Kruk Windykacja (Kruk S.A.)

Opinie o KRUK S.A.

Zdołowana

Ja czuję się już nic nie warta dla firmy. Chociaż się staram jak mogę, chociaż usiłuje się doskonalić i mam już kilka lat doświadczenia. Błędy krytyczne, monitoringi, wytykanie każdego podkniecia pokazuje mi tylko to, co robię źle. Ciągły strach przed zwolnieniem, bo się po ludzku pomylę. Nawet jak się poprawię, to nadal jest źle. Stres przed planami naprawczymi i wypowiedzeniem. Podwyżek brak, niska wypłata, nie starcza na życie. Źle się z tym czuje. Bardzo źle. Kilka lat temu to mi się chciało do pracy wstawać, bo super atmosfera, bo zarobki dobre, bo doceniali na każdym kroku. Wszyskto się zmieniło na gorsze

Podwyzki

Pewnie i tak dostaniemy podwyżki 200 zł brutto i tyle w temacie. A ci którzy zarabiają najmniej pewnie i tak się nie zalapią. Szkoda tak się starać...

Nierówność
@Podwyzki

No cóż, w tej firmie normą jest że dwoje ludzi przyjętych w tym samym czasie, osiągający te same -zaznaczam dobre wyniki-realizujący regularnie cele w jednym okręgu zarabiają 7 500zl a w innym okręgu 4 800,00. Bywa.......

@Nierówność

Dokladnie. Ale ten sam problem dotyczy rowniez danego regionu, a nie tylko okregu. Sa regiony, gdzie osoby z takim samym czy zblizonym stazem pracy maja roznice w zarobkach nawet okolo 1000 zl brutto. Ale tak to juz jest jak o podwyzkach decyduja relacje z kierownikiem i jego pupilkami. Jak sie z nimi nie lubisz czy na nich donosisz, to dostaniesz raz na 3 lata 300 zl brutto podwyzki. A ulubiency co roku po 800 zl. Abstrachujac od tej sytuacji od 4 lat jak tu pracuje nikt nie potrafi wyjasnic dlaczego jedna osoba dostaje np 5% podwyzki, a inna 10% majac praktycznie te same wyniki. Relacje czy widzimisie kierownika albo kogos nad nim?!. Brak jasnych zasad. Szkoda tylko, ze zarobki nie maja wplywu na cele, bo kto wiecej zarabia powinien miec wyzszy cel, a czesto jest odwrotnie. Ale wymowka zawsze ta sama - potencjal - szkoda, ze nikt nie wie, co to jest.

@Podwyzki

Bedzie to samo co 3 lata temu. Zmiana widelek placowych. I jak ktos bedzie zarabial mniej niz na jego stanowisku, to i tak nie dostanie wyrownania od razu tylko bedzie trzeba czekac 1,5 roku albo dluzej np. zeby dostac 100 zl brutto tzw podwyzki, czyli wyrownania. A w miedzy czasie, kto inny dostanie 8 razy wiecej. Kpina.

puk, puk

i dlatego ja z realizacją targetu czekam na obniżenie potencjału :) swoją drogą, odbywają się teraz spotkania regionów, może na niektóre zabrać taczki, a tam gdzie będzie KO to nawet dwie. pozdrawiam

@Podwyzki

No niech teraz na gowork pracodawca odpowie, bo do mojego kierownika nie trafiają te argumenty. Myślałem że to problem u mnie na regionie , ale widzę że ten ''rak'' toczy wszystkie regiony.

Nierówność

Pięknie to opisałeś/as! W punkt!

Cc xyz
@Nierówność

Na cc też są takie różnice. Ale my o takich pieniądzach możemy pomarzyć. Dużo osób u nas zarabia w granicach 2200-3000 netto po kilku latach pracy. A 3500 dla eksperta to też nie są kokosy. Jednak różnica w zarobkach, o której piszecie, jest kolosalna. Też uważam, że zasady podwyżki nie są do końca jasne, gdy chodzi o wyniki. A jak jeszcze u nas są inne wskaźniki i te błędy wyłapywane w rozmowach, gdzie tak na prawdę każdy błędy popełnia, to coś czuję, że podwyżek za wyniki będzie coraz mniej osób na cc dostawać. Bo co z tego jak zrobisz przez rok czasu cel na 100% wystarczy, że się pomylisz i już może być argument, żeby podwyżki nie dać.

Cc xyz

Uważam, że jeśli mają być podwyżki odnośnie widelek, to wszyscy powinni dostać równe. Przynajmniej osoby najmniej zarabiające. Nie wnikam, jak to jest u DT, ale pensje na cc to już chyba zakrawają o wstyd. Nie mówię tu o sobie, ale ogólnie jak słyszę, że ktoś pracuje 6 lat, 8 lat czy 12 lat a ma na umowie poniżej 4000 brutto, to ręce opadają. Najlepsze jest to, że pracownik mający tu 10 lat stażu potrafi zarobić mniej niż taki, co pracuje 4 lata. Robiąc wyniki. Bo jakby ich nie robił, to by dawno nie pracował.

Xyz

Podczas 4 lat pracy tylko 1 awans 1 podwyżka po 300zl brutto to śmiech. Wymagania i realizacja celów rośnie co za tym idzie trzeba poszerzyć w tym aspekcie swoją wiedzę a w zamian zero docenienia. Dział korespondencji jest pominięty totalnie-masz siedzieć 8h i wyrabiać normę, nikogo nie interesuje to że masz przeogromną wiedzę, bo znasz prawie każdy proces w firmie. Najniższa krajowa wzrasta a za chwilę będę pracować za najniższa więc czas na zmiany.....

Magda

Ktoś tu napisał, że się nie odzywamy na spotkaniach, ale jeśli słyszy się odpowiedzi,że nikt nas na siłę tu nie trzyma, to czy jest sens się odzywać? Według mnie,to oczywiste, że powinny być podwyżki i to spore przy wynagrodzeniu 2200 zł netto. Czyż nie? Co w tym złego,że upominamy się o zwiększenie wynagrodzenia za uczciwą i trudna pracę. Nie trzeba od razu grozić za to zwolnieniem, jak to robią niektòre osoby. Nawet nie chcę zgłaszać swojej rozmowy do konkursu, ponieważ boję się otrzymać błędu, lub ponownie się okaże, że dyrektor nie zna procesu i wszystko spadnie na doradcę. Te sytuacją są żenujące i stresujące. Myślę, że dołączę do tych doradcòw, ktòrzy planują zwolnienie,oby się udało.

