Kruk Windykacja (Kruk S.A.)

Opinie o KRUK S.A.

Władek

Jak długo jeszcze Kruk szczawno będzie pracował zdalnie?

@Władek

@Władek W odpowiedzi na pytania dotyczące pracy zdalnej, chcielibyśmy poinformować, że na ten moment nie ma jeszcze konkretnych dat dotyczących powrotu do biura. Nadal większość z nas pracuje zdalnie, część osób hybrydowo, ale równolegle trwają prace nad nowymi rozwiązaniami. Z dużą uwagą obserwujemy sytuację. Bierzemy przy tym pod uwagę regulacje prawne, zalecenia Ministerstwa Zdrowia dotyczące pandemii, ale też potrzeby naszych pracowników oraz potrzeby biznesowe. Chcemy wypracować optymalne rozwiązanie. O konkretnych rozwiązaniach będziemy informować naszych pracowników już wkrótce.

Zmęczony
@Władek

Dopòki wszyscy się nie zwolnią. We wrześniu 30 doradcòw CC składa wypowiedzenie. Brawo!

@Zmęczony

Skąd masz takie informacje?

Mietek
@Zmęczony

Je słyszałem, że 40-stu ... jeszcze w tym tygodniu. Trzymam kciuki ;)

Biri

Bardzo jest to przykre, że jako pracownicy musimy dodawać opinie tutaj i w taki sposób próbować wpłynąć na decyzję w firmie. O czym to świadczy? Że ludzie boja się mówić, bo słyszą, że nikt ich na siłę w pracy nie trzyma. To jest strasznie słabe. Drogi Pracodawco, to my Pracownicy ciężko pracujemy, my odzyskujemy pieniądze od osób zadłużonych i to przede wszystkim z naszej pracy macie zyski. Dlaczego nie uszanujecie naszej pracy, robiąc nam ciągle pod górkę i psując atmosferę? Dlaczego nie docenicie naszego trudu nie tylko słowem, ale adekwatnym wynagrodzeniem? Dlaczego pracownicy są zastraszani planami naprawczymi, rozmowami dyscyplinującymi itp do tego stopnia, że dialog mogą prowadzić tylko anonimowo? Nie dziwię się, że wielu z nas traci motywację do pracy. Za te pieniądze ludziom zaczyna być szkoda zdrowia. Bo pracując pod taka presją, te zdrowie tracimy. Doradcy cc pracują swoim głosem i wzrokiem, doradcy terenowi również ryzykują swoim zdrowiem jeżdżąc po klientach. Szanujmy się wzajemnie.

Gość 1

Nasi dłużnicy, też za mało zarabiają, jak my. Nie no tak mało jak my, to nikt nie zarabia. "Jedyną rzeczą, jaką możemy zrobić bez pieniędzy, są długi." Heinz Schenk

wartu

ludzie , składajcie hurtowo wypowiedzenia i koniec z firemką

@wartu

No spoko, tylko żeby złożyć wypowiedzenie trzeba mieć inna pracę pewną. Bo tak zostać bez środków do życia z dziecmi na utrzymaniu i kredytami, to nie każdy może sobie pozwolić.

Sam przebieg był jasny klarowny, kontakt na bierząco. Rozmowa na Teams z rekruterami i kierownikiem później drugi etap w oddziale firmy z kierownikiem i trenerem. Niestety po tym etapie, kiedy człowiek musiał wziąć wolny dzień w pracy, ponieść koszty dojazdu, odpowiedź zwrotną zwykły e-mail z podziękowaniami za udział. Zero telefonu z uzasadnieniem decyzji. Drugi etap rozmowy w piątek na początku tygodnia, najdalej do końca miała być odpowiedz, a jej brak w następnym tygodniu przychodzi tylko wiadomość e-mail. Jednak po drugim etapie oczekuję się czegoś innego, innej kultury kontaktu. Niestety, w moim odczuciu jej brak.

Pytania standardowe jak na stanowisko.

Zdzich

Hej Kochani, czy wiadomo coś w sprawie zwiększenia zarobkòw ? Brakuje mi środkòw na podstawowe potrzeby. Wysłałem dzieciaki do szkoły i jestem bez kasy. Nie pytam o podwyżki, ktòre są odwołane.

@Zdzich

Też się chętnie dowiem. Znam twój ból. Mi też już brakuje od wypłaty do wypłaty. I albo przestanie mnie stać na prąd do pracy zdalnej albo na dojazdy do pracy. Albo przestanę spłacać kredyt i będą koledzy i koleżanki do mnie dzwonić z Kruka. I wcale to nie jest śmieszne.

