Wydawnictwo FORUM Sp. z o.o

Opinie o Wydawnictwo FORUM Sp. z o.o

Pracuję w lubelskim oddziale od samego jego powstania i z pełnym przekonaniem mogę powiedzieć, że to naprawdę niesamowite miejsce do pracy. Atmosfera, jaka panuje pomiędzy nami, pracownikami, jest absolutnie fantastyczna. To nie tylko miejsce, gdzie przychodzę pracować, ale również wspólnota, w której czuję się doceniany i wspierany przez cały zespół. Co najważniejsze, management oddziału zawsze stawia pracowników na pierwszym miejscu. Otrzymuję pełne wsparcie od swoich przełożonych i mam pewność, że mogę liczyć na ich pomoc w każdej sytuacji. To naprawdę daje mi poczucie bezpieczeństwa i motywacji do codziennej pracy. Wspaniałą rzeczą jest również fakt, że atmosfera wzajemnego szacunku i zaufania jest obecna na każdej płaszczyźnie. Zarówno między współpracownikami, jak i między zespołem a kierownictwem, zawsze można znaleźć porozumienie. Nawet jeśli pojawi się jakiś konflikt, zawsze istnieje otwarta i konstruktywna droga do rozwiązania problemu. Cieszę się również, że firma zawsze jest elastyczna, jeśli chodzi o dni wolne i urlopy. Można się porozumieć w sprawach związanych z planowaniem czasu wolnego, co dla mnie ma ogromne znaczenie. Nie mogę nie wspomnieć o aspekcie finansowym. Angażując się w pracę w tym oddziale, naprawdę można zarobić godziwe pieniądze. Doceniam to, że nasza praca jest w pełni uznawana i wynagradzana adekwatnie. Podsumowując, jestem niezmiernie zadowolony z mojej pracy w lubelskim oddziale. Wspaniała atmosfera, wsparcie od managementu, możliwość znalezienia porozumienia na każdym kroku oraz godziwe zarobki sprawiają, że chętnie tu pracuję i patrzę na przyszłość z optymizmem. Szczerze polecam!

Obiecują podwyżkę i lepsze warunki po okresie próbnym - kończy się presją "podpisujesz bez zmian albo kończymy współpracę". Obiecują podwyżkę raz w roku - bez walki o niej nie ma o czym marzyć, a i tak kończy się na groszach. Zamiast tego dostajesz ofertę "nie do odrzucenia" - zmiana stanowiska, bez zmiany płacy. Firma z wymaganiami zachodnimi, a płacą wschodnią. Nie polecam, każdy tutaj szuka alternatywy - tylko dyrektorzy i szefowie działów skrupulatnie trzymają się swoich źródełek.

Pracownica

Pracowałam tam sporo czasu, jakiś czas temu. Szczera opinia -> 1. Wszystko zależy od działu, ja pracowałam w fajnym, gdzie zespół był super i się wszyscy dogadywali. 2. Dużo zależy od kierownika, są lepsi i gorsi, teraz się tam pewnie pozmieniało też. Słaby kierownik potrafi sprawić, że chcesz rzucić pracę, a dobry kierownik sprawi, że ci się serio chce pracować i czujesz się spoko. A że firma jest duża, to jest sporo różnych kierowników i różnie można trafić. 3. Wypłata bardzo słaba na tamten moment, rynek już się zmienił i specjalista dostanie więcej hajsu (o kilka tysięcy) w innej firmie. Może teraz jest lepiej. Za to na UoP kasa zawsze na czas. 4. Jeśli masz fajnego kierownika/dyrektora to pozwoli ci się rozwijać i realizować pomysły, jak masz ... to będzie ci uprzykrzać życie i stresować cały dział (w dziale redakcji tak jest). Ogólnie wrażenia spoko, jakby była lepsza kasa to bym pewnie tam została. pzdr

Generalnie myślę,że w FORUM zarabia się bardzo słabe pieniądze.Jakis czas temu składałam tam aplikacje i dostałam pracę,ale zaproponowali mi bardzo niską stawkę na stanowisko managerskie. Obecnie sama prowadzę rekrutacje i pojawiają się cv osób z forum,które pracują na stanowiskach typu manager i ich oczekiwania finansowe są bardzo niskie więc odpowiedź nasuwa się sama

Ile jest zmian w Wydawnictwo FORUM Sp. z o.o?

