Opolgraf S.A.

Opinie o Opolgraf S.A.

Henryk

Najlepsze miejsce pracy ! Brawo Opolgraf.

Irena

Bardzo przyjemne miejsce pracy. Pracuje się tu dobrze. Firma oferuje możliwości rozwoju.

Zuzia

Przyjemne miejsce pracy armosfera jest serio w porządku jak na tak duza firme

@Zuzia

Identyczny komentarz z tą samą literówka zamieściła "Maria". Przypadek? Nie sądzę.

Ludmiła

Świetny zespół profesjonalistów, od których jako praktykantka wiele się nauczyłam. Współpraca z nimi to czysta przyjemność.

Specjalista Ds. Sprzedaży

Rozmowa kwalifikacyjna była przeprowadzona w miłej atmosferze, ale pozbawiona wartości merytorycznej. Kandydat otrzymuje mnóstwo prywatnych pytań dotyczących jego zainteresowań, sposobu spędzania wolnego czasu, co nie ma żadnego znaczenia w odniesieniu do stanowiska pracy (można to określić jako casting na osobowość). Przy okazji jest zmuszony do wysłuchiwania superlatyw na temat zupełnie obcej osoby, zatrudnionej w tej firmie na podobnym stanowisku. Osoba przeprowadzającą rozmowę odgórnie zakłada, że każdy kandydat może mieć trudności z komunikowaniem się z zespołem, co pewnie wynika z jakiegoś pojedynczego przypadku. Weryfikacja znajomości j.angielskiego była upokarzająca:(P. Kierownik działu eksportu wydrukowała kilka stron ze słownika Oxford English Dictionary i prosiła o tłumaczenie słówek). Zachęcam do refleksji czy takie zachowanie jest właściwe. Mogę tylko zasugerować, że w większości firm odbywa się to zupełnie inaczej i z większym profesjonalizmem. Po procesie rekrutacyjnym kandydat nie otrzymuje żadnej odpowiedzi zwrotnej, pomimo tego, że na przygotowanie się do rozmowy kwalifikacyjnej (specyficzna branża) poświęcił swój czas.

Zdecydowana większość dotyczyła zainteresowań i sposobu spędzania wolnego czasu.

Polecam.

Super firma. Świetnie się tutaj pracuje. Masa benefitów. Uczciwe wynagrodzenie zależne od efektów pracy.

Krzysiek

Zdecydowanie polecam. W firmie panuje rodzinna przyjemna atmosfera, można się zawsze dogadać, bez presji

Roman

Super firma dziwie się że nie ma kolejek jeszcze pod firmą ludzi chętnych do pracy. Bardzo dużo się tutaj zarabia świetny prezes świetnie traktuje się ludzi wspaniałe warunki pracy. Ludzie zamiast do nieba powinni trafiać do Opolgrafu

Tak
@Roman

Zgadzam się, zagraniczne firmy takie jak Google powinny się uczyć od Opolgrafu tego jakie można dać ludziom benefity a przede wszystkim ile mozna ludziom płacić. Ludzie którzy pracują w Opolgrafie dosłownie nie wiedzą co mają robić z tymi wszystkimi pieniędzmi, którymi firma ich obsypuje. Też uważam że ludzie którzy mieli zaszczyt choć chwilę przepracować w Opolgrafie zaznali już raju na ziemi i nic lepszego ich w życiu nie spotka. Sama odeszłam bo uznałam że to za wysokie progi na moje nogi i nie jestem godna takich warunków.

Atmosfera się znacznie poprawiła, a ludzie są mili i dbają o to, żeby się wkoło dobrze pracowało. Bonusy są spoko i dba się o satysfakcję pracowników np jest teraz ten lunchsmart

Maria

Przyjemne miejsce pracy armosfera jest serio w porządku jak na tak duza firme

taks

Profesjonalne podejście do klienta. Można omówić i ustalić wszystkie szczegóły.

A.

Moja wspomnienia z Opolgrafu są dobre. 3 etapowe rozmowy kwalifikacyjne były i to były dosłownie rozmowy, mówiło szefostwo i ja. Słuchano mnie. W pracy zawsze miałam wsparcie kierowników. Ludzie wokół koleżeńscy. Jak w każdym miejscu pracy nie zawsze było tęczowo, i nie ma co kolorować, ale tutaj można się porozumieć i pracować. Może trzeba być nieco bardziej elastycznym, a nie na roszczeniowym na dzień dobry? Pozdrawiam pogodnych ludzi.

@A.

