Utal sp. z o.o.

Opinie o Utal sp. z o.o.

Dowod rzeczowy

To super ze mozna napisac do nowych wlascicieli i powiedziec jak wyglada rzeczywistosc. Z relacji na wizytach sie tego nie dowiedza. A przeciez nepotyzm, wazeliniarstwo i przede wszystkim lecaca na dol rentownosc to sa rzeczy ktorych nie chce widziec zaden wlasciciel.

porządki

Teraz póki nowi właściciele nie zrobią porządków to chyba nie warto tam się w ogóle pchać. Przed miotłą szkoda czasu.

bacha

Podstawa to wynagrodzenie zasadnicze, premi zawsze można legalnie nie dać i nic nie zrobisz, już to przerabiałam

tonący poszukuje brzytwy

stenyo-wacki-placki zaraz pewnie będą sami nadawać na dziadka i familię aby go oczernić i przykleić do niego porażki. Wszytko mu wyciągną. Spróbują wybielić siebie tłumaczeniem typu, ja tylko wykonywałem rozkazy, skąd my to znamy..

Rekrutacja wieloetapowa: Na początku umówienie mnie na spotkanie w siedziby firmy przez asystentkę, pierwsza rozmowa w firmie z bardzo miłą Panią z HR (około 30 minut), zaraz po tym kolejna rozmowa z Dyrektorem Handlowym (około 1,5h), Zostałem też uprzedzony o rozważaniu jeszcze innych kandydatur oraz że do 2 tygodni dostanę informację zwrotną odnośnie następnego etapu lub info o wykluczeniu mnie z dalszego etapu rekrutacji. Po upływie około tygodnia zostałem zaproszony na kolejne spotkanie z Prezesem i znów około 1,5h rozmowa, bardzo rzeczowa i merytoryczna, z resztą jak wszystkie wcześniejsze rozmowy. Już za pierwszym razem oprowadzono mnie po firmie i przedstawiono w skrócie profil działalności. Na ostatniej rozmowie zostałem poinformowany że mam duże szanse na to stanowisko i że decyzja zapadnie w ciągu paru dni. Poproszono mnie też o przesłanie w międzyczasie kontaktu w sprawie sprawdzenia moich referencji w poprzednich firmach co zrobiłem niezwłocznie. Po kilku dniach otrzymałem telefon bezpośrednio od Prezesa z informacją o zatrudnieniu mojej osoby. Jako że w swojej karierze uczestniczyłem w wielu rozmowach kwalifikacyjnych proces rekrutacyjny w UTAL odbieram jako bardzo profesjonalny i pełny. Cieszę się że zostałem zatrudniony w tej firmie i polecam ją wszystkim którzy chcieliby się rozwijać i pracować w poukładanej strukturze. Z perspektywy czasu oceniam swoją decyzję o przyjęciu propozycji pracy za bardzo trafną. Pracę w firmie Utal wybrałem spośród paru propozycji które miałem z innych firm na stanowiska o bardzo zbliżonej charakterystyce i z porównywalnymi warunkami finansowymi.

Pytania na początku ogólne, później specjalistyczne, długa ciekawa rozmowa z HR, następnie z Dyrektorem Handlowym na końcu z Prezesem. Pytania celne i rzeczowe w miłej i przyjaznej atmosferze. Rozmowy powiedziałbym partnerskie i prowadzone bardzo profesjonalnie.

Sprzedawca łodów

Ciekawe czemu nic nie napisali na swojej stronie. Przeciez to kluczowa informacja, ze zmienil sie wlasciciel. Boja sie ? Jakies wykresy zamieszczaja, zupelnie nieistotne, a tekiej kluczowej informacji brak. Strach ma wielkei oczy!

Co zrobi nowy wlasiciel ze spadajaca mocno rentownoscia ?

Asystentka Erikssona

Wito jestes na liscie do zwolnienia u Erikssona. Nie wiem co z tym zrobisz, ale to pewniak.

Antywacek

No to chyba trzeba napisać co tu sie wyprawia w ich firmie w Polsce.

mich

Dzięki, bezpośredni kontakt do wyższej instancji to podstawa. W końcu będzie się gdzie odwołać od błędnych decyzji, a i złe występki i prywata szybko zostanie uporządkowana.

Rychu z Australii

26.08 Firma Utsch wiekszosciowy udzialowiec Utalu przeszla w rece szwedzko-australijskiego podmiotu, do tej pory bedacego partnerem handlowym w Australii. To oznacza, ze nie bedzie juz tak przez palce patrzec na spadajaca rentownosc.

