merce.com S. A. (dawniej i-systems sp. z o. o. sp. k.)

Opinie o merce.com S. A. (dawniej i-systems sp. z o. o. sp. k.)

Jak wygląda kwestia awansu w merce.com S. A. (dawniej i-systems sp. z o. o. sp. k.)? Jakie są możliwości w ramach jednego działu oraz w perspektywie całej firmy dla stanowiska Developer?

Cześć “Pytanie”! :) Nie posiadamy określonej ścieżki awansu w drabince zatrudnienia — nie jesteśmy korporacją, niemniej jednak staramy się docenić wkład każdego członka 'merce, a najlepszych prosimy o zostanie liderami technicznymi, architektami lub proponujemy im inne nowe role w 'merce. Każdy pracownik może liczyć na wdrożenie techniczne z opiekunem na początku swojej drogi w naszej firmie oraz rozwój wewnętrzny i szkolenia (również te zgłaszane wedle własnego zapotrzebowania liderom).

Czy urlop w merce.com S. A. (dawniej i-systems sp. z o. o. sp. k.) jest płatny 100%?

W takich kwestiach staramy się spełnić Twoje oczekiwania. Kluczem jest dla nas porozumienie na finalnej rozmowie rekrutacyjnej - po zweryfikowaniu Twoich kompetencji chcemy ustalić na czym Ci zależy i znaleźć na to rozwiązanie. Grunt to szczera rozmowa i negocjacje w zakresie warunków. :) Rozmawiając F2F gramy w otwarte karty!

Jak wygląda aspekt współpracy ze studentami w i-Systems sp. z o.o.? Chętnie zatrudniają?

'merce (dawniej i-systems)

Cześć! Wszystko zależy od naszych potrzeb rekrutacyjnych. :) W tym tygodniu uruchomiliśmy rekrutację na Junior Frontend Developera - jesteśmy otwarci na współpracę z osobami, które właśnie skończyły szkołę średnią lub są w trakcie studiów, a programowanie to ich ogromna pasja. Po szczegóły zapraszamy tutaj: https://pl.merce.com/kariera/junior-frontend-developer Pozdrawiamy!

Helena
@'merce (dawniej i-systems)

Co oferujecie? Bo ani słowem o tym nie napisaliście :P Powiedzcie, czemu warto z wami współpracować. Bo to przeważnie tylko w drugą stronę się pisze.

@Helena

Hej! O tym co oferujemy piszemy w każdej ofercie pracy oraz dodatkowo tutaj na profilu. Takie informacje znajdziesz po lewej stronie w zakładce “Benefity”, gdzie możesz zobaczyć co i jak. :) Nic nie oddaje jednak rozmowy F2F — dlatego jeśli zastanawiasz się czy do nas aplikować i chcesz poznać powody dlaczego warto podjąć z nami współpracę, zapraszamy do naszego biura! Wystarczy, że skontaktujesz się z naszym zespołem rekrutacyjnym ( rekrutacja@merce.com) — chętnie spotkamy się na kawie lub herbacie. Zapraszamy!

Programator

Odradzam tutaj pracę. Toksyczna atmosfera. Pracownicy prześcigają się w złośliwościach na forum/CR. Kretyńskie uwagi typu "Coś tu jest nie tak", albo "Wróć do Udemy jak tego nie wiesz". No ale co tu się dziwić jak jedna z pracownic o lewicowych poglądach potrafi odmówić projektu, bo strona jest związana z mięsem i jej to nie odpowiada. Mieszanie poglądów politycznych z wykonywaną pracą -> czyli totalny brak profesjonalizmu. Wiedz osób które robią CR jest mizerna (a o dziwo mają sie za wyśmienitych programistów) stąd jak wspomniałem uwagi dla uwag typu coś tu jest nie tak. Nie potrafią pojąć, że albo na CR mówisz KONKRETNIE co jest nie tak, ale siedzisz cicho. Współczuje tym osobą które wyjdą z swojej strefy komfortu, będą chciały zmienić prace i nowej firmie sprowadzą ich na ziemie - okaże się, że mimo x lat doświadczenia sa poziomie miernego juniora. Generalnie panuje bez Królewie w tej firmie. Można obrażać innych pracowników na forum publicznym, bez żadnych konsekwencji. Generalnie wstyd przed klientami, bo firma traktuje ich "z buta". Dziwie się, że ktoś za tak słabo wykonane projekty gdzie na produkcji mase rzeczy nie działa chce w ogóle płacić. Wynika to z tego, że trzymają w firmie cwaniaczków których jedyne zajęcie to polowanie na CR by komuś zrobić na złość głupimi uwagami które obnażają brak wiedzy tego który wykonuje CR. Kolejna rzecz PM'owie. Jest ich masa, nikt nie wie po co oni są - nigdy nic nie wiedzą i nie chce im się nawet taska założyć mimo ,że zarabiają dużo więcej od programistów. MASAKRA. Jak dla mnie ta firma to fenomen. Nigdy nie spotkałem się z taką patologią w zespołach, gdzie główna zabawa w pracy to ubliżanie innym pracownikom. Jest oczywiście kilka kumatych osób które jakoś trzymają to wszystko, ale jest ich mniejszość. Firma by mogła fajnie funkcjonować, jak by pozbyła się toksycznych osób które emanują swoimi lewicowymi poglądami i kompletnym brakiem zrozumienia programowania (kto ich w ogóle zatrudnił ?). Generalnie jak nie masz doświadczenia to można się przemęczyć te 6 miesięcy i uciekać. Chyba, że chcesz zmarnować kilka lat życia by dostać się do grupy wzajemnej adoracji i móc jechać po innych -> jak cie to bawi świetna opcja. Jednak jak szukasz profesjonalnej firmy i chcesz się nauczyć dobrze zawodu to unikaj jak ognia.