Beata

Mowa jest srebrem, a milczenie złotem? Nie w tym przypadku, milcząc zgadzamy się pełnić rolę stada baranów. Wstyd żeby firma mająca prawie 400 mln zysku za pół roku, skąpiła na wynagrodzeniach dla pracowników. O sile firmy stanowią tu ludzie, to nie produkcja żeby były maszyny i wyposażenie. Jeśli ludzie będą tak dalej wykorzystywani, to w końcu coś pęknie i co zrobią dyrektorzy? Sami pójdą na słuchawki albo w teren? Albo weźmiemy się w garść, nie odpuścimy i coś wywalczymy, albo będziemy dalej gnojeni. Czy już wybraliście czego chcecie?

Wasyl

Czy my jesteśmy tak tępi że nie potrafimy się zorganizować i stanąć murem cała kadra? Przecież wszystkich nas nie wyrzucą. Jeśli będą wśród nas strachliwe cioty co się wyłamują, to nigdy nie postawimy na swoim i będziemy tak dalej traktowani jak popychadła.

to ja
@Wasyl

najlepiej Naszą "jedność" widać na HK, jak kierownik wygłasza jakieś pierdy o bzdurnych wskaźnikach i te głosy zachwytu i poparcia wygłaszane przez lizodupów, żenada, gdzie wasza godność

Yrats agyw

Do podwyżek są nominowani tylko klakierzy którzy nabijają sprytnie kierownikom targety oraz tak zwane szare myszy ciułacze którzy mają mało (pensji) a robią fajne statystyki...

Yololo

Witam, czy ktoś mi wyjaśni, co się w Kruku dzieje, bo decyzje zapadające odgórnie to już podchodzą pod (usunięte przez administratora) pracowników? Firma ogranicza nam do minimum czas notatki czy działań dodatkowych, gdzie nawet nie możemy porządnie obsłużyć sprawy czy jej skonsultować. Co za tym idzie mamy więcej błędów w monitoringach pracy doradców. Zamiast się skupiać na celach finansowych, każą nam wciskać platforme e-kruk i płatności blikiem. Wydłuża to czas rozmów, co odbija się na ilości obsłużonych spraw i naszych wynikach na wpłaty. Ponadto każdy narzeka, że spraw nie przedzwaniamy. Mam też nadzieję, że ktoś w końcu się obudzi z letargu i da pracownikom normalnie pracować. Mam dość zapisywania, co kiedy i ile robiłam na notatce czy dd i jak długo. Również mam dość zarobków. Widełki powinny być podniesione. Bo pracownikom Kruka nie starczają te pensje na opłaty i jedzenie. Kiedyś byliśmy bardzo zadowoleni z pracy, bo była fajna atmosfera, szerokie pole działania, szkolenia i spotkania.(usunięte przez administratora) Lider na rynku? Chyba w zarobkach zarządu i dyrektorów.

Natka
@Yololo

Niestety, ale muszę się zgodzić z Twoja opinia. Zarobki są słabe, stoją w miejscu. Koszty życia rosną i najniższa krajowa też. Pracuje w tej firmie prawie 9 lat i jest córaz gorzej. Wymagania coraz większe, coraz więcej się chce od pracownika. A firma od siebie nie daje nic. Nie ma praktycznie już żadnej motywacji do pracy. Dojdzie do tego, że FK pozbędzie się wykwalifikowanej i doświadczonej kadry, bo coraz więcej osób już tego nie wytrzymuje. I przykre jest to, że tzw Góra nie chce porozmawiać z pracownikami niższego szczebla. Ani też nie przyjmuje do wiadomości obiekcji pracowników

@Yololo

Ja również jestem zawiedziona postawą Firmy wobec pracowników. Wymaga się od nas coraz więcej, a zarobki niestety są takie same. Uważam, że pensja powinna być adekwatna do wykonywanej pracy i wymagań pracodawcy. Podwyżki kiedyś były 2 razy do roku, obecnie mają być tylko raz. A prócz celu na wpłaty jest mnóstwo innych wskaźników, które jak ktoś wyżej wspomniał powinny być narzędziem do osiągnięcia celu a nie celem samym w sobie. Koszty życia rosną, nam doradcom CC jak i pewnie DT jest też ciężko finansowo przy takich pensjach. Ponadto inne firmy oferują wyższe stawki, większy socjal. A na głosy pracowników nasza Firma odpowiada w taki sposób, że zawsze możemy się zwolnić. Przepraszam, ale tak się ludzi nie powinno traktować. Bo widać, jak pracodawcy na nas zależy. Mam nadzieję, że nasze opinie tutaj FK weźmie do siebie i potraktuje to jako motywację dla zmian.

