PPUH RODEX Sp. z o.o. w restrukturyzacji

2 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o PPUH RODEX Sp. z o.o. w restrukturyzacji

Aktualność
Uwarunkowanie ekonomiczno-finansowe otwarcia postępowania restrukturyzacyjnego PPUH Rodex sp. z o.o. w restrukturyzacji W 2018 r.
Specyfiką dużych kontraktów budowlanych (w tym budownictwa mieszkaniowego), które stanowiły główną gałąź działalności Spółki do 2018 r., jest kilkuletni cykl przygotowania i realizacji kontraktów przy niskich marżach wynikających z silnej konkurencji w tym segmencie rynku budowlanego.
Duża część kontraktów była zawierana na projekty finansowane ze środków publicznych (do czego stosują się przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych). Procedury zawierania umów na te kontrakty były sformalizowane, co znacznie ogranicza swobodę w zakresie negocjowania czy zmiany ich warunków ze zleceniodawcami.
W latach 2016-2018, zewnętrzne warunki realizacji kontraktów ulegały ponadprzeciętnym zmianom wpływając negatywnie na osiągane wyniki ekonomiczne w stosunku do zaplanowanych. Czynnikami, które istotnie pogorszyły efektywność realizowanych przez spółkę kontraktów, było przede wszystkim ustawowe, znaczące podwyższanie stawek wynagrodzenia minimalnego i za roboczogodzinę oraz silnie rosnące cen materiałów i usług budowlanych.
W następstwie zaistnienia tych niezależnych od firmy czynników, na jej wniosek, w dniu kwietniu 2018 r. Sąd Rejonowy w Białymstoku otworzył postępowanie restrukturyzacyjne spółki.
Kalina Nowy wpis

witam. na tej produkcji to w ogóle wychodzą jakieś nadgodziny czy nie bardzo? pytam, bo w ogłoszeniu wpisane są godziny pracy od 6 do 14. Czasami dorzucone są dobrowolne nadgodziny, które chłopak by robił. Jest na tyle pracy?

WK Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 23 dni.

Witam jak warunki pracy atmosfera oraz zarobki ?

Policzenie paru zł za serwis okien? A czy ceny nie są narzucane z przez samą firmę? Ile % z usługi bierze serwisant? Chyba ze to godzinowka tylko? Jakie mogą wychodzić teraz zarobki?

Rodex usuwa usterki objęte gwarancją dotyczące zrealizowanych przez nas usług. W przypadku zgłoszeń niezasadnych usuwamy je odpłatnie, zgodnie z obowiązującym w firmie cennikiem usług. W przypadku chęci zgłoszenia usterki prosimy o kontakt pod adresem email: reklamacje@rodex.com.pl.

@PPUH RODEX Sp. z o.o. w restrukturyzacji

witam, a jak to wygląda od strony pracownika? jeśli jest więcej takich zleceń czy wykonuje się je po godzinach pracy? zdarzają się nadgodziny?

Nowy wpis

Od strony pracownika temat jest tematem wewnętrzny ustalanym między pracodawcą a pracownikiem, a nie jest przedmiotem dyskusji na serwisie pracy. Serwis GoWork nie jest miejscem publikowania informacji o wynagrodzeniach pracowników oraz żadnych innych informacji objętych ochroną danych osobowych.

edi

poszukuje kontaktu do pana Krzysztofa z serwisu . Podobno potrafi wszystko zrobić . Mam okna do naprawy . Koledze serwisował i policzył pare pln . Jest zadowolony

@edi

Dziękujemy za pozytywna opinię. Zachęcamy do kontaktu z naszym Serwisem drogą mailową: reklamacje@rodex.com.pl .

NEL
@edi

NIE polecam pana Krzysztofa . Pobrał zaliczkę w grudniu i brak z nim kontaktu. Dzwoniłam i nie odbiera telefonu. Musze szukać innego serwisanta.

@NEL

Ciekawe czy to ta restrukturyzacja mogłaby mieć wpływ na ten wspomniany brak kontaktu? zastanawiam się także kiedy do niego w zasadzie dojdzie. Zaliczka jaki % kwoty stanowi czy jest na nią wystawiany rachunek?