Dzień Dobry, Praca w wydawnictwie odbywa się w godzinach 8;00 - 16;00. Pozdrawiamy

pracownikforum

Niestety negatywne opinie trafiają w punkt: wielokrotny "recykling" kursów, brak zainteresowania treścią merytoryczną, a klient jest na ostatnim miejscu - byleby go jak najbardziej wydoić. Jeśli chcesz harować jak (usunięte przez administratora) za minimalną krajową i być otoczony osobami, które chętnie będą zrzucać na Ciebie swoje obowiązki i traktować Cię jak (usunięte przez administratora)- ta praca jest dla Ciebie! Szkoda nerwów, a współpraca z księgowością to kompletna tragedia - notoryczne spóźnienie się z wypłatami, jak i ciągle występujące błędy które trzeba zgłaszać i poprawiać.

@pracownikforum

Drogi użytkowniku, Przykro nam, że Twoje doświadczenia z Forum Media Polska nie były zgodne z naszymi celami dotyczącymi jakości naszych usług. Chcielibyśmy odnieść się do Twoich obaw i przedstawić naszą perspektywę. W Forum Media Polska, priorytetem jest dla nas dostarczanie solidnych, wartościowych produktów i usług. Rozumiemy, że kluczowe jest ciągłe ulepszanie i innowacje, dlatego stale pracujemy nad poprawą naszych kursów i zasobów. Twoje uwagi dotyczące "recyklingu" kursów są dla nas ważnym sygnałem, który na pewno weźmiemy pod uwagę w naszych przyszłych działaniach. Co do zarzutu braku zainteresowania treścią merytoryczną - to jest coś, co zdecydowanie odrzucamy. Nasz zespół składa się z profesjonalistów, którzy są pasjonatami swojej dziedziny i którzy nieustannie dążą do podnoszenia swoich kwalifikacji. Wierzymy, że jest to kluczowe dla dostarczania usług na najwyższym poziomie. W kwestii zarzutów dotyczących warunków pracy, chcielibyśmy podkreślić, że Forum Media Polska jest firmą, która stawia na rozwój swoich pracowników. Mamy programy szkoleniowe, które mają na celu ciągłe podnoszenie kwalifikacji naszych pracowników, a także staramy się tworzyć kulturę szacunku i odpowiedzialności. Jeżeli doświadczyłeś sytuacji, które są niezgodne z tymi wartościami, prosimy o bezpośredni kontakt, abyśmy mogli zająć się tymi kwestiami. Co do współpracy z księgowością i kwestii wypłat, chcielibyśmy Cię zapewnić, że traktujemy te sprawy z najwyższą powagą. Dbamy o terminowość wypłat i staramy się, aby wszystkie procesy przebiegały bez żadnych błędów. Jeśli doświadczyłeś problemów w tym zakresie, prosimy o kontakt, abyśmy mogli je rozwiązać. Cenimy sobie wszystkie opinie i chcemy z nich czerpać nauki. Dziękujemy za podzielenie się swoimi doświadczeniami i zapewniamy, że będziemy pracować nad poprawą naszych usług i warunków pracy. Mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy mogli pokazać Ci, że Forum Media Polska to miejsce, które dba o jakość we wszystkim, co robi. Z poważaniem, Zespół Forum Media Polska

Krzysztof
@Wydawnictwo FORUM Sp. z o.o

"Cenimy sobie wszystkie opinie i chcemy z nich czerpać nauki. Dziękujemy za podzielenie się swoimi doświadczeniami i zapewniamy, że będziemy pracować nad poprawą naszych usług i warunków pracy. Mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy mogli pokazać Ci, że Forum Media Polska to miejsce, które dba o jakość we wszystkim, co robi." Coś wam kiepsko idzie, skoro od miesięcy (jak nie dłużej?) piszecie o wartościach, a byli pracownicy i klienci ciągle narzekają. Przejrzałem sobie opinie z ostatnich miesięcy i nie ma w nich nic pozytywnego. Dobrze wiedzieć, CV wyślę gdzie indziej :)

kLeopatra

Jeśli ktoś chce być wrzodem na (usunięte przez administratora) klientów którzy się dali oszukac firmie to zapraszamy do aplikowania :)

Jaka umowa obowiązuje w Wydawnictwo FORUM Sp. z o.o podczas okresu próbnego?

