieszczęsnej rozmowy dostałam telefon że rezygnują ze mnie i przyjmują kogoś o większym doświadczeniu. Straciłam kasę na dojazdy, byłam pewna, ze dostanę tą pracę a tu taki telefon. Świetnie traktują ludzi- typowe pomiatanie. Jakby mi na 1 spotkaniu nie mogli powiedzieć że mnie nie chcą bo mam za małe doświadczenie... tylko tak przeciągają.

Zespół HR, Grupa Pracuj
@Głodna sensacji

@Głodna sensacji Dziękujemy za opinię. Zależy nam, aby nasze procesy rekrutacji były profesjonalne dlatego każda opinia jest dla nas ważna. Staramy się, aby etapy naszego procesu były komunikowane w sposób jasny i klarowny. Jeśli coś zostało niedoprecyzowane bądź poczuła się Pani w jakikolwiek sposób niekomfortowo, nie to było naszą intencją. W sytuacji, gdy kandydat dojeżdża do nas na rozmowę z innego miasta Polski, zwracamy koszty dojazdu środkami transportu publicznego po wcześniejszym ustaleniu tego z Zespołem Rekrutacji. Przykro nam jeśli ta informacja do Pani nie dotarła. Kandydaci powinni być informowani o takiej możliwości w trakcie umawiania spotkania, jeżeli kandydat przekaże informacje, że musi dojechać z innego miasta. Będziemy wdzięczni za mailowy kontakt z nami: rekrutacja@pracuj.pl aby jak najszybciej wyjaśnić tą sprawę. Pozdrawiamy Zespół HR, Grupa Pracuj

etatoniewolnik
@Zespół HR, Grupa Pracuj

sruty tuty a czas zwracacie? umiecie to zrobić?

Zostaw merytoryczną opinię o Grupa Pracuj - Warszawa

• Jak się pracuje w Grupa Pracuj?

Zobacz opinie na temat firmy Grupa Pracuj tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 42.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Grupa Pracuj?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 13, z czego 4 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Grupa Pracuj?

Kandydaci do pracy w Grupa Pracuj napisali 9 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.