@Magda

Albo nam mówią, że siłą nikt nas nie trzyma, albo nie reagują, gdy się coś zgłasza. I nie mówię tylko o pieniądzach. Ale składasz sugestię pracowniczą, dostajesz odpowiedź, że super rozwiązanie, ale firma nie ma teraz czasu, bo pracuje nad czymś innym, więc może za rok spróbuj ponownie. Tak samo problemy zgłaszane podczas HK idą dalej nagminnie, ale żadnych zmian czy nawet odpowiedzi na nie widać. Kiedyś było inaczej i dużo lepiej się pracowało. Nie wiem czym te straszne zmiany są spowodowane

Niską marżą i coraz większą konkurencją. Złote lata tego biznesu się skończyły. Będzie ciśnienie na wyniki jak w każdym korpo.Nie liczcie na poprawę warunków pracy.

Sam przebieg był jasny klarowny, kontakt na bierząco. Rozmowa na Teams z rekruterami i kierownikiem później drugi etap w oddziale firmy z kierownikiem i trenerem. Niestety po tym etapie, kiedy człowiek musiał wziąć wolny dzień w pracy, ponieść koszty dojazdu, odpowiedź zwrotną zwykły e-mail z podziękowaniami za udział. Zero telefonu z uzasadnieniem decyzji. Drugi etap rozmowy w piątek na początku tygodnia, najdalej do końca miała być odpowiedz, a jej brak w następnym tygodniu przychodzi tylko wiadomość e-mail. Jednak po drugim etapie oczekuję się czegoś innego, innej kultury kontaktu. Niestety, w moim odczuciu jej brak.

Pytania standardowe jak na stanowisko.

PanDoti

Kiedyś na którymś ze spotkań z Top Managementem ładnych kilka lat temu. Pracowników CC w Szczawnie poinformowano, że z racji braku na rynku Wałbrzyskim innego call center porównują nasze zarobki do Pracowników marketów, typu Lidl, czy Biedronka. Przyznam że mnie to ubodło wtedy (żeby nie było, szanuję ludzi pracujących w tych miejscach, ale z pewnością ich praca nie wymaga takiej ogromnej wiedzy specjalistycznej jak praca przy obsłudze wierzytelności) . Teraz zaś, od dobrego roku mijając Market Biedronka i widząc slogan "Chcesz zarabiać 4300zł na start? Zapraszamy"... Zaczynam się zastanawiać gdzie są te naczelne wartości Firmy - "nie skladamy obietnic bez pokrycia", "można na nas polegać"? Najgorsze w tym wszystkim jest to, że kilka lat temu używając porównania Pracowników w.w. firm, osoba, która przemawiała chciała podkreślić, że zarabiamy dużo lepiej. Szkoda tylko, że zabrakło konsekwencji w dotrzymaniu kroku sektora, w którym Top Managment nas umieścił. Trzymam kciuki za Naszą Firmę. Bo kocham w Niej pracować. Uwielbiam swój wspaniały Zespół i atmosferę pracy. Natomiast coraz gorzej jest z finansami, mam nadzieję, że to się zmieni i wtedy nie będzie już tego zdziwienia, że na rekrutacji nie ma potencjalnie dobrych kandydatów do pracy.

Iwona
@PanDoti

Jakiej takiej ogromnej wiedzy specjalistycznej wymaga praca przy obsłudze wierzytelności? Ja cię proszę. Siedzimy i dzwonimy, albo ktoś pójdzie na ugodę albo nie. Co tu jest specjalistycznego? Masz szkolenie, masz zapisane na kartce formułki. Pierwszy lepszy to potrafi.

Marcinek dt
@PanDoti

Nie do konca sie z toba zgadzam. Co prawda praca na stanowisku cc oraz dt wymaga specjalistycznej wiedzy z zakresu wierzytelnosci, natomiast zeby ja wykonywac (tak samo jak pracujac w supermarkecie) nie trzeba miec nie wiadomo jak wielkich umiejetnosci, wiedzy, doswiadczenia czy wyksztalcenia. Wystatcza przede wszystkim checi do pracy i odpornosc na stres, a wiedze mozna nabyc po szkoleniach. Poza tym praca w markecie, to praca ciezka fizycznie, a osobiscie uwazam, ze pracownik pracujacy fizycznie czesto ponad swoje sily powinien miec solidne wynagrodzenie. A co do wynagrodzen, to problem polega na tym, ze kruk nie ma obecnie konkurencji, jesli chodzi o oferty pracy jako cc i dt. Z racji tego, ze jest w tym monopolista, to nie musi windowac w gore wynagrodzen, bo i tak nikt nie pojdzie do konkurencji. W przypadku pracy w marketach ta konkurencja jest i ciagle brakuje ludzi do pracy, wiec tam musza podnoscic stawki, aby ktos przyszedl do pracy i z niej nie zrezygnowal dlatego wlasnie kasjer z kilkuletnim stazem zarabia wiecej niz cc i dt z analogicznym stazem pracy. Poza tym z biedronkach czy lidlach pracownicy otrzymuja premie, swietny socjal i maja zapis w umowie o prace, ze z kazdym przepracowanym rokiem dostaja obligatoryjnie podwyzke. A kruk niestety od kilku lat stoi ze wszystkim w miejscu, a nawet w niektorych kwestiach sie cofa.

@Iwona

Patrząc na te wypowiedz to się okazuje,że doradca nie musi nic umieć, a wystarczy mu tylko jakis szablon rozmów .Otóż nie zgodzę się.Każdy klient jest inny, a standard nie jest złotym środkiem do każdej rozmowy. Klienci niejednokrotnie zadają niełatwe pytania w zakresie wiedzy prawnej i warto takową wiedzę posiadać a nie,że  pracownik powie jedynie że to "zweryfikuje i zadzwonie później".Także wiedza specjalistyczna jest mimo wszystko potrzebna, ponieważ nasi klienci mają też o tym jakieś pojęcie i chcą rownież sprawdzić, czy ją posiadamy . Obsługa sprawy wymaga też podjęcia szeregu wielu czynności i należycie trzeba ją obsłużyć ,aby nie popełnić błędów krytycznych.Doradcy mają wiele rzeczy do zapamiętania i nie ogranicza się to tylko do sporządzania ugody.

@Iwona

No nie do końca. Musimy znać procedury wewnętrzne, procesy. Mieć wiedzę prawnicza. Po części też i psychologiczna. Trzeba mnóstwo rzeczy pamiętać. Ja osobiście doszkalam się też poza tym, co nam przekazują w pracy, czytam ustawy, robię notatki. Prawo spadkowe, upadłości konsumenckie,ustawa o kredycie konsumenckim, artykuły KC. Nawet na biurku mam prywatny kodeks, bo podchodzę do pracy profesjonalnie. Jeśli uważasz, że praca na cc to wyklepać wydrukowana regułkę, to jak się w tej firmie jeszcze uchowalas? No chyba nie takich pracowników chce firma i nie takich chcą klienci. Rozumiem rozgoryczenie pracowników zarobkami i tym, co się dzieje, ale Twoje podejście do pracy jest poniżej dna. Zmień pracę i idź może na produkcję albo do sprzątania... Chociaż nie,tam też trzeba używać mózgu

X
@Yyy

Zgadzam się. Praca w FK nie jest moja pierwszą pracą i uważam, że jest najtrudniejsza, co nie znaczy najgorsza. Wymaga umiejętności myślenia i to jeszcze pod stresem. Doradca musi mieć dużą wiedzę, a procedury się ciągle zmieniają. Trzeba zawsze nadążyć i zawsze ogarniać. Na pewno ta praca wymaga większego wysiłku umysłowego niż praca w markecie, na produkcji. I chociaż nie wymaga siły fizycznej, to tak samo obciąża organizm - kręgosłup, oczy, uszy, gardło. Sporo osób z naszej firmy często ma problemy z powyższymi.

