Okna Dako (Dako Sp. Z O.O.)

Opinie o DAKO Sp. z o.o.

Kobieta

Pytanie odnośnie pracy kobiet na produkcji, czy ciężko fizycznie , jak są traktowane? Z góry dzięki za odpowiedź

@Kobieta

Myślisz, że firma przyjmuje w ogóle kobiety do pracy produkcyjnej? Niektóre firmy preferują tylko mężczyzn, dlatego ciekawi mnie, czy uzyskałaś jakieś informacje w tym zakresie.

@Jerzy

Tak, firma DAKO przyjmuje również kobiety na linię produkcyjną, oczywiście obowiązki dostosowane do możliwości. Obecnie pracuje sporo Pań na stanowiskach produkcyjnych, z tego co wiem głównie lżejszych: uszczelkowanie, dobieranie okuć, itp.

Zorro
@Jerzy

Przyjmują Panie i mają całkiem dobræ pracę. Nie tyrają tak jak Panowie

MMM

witam ile płaca a magazynie na poczatek ?

Czy DAKO Sp. z o.o. zapewnia kartę multisportu?

Tak, DAKO oferuje kartę Multisport.

Babciajaga

Jest praca jk Specjalista sprzedaży z j.wloskim czy wiecie jakie zarobki, jak przebiega rozmowa i jaka jest atmosfera

@Babciajaga

Ja też widziałem to ogłoszenie. Jest na stronie https://dako.eu/pl/firma/praca/. Niestety nie znam wysokości zarobków, ale firma oferuje premie, możliwość dalszego rozwoju i spory pakiet benefitów. Napisz jeśli zdecydujesz się złożyć CV.

Serwisant

Mimo umówionej godziny trzeba czekać około 30 min. Luźna rozmowa. Niestety po podaniu ile chce się zarabiać zaczynają się dziwne podchody że jednak może coś tam itp. Pracodawca szuka ludzi którzy będą pracować jak za najmniejsze pieniądze. Jak powiesz mało to jest szansa że Cię zatrudnią.

Dlaczego chce się pracować w Dako.

Jerzy

O jakich obietnicach mówisz? Byłeś pracownikiem czy piszesz z pozycji konsumenta? Przykro mi, że spotkały Cię nieprzyjemności, może był to jednak tylko jednorazowy przypadek? Zachęcam też inne osoby odwiedzające ten wątek do zostawiania swoich opinii na temat pracy w DAKO, jestem ciekaw co jesteście mi w stanie powiedzieć i czy warto zastanowić się nad wysłaniem CV.

Expert

No cóż... mam kompletnie inne odczucia. Zawsze ktos pomoże jak masz problem. Zdarzy się ze ktoś noe dotrzymaa słowa ale to super sporadyczny przypadek.

@Expert

Również wypowiedziałeś się pod tym kątem, dlatego może Ty mógłbyś napisać, czy wypowiadasz się z poziomu konsumenta, czy może dyskusja prowadzona jest o Waszych odczuciach związanych z pracą w tej firmie?

NotYourBuissnes

Witam, pracowalem trochę w Dało, nie całe 4 lata, zwolniłem się ze względu że pracownik tam co do plac jest nie szanowany, do Pani Marty nie ma sensu się zapisywać i tak nie przyjmie, pół roku się starałem dostać do niej i nic, wysłane pismo zero odpowiedzi, atmosfera w pracy pozytywna nie wiem jak na innych działach ale na stolarce drewnianej ogólnie pozytywna, zdarzają się ludzie nie uprzejmi ale ogólnie to wporządku, co do płacy po 4 latach na stanowisku którym pracowalem i obowiązków wynikających z wykonywanej pracy bardzo marne, posiłkują się pseudo akordem który nie jest adekwatny do wykonywanej pracy, jednostki za okna biuro obcina i wypłaty marne, o sobotach i nadgodzinach można zapomnieć podnieśli pieniądze za sobotę ale zakazali ich robić bo jak to Pan Prezeso powiedział że ludzie za dużo zarabiaja...ogolnie firma patologiczna, ale ludzie spoko. Co do urlopu, proponuje zapisywanie sobie gdzieś ile dni się wybrało bo też lubią oszukać, żeby dostać podwyżkę trzeba rzucić wypowiedzeniem ale to nic pewnego, Pani M zaproponuje 50-100 zł max i później wymagania od kierownika jakbyś dostał 500 stow. Zero poszanoeania dla pracownika. Pozdrawiam i zastanów się 100 razy zanim podejmiesz tam prace.