Sebastian
@Programator

Jestem ciekaw czy nie pomyliłeś firm. Jeszcze się nie spotkałem z bezwartościowym CR... Polityka? lewicowość? czytam to 3 raz i nie wierze... również się nie spotkałem a coś mi się wydaje, że mam większy staż w tej firmie od Ciebie. Pozwolę sobie również sprostować opnie na temat PM-ów. Ich ilość jest wystarczająca i szkoda, że wypowiadasz się za wszystkich pisząc, że nikt nie wie po co oni są (ja wiem po co :)) Sugerujesz, że firma nie jest profesjonalna i nie daje możliwości rozwoju w zawodzie. W moich oczach to jest pomówienie :) Osobiście uważam, że jest inaczej. Pracując z lepszymi od siebie kolegami widzę swój rozwój zawodowy (wystarczy chcieć). Wiedzę czerpię z wspomnianych CR (robiąc je nie tylko próbuje doszukać się błędów ale też próbuje z nich wyciągnąć wiedzę). Dodatkowo nie miałem jeszcze sytuacji w której podczas problemu nie mogłem liczyć na kolegów z firmy (zawsze otwarci na problem i co najważniejsze nie oceniają tylko pomagają) Klienci traktowani z 'buta'? To mnie akurat rozbawiło :) Słabo wykonane projekty? też dobre :D Projekt stale udoskonalany i bardzo stabilny - na tle innych stanowi bardzo dużą konkurencję. Klienci natomiast są traktowani bardzo poważnie. Do ich problemów podchodzimy z należytą starannością i próbujemy wykonać zadania w taki sposób żeby klient był finalnie zadowolony z pracy. Mamy szereg procesów które wspomagają wykonanie pracy zgodnie z oczekiwaniami klienta Kończąc swoją wypowiedź dodam tylko, że BEZKRÓLEWIE pisze się razem :)

ayeo
@Programator

Nie wiem co niejedzenie mięsa ma do poglądów politycznych. Niemniej jeśli ktoś ma możliwość niebrania udziału w projekcie, który jest w konflikcie z jego osobistymi przekonaniami to bardzo chyba dobrze :D

@Programator

Od siebie dodamy, że atmosfera w firmie to coś, co jest dla nas bardzo ważne i wiele osób podaje to za nasz wyróżnik. W naszej firmie jest płaska struktura organizacji, ale nie ma bezkrólewia ;) Każdy zespół ma swojego lidera, a obrażanie innych pracowników nie jest akceptowalne. Jeśli chodzi o doświadczenie pracowników - przyjmujemy osoby z różnym poziomem wiedzy i kompetencji, w zależności od potrzeb rekrutacyjnych. Natomiast od zawsze jesteśmy nastawieni z otwartością na nauczanie innych oraz wzajemną pomoc. Dowodem na to są np. podjęte w przeszłości współprace z uczelniami, pozytywnie oceniane wdrożenia przez nowe osoby czy wracający programiści, którzy mieli okazję pracować w innej firmie i zdecydowali się na powrót do nas, mimo szerokiego doświadczenia i wysokiego poziomu kompetencji. Grunt to działać razem, a jeśli komu brakuje wiedzy staramy się go w tym wspomóc - trzeba jedynie to zakomunikować :) Tak jak już zostało wspomniane w komentarzu wyżej, klient to dla nas priorytet. O tym, że w prace dla naszych klientów wkładamy dużo zaangażowania i profesjonalizmu świadczą opinie na portalu clutch.co. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nimi - w przeciwieństwie do GoWorka, wystawiane rekomendacje podlegają tam złożonemu procesu weryfikacji. Na koniec chcieliśmy wspomnieć, że jako firma nie utożsamiamy się z żadnym poglądem politycznym. Zależy nam, żeby każdy u nas czuł się dobrze, bez względu na swoje przekonania - lubimy różnorodność (bez niej byłoby przecież nudno!) i szanujemy siebie nawzajem :) Pozdrawiamy!