Być może TERAZ już się da pracować - szeregowi pracownicy zawsze byli w porządku, ryba psuje się od głowy. Starsze pokolenia (roczniki 87 i starsze) często nazywają świadomość swoich praw "roszczeniowością". Nie dziwi mnie, że to Wy siedzicie w jednym calkiem przecietnym i niespelniajacym Waszych potrzeb miejscu pracy po 20 lat, a frustracja rośnie bo "boicie się zmian". Ach ci roszczeniowi mlodzi, nie może być! :D

Zu
@J.

Dokładnie :) najlepiej mówić tylko "Ci młodzi roszczeniowi", bo mają śmiałość mieć szacunek do siebie... I nikt tu nie mówi o młodych, którym się pracować nie chce i tylko mają wymagania, bo takich by raczej nikt nie trzymał i po okresie próbnym zwolnił. Coś w tym jest, że Ci starsi pracownicy nie mają odwagi powiedzieć co im nie pasuje i że nie podoba im się sposób traktowania i dziwią się, że młodzi potrafią... świat się zmienił i zachowania ludzi też się zmieniły :)

Paulina

Niejednokrotnie korzystałam z usług drukarni i za każdym razem zespół spełnił moje oczekiwania. Polecam bardzo gorąco!

K.

Hej. Nawet ludzie zaczynają rozważać powrót do opolgrafu.to chyba dobry znak

Ciekawski

Kto chce wrócić?

@K.

Chyba na wyrost jest ta euforia spowodowana zmianą. Prezes nie jest zbyt miłą osobą ale na pewno nie można mu odmówić tego, że prowadził firmę sprawnie. Zastępca nie ma kompetencji żeby pociągnąć ten biznes, więc jak w miłej atmosferze będzie brakowało zleceń to posypią się kolejne opinie, tym razem jednak na brak pracy ;)

@gap

Ktoś, kto nie potrafi prowadzić biznesu i zarządzać ludźmi bez niszczenia ich psychicznie nie powinien raczej być określany jako osoba, która prowadziła firmę sprawnie. Zastępca jaki jest taki jest, to zapewne czasowe rozwiązanie do czasu walnego zgromadzenia. Mamy XXI wiek, rynek jest naprawdę pełen kandydatów z kompetencjami i podejściem do człowieka, to naprawdę nie jest wiedza tajemna ani cos niemożliwego do osiagnięcia, błagam. Niektórzy z Was (zwłaszcza ci kierownicy z biur) tak się już przyzwyczaili do bycia gnojonym, że teraz się boją że ktoś ich będzie chciał traktować jak ludzi.

@gap

Gdyby prowadził firmę sprawnie to nie zostałby zawieszony. Firma nie byłaby w regresie bez zleceń, czy przetrzebionymi kadrami. Kompetentnych ludzi już praktycznie tam nie ma. Jedynymi ludźmi którzy tam przychodzą są agencji pracy, bo nikt inny nie chce. Do tego przychodzą jak chcą, robią co chcą. Kierowników/koordynatorów tylu, że głowa boli, a i tak nikt nad niczym nie panuje. Kierowników przez kilka lat pracy miałem chyba z sześciu. Ta firma wylądowała w miejscu w którym jest nie bez powodu.

Jol
@gap

To dlaczego prezes został zwolniony skoro tak dobrze prowadził firmę?

@J.

Zgadzam się :) rynek pracy jest pełen kandydatów ale też obfituje w miejsca do pracy, dlatego dziwi mnie ilość utyskiwań pracowników. Jeżeli komuś nie pasuje miejsce pracy to je zmienia a nie wylewa swoje frustracje. Chyba, że jest na tyle słaby, że ma świadomość, że nie poradzi sobie w innym miejscu ;) Życzę powodzenia wszystkim Pracownikom Opolgrafu :)

KS

Właśnie tak

@gap

Frustracje? Niepozwalanie sobie na gnojenie i zle traktowanie nazywasz wylewaniem frustracji? Bardzo Ci wspolczuje, ze tak nisko sie cenisz i nie masz szacunku do samego (a raczej samej) siebie. (usunięte przez administratora) juz sie dawno skonczyla i nie ma spolecznego pozwolenia na niektore zachowania - i owszem, latwiej jest zmienic prace, tak tez wiekszosc robi, bo to ze zaszly pewne zmiany kadrowe nie rozwiaze wszystkich problemow tej firmy, natomiast dla tych, ktorzy zwyczajnie lubia swoja prace i chca ja dalej wykonywac na pewno bedzie latwiej bez konsekwencji wyciaganych personalnie i codziennego zastanawiania sie w jakim nastroju przyjdzie Najwyzszy. Czas sie obudzic serio, pracownik ma prawo oczekiwac godnego traktowania i nie trzeba uciekac, jesli widzi sie nadzieje na poprawe.

@K.

W firmie pracuje się dobrze, więc się nie dziwie. Mam porównanie z innymi drukarniami i moim zdaniem tutaj warunki są bardzo konkurencyjne

Kol
@J.

