Opinie o British American Tobacco w Warszawa

Branże: Pozostałe - produkcja wyrobów tytoniowych

palacy

co trzeba przyznac BATowi, i całemu systemowi DSS to fakt w jaki sposob przez ten rok rozreklamowano, wypromowano i zwiekszono dystrybucje Pall (usunięte przez administratora)za pomocą Vanów to jest mistrzostwo swiata. Z fajki nieistniejacej ( w wiekszosci Polski poza zachodem) Pall Malle staly sie teraz po roku czołową fajką w wielu sklepach. cena napewno zrobila swoje ale az takiego skoku sie nie spodziewalem. Mistrzostwo to trzeba szczerze przyznac.

miras
@palacy

Pall Mall to dobra fajka,moim zdaniem lepsza niż LM a nawet Marlboro,do tego dużo tańsza. Po to jesteśmy by ją wprowadzać i osłabiać przy okazji konkurencję.

wolf

Nie smiej sie edziu z parysa ta sprosna swi*nia odpowie za swoje walki..

edek

Proponuje zalozyc nowy temat "beka ze zwisa parysa " :)

west

Nie jestem hurtownikiem ,ale pracuje w tej beznży.Ponieważ BAT rok temu zmienił umowy z dystrybutorami i zrobił swoją dystr.to do philipa japana czy imperiala trafiają dane o sprzedaży total bez BAT.W związku z tym nie mają danych o udziałach w rynku od dystrybutorów.Mogą tylko opierać się na np.nilsenie lub własnych analizach.I to samo ma BAT .Nie dostaje danych od dystrybutorów.To jaki jest udział w rynku BAT jest trudny do wykazania. W związku z tym można wykazać że jest super albo tragicznie.Niezależni analitycy mówią o tragedii.Wskazywać mogą o tym fakty. np,nieujawnienie do tej pory wyników finansowych,Przesunięcia towarowe w ostatni dzień miesiąca unikanie zapłaty za nadgodziny. Sprzedaż.np120mil szt w ostatni dzień miesiąca do największych dydtrybutorów w polsce ,oczywiście za dodatkowe wynagrodzenie.Wszystko po to by pokazać lepszy wynik niż jest w rzeczywistości.Dane od niezależnych instytucji mówią o klęsce.Jak by było inaczej ty philip morris zrobił by to wczesniej,a nie zamierzaja tego robic w Polsce.W zwiazku z tym vanseling w BAT predzej czy pozniej sie skonczy. Jako stary wyjadaka rynku radze vanselerą szukac alternatywy.Jak BAT sie wyłoży to nagle będzie 500 vanselerow szukalo pracy.To nie wrozy dobrze dla was.Pamiętajcie o tym że dobrą prace znajdą w branży tylko pierwsi.Sytuacja może się zmienić gdy zmieni się akcyza na cygara.Ten rynek pseudo cygar to dzisiaj 20%.Ale to od 1.01.2015 albo 1 06 2015.Tylko wtedy wszyscy producęci papierosów zyskają.E papierosy też to mogłyby zmienić.Wasz BAT ma nawet swoją fabryke ich.Ale to wydaje się mało prawdopodobne. Wszystkim Wam życze powodzenia. Będe dalej śledził wasze wpisy.Dla mnie to jest interesująca sprawa.

Przedstawiciel Handlowy

logo firmy Robotyk
Gliwice
Simtech Automatyka Przemysłowa
olo

Tak oczywiście panie Hieronimie. Jak zysk hurtownikom ucieka to wszystko jest nietrafione.

kawa
@olo

Jak byś sprawdził dobrze to zysk hurtu zwiększył się. Pracuje w nim.Sprawdź sobie marźe w hurcie.Teraz nikt nie oddaje za darmo bo hurt nie dostaje retro,a BAT nie ma zakładanej liczby sklepów.Sztywne zasady dostaw i płatności skutecznie hamują pozyskiwanie odbiorców.

edek

najlepsze ze parys zw*is juz nie pracuje hehehe

ciekawostka....