Hanna
@Programator

A podejmowałeś jakieś próby rozwiązania konfliktu, może szukałeś pomocy u przełożonego? Zastanawiam się, czy można w takich sytuacjach liczyć na jego/ich pomoc :) Poza atmosferą jak byś ocenił warunki w i-Systems? Czy można wybrać formę zatrudnienia?

@Hanna

Cześć Hanna, pozwól, że Tobie odpowiemy. :) Jeśli chodzi o zatrudnienie, można u nas wybrać preferowaną jego formę - najczęściej jest to B2B lub też umowa o pracę. Z kolei praca zdalna to dla nas codzienność. Pracujemy hybrydowo, bez narzuconej formy pracy. Każdy może pracować w ramach home office, ale jeśli ma taką chęć i potrzebę, bądź też rodzaj zadań tego wymaga - mamy bardzo przestronne i przyjemne biuro, które stoi dla nas otworem. :) A jeśli chodzi o atmosferę, staramy się o nią dbać każdego dnia, szczególnie w dobie pracy zdalnej. ;) Mamy nadzieję, że nasze odpowiedzi okazały się dla Ciebie pomocne. Pozdrawiamy!

Kubernetes
@i-systems

Na clutch.co. wystawiane rekomendacje podlegają tam złożonemu procesowi weryfikacji, który jest prowadzony i nadzorowany przez waszą firmę. To dlatego nie ma negatywnych komentarzy. Widzę że przez lata nic się nie zmienia.

@Kubernetes

Cześć @Kubernetes! Chcieliśmy wyjaśnić, że to portal clutch.co dzwoni do naszych klientów i prowadzi ich przez proces, który kończy się wystawieniem opinii. To uznane na międzynarodowym rynku źródło informacji o projektach IT, ponieważ jest w pełni weryfikowalne. Zachęcamy do bardziej szczegółowego poznania funkcjonowania tego portalu. :) Opinie o nas możesz sprawdzić tutaj: https://clutch.co/profile/mercecom Dobrego dnia!

Firmę oceniam pozytywnie. Daje duże doświadczenie dla początkujących pracowników bez kompetencji. Można korzystać z uczestnictwa w konferencjach. Firma stara się wprowadzać nowe rozwiązania, co daje kolejną okazję do nauki. Codzienny bufet szwedzki oraz spora ilość imprez w siedzibie firmy/ wyjazdowych też na plus. Minusem na pewno jest brak przenośnego komputera, oraz nakaz logowania godzin, mimo,że nie było tak dużo pracy w jakiś dzień.

i-systems

Cześć Były pracownik! Dziękujemy Ci za dobre słowo i cieszymy się, że masz pozytywne wspomnienia z współpracy z nami. Przede wszystkim, dziękujemy za Twoją pracę i wkład! Chcemy przyjrzeć się minusom jakie zostały przywołane. Obowiązek logowania czasu to system, który funkcjonuje u nas od lat. Dzięki temu, możemy analizować poświęcony czas na dany projekt i realnie ocenić, ile pracy możemy wykonać w zespole. Jeśli zaś chodzi o sprzęt, to przykro nam, że Ci on nie odpowiadał. Część zespołów pracuje na przenośnych komputerach, a część na mac mini. U nas każda prośba o zmianę jest rozpatrywana indywidualnie. Jednak biorąc pod uwagę obecną sytuację, możliwe, że niedługo wszyscy będą mieli przenośne komputery. Życzymy Ci powodzenia w dalszej drodze zawodowej! :)

jukatan

a możesz zdradzić czy byłeś zadowolony z zarobków?

Magda.000

Witam, Czy rekrutujecie osoby bez doświadczenia , chcące się przebranżowić na Testera manualnego ? Oraz pytanie czy macie jakieś wakaty na stanowiska administracyjne ( księgowość, kadry ) ?

