Utal sp. z o.o.

Opinie o Utal sp. z o.o.

wypłata urozmaica pracę, dobre :)

ciekawski

co to jest centralne dc???

cyc

no właśnie, życie pokaże kto będzie zwierzyną, a kto myśliwym. pa

cyc

Noo, niewiadomo, czy to z powodu pozbycia się miernot, czy z jakiś innych, ale faktem jest, że Utal zdobywa ostatnia pełno intratnych zleceń. A Niemcy z tego co wiem to mają swoje problemy i ostatnio raczej bardziej się bronią niż myślą żeby atakować.

Nie sprzedaje duszy za srebrniki
@cyc

Ci co odeszli bardzo sobie chwala ten ruch. Maja dobre auta i stanowiska , nie musza sluchac przemadrzalego i proznego dziadka, ńie musza patrzec na wacka, placka czy innych wazeliniarzy. A wam co pozostalo chwalic szorowanie podlogi i mycie okien. I powtarzanie tego jak jest cudownie. Widac ten obraz rano jak radosna ekipa idzie do pracy. Rozesmiane twarze i westchnienia, jaka cudowna jest praca w tej manufakturze.

baba
@cyc

Puste gadanie, wkrótce zobaczymy jak będzie. Fakt, że pełno dobrych ludzi którzy nie wazelinowali dziadkowi, a nawet mu się potrafili postawić w przypadku błędnych decyzji wyleciło. Mówienie o tych ludziach teraz miernoty nie jest w porządku. To nieuczciwa propaganda. Jeśli by to były miernoty to oznacza, że osoby z Utalu, które je rekrutowały to chyba MEGAMIERNOTY, jeśliby takiej ilości ludzi dali się zwieść. Co do samych wyników też zobaczymy. Ostatnie lata były słabe to fakt.

DD
@baba

Z MEGAMIERNOTAMI trafione idealnie, sama prawda. To kiepska firma dla pracownika.

Rekrutacja wieloetapowa: Na początku umówienie mnie na spotkanie w siedziby firmy przez asystentkę, pierwsza rozmowa w firmie z bardzo miłą Panią z HR (około 30 minut), zaraz po tym kolejna rozmowa z Dyrektorem Handlowym (około 1,5h), Zostałem też uprzedzony o rozważaniu jeszcze innych kandydatur oraz że do 2 tygodni dostanę informację zwrotną odnośnie następnego etapu lub info o wykluczeniu mnie z dalszego etapu rekrutacji. Po upływie około tygodnia zostałem zaproszony na kolejne spotkanie z Prezesem i znów około 1,5h rozmowa, bardzo rzeczowa i merytoryczna, z resztą jak wszystkie wcześniejsze rozmowy. Już za pierwszym razem oprowadzono mnie po firmie i przedstawiono w skrócie profil działalności. Na ostatniej rozmowie zostałem poinformowany że mam duże szanse na to stanowisko i że decyzja zapadnie w ciągu paru dni. Poproszono mnie też o przesłanie w międzyczasie kontaktu w sprawie sprawdzenia moich referencji w poprzednich firmach co zrobiłem niezwłocznie. Po kilku dniach otrzymałem telefon bezpośrednio od Prezesa z informacją o zatrudnieniu mojej osoby. Jako że w swojej karierze uczestniczyłem w wielu rozmowach kwalifikacyjnych proces rekrutacyjny w UTAL odbieram jako bardzo profesjonalny i pełny. Cieszę się że zostałem zatrudniony w tej firmie i polecam ją wszystkim którzy chcieliby się rozwijać i pracować w poukładanej strukturze. Z perspektywy czasu oceniam swoją decyzję o przyjęciu propozycji pracy za bardzo trafną. Pracę w firmie Utal wybrałem spośród paru propozycji które miałem z innych firm na stanowiska o bardzo zbliżonej charakterystyce i z porównywalnymi warunkami finansowymi.

