brak logo

Wydawnictwo FORUM Sp. z o.o

Poznań

Opinie o Wydawnictwo FORUM Sp. z o.o

Trener 2016-02-23 15:25
Do Logopeda. Widzę, że nie jestem osamotniony z tym problemem odniośnie prenumeraty, którą "jaśnie państwo" przedłużają automatycznie, bo przecież klient ma płacić kasę czy tego chce czy nie, a nie żadąć kontaktu z zapytaniem czy Pan/Pani sobie życzy dany produkt czy też nie. Na szczęscie udało mi się złożyć pisemną rezygnację na kolejny rok i otrzymać odpowiedź pozytywną, a co miałem zapłacić to zapłaciłem i tego mi nikt nie zwróci. Telenoweli ciąg dalszy: Jakiś czas temu świadomie zamówiłem I i II cykl płyt DVD "Diagnostyka..." za które oczywiście przy odbiorze każdego egzemplaża wysyłałem przelew. Sprawa zamknięta? nie, bo przecież dziś dostałem, a jakże 1-szą płytę z cyklu III oczywiście z fakturą do zapłaty, którego to zestawu nie zamawiałem!!! Skrzętnie przeczytałem regulamin i nie ma tam nawet wzmianki o jakim kolwiek automatycznym przedłużaniu zakupu produktów (dot. to tylko prenumeraty czasopisma!!!). Teraz próbuję się dodzwonić, oczywiście bez skutku. Tak działa i dba o klienta, który ich utrzymuje Forum Media Polska. Brawo!!!
14
shisha 2016-02-29 21:23
Ja dodam od siebie tylko tyle, że firma traktuje swoich pracowników jak zło konieczne. Najlepiej gdyby pracowali oni za najniższą krajową na umowę zlecenie tak by nie byli zbędnym kosztem. Firma międzynarodowa, standardy azjatyckie !!!
8
BHPowiec50 2016-03-04 14:48
też miałam podobny przypadek z prenumeratą czasopisma i automatycznym odnowieniem dostaw na kolejne lata lub pisemne oświadczenie o rezygnacji z miesięcznym wyprzedzeniem. A dzisiaj walczę z dostawą aktualizacji programu który okazało się, ze jest płatna a nie mam wyszczególnione w zamówieniu za ile ani ile tych aktualizacji będzie. Dopiero w mailu pani mi podała że 4 co kwartał. Ceny nie podała, czy jest stała czy zmienna. To naruszenie kodeksu cywilnego. W regulaminie też nie ma za ile ten produkt oraz ile razy go otrzymam w ciągu roku kalendarzowego, jest tylko wzmianka, że aktualizacja jest odpłatna i musze 2 tygodnie przed kolejną wysyłką złożyć pisemną rezygnację. Ponieważ produkty kupuję na firmę (działalność gospodarcza) nie obowiązują nas ustawy o OKiK oraz klauzule niedozwolone w umowach i regulaminach. Powołuje się na kodeks cywilny. Zamówienie (prosta forma umowy) wyszczególniające produkt i jego cenę nie może zawierać kosztów ukrytych, wszystko musi być dokładnie napisane, co za ile i w jakim czasie. Nie bójcie się iść do sądu w razie takich sytuacji. Ja wysłałam do prawnika i czekam na orzeczenie. Zlecenie nie jest nawet przeze mnie podpisane, tylko zgłoszenie telefoniczne przez ich konsultanta doradcę. Przez telefon odczytał mi tylko pozycje z zamówienia i kwoty nie mówiąc nic o kosztach dodatkowych, ale kilka razy mówił o 25% rabacie i zyskach. Mataczenie jawne i pseudo marketing. daleko od nich.!!!
8
ro-zbój 2016-03-17 22:48
Długo było dobrze... niestety od jakiegoś czasu mnóstwo zmian na minus.