@Magda.000

Witaj Magda.000, dziękujemy za zadane pytania. Pozwól, że odpowiemy Ci trochę szerzej :) GoWork tak naprawdę nie jest do końca rzetelnym źródłem wiedzy. Staramy się w miarę możliwości odpowiadać na komentarze, ale nie każdą sprawę możemy i chcemy poruszać. Wynika to z tego, że szanujemy naszych pracowników, byłych pracowników i kandydatów. Deklaracja konkretnych działań rekrutacyjnych, może się za chwilę zmienić, dlatego gorąco zachęcamy Cię do śledzenia naszej strony kariery, naszego profilu na Facebooku oraz Instagramie. A najbardziej zachęcamy Cię do kontaktu z nami mailowo lub telefonicznie. Te dane kontaktowe są ogólnodostępne i masz wtedy pewność, że trafisz wprost do osoby, która odpowie wyczerpująco na Twoje pytania. Jesteśmy elastyczną firmą i nasza odpowiedź dzisiaj na temat rekrutacji osoby bez doświadczenia, może ,,za chwilę’’ się zmienić, a nie chcemy nikogo wprowadzać w błąd. Aktualne oferty znajdziesz na naszej stronie, a jeśli nie - zawsze możesz zostawić nam swoje CV z odpowiednią klauzulą, która pozwoli nam na kontakt z Tobą, jeśli będziemy potrzebować osoby z takimi kompetencjami jak Ty! :) Życzymy Ci dobrego dnia!

Ile jest etapów w procesie rekrutacji w i-Systems sp. z o.o.? Jak długo trzeba czekać na ostateczną decyzję?

i-systems

Cześć Pytanie :) Nasz proces rekrutacyjny zwykle wygląda tak: 1. Analiza aplikacji 2. Wstępna rozmowa kwalifikacyjna z osobą z HR 3. Zadanie testowe 4. Rozmowa techniczna z programistą w obecności osoby z HR 5. Wynik rekrutacji 6. Witaj w zespole! … ale nie zawsze. Nie lubimy sztywnych schematów. Jeśli wolisz rozpocząć rekrutację od wykonania zadania testowego, czy rozmowy - nie ma sprawy! Nie mamy też ściśle określonych ram czasowych, kończymy rekrutację wtedy, kiedy znajdziemy odpowiedniego kandydata. Więcej informacji znajdziesz na naszej stronie kariery: https://pl.merce.com/kariera Zapraszamy!

@i-systems

Ewentualnie wygląda tak: 1. Rozmowa z HR z konkretnym pytaniem . 2. Odpowiadasz zwięźle, na temat i dość obszernie na zadane pytanie, do tego stopnia, że mówią, że widzą, że rozumiesz temat i przechodzą dalej :) 3. Czekasz na odpowiedź, po czym dostajesz telefon, że Twoja wiedza nie jest wystarczająca :) Takie moje doświadczenie :)

@Kandydat

Witaj Kandydat! :) nie znając wielu, tak naprawdę kluczowych informacji, jak Twoich danych, stanowiska, na jakie aplikowałeś/aś, nie możemy zagłębić się w ten przypadek. Skontaktuj się z nami (rekrutacja@i-systems.pl) w tej sprawie, abyśmy mogli rozmawiać o konkretach. :) Pozdrawiamy!

Mateusz Łysień

Pracowałem w i-systems 3,5 roku, zdecydowanie mogę powiedzieć, że spędziłem w tej firmie dobry czas. Przez ten okres firma zmieniała co jakiś czas swoją organizację pracy. Na początku był podział tylko na zespoły mieszane (CSS, programiści, testerzy) po czym zostały wprowadzone zespoły kontekstowe, a jeszcze później doszły zespoły pionowe - które gromadziły specjalistów z różnych kontekstów w ramach jednego zespołu. Każda taka zmiana, przynosiła zawsze jakieś korzyści. Świetnie rozwinął się scrum. Na początku daily były tylko sporadycznie i raczej traktowane jako strata czasu, z czasem stały się świętym obowiązkiem i były respektowane przez wszystkich. Planningi, refinementy, daily, wraz z rozwojem firmy zdecydowanie poszły do przodu i stanęły na wysokim poziomie. Miałem przyjemność pracować w dziale zajmującym się integracjami. Integracje były zawsze newralgicznym punktem każdego projektu i były najwyżej estymowaną częścią całości. Praca głównie polegała na rozwijaniu bardzo starego oprogramowania na platformę Windows, które jakoś działało. Każda nowa integracja przynosiła nowe problemy, których kontekst integracji nie mógł rozwiązywać sprawnie - głównie z powodów braku dokumentacji do systemów ERP, z którymi robiliśmy integracje lub posiadaniu jej szczątków z przeszłych lat. Nigdy nie było zgody ze strony zarządu na spróbowanie przepisania obecnego oprogramowania na nowszą technologię. Utrudnione również było zdobywanie dokumentacji programistycznych do integrowanych systemów ERP, gdyż to wiązało się z poniesieniem kosztów, których firma starała się unikać. Ogólnie w dziale, w którym pracowałem dość szybko można było odczuć wrażenie, że przestaje się rozwijać. Dział administracji, HR&EB zasługuje na ogromną pochwałę. Perfekcyjnie organizowane imprezy firmowe, organizowanie planszówek, grilla na tarasie, wszystko na wysokim poziomie no i oczywiście śniadania, przez co można zapomnieć o przygotowywaniu samemu sobie śniadań w domu :). Super proces onboardingu jak i offboardingu. Podsumowując, zdecydowanie poleciłbym pracę w i-systems dla osób zaczynających swoją karierę, na pewno jest to dobre miejsce na start ale na pewno nie na zostanie na stałe.