@Cc

Gratuluje "profesjonalizmu", ale proponuje zjesc snickersa. Znajomosc przedstawionych przez ciebie praw i kodeksow, to twoja chec nauki i robienie czegos ponad stan, a nie obowiazki pracownika. To, co jest niezbedne do pracy w windykacji nie jest nie wiadomo jak ciezkie do ogarniecia (przynajmniej dla mnie). Kazdy moze sie tego nauczyc. Gdyby bylo inaczej, to wymagania co do kandydata do pracy bylyby wieksze i placa rowniez. Nie kazdy z kolei chce robic cos ponad stan, a nie oznacza to, ze jego podejscie do pracy jest dnem i ze nie uzywa mozgu, bo byc moze ma wieksza wiedze od ciebie w kazdej innej materii niz znajmosc kodeksow. Ps pracowalem w przeszlosci w okresie wakacji na produkcji i poznalem tam mnostwo ludzi madrzejszych niz wiekszosc korpoludkow z kruka, a nauka obslugi maszyn, jej nastawiania, budowy, pracy czy nawet bycie operatorem jest duzo trudniejsze niz nauczenie sie kilku regulek, elementow obslugi klienta czy nawet artykulow.

Yyy

Tak brak wiedzy specjalistycznej powoduje że inni Doradcy poprawiają po kimś błędy.Najlepiej oczekiwać podwyżki,ale od siebie nic w myśl "inni za mnie to zrobią".A są tacy niestety.To są Ci,dla których jest ważna tabelka z wynikami,ale jakość obsługi sprawy daje wiele do życzenia. Z przykrością to pisze,ale tak jest.Dobrze,że jednak Doradcy sa w większej części ambitni i sami się doskonalą(nawet jak nie muszą mieć KC na biurku),bo jakość jest ważniejsza niż cyferki w Excelu. Pamiętaj też,że po drugiej stronie telefonu masz człowieka i skrypcik niestety,ale na większości nie działa.Ja nie jestem botem, więc staram się aby rozmowa była naturalna. Trochę trzeba dać więcej od siebie niż to jest zapisane na kartce.

Pracownik XYZ

No jeśli pracownicy mają takie podejście jak Ty, to się nie dziwię, że Firma nie podnosi zarobków. I dziwię się, że tacy ludzie jak Ty czy Iwona jeszcze pracują. Ja nie uważam, że każdy tuman jest w stanie pracować w windykacji i pierwsza lepsza kasjerka ze sklepu też nie do końca sobie tu poradzi. Widać było to przede wszystkim podczas rekrutacji do cc. Z kilku kilkunastu osób nie zostawała często żadna, albo została jedna, bo sobie nie radziły. Podczas monitoringów oceniana jest wiedzą specjalistyczna, a obsługa klienta to nie jest klepanie regułek. Dzięki pracownikom z takim podejściem mamy, jak mamy. Jeszcze proponuję dalej pisać tu na forum, gdzie Pracodawca czyta nasze opinie i przynawac się, że jesteśmy banda nierobów i (usunięte przez administratora) klepiących regułki. Gratuluję IQ... Może lepiej idź spowrotem na produkcję, skoro tamta praca dla Ciebie jest bardziej skomplikowana niż nasza, albo do zamiatania ulic. Bo potem po takich pracownikach i ich błędach, ci co się bardziej do pracy przykładają, sprzątają (usunięte przez administratora) i jeszcze takich obibokow kryją, że narobili błędów. Ja tak nie pracuje, przykładam się do pracy, rozwijam się jak mogę, staram się pracować uczciwie i rzetelnie, nie klepać regułki i chciałabym jak większość ludzi o wyższej inteligencji niz Ty w tej firmie, mieć pensje, która wystarczy mi na życie. Bo 2200 na rękę w obecnych czasach to nie jest zadawalajaca wypłata. Jeśli pasuje Ci klepanie regułek za najniższa krajowa, to co tu robisz? Proponuję pojedź do samego Prezesa i przyznaj, że jesteś leniem, który pracuje jak automat.

Bardzo śmieszne

Nie wiem, czy nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności praca na cc. Ale doradca na CC nie dość, że musi znać procedury w firmie to i podstawy prawne naszej pracy. Na cc masz sprawy spadkowe, komornicze, reklamacyjne, upadłościowe, fraudy, klientów rozczeniowych, klientów multi. Musisz opierać się o załączniki, dokumentację pisana językiem prawniczym, przełożyć klientowi te informacje tak, żeby zrozumiał. Musisz złożyć SD bardzo często, korzystać z zakładek. Wszystko w trakcie rozmowy. Plus zrobić notatkę, a na czas notatki jest duże ciśnienie. Tak samo na działania dodatkowe, więc nie jesteśmy w stanie każdej sprawy z kimś skonsultować, żeby oddzwonić. I pamiętaj, że obsługując skrajnie sporne sprawy nie możesz klienta wprowadzić w błąd, nie możesz się pomylić, bo masz monitoring. Rozmów DT z klientami nikt nie nagrywa i chyba nawet rejon nie ma dostępu do spraw na etapie sądowym itp. Znów praca DT ze względu na kontakt osobisty jest bardziej niebezpieczna i też to rozumiem. Plus różne warunki atmosferyczne i inne niedogodności. I to się powinno cenić. A wyuczone regułki to może klepać bot. Tak samo ugodę klient może wystawić na e-kruku lub wysłać uwo. Praca doradców to coś więcej niż negocjacje spłaty. Ja jako klient nie chciałabym być obsługiwana przez kogoś, kto czyta skrypty z kartki. Ja uważam, że trudność tej pracy to często level hard i szkoda, że wiele osób ma takie podejście. Tak jak my siebie postrzegamy, tak będą postrzegać nas inni. Ja chce być specjalista w tym co robię, chce mieć zadowalające wynagrodzenie i miła atmosfere w pracy bez widma notatek służbowych, nagan i planów naprawczych za jakieś błędy, które mogą się przytrafić każdemu, bo nikt z nas nie jest robotem.