5
Dział HR Forum Media Polska 2016-03-22 11:35
Bardzo dziękujemy za Państwa aktywność na profilu Forum Media Polska. Jednocześnie ubolewamy, że wiele z Państwa uwag przedstawia nieprawdziwy obraz naszej firmy. Dotyczy to rodzaju umów, jakie zawieramy z pracownikami. Ponad 95% zatrudnionych współpracuje z nami w oparciu o umowę o pracę i jest to dla nas preferowana forma zatrudnienia. Warto wspomnieć, iż jest to wyłączna forma zatrudnienia w naszym Call Center, podczas gdy standard rynkowy wygląda zupełnie inaczej. Kolejny bezpodstawny zarzut to ogólna kondycja firmy. W 2015 roku Forum Media Polska osiągnęła rekordową wielkość w historii na rynku polskim. Swoją przewagę nad konkurencją budujemy w oparciu o innowacje technologiczne i marketingowe. Wszystko to jest możliwe dzięki zaangażowanemu zespołowi, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych.
W związku z bardzo dynamicznym rozwojem firmy w sposób ciągły poszukujemy nowych pracowników. Dołożymy wszelkich starań, aby nasz proces rekrutacji był dla Państwa przyjazny i w sposób przejrzysty wyłaniał najlepszych kandydatów
5
Dział Obsługi Klienta Forum Media Polska 2016-03-23 12:49
Niepokoją nas sygnały od Państwa, które dotyczą zamówionych produktów. Chcemy podkreślić, że polityka firmy Forum Media Polska jest przede wszystkim nastawiona na dialog z Klientem. W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących realizacji Państwa zamówienia zapraszamy do kontaktu bezpośrednio z Pracownikami Biura Obsługi Klienta, którzy do każdej sprawy podchodzą indywidualnie i wspólnie z Klientem ustalają najlepsze rozwiązanie. Proszę pamiętać, że jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku, w godzinach 08 – 16. Oprócz kontaktu telefonicznego możliwy jest także kontakt mailowy, faxem, pocztą (usunięte przez administratora)
5
gość 2016-03-24 20:23
A jak praca w dziale finansowym? Czy są wakaty na stanowiskach kierowniczych (Dyrektor Finansowy, Główna Księgowa)
lilu 2016-03-26 00:05
Dzisiaj już wiem, że wiele z powyższych wpisów jest prawdziwych, ale szczerze mówiąc nie podzielam takiego narzekactwa, może dlatego, że była to moja pierwsza praca. Przychodząc do Forum wyszłam z założenia, że lepiej być na umowie śmieciowej za trochę więcej niż najniższa krajowa, niż zarejestrowaną w PUP jako bezrobotna :) Od samego początku szłam do Forum z myślą, że popracuję kilka miesięcy zdobywając doświadczenie i znajdę sobie coś lepszego i to mi się udało.
3
Dział Call Center Forum Media Polska 2016-03-30 14:39
Drodzy Państwo. Szanujemy opinie każdej osoby na temat naszej firmy natomiast aby pomóc osobom które zastanawiają się nad zatrudnieniem w ramach naszych struktur przedstawię może dla odmiany kilka faktów z życia Call Center.
 
- Wszyscy doradcy w CC zatrudnieni są na umowę o pracę od poniedziałku do
piątku w godzinach 8-16.
- Ponad 70% z nich zatrudniona jest na umowę na czas nieokreślony
- Ok. 50% doradców posiada staż między 5 a 10 lat
- Wskaźnik rotacji nie licząc osób na okresie próbnym w skali roku nie
przekracza 10%.
- Średnio na każde 10-12 osób przypada 1 Manager który zajmuje się tylko i
wyłącznie sprawami swojego zespołu
- Przed każdymi Świętami pracownicy otrzymują dodatkowe przelewy
- Średni poziom zarobków na ten moment to ok. 4000 zł brutto. Najlepsi mogą
liczyć na 3-4 krotność tej kwoty - naturalną sprawą w dziale sprzedaży jest
to że doradca żyje z prowizji która stanowi znaczną część jego zarobków.
- Opieka zdrowotna w prywatnej klinice medycznej za symboliczną opłatą
- To co doradcy cenią sobie najbardziej obok zarobków i warunków pracy to
atmosfera oraz indywidualne podejście.

Najbardziej rzetelnym i najbliższym prawdy sposobem na potwierdzenie tego co zostało wymienione powyżej jest weryfikacja u obecnych pracowników Forum Media Polska. Jestem pewien że zdecydowana większość byłych pracowników również potwierdzi ten stan rzeczy. Jestem świadomy tego że te osoby nie czują potrzeby udowadniania tego w tym miejscu natomiast wystarczy kilka osób które mają z różnych względów złe doświadczenia aby zbudować obraz firmy który jest krzywdzący i w tak znaczący sposób odbiega od prawdy.
