Locon Sp. z o.o.

Opinie o Locon Sp. z o.o.

Jacek Pawelczak

(Szczecin, dev) Pracowałem w Loconie ponad rok jako programista i mogę polecić firmę zarówno na początek kariery jak i bardziej doświadczonym programistom. Zarobki są bardzo dobre, porównując z innymi firmami w rejonie, również zagranicznymi korporacjami - bardzo konkurencyjne. Firma niewielkich rozmiarów zapewniająca pakiet benefitów, multisport, medyczny oraz premie plus standard typu fruit days. Niezwykle sympatyczna atmosfera (plus liczne integracje na których można spotkać resztę zespołów z Koszalina i Warszawy :) ), dbanie o jakość (regularne code review, testy integracyjne i QA, statyczna analiza kodu), własne produkty i stabilność IMO jest to zaleta w porównaniu do outsourcingu. Firma uwzględnia nowsze technologie i narzędzia przy utrzymywaniu i rozwoju projektów, praca z pasjonatami rzemiosła :).

zainteresowany

na jakie warunki realnie można liczyć u nich w sprzedaży? To jest typowe call center?

Beata Piesio
@zainteresowany

Sprzedażą produktów w Locon zajmują się zespoły e-commerce oraz call center. W praktyce kierujemy się transparentnością wynagrodzeń, w naszych ogłoszeniach rekrutacyjnych przedstawiamy widełki wynagrodzeń oraz formę współpracy. Obecnie prowadzimy rekrutację na stanowisko Konsultant sprzedaży w Zespole Call Center, zapraszam do zapoznania się ze szczegółami oferty(usunięte przez administratora) Jeśli jesteś zainteresowany współpracą z nami zapraszam do przesłania aplikacji!

Yerba

Firma jak firma, sama w sobie nie jest zła, czasami nieodpowiedni są ludzie, którzy do niej trafiają. Szczególnie pseudo menadżerowie... Pracę w tej firmie oceniam pozytywnie... do pewnego momentu, ale to już zupełnie inna historia. Raczej mogę polecić, jeśli uczciwie pracujesz, masz wystarczającą wiedzę, to Locon może okazać się dla Ciebie warty uwagi.

Napiszesz coś o warunkach zatrudnienia?

m.

Jeżeli dbasz o swoje zdrowie uciekaj od tej formy z daleka. Straszna atmosfera, nagonka managerów o robienie nierealnych wyników, problemy z płatnościami. MASAKRA. Na rynku pracy wiele ciekawszych ofert.

Robert
@m.

Piszesz, że targety są ustawione bardzo wysoko. Czy jest możliwość ich zrobienia, żeby uzyskać premie lub inne benefity?

Beata Piesio
@m.

Zaskakuje mnie Twoja opinia, szczególnie że jest anonimowa i pozbawiona konkretów oraz bardzo krzywdząca dla Ludzi, którzy tutaj pracują. Podaj proszę konkretne argumenty i przykłady, które potwierdzają Twoje zdanie. Chętnie o nich porozmawiam osobiście.

Ile osób przeprowadza rozmowę kwalifikacyjną w firmie Locon Sp. z o.o. na stanowisko Analityk E-Commerce? Czy atmosfera jest stresująca, czy raczej luźna? Opowiedz nam o swoich odczuciach.
Kacper

Pracuję dla Locon prawie 2 lata. Jestem programistą z piętnastoletnim stażem. Na rynku jest wiele firm outsourcingowych, w których programiści traktowani są jak najemnicy, skacząc z jednego projektu do drugiego i nigdy nie wiadomo co będzie za pół roku. Tutaj tego nie ma, a atmosfera jest naprawdę przyjemna, do tego comiesięczne premie oraz możliwość pracy zdalnej. Ponadto rozwijamy i tworzymy tylko swoje produkty, których jest całkiem sporo. Zarobki są na wysokim poziomie, które bez problemu mogą konkurować z korporacjami. Jeżeli miałbym polecić tę firmę, to polecam ją każdemu programiście, który chce uciec z korporacji i być traktowany jak człowiek, a przy tym mieć możliwość rozwoju.

Kpina

Ta firma to żart! (usunięte przez administratora)! Sposób prowadzenia biznesu i firmy na poziomie zakładu pracy. Straszne! Ludzie z dala od tej firmy. Zero miejsca na rozwój, tylko miejsce na przytakiwanie nieracjonalnym pomysłów dyrektorów i managerów, których notabene jest więcej niż pracowników bez wyższego szczebla.

Wybacz, ale nie będę podawać tutaj konkretnych przykładów, bo chciałbym zachować anonimowość. Moja opinia dotycząca pracodawcy jest niestety prawdą i pisząc ją chciałbym ostrzec przed podjęciem zatrudnienia w tym miejscu przez kolejnych pracowników... Pozdrawiam i życzę dokładniejszej weryfikacji kompetencji w zarządzaniu zespołem przez managerów.