Dzień Dobry, w większości przypadków na okresie próbnym obowiązuje Umowa o Pracę. Prosimy jednak o wskazanie konkretnego stanowisko abyśmy mogli udzielić poprawnej odpowiedzi. Pozdrawiamy

XYZ

mogę z ręką na sercu serdecznie odradzić prace w tej firmie . Brak szacunku dla pracownika , brak równego traktowania pracowników , brak obiegu informacji w firmie - jak coś się dzieje to każdy chowa głowę w piasek , naciąganie klientów na produkty z maxymalnie zawyżonymi cenami i tzw odgrzewane kotlety zamiast szkoleń. Ludzie masowo albo odchodzą, albo są zwalniani i cichaczem usuwani z firmy .

Jola
@XYZ

Myślę ,że wiele jest takich osób które odradzają pracę w FMP znajdzie się nawet spora ilość ludzi którzy tam pracują, ale nie mają odwagi tego powiedzieć. Mimo że praca dla tej firmy nikomu nie przynosi satysfakcji, nikt z chęcią do tej pracy nie chodzi i zmusza się do każdego dnia, to jednak pracują z braku laku. firma nie szanuje dobrych pracowników, na wyższe stanowiska dostają się osoby które potrafią mieć dobre relacje z pseudo dyrektorem. Ludzie potrafią tam zapomnieć o wszystkich moralnych zasadach, najważniejsze żeby być wyżej w rankingu stanowisk. Ta praca na pewno pokazuje drugie oblicze ludzi ???????? naprawdę są lepsze firmy w których można pracować. Ludzie nie marnujcie dla nich swojego czasu, bo marnujcie tylko siebie !

Na pracuj.pl pojawiła się oferta na stanowisko Asystent ds. koordynacji prac wydawniczych. Czy ktoś ma może informacje, jakie są szanse rozwoju na tym stanowisku oraz jakich widełek wynagrodzenia można się spodziewać (w ogłoszeniu niestety brak tej informacji)?

Beti
@Kasia

Najniższa krajowa, raczej żadnych możliwości rozwoju, ogrom pracy, zero wdzięczności.

@Beti

Wynagrodzenie uzależnione jest od posiadanych kompetencji, umiejętności kandydata oraz zakresu odpowiedzialności za powierzone do koordynacji produkty. Każdy z tych elementów wpływa na wysokość wynagrodzenia. Stanowisko asystenckie skierowane jest do osób rozpoczynających pracę w branży wydawniczej oraz tych, które pod okiem doświadczonych kolegów zdobędą dopiero umiejętności koordynowania produkcji produktów wydawniczych.

Beti
@Wydawnictwo FORUM Sp. z o.o

Niestety nie. Pracowałam, wiem. Asystent ma nawet więcej obowiązków niż młodszy specjalista. Wszystko zależy od tego, jak chce się daną osobę i jej kompetencje wykorzystać. Osoby nieświadome tylko ucierpią.

@Wydawnictwo FORUM Sp. z o.o

Wymagania w ogłoszeniu wskazują, że firma szuka raczej kogoś z doświadczeniem, stąd nazwa stanowiska nie do końca wydaje się adekwatna. Pytanie, czy wynagrodzenie jak za nazwę, czy jak za wymagania...

Bożena
@Beti

Witam. Jeśli faktycznie Pani stwierdza takie fakty to czy można prosić o przyrównanie do siebie tych wspomnianych zakresów obowiązków? Co w rzeczywistości się wykonuje? Za co jest się odpowiedzialnym?

Wiola

Czy Forum dostosowuje się do rynku oferując "podwyżki inflacyjne"? Jaka jest polityka firmy w sprawie podwyżek, wzrostu wynagrodzenia minimalnego oraz dostosowywania się do ofert konkurencji? Czy pracownik z dużym stażem otrzymuje bardziej atrakcyjne warunki zatrudnienia, niż świeżo zatrudnione osoby? Czy w Forum rozmowa o wynagrodzeniach między pracownikami jest źle postrzegana? Jeśli tak - dlaczego? Czy w firmie funkcjonują rozmowy roczne/podsumowujące, na których pracownik może spodziewać się pytań o oczekiwania finansowe?