Dagmara

@TR (była pracowniczka) to ogólnie chyba dla osób początkujących w branży fajne miejsce, skoro inni chętnie pomagają i ewentualnie poduczą?

@Dagmara

Cześć Dagmara! :) Wspólną pomoc i dzielenie się wiedzą mamy wpisane w DNA firmy :) Na pokładzie mamy wieloletnich pracowników, a niektórzy są z nami od założenia firmy. Osoby, które rozpoczynają przygodę u nas, fakt, mają łatwiej, bo mogą liczyć na pomoc mentorów i weteranów kodu :) Jednak nie jest to miejsce tylko dla nowicjuszy. Mocno rozwijamy produkt, dlatego wiedza i zapał ekspertów również wpisuje się w potrzeby naszych kandydatów. Pozdrawiamy!

Co wchodzi w socjal i-Systems sp. z o.o.?

i-systems

Cześć Pytanie :) Jeśli socjale rozumiesz jako benefity to mamy ich sporo. Nie wszystko co oferujemy jest dokładnie benefitem, ale są to ważne dodatki do pracy, dlatego powiedz nam co dla Ciebie jest ważne w tej kwestii? Pozdrawiamy!

TR (była pracowniczka)

Plusy: - doświadczone osoby, które chętnie pomogą - dobre code review - uproszczone stawianie środowiska dockerowego - fajne zaplecze i otwartość na nowe rozwiązania - finansowanie szkoleń - częste imprezy integracyjne/wyjazdy na weekend - codziennie szwedzki bufet i pyszna kawa/herbata (tu warto dodać, że często występują urozmaicenia np. tydzień włoski) - piłkarzyki - taras na którym można się zrelaksować Oczywiście jak wszędzie są też minusy - logowanie czasu pracy (najlepiej gdybyś codziennie rozliczał się z dokładnością do 15 minut... Nie wiem czy dalej to jest ale był osobny ticket na czytanie prasy firmowej - dotyczącą zmian systemu i rozjowu firmy!). Dodatkowo zważyłam, że wywiera to ogromną presję na nowych osobach. - podejście do klientów (opinie na google mówią same za siebie) - codziennie powinnaś uzupełniać co dziś robiłaś - do pracy od firmy tylko mac mini (chcesz coś innego to sobie kup i przynieś, ale wtedy jeśli będzie aktualizacja środowiska to nie możesz tego czasu zalogować w firmowe tickety - twój sprzęt to sobie radź) Ogólnie będę pozytywnie wspominać tą firmę, jednak widać, że cały czas eksperymentują z podejściem do pracy jak i klientów. Głównym problemem dla pracowników jest stres, że nie będzie gdzie zalogować czasu pracy - to jest chore. Programiści specjalnie logują na zapas, żeby nie mieć potem problemu.

RT
@TR (była pracowniczka)

Programiści specjalnie logują na zapas, żeby nie mieć potem problemu - czy to oznacza, że klienci mogą płacić za zawyżony czas pracy bo programista zalogował więcej czasu niż faktycznie przeznaczył na pracę nad danym zadaniem? Czy w takiej sytuacji klient może płacić za czas programisty przeznaczony na pracę nad innym zadaniem (np. dla innego klienta), którego nie miał gdzie zalogować więc zalogował na zapas tam gdzie mógł?

Patrycja
@TR (była pracowniczka)

Dziękujemy, że podzieliłaś się swoją opinią. Dostrzegamy w niej wiele plusów - to nas cieszy! Nad minusami warto się pochylić i tutaj chcemy wspomnieć o logowaniu czasu pracy - jest to system, który funkcjonuje u nas od lat. Dzięki logowaniu czasu pracy doskonale wiemy, jakie działania zajmują nam daną ilość czasu, co pomaga nam planować kolejne projekty. Życzymy Ci powodzenia w dalszej karierze zawodowej. :)

Patrycja
@RT

Nie ma możliwości, aby klienci płacili za zawyżony czas pracy naszego zespołu. Każdy z nich może na bieżąco monitorować godziny poświęcone na zlecone zadania. Dodatkowo, otrzymują oni cykliczne raporty, z których jasno wynika, jakie zadania wykonał zespół i ile zajęły czasu.

