Legarto Sp. z o.o.

Opinie o Legarto Sp. z o.o.

Jeszcze obecny

Do Kierowca. Widzę że posiadasz obszerną wiedzę na temat funkcjonowania firmy dlatego zadam Tobie pytanie. Czy pan R. posiada wiedzę odnośnie sprawdzania ciśnienia w oponach, w jakich warunkach i jakie wartości? ( nie mowie o tabelce ktora znajduję się na protokole bo ona nijak ma sie do prawidlowych wartości ciśnień w oponach). Czy manometr pana R. posiada wszystkie wymagane cerytyfikaty i spełnienia odpowiednie normy? Nie zapomnijmy o tym do czego to urządzenie służy- 100zl za koło. A więc drogi kierowco czytalem regulamin i powiem szczerze ze ktos kto tworzyl zapisy zawarte w nim ma albo niewielką wiedze na temat kodeksu pracy albo zrobił to celowo majac niskie mniemanie o kierowcach. Niestety moim zdaniem to drugie. Na szczęście są w tym kraju instytucje ktore potrafia ocenic to lepiej niż ja i kto kolwiek w biurze tak więc proponuję wszystkim nie słusznie obciążonym kosztami paliwa, zbyt niskiego ciśnienia w oponach lub uszkodzeniami w aucie zwrócić się z prośbą pomocy w kwestiach spornych z pracodawcą. To tyle oczywiście nie chialem nikogo urazic tym wpisem tylko uświadomić nie którym ze nikt nie jest ponad prawem jak również pogratulować zatrudnienia najlepszego wodzireja. Dziękuję teraz czuje sie lepiej wiedzac od kogo zależy mój powrót do domu, może rodziny w piątek nie zobaczę ale ale usłyszeć to od takiego mówcy to sam zaszczyt. Pozdrawiam ????

@Jeszcze obecny

Hej. Zmierzenie ciśnienia w kole nie jest umiejętnością do której trzeba skończyć inżynierię techniczną. Jest to czynność bardzo prosta i każdy kierowca powinien umieć to wykonać, a w szczególności kierowca zawodowy. Urządzenie pomiarowe ( manometr ) nie musi posiadać atestu. To nie fotoradar. Wiadomo, że nie chodzi o różnice rzędu 0,1 bar. Chodzi o znaczące różnice wpływające na zużycie opony. Np. koło na bliźniaku jedno ma 8,5 bar , a drugie 4,5 bar. Co do reszty to już pisałem wcześniej. pozdrawiam.

Małgorzata
@Kierowca

Zauważyłam, że ostatnio bardzo często udzielasz się na forum, przybliżając specyfikę pracy Legarto. Ale nie są to oczywiście wszystkie sprawy, które poruszyłeś. Opisałeś nam w swoim wcześniejszym poście to, w jaki sposób zostajecie tam wynagradzani. Nie wspomniałeś chyba jednak nic odnośnie dodatków pozapłacowych. Czy pracodawca oferuje Wam jakieś atrakcyjne?

@Małgorzata

Niestety. Nie ma żadnych dodatków poza płacowych. We wcześniejszych latach dostaliśmy KARPIOWE. Był też Mikołaj dla dzieci. Później przyszedł czas na pikniki, a teraz nie wiemy co pracodawca wymyśli. W przekonaniu kierowców KARPIOWE było najbardziej sprawiedliwe bo każdy z tego sposobu dodatku był zadowolony i nikt nie był pominięty. Mamy nadzieję że jeszcze do tej formy dodatków pracodawca powróci.

Jan

Lipiec za pasem a pikniku rodzinnego ni widu ni słychu. Aaaaa no tak zapomniałem firma znowu jest,, pod kreską'' ????

Małgorzata
@Jan

A czy takie pikniki rodzinne co roku organizowane były przez pracodawcę? Ciekawi mnie, jak to dokładnie wygląda - czy każdy pracownik wraz z całą rodziną może wziąć udział w takiej imprezie, jakie atrakcje są wtedy przygotowywane i czy coś ciekawego warto jeszcze dodać w tej kwestii.

@Małgorzata

Pikniki były organizowane dwa lata z rzędu ze średnim skutkiem ale tylko i wyłącznie dlatego że charakterystyka pracy nie pozwalała ściągnąć na ten dzień wszystkich pracowników. Sam piknik był bardzo dobrze zorganizowany przez specjalizującą się w tej dziedzinie firme. Gry i zabawy dla dzieci oraz szereg konkurecji dla dorosłych. Bardzo dobry catering. W obecnej chwili pracodawca szuka pomysłu na organizację czegoś innego z czego mogło by skorzystać więcej pracowników i ich rodzin.