Mam nadzieję, że rozwiałem przynajmniej część wątpliwości dotyczących zatrudnienia konkretnie w Dziale Call Center.

Pozdrawiam
7
mała_mi 2016-04-15 19:02
ogólnie to w tej firmie na kierowniczych stanowiskach w sprzedaży są ludzie, którzy sami nigdy dobrze tu nie sprzedawali i nie mieli nawet najwyższych progów sprzedażowych a teraz wymagają cudów od swoich podwładnych więc to jest śmieszne trochę - bo skoro samemu się nie było dobrym to jak można wymagać tego od innych albo mieć pojęcie o tym - w firmie dominuje cwaniactwo i jakies dziwne układy a klient jest na samym końcu byle by go wydoić
11
mała_mi 2016-04-15 20:10
firma ma może i wyższe obroty ale do czego to porównać - jakiś czas temu było forum media i forum press - spółki się połączyły w jedną i jeszcze wchłonęły inne upadające wydawnictwo ti i obroty się zwiekszyły. Może i część osób jest zadowolona z tej pracy i sprzedaz telefoniczna w forum to spełnienie ich ambicji życiowych ale u wiekszości to raczej wynika z tego, że zasiedzieli się i nie maja wiekszych ambicji w zyciu niz doradca telefoniczny, nie widzą co by chcieli innego robić w życiu i nie wierzą w siebie, że mogą robić cos innego w zyciu, sprobować gdzie indziej a tu jakos w miare idzie za to przezyć i fakt na tle innych call center, tych gdzie sa umowy smieciowe i studenci z elastycznym grafikiem umowa o pracę z najniższa krajową jest powodem do dumy i praca w dni powszednie bez sobót w godzinach kiedy sa otwarte szkoły i firmy - jak komus to odpowiada to ok - pozdrawiam
3
Tajny 2016-05-12 19:12
Do BHPowiec 50. Jak potoczyla sie dalej ta sprawa? Właśnie tez mowiac krótko zostalem oszukany przez forum media i chce isc z tym do prawnika. Mozesz cos podpowiedzieć?
5
Ula 2016-07-14 22:20
ja dodam, że rok temu we wrześniu zamówiłam u nich materiały przez internet, po otrzymaniu badziewia dowiedziałam się, że nie mogę zwrócić (!). Mało tego, w listopadzie przyszła jakaś prenumerata, musiałam zapłacić (!), napisałam rezygnację z prenumeraty.
Ciąg dalszy nastąpił 2 tygodnie temu (czyli prawie rok po tamtym zajściu) dzwonią do mnie, żebym potwierdziła zamówienie, które złożyłam kilka godzin wcześniej (!). Zaprzeczyłam. babka anulowała.
To nie koniec.... Wczoraj odebrałam maila z prośbą o potwierdzenie kolejnego zamówienia. Zadzwoniłam i powiedziałam, że nigdy w życiu od nich nic nie kupię bo w ofercie mają chłam i oszukują klientów. Zasugerowałam, że któryś z ich pracowników fa [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] zamówienia. Przesłano mi dokumenty, z których wynika, że zamówienie złożono z nie mojego komputera. Ewidentnie ktoś chce nabić sobie status zamówień.
Jak można oferować ludziom produkt przez internet nie pokazując fragmentu, kazać zapłacić i uniemożliwić zwrot produktu.
OMIJAĆ Z DALEKA.
15
Ula 2016-07-15 21:40
w moim wpisie nie było nic niecenzuralnego, tylko przypuszczalny powód takiego postępowania z klientem
4
Nika 2016-07-28 11:13
Tez trafiłam na tego faceta. Totalna tragedia, brak kultury. Śmiać mi sie chciało i w trakcie 'rozmowy' zastanawiałam sie czy podziękować i wyjsć, ale stwierdziłam ze dotrwam do konca w ranach treningu ;) Żenujący poziom świadczący o firmie. Bardzo złe wrażenie od samego początku. Nie polecam
10
Aga 2016-07-29 19:53
Wypłata zawsze w terminie, na koncie w ostatni pracujący dzień m-ca.
Wiewióra 2016-08-14 20:57
Zarabianie na naiwności ludzi,to nieuczciwa robota.Wciskacie ludziom kit.