Witam, Poszukuję pracy w administracji lub w dziale kadr i płac. Czy są wakaty w Państwa firmie? Pozdrawiam.

Ewa i-systems
@Ania

Cześć Aniu! Szukamy teraz osoby do zespołu Kadrowo-Finansowego w Gliwicach. Tutaj znajdziesz całą ofertę: https://i-systems.es-candidate.com/pl/jobs/description/0/254598/0/ W razie pytań zapraszam do kontaktu pod mailem: e.szafranska@i-systems.pl Pozdrawiam, Ewa Szafrańska

@Ewa i-systems

Witam, Dziękuję za odpowiedź. Przesłałam zgłoszenie. Pozdrawiam serdecznie. Ania

Czy jest możliwość w i-Systems sp. z o.o. pracy na część etatu?

Ewa i-systems

Cześć! Zazwyczaj nastawiamy się na współpracę w ramach pełnego etatu lub 1/2 etatu. każdego kandydata traktujemy indywidualnie i jeśli osoba jest zainteresowana mniejszą ilością godzin, to wspólnie ustalamy czy jest taka możliwość :) Pozdrawiam, Ewa Szafrańska

Zbyszek Macijewicz

Cześć Bardzo ciekawa firma. Pracowałem i per saldo oceniam dobrze. To nie był stracony czas. Pozdrowienia dla całej załogi I-systems.

Majka
@Zbyszek Macijewicz

To ciekawe dlaczego już nie pracujesz.

@Majka

Odpowiadam: znalazłem inny pomysł na rozwój zawodowy. Praca w I-systems dużo mi dała.

Bronisław
@Zbyszek Macijewicz

Czego dokładnie nauczyłeś się w trakcie zatrudnienia w firmie i-Systems? Patrząc teraz z perspektywy byłego pracownika, napisz, proszę, czy poleciłbyś to miejsce pracy osobom, które na pierwszym miejscu stawiają rozwój zawodowy? Zastanawia mnie, czy pracownicy, którzy dążą do zwiększania swoich umiejętności, odnajdą się u tego pracodawcy.

@Bronisław

wielu spraw: - merytoryka e-commerce dla B2C i uzupełnienie B2B - praca bezpośrednio z programistami - młody zespół z innym spojrzeniem - nowe doświadczenienie - możliwość pracy z elastycznym podejściem do godzin pracy (w tym zdalnej) sporo też przekazałem ze swojej strony z racji wieku i doświadczenia zawodowego reasumując: inne spojrzenie, fajni ludzie i wiele nowego (patrz innego) spojrzenia na wdrożenia

DevOps
@Bronisław

Przy turkusowym zarządzaniu wszystko się uda :)

Justa

POLECAM pracę w i-systems a jeżeli znajdziecie się pod skrzydłami Konrada będziecie mogli liczyć zawsze na wsparcie i pomoc. Atmosfera w firmie super, praca zdalna, ruchome godziny pracy to ważne zalety. Z drugiej strony bardzo marne szanse na rozwój chyba, że jesteś studentem:) - na początek dobra praca, ale doświadczonych i mądrych pracowników firma nie potrafi utrzymać. I najważniejsza rzecz- strzeżcie się Pana Dyrektora J.... - nie będziesz znał dnia ani godziny... Jeżeli ktoś chciałby więcej info zapraszam:)

Jack

Lubię atmosferę w i-Systems sp. z o.o. za: Luźna atmosfera, super zarząd, mnóstwo benefitów i imprez xD %%

@Jack

Tak szczególnie jest dużo benefitów hahaha.

NieHacker
@Hacker

a nie ma? czegoś Ci brakuje? wrzuć info na #hydepark i sie pojawi

dev
@Hacker

dokładnie śniadania i tyle:)

Hanna

https://i-systems.es-candidate.com/pl/jobs/offers/0/0/0/1,20/ Powyżej zamieściłam link z najnowszymi ofertami pracy. Obecnie otwarte są rekrutacje na różne stanowiska, między innymi osoby do działu finansów. Czy panuje tam przyjazna atmosfera? Firmę tworzy obecnie ponad 100 specjalistów, zajmujących się głównie tworzeniem oprogramowania e-commerce dla handlu. Czy według Was to przyszłościowa praca, dająca możliwość rozwoju?

Hacker

Moje sugestie dla i-Systems sp. z o.o.: Tak wyglądają szkolenia w firmie i-systems za własne pieniądze. Chłopaki robią listopadowe koszty na fakturę, super. (usunięte przez administratora) na szkoleniu technik hackingu i cyberprzestępczości za cztery tysiaki netto brawo. A urządzenie sieciowe brzegowe dalej do opanowania w 5 minut i spacer po firmie. Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Zmienić zarząd.