W mojej ocenie zeszłoroczne wprowadzenie przez British American Tobacco Polska częściowej bezpośredniej dystrybucji jest projektem całkowicie nietrafionym - mówi wiceprezes Tabak Grupa. Hieronim Strapagiel, wiceprezes Tabak Grupa: Nowa strategia BAT wprowadza chaos na rynku ..."W mojej ocenie zeszłoroczne wprowadzenie przez British American Tobacco Polska częściowej bezpośredniej dystrybucji jest projektem całkowicie nietrafionym Nasz rozmówca zwraca uwagę, że po zmianie strategii dystrybucyjnej BAT Polska zaproponowało klientom hurtowym 0,5 proc. upustu cenowego, podczas gdy we własnej dystrybucji stosuje upust dla końcowego klienta od 0,25 do 1 proc. - Sytuacja spowodowała protesty ze strony dystrybutorów hurtowych, bo w ramach tej wizji hurtownie, działające teraz na gorszych warunkach, powinny by splajtować. Moim zdaniem, BAT Polska wprowadzając na nasz rynek dystrybucję modelu węgierskiego, nie brał pod uwagę skutku efektywności. Krajowy rynek wyrobów tytoniowych jest w dużym stopniu kredytowany poprzez polskie hurtownie, co przy bardzo rozdrobnionym handlu, oraz słabej kondycji finansowej sklepów, powoduje olbrzymi bałagan w tym segmencie - ocenia Hieronim Strapagiel. Jego zdaniem, w tych realiach szanse na powodzenie mają lokalne hurtownie dystrybucyjne. - Tego typu hurtownie proponują cały asortyment wszystkich producentów, znają wszystkich swoich klientów i ich kondycję finansową. Same decydują o ich kredytowaniu i co najważniejsze, dostępne są na telefon. W razie potrzeby dostarczają towar kilka razy w tygodniu, nieraz w sobotę - wskazuje wiceprezes Tabak Grupa. - W dystrybucji BAT Polska wystarczy, że pieniądze z różnych przyczyn nie trafią na konto dystrybutora, a dostawa jest raz w tygodniu, więc na następną trzeba czekać kolejny tydzień. W tym czasie produktów na półce brak - dodaje. Drugą istotną kwestią są faktury VAT. - Właściciele małych sklepów często korzystają z biur księgowych, których wynagrodzenie zależne jest od ilości FV. Czym więcej FV, tym większe pieniądze dla biura księgowego. Przy dystrybucji poprzez hurtownię wszystkie asortymenty, którymi dysponuje hurtownia są fakturowane na jednej FV . Tymczasem niepokojącą sytuacją jest wprowadzanie do obrotu poprzez dystrybucję BAT Polska różnych cen na opakowaniach. Dla hurtowni sprzedaje się wyższe ceny bite na paczkach, dla dystrybucji własnej niższe. Jest to czyste lobbowanie na rzecz swojej własnej dystrybucji. Co więcej, działania te wprowadzają olbrzymi chaos, gdyż wiele sklepów dla większego kredytowania robi zakupy u obu dystrybutorów, nie kontrolując ceny sprzedaży na kasie fiskalnej. W ten sposób sprzedają produkt powyżej lub poniżej ceny bitej, czym nieświadomie łamią prawo - tłumaczy Strapagiel..." to nawet nasi partnerzy już się wypowiadają o tym co było nieuniknione...Efektywność, cóż? Przecież wszyscy o tym mówiliśmy!!! Jak dalej będzie takie windowanie targetów to BAT sam sobie strzeli w kolano i sam dojdzie ( o ile już tego nie zrobił) do wniosku, że jedynym ratunkiem aby nie zaprzepaścić tego co osiągnął w Polsce jest powrót do poprzedniej struktury lub całkowity rozbrat z hurtem co musi za sobą nieść konieczność zwiększenia pracowników w terenie i sprzedaż tylko własnymi siłami.

3Zg

Zadam jedno pytanie jak myslicie kto wypowiada sie na takim forum? Moim zdaniem: Frustraci, degeneraci, niezadowoleni z wlasnego zycia, oraz osoby cierpiące na jakieś poważne choroby psychiczne... Itp. Teraz przed własnym sumieniem odpowiedzcie sobie do jakiej grupy przypiszecie swoją osobę i czy jakikolwiek ma sens obrażanie w jakikolwiek sposób innych osób. Jeżeli ktoś z tym wpisem się nie zgadza - boi się przyznac nawet przed samym soba, ze jest np. Degeneratem lub poprostu powinien udać się do specjalisty! Zastanowcie sie nad tym! Koniec :-)

Jutro_wolne

Ja na filmiku naliczylem z mapy swiata okolo 45 krajow, wiec gdzie te 180 krajów? Wirtualne? Czy to tylko bajeczki propagandowe .....