@NEL

Prosimy o powstrzymanie się od komentarzy ad persona. W przypadku napraw dotyczących stolarki RODEX należy kontaktować się bezpośrednio z naszym Serwisem drogą mailową: reklamacje@rodex.com.pl.

Nowy wpis

Analogicznie jak w poprzednim przypadku, wszystkie tematy dotyczące zapytań serwisowych proszę kierować na adres reklamacje@rodex.com.pl i konsultować bezpośrednio z pracownikiem naszej firmy. Przy okazji informujemy, że proces restrukturyzacji zbliża się do końca, a ważnych dla niego terminach wszyscy zainteresowani zostaną oficjalnie poinformowani.

PPUH RODEX Sp. z o.o. w restrukturyzacji prowadziła rekrutację na stanowisko PRACOWNIK PRODUKCJI STOLARKI PCV. Dostałeś zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną? Jakie warunki oferuje pracodawca? Opowiedz o przebiegu spotkania z rekruterem.

Czy w PPUH RODEX Sp. z o.o. w restrukturyzacji jest skuteczna reakcja na zgłaszane przez pracowników problemy?

Firma nie ma prawa publikowania informacji na temat zatrudniania poszczególnych pracowników.

Ktoś tu widzę się spytał o to, czy umowy na czas nieokreślony już z marszu są możliwe. jak na razie nikt się nie odniósł ale czy w ogóle było deklarowane to, że występują te na okres próbny? Chyba nie widzę o niej wzmianki ty w ofercie do działu handlowego. opiszecie mi go? Atmosferę? zespół? są rotacje czy to bardziej cos jak rozwój, że szukają?

Czy w PPUH RODEX Sp. z o.o. w restrukturyzacji możliwa jest od razu umowa o pracę na czas nieokreślony na stanowisku Specjalista ds. ofertowania?

Teresa

Restrukturyzacja? W zasadzie dwa lata temu była wzmianka o niej na forum. A obecnie co ona miałaby mieć na celu? Plan co do jej realizacji jest od lat niezmienny? I ile osób pozostaje stabilnie w firmie przez ten cały okres? I jak z przyjęciami?

Brak
@Teresa

W tej firmie restrukturyzacja polega na tym tylko żeby jak najdłużej uchylać się od spłaty zaległości dla firm oraz banków oraz przy okazji liczyć na jak najwyższą inflację. Niewiem czy jest w Polsce druga firma która tak długo byłaby w postępowaniu restrukturyzacyjnym.