Artur
@Kierowca

Muszę przyznać, że to świetna inicjatywa ze strony firmy, pracownicy na pewno są z tego zadowoleni. Powiesz mi jeszcze jak prezentują się pakiety socjalne w firmie? Na co może liczyć osoba zatrudniona w Legarto? Czy firma wysyła jakieś bonusy na święta, dodatki do premii? Daj znać, jestem tego ciekaw.

Bardzo fajna firma. Ludzie którzy tam pracują są naprawdę OK . Szefostwo też bardzo w porządku kasa zawsze na czas i nie patrzą na wszystkich z góry. Kierowcy jak kierowcy zawsze narzekają każdemu nie dogodzisz. Ale polecam firmę z całego serca większość tych bzdur, które są tu wypisane to jedna wielka nieprawda. Pisanie że obciążają to normalne rozj....sz auto to płać.

janek
@Anonim

Wypłata na czas? teraz 20 wypadał w niedziele czyli wypłata powinna być w piątek a kiedy była?! w poniedziałek!!! przetrzymali se wypłaty przez weekend dla ponad 100 ludzi (albo bank albo firma) . Wypłata w 5 przelewach ,żebyś się nie połapał co jest za co. I zero kwitków z wypłat w sensie ile na składki ile na zus, emeryturę itp itd

Kazimierz
@janek

Każdego miesiąca pracodawca wypłaca należne wynagrodzenia pracownikom w ratach? Nie zdarzyła się sytuacja, aby pracownik otrzymał wynagrodzenie jednym przelewem? Może jesteś w stanie napisać, dlaczego firma Legarto preferuje tego typu system rozliczania? Bądź tak uprzejmy i przedstaw więcej informacji na ten temat.

@Anonim

Od jakiegoś czasu firma działa jak typowe korpo. W tej firmie nie liczą się ludzie, tylko pieniądze.

byly

W legarto nie pisza w ogloszeniu o prace ze te puszki na paletach to w 95 procent kierowca laduje i rozladowuje,no i jazda wiatrolapami bez przejazdowek tylko ciezkie wozy maja przejazdowki.Ogolnie kombinowanie na kasie...........obciazenia za paliwo itp.

@byly

Trudno jest właściwie cokolwiek wyczytać z Twojego posta, bowiem jest on trochę niespójny. Jednak przypuszczam, że pracowałeś bądź też jeszcze nadal pracujesz w firmie Legarto. Powiedz, czy wysokość wynagrodzenia podstawowego jest tam adekwatna do wykonywanych obowiązków?

Jak oceniasz przebieg rozmowy rekrutacyjnej w firmie Legarto Sp. z o.o.? Jakich rad mógłbyś udzielić osobie, która rozważa skorzystanie z zaproszenia na spotkanie w tym miejscu? Czy poleciłbyś jej, a może odradził wykorzystanie szansy?
byly

Czemu nie podajecie ich do PIP lub Sadu Pracy wszystkie walki da sie udowodnic.Nie podpisywac zadnych kwitow ktore wciskaja bo robicie sobie pod gore.

byly

(usunięte przez administratora)Oglaszaja sie jako Legarto a zatrudniony jestes w Nomados walek na walku wiekszosc to ukraincy (usunięte przez administratora) Polsce nie ma uczciwych pracodawcow.

byly

Oczywiscie ryczalt czyli kasa u nich zostawala a ty nic a jak sie stawiales to ci robia pod gorke ze sie sam zwolnisz caly Nomadis-Legarto

@byly

Nieco chaotyczny jest Twój wpis. Jednakże z całą pewnością wypowiadasz się tu jako pracownik firmy Legarto. A to dobrze się składa, bowiem wiele osób czeka na rzetelną opinię na temat tego pracodawcy. Czy oprócz podstawowego wynagrodzenia macie tam dostęp do jakichś atrakcyjnych dodatków pozapłacowych, typu karta sportowa?

janek
@Maria

Rzetelna opinia? żadnych bonusów dla kierowców w sensie Boże Narodzenie czy Wielkanoc, żadnych paczek dla dzieci. Nie wspomnę o jakichś wczasów pod grusza czy dofinansowania do obiadów w przedszkolu (tak tak kolegi firma dopłaca do obiadów dziecka w przedszkolu). Małe rzeczy a cieszą :-) . Spedycja jak spedycja nikt ich nie ruszy nie ważne ,że jedziesz pół Europy na pusto (strzały po 800-1000km) koszta są (usunięte przez administratora) Ale jak masz ciśnienie w oponie za niskie to łapę po 100zł wyciągają. Obciążenia za paliwo , tak tak obciążają chociaż to już sprawa pod sąd podlega ale ludzie się godzą (ich sprawa jak lubią być (usunięte przez administratora) Szefowie? po kilku latach jazdy nie poznałem ich, mają swoich ,,przekaźników''. Auta ok oprócz tych śmiesznych mercedesów atego, porażka na całości ale ok ,,taka polityka firmy''. Co do duetu Ich dwoje no to rozkręcają się chłopaki. A teraz podsumowanie . Idzie ku gorszemu cały czas w dół , pomimo ,że firma się rozwija. Beczą i jęczą jak to ciężko, że transport się nie opłaca, szukają gdzie coś uje..ć. Na ich miejscu zamknął bym firmę skoro jest tak ciężko . Wypłata najniższa podstawa + diety i jeszcze kilka innych rozbitych przelewów na kilka tak ,żeby nikt się nie połapał. pozdrawiam i dobranoc (ps mój post nie miał na celu nikogo urazić jak i obrazić to tylko subiektywna opinia)