Pytania na początku ogólne, później specjalistyczne, długa ciekawa rozmowa z HR, następnie z Dyrektorem Handlowym na końcu z Prezesem. Pytania celne i rzeczowe w miłej i przyjaznej atmosferze. Rozmowy powiedziałbym partnerskie i prowadzone bardzo profesjonalnie.

sztylet

Z tymi słabymi wynikami to nieprawda. Parę miernot odeszło z firmy i teraz jest rewelacja, Utal niedługo zostawi cała światowa konkurencję w tyle (a już jest w pierwszej 5 na świecie)

Prorok
@sztylet

Tak niedlugo bedzie mial wieksza kapitalizacje od Apple'a albo Google. Buhahaha ale coz marzenia sa za darmo! Jak wejdzie nowy wlasciciel to nie bedzie juz sprzedazy gdzie popadnie. Uporzadkuja to. Utal zrobia firma produkcyjna, ktore bedzie pracowala na zlecenia Utscha. Po co dublowac eksport czy sprzedaz? Wszystko bedzie w centrali.

gini
@Prorok

Dawno powinno być centralne DC. Wtedy system byłby przejrzysty, bez dużych transakcji gotówkowych, ale chyba nie każdemu jest to na rękę. Niedługo będzie wizyta z centrali to może coś powiedzą o przyszłości firmy.

Brat Eryk

To prawda dlatego Eriksson nie moze sobie pozwolic na dalsza utrate rentownosci. Diwidenda musi byc sowita, nie po to zostal wlascicielem Utalu!

?
@gini

Lepkie łapki lubią gotóweczkę?

wizyta-cja z rfnu
@gini

Ciekawe jakie będą ruchy po wizycie?

janek
@?

Gotówka jest też bez ewidencji?

pp

Umowa o pracę jest jednym z plusów. Jest też wiele innych: zarobki, kultura pracy, mozliwosc rozwoju. Polecam

bez smarowania
@pp

W ogóle to duży plusem jest to że można sobie posprzątać i wyczyścić okna oraz wykładzine. Na porządku dziennym i nocnym jest informowanie dziadka o tym co mówią ludzie. W zaciszu gabinetu można wszystko wyspiewac. Rodzinka czuwa również, aby przynosić newsy, plotki itd. Gorszej firmy w życiu nie spotkałem. Typowy polski prywaciarz. Dziwne jest to że jest tylko że wiekszosciowy udzialowiec był bierny. Ale teraz zmieni się polityka. Nedecky już jest poza Utschem i nowy CUDo będzie dusił o efektywność czyli rentowność. A tu zalega cisza że stron klakierow.

przeambitny przekozak

Jest ok, jak to w życiu, jak się chce pracować to jest w porządku, obiboki wylatują i potem hejtują w internecie :)

Nie sprzedaje duszy za srebrniki
@przeambitny przekozak

Zabawne mowienie o ludziach ktorzy odeszli obiboki. Wielu z nich bylo lepszych od tych co pozostali. Ale to wlasnie jest typowe dla takich manufaktur, ta buta. One powstaly dzieki Niemcom , Szwedom czy Holendrom. Tak bylo w przypadku Utalu, gdyby nie Niemcy nie byloby firmy. Ta firma to dobry przyklad tego jak sie ludzie zachowuja, gdy sie ich ma w garsci wyplata. jak szoruja podlogi , choc tak naprawde nie lezy to w ich zakresie obiwiazkow.

ZK

gościu skąd ty sie urwałeś, cieszysz się, ża jest mozliwe że jakaś umowa będzie????!!!! I może będzie respektowana?????? Wyszedłeś dopiero ma światło dzienne??

,,,

Wszelkie opinie związane z funkcjonowaniem firmy jej kadry jak i pracowników należy przekazywać bezpośrednio do nowych udziałowców. Oto kontakt mailowy: Anders Eriksson anders.eriksson@scandector.se Ian George igeorge@plateimpressions.com

jkj

Najlepiej to pisać do Eriksona po angielsku, ale po polsku też można, przetłumaczą. Ważne w tytule wpisać nazwę firmy.

Piszę, nie donoszę

Czy myślicie, że pisać należy po angielsku czy po polsku do tego nowego właściciela Utalu ? I pisać tylko do Erikssona czy do Georga też ?

sploszony wacus
@Piszę, nie donoszę

Najpewniej to do obu. Niech wiedzą jak jest. Po miotle pewnie będzie do obsadzenia kilka ładnych stanowisk. To jest szansa dla firmy i ludzi.

uki
@sploszony wacus

Faktycznie niedługo mogą pojawić się oferty. Po miotle pewnie będą zmiany. Trzeba przeczekać, przed miotłą lepiej nie startować

@wito

Wito możesz wymienić aktualne oferty pracy?

