Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Emmerson Realty S.A. w Warszawa

Zwycięzca

Witam, jestem zaskoczony niektórymi opiniami o firmie. Najczęściej frustraci wylewają swoje żale - bo nie mają sukcesów w tej branży. Rynek jest trudny, o klienta trzeba dbać i ciągle samemu się dokształcać. Ale ja zarabiam więcej niż moi znajomi dwa lata po studiach. A pracuję w Emmersonie ciut więcej niż 2 lata. Jestem jednym z lepszych, moje zarobki ciągle rosną. Polecam tę pracę osobom, które chcą ciężko pracować a frustratom - etacik za dwójkę netto:-)

rea

Uważam, że trzeba być totalnym desperatem żeby pracować jako pośrednik. Tych ludzi w dobie dzisiejszego Internetu już nikt nie potrzebuje. Są tylko natrętami denerwującymi ludźmi. Jest to praca, która nie wymaga od Ciebie żadnej wiedzy, wykształcenia ani doświadczenia. Tam może pracować każdy i też każdego do tej pracy przyjmują. Praca wygląda mniej więcej tak, że nikt nie ma umowy o pracę, bo jest albo zlecenie albo własna działalność. żeby być ubezpieczonym w ZUSie musisz co miesiąc płacić ok. 1200 zł bez znaczenia, czy miałeś jakiś przychód w danym miesiącu, czy nie. Oprócz tego dochodzą koszty paliwa, często niemałe. Jeśli chodzi o zarobki to najczęściej jest to 40% od zarobionej prowizji, bo reszta zabiera firma. Prowizja od wynajmu to często 70% jednego czynszu a przy sprzedaży 2% od wartości mieszkania. Czyli jak widać, żeby się utrzymać to trzeba sprzedać przynajmniej jedno mieszkanie w miesiącu lub wynająć co najmniej 3, a to nie jest takie proste. Czas pracy to cały dzień. Od 9 -12 jest tzw calling czyli obdzwaniasz wszystkie oferty jakie znajdziesz w Internecie. Potem od 15 - 20 jeździsz do tych mieszkań i podpisujesz umowy pośrednictwa albo masz prezentacje. Soboty oczywiście pracujące, bo najwięcej klientów chce oglądać właśnie wtedy. Co do samego Emmersona to dają Ci telefon i wizytówki. Auto i laptopa musisz mieć własnego. To co jest najbardziej wkurzające w tej firmie to, że robią z Ciebie darmową sekretarkę i masz 2 dyżury w tygodniu po 5 godzin, gdzie musisz siedzieć w biurze i odbierać telefony jak ktoś zadzwoni . Oprócz tego jedna sobota w miesiącu. Nie płacą za to ani złotówki. Nie dajcie z siebie zrobić darmowej sekretarki, to ie jest wolontariat!

Jak
@rea

Zgadzam się z Tobą. Dodam jeszcze ze oprócz bycia darmowa sekretarka na dyżurze w biurze nie poczęstuja cie nawet kawa ani szklanka wody. Wszystko trzeba mieć swoje. To nawet na darmowych praktykach człowiek może korzystać z kuchni.

ewa

Każdy zarządza w inny sposób i ma inna politykę firmy, nie widzę w tym nic złego, ze poszukują pośredników jak sama nazwa brzmi pośrednik to wiadomo ze to podstawowe stanowisko wiec czego sie spodziewasz z jednej strony?

Jolka

Tekst ogłoszeń o pracę w tej firmie powinien brzmieć: "AAAA poszukujemy jelenia do tworzenia bazy danych, wypłata prowizyjna, jak tylko spotkasz jelenia głupszego od siebie." Zdecydowanie odradzam.

Kierownik Biura

Pani rekruterka spóźniła się na spotkanie- czekały na już 2 kandydatki. Jak nas mijała nie padło ani dzień dobry ani przepraszam. Jeszcze w trakcie oczekiwania na rozmowę rekrutacyjną- miałam wątpliwą przyjemność słuchania "piątkowych ploteczek" dziewczyny z recepcji i jakiejś innej, które w chamski sposôb wyrażały się o rekruterce oraz od nich dowiedziałam się, że oferta pracy jest już nieaktualna.