@Pracownik XYZ

Nie powiedzialem, ze byle tuman moze prqcowac w windykacji tylko, ze nie jest to praca nie wiadomo jak ciezka do ogarniecia. Bo nie jest. Inteligencja wymaga czytania ze zrozumieniem i uwaznie:) To, co obecnie dzieje sie w firmie, to wlasnie zalsuga takich korpoludkow, ktorzy na sile chca pokazac, ze sa lepsi od innych i chca przodowac w kazdym elemencie nie szanujac siebie i nie patrzac, ze na koncie nic za to wiecej nie maja. Wiedza, ktora nabylem na szkoleniach w zupelnosci mi wystarczy do pracy i nie popelniam zadnych bledow, wiec to, ze ktos nie ma takich zaintersowan po pracy jak ty, to nie oznacza, ze zawsze robi bledy. Bledy rownie dobrze mogs wynikac u kogos nie przez brak wiedzy, ale np przez prace w ciaglym stresie. Jak jestes, az tak bardzo ambitna i lubisz chlonac wiedze, to co jeszcze robisz na cc? Startuj na lidera lub do innego dzialu, gdzie beda ci placili za poprawianie po innych i zarobisz duzo wiecej, a nie nadal pracujesz na cc i na sile probujesz pokazac i udowodnic, ze masz nie wiadomo jak ciezka prace. Typowy przerost ambicji. Mysle, ze tobie przydalaby sie praca na produkcji. Zobaczylabys, co jest trudniejsze i przede wszystkim przestalabys uwazac ludzi tam pracujacych za gorszy sort, a swoja prace, za prace tylko dla najmadrzejszych. Chociaz z twoim iq watpie, zebys tam dlugo popracowala. Tak na marginesie masa ludzi tam pracujacych, to ludzie ze specjalistycznym wyksztalceniem z budowy maszyn, wiec umieja cos, za co dostaja wiecej kasy, bo sie po prostu wyrozniaja. Na co dzien zarabiam wiecej niz 2200 zl, a co tutaj robie? Pracuje tak, jak mi placi pracodawca, czyli nic ponad stan. W czasie prywatnym nie ucze sie ustaw czy kodeksow, za ktorych znajomosc nikt mi nie zaplaci tylko rozwijam swoje umiejetnosci i sie przebranzawiam, aby sie czyms wyrozniac na rynku pracy i w niedalekiej przyszlosci isc do pracy do firmy, gdzie bede szanowany, gdzie dostane lepsze wynagrodzenie i gdzie bede mial jakas szanse na rozwoj, robienie czegos bardziej ambitnego i rozwojowego niz windykacja i w firmie z przyszloscia, a kruk obecnie juz taka firma nie jest.

@Yyy

Jakosc obslugi wazniejsza od cyferek w excelu? Od kiedy? Gdyby tak bylo to dostawaloby sie regularnie podwyzki za wieksza wiedze i umiejetnosci. Tymczasem podwyzki dostaje sie za excela, a nie za to co sie umie. Niestety

@Pracownik XYZ

Skoro uwazasz ze kazdy kto ma mniejsza wiedze niz ty jest leniem obibokiem czy tumanem to jakim cudem pracujesz w tej firmie? Osoba z takim podejsciem do innych ma destrukcyjny wplyw na prace zespolu i relacje miedzy pracownikami. I czy dajesz to zrozumienia klientowi z ktorym rozmawiasz a ktory np zamiata ulice i tak zarabia na zycie ze jest gorszy od ciebie. Bo po twoim wpisie mozna odczuc wrazenie ze taka osoba jest dla cidbie gorsza. Chcesz zarabiac wiecej niz 2200 zl? W kruku czesto sa rekrutacje wewnetrzne wiec moze sprobuj aplikowac. Na wielu stanowiskach na start dostaniesz jeszcze raz tyle co na cc masz po kilku latach a nawet wiecej. Z twoja wiedza na pewno ci sie uda i za kilka tygodni bedziesz mogla napisac tu komentarz jak dobrze zarabiasz i jak dobrze ci sie pracuje. Trzymam kciuki.

@Krzysztof Jarzyna

Na swojej drodze miałam kilku przełożonych,którzy wiedzę cenili bardziej niż cyferki i awansowałam.To jest też kwestia lidera. Jest to rzadkość mieć nieszablonowego lidera,ale uwierz,że jeszcze tacy się uchowali.Szkoda,ze większośc taka niestety nie jest.

Yyy

Zawsze mi się wydawało, że korpoludki to ludzie,którzy poza szablonem nie potrafią samodzielnie myśleć i się rozwijać.Jak ktoś dobrze się orientuje w pracy doradców to dobrze wie,że nie ogranicza się to tylko do rozmow .CC to nie tylko rozmowy,ale nie wszyscy o tym wiedzą jak widać.Może warto pomyśleć, że pracownik @XYZ interesuje się tematyką wierzytelności i związana z tym windykacją.Ta wiedza wielu doradcom pomoga też w życiu prywatnym.Jezeli ktos uważa,że w innej firmie od pracownika nie wymaga się więcej niż to co jest w zakresie obowiązków to jest w błędzie. Pracodawcy często oczekuja od swoich pracowników rozwijania umiejętności. Praca w FK nie jest moja pierwsza praca więc opieram się na swoim doświadczeniu.Jak ktoś nie ma ambicji to rozumiem,że nie aspiruje do podwyżek, bo przecież jego praca jest lekka.Skoro tak to po co pracodawca ma podnosić?Wzrok,gardło,słuch też nam przez pracę siada.Do tego stres.To,ze doradca robi cos poza rozmowami to dobrze o nim świadczy.Stara się pracować nad tym, aby nie wpaść w monotonię,bo o wypalenie łatwo.

Pracownik XYZ

Mi zależy także na klientach, których obsługuje i którym należą się rzetelne informacje. Ponadto dokształcając się zawsze wiedzę można wykorzystać w życiu prywatnym, innej pracy. I to nie jest tak, że to nie jest potrzebne, bo jak klient zada pytanie natury prawnej czy chce artykuł prawny, to mam podparcie do negocjacji i dzięki temu nieraz udało się klienta przekonać do spłaty. Praca jest ciężka do ogarnięcia pod tym względem, że musisz robić kilka rzeczy jednocześnie. Nie każdy ma podzielność uwagi. Ale fajnie by było, żeby Kruk jednak docenił, że ma dobrze wyszkoloną kadrę, że ludzie są ambitni, chcą się rozwijać. Jednak Firma ma się za Korporacje i niech nie porównuje nas do produkcji czy handlu, bo specyfika pracy jest zupełnie inna i tego się porównać nie da. Niech porównaja nasze zarobki z innymi firmami windykacyjnymi, finansowymi itp. Co do produkcji dla mnie wkładanie czegoś do pudełek na taśmie nie wymaga nic prócz ruszania rękoma w odpowiednim tempie. Bo to też jest produkcja i ja mam z taką doświadczenie. Operator maszyny to jest coś innego niż robot przy lince. Chyba każdy człowiek pracujący nie ważne gdzie, na prawo zarobić tyle, żeby starczyło mu na życie. Nie startuje na lidera, bo lubię moja pracę. Poza tym lider tu też nie zarabia kokosów. Odpowiedzialność i stres na stanowisku lidera za te pieniądze, co dostają, to też jest niedocenianie pracownika.