Jeszcze obecny

Firma prowadzona przez 6 dyrektorow. Ostatnio doszedł 7 pan R. Wraz ze swoim asystentem W.C ten duet uleczy ta firmę. Byly taksówkarz kierowca busa wokalista wspiął się po szczeblach kariery i wraz z swym przybocznym wyprowadzają firme na prostą ufff dziękujemy za zespół "Ich dwoje" Kontrolę samochodów 100 zl za niskie ciśnienie w oponie 1000 zl za pierwsze uszkodzenie 2500 za drugie, obciążenia za spalanie itd. Spedycja posiada ukryty autobus pełny kolegów ze wschodu dlatego Ciebie traktują jak g*wno. Tylko szef spedycji nie zauważył że ten autobus juz jest blisko swiecka i wciaz sie oddala. Pare konkretów. Jazda busami aut. Współpraca ze spedycja do niczego. Biuro miło sympatycznie rzeczowo. Bartek kompendium wiedzy odnosnie czasu pracy przepisów... Jazda zgodnie z tacho. Wynagrodzenie podstawa plus diety jest ok wyplacane na czas. Auta Mercedes, Man, Volvo 80% auta lekkie zajmował sie nimi pan M. i było ok ale uzdrowiciel Legarto lubi sie wtrącić w jego prace i robi się (usunięte przez administratora) Gdyby ktos mnie zapytal czy polecam tą firmę odpowiedział bym Tak ale wtedy kiedy zespół Ich dwoje zabrał bym ze soba dlugowlosego managera i wyjechał w trasę

byly

Jak wszedzie zlodzie....wyzysk i obiecanki cacacanki w Legarto-Nomadis a zycie pokazuje co innego wiec ukraincy zapierd.......na nich bo gdzie Ukraina syfi....a nie firma.Kwity ci daja do podpisu ze ryczalt ci zaplacili i ze byles w dniu wolnym a tak naprawde dymale....w robocie.To jest band....a nie firma

bychowo

Podaj do PIP napisz skarge a jak nie wiesz jak napisac podejdz to ci pomoga.Nie maja takiego prawa musza Ci wyplacic wiem bo mialem takie dwie sytuacje tylko w innych firmach.Podalem do PIP i zrobili kontrole i kase odzyskalem.Kontrala trwa miesiac ale moga wydluzyc ja po 2 miesiacach dostalem.I do Sadu Pracy tez mazna.Jak maja cos do ciebie to musza Cie podac do sadu a kase musza wyplacic.

@bychowo

Fajnie, że udzieliłeś rady użytkownikom forum, ale wolałabym, żebyś i rozpoczął opiniowanie pracodawcy, jakim jest firma Legarto. Z wielką chęcią poznalibyśmy różne aspekty, które są związane z pracą w tym przedsiębiorstwie. Jak, mniej więcej, przedstawia się wysokość wynagrodzenia jego nowych pracowników?

Łukasz

Witam. Jak na pierwszą pracę, jest ok. Napewno nie jest to firma na całe życie. Ja rozstalem się ze względu na to, że firma chciała mnie obciążyć karą 2.000€. Mam wstrzymane diety, nie mam środków do życia, a mam dwoje małych dzieci. Działanie bezprawne ze strony firmy. PS: dział spedycji "trudny" we współpracy. Po za j/w może być. Moje sugestie dla Legarto Sp. z o.o.: Żeby za "słodkimi slowami" szły czyny. Lubię atmosferę w Legarto Sp. z o.o. za: Dział transportu i dział techniczny. Aczkolwiek dział transportu powinien bardziej być zaangażowany w to żeby kierowca czuł wsparcie, a nie był pozostawiony sam sobie.

Zostaw merytoryczną opinię o Legarto Sp. z o.o. - Zielona Góra

• Jak się pracuje w Legarto Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Legarto Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 6.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Legarto Sp. z o.o.?

Legarto Sp. z o.o.