@Kpina

A to bardzo ciekawe co piszesz. Z tego co wiem w ostatnich miesiącach to ludzie sami decydowali o zakończeniu współpracy z Waszą firmą. Wystarczy, że uświadomili sobie, iż stawianie do realizacji przez Was cele, są niestety nierealne.

Paweł Biadała
@@Kpina

Rozumiem, że cele dla Ciebie były zbyt wysokie. Tak jak wewnątrz firmy, tak i tutaj podkreślę, że zawsze zapraszam do bezpośrednich rozmów na każdy temat.

Zniesmaczony

Miałem niestety nieprzyjemność pracy w tej firmie. Dawno nie spotkałem się z takim poziomem braku profesjonalizmu, który w Locon miał miejsce na każdej płaszczyźnie. Zaczynając od kadry managerskiej, która nie potrafi zbudować zespołu i pracować z nim na zasadach opartych o wzajemny szacunek oraz poszanowanie. Brak szacunku i wykorzystywanie, przekręty, ciągły stres, nagonka o robienie wyników, niejasne wypłacanie wynagrodzenia, premie, które są przyznawane w dziwny i niewyjaśniony nikomu sposób. Po zakończeniu współpracy z tą firmą na moje stanowisko pojawiło się ogłoszenie za wynagrodzenie większe niż ja miałem. Śmiech na sali. Gdzie tu miejsce na kulturę biznesu i szacunek do pracowników? BRAK.

Paweł Biadała
@Zniesmaczony

Cześć przyznaję, że zaskakuje mnie Twoja opinia. Szczególnie to, że jest anonimowa i pozbawiona konkretów. Jak wiesz Locon to niewielki zespół, dlatego dziwię się, że mając tak wiele okazji nie zwróciłeś się choćby bezpośrednio do mnie. Wszyscy w Locon mają taką możliwość. Owszem jesteśmy organizacją, w której najważniejsze znaczenie ma realizacja celów biznesowych i rolą każdego z nas jest realizować stawiane przed nim cele. Nie każdy jest w stanie sprostać naszym wymaganiom, co nie zmienia faktu, że nawet jeśli masz zastrzeżenia nie mówiłeś o nich wprost, tylko ograniczasz się do anonimowego psucia naszej opinii na forach. Odnośnie wynagrodzeń i premii to mamy jasne i przejrzyste zasady wynagradzania, z którymi każdy jest zapoznawany. Jeśli masz nadal wątpliwości co do prawidłowości naliczenia wynagrodzenia oraz prowizji sprzedażowej to zapraszam do bezpośredniego kontaktu.

Lidia

Rozumiem, że masz jakiś problem z tą firmą. Ale kluczową kwestią jest tutaj to, z jakiej perspektywy się wypowiadasz: jako jej klient czy jako pracownik? Proszę, żebyś wyjaśnił nam to w swoim kolejnym wpisie - wówczas będziemy mogli konkretnie odnieść się do Twojej powyższej wypowiedzi. Zachęcam Cię zatem do dalszej aktywności na forum!

Łukasz Dałkowski

Moja przygoda rozpoczęła się w momencie kiedy poszukiwałem innej pracy. Zobaczyłem propozycje, które mnie interesują, wysłałem m.in do Loconu swoje CV. Po Tygodniu odezwano się do mnie. Pomyślałem, fajnie. Sprawdziłem, gdzie się mieści firma tym bardziej pomyślałem, że 40 piętro więc fajny widok na Warszawę. Nie myliłem się. I poszedłem. Na rozmowie zostały mi przedstawione informacje, i warunki. Do tej pory miałem do czynienia z klientem fizycznie, trochę się bałem jak sobie poradzę. Następnego dnia kilka prób rozmów z osobami pracującymi w zespole. Wytłumaczyli mi co i jak dobrze i źle. Zespół mnie zaskoczył. Jest mały i pełen życzliwości i pomocy. Czułem się jak bym ich długo znał.Plusem jest fakt, że jest to młody zespół, który nie udaje i nie jest fałszywy. A to się liczy! Tak na prawdę nie ma minusów w tej firmie, no dobra mało zielonych roślin. Taki mały szczegół, który też jest ważny dla mnie. Najważniejsze płatne co miesiąc. Pracowałem tam przez ponad 2lata .Nie żałuję, dzięki temu mogłem się nauczyć dużo od strony prowadzenia rozmów przez telefon. Klienci też wiele razy mnie zaskakiwali na plus i minus. Praca od poniedziałku do piątku 9-17. Wolne weekendy, więc też ważne dla mnie. Manager nie robił mi problemu, jeśli potrzebowałem mieć wolne jak i wyjść czasem wcześniej . I tam poznałem również moją aktualną żonę. Gdyby nie to, że kochamy obydwoje góry(jak się okazało) postanowiliśmy opuścić Warszawę i się przeprowadzić do Limanowa. Z chwilą odejścia z firmy było mi szkoda, ale życie rodzinne też jest ważne kiedy dzieli się wspólną pasję. W tym momencie minęło 2 lata jak już nie pracuję w Loconie. Nie żałuje tego czasu raz jeszcze podkreślę, bo nie miałem doświadczenia w CC a zyskałem dużo. Pozdrawiam naszą m.in "Jess" ;-) . Dodam już na zakończenie. Małą rzecz a cieszy, są różne okazje: walentynki, dzień kobiet,dzień pizzy ;D, to zawsze coś z tej okazji było. Mały szczegół, ale jest ważny. Wiemy też, że gdyby nasze plany się znów zmieniły z przeprowadzką do Warszawy mamy "drzwi otwarte". Polecam uczciwie ;-) Łukasz Dałkowski