@Hacker

Chciałbym pracować w firmie, za własne pieniądze wysyła pracowników na takie szkolenia. Macie jakieś wakaty?

@Zainteresowany

Bardzo dużo pracowników jest zatrudniona za zasadzie własnej działalności gospodarczej. Sami kupują sobie sprzęt Apple i jeżdżą na szkolenia za własne pieniądze. Czyli jak chce HR pracują na nowoczesnym sprzęcie Apple i biorą udział w szkoleniach.

@Hacker

Czy to znaczy, że firma nie dopłaca do szkoleń, a żeby pracować na komputerach appla to trzeba sobie samemu kupić? A jak nie kupię, to dostanę coś czy muszę i tak ze swoim przychodzić?

Konrad Kosowski
@Hacker

To jest totalna bzdura... Każdy z pracowników, niezależnie od formy zatrudnienia, otrzymuje firmowy sprzęt. W przypadku programistów jest to mac mini, monitory, klawiatura, myszka, podkładka (qck, nie taka z kalendarzem na 2015 rok). Jeśli ktoś preferuje pracę na innym sprzęcie - nie ma problemu. Ale na palcach jednej ręki pewnie jestem w stanie policzyć takich, którzy się na takie coś zdecydowali. Szkolenia za własne pieniądze? Firma zawsze stara się wysyłać pracowników na szkolenia. Oczywiście pracownicy jeżdżą też na szkolenia na własną rękę. Często dlatego, że takie szkolenia są dotowane na przykład z Unii i przeznaczone dla jednoosobowych działalności, małych organizacji itd. Co wyklucza partycypacje i-systems. Wymieniony tu Łukasz pojechał na szkolenie, za które zapłaciła firma i-systems. Podpisuję się z imienia i nazwiska, zaznaczam "mam dowody potwierdzające moją wypowiedź". Czy gotowy jesteś na to samo, hackerze?

andrzej_to_przegryw

Andrzej odpuściłbyś już... :D

Kosek
@andrzej_to_przegryw

Ale po co ?

smile
@Hacker

Firma zapewnia sprzęt Apple. Jest sporo osób z własnym sprzętem, bo tak chcą, wolą pracować na swoim. To czy ktoś jest na B2B zależy tylko od niego, osobiście preferuję właśnie taką formę współpracy.

Developer

Pracuję tu już jakiś czas jako programista. Jako dość początkujący programista na pewno największą zaletą jest pomoc współpracowników - zawsze chętnie udzielą porady i niejednokrotnie pomogą w rozwiązaniu problemu. W mojej perspektywie czasu wykonałem duży postęp umiejętności w bardzo krótkim czasie. Chyba wszyscy lubią śniadania - a te tutaj dostępne możesz sam sobie skomponować :) Osoby lubiące kawę docenią też nasz ekspres - jest tam kilka ciekawych rodzajów kawy do spróbowania. Mam nadzieję, że współpraca będzie długa i owocna .

PM
@Developer

Tak ekpress do kawy za 60tys. psujący się conajmniej raz w tygodniu, godne polecenia.

@PM

@PM: wiesz z doświadczenia czy opowiadań? Chyba dawno nie było Cię przy tym ekspresie, skoro takie bzdury wygadujesz...

Wesoły
@Developer

Tak teraz jest rekrutacja na SysAdmina czyżby Aleksy się nie wyrabiał :) Jak się ktoś skusi to mu współczuję, no ale przecież organizacja pracy jest turkusowa hahaha.

Bardziej Wesoły
@Wesoły

Skąd wiesz że nikt się nie skusił już? Nie bój żaby dajemy radę i bez Alka..

Wojtek K
@Bardziej Wesoły

Jest dobrze

Mac :)