@Krzysztof Jarzyna

Ale ja nie oceniam wiedzy i umiejętności innych pracowników. Od tego mają przełożonych. I uważam, że są pracownicy, co wiedzą ode mnie znacznie więcej. Jednak oceniam podejście do pracy. Nie trzeba nic robić ponad stan. Wiedza z zakresu prawa to nie jest coś ponad. Artykuły prawne miałam podane na szkoleniach wdrożeniowych pierwszych po przyjęciu się do pracy. Mamy dużo szkoleń prawnych, ale żeby coś zrozumieć, czy z ciekawości nawet warto sięgnąć dalej niż tabelka. Bo to się przyda. Jak nie tu, to gdzie indziej. Ale nie mów, że wiedza doradcy nie jest wiedzą specjalistyczna, bo jest. I żeby ją dobrze wykorzystać w pracy trzeba czasami sięgnąć dalej. Nie dla firmy, nie dla kasy, ale dla samego siebie. Ty się przebranzawiasz, ja sobie czytam lub dopytuje się trenerów, pracowników innych działów, jak co i dlaczego. Już nieraz wiedze z pracy wykorzystałam w życiu. Po prostu pisząc bzdury, że tu nie trzeba być geniuszem, że praca jest lekka, łatwa i przyjemna, nie stawiasz nas pracowników w dobrym świetle. Gdyby było tak lekko to nikt z nas by nie wracał przemęczony psychicznie do domu każdego dnia. Poza tym jeśli ma się umiejętności, wykonuje działania, szuka rozwiązań, angażuje w działania dodatkowe poza pracą, jest to brane pod uwagę przy podwyżkach i awansach, bo wielu liderów patrzy na zaangażowanie pracowników nie tylko tabelki. A my mówimy tu o podwyżkach inflacyjnych, związanych ze wzrostem plac na rynku i średniej krajowej. Jeszcze 6 7 lat temu nasze zarobki w stosunku do innych firm, do kosztów życia były bardzo dobre. Teraz oscylują w granicy nieco wyższej niż najniższa krajowa. Dlaczego x lat temu miałam najniższa w sklepie w kwocie 1200 zł a przyjęłam się do kruka i z premia dostawalam 2 razy tyle. Likwidacja systemu premiowego, niewielkie podwyżki, brak podnoszenia widelek sprawia, że mamy coraz gorzej. I szczerze mało interesuje mnie trud operatora maszyn czy kasjerki w biedronce. Mnie interesuje nasza praca i nasza płaca. Mi też motywacja spada niestety.

Cc2
@Cc

Zastanawiam się,czy niektóre opinie w ogóle piszą doradcy.

@Cc2

Niektóre opinie takie jakby oderwane od rzeczywistości są. Też masz takie wrażenie?

Cc2
@Cc

Normalnie dwie różne firmy :)

Ciekawy

Czy ktoś z obszaru DT lub z centrali wie ,skąd na wrzesień wzięły się tak duże do zrealizowania cele? Nie pamiętam długo by aż tak nagle w ciągu jednego miesiąca podskoczyły,nawet o kilkadziesiąt procent? Dlaczego?

@Ciekawy

W tej firmie nie na ani jednej osoby, ktora wie jak sie liczy cele. Nalezaloby zadac pytanie czy ktos wie, jak z nich rozliczac i jak straszyc planem naprawczym. Kadra kierownicza i managerska w tym temacie jest alfa i omega. A cele pewnie liczy milosnik pitagorasa i korzysta przytym z jego twierdzenia :)

równie ciekawy
@Ciekawy

Naliczane cele to jest jedna wielka ściema i mistyfikacja. Po tych niby śmiesznych zmianach miało być wiadomo skad i dlaczego sa takie a nie inne cele ale ciagle nie wiadomo ...słowo klucz POTENCJAŁ ...jest jak Yeti...kazdy słyszał ale nikt nie widział i nie wiadomo skad sie bierze jak jest naliczany i od czego zalezy. Stare cele liczyły rzekomo jakies algorytymy....ale to co potem wymyslili to jest jedna wielka porazka i sciema!

Cindirela
@Ciekawy

Don Kichot też walczył podobnie jak my z targetami. Walka jest z góry przesądzona. Jedyne wyjście to szukać pracy z jasnymi zasadami. Target jest jak święta krowa nie dotykaj bo zaczniesz polowanie na siebie.

Obywatel

Nie wiem czy tylko ja mam takie wrażenie czy to przemowa rodem z czasów minionych .... Kontrola najwyższą formą zaufania obywatele i towarzysze :) Pomożecie ? Pomożemy !

Ziomeczek

Rekordowy cel dla firmy i rekordowo niskie zarobki dla pracowników. No brawo. I Wy się dziwicie, że się pracownikom nie chce? Jak im pensja ledwo na życie starcza. Może by się przyjrzeć pracy kierowników, menagerow, czy innych tworów w tej firmie zamiast osądzać, że DT czy CC mają jakieś destruktywne podejście. To doradcy przynoszą fizyczna kasę firmie a zarabiają najmniej. O celach to można było myśleć, gdy był system premiowy i każdy był zadowolony z wypłaty. Obecny system podwyżkowy jest bardzo wadliwy. Wszyscy zapierdzielają a potem część się na podwyżki nie załapie. A człowiek do pracy przychodzi na pierwszym miejscu, żeby zarobić na utrzymanie swoje i rodziny, potem myśli o rekordach i innych także ważnych ideach. Jednak pracownik głodny, czy taki co się głowi za co rachunki popłacić, to zmotywowany do bicia rekordów nie będzie. A tak na serio są w tej firmie ludzie zarabiający na rękę poniżej 3tys lub w okolicach tej granicy. I ci ludzie nie widzą tych milionów lecz są zastraszeni wizja planów naprawczych i utratą pracy. Tak się pracowników traktuje? Tak wygląda praca zespołowa? Dajcie nam spokojnie pracować bez wizji bata nad głową i za uczciwe pieniądze, to zrobimy budżet większy niż zaplanowano.

Gość 2

Widzę, że w naszej firmie KR lubią taką typową nowomowę. A przepraszam, gdy zrobimy te rekordowe i historyczne wyniki, to będą przewidziane jakieś historyczne zmiany na plus dla pracowników, czy tylko gratulacje za super pracę i dozgonna satysfakcja?