Dokładnie :) najlepiej powiedzieć "jak coś nie pasuje to zmień pracę" to nie zawsze jest takie proste, pracy może jest dużo, ale nie w każdej branży, a rekrutacje obecnie to cyrk i wybieranie pracownika najtańszego i najbardziej ugodowego.. Kto chodzi na rozmowy ten wie i nie mówi takich rzeczy. A druga sprawa dlaczego pracownik, który dobrze wykonuje swoją pracę ma się zwalniać i pozwalać na taka niesprawiedliwość i na takie zachowania? I właśnie przez takich ludzi osoby na wyższych stanowiskach sobie pozwalają na wszystko...

Alicja
@J.

Można zapoznać się z wynikami firmy, które są publicznie dostępne. Opolgraf od lat rozwija się prężnie. Myślę, że kompetencji w zarządzie nie brakuje, bo to zysk definiuje jakość zarządzania. Atmosfera w firmie, jakby nie patrzeć, to podstawa rozwoju. Ludzie masowo odchodzą od lat, bo są przeciążeni psychicznie i sfrustrowani, że sukces firmy nie przekłada się na ich wynagrodzenia i poczucie docenienia ich pracy. Myślę, że tu jest spore pole do poprawy, bo wiele firm stawia w tych czasach i sytuacji na rynku pracy na poprawę warunków pracy i zadowolenia pracowników. Szczerze liczę na znaczną poprawę i sama rozważam powrót do firmy.

@J.

bardzo dziękuję za troskę i współczucie, ale gdybym faktycznie maiła niską samoocenę to nadal tkwiłabym w tej firmie podzielając los niezadowolonych i zestresowanych osób, które lubią swoją pracę ;) szczerze, trzymam bardzo mocno kciuki za firmę i jej pracowników, bo wielu z nich włożyło ogrom pracy i serca w to aby dobrze funkcjonowała, niemniej jednak uważam, że publiczne wyrzucanie swojego niezadowolenia na takich forach, szczególnie przez tych deklarujących przywiązanie do firmy i troskę o jej los, nie pomoże nikomu, bo kto z wartościowych pracowników będzie chciał przyjść do firmy o takiej opinii? nawet jeżeli coś się zmieni to opinie w necie nie znikają...

@gap

W celu znalezienia odpowiedzi na to, skad tutaj tyle frustracji oraz opinii, polecam zapoznać się z istotą oraz przeznaczeniem portalu gowork.pl. Pozdrawiam! Również BYŁY pracownik, Pani kierowniczko. ;-)

@gap

To się pojawią nowe komentarze, jak te wyżej. Jak warunki mają być takie jak w zeszłym roku, to nowe osoby się popukają w głowę i powiedzą do widzenia.

Wanda
@R

Jakie te warunki były w tamtym roku? Daj znać bo szukam czegoś w okolicy i zastanawiałam się nad tą właśnie firmą. Jakie zarobki na przykład?

@Wanda

Zależy gdzie chcesz trafić i co będziesz robić. Opolgraf wstawił w zeszłym roku 8-kolorówkę i drukowali znacznie więcej niż reszta była w stanie to przerobić. Do tego brak miejsca i palety pozastawiane gdzie się dało. Z tego co wiem, na ten moment jest bardzo cicho i spokojnie na dwie zmiany.

Zadowolony klient

profesjonalne podejście do tematu, jakość wydruku na najwyższym poziomie , wrócę do nich jeszcze nie raz

Bardzo polecam, pełny profesjonalizm w wykonaniu oraz pomocy przy projekcie.

Jarek

Pomoc nieoceniona. Pełen profesjonalizm. Polecam z czystym sumieniem

Assak

Świetny kontakt z drukarnią do tego najkrótszy czas realizacji, super ceny. Mam nadzieję na dłuższą współpracę. Polecam!

R.

Seba...typowy Sebuś. Weź się do pracy póki jeszcze ją masz.

Mariusz

Jako były pracownik mogę tylko się czepić samej osoby pana zawieszonego M.SZ niego to unikać trzeba było jak ognia. Sprawiedliwość wygrywa w świecie. Poza tym wszystko ok i warunki spoko ludzie tez

Tomas

Najlepszy tydzień od kiedy tu pracuje od razu lżejsza atmosfera i ludziom chce się pracować jest motywacja w końcu

Zostaw merytoryczną opinię o Opolgraf S.A. - Opole

• Jak się pracuje w Opolgraf S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Opolgraf S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 88.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Opolgraf S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 78, z czego 41 to opinie pozytywne, 26 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Opolgraf S.A.?

Kandydaci do pracy w Opolgraf S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Opolgraf S.A.