Ciekawy
@Natka

Zgadzam się z Wami w 100%. Atmosfera kiepska,zarobki kiepskie i ciągle nowe niezrozumiałe pomysły odgórne pogarszajace model pracy....

@Ciekawy

Dawajmy dalej tak się poniżać i sobą pomiatać, a góra na pewno wpadnie na pomysł by nam nieba przychylić!

Iwona

Zysk KRUK za pierwsze półrocze wyniósł blisko 400 mln złotych! Super wiadomość. Wystarczy że firma przekaże 1% zysku na podwyżki i każdy pracownik dostanie podwyżkę 400 złotych. Prawda że tak będzie? Przecież prezes kochany dba o pracowników, czyż nie?

@Iwona

Podobno zrobiliśmy takie wyniki, że tylko szampany otwierać... Tylko, gdzie te szampany?

Arni

Jak to gdzie te szampany? Trzeba było sobie kupić. Zarabiasz 3200 brutto to cię nie stać na butelkę?

Witam, znalazlem na oficjalnej stronie firmy kruk ogloszenie na stanowisko doradcy terenowego na rejon augustow/suwalki. Chcialbym sie dowiedziec jak wyglada etap/etapy rekrutacji podstawowe warunki i czy nie majac jakiegokolwiek doswiadczenia w windykacji ma sie szanse na zatrudnienie. Mam tez pytanie o kwestie szczepien. W mojej obecnej pracy niestety jest coraz wiekszy na to nacisk a ja nie jestem za przymusem. Jak do tego podchodzi kruk w zwiazku z tym ze jest to praca z klientem i niestety sa tez juz czynione projekty ustaw w kierunku wysylania na bezplatne urlopy czy przymus. Czy po ewentualnym wejsciu w zycie takiej ustawy czy nawet bez tego kruk bedzie za szczepieniem pracownikow i wyciaganiu konsekwencji wobec tych na nie. Dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam.

@Kandydat

Jak nie masz doświadczenia, to się nadajesz. Przynajmniej przez dłuższy czas nie będziesz im miauczał że coś jest nie tak, tym atutem ich kupisz.

Madame

Witam. Czy wiadomo coś na temat powyżek inflacyjnych w naszej Firmie? Nie chodzi mi o podwyżki za wyniki, lecz podniesienie nam wszystkim podstawy w związku ze wzrostem najniższej krajowej oraz rosnących kosztów życia. Zarobki kiedyś były zadowalające, ale niestety pieniądz traci na wartości. Rozumiem, że dla pracodawców rosną też koszty, ale postrajcie się postawić w sytuacji zwykłego doradcy. Czy osoba czytająca nasze opinie, mogłaby się ustosunkować w końcu? Widzę, że dyskusja tutaj toczy się od jakiegoś czasu i każdy czeka na odpowiedź. Mam nadzieję, że damy radę, bo jak nie my to kto?

Ola

Błąd krytyczny dla Lidera na rynku, za zarobki poniżej krytyki????Ludzie nie mają środkòw na życie, pracując na pełny etat. Niestety taka praktyka i podnosi lecz obniża jakość pracy, jakość rozmòw, jakość życia.

kandydat

Dzień dobry. Jestem zainteresowana pracą w KRUK S.A. na stanowisku Starszy Specjalista ds. Kadr i Płac. Czy ktoś z Pracowników mógłby się wypowiedzieć nt pracy w dziale kadr i płac - jaka atmosfera, warunki pracy itp. Ponoć jest to wakat związany z dłuższą nieobecnością Pracownicy, czy wiecie jak jest? Z góry dziękuję za informację.

@kandydat

Dzień dobry, poniżej moje spostrzeżenia dotyczące pracy w dziale kadr i płac: - zespół jest bardzo zgrany i wspiera się wzajemnie - spora ilość zadań ale dzięki dobrej organizacji pracy w dziale nie stanowi to problemu - zadania są różnorodne i rozwojowe - nudą nie wieje ;) - atrakcyjny pakiet benefitów - jak dla mnie - najlepszy zespół na świecie :) Pozdrawiam pracownik z dłuuuugim stażem pracy.