Wielki Gastby

Eriksson nadchodzi! Wydaje mi się że bardzo zależy mu na niezależnych opiniach, bo przejrzał już na oczy, że mu podają inna wersję.

Frania
@Wielki Gastby

W takiej sytuacji każdy chciałby wiedzieć jak jest naprawdę, jak wkładasz w coś tyle kasy to chcesz miec pewność, że szystko chodzi idealnie. Nie chcesz mieć ludzi do których nie mozna mieć zaufania. Dlaczego podali swoje maile nowi właściciele. Własnie po to aby się jak najwiecej dowiedzieć, mieć pełniejszy obraz niż oficjalnie im przedstawiany. Dzięki temu szybciej mogą podjąc słuszne decyzje, trafić w sedno i zacząć porządkować biznes po nowemu. Nowe porządki to w dzisiejszych czasach standard nie tylko w polityce ale i biznesie. Norma. Im wiecej dostaną informacji tym wieksza szansa na szybkie zmiany.

Jachu
@Frania

Nic dziwnego, nawet jak kupujesz uzywane auto to chcesz o nim wiedzieć jak najwięcej a nie tylko to co mówi poprzedni właściciel..

Prawda nas wyzwoli

Trzeba pisać do Erikssona prawdę - jak naprawdę jest w tej manufakturze. Trzeba opisać te wszystkie zjawiska: diety, nepotyzm, prace poza obowiązkami służbowymi.

Fałszywa Stenya

Utal to mala manufaktura krajowa. Nie zaden podmiot z oddzialami poza granicami kraju, nie liczac jakies malej firemki w Rosji, ktora zreszta i tak jest poza kontrola bo jej dyrektor robi sobie co chce. Wiec o jakiej pracy poza granicami kraju ? To byly zwykle targi i wyjazd dla ludzi , zeby byly igrzyska. Wszystko

Fałszywa Stenya

To ile placa za dzien wyjazdu do Holandii na targi w tej manufakturze ? Powiem ci ile powinni jakby byli przyzwoici 50 Euro czyli 215 zl po kursie 4,3. Wszyscy wiedza ile dostali jak byli w Holandii.

AD

Jeśli nawet na dietach tną to co dopiero na zarobkach..

JK

Lipa te zarobki, moze dla tych biurowych co to pija kawke za kawka to sa bardzo dobre. Dal nas produkcji nedza, trudno ludzi utrzymac. Do tego jeszcze te extra prace przy trawie, sprzataniu i lizaniu tapicerki Audi.

Aras
@JK

Robota na takim tłoczeniu jest wybitnie nieskomplikowana wręcz łopatologiczna to i zarobki są jakie są, inteligentem nie trzeba być..

Dario

W eksporcie jak sie po kolei zaczeli zwalniac, to dziadek wpadl w panike i dawal wszystkim podwyzki. Teraz ci starsi stazem maja grubo ponad dyche. Reszta o takiej kasie to moze pomarzyc, ale i tak nikt nie pisnie slowem, bo wszyscy sie boja. Wiec nic tylko do eskportu, choc atmosfera zenujaca to trzeba obedrzec dziadka ze skory na negocjacjach o kasie.

___

Warto rozmawiac
@___

Tak trzeba pisac, bo nowi inwestorzy sa teraz wiekszosciowym udzialowcem i pewnie nie wszystko wiedza co sie dzieje w srodku. Wiec musza miec odpowiednia stope zwrotu na tej inwestycji. Beda wiec bardzo niezadowoleni jak zrobia dokladny audyt spolki i zobacza ta spadajaca rentownosc. A to przeciez dla nich jest najwazniejszy parametr, nie jakies obroty czy udzial eksportu.

Zostaw merytoryczną opinię o Utal sp. z o.o. - Gruszczyn

• Jak się pracuje w Utal sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Utal sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 41.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Utal sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 20, z czego 4 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Utal sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Utal sp. z o.o. napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Utal sp. z o.o.