Concentrix CVG International

2 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Concentrix CVG International

karolina

Jakaś siksa drze na mnie prawie ryja bo przyszedłem nie na tą godzinę co trzeba. Zakaz używania prywatnych telefonów w pracy, nawet wtedy kiedy nie masz pracy, bądź właściwie to korzystasz z niego w celu dokonania notatek ze szkolenia (firma zajmująca się IT, choć to był dział modowy). Ludzie fałszywie przyjacielscy (tacy scheissfreundlich jak to się mówi po niemiecku). Żygać się chce, przepraszam, ale to prawda.

Convergys Szczecin
@karolina

Jako Pracodawca dokładamy wszelkich starań, by Nasi Pacownicy byli odpowiednio przygotowani do wykonywania zadań z obszaru Obsługi Klienta, w tym aspektów bezpieczeństwa pracy z danymi (stąd kontraktowy wymóg nieużywania telefonów). Oczekujemy pełnego zaangażowania naszych Pracowników od początku zatrudnienia tj. szkolenia wstępnego - nieobecność w pierwszym dniu pracy, spóźnienia w kolejnych 2 dniach to argumenty, które nie pozwalają nam kontynuować współpracy. Jesteśmy również zdania, że cieżko jest poznać firmę w ciągu 3 dni (i 50% nieobecności), ale szczerze życzymy Panu powodzenia w poszukiwaniu innego zatrudnienia.

@karolina

Trochę w tym półprawdy gdyż raz mnie było o czym poinformowałem i było to właściwie szkolenie BHP a w drugim dniu nikt nie poinformował aby przyjść 15 minut wcześniej. Co do telefonów komórkowych - w ten sposób nie da się wynieść żadnych danych. Z resztą zaufanie jakim powinno się darzyć pracowników powinno nakazywać możliwość korzystania z telefonu (naturalnie kiedy pracownik nie ma nic do roboty). Generalnie o takich rzeczach powinno się informować już na wejściu, tuż przed podjęciem pracy czy szkolenia. Jest też wysoce nie na miejscu mówienie władczym tonem, wręcz krzyczenie do osoby, która ledwo co przekroczyła próg Państwa i firmy i ustawianie jej. Obie strony zawsze mogą zrezygnować, w szczególności w okresie próbnym, bez darcia się na siebie, co też z przyjemnością zrobiłem. Jeśli ktoś oczekuje odrobiny szacunku to osobiście nie polecam w tej firmie szukać pracy. Choć może podejście się zmieni...

karolina

*żygać ;)

Były

Pracowałem tam spory kawał czasu i ogólnie to w ostatnim czasie dużo fajnych ludzi odeszło. Dużo się zmieniło w przeciągu kilku lat. Słaba kadra zarządzająca skłoniła tych fajnych TL/TM co ogarniali najlepiej, żeby odejść, bo nie mieli już ochoty być olewani na każdym kroku... bo przecież szef szefów wie najlepiej. Ogólnie nie polecam, jest wiele fajniejszych firm na rynku szczecińskim.

Julita

Aktualnie dostępnych jest kilka nowych ofert pracy na stanowisku Konsultanta wsparcia technicznego z różnymi językami do wyboru. Orientujecie się czy Convergys + Stream wymaga certyfikatu językowego czy może podczas rekrutacji przeprowadzany jest specjalnie przygotowany test? Informacje na ten temat będą bardzo pomocne dla osób zainteresowanych ofertami pracy w Szczecinie.

Bebło
@Julita

Witam, w Szczecinie język sprawdzany jest podczas procesu rekrutacji: 1) Rozmowa przez telefon - krótka ok 5-10 min. 2) Rozmowa w biurze 3) test gramatyczny z zagadnieniami od A1 do B2 4) Pisanie maila/listu formalnego 5) Słuchanie - potem rozmowa na temat odsłuchu Nie musisz mieć certyfikatu, ale musisz mówić po niemiecku - liczy się komunikatywność - niemiecki B2 jest ok.

Z ilu etapów składa się proces rekrutacji w firmie Concentrix CVG International? Czy rozmowa kwalifikacyjna przebiega w pozytywnej atmosferze? Pracodawca umożliwia pracę w trybie zdalnym? Podziel się swoimi wrażeniami ze spotkania z rekruterem.
ktoś

@Convergys- czy moglibyście Państwo przestać olewać ludzi i informować ich o wynikach procesu rekrtutacyjnego w umówionym terminie. Ten problem został nagłośniony w wątku Convergys Lublin. Może chociaż słowo przepraszamy padnie z Państwa ust.

butterfly

czy ktoś aplikował na stanowisko Back Office Specialist do Lublina? Jak wygląda stawka, jaki jest zakres obowiązków - ktoś, coś podpowie?

zainteresowany
@butterfly

Podłączam się pod pytanie. I jeszcze czy trzeba na tym stanowisku znać język angielski? Oraz obsługi czego dotyczy ta praca?

@zainteresowany

rekrutacja na back office w Lublinie to rekrutacja wewnętrzna. Firma nie rekrutuje tylko na back office. Jesli chcesz to robić musisz tez pracowac na linii. Wszystko zalezy od tego czy jest konieczna obsluga telefoniczna czy mailowa - przelozony wydziela Ci zadanie.