@Ciekawy

Tak duże cele mają związek również z zakupem nowych wierzytelności i tego, że mamy czyste nowe sprawy w obsłudze. Czy się da na nich wyrobić cel? Trudno powiedzieć. Nam na cc ciężko zrobić cel bez minimum jednej dużej wpłaty całości lub kilku mniejszych całościowek. Ale tak zawsze było.

Zarobki

Jak mamy skupić się na rozmowach z klientami, jak nie mamy środkòw do życia? Nie starcza już na podstawowe potrzeby ????

Yyy

Oczywiście,ustępujemy Tobie abyś miał większe pole manewru na rynku pracy.Szkoda,aby taki geniusz jak Ty się marnował ????????.

Dave

Ile zarabia negocjator terenowy ?

Endriu

Ile zarabia doradca terenowy (windykator) ? Warto uderzyć ? rozumiem że auto jakieś małe z gps-em

Lalala

Czy ktos mi jest w stanie powiedzieć, czy Firma pracuje może nad zmianą sposobu oceniania naszych rozmów? Mówię o monitoringach i błędach krytycznych. Od kiedy pracuje na cc, a jest to kilka lat, to jest najbardziej niesprawiedliwy, krzywdzący i działający na niekorzyść doradców sposób oceny jakości rozmów. Na prawdę żaden pracownik nie popełnia tych błędów złośliwie czy z premedytacją. I każdy dokłada wszelkich starań, żeby ich nie popełniać. Niestety ilość bodźców w postaci maili, konwersacji służbowych, ilość informacji w Delfinie często wymagających głębszej weryfikacji i dłuższej niż czas rozmowy z klientem, mają wpływ na pracownika. Jesteśmy ludźmi, mylimy się. Nie popełnia błędów tylko ten, kto nic nie robi. Jeżeli literówka w notatce czy skrót, który każdy inteligentny człowiek zrozumie, są tak istotne dla obsługi, to kogoś chyba za bardzo poniosła fantazja. Wyciąganie tak drastycznych konsekwencji, bo pracownik pomylił się raz na milion rozmów, jest niesprawiedliwe. Niedługo dojdzie do tego, że pracownicy z ogromną wiedzą, doświadczeniem, osiągający wyniki, będący wspaniałymi ludźmi, którzy każdemu koledze z pracy służą pomocą, potrącą pracę albo nie wyrobią psychicznie takiej presji. Dbajmy o komfort naszej pracy. Taka presja powoduje, że w stresie błędy będą popełniane. Chcemy pracować jak kiedyś. Spokojnie i dokładnie. Nie na akord (bo kontrola czasów wszystkich statusów do tego stopnia, że musimy zapisywać na kartkach, co kiedy i dlaczego) obniża jakość naszej pracy.

Praca wymaga oczywiście umiejętności, kompetencji pewnych cech charakteru. Każda praca czegoś wymaga. Nasza nakładu psychicznego, inna fizycznego, jeszcze inna obu. Chyba jednak najważniejsze jest, żeby komfort pracy poprawiać i polepszać warunki, tak żeby pracownik był zadowolony, zmotywowany, bo będzie bardziej produktywny, będzie lepiej pracować, uniknie wypalenia zawodowego. Pracodawca wtedy również skorzysta, bo jakość pracy się podniesie. Faktycznie dyskusja i porównywanie naszej pracy z handlem, produkcja-nie mają sensu, bo to zupełnie inna specyfika. Chyba każdy z nas chce zarabiać przynajmniej tak, żeby wystarczało od wypłaty do wypłaty i nawet niewielka sumę można było odłożyć. Obecna sytuacja w całym kraju każdemu daje po kościach. Nie jest to wina ani Firmy, ani nasza. Ale cierpią najbardziej najmniej zarabiające osoby. A szkoda, że mimo stażu iluś tam lat te zarobki są jakie są. Miejmy nadzieję, że to się zmieni i że będziemy pracować w fajnej atmosferze, nie oskarżać się nawzajem. Dla kogoś praca to motywacja również do rozwoju i nie widzę nic złego w rozszerzaniu wiedzy ze szkoleń. Też jak czegoś nie rozumiem, coś mnie ciekawi, to szukam informacji na ten temat, bo to dla mnie narzędzie do wyrobienia celu. Ułatwia mi to pracę i nie świadczy o byciu przemadrzalym czy coś. Czekam na lepsze zmiany, zarówno finansowe, jak i dotyczące oceny naszej pracy, rozliczania nas. Nie ukrywam, że błędy krytyczne, monitoringi czepiające się o mało istotne rzeczy, plany naprawcze i rozliczanie z każdego wskaźnika i cyferki, pracy mi nie ułatwiają. Myślenie o finansach też nie. Pozdrawiam wszystkie Kruki!

Wiedza

Praca na CC jest bardzo wymagająca. Wymaga ogromnej wiedzy procedur oraz procesów a także znajomości prawa. Każdy klient jest inny. Każdy dzwoni w innej sprawie. Klient w sprawie upadłości,inny wyłudzenia,inny umowy etc,etc. Szanujmy się! Praca trudna,stresująca,obciążająca psychicznie. Zbyt niskie zarobki.

tak

w Naszej firmie tylko raz w roku jest mówiona prawda i to przez Prezesa, ,, nie ma i nie będzie, pieniądze są dla akcjonariuszy,, nie wierzę w żadne słowo z tego oświadczenia, żadne. a Wy myślicie , że z jakiego powodu firma zatrudnia kierowników o tak ,,specyficznych ,, kompetencjach? ,, pracujemy nad tym,,- śmiech na sali

Iwona
@tak

Dokładnie tak jest. Koszty, koszty, cięcie kosztów, rekordy w przychodach. musi być zysk. Żenada i wstyd by firma szczycąca się pozycją lidera w kraju tak postępowała z pracownikami. Pieniądze są, ale pracownicy nie są przewidziani do wynagrodzenia za włożony wkład i trud.

@Iwona

Z tym akurat się zgadzam. Pracownicy zarabiaja na firmę, ale to na nich się koszty tnie.

Jakoś to będzie

Cieszę się że firma pracuje nad poprawą sytuacji finansowej. Również pracuje ponad 6 lat i zarabiam 2200 netto i nie mam jak się utrzymać. Trochę też jest mi wstyd,że zarabiam tak niewiele po tylu latach uczciwej i trudnej pracy. Uważam, że najlepiej mówić na spotkaniach,ale zrozumcie kierownicy nic z tym nie robią. Jedynie odbija się to na pracownikach. Tak naprawdę ich obchodzą jedynie wyniki,bo są za to rozliczani i drżą że strachu o utratę posady,zwłaszcza niektórzy, chcą za wszelką cenę udowodnić, że nadają się na to stanowisko. Często nas zbywają, nawet nie potrafią porozmawiać. Niektórym zupełnie brakuje kompetencji, mimo zajmowanego stanowiska. A my naprawdę chcemy pracować, ale za normalne wynagrodzenie i w zdrowej atmosferze z szacunkiem. Bądź z nami Pracodawco!