Iwona

Co tutaj może być różnorodnego i rozwojowego w tych zadaniach? Co miesiąc robisz to samo i tyle. Powtarzalne procesy bez żadnej filozofii, koła na nowo nie odkryjesz. W czym chcesz wspierać? Jak ktoś nie ogarnia prostych reguł na kadrach i płacach, to znaczy że to nie zajęcie dla niego i wsparcie nic tu nie da, chcesz za kogoś odwalać jego robotę?

@Iwona

Wszystko zależy od tego w jakiej firmie jest się zatrudnionym???? Jeśli jest to niewielka spółka a pracownicy zatrudnieni są tylko w podstawowym systemie czasu pracy to być może niewiele się dzieje a zadania są powtarzalne... Jednak dynamicznie zmieniające się przepisy prawa pracy i ich wdrażanie do organizacji zapewniają całkowity brak nudy???? Dodatkowo w dużej organizacji różnorodność pracy gwarantują np. różne systemy czasu pracy czy też szukanie rozwiązań dla pojawiających się potrzeb biznesu. Pisząc o wsparciu, nie chodziło mi o brak wiedzy z zakresu prawa pracy współpracowników czy przerzucanie zadań na innych członków zespołu ale o pomoc przy realizacji zadań terminowych czy ad hoc które nałożyły się w jednym czasie.

@Iwona

Wszystko zależy od tego w jakiej firmie jest się zatrudnionym???? Jeśli jest to niewielka spółka a pracownicy zatrudnieni są tylko w podstawowym systemie czasu pracy to być może niewiele się dzieje a zadania są powtarzalne... Jednak dynamicznie zmieniające się przepisy prawa pracy i ich wdrażanie do organizacji zapewniają całkowity brak nudy???? Dodatkowo w dużej organizacji różnorodność pracy gwarantują np. różne systemy czasu pracy czy też szukanie rozwiązań dla pojawiających się potrzeb biznesu. Pisząc o wsparciu, nie chodziło mi o brak wiedzy z zakresy prawa pracy współpracowników czy przerzucanie zadań na innych członków zespołu ale o pomoc przy realizacji zadań terminowych czy ad hoc które nałożyły się w jednym czasie.

Julka

Dzień dobry, a jak wygląda praca w Archiwum? Atmosfera, zarobki? Może ktoś coś przybliżyć? Pozdrawiam

Władek

Czy ktoś się orientuje jak długo jeszcze Kruk będzie pracował zdalnie?

Władek

Ktoś się orientuje do kiedy potrwa w kruku praca zdalna?

Sonic

Jak wygląda praca w IT, co kilka miesięcy widać ogłoszenia ze szukają administratorów a to ludzi od bezpieczeństwa, taka rotacja jest?

@Sonic

Raczej takie niskie pensje, że po rozmowie nikt nie przychodzi.

@Adam

Skąd wiesz jakie są pensje w Kruku? Pracowałeś tam? :) Jeśli tak, to może podasz jakieś widełki obowiązujące w tej firmie? Myślę że inne osoby odwiedzające ten wątek też dowiedzą się czegoś o zarobkach. :)

@Piotr

Wg no fluffa dają dla mida od 8000 do 10000 brutto na umowę o pracę. Ale to jest oferta dla nowych pracowników, a gdy ktoś grzecznie siedzi latami w tej firmie to może dostawać mniej, z resztą jak wszędzie.

Rob
@Adam

Kto daje 8-10 tys brutto? Proszę nie robić sobie żartów.

Paulina

Jak wygląda praca w dziale egzekucji/sądowym? Czy zarobki są konkurencyjne w stosunku do innych firm windykacyjnych? Jak jest z możliwością pracy zdalnej? Czy nudzicie się w pracy, czy są ciekawe zadania przy których można się wykazać? :)

Joanna
@Paulina

Zwykła rąbanka. Zarobki pozostawiają wiele do życzenia niestety, perspektyw na podwyżki nie ma. Nikt się nie nudzi, góra ciągle pogania, ciekawych zadań nie było i nie ma. Przemiał i nic więcej.