Ona z wawyyy

Witam, ostatnio locon oglasza sie na necie, szukają konsultantow ds.sprzedazy..Zastanawiałam się nad wysłaniem CV.Czy moze ktoś napisać, ile jest podstawy oraz jakie są przeciętne zarobki konsultanta w locon?Bardzo stoją nad głowami gdy nie idzie? Będę wdzięczna za jakieś wskazowki, no i opinie osoby ktora pracowala lub pracuje w loconie jako konsultant:)

@Ona z wawyyy

Pracowałem w CC i miło wspominam ten czas. Mały kameralny zespół, śmiało można powiedzieć, że panuje tam rodzinna atmosfera. Warunki finansowe ok, bardzo ciekawe produkty do sprzedaży (a nie jakieś tam garnki czy gacie :)) jak ktoś się zastanawia czy podjąć pracę to polecam. Ja niestety z przyczyn osobistych musiałem wrócić do domu rodzinnego :/ o ile będę miał taką możliwość to chętnie wrócę do Loconu

Lidia

To forum służy do wymiany opinii o firmach, w tym przypadku Locon Sp. z o.o. jako pracodawcach. Proszę, abyście przestrzegali przeznaczenia tego miejsca. Może ktoś z Was napisze kilka słów o tym jak ta firma prosperuje w 2018 r? Znane są Wam jakieś oferty pracy w Locon Sp. z o.o.? Jak teraz wyglądają warunki zatrudnienia?

xARMORq

Ja też jestem niezadowolony obsługa klienta tragiczna dziś zgłaszałem gracza za spam pobierania info brzydkie esy spam zaproszenia mi do klanu od gracza otterle i to ja dostałem bana już zdjętego bo ktoś nie potrafił przeczytać ze zrozumieniem i to ja byłem ukarany a os która mi spamiła dostała tylko warn kto przyjmował zgłoszenie Damian Schwedt poproszeni o kontakt do Administratora gry bo nie mogę znaleźć bo pisząc zgłoszenia bardziej się denerwuje

Lepiej unikac

Lidia

@Matdraq, rozumiem, że możesz być niezadowolony z pracy w Locon, jednak dlaczego od razu tak stwierdzasz? Chyba każda firma ma swoje zasady i strategię? Z jakiegoś powodu, musiałeś tam się też zatrudnić? Możesz napisać, na jakich zasadach się tam pracuje?

Matdraq

Firma ta to wielka klika która wyciąga tylko kase od klientów

Eggf

Nie wiem jak z menagerami ale wiem ze szukają analityka

piotr

W firmie wiele się dzieję, ciągle zwalniają i zatrudniają nowych menagerów, ale programistów tak często nie wymieniają, więc wszystko zależy od tego na jakie stanowisko chcecie aplikować. Atmosfera raczej napięta. To nie jest miejsce dla bardzo ambitnych osób, albo oczekujących że zobaczą efekt swojej pracy, albo chociaż że ona będzie miała sens. Jak szef powie że białe jest czarne to tak należy zrobić i nie dyskutować. Płacą dobrze, więc zależnie od podejścia jednym się będzie tam pracować dobrze innym bardzo źle

Micha

Ogólnie firma rozwojowa, ale o ugruntowanej i stabilnej pozycji i finansach. Pomimo że już prowadzę własną firmę (która współpracuje z Locon) to właśnie LOCON nauczył mnie wszystkiego co dziś potrzebuję. Firma szuka pasjonatów i jeżeli ktoś chce być średniakiem to szybko odpadnie w przedbiegach. Locon dba o pracownika, pozwala mu się rozwijać a nawet wspiera rozwój. Płaci uczciwie i zawsze na CZAS ! nawet w tych czasach. To stabilny partner którego mogę polecić. Obecnie rekrutują na kilka stanowisk. Polecam

Zostaw merytoryczną opinię o Locon Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Locon Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Locon Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 10.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Locon Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 8, z czego 5 to opinie pozytywne, 2 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Locon Sp. z o.o.