Cc1
@Jakoś to będzie

Ja po 7 latach zatrudnienia mam podobne pieniądze i też mi wstyd i przykro. Zgadzam się, że gdzieś coś szwankuje i kierownicy nie przekazują informacji wyżej. Poza tym u nas spotkanie z kierownikiem, a dokładniej PO kierownika było co chwilę odwoływane i odkładane. Nieraz 5 minut przed zaplanowanym spotkaniem. Można odwołać spotkanie raz czy dwa, bo coś wypadnie - jesteśmy tylko ludźmi. Ale po 5 czy 6 razie pracownicy zaczynają mieć wrażenie, że ktoś ich zbywa... Albo... Boi się konfrontacji. Ja uważam, że tu chyba nie do końca odpowiednia osoba zajmuje pewne stanowisko. Organizacja, pomysły i wyrabianie zadań w czasie to jedno. Ale na kierownicze stanowisko też wymagane są umiejętności interpersonalne, komunikatywność, empatia i umiejętność reakcji na problemy. Jak widać, czegoś w tym przypadku zabrakło.

Witam, To ile otrzymam netto w Kruk SA, jako doradca ds. Zadłużenia? Widziałem ofertę pracy i jestem zainteresowany. Wcześniej pracowałem podczas studiów w konkurencyjnej firmie, to miałem 2700 plus premie 600 zl- 800 zł,ale trochę za mało,jak na obecne czasy. Proszę o informację. Dziękuję!

@Kandydat

Na start tak jak w ogłoszeniu masz 3000 brutto. Wychodzi jakieś 2200. Premii u nas nie ma. Są podwyżki obecnie raz do roku, o ile wyrobisz cel i nie masz błędów krytycznych itp. Ale te podwyżki też nie są kolosalne, bo oscylują od 200 do 500 zł brutto. Do tego masz multisport, Lux med i 250 pkt w kafeterii. Niestety zakupy przez Kafeteria my benefit są opodatkowane, więc potem podatek jest odciągnięty od wypłaty. Do tej pory na święta też dodatkowej kasy nie było czy bonów. Jedynie ostatnio mamy dodatkowe punkty w kafeterii, ale czy coś się zmieni w tym temacie, czy będą te punkty czy paczki,a jeśli punkty, to w jakiej ilości - nikt tego nie wie

Kandyat

Dzięki za odpowiedź. To bardzo słabo. Nie stać mnie na takie zarobki,niestety. Powodzenia!

@Kandyat

No niestety nas też przestaje już być stać na takie zarobki. Kiedyś było lepiej, bo była podstawa plus premia, a na 8 9 lat temu wyrobić 2200-2500 na rękę to było dużo pieniędzy, bo najniższa krajowa była połowę mniejsza. A teraz no niestety. Więcej niż podstawa nie zarobisz. Praca jest trudna, ale ciekawa. Atmosfera w zespołach super. Jednak uważam, że zarobki nie przyciągają.

Jason

Jakie widełki na stanowisku na Młodszym Analityku Finansowym we Wrocku, jeśli spełnia się wymagania?

Julka

Dzień dobry, Czy ktoś mógłby przybliżyć pracę w Archiwum? Bo widziałam, że trwa rekrutacja. Jak atmosfera, zarobki? Będę wdzięczna za kilka słów ???? Pozdrawiam

Hey
@Julka

Z tego, co mi wiadomo, to w archiwum była jakaś redukcja etatów. Dużo dokumentów teraz jest w formie elektronicznej a nie papierowej. Firma zakupiła nowe wierzytelności i pewnie dlatego potrzebny jest ktoś nowy. Jednak jest to trochę ryzykowne, bo nikt nie wie, ile się ta sytuacja utrzyma. Ogólnie w FK pracują bardzo fajni ludzie i tworzą zgrane zespoły w większości działów. Tu pracownicy się wspierają, pomagają sobie wzajemnie. Jeśli chodzi o zarobki, to na kokosy liczyć nie można. W ogłoszeniu o pracę zwykle takie informacje masz podawane. U nas niestety odeszło się od premii, więc nie licz na nic więcej niż podstawa podana w ogłoszeniu.

Aleks
@Hey

Hej, w archiwum nie ma redukcji etatów :) Pracujemy głównie z papierem, dlatego stacjonarnie, w siedzibie firmy. Niestety rekrutacja już została zakończona.

Julka
@Hey

Ok. Bardzo dziękuję za opinię i odpowiedź ????

ciekawy

Kiedy firma przewiduje kolejne podwyżki wynagrodzenia?? No chyba, że nie przewiduje :)

Anita
@ciekawy

Były teraz czerwiec/lipiec i wcześniej jakoś na jesień zeszłego roku to na kolejne pewnie sobie poczekamy

Gucio
@ciekawy

Jestem przekonany że w stylu poprzedniej : niespodziewanie z parametrami dopasowanymi do odpowiedniego grona wybrańców wyróżniających się sprytem i oszukiwaniem systemu :) oczywiście nie można uogólniać ale takie persony się także załapały

Anka
@ciekawy

Witam. Podwyżki były zgadza się, ale zacznijmy od tego, że od ponad 3 lat widelki nie zmieniają się. W tej chwili najniższa krajowa wynosi 2800zl a od stycznia 2022roku ma wynosić 3000zl. Na starcie nowy pracownik może liczyć (o ile się nie mylę) na 3100zl. Różnica 300zl BRUTTO to słabo jak na lidera na rynku. Czy firma Kruk s.a. się ze mną zgodzi? Wykształceni pracownicy zarabiają mniej niż kasjerka, czy sprzątaczka. Słabe. Jednym zdaniem firma nie docenia finansowo pracowników. Od 16miesiecy pracujemy zdalnie to my ponosimy koszty eksploatacyjne naszych mieszkań. Lider na rynku za bardzo odpowiedzialna pracę, realizowanie wyników dziekuje nam kontrola wszystkich dzialn i rozliczaniem kazdej minuty pracy. Nacisk jest tak duży I presja jakbyśmy przychodzili na 8godzinny piknik a nie do pracy. Zapytam cele same się zrealizowały? Pozdrawiam

ciekawy
@Anka

To smutne, ale prawdziwe. Ciągle nowe podparametry, Nie ważne, że robisz cele i przynosisz kasę do firmy ważne podparametry, które powinny być tylko drogą do celu, a nie celem samym w sobie. No i wynagrodzenie za taką pracę czy to w terenie, czy na CC jest marne.