W zasadzie banalne- 3 zalety, 1 wada. Poza tym rozmowa była prowadzona "na siłę". Pani rekruterka nie notowała moich odpowiedzi, mam wrażenie, że zupełnie nie była zainteresowana rozmową- albo ma tak dobrą pamięć. Informację zwrotną miałam otrzymać do końca następnego tygodnia. Mija już 2 tydzień. Muślałam, że nie ma już tak działających firm...

logo firmy Pracownik w Dziale Technicznym ds. technicznych
Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy
logo firmy Agent nieruchomości
Ełk
Successio Sp. z o.o.
logo firmy Koordynator ds. Zarządzania i Bezpieczeństwa Nieruchomości
Katowice
Imar Service Group Sp. z o.o.
nick

Nie polecam EMMERSONA ani do pracy ani do sprzedaży nieruchomości.

herr flick

W firmie to jak z cytryną. Najpierw cię ściskają a potem rżną lub odwrotnie. Ogólnie to teraz wszystko jest w internecie i pośrednik jest potrzebny jak dziura w płocie. Najważniejszy w tym temacie jest notariusz oraz bank, który może dać ci kredyt. Jak mówię znajomym że pracowałem w agencji pośrednictwa na prowizji to patrzą z politowaniem. Ten zawód od dawna nie ma poważania, a od kilku lat to zupełnie nie ma możliwości zarobienia nawet minimum socjalnego. I to nie jest wina tej konkretnej firmy, prezesa czy zarządu. Taki jest klimat w tzw. branży. Po co właściciel nieruchomości ma korzystać z pośrednika, jak może sobie za 10, czy 20 zł wysłać ogłoszenie w internecie. Gdy szukasz czegoś dla siebie, to jest identycznie. Dlaczego takie firmy jeszcze się utrzymują? Generują bardzo małe koszty. To na pośredniku spoczywają koszty własnego ubezpieczenia - własna działalność i presja, żeby coś zarobić bo umrze z głodu. Dużo osób pracujących w pośrednictwie ma inne stałe źródła utrzymania: renta, emerytura lub mąż wysyła swoją żonę do pracy, bo mu już w czterech ścianach głupieje. No to idzie sobie posiedzieć w biurze, pogada, kawę wypije :)

Krzysiek

Jestem pracownikiem z 10 letnim stażem. W firmie jest bardzo dobrze. Dużo zarabiamy. Zdobywam wielkie doświadczenie i dlatego jestem bardzo profesjonalny. U nas większość osób jest profesjonalnych z dziesięcioletnim stażem. Firma się rozwija, nie jak konkurencja co się nie rozwija. Bo są mało profesjonalni a od tego nalicza się transakcje. Dużo się uśmiechamy, rozmawiamy czasem ze sobą. Atmosfera jest wspaniała. Nikt się prawie sam nie zwalnia chyba że go wyrzucą po 10 letnim stażu. Ale to są wypadki sporadyczne i wiem tylko o tym z widzenia. Pieniądze płatne są regularnie, do 10 dnia każdego miesiąca przelewem. Prowizje mamy nawet więcej niż 50. Negatywne opinie to pisze wredna konkurencja. U nas jest miła atmosfera, w pracy też i z klientami. Klientów jest dużo szczególnie pod koniec tygodnia. Czasem też dużo kupują. Kto dobrze ma gadane to można powiedzieć że żyje jak król w maśle. Tak jest fajnie. Polecam wszystkim co nie mają pracy.

nowy
@Krzysiek

człowieku, gdzie Ty się uczyłeś polskiego??? jak operujesz takim językiem w rozmowie z klientami to serdecznie współczuję

Ira

Opowiadanie na poziomie podstawówki

abccc
@Krzysiek

co dostaliscie za te falszywe komentarze ;) ?! ciekawe czy to prezes, dyrektorzy czy kierownicy oddziałow pisza takie falszywe opinie ? A moze jeszcze jestescie bylymi pracownikami homebrokera ? wiekszosc ludzi wyrzuconych za przekrety z home brokera przyjeto wlasnie w Metrohouse ;) sam znam wiele przykladow z różnych miast..... litosci... gdyby firma byla OK to nie byłoby takiej mega-rotacji i comiesiecznych ogloszen o rekrutacji na kazdym mozliwym portalu ( zatrudniacie nawet firmy rekrutacyjne ktore anonimowo dla was szukaja ;) !

podstawa 2000 :) muszę to zobaczyć :) się uśmiałem

Draco

Wypowiem się jako klient tej firmy...Profesjonalizm to oni mają tylko we własnych słowach i do czasu podpisania umowy...A potem człowieku radź sobie sam..mała wiedza prawnicza...może nie mała a raczej całkowity brak.Cała kasa jaka biorą to wyłowienie ogłoszenia i skumanie z drugim ogłoszeniem.I wszelkie deklaracje o profesjonalizmie pękają jak bańka.Odradzam szukającym dobrych pośredników...to nie ci.