Analityk

Nowy wlasciciel nie bedzie przymykal oka na spadajaca rentownosc firmy. Przeciez musi dostac dobra stope zwrotu. Konieczne bedzie dostosowanie struktury organizacyjnej do nowych wyzwan. Restrukturyzacja wydaje sie nieunikniona.

cięcie kosztow

Będzie wielkie wentylowanie. A nie daj Boże jak odsprzedadza udziały w spółkach Utscha funduszom inwestycyjnym. Tam jest krótka gra, mają mega dobrych prawników. Pierwsze to zmiana zarzadzajacych potem srubowanie wyników aby dostac bardzo duża stopę zwrotu. Wszystko będzie przeswietlone i przeliczone.

dd

Może kupna sprzedaży?

Drżący o posadę wacek

Pól diety jest na czas, auto do umycia jest na czas, szorowanie biurek i wykładzin zawsze na czas. ale to się zmieni, jak Szwed i Australijczyk usłyszą co się tu dzieje, to zaraz zrobią porządek! Nie po to brali kredyty, aby pieniądze im przeciekały przez palce. Już dwie spółki tak wyprostowaliLudzie się chętnie wypowiedzą na wszystkie tematy!

..ponieśli i wilka...
@Drżący o posadę wacek

Uczciwy wywiad wśród wszystkich pracowników + audyt weryfikujacy jakość kadry i sposobu zarzadzania to podstawa na początek! Miernoty mogą skończyć swoje panowanie.

rico
@..ponieśli i wilka...

Kiedy dziadek pójdzie to jego świta i gierkowie podzielą ten sam los. To normalne przy przejmowaniu firmy, szczególnie z takimi wynikami. Jest w końcu duża szansa na zmiany. Pewnie będzie niezła miotła.

karma
@Drżący o posadę wacek

Wacki placki nie mają udziałów, a tak wsiąknęli i poszli w lata, że nie ma się co dziwić strachowi w oczach. Czyżby karma?

ave

Tylko prawda nas wyzwoli

spr

Jak jest naprawdę to powinny pokazać wyniki. Subiektywne opinie są dobre, ale taki audyt powinien obiektywnie pokazać sprawę, oczywiście jeśli audytorzy będą niezależni.

Mirek

No oprocz gwaltownie lecacej w dol rentownosci, nietrafionych inwestycji ( ten bizantyjski palac nie wiadomo dla kogo), obsadzania stanowisk ludzmi z rodziny i bez odpowiednich kwalifikacji. Wszystko wyjdzie !

Audytor

Niedługo pojawia sie audytorzy i bedą zadawać trudne pytania. Wtedy George z Ericssonem zaczną czyścić. Nie po to brali kredyt na zakup Utscha aby teraz tracić kasę przez spadająca rentowność zależnej spółki.

Bylem kiedys dyrektorem finansowym
@Audytor

No taki audyt to rodzaj sprawdzenia, czy dobrze firma jest zarzadzana. To zrozumiale, nowi wlasciciele sa finansowani przez banki, wiec nie moga sobie pozwolic, aby rentownosc tak gwaltownie spadala. Po takim audycie, jest wiele wnioskow. Na pewno beda ciekawe.

Mysliciwl

Ciekawe co powie nowy właściciel Utscha na to coraz gorsze wyniki i czy będzie chciał zmiany zarządu? Ciekawe. Na pewno bedą chcieli zrobić porządek. Dobrze tez ze czytają to forum, bo wielu rzeczy sie tu dowiedzą.

DJ
@Mysliciwl

Podobno już poszło do nich info od ludzi, mogą być w końcu zmiany w dobrym kierunku :)

ess

Daj sobie spokój z tą kryptoprpopagandą..

Pyton

Co powie nowy właściciel Utscha a tym samym Utalu na pogarszająca sie rentowność ? Bardzo ciekawe !

@wito

Jak sprawdzacie dobrą opinię w środowisku?

Nowy wlasciciel

Erickson z Gorgem juz niedlugo sie zabiora za wyciskanie wyniku. Dla niektorych to bedzie szok.

oi
@Nowy wlasciciel

No i oczywiście będzie egzamin z języka obcego!!!! Ostatni dzwonek na naukę!!!

Zostaw merytoryczną opinię o Utal sp. z o.o. - Gruszczyn

• Jak się pracuje w Utal sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Utal sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 40.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Utal sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 20, z czego 4 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Utal sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Utal sp. z o.o. napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Utal sp. z o.o.