Yololo
@Anka

Zgadzam się z Tobą w 100%.

@Anka

Aniu, masz rację. Dla mnie to jest niepojęte, że Lider na rynku płaci nam wynagrodzenia nieco tylko wyższe niż najniższa krajowa po tylu latach pracy, dokładając nam obowiązku i stresów codziennie. Dodatkowo przykre jest to, że takie zarobki motywują tym, że nie robimy wyników, więc nie mamy podwyżek. Ilu pracowników te wyniki robi i nie dostaje podwyżki, bo ciągle są nowe wskaźniki i monitoringi, że zawsze znajdzie się ale... A nasza codzienna praca, wiedza, doświadczenie już się nie liczą. Firma Kruk ma super pracowników, kompetentnych, dobrze wykwalifikowanych, odpornych na stres, zgranych. Dlaczego nikt tego nie docenia? Dlaczego nie motywują nas pozytywnie tylko stosują sankcje? Przecież sami nas tego uczą, na szkoleniach, że język korzyści jest taki ważny. Sami sobie przeczą.. Dojdzie do tego, że połowa ludzi odejdzie, połowę zwolnią za byle co, a za takie pieniądze nikt do takiej ciężkiej pracy nie przyjdzie.

Arni

Tłumaczenie jest takie: odsetki są niskie więc wpłaty idą niewiele ponad nominał, a koszty rosną więc na podwyżki nie ma szans.

Pracownik 2

Firma juz kilka lat temu zdala sobie sprawe ze nie warto dawac podwyzek czy premii bo pracownicy i tak zrobia wszystko co tylko ktos nad nimi wymysli. Pamietaj ze pracujesz/pracujemy w korporacji a tutaj nikt nam nie placi za wiedze umiejetnosci i kompetencje tylko za wyniki bo tylko to sie liczy i czlowiek jest tylko cyferka w tabelce. Jezeli chcesz zeby cie doceniano to musisz isc do pracy gdzie ci zaplaca za to co umiesz a nie za wyniki. Takie sa uroki koropracji. Pamietaj ze im wiecej robisz tym mniej dostaniesz bo dla firmy oznacza to ze pieniadze nie sa dla pracownika motywacja. Co do placenia wynagrodzen niewiele wiekszych niz najnizsza krajowa to problem jest bardziej zlozony. Gdyby kruk czy tez inne firmy podnosily wynagrodzenia adekwatnie do wzrostu najnozszej krajowej to nie dalyby rady na dluzsza mete bo to za duze koszta. A za jakis czas i tak byloby narzekanie ze pracuje sie za niewiele bo najnizsza krajowa znowu bedzie wzrastac a inflacja tez przez wiekszy pieniadz w obiegu czy politye rozdawnictwa ktore ma miejsce w polsce.

@Pracownik 2

Zgodzę się, że sytuacja w kraju wygląda jak wygląda i pracodawcy też dostają po głowie, ale skoro inni najniższa krajowa z roku na rok muszą pracownikom wypłacać większą i dają radę, to czy Lider na rynku nie jest w stanie raz na jakiś czas podnieść ludziom pensji o kilkaset złotych? Chociaż tym najmniej zarabiającym? Nikt nie oczekuje zarobków w granicy 5tys, ale chociaż niewielkiej podwyżki. Trzeba tez wziąć pod uwagę, że socjal w porównaniu do innych firm mamy słaby. Nie licząc wyjątku, jakim była tegoroczna Wielkanoc, to firma na święta prócz paczek nic nam nigdy nie dawała, gdzie inne firmy dają po kilkaset złotych do wypłaty w grudniu. Dla Dzieci pracowników na Mikołaja nic nie ma, jest jedynie Dzień Dziecka. Czy pracownikom na zdalnej ktoś dopłaca coś do prądu? Trzeba zobaczyć ile oszczędności ma firma, gdy ludzie pracują zdalnie. W OSZ zdano połowę powierzchni biurowej. Nie zatrudnia się nowych pracowników. Doradców na cc zostało niewielu. A tu kolejni grożą odejściem.

@ciekawy

Czy trenerzy i KR dostaną podwyżki za fachowość ?

Uważam, że powinni. Przecież dzięki ich pracy też firma zyskuje.

Pracownik 2

Mysle ze gdyby firma podniosla wynagrodzenia pracownikom najmniej zarabiajacym to zaraz musialaby to tez zrobic z pracownikami innych dzialow ktorzy zarabiaja wiecej bo zarobki by sie wyrownaly a to rozwiazanie bardzo niebezpieczne i mogace wprowadzadzic jakas nerwowa atmosfere ktora jest w firmie delikatnie mowiac kiepska. A drugie (usunięte przez administratora) jest takie (byc moze sie myle) ze firma ma takie podejscie do pracownikow cc i dt nie tylko w kwestii wynagrodzen poniewaz planuje jakies wieksze redukcje etatow i bardzo im zalezy aby swoimi dzialaniami zniechecic pracownikow i zeby odeszli sami. Praca zdalna nie jest obowiazkowa to tylko zalecenie wiec kruk nie musi z tego korzystac a skoro to robi to znaczyy ze maja w tym interes w postaci oszczednosci i beda to ciagneli bez konca tak jak rzady panstw ciagna smieszna pandemie ktora podobnie jak praca zdalna miala trwac 2 tygodnie :)) wystarczy ze pracownicy powiedza jasne nie pracy zdalnej i wracacie do biur. Malo ktora firma korzysta juz z pracy zdalnej niezaleznie od liczb zachorowan.

Hohoho

Hej Wszystkim! Niedługo zobaczymy się w firmie w okrojonym składzie, ale warto będzie zobaczyć jak się pracuje, kiedy nie ma komu pracować. Wtedy nawet ten nowy kiero, tzn. po kierownika będzie musiał dzwonić i przestanie wymyślać. Krążą plotki, że jest w dużej mierze sprawcą zamieszania i że jego stary zespòł boi się że wròci, bo nie da się z nim pracować, może chce odrobić straty we wzroście swoją postawą,ale to nie działa. W każdym razie jak to mòwią w kupie siła. Pozdro dla wspaniałej 30! Gratulacje ! Podwyżki dla Wszystkich!

Toja
@Hohoho

Tak, tak słyszałem, że kto mógł to uciekł z mśp od tego pana. Że bardzo nerwowy, że jednych lepiej innych gorzej traktuje, że ciężko z awansem itd.

Zostaw merytoryczną opinię o KRUK S.A. - Wrocław

• Jak się pracuje w KRUK S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy KRUK S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 232.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w KRUK S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 157, z czego 18 to opinie pozytywne, 53 to opinie negatywne, a 86 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy KRUK S.A.?

Kandydaci do pracy w KRUK S.A. napisali 12 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

KRUK S.A.