@Teresa

W odpowiedzi na Państwa wpis spółka PPUH Rodex Sp. z o.o. w restrukturyzacji („Spółka”) pragnie zwrócić uwagę, że jest on anonimowym komentarzem przesyconym emocjami bez faktów, tj. prawdziwych i konkretnych informacji. Prowadzenie takiej komunikacji nie spełnia standardów uczciwej, rzetelnej i merytorycznej komunikacji. Rozumiejąc natomiast fakt, że każda sytuacja biznesowa ma dwie - często przeciwstawne - perspektywy współpracy między kontrahentami, pomimo negatywnej formy, niekonstruktywnego kształtu i niskiej zawartości merytorycznej Państwa opinii, Spółka pragnie poniżej odpowiedzieć na zarzuty przytaczając fakty dotyczące procesu restrukturyzacji, którym jest objęta. W dniu 10 kwietnia 2018 r. Spółka została objęta postępowaniem restrukturyzacyjnym na wniosek Spółki - szczegóły powodów złożenia wniosku znajdziecie Państwo w sekcji "Aktualności": „Uwarunkowanie ekonomiczno-finansowe otwarcia postępowania restrukturyzacyjnego PPUH Rodex” (18.04.2023). Postępowanie prowadzone jest przed Sądem Rejonowym w Białymstoku, VIII Wydział Gospodarczy (spis wierzytelności: sygn. akt VIII GRu 3/18) przez wyznaczoną Sędzinę Komisarz oraz pod nadzorem wyznaczonego przez Sąd Nadzorcę Sądowego. Proces prowadzony jest zgodnie z prawem i w trybie przewidzianym przez Sąd. Spółka usilnie i sukcesywnie współpracuje z Sędziną Komisarz, Nadzorcą Sądowym oraz kancelarią prawną celem rzetelnego rozwiązania wszystkich tematów prawnych oraz ustalenia ostatecznej wartości wszystkich wierzytelności, co jest podstawą do zatwierdzenia spisu wierzytelności, a ten natomiast wymogiem do wyznaczenia zebrania wierzycieli i terminu głosowania nad układem. W związku ze wysokim poziomem skomplikowania procesu restrukturyzacji związanego bezpośrednio z dużą ilością wierzycieli, co przekłada się na mnogość prac skoncentrowanych na określenie właściwej wartości wierzytelności, a także ogólny czas procesowania tego rodzaju spraw przez sąd (który dodatkowo znacznie wydłużył się w trakcie pandemii covid-19 w latach 2020 - 2022 oraz ze względu na konieczną procedurę zmiany Nadzorcy Sądowego) proces nadal nie został ukończony. Spółka nie ma prawa wpływać na wyznaczenie daty zakończenia procesu restrukturyzacji przez sąd, a także z mocy prawa nie może wykonywać płatności wierzytelności na rzecz wierzycieli objętych układem. Istotnym faktem jest, że sytuacja ekonomiczno-finansowa Spółki w okresie ostatnich dwóch lat wreszcie uległa poprawie. Na koniec 2022 roku Spółka prognozuje zysk w wysokości około 1.000.000,00 zł. Poprawa kondycji finansowej spółki daje szanse na lepsze warunki spłaty wierzycieli po przegłosowaniu układu. Oczywistym jest, że inflacja jest czynnikiem wpływającym na wartości potencjalnej spłaty / wysokości poziomu redukcji wierzytelności, tj. dla samej Spółki, jak i wierzycieli. Proces restrukturyzacji jest trudnym okresem zarówno dla zarządzających Spółką, jak i samych pracowników. Od kilku lat cała nasza załoga robi wszystko co w jej mocny, by wyprowadzić Spółkę z wyjątkowo trudnej sytuacji, w jakiej się znalazła. Dziesiątki wieloletnich kontrahentów, którzy - pomimo wyzwań przed jakimi stanęła Spółka - nadal z nami współpracują, są dowodem rzetelności i pracowitości całej kadry RODEX. Prosimy o zrozumienie natury i trudności procesu restrukturyzacji oraz o powstrzymanie się od emocjonalnych komentarzy, które nic nie wnoszą do obecnej sytuacji i nie sprzyjają rozwiązaniu dylematów biznesowych.

@PPUH RODEX Sp. z o.o. w restrukturyzacji

Bardzo ładnie napisane ale dlaczego pracownicy biurowi nie mają płaconego w terminie wynagrodzenia tylko dostaja meila od prezesa co miesiąc z przesuniętym terminem o wiele dni??

Teresa

Czy w takim wspomnianym mailu nie ma zamieszczonego wyjaśnienia przypadkiem? jak długo to trwa jeśli można spytać? i wiele dni to ile tak naprawdę i czy docelowo to będzie jakkolwiek rekompensowane?

Odnośnie zapytania dotyczącego płatności wynagrodzenia odpowiedź jest bardzo prosta i zawarta w informacji dotyczącej bieżących procesów w firmie. Potwierdzam, że Spółka w okresie restrukturyzacji mierzy się z płynnością finansową, która wpływała na zwłokę w wypłacie wynagrodzeń pracownikom umysłowym. Te opóźnienia (7 razy w ciągu ostatniego roku, od 2 dni do 16 dni) odnosiły się jakkolwiek jedynie do pracowników szczebla kierowniczego oraz tych o najdłuższym stażu pracy, którzy swoją postawą i wieloletnim zaangażowaniem (często ponad 20-, 25- a nawet 30-letni staż pracy) byli i są gotowi wspierać Spółkę wszystkimi siłami w jej najtrudniejszych momentach. Opóźnienia wynagrodzeń nigdy nie dotykały pracowników fizycznych oraz tych, którzy zarabiają relatywnie najmniej – w tym Pana, o czym dobrze Pan wie. Okres restrukturyzacji, co już zdążyłem szczegółowo opisać, jest trudnym doświadczeniem w przypadku każdego podmiotu gospodarczego i jako zarządzający od początku otwarcie komunikowałem o wyzwaniach z tym związanych. Nie wszyscy pracownicy mogą być gotowi zmierzyć się z takimi przeciwnościami. Umowy o pracę natomiast zawsze można rozwiązać lub jej nie przedłużyć jak w przypadku naszego adwersarza i „nikt nikogo na siłę w pracy nie trzyma". Z poważaniem, Grzegorz Święcicki Członek Zarządu