9
Wiewióra 2016-08-14 21:15
Niestety zawiodłem się już na samym początku kontaktu z państwa firma.Nie jest to dialog jak pan wspomina lecz monolog.Nie przesyłają państwo jasnych zasad dotyczących szkoleń ani też nie grają państwo w otwarte karty.Po raz pierwszy spotkałam się z sytuacją w której nie zostałam jednoznacznie poinformowana o regulaminie.
Telefonicznie poinformowałam państwa iż nie wezmę udziału w kursie po czym po miesiacu otrzymałam fakturę i zastraszanie windykacja.Odradzam jakikolwiek kontakt z tą firmą.
12
Fht 2016-10-11 20:22
Pracowałem tam 1,5 roku jako PM. Magda była szefowa PM, pracowało też, jak pamiętam, dwóch Arkow i Michał jako szef. Ciężki, stresujący kawałek chleba za słaba kasę. Przełożeni to typy medrkow, zafascynowani ta pseudokorporacja. Odradzam.
9
zadowolony pracownik 2016-10-15 21:24
Praca w Call Center jest ciężka, jak w każdej innej firmie, ale jeśli ktoś sam chce decydować o tym ile w każdym miesiącu chce zarobić to jest praca dla niego. Zarobki wahają się od 2,5 tys . do 6 tys. - najlepsi zarabiają nawet dwa razy więcej. To są kwoty bardzo duże jak na takie stanowisko, ale tak jest ! Ciężko w to uwierzyć ?! Kto chce niech spróbuje i sam się przekona. W każdej pracy są plusy i minusy. W Forum, jest praca od poniedziałku do piątku, od 8 do 16 - Wszystkie przerwy świąteczne wolne, nie ma problemów z urlopami, przestrzegane są wszelkie prawa pracownicze...
Jeśli ktoś nazywa tą pracę kołchozem to albo był bardzo marnym sprzedawcą i nie rozumiał na czym polega praca sprzedawcy albo nie pracował nigdzie wcześniej. Polecam dla takich osób pracę w budżetówce za 1600 zł albo na kasie w markecie od poniedziałku do niedzieli i w każde święta!

jeśli chodzi o pracę w CALL CENTER - to naprawdę bardzo dobre warunki a przede wszystkim bardzo dobra atmosfera....

6
zadowolony pracownik 2016-10-16 20:01
Ola, u nas w firmie nie ma przedstawicieli handlowych...
Jeśli chodzi o sprzedaż i dobrą kasę to polecam stanowisko Doradcy Klientów Biznesowych.
3
uwazny 2016-10-19 09:31
Witam,
złe doświadczenia: naciąganie na aktualizacje, podpieranie się nagraniami rozmów niekompletnymi,
bardzo się trzeba pilnować szczególnie przy podsumowaniu zamówień, brak informacji o kosztach aktualizacji,
programy oferowane przeciętne z błędami.
bezwzględne egzekwowanie zobowiązań, nawet tych "niechcianych",
po prostu firma z siłowym marketingiem w stylu po trupach i do celu
i jak się da naciągnąć klienta to jest "sukces".
Szkoda że firma zamiast kultury współpracy z klientem uczy NACIĄGANIA.
BARDZO UWAŻAĆ, NAJLEPIEJ OD RAZU REZYGNOWAĆ Z ROZMÓW.
9
troche_prawdy 2016-10-19 14:30
Dziwią mnie te wszystkie komentarze. Mimo iż to Forum mi podziękowało za współprace jakiś czas temu - fakt w ostatnich miesiącach pracy kompletnie mi się nie chciało - to to o czym wy piszecie to jest jakaś Baśń Braci Wściekłych.
Przychodzisz do pracy pon - pt - 8:00 -16:00 - bez nadgodzin i weekendów.
Na wstępie dostajesz umowę o pracę!! na okres próbny, później kolejną na czas określony i kolejną na nieokreślony.
Lux Med w pakiecie, ubezpieczenie grupowe opcjonalnie.
Czego chcieć więcej?
A to, że siedzisz i dzwonisz non stop do klientów i próbujesz im coś sprzedać?
Polecam fabryki albo zakłady produkcyjne - 3 zmianowe - albo lepiej 4-brygadowe zobaczymy jak długo wytrzymacie.