Convergys
@Ania

Pani Aniu, nasza firma otwiera 2 zupełnie nowe linie obsługi Klientów. Jednym z nich jest właśnie projekt back office, gdzie osoby zajmują się tylko odpowiedzią na maile klientów. Taka osoba nie musi pracować na linii.

merci
@Convergys

mam pytanie odnośnie tej oferty, czy wymagana jest znajomość języków obcych? i czy rekrutacja faktycznie jest wewnętrzna? (oferta jest na kilku portalach z ogłoszeniami)

Do ING

Również byłam na rozmowie. Do napisania list formalny do klienta z wytycznymi po niemiecku w związku z konkretnym problemem. Nie trzeba znać fachowego słownictwa, tylko znać formę listu, zwroty i po prostu znać język na poziomie B1/B2. Pozdrawiam

zosia

Byłam na rozmowie, dają do odsłuchania rozmowę w j. niemieckim oraz w trakcie trzeba wypełnić formularz i jest jeszcze rozmowa na temat odsłuchanej rozmowy. Następnie rozmowa z doś. zawodowego po niemiecki oraz w j. polskim. Później test gramatyczny z j. niemieckiego, następnie napisanie do klienta maila oraz test w j. polskim z wiedzy informatycznej. Na koniec pytają ile chce się zarabiać. Koleżanka tam pracuje i mówiła, że on ma netto 3000 zł mc, więc powiedział coś koło tego. P ok. tygodniu sama zadzwoniła, ponieważ nawet byłam ciekawa jak mi to poszło, takie szczegółowe testy, wiadomo. Z rozmowy i odsłuchu 74%, z gramatycznych 64%, z informatycznego 70%, ale mail 20%. I jak to możliwe? Nie wiem, ale mail jest o problemie i trzeba trochę znać techniczne słownictwo. Nie przyjęli mnie, bo nie są pewni czy w 100% procentach dobrze obsłużę ich klienta. Myślałam, że tego to naucza mnie na szkoleniu. :)

ing
@zosia

a ta wiedza informatyczna to trzeba się wykazać na jakimś zaawansowanym poziomie?

ing
@zosia

i to techniczne słownictwo dotyczy telefonów, komputerów czy jeszcze czegoś innego??:)

z

Ile zarabia się an polskiej linii?

JS

Pracowałam w Convergys w Szczecinie ok. 14 m-cy i nigdy nie spotkało mnie tam nic przykrego ani ze strony szefostwa, ani współpracowników. Najwyżej parę razy ze strony wkurzonych klientów, ale do przeżycia. Sprawy techniczne to nie mój ding, więc orłem wśród konsultantów nie byłam, a i tak jakimś cudem słyszałam sporo pozytywów od coach'ów czy mentorów - i nie, nie byłam niczyją "znajomą" ani "ulubienicą". Zawsze kiedy poprosiłam o pomoc - czy to mentorów, czy to agentów obok - otrzymywałam ją bez żadnej łaski. Team leaderzy, couch'e, mentorzy-jak dla mnie kompetentni, niewywyższający się. W korporacjach to się raczej rzadko zdarza. Pewnie trzeba wziąć poprawkę na team - podobno na drukarkach rzeczywiście wcale nie było tak różowo. Nie polecam tylko tym, którzy nie mają technologicznego zmysłu -będą się męczyć. Jak ktoś lubi, zna niemiecki, chce nienajgorzej zarobić, rozumie, że do pracy idzie się po to, żeby pracować, a nie przeglądać neta i nie lubi wdawać się w wewnętrzne rozgrywki i ploty-to krzywda mu się tam nie stanie.

Luke

Jak jest w oddziale w Szczecinie? Atmosfera? Ludzie? KIerownictwo? Z wcześniejszych komentarzy wnioskuję, że o wiele gorzej niż w Lublinie, ale może od czasu tamtych wpisów coś się zmieniło? Warto czy to raczej praca na poszarpanie nerwów?

Amaro

Niedługo zaczynam prace w tej firmie, mam tan sporo znajomych i strasznie mnie dziwi wasze podejście. Kasa niezła, na czas, pełno młodych ludzi, atmosfera spoko. Stresująco i meczaco bywa wszędzie. Większość opinii od osób, które chciałyby kasę z drzew zrywać, albo za ładne oczy dostawać. Ludzie zastanówcie sie

dafo

Wiadomo, to jest praca w korpo więc rządzi się swoimi prawami ale atmosfera w Lublinie jest na prawdę fajna, menagerowie ok a od stycznia gwarantują podwyżki.

cho

Pewnie, że cały czas pojawiają się jakieś oferty pracy, ale kiedy będą jakieś premie do zarobków? Dzięki

Można w Polsce, można za granicą. Z tego co wiem na stronie internetowej mają wszystkie oferty.

frodo

w lublinie to nawet managerowie narzekają na mobbing...

Kantee

W Szczecinie atmosfera jest fatalna, najgorszy jest dział z drukarkami - mobbing i zastraszanie pracownika na porządku dziennym. Początek jest ok, obiecują dobre zarobki plus premie a pozniej jak dochodzi co do czego to premie dostaja tylko lizusy. Generalnie tam sie nie szanuje pracownika. tez slyszlaem ze w lublinie jest lepuiej, ze szczecina wszyscy uciekaja.

anonimowy

z tego co słyszałem jest lepiej, atmosfera, imprezki, ludzie. Ogólnie jako firma lepiej się o nich słyszy w Lublinie.

Ralf

Jak obecnie wygląda sytuacja w Convergys w Szczecinie? Przeczytałem tutaj mnóstwo negatywnych opinii i jedynie kilka pozytywnych. Naprawdę jest tak źle? Słyszałem, że na początek dają 2200 netto + 500 netto bonusu, ale bonus ponoć bardzo ciężko dostać.

anonimowy

Dzwoniłem, szukają i do Lublina i do Szczecina.

Zostaw merytoryczną opinię o Concentrix CVG International - Szczecin

• Jak się pracuje w Concentrix CVG International?

Zobacz opinie na temat firmy Concentrix CVG International tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 106.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Concentrix CVG International?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 69, z czego 14 to opinie pozytywne, 39 to opinie negatywne, a 16 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Concentrix CVG International