@Wiola

Dzień Dobry, Dziękujemy za Twoje pytanie. Postaramy się w wyczerpujący sposób na nie odpowiedzieć. Firma FMP nie stosuje wzrostu wynagrodzeń w oparciu o wskaźnik inflacji. Wszystkie podwyżki mają charakter indywidualny. Rozmowy o wynagrodzeniach odbywają się z bezpośrednim przełożonym. W toku tych rozmów firma uwzględnia zarówno aktualną sytuację gospodarczą, perspektywy rozwoju spółki jak też potrzebę zachowania konkurencyjności w stosunku do innych podmiotów działających na tym samym rynku. Jako pracodawca jesteśmy zobligowani ustawowo, aby na konto pracownika wpływało wynagrodzenie o wartości minimalnej, założonej w ustawie. Należy jednak pamiętać, że znacząca część wynagrodzeń w FMP – składa się z wynagrodzenia podstawowego + wynagrodzenia premiowego lub prowizyjnego, dzięki temu pracownik zawsze ma możliwość wypracowania wynagrodzenia większego niż stawka minimalna. Niestety nie możemy jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie dotyczące wysokości wynagrodzenia dla pracowników z większym stażem vs. nowych pracowników. FMP stosując obowiązujące przepisy Kodeksu Pracy wdrożyła system organizacyjny, który umożliwia zachowanie w poufności informacji na temat wynagrodzenia każdego pracownika. Zachowanie poufności należy do podstawowych obowiązków pracowniczych, a jednym z nich jest zachowanie tajemnicy wobec wszystkich informacji dotyczących wynagrodzeń, systemów prowizyjnych, nagród itp. obowiązujących i stosowanych przez Pracodawcę. Trzeba przy tym podkreślić, że jest wiele czynników, które wpływają na różnice płac np. rodzaj wykonywanej pracy, doświadczenie, umiejętności, kwalifikacje. Każdy z tych elementów determinuje wysokość wynagrodzenia. Forum Media Polska jako część międzynarodowego Holdingu, posiada wewnętrzne zasady ws. przeprowadzania rozmów podsumowujących. Wskazane spotkania odbywają się z bezpośrednim przełożonym na początku nowego roku. Dokumenty z takiego spotkania przechowywane są w dziale kadr. Firma FMP nie ingeruje w tematykę indywidualnie poruszaną z każdym pracownikiem. Ta, wyłącznie zależy od Szefa danego działu lub pionu. Dbając o dobre praktyki przeprowadzania rozmów rocznych/podsumowujących z pracownikami, wszyscy Managerowie zostali przeszkoleni w jednym z pierwszych modułów – Akademii Managera, z rzeczonego tematu. Pozdrawiamy,

Malami
@Wiola

Nie dostaliśmy podwyżki inflacyjnego bo „mamy prowizje więc po co nam podwyżka” …

Bardzo szybko rozgryzłam ich metody, obłudę i pewnie dlatego zostałam usunięta( dosłownie) bez podania powodu. Ogólnie co tu dużo mówić zwyczajne call center, nic ambitnego i rozwijającego. Generalnie najlepiej sprawdzaja się przeciętni, bo gdy wyjdziesz przed szereg jesteś z automatu tłamszony i zastraszany. Jedyna zaleta to umowa i pracę i wypłata na czas. Pozdrawiam.

Damian

Czy możemy się skontaktować? Mam podobne odczucia oreski@interia.pl

Malami
@Damian

Również tam pracowałam i mam średnie doświadczenia z tą firmą ..

Agnieszka

Niestety ja też zostałam wmanewrowana w samoprzedłużający się abonament. Podczas rozmowy chciałam prenumeratę na rok, a teraz dostałam fakturę za kolejny rok, prenumereaty której nie chcę! nie wiem czy można to jakoś obejść, nie pamiętam czy podczas rozmowy telefonicznej padły te informacje nawet....masakra

Bożena
@Agnieszka

W takiej sytuacji nie wystarczy po prostu wykonać kolejnego telefonu i spytać wprost? Numer chyba ten sam jest czy to do jakiegoś innego działu trzeba dzwonić? Ile ich tu mają tak właściwie?