Hurt Krakow

Ten film promocyjny BAT na Yoy Tube to rodem z putinowskiej Rosji . Wstyd. Takie metody promocyjne to pokazywali w PRL w kronice filmowej prżed kazdym filmem. Teraz to juz jestem pewien ze Ten DSS to juz prawie koniec w Polsce, a mowie to po analizie sprzedaży w mojej firmie. Coraz mniej sprzedajecie do naszych klientów a migracje tylko potęgują spadek sprzedaży BAT na moim terenie. Po tym co mi zrobiliście po latach braterskiej współpracy to nie wińcie mnie że życzę wam jak najgorzej i nawet jak zmienicie model dystrybucji to nigdy juz wam nie zaufam i nie pomogę bezinteresownie. Koniec człowieczeństwa. Od 2015 będziecie płacić za sprzedaż duzo wiecej niz sie wam śniło w mysl przysłowia ze chciwy dwa razy traci.

gosc
@Hurt Krakow

A ja myślę, że się sprzedaż za dużo mniej niż Ci się wydaje. Oczywiście jak będą chcieli z Tobą współpracować.

Były z Grodu Przemysława

Jak zobaczyłem ten film to myślałem że wypie... się na pancerz Dzień z życia Przedstawiciela Handlowego w Bat poszukajcie na Y.T ŻAL

Były

Dlaczego większość was nie rozumie tego gdzie pracuje, piszę do tych niskiego stopnia w hierarchi. Jesteście zwykłymi wyrobnikami i macie po prostu zapier... a jak macie jakiś z tym problem to drzwi otwarte. Nie beczcie bo to żałosne tak było jest i będzie i nic tym beczeniem nie zmienicie pzdr.

ciemiączko

tez to czytalem - stek bzdur i manipulacja danymi. jak ktos bardzo chce, to pokaze, że Białoruś to potęga gospodarcza.

Parys

tak, bezpośrednio do (usunięte przez administratora)

...
@Parys

i co Ci odpisał ? Zapewne nic :-) co świadczy o odmowie sprostowania świadectwa pracy. W tym przypadku masz 7 dni na złożenie w sądzie pracy wniosku o sprostowanie świadectwa pracy. Jeżeli tego nie zrobiłeś to nie speniłeś warunków formalnych i nawet jak wygrasz z nimi sprawe w sadzie to pozew w częsci sprostowania świadectwa pracy zostanie odrzucony. A co do dss to na portalspozywczy.pl Jest wywaid z Rafałem i z tego co czytałem DSS ma się całkiem nieźle :-) pozdrawiam

Parys

widzę że jarro to mistrz intrygi i krytyki.chory gość

Jarro do budy

Do budy jarro bo michy nie dostaniesz ! A ty taki swiety jestes ? Psy szczekaja karawana jedzie dalej. Czy gdzies w kraju poza Zielona Gora kierownictwo odpowiedzialo za swoje czyny ? Ci ktorzy polecieli odgrazaja sie telewizjami,gazetami i radiem. Dziwi bardzo ta sytuacja bo podobno tyle spraw co na nich mieli to rozprawa 10 lat by trwala a nie wiem czy tam sie nie skonczy. A RM weszy dalej i ciekawe kiedy jego beda obwachiwac bo ptaszki cwierkaja ze...

jarro

ty sam jesteś jak ten pip ! robiłeś wałki i jeszcze masz pretensje , opamiętaj się .

Parys

w mojej sprawie cisza, żadnego wezwania nie dostałem. Skąd plotka że mnie po sądach ciągają? nic na mnie nie mają. to ja ich po sądach ciągać będę o nadgodziny i zmianę świadectwa pracy. ale to wymaga czasu, teraz sprawa jest w warszawskiej PIP.

...l
@Parys

a zgłosiłeś w ciągu 7 dni od zwolnienia pracodoawcy, że nie zgadzasz się ze świadectwem pracy ? Poprosiłeś pisemnie o zmianę treści ??

ciekawski

Parys ja Twoja sprawa? Podobno ciągają Cie po sądach?

słyszałem...

mylisz się, nie odpisuję ponieważ nie odczuwam potrzeby ddskusji z tak ułomnym człowiekiem jak ty. miłego wieczoru

Zostaw merytoryczną opinię o British American Tobacco - Warszawa

• Jak się pracuje w British American Tobacco?

• Jakie są opinie pracowników o pracy w British American Tobacco?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy British American Tobacco?

British American Tobacco
2.4/5 Na podstawie 1803 ocen.

British American Tobacco