@Teresa

Tak, w odpowiedzi Spółki są oczywiście zawarte bezpośrednio jak i pośrednio informacje o uwarunkowaniach i powodach trudności, z którymi boryka się Spółka, w tym wyzwania płynnościowe. Co do pytania o czas trwania, brakuje sprecyzowania przedmiotu czasu trwania. W kwestii restrukturyzacji natomiast, z prawnego punktu widzenia, pragnę dodać, że czas trwa postępowania nie jest w żadnym stopniu zależny od Spółki. Aktualnie Sąd zakończył rozpoznawanie sprzeciwów od spisu wierzytelności, a następnym etapem postępowania układowego jest ustalenie ostatecznej listy wierzycieli i ich wierzytelności (np. ze względu na dokonane zapłaty części wierzytelności pierwotnym wierzycielom przez Inwestorów i/lub firmy ubezpieczeniowe) a ostatecznym etapem będzie wyznaczenie terminu zgromadzenia wierzycieli, na co czekają wierzyciele i Spółka. Szczegółowe propozycje układowe będą zależne od możliwości finansowych Spółki i zostaną przedstawione zainteresowanym podmiotom przed głosowaniem. Platforma GoWork.pl, zgodnie z regulaminem, nie jest miejscem do opisywania szczegółowych danych w tym zakresie. Zachęcam do bezpośredniego kontaktu ze mną w kwestii własnych wierzytelności. Jest to jedyny adekwatny kanał komunikacji w tematach objętych tajemnicą biznesową. Z poważaniem, Grzegorz Święcicki Członek Zarządu

Aktualność

Krak

Co Pan może pomóc.???

Były podwykonawca
@Krak

Nic się nie da zrobić. Ile już razy była podobna sytuacja z tą pseudo-firemką. Specjalnie przedłużają wszystkie rozprawy, mają dobrych prawników itd. Jakie państwo, takie firmy i prawo, które zezwala na takie (cenzura) praktyki. Nie mogę zrozumieć tylko tych, co zawierają z tą firemką umowy. Przecież wszystkim w tej branży wiadomo, jaką ma RODEX opinię na rynku.

BYŁY KLIENT

Odradzam każdemu korzystanie z usług tej firmy. Kupiłem kilka lat temu u nich okna PCV i od tego momentu zaczęły się problemy-reklamacje, ciągłe naprawy itd. Trwało to ponad półtora roku... Nieodbieranie telefonów, traktowanie byłego klienta jak zło konieczne. Podobno wizytówką firmy jest także jej pracownik. Pracownicy, którzy przyjeżdżali na reklamację byli w brudnych, starych, porwanych ubraniach z logo firmy. Czy nie stać firmy, na kupno nowych ubrań pracownikom wyjeżdżającym na reklamacje? Obecnie wymieniłem wszystkie okna tej ''firemiki'' na nowe i jestem na razie zadowolony. Nigdy nie skorzystam z usług Rodexu i każdemu będę odradzał.

Czy pracownicy P.P.U.H. RODEX Sp. z o.o. chętnie uczestniczą w różnych formach integracji?

M.M

Bardzo chętnie uczestniczą w różnych formach integracji, zwłaszcza na wyjazdach-delegacjach, gdzie można sobie swobodnie wypić. W firmie też można się nieźle zintegrować np.po wypłacie, w czasie imienin i urodzin. Zazwyczaj integracja ta odbywa się w szatni, niekiedy na stołówce i stanowisku pracy. Jednym z najbardziej integrujących się pracowników, zwłaszcza gdy inni stawiają, a nie on jest Józek S. z PCV.