Masakra
@NotYourBuissnes

Zastanawiałem się nad pracą tam... Dobrze, że jest to forum.

Banda idiotów za biurkami nic nie ogarną... Tylko po złości, bron boże żeby trzeba tam było iść po coś zawsze zarobione i nie wolno przeszkadzać bo one strasznie zapracowane... A ta cala "PANI" Matra to już całkiem porażka, iść do niej to lepiej od razu się zwolnic...

@pracownik

Ja się zwolniłem i mam spokój . płace kiepskie o urlopie w lecie możesz pomarzyć tylko .

tyu

Czy w DAKO dalej płaci się pracownikom najniższą krajową?

adf
@tyu

Niestety bez zmian. Wypłaty są ciśnięte w dół jak tylko możliwe. Pracownicy nie są szanowani.

Ktoś, kto nadal pracuje
@adf

Ciekawe - pracuję tu od ładnych kilku lat i nie znam nikogo, kto zarabiałby w DAKO najniższą krajową... Może na początku pracy na hali, ale w biurze na pewno nie. A że wypłaty ciśnięte w dół... no cóż, żadna z sądeckich firm niestety nie odbiega jakoś znacząco, takie to zapyziałe miasto :) Z mojego doświadczenia - w DAKO i tak nie jest najgorzej, serio. Wyjścia są dwa - albo siedzisz na tyłku i narzekasz (lub godzisz się z takim stanem rzeczy), albo ten tyłek trzeba ruszyć do Krakowa lub na Śląsk, taka prawda.

fgdf
@Ktoś, kto nadal pracuje

Po pierwsze jak siedzisz w biurze to masz ewentualnie pojecie tylko o wypłatach w biurze. I tego nie jestem pewny bo każdy trzyma wysokość wypłaty tylko dla swojej wiadomości. Bo w Dako temat płac to tabu.O wysokości wypłat się nie rozmawia. Ale Dako to nie tylko biura. I uwierz mi ze ogólnie wypłaty są w okolicach najniższej krajowej , lub niektórzy troszkę maja więcej. Ale tylko niektórzy.

FatimA
@Ktoś, kto nadal pracuje

Hej a na jakim stanowisku pracujesz w DAKO jak można wiedzieć? ;)

Orientuje się ktoś jak wygląda praca na stanowisku serwisanta. To ogłoszenie ciągle wisi czyżby nie było chętnych bo taka kiepska kasa czy taka rotacja a może tak duże wymagania ????

Joanna

@Ktoś, kto był zatrudniony, dzięki za odpowiedź. A mógłbyś jeszcze powiedzieć jaka jest atmosfera pracy w Fabryce Okien DAKO? Jakie są relacje między pracownikami? Czy można liczyć na pomoc ze strony kolegów z pracy? Interesuje mnie też jak wygląda komunikacja przełożonych z pracownikami?

@Joanna

Są fajni, są mniej fajni. Generalnie ludzie tego samego szczebla trzymają się razem. Są kółeczka wzajemnej adoracji, są tacy, którzy mają parcie na szkło, są i tacy, którzy mimo swoich kompetencji nie chcą być kierownikami. Atmosfera generalnie jest całkiem ok,. TO co mnie raziło - im wyższy szczebel, tym mniejsze kompetencje i większa chęć "pokazania się" kosztem innego. Swego czasu Prezes (wice chyba) na wigilii firmowej rzucił hasło, że i tak powinniśmy się cieszyć, że tu pracujemy... słychać było mniej więcej dwa klapnięcia rękoma w formie oklasków. Czy można liczyć na pomoc? Jeśli trafisz na taką osobę, która ma jakieś zasady - to tak. Większość jednak pilnuje swojego nosa i są obojętni na potrzeby drugiego. Pracownik szeregowy nie może liczyć na pomoc kierownika, ale kierownik liczy na pomoc szeregowego i ją otrzymuje. Nawet jeśli nie należy to do jego obowiązków. Zresztą większość kierowników ma nikłe kompetencje do kierowania zespołem podwładnych. Najczęściej są to zwykli karierowicze nie mający pojęcia i zarządzaniu zasobami ludzkimi. To zwykłe "wyręczanie się" a nie umiejętność kierowania.