TOmej

Byłem ostatnio tam na rozmowie rekrutacyjnej i jestem bardzo pozytywnie nastawiony. Przedstawiono mi niezłe warunki oraz ścieżkę rozwoju. Czekam teraz na zaproszenie na szkolenie. Napiszę później jak było.

ile

Pracowałem w Emmersonie 1,5 roku i postanowiłem pójść na swoje. Co do Emmersona to nie mam zastrzeżeń wypłacali na czas i w moim przypadku nie robili kantów. Obecnie słyszałem, że stawiają na młodych, którzy dopiero zaczynają w nieruchomościach. Pozdrawiam

znaffca

Można napisać wszystko, co widać parę linijek wyżej. Podstawa 5000 zł :) dawno się tak nie uśmaiłem. Może uściślijmy ,że chodzi o tych co dostają 1000 brutto na miesiąc. Jak pomnożymy to przez 6 miesięcy to oczywiście wychodzi 5000 zł. Prowizja w zależności od kontraktu. Jak masz podstawę to masz 25%. Jak jesteś "kozakiem" na własnej działalności to dostaniesz 0 podstawy plus prowizję max ok. 60%. Jedyne rozwiązanie. Idź pogadaj dostaniesz się na 100% bo każdego przyjmą. Ta cała otoczka w HR to tylko ściema by zbudować nie wiadomo jaki wizerunek. Może będziesz zadowolony, a może nie będziasz miał wyjścia i tam zostaniesz. Jak jesteś dobrym kombinatorem i znajdziesz sojuszników to będziesz zadowolony

seryio

podstawy jest 5000 zł plus premia i 75% od obrotu. Wiem bo byłem i tak powiedzieli. na razie mnie nie przyjeli bo jest obsada, mam pszyjsc we wtorek

mała mi
@seryio

a smoki były w tej bajce???? Nikt na rynku nieruchomości (pośrednictwo) nie płaci stałej 5k i 75% prowizji! Albo jesteś z centrali i wypisujesz głupoty, bo nikt do Was nie chce przyjść albo jesteś mega naiwny!!!

j.
@mała mi

A ironię potrafisz wyczuć?

były

Nie rób tego.. Transakcje nie są szczególnie trudne do zrealizowania, wydobycie od Emmerson pieniędzy jest większym wyzwaniem

były

Pracowałem w jednej z franszyz Emmersona. Nie powiem złego słowa na właściciela franszyzy bo wszystko było ok z jego strony. Problemem jest niestety niechęć do korzystania z pośredników bo trzeba płacić za pośrednictwo. Transakcji jest nie wiele i to co się zarobi nie daje możliwości godziwego życia. Obecnie rynek nieruchomości to swoisty wyścig szczurów i często są stosowane podbieranie klienta aby coś sprzedać i przeżyć. Praca polega na założeniu własnej działalności i dostaje się marną podstawę która wystarcza zaledwie na opłacenie niskiej składki ZUS. Reszta kosztów samochodu itp. niestety z prowizji na którą się czeka miesiącami bo nie ma sprzedaży. Jak już człowiek coś sprzeda i dostanie swoją cześć to po oddaniu Vatu i dochodówki zostaje mu całe g. Ludzie żyją ułudą i czekają że kiedyś się im trafi ta super transakcja która zaspokoi ich potrzeby. Praca praktycznie przez cały tydzień bo do południa obdzwaniasz klientów i pozyskujesz oferty, potem jeździsz i przyjmujesz jak ci się ktoś zgodzi, trzeba wprowadzić do systemu i jak klient zadzwoni to pojechać i zaprezentować. Prezentacje najczęściej odbywają się wieczorami 18-19 i w weekendy bo ludzie najczęściej wtedy mają czas na oglądanie. Sam żyłem tak przez rok mając na swoim koncie kilkanaście transakcji ale co z tego jak po odliczeniu kosztów nawet nie wyszedłem na najniższą krajową więc rzuciłem to. Teraz dalej pracuję na działalności ale mam podstawę z której mogę pokryć koszty i jeszcze mi zostaje sporo na życie.