Pracuje w firmie już kilka lat jako programista php. Z mojej perspektywy mogę powiedzieć, że zarząd mega szanuje swoich pracowników, dba o nich jak może... Trudno wymienić wszystkie plusy jakie dostajemy, ale gwarantuje, że jeżeli komuś się uda tutaj dostać to z nimi można się dogadać w każdej kwestii, są bardzo elastyczni, a to duży plus. Firma przez te kilka lat rozwinęła się z kilkunastu pracowników do ponad stu, więc to chyba oczywiste, że już nie szczyci się 0 wskaźnikiem zwolnień, bo przy tak dużej liczbie osób to chyba naturalne - naturalne w sytuacji gdy firma daje duży kredyt zaufania nowym pracownikom, kiedy daje im mnóstwo czasu na rozwój, a to wszystko zostaje dosłownie zmarnowane. Ludzie którzy się rozwijają jakoś nadal tu pracują i nie narzekają, a wręcz są szczęśliwi, że przychodzą tu. Są pracownicy którzy sami odeszli i uwaga... po niedługim czasie i wielu przeskoczonych firmach wracają, a to chyba najlepsza rekomendacja dla I-Systems. Jeśli chodzi o samych programistów, to rozwój tutaj jest od ponad roku jest bardzo duży więc trzeba mieć to na uwadze, że na początku trzeba sporo nadrobić :) Co do wspomnianego przepływu informacji, w tej chwili jest to poprawione, a powstały zespoły które same sobą zarządzają, bez żadnych wyimaginowanych kierowników czy innych bzdur.. - to po prostu działa. Ale po co czytać te wszystkie opinie... mówie serio przyjdź pogadaj z nami i rozejrzyj się, czy faktycznie pracują tu same smutasy i niezadowoleni ludzie.. śmieszą mnie te negatywne opinie trochę - bo domyślam się z czego one wynikają... niech każdy sam sobie oceni tą firme i decyduje czy chce z nią współpracować

@Mac :)

Cyt. " śmieszą mnie te negatywne opinie trochę - bo domyślam się z czego one wynikają". Ja się nie domyślam tylko wiem, tak ta firma działa. Bieganie codziennie wariatki z aparatem foto i robienie dobrego PR to nie wszystko.

Sebastian
@Andrzej

Cóż, żeby robić dobry PR trzeba mieć do tego jakieś podstawy w postaci faktycznej pracy wykonanej dla dobra pracownika, a jak sam zauważyłeś ktoś codziennie biegał i to dokumentował, to chyba mówi samo za siebie. Rozumiem Twoje rozgoryczenie utratą pracy, ale obrażanie byłych współpracowników, którzy zupełnie na to nie zasłużyli jest co najmniej niepoważne. ;) Pozdrawiam i życzę sukcesów w dalszej karierze zawodowej.

Mac :)
@Andrzej

Andrzeju, ta wariatka z aparatem to Patrycja, która robi ogrom dobrego dla nas wszystkich.. Wiedziałbyś zapewne o tym, gdybyś pracował tu dalej, ale niestety przyjęty zostałeś jako doświadczony w określonej dziedzinie, a nie miałeś jak się okazało po niedługim czasie minimalnej wiedzy w tym temacie... Przez całe 3mc nie zrobiłeś totalnie nic co mogłoby wynikać z wiedzy jaką powinieneś posiadać przyjmując się do nas... no co Ci mam więcej powiedzieć, zastanów się sam... Mam nadzieje że w nowej pracy czujesz się spełniony i doceniony, tak jak Seba życzę Ci sukcesów i po prostu zapomnij już o tym że sobie u nas nie radziłeś i żyj dalej...

@Andrzej

Andrzeju, zostałeś zatrudniony jako devops do ogarnięcia dockera i kubernetesa, a ty po miesiącu pracy pytasz się mnie jak zbudować obraz na dockerze. Twój przypadek to przykład tego, jak się kończy ściemnianie w CV. Na prawdę nie masz ciekawszych rzeczy do roboty, niż śledzenie opinii o firmie w której pracowałeś ponad pół roku temu i nazywanie jej pracowników wariatami?

PM
@anonymous

O ile pamiętam to Andrzej został przyjęty jak Administrator, pisząc DevOps nie masz chyba pojęcia czym się zajmuje. Po za tym Andrzej przez ponad miesiąc nie miał dostępu do systemów. Jak dla mnie to była ściema z przyjęciem aby Aleksy się bardziej starał.

pf
@PM

Nie sądzę.. Po prostu Andrzej sie nie nadawał i go wywalili..

PDF
@pf

Praktycznie to połowa nadaje się do zwolnienia od zaraz.

Zostaw merytoryczną opinię o merce.com S. A. (dawniej i-systems sp. z o. o. sp. k.) - Gliwice

• Jak się pracuje w merce.com S. A. (dawniej i-systems sp. z o. o. sp. k.)?

Zobacz opinie na temat firmy merce.com S. A. (dawniej i-systems sp. z o. o. sp. k.) tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 13.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w merce.com S. A. (dawniej i-systems sp. z o. o. sp. k.)?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 10, z czego 8 to opinie pozytywne, 2 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy merce.com S. A. (dawniej i-systems sp. z o. o. sp. k.)?

Kandydaci do pracy w merce.com S. A. (dawniej i-systems sp. z o. o. sp. k.) napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

merce.com S. A. (dawniej i-systems sp. z o. o. sp. k.)