XBS Logistics Sp. z o.o.

Opinie o XBS Logistics Sp. z o.o.

Xxx Nowy wpis

Kiedyś było dobrze w tej firmie ogólnie na turkusie dopóki pani Marta nie zaczęła się żądzić, na początku kradła z mężem a teraz że śmiesznym kierownikiem wąskim naćpanym beż przerwy

Xxxxxx Nowy wpis
@Xxx

Najgorsza praca przez 5 lat w której pracowałem. Szkoda czasu

Jakie godziny pracy obowiązują w XBS Logistics Sp. z o.o.?

Mery Nowy wpis

XBS*. Nazwy chyba nie zmieniają? To reakcja na te nowa ofertę na magazyn, którą dodali? Od trzech dni widnieje. Jest w biurze z tego co piszą można zarobić do 7,000 zł to ile na magazynie wyjdzie?

Czy XBS Logistics S.A. organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

Ula

Tak. Firma organizuje szkolenia stacjonarne oraz udostępnia platformę szkoleń online (baza ponad 200 szkoleń).

Aktualność
Zachęcamy naszych pracowników do profilaktyki chorób nowotworowych.

Czy firma XBS Logistics S.A. oferuje elastyczne godziny pracy?

Ula

Wszystko zależy od stanowiska i rekomendacji przełożonego.

Edyta
@Ula

rekomendacji? chodzi o formalną weryfikację osiąganych wnyków czy to jest tylko subiektywne zdanie?

@Edyta

Kierownicy działów mają prawo decydować o organizacji pracy w swoich zespołach. Na koniec to oni odpowiadają za wynik przed Zarządem Firmy. Nie wykluczamy, że kierownicy działów w delegowaniu do pracy zdalnej kierują się weryfikacją osiąganych wyników przez pracownika.

Jakie narzędzia pracy zapewnia XBS Logistics S.A.? Można liczyć na telefon? Czy można z niego korzystać również poza godzinami pracy?

Ula

Narzędzia pracy dostosowane są do profilu pracownika.

Magdalena
@Ula

Tzn ? Szeregowy pracownik co ma ?

@Magdalena

Pracownik otrzymuje narzędzia, które są mu niezbędne do wykonywania przez niego obowiązków służbowych. Jeśli jego profil pracy wymaga mobilności, to dostaje laptopa, jeśli stałego kontaktu z klientem, to wyposaża się go w telefon komórkowy. Wszystko zależy od stanowiska i działu, w którym pracuje. To nie są bonusy, a narzędzia pracy.

@Ula

A jest mozliwa praca zdalna?

@Anna

Praca zdalna w pełnym wymiarze dopuszczalna jest tylko na stanowiskach, które nie są bezpośrednio związane z operacjami i tylko w sytuacjach nadzwyczajnych, takich jak np. pandemia. W przypadku niektórych stanowisk dopuszczalna jest forma hybrydowa uzgadniania bezpośrednio z przełożonym (np. praca 3 dni z biura , 2 dni z domu). Preferowaną formą zatrudnienia w naszej firmie jest praca wykonywana w jednym z naszych biur.

@Magdalena

Co oznacza szeregowy? Pracownik pracujący w magazynie, czy specjalista w biurze? Pamiętajmy, że przez narzędzia rozumiemy to co jest pracownikowi niezbędne do wykonywania swoich obowiązków. Np. wózkowemu nie jest potrzebny telefon służbowy, ani komputer, a specjaliście do obsługi kluczowego klienta już tak.

Jan
@Ula

Proszę odpowiedzieć konkretnie co otrzymuje pracownik magazynowy który ma powyżej 26 lat i zajmuje się kompletowaniem zamówień, proszę też wyszczególnić jaka jest podstawa wynagrodzenia dla takiego pracownika na dzień dzisiejszy.

@Jan

Dzień dobry, tego typu informacje pozyskuje się na indywidualnym spotkaniu o pracę. Proponowane przez nas wynagrodzenia odpowiadają standardom rynkowym. Jeśli jest Pan zainteresowany szczegółami, proszę o kontakt z naszym działem kadr hr@xbslogistics.pl.

TROSZCZYMY SIĘ O NASZYCH PRACOWNIKÓW
Właśnie rozpoczęliśmy kampanię edukacyjną skierowaną do przedstawicielek żeńskiej części zespołów w naszej firmie.W damskich toaletach pojawił się plakat informujący o tym, jak wcześnie wykryć raka piersi poprzez samobadanie.
Plakaty informują także o tym, że jako pracodawca pokryjemy koszty mammografii naszych pracownic. Mamy nadzieję, że zachęcimy w ten sposób jak najwięcej kobiet do wykonania badania.

Aktualność
Jesień i zima, to okres wzmożonych zachorowań. Mając to na uwadze dostarczamy naszym pracownikom porcję witamin w postaci jabłek i gruszek.
Raz w miesiącu do naszych magazynów trafia ponad 300 kg owoców.

Czy pracodawca XBS Logistics S.A. motywuje w jakiś sposób swoich pracowników?