Fräulein A.
@były

Złożyłam CV do firmy Emmerson, jednak nie jestem pewna czy to jest to czego szukam. Chcę zapytać czym teraz się zajmujesz? W jakiej firmie pracujesz? Pytam ponieważ szukam pracy, gdzie z wypłaty bym mogłam nie tylko opłacić rachunki, a trochę pieniędzy odłożyć. Będę wdzięczna za udzielenie odpowiedzi.

kgb

Raportem giełdowym na NEWCONNECT nr 21/2015 zarząd Grupy Emmerson S.A. poinformował, iż spółka podjęła współpracę z TFI, w zakresie sekurytyzacji wierzytelności, w celu powołania inwestycyjnego zamkniętego niestandaryzowanego funduszu sekurytyzacyjnego, inwestującego w niespłacane bankowe wierzytelności hipoteczne. Czy spółka z pośrednictwa nieruchomościami wejdzie w windykację osób, które nie spłacają kredytów hipotecznych? Czy ktoś wie na jakim etapie jest ów pomysł Krajewskiego? O kondycji firmy warto poczytać na newconnect wpisując indeksy "gem" dla Grupy Emmerson SA i "emm" dla Emmerson Reality SA. Po co się spierać na forum i czytać fantazje działu personalnego firmy? :)))

Abi
@kgb

W sprawie nieruchomości z niespłacanymi kredytami hipotecznymi - od kilku lat Emmerson współpracuje z bankami, które zgłaszają nam takie nieruchomości i trochę takich mieszkań i domów sprzedaliśmy. Współpracujemy też przy transakcjach odwróconej hipoteki, a to jest nowość na polskim rynku.

byłem

Byłem tam na rozmowie rekrutacyjnej i powiem, że firma zrobiła na mnie spore wrażenie. Miałem zadanie rekrutacyjne, przedstawiono mi warunki i jeżeli do mnie się odezwą to przyjmę tę pracę.

doznaffca

Wnioskuję, że pracowałeś jakiś czas w tej firmie skoro tyle o niej wiesz. Ja tylko słyszałem o tym, że jest to duża firma pośrednictwa nieruchomości. Jest bardzo często obecna w internecie. Aha i znajomy kiedyś kupował od nich mieszkanie i mówił, że nie było problemu.

znaffca

Z ostatnich opinii i komentarzy widać ,że firma spełnia swoje zadania. Zamydlenie i wmówienie ,że jest wszystko okej. Tylko teraz jeden z drugim ,czy z drugą ...Napiszcie w jakim wieku jesteście skoro po 10 lat tam pracujecie. A może to jest Wasze jedyne wyjście z sytuacji ( zostać na miejscu, położyć uszy po sobie) bo gdzie indziej możecie pójść?! Nieruchomości ?! Już dawno bym się zwinął/zwinęła tylko będę wypracowywać miesiącami klientów na swoją pierwszą prowizję. Bo rynek wtórny takim prawami się rządzi. Pierwotny? Dostaniesz podstawę nawet nie minimum krajowe ,ale tylko dlatego by mogli trzymać Cię za mordę i dyktować od której do której masz być w biurze na tyłku. A procent prowizji jest pomniejszony kilka razy. Pierwszy raz dostajesz informację ,że emmerson dostaje jakiś tam procent wynagrodzenia od dewelopera. Tzn zawsze na początku jest 1 i coś tam po przecinku. Niestety nie masz wglądu w ich umowę , a to już daje do myślenia ,że jesteś dyma..! Prawda jest taka ,że ten procent od dewelopera jest o wiele większy!!! O wynagrodzeniu za polecenie klienta do kredytu już nie chce mi się nawet pisać bo wynagrodzenie to zaczyna się po przecinku od zera. Kierując do pierwszego lepszego banku dostajesz kilka razy więcej. Skrzywdził bym kilka osób które tam pracują pisząc ,że wszystcy są tacy sami. Kilka osób, dosłownie kilka jest ok. Wiedzą co się dzieje w firmie, nie ukrywają frustracji, ale mówią szczerze ,że na razie nie mają wyjścia. Robią swoje ,ale nie są ignorantami piszącymi ,że w firmie jest okej. Jestem taki zadowolony/lona. Tylko ,czemu jeden i drugi cichaczem wysyłasz CV do innych firm. ?!

Pracuję w Emmersonie od jakiegoś czasu i muszę powiedzieć, że opinie z jakimi się spotkałem na tym forum są bardzo krzywdzące. Jestem zwykłym pracownikiem, a nie menadzerem czy wyższą kadrą, więc wiem najlepiej co się dzieje w firmie. Generalnie jest bardzo ok, ale pod warunkiem, że pracujesz i przykładasz się do roboty. Czasami trzeba siedzieć dłużej, czasami przychodzić wcześniej, ale wiesz, że pracujesz na swoje wyniki i swoją pensję.

Zostaw merytoryczną opinię o Emmerson Realty S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Emmerson Realty S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Emmerson Realty S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Emmerson Realty S.A.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Emmerson Realty S.A.?

Kandydaci do pracy w Emmerson Realty S.A. napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Emmerson Realty S.A.
1.5/5 Na podstawie 222 ocen.

Emmerson Realty S.A.