Bartek

Ja słyszałem, że DAKO to dobry pracodawca!

@Bartek

A gdzie to słyszałeś? Bo po rozmowie z osobami, które tam faktycznie pracowały i co ważne - są spoza rodziny - to raczej tego nie usłyszałeś....

Ktoś, kto był zatrudniony

Pracowałem w DAKO - pytajcie, odpowiem zgodnie z tym, co wiem. Od procesu rekrutacji do szeregowego pracownika.

Joanna

@Ryszard, Twój komentarz zawiera mało informacji o pracy w Fabryce Okien DAKO. Czy mógłbyś uzupełnić swoją wypowiedź o dodatkowe informacje? Interesuje mnie jakie warunki zatrudnienia proponuje pracodawca. @Hamond, czy mógłbyś rozwinąć swoją wypowiedź? Uzasadnij proszę swoją opinię. @Bartek, czy słyszałeś coś jeszcze o pracy w DAKO? Chętnie poznamy więcej szczegółów.

Hamond

Po stokroć odradzam.

Ryszard

Brak szacunku. Dla każdego szeregu pracownika. Dramat

Stefan

Zastanawiająca jest ta cisza, czy firma normalnie działa?

Joanna

@df, dziękuję za informacje, pytałam jeszcze raz ze względu na to, że przez upływ czasu coś w procesie rekrutacyjnym mogło ulec zmianie. Jeśli chodzi o usuwanie komentarzy, to gdy post spełnia warunki regulaminu serwisu ma prawo na forum pozostać. W sytuacji pomówień, obrażania, wulgaryzmów, itp. post jest weryfikowany przez administratora.

Czikita

Najlepiej się zarabia na PCV z jedną sobotą za marzec 2350 netto mi wyszło.

fgy
@Czikita

No to teraz zaszalejesz. Nie będziesz wiedział co z forsa robić.

Joanna

@df, często ktoś zadając takie pytanie ma nadzieje, nie tylko na twierdzącą odpowiedź ale też na jakąkolwiek opinię o całym etapie rekrutacji, może zamiast odpowiadać w ten sposób mógłbyś podzielić odpowiedzi? I w ten sposób pomóc innym, którzy szukają pracy w DAKO?

df
@Joanna

Droga Joanno. Jak wygląda proces rekrutacji w dużej mierze jest opisany we wcześniejszych postach. Trzeba po prostu wrócić się do wcześniejszych wpisów. Ale jeżeli to nie wystarczy , to bardzo chętnie opisze jeszcze raz cały proces rekrutacji , pod warunkiem ze mój post nie zostanie osunięty. Bardzo często się zdarza ze prawdziwe opisy i opinie są usuwane, bo są niewygodne .

Stach

Podpowiedzcie czy firma prowadzi może rekrutację?

df
@Stach

Jeżeli ktoś zadaje tutaj takie pytania, to jako właściciel firmy już bym go nie przyjął. A co to brak logicznego myślenia i własnej inicjatywy? Jest strona dako i tam są wszystkie aktualne rekrutacje, wiec po co te pytania jak male dziecko któremu wszystko trzeba powiedzieć.

Zostaw merytoryczną opinię o DAKO Sp. z o.o. - Nowy Sącz

• Jak się pracuje w DAKO Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy DAKO Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 18.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w DAKO Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy DAKO Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w DAKO Sp. z o.o. napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

DAKO Sp. z o.o.