Mirabelka

Forum to typowe korpo, które stawia na cyferki w excelu. Porażająca niekompetencja przełożonych i sposób komunikacji pozostawiają sobie wiele do życzenia. Można się starać i chcieć jak najlepiej, ale i tak nie ma to żadnego znaczenia, bo ostatecznie liczy się to, ile co przyniosło zysku. A zysk opiera się na oferowaniu klientom wątpliwej jakości materiałów, które są mielone po kilka razy. Szefostwo, owszem, zapewnia pracownikom umowę o pracę od początku, ale bez konkretnej listy obowiązków, co skutkuje tym, że rozpoczyna się z pulą np. 5 produktów, a kończy się na 10, bez uzasadnienia i bez żadnego dodatkowego honorarium, bo nie ma na nie pieniędzy. Do pracy w tej firmie trzeba mieć naprawdę stalowe nerwy.

Marzena

Dla mnie straciła firma zaufanie zakupiłam prenumeratę nie tania nowa sprzedaż czekałam długo na egzemplarz w końcu okazało się ze będzie elektroniczna Miałam mieć dostęp archiwalny a w momencie pojawienia się nowego numeru poprzedni został zablokowany z komentarzem tylko dla prenumerujących to kim jestem po wykupienia prenumeraty ? Wiem ze chcą z kolejnego wydania zrezygnować na rzecz e wydania Szok nie stać ich na papierowe wydanej ja sobie to cenie zrezygnuje ze wszystkiego mam nadzieje ze skutecznie i uważa Ze idzie firma w złym kierunku

Bardzo przestrzegam przed zamawianiem czegokolwiek w tej firmie. Jeśli chodzi o rezygnację kontakt beznadziejny, za to z propozycja nowego zamówienia telemarketerzy wydzwaniają non stop, bardzo natrętni. Nie polecam.

Jola

Dlaczego w ostatnim czasie padło tyle negatywnych komentarzy na temat pracy w Forum ? Chyba nie wszystkie są wymyślone ? Firma widać mocno przejmuje się złymi komentarzami i bardzo szybko odpisuje na nie, boi się prawdy ?

@Jola

Cześć! Nie mamy wpływu na to jakie opinie się pojawiają. Natomiast jako Firma chcemy wyjaśnić wszystkie opisane sytuacje, a w szczególności te, które wypaczają wizerunek Forum Media Polska jako pracodawcy.

Abc
@Wydawnictwo FORUM Sp. z o.o

Te które wypaczają wizerunek jako pracodawcy? To jakiś żart?? Jaki jest wasz wizerunek to chyba widać w opiniach od wielu byłych i obecnych pracowników. I tu zdaje się nikt nie zmyśla, dobrze przecież widać po komentarzach jak ludzie w firmie są i byli traktowani w różnych działach. To nie jest przecież kilka negatywnych opinii od garstki osób. Na negatywne komentarze pracowaliście wiele lat, ileż osób dodaje tu swoje historie pełne smutku i żalu, sądząc złudnie że coś się zmieni na wyższych szczeblach. Jak klienci przestrzegają wszystkich przed zakupami w firmie też można poczytać- ale na negatywne komentarze pracuje się tak jak mówiłem latami.

Panda
@Wydawnictwo FORUM Sp. z o.o

Wypaczają???. Pracowałam w tej firmie na CC i potwierdzam tu wszystkie negatywne komentarze!!. Ludzie piszą prawdę!. Ja też jestem tego przykładem. Firma ma okropną reputację, klienci się skarżą..nie było dnia podczas którego żalili się że zostali w błąd wprowadzeni, i prenumeraty automatycznie się przedłużają...aż dziw bierze że ta firma się jeszcze utrzymuje na rynku!.