Fajne jest to, że ile sprzedasz tyle zarobisz. Spotkaliście się gdzieś z prowizją ok 40%? Jak nie to popytajcie ludzi w forum na jakich procentach oni pracują bo obecnie nie wiem jak to wygląda.
I na koniec. Presja na wynik, a co innego może być w dziale sprzedaży?
Forum może nie jest pracodawcą idealnym, który daje Ci po 4 latach możliwość zostania prezesem, ale socjal, warunki, terminowe wynagrodzenie dają radę i są na o wiele wyższym poziomie niż "PRZECIĘTNA".
3
Pracownik 2016-10-19 19:58
Tak, nawet na okresie próbnym.
me 2016-11-16 15:48
Ja jestem / byłem klientem. Nie etyczne praktyki handlowe to mnie najbardziej uraziło.
4
forumowicz 2016-11-27 22:45
faktycznie to zależy od tego jakie kto ma akcje podłączane bo jedne produkty sie same sprzedaja i by sie sprzedawały pewnie juz bez niczyjej pomocy a inne to shity które trzeba chamsko wciskać i na tych lepszych akcjach ludzie zarabiaja dobrze a na tych gorszych już nie - na poczatek napewno będa akcje "shity"
były pracownik 2016-12-09 14:05
Typowy hejt ludzi, którzy sobie nie radzą... piszecie tu o pracy w call center, o telefonach... To jest naprawdę mały wycinek całej firmy! Jeśli ktoś w tej firmie ma jakiekolwiek ambicje może zajść naprawdę daleko, ale to trzeba chcieć! Jednak najłatwiej jest ponarzekać... typowe dla ludzi szukających pracy w dzisiejszych czasach. Trzeba dzwonić, 1 przerwa, ktoś stawia Wam cele... to po co chcecie pracować skoro nie potraficie poradzić sobie z najprostszymi rzeczami? Najlepiej powiedzieć, że chce się zarabiać 5 tys netto, ale co za tym idzie? Dosłownie NIC- brak doświadczenia, brak planów, brak wykształcenia... Tak wyglądają dzisiejsze czasy- Chcieć miliony, ale nie robić NIC.
3
Dinozaur 2017-02-16 08:58
Moja ocena dotyczy pracy w call center- w którym pracuję już od lat. Od zawsze warunki zatrudnienia, codziennej pracy są jasne jak słońce. Pensja sprzedawcy to jak wszędzie w handlu- podstawa + o wiele większa podstawa. W naszej firmie największe, nieograniczone możliwości zarobkowe mają właśnie sprzedawcy. Oprócz przyzwoitych zarobków (wysokość wypłaty odzwierciedla twoją pracowitość...czyli po prostu to- czy ci się chce, czy nie...), można tu liczyć na zdrową atmosferę, podejście pracodawcy jak do człowieka, umowę o pracę, dostęp do prywatnej służby zdrowia i inne dodatki, rozwiązania socjalne- które są naprawdę miłe szczególnie w okresie świątecznym. To, co najbardziej cenię- to spokój psychiczny- o co w dzisiejszych czasach trudno..Praca w godzinach 8-16, od pn do pt, robisz swoje i tyle. Plany sprzedażowe indywidualne, zespołowe- normalna sprawa. Ciśnienie na plan- oczywiście jest, ale nikt nie da tobie planu indywidualnego z kosmosu- jest on dostosowany do możliwości konkretnego sprzedawcy-CZŁOWIEKA. Wielu ludzi, którzy zaczynają u nas pracę, nie mają żadnego doświadczenia. To zupełnie w niczym nie przeszkadza. Są szkolenia, pomoc innych doświadczonych sprzedawców- wszystkiego można się nauczyć. Nikt nie daje tobie gotowego skryptu rozmowy, masz być sobą i w sposób kreatywny podejść do każdego klienta- to przynosi efekty. Kontaktujesz się telefonicznie ze specjalistami określonej branży, proponując im coś- co związane jest z ich pracą. Nie "wciskasz" byle czego na siłę, byle wyrobić normę. Proponujesz klientom produkt- który pomaga im w codziennej pracy. Jak sprzedawać- to tylko tak! Jeśli nie jesteś obibokiem i chce ci się pracować- to spróbuj...