Firma zapewnia pracownikom wynagrodzenie na poziomie rynkowym, premie zależne od wyników oraz ciekawy pakiet benefitów,. Po okresie pandemii wracamy również do imprez integracyjnych oraz konkursów :-). Poniżej znajduje się lista pozapłacowych benefitów skierowanych do naszych pracowników. 1. Ubezpieczenie grupowe na życie (podstawowy pakiet dla pracownika opłacany przez XBS) 2. Opiekę medyczną PZU (podstawowy pakiet dla pracownika opłacany przez XBS) 3. Kartę multisport (połowa finansowana z ZFŚS) 4. Opiekę prawną (dla pracownika finansowane przez XBS) 5. PPE – całe 3,5% finansowane przez XBS

Czy firma XBS Logistics S.A. w całości finansuje szkolenia dla pracowników?

###

Szkolenia????jakie szkolenia

@###

Wszystko zależy od rodzaju szkoleń. W uzasadnionym przypadku firma może pokryć cały koszt szkolenia.

Firmy coraz częściej dostrzegają pozytywny wpływ dobrej atmosfery na efektywność pracowników. Czy podobnie jest w XBS Logistics S.A.?

Tak, jak najbardziej. Dobra atmosfera w pracy to podstawa. Jako pracodawca dokładamy starań, aby nasi pracownicy czuli się w pracy dobrze i byli zmotywowani. W tym roku przygotowaliśmy dla nich konkursy, piknik rodzinny i wakacje z pizzą. Zapewniamy też ciekawy pakiet benefitów pozapłacowych.

Tak w ogóle, to aż tak u was źle płacą, że musicie dorabiać w soboty na magazynie? Ile można dorobić na takim jednym dniu?

@Anna

Wynagrodzenia są na poziomie rynkowym. Możliwość dorobienia sobie jest kwestią dobrowolną i raczej dobrze postrzeganą przez pracowników. Stawki pracy w weekendy regulowane są prawnie. Za nadgodziny w soboty i niedziele pracodawca płaci normalne wynagrodzenie oraz dodatki – odpowiednio 50% z tytułu przekroczenia normy dobowej i 100% z tytułu nadgodzin w niedziele lub nadgodzin z tytułu przekroczenia normy średniotygodniowej.

Co tu się ostatnio wyprawia

Katarzyna

Szkoda, że Wasza wymiana zdań niczego nie wnosi do tego wątku... Zapewne nie tylko ja, ale inni też próbują dowiedzieć się na GoWork czegoś o warunkach zatrudnienia w XBS. Wszelkie uwagi co do zarobków i umów będą mile widziane.

Ed

Czy na dziś warunki i standardy się poprawily? Polecacie pracę w tej firmie? Na jakie stanowiska warto się starać?

Leszczyński P.

Czytam wszystkie komentarze i uświadomiłem sobie, że skoro ktoś nie ma odwagi żeby podpisać się swoim nazwiskiem, to są to głównie wywody osób które są tak słabymi, niekompetentnymi oraz mającymi zbyt duże mniemanie o sobie pracownikami... Najłatwiej oczerniać innych i obwiniać kogoś za to że tej osobie kariera zawodowa nie potoczyło się po myśli. Proponuję trochę pokory i samokrytyki.

Pedro

Nie zgadzam się z tak nieobiektywną opinią. Idealnie pewnie nie jest ale przesadą jest takie oczernianie!

Mike Tyson
@Pedro

Z czym się nie zgadzasz? To prawda, że niektórzy ludzie jeżdżą na wózkach bez uprawnień, a zasady bhp nie są przestrzegane i nikt na to nie zwraca uwagi, ale co ja tam wiem. Stołówka jest, ale na drugiej części magazynu ,ale ludzie jedzą i tak na schodach, kartonach lub w szatni. Pedro powiedz dlaczego? Teraz plusy. Dużo fajnych ludzi tu pracuje, lecz fakt jest taki ze co chwile załoga się zmienia. Wynagrodzenie nie jest takie złe, a pracodawca nie spóźnia się z wypłatą. Co do liderów i kierownika nie będę się odnosił. Opinie o nich zostawię dla siebie

Agnieszka

@anonymous, czy zostałaś poinformowana o formie umowy na rozmowie kwalifikacyjnej z firmą XBS Logistics? Jest to jedna z podstawowych rzeczy, o którą zawsze warto dopytać. Napisałaś, że rozpoczynasz pracę w poniedziałek. Czy w związku z tym osoby na forum będą mogły liczyć na twoją relację z pierwszych dni w pracy? To mogą być bardzo wartościowe wskazówki.

Zaczynam od poniedziałku też jestem ciekawa a jaj z umową na jaki okres się dostaje

Ktoś

Czy ktoś wie co dzieje się z tej firmie i czy warto iść

Zostaw merytoryczną opinię o XBS Logistics Sp. z o.o. - Błonie

• Jak się pracuje w XBS Logistics Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy XBS Logistics Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w XBS Logistics Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy XBS Logistics Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w XBS Logistics Sp. z o.o. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

XBS Logistics Sp. z o.o.