Doktor Alban
@Paulina

Praca w zespołach egzekucji i w zespołach postępowania sądowego jednak trochę się różni od siebie, bo robimy różne zadania na różnych procesach. Atmosfera ogólnie jest ok, ale to też pewnie zależy od tego do kogo trafisz. Ja nie narzekam, na nudę też nie bo pracy jest sporo. Mam fajnych ludzi w zespole, ale od ponad roku pracujemy głównie zdalnie i tylko czasem jeżdże do biura - ma to swoje plusy ale też i minusy. A koleżanka Joanna to chyba jednak u nas nie pracuje bo podwyżki były pod koniec tamtego roku i teraz latem. Chociaż wiadomo że z tym co się teraz z cenami dzieje to podwyżki powinny być co miesiąc, o co chętnie bym zawnioskował hehe

DT
@Doktor Alban

Były podwyżki? Ty nazywasz to podwyżką? Wyniki pokazują rekordowe, odzyski rekordowe a dla nas co? To gorsze niż jałmużna dla żebraka przy galopującej drożyźnie. Tylko nie mów, że Kruka nie stać na godne podwyżki dla pracowników.

Alex

Już za kilka dni pojawi się więcej wpisów ,,zadowolonych,, pracowników.

@Alex

Mamy na pokładzie jasnowidza, czy ktoś tu nam sugeruje nieuczciwość? ;) Bardzo cieszą nas wszelkie pozytywne opinie na temat naszej firmy, ale jednocześnie zapewniamy, że ich “sztucznie” nie nabijamy. Trochę szkoda, że w polskim Internecie brakuje tradycji "pozytywnej odpowiedzi zwrotnej". Hejtu, plotek i pomówień wszędzie sporo, a mało kto decyduje się napisać w sieci coś miłego, chociażby o pracodawcy, kiedy jest zadowolony z pracy. A takich pracowników w KRUKu nie brakuje :) Jednak - co ciekawe - kiedy tylko na forum pojawi się jakaś pozytywna opinia, to większość użytkowników odbiera ją jako sztuczną "laurkę" wystawioną przez pracodawcę. Tych, którzy tak sądzą, musimy jednak "rozczarować" - nie podszywamy się pod nikogo i nie tworzymy sztucznych pochwał. Z wyrazami szacunku KRUK S.A.

Waldek
@KRUK S.A.

Proszę państwa, wy sobie w tym miejscu robicie żarty, czy tak na poważnie mając jednocześnie pracowników za durni? Krytyczne opinie to hejt i pomówienia? Czyli mamy pisać że jest super i lepiej do już nawet nie da rady? Radzę nie bujać w obłokach i wrócić szybko na ziemię.

@KRUK S.A.

Pracuje w firmie od ponad 5 lat i zgadzam sie z 99% negatywnych opinii jakie sie tutaj pojawily w ostatnich 2 latach, wiec prosze nie pisac o hejcie tylko wyciagac nalezyte wnioski. Zdecydowana wiekszosc negatywnych wpisow jest merytoryczna, a czesto wlasnie pozytywne odpowiedzi sa zwyklym hejtem i pozbawione sa kontrargumentu. Gdyby ludzie piszacy tutaj prawde mowili ja prosto w twarz, to juz dawno straciliby prace, bo firma w taki sposob dziala i prosze nie zaprzeczac, bo juz wielu tak stracilo prace, badz nie przedluzono im umowy. A co do uczciwosci, to od kiedy firma daje pracownikowi premie na wode, bo wydaje mi sie, ze pracownik powinien miec do niej nieograniczony dostep, a jesli nie, to na pewno nie powinien z tego tytulu dostawac premii i odprowadzac za to podatku. Pozdrawiam

Ona
@KRUK S.A.

Proszę może się przedstawić z imienia i nazwiska jak to jest przyjęte na tym forum w innych firmach.

Jockero
@Ona

Zgadzam się z tym. Wiedzielibyśmy wtedy że napewno wypowiada się ktoś w imieniu pracodawcy i nie podszywa się pod pracodawcę. A jak widać na trudne pytania i argumenty brak jakiejkolwiek reakcji ze strony "pracodawcy". To przypadek ... Nie sądzę ...

Kruczek
@Waldek

Retoryka (usunięte przez administratora), to wszystko kłamstwa i pomówienia! Haha ;D

Zostaw merytoryczną opinię o KRUK S.A. - Wrocław

• Jak się pracuje w KRUK S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy KRUK S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 232.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w KRUK S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 157, z czego 18 to opinie pozytywne, 53 to opinie negatywne, a 86 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy KRUK S.A.?

Kandydaci do pracy w KRUK S.A. napisali 12 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

KRUK S.A.