3
zawiedziona 2017-02-28 08:23
ZŁODZIEJE , WYŁUDZACZE I NACIĄGACZE!!!!UWAŻAĆ!!NIC NIE BRAĆ NIE KUPOWAĆ NIE WSPÓŁPRACOWAĆ!!!!!!
7
OSZUŚCI ! 2017-03-10 17:23
Zdecydowanie nie polecam tej "firmy".
Oszuści, którzy zatajają całkowite koszta zakupionych materiałów.
ODRADZAM!!!
Ponad 3 tysiące złotych utopione w błocie.
8
no_name 2017-03-23 14:33
Praca w dziale sprzedaży pozostawia wiele do życzenia, może i są plusy w postaci umowy o pracę i terminowo wypłacanego wynagrodzenia, ale to już wszędzie jest standardem, nie oszukujmy się żyjemy w XXI wieku i w cywilizowanym kraju. Jeżeli chodzi o atmosferę jest tragiczna jesteś tak dobry jak twój ostatni miesiąc, a inni "doradcy" tyko patrzą na twoje potknięcia, pełno zawiści i niezdrowej konkurencji szczególnie ze strony managerów, którzy nie mają wykształcenia kierunkowego, zupełny brak wsparcia z ich strony, częściej można ich zobaczyć na papierosie niż na robieniu tego co powinni, trzeba się ich prosić o podłączenie jakiejś akcji żeby mieć na czym pracować, sami się nie domyślą bo to zbyt trudne. Wszyscy są sobie równi, ale niektórzy są równiejsi od innych- to doskonale pasuje do działu sprzedaży wydawnictwa forum.
5
Manager zespołu M 2017-03-26 12:01
Skoro masz odwagę pisać takie bzdury, to może się przedstaw, skonfrontujemy Twoje uwagi z rzeczywistością jak naprawdę było i jak jest. Jeśli byłoby tak jak w powyżej opisanych bredniach , to raczej nikt nie pracowałaby tu dłużej niż miesiąc a tak nie jest. Ludzie którzy chcą pracować, wiedzą na czym sprzedaż i ta praca polega i przychodzą tu po dobre zarobki, jakoś takich złych opinii nie mają na temat swojej pracy, pracodawców. Ciekawe dlaczego?
Zawsze wypowiadają się tu sfrustrowani, niedojrzali ludzie , którzy nie potrafią sprzedawać a o wszystko i do wszystkich mają pretensje. Jeśli coś ci nie pasuje, nikt nigdy w Forum nikogo nie trzyma na siłę - zawsze można odejść i poszukać pracy marzeń!
I po trzecie skąd ty możesz wiedzieć jakie ja mam wykształcenie i przygotowanie?
Żałosne to jest bardzo...

3
matka 2017-04-19 09:02
Chciałabym się dowiedzieć, w jaki sposób Forum wspiera rodziny i matki. Widzę, że to jeden z atutów, który firma podaje na swojej stronie internetowej jako zachętę do udziału w rekrutacji. Czy firma posiada swój żłobek lub przedszkole, elastyczne godziny pracy, home office?... Jak wyglądają powroty do pracy po urlopach macierzyńskich albo wychowawczych? Będę wdzięczna za informacje :)
zwykły pracownik 2017-04-20 07:23
Opowiem na swoim przykładzie. Wróciłam do Forum po urlopie wychowawczym. W trakcie mojej nieobecności zmienił się mój przełożony, mimo to moje stanowisko nadal na mnie czekało. Ze względu na dojazdy i opiekę nad dzieckiem złożyłam wniosek o pracę w innych godzinach niż 8-16. Bez problemu otrzymałam zgodę. Nie ma też problemów z urlopami. Nie ma kręcenia nosem przy zwolnieniach lekarskich, a niestety wiadomo, że dzieci często chorują. W razie potrzeby istnieje również możliwość pracy zdalnej z domu. Forum niestety nie posiada swojego żłobka czy przedszkola, ale powrót do pracy po długiej nieobecności był naprawdę bezbolesny. Dodam, że nie zajmuję żadnego kierowniczego stanowiska.
zigi 2017-04-20 10:51
Witam ,
Ta sama sytuacja w moim przypadku .
Nie można zrezygnować z prenumeraty ponieważ faktura wystawiona , nie ma możliwości korekty .
Muszę czekać rok .