Adrian

Jeżeli bylibyście zainteresowani pracą w tej firmie, to na tę chwilę pracodawca ten oferuje kilka stanowisk pracy, z którymi można zapoznać się pod następującym linkiem: http://www.rodex.d2u.pl/pl/ofertypracy.aspx?muciacho=m12k W przypadku wszystkich stanowisk (z wyjątkiem sekretarki) P.P.U.H. RODEX Sp. z o.o. zamieściła informację, że oferuje umowę o pracę, ale nie napisano nic o premiach bądź benefitach. Mógłby ktoś wypowiedzieć się w tym temacie?

GOŚĆ
@Adrian

Polecam pracę w tej firmie tylko swoim wrogom. Dalej kombinują, oszukują jak nie płacić m.in.podwykonawcom i jak wykiwać ludzi w sądzie. Premia to żart? Jak najdalej od tej firemki.

Natalia

@Zwykły człowiek, Jeżeli Twoja opinia o firmie jest negatywna, warto ją odpowiednio uargumentować. Zarzut oszukiwania w kierunku pracodawcy jest poważnym zarzutem i należałoby najlepiej przytoczyć konkretne argumenty. Czy nadal jesteś pracownikiem tej firmy? Jak ją oceniasz z punktu widzenia pracownika? Czy jesteś zadowolony z warunków w Rodex?

GOŚĆ
@Natalia

Pan@''Zwykły człowiek'' napisał prawdę.Proszę się nie oburzać, wiem ,że prawda boli.Zastanawiam się tylko ,dlaczego państwo na to pozwala, zresztą państwo przecież też (usunięte przez administratora) Kto pracuje w tej firmie lub pracował ,wie jak sytuacja wygląda.Przydupasy ,nie oburzać się.

Arek

Szkoda chociaż może jeszcze coś się da zrobić?

Tom

Poddali się restrukturyzacji i w (usunięte przez administratora) mają płacenie za faktury .

Zwykły człowiek

Ludzie jak to jest możliwe że firma Rodex miała taką samą sytuację w 2001 roku i zobaczcie co kilkanaście lat ludzi oszukują a pieniądze zostają w kieszeniach. Prezes K. kupił sobie potężny - dom- apartamencik w ciepłych krajach i tam poszły ogromne ogromne pieniądze na ulokowanie się.

Były podwykonawca

Witam wszystkich. Na dzień dzisiejszy w Rodexie nic się nie zmieniło odnośnie płatności - nadal nie wypłacają zaległości. Budowa hali sportowej na ulicy Kluka to katastrofa - murarze nie mają zaprawy bo im nie dowożą ze względu na nie opłacanie przez Rodex ( dzisiaj schodzą z budowy po jutrze wchodzą ). Budowa szpital ulica Żurawia Rodex wypowiedział umowę bo zapewne nie mają pieniędzy na ciągnięcie jej dalej. Ale nie mają wstydu ani honoru bo Dyrektor dzwoni po podwykonawcach ( nawet tych którym dłużni są pieniądze ) z propozycją prac dla nich. Bądzmy solidarni nie dajcie nabić się w butelkę że niby będą płacić.Omijać szerokim łukiem.

Natalia

@Tom, możesz przybliżyć tutaj na forum sytuację związaną z firmą P.P.U.H. RODEX? Jak dokładnie wyglądała sytuacja o której piszesz w swoim komentarzu? Podziel się proszę w sposób bardziej szczegółowy swoimi doświadczeniami związanymi ze współpracą z tą firmą. Twoje informacje będą na pewno pomocne dla osób, które zastanawiają się nad podjęciem współpracy z firmą P.P.U.H. RODEX.

Zostaw merytoryczną opinię o PPUH RODEX Sp. z o.o. w restrukturyzacji - Juchnowiec Kościelny

• Jak się pracuje w PPUH RODEX Sp. z o.o. w restrukturyzacji?

Zobacz opinie na temat firmy PPUH RODEX Sp. z o.o. w restrukturyzacji tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

PPUH RODEX Sp. z o.o. w restrukturyzacji