@Panda

Cześć! Dziękujemy za Twoją opinię. W poprzednich odpowiedziach staraliśmy się odpowiedzieć na wszystkie wątpliwości dotyczące pracy w zespole Call Center. Mając doświadczenie pracy w CC doskonale wiesz, jak dużą uwagę przywiązujemy do prawidłowego informowania klientów ws. automatycznego przedłużenia prenumeraty. Sam proces informacyjny zaczyna się już podczas przyjmowania zamówienia drogą telefoniczną. Doradca nie ma prawa przyjąć zamówienia bez poinformowania klienta o najważniejszych warunkach umowy, m.in. o automatycznym przedłużeniu prenumeraty oraz sposobie rezygnacji. Klient potwierdzający zamówienie, świadomie i wyraźnie musi zaakceptować wszystkie warunki zamówienia. Doradca po zakończonej rozmowie jest zobowiązany do wysłania potwierdzenia zamówienia, w którym również są zawarte informacje o sposobie przedłużania, jak i sposobie rezygnacji. Na wystawionej fakturze, wskazujemy również zakres dat trwania subskrypcji, a z przed ostatnim wydaniem w ramach opłaconej prenumeraty, klient otrzymuje jasną informację o kończącej się prenumeracie oraz propozycji cenowej na kolejny rok. W tym samym momencie, klient dowiaduje się po raz kolejny o sposobie złożenia rezygnacji. W chwili obecnej pracujemy jeszcze ciężej, aby udostępnić klientom indywidualny panel do zarządzania swoimi zakupami w FMP. Jesteśmy przekonani, że jest to kolejny, konieczny krok do ułatwienia współpracy z naszymi klientami. Pozdrawiamy,

Izabela

Na swoje nieszczęście zostałam klientką. Obecnie muszę płacić za automatycznie przedłużoną aktualizację kursu, z której nie wiedząc, czy coś tam przegapiwszy nie zrezygnowałam. Na maila nikt nie odpisał, telefony, które wcześniej się urywały-milczą. Nikt nie odbiera. Na stronie nie ma podanego telefonu do kontaktu. Bo i po co? Żeby wysłuchiwać, że są naciągaczami i klienta to mają gdzieś? W dzisiejszych czasach takie podejście i uszczęśliwianie na siłę jest podłą zagrywką. Każdego, w każdym możliwym zakątku ostrzegę przed tą firmą. Pierwszy raz spotkałam się z takim traktowaniem. mam nadzieję, że nadejdzie czas, gdy się od nich uwolnię, bo są jak rzep na psim ogonie. A materiały wcale nie są jakoś specjalnie wartościowe. Bez szału. Ostatnich nawet nie rozpakowuję, bo sama koperta z napisem firmy podnosi mi ciśnienie i psuje kilka najbliższych dni.

@Izabela

Dzień Dobry, bardzo prosimy o kontakt przez skrzynkę mailową zgloszenie@forum-media.pl

Ane

Jestem niedoszłą klientką, zadzwonił do mnie pan okropnie mnie namawiał na kurs, nie odpuszczał, aż się zgodziłam Kiedy ponownie rozmawiałam z konsultantem powiedziałam przez telefon że nie chce brać udziału w kursach i chce zrezygnować (miałam trudna sytuacje finansowa) mimo to dostałam fakturę a teraz strasznie firmą windykacyjną za kursy w których nie chciałam i nie brałam udziału Czy ktoś był w podobnej sytuacji ?

Joanna

Nie polecam tej firmy. Nigdzie nie było mowy o tym, że prenumerata jest automatycznie przedłużana. Czasopisma zostają odsyłane, jednak pomimo informacji o dostarczeniu nie umieją jej znaleźć. Na stronie nie ma żadnych informacji o zrezygnowaniu z prenumeraty ani aktualnym numeru telefonu. Nie polecam!!

Zostaw merytoryczną opinię o Wydawnictwo FORUM Sp. z o.o - Poznań

• Jak się pracuje w Wydawnictwo FORUM Sp. z o.o?

Zobacz opinie na temat firmy Wydawnictwo FORUM Sp. z o.o tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 140.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Wydawnictwo FORUM Sp. z o.o?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 114, z czego 70 to opinie pozytywne, 28 to opinie negatywne, a 16 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Wydawnictwo FORUM Sp. z o.o?

Kandydaci do pracy w Wydawnictwo FORUM Sp. z o.o napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Wydawnictwo FORUM Sp. z o.o