UNIKAJCIE JAK OGNIA !!!
Naciągacze !!!
2
Anna 2017-05-09 20:05
Na jaki wymiar pracy przystał ten pracodawca? (od której do której?)
olek 2017-05-11 20:52
Inna forma oszustwa tych naciągaczy jest wysyłanie faktur za rzeczy których się nie kupiło.

1) wysyłasz formularz zgłoszeniowy na kurs itp.
2) czekasz na odzew - odzewu brak. Cisza jak makiem zasiał.
3) dzwonisz - nie odbierają, piszesz maile - nie odpisują więc zakładasz że na kurs cię nie wzięli bo wysłałeś internetowy formularz zgłoszeniowy a tu nic więc zapominasz o sprawie.
4) mija miesiąc lub 2 i dostajesz fakturę za "udział w kursie" na którym cię nie było i jeszcze bezczelnie twierdzą że zostałeś mailowo powiadomiony o udziale i że dostałeś mailem regulamin, program kursu i umowę.
5) nie płacisz (bo i za co?) i wtedy straszą windykacja, prawnikiem, komornikiem. Internetowi oszuści i naciągacze - trzymać się z dała.
2
Manager 2017-05-25 10:31
Na drugi raz proszę pisać wprost o kogo chodzi, bo wrzucanie wszystkich do jednego wora i przypisywanie takich rzeczy jest mało profesjonalne, tym bardziej, że jak piszesz w innych działach jest fajna atmosfera i dobrze się pracuje, więc dlaczego taka opinia o całym FORUM i dziale sprzedaży.
3
Arkadiusz W. 2017-05-25 11:09
Jestem odpowiedzialny za część drugiego piętra i nie wiem, czy odnosisz się do sytuacji w jednym z moich działów. Jeśli tak, to chętnie poznam szczegóły Twojej opinii, bo głęboko nie zgadzam się z wnioskiem, że nie dbamy o pracowników i atmosferę w pracy, tylko o cyferki. Jeśli jest coś, co umknęło mojej uwadze, to chętnie zapoznam się ze szczegółami i podejmę odpowiednie działania. Nigdy nie byłem głuchy na głosy ze strony pracowników i też chciałbym, aby tak pozostało.
Zatem nie chowaj się proszę za nickiem, tylko napisz na arkadiusz.widawski@forum-media.pl lub anna.frackowiak@forum-media.pl, a z chęcią przyjrzymy się Twoim spostrzeżeniom, a jeśli trzeba, podejmiemy odpowiednie kroki. Jesteśmy otwarci na dialog, prośba o kontakt bezpośredni.
2
Młody pracownik 2017-05-27 14:59
A gdzie tu jest mowa o całym dziale sprzedaży w Forum? Opis dotyczy jednego działu/tytułu.
Co do anonimowości, to proszę wybaczyć, ale nie zamierzam rezygnować z tego przywileju.
Pozostaje mi życzyć Państwu wszystkiego najlepszego i szerszego patrzenia na problemy, które zgłaszają Państwa pracownicy.
2
WZS 2017-06-28 12:27
Uważajcie podczas zamawiania czegokolwiek z Forum-Media Polska!!

Zamówiłam sobie telefonicznie Atlas rehabilitacji ruchowej. Przez telefon wszystko pięknie ładnie. Po pewnym czasie dostałam AKTUALICJE za 209,48 (brutto).
Przez telefon, zostałam poinformowana, że aktualizacje nie są obowiązkowe. Niestety przed zamówieniem nie przeczytałam ogólnych warunków ze strony, gdzie widnieje informacja, że z automatu są one dopisane do zamówienia.
Telefonicznie i mailowo nie da się z nimi nic wskórać.
Zaczęłam szperać po internecie. Dużo osób opisywało podobne zdarzenia. Jeśli macie prenumeratę „Praktyczna fizjoterapia i rehabilitacja’ to po roku Wam przedłużą z automatu na kolejny rok.
Firma nastawiona na robienie pieniędzy. Jestem bardzo niezadowolona. Mimo, że gazeta jest dobra, po roku zrezygnuję z prenumeraty, nie dam im zarobić.
To tyle, dziękuję za uwagę i jeszcze raz – UWAŻAJCIE NA NICH!!
3
Pracownik 2017-06-28 21:07
Szanowna Pani nic nie przedluzamy automatycznie. W dowolnym wygodnym dla siebie momencie nalezy napisac do nas pisemna rezygnacje na adres naszego Biura Obslugi Klienta. Proszę nie zastraszac innych osób nierzetelnymi informacjami.
2
Lidia 2017-07-21 15:17
@Pracownik - czy mógłbyś opisać swoje doświadczenia z Wydawnictwem FORUM Sp. z o.o? Jak wyglądają warunki zatrudnienia? Czy Wydawnictwo prowadzi aktualne rekrutacje? Każda merytoryczna informacja będzie cenna dla osób, które zaglądają na forum w ramach poszukiwania pracy.
Ewa 2017-07-25 01:55
Dokładnie tak jak w moim przypadku.Co w takim razie robic z oszustami?
Ewa 2017-07-25 02:05
Oszuści i naciagacze! Prosze uwazac na jakiekolwiek produkty i usługi przez nich oferowane! OSTRZEGAM!
4
slashfan 2017-08-21 17:23
Przestrzegam przez kupnem jakichkolwiek materiałów z tej firmy.
Miałem prenumeratę podpisaną na rok (ROK!!!), po czym bez MOJEJ zgody przedłużono o kolejny rok. Formularz rezygnacji/przypomnienie o rezygnacji wciśnięto do egzemplarza, którego nie zdażyłem otworzyć. Na nic zdało się moje tłumaczenie, że nie zgadzam się na dalszą współpracę. Regulamin jest tak skonstruowany, żeby działać na niekorzyść klienta. Nie ma oddzielnej wersji zgody na przedłużenie - mimo, że podpisujesz umowę na rok to jak zapomnisz to sami Ci przedłużają. Działanie nastawione na żerowaniu na kliencie. Ceny też 2x wyższe niż konkurencja.
Zdecydowanie najgorsze wydawnictwo z jakich usług korzystałem. Zdecydowanie nie polecam !!!
3
Lidia 2017-08-24 12:18
Czy ktoś z forumowiczów może podzielić się swoimi doświadczeniami związanymi z pracą w Wydawnictwie FORUM? Czy pracodawca zatrudnia swoich pracowników w ramach umowy o pracę? W jakim systemie jest praca (stałe godziny, czy system zmianowy)? Takie dodatkowe informacje mogą być ważne dla osób, które zastanawiają się nad podjęciem pracy w firmie.
Witam 2017-08-29 12:07
Dzień dobry,
Mogę podzielić się swoją opinią z perspektywy byłego pracownika. Firma FM zaoferowała mi umowe o pracę, początkowo okres próbny 3 miesiace, następnie na 2 lata i ostatecznie na czas nieokreślony. Praca wykonywana jest od godziny 8 do 16, naliczane są nadgodziny (początkowo nie byłem o tym informowany i sugrowano mi, że mam zastawac po godzinach,ponieważ to normalne).
W zależności do jakiego pionu i na jakie stanowisko Pani trafi,będzie odczuwalny komfort i atmosfera pracy. Duża presja na wyniki i bardzo małe wsparcie /zerowe(mowa o handlowcach). 90% sprzedaży to sprzedaż telefoniczna, zero szkoleń. 2 razy w roku na święta dodatek pieniężny do pensji.
Ja nie polecam, aczkolwiek na złapanie doświadczenia w korpo (kasa kasa kasa) to....sam nie wiem ;)
Informuje, że to moja opinia i nie chciałbym być zaraz zaatakowany przez praciwnikow FM (poprzednie wpisy).
Jak ma Pani jakieś pytania, to proszę pisać.
Pozdrawiam
zwykły pracownik 2017-08-31 08:07
Witam,
Jestem wieloletnim pracownikiem Forum i chciałabym podzielić się swoją opinią na ten temat. Firma zatrudnia na umowę o pracę. Praca jest wykonywana od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00. Nadgodziny się zdarzają, ale firma praktykuje ich rozliczanie.
Danka 2017-09-04 17:49
Ja mam ten sam kłopot z tą firmą. Podali mnie do windykacji, bo na czas nie powiadomiłam ich o rezygnacji z konferencji.
Zostaw swoją opinię o Wydawnictwo FORUM Sp. z o.o - Poznań
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Wydawnictwo FORUM Sp. z o.o