Opinie o ryanair.com/pl - Ryanair D.A.C.

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Ryanair Ltd.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Ryanair Ltd. o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Ryanair Ltd. w Dublin

Hejo! Czy w liniach Ryanair jest przeszkodą dla zostania stewardessą obecność lekkiej astmy?

Ryanair Crew
@Kasia

Tak, jest to przeszkoda. Nie możesz pracować z astmą z powodu zmiany ciśnień i w razie ewakuacji możesz nie być w stanie pomóc pasażerom.

Wieńczysław
@Ryanair Crew

Znam ludzi pracujących w Ryanair z astmą. Inhalator zawsze pod ręką.

@Kasia

To może być problem, który w najgorszym wypadku wyjdzie na jaw podczas badań przed szkoleniem. Ale nie zaszkodzi spróbować

@FF

A to nie lepiej od razu się przyznać? Czy to wtedy już z marszu kogoś przekreśla?

Witajcie, mam kilka pytań co do pracy stewardessy/stewarda w Ryanair. Jak oceniacie tę pracę po podwyżkach w 2019 r.? Czy zdarzają się noclegi za granicą? I jeśli tak, to czy pracodawca zapewnia jakąś dietę na ten czas?

@Piotr

Jedyne noclegi, jakie mogą się zdarzyć podczas pracy w Ryanair to takie, gdy zepsuje się samolot. I jest bardzo duża szansa, że w takiej sytuacji spędzisz noc na lotnisku z resztą załogi. Po zakończonym dniu pracy zawsze wracasz do domu.

Iza

Nieprawda, noclegi są w różnych miastach w Polsce, ale często w fajnych hotelach. I oczywiście nie jest prawdą, że śpimy na lotnisku xD Zawsze jest hotel ze śniadaniem ;)

Agnieszka
@Iza

Serio? Jeszcze powiedz że pięć gwiazdek haha. To fajnie, chyba nie możecie narzekać na monotonię. To ile w miesiącu pracujecie?

@Iza

Praca w Ryanair jako cabin crew = turnaroundy. Po skończonej zmianie zawsze wracasz do domu (to zaleta lub wada, jak kto woli), chyba, że jest jakaś awaria, wtedy trzeba czekać na lotnisku. Nie słyszałem jeszcze żeby ktoś dostał nocleg od linii, zwłaszcza, że większość jest zatrudniona pod crewlink. Podsumowując, tej linii nie stać na luksusowe traktowanie pracowników i warto mieć to na uwadze szukając pracy.

Nowy pracownik

Może ktoś podać godziny zmian w jakich się pracuje?

@Nowy pracownik

Na jakim stanowisku?

Starszy Agent Obsługi Płytowej

cześć, jak się pracuje na stanowisku Starszy Agent Obsługi Płytowej – Kierowca Autobusu? Pojawiło się ogłoszenie na takie stanowisko w Katowicach. Mogłby ktoś mniej więcej napisać jakie dokładnie są obowiązki, godziny pracy i płaca?

Iza
@Starszy Agent Obsługi Płytowej

A co Cię zainteresowało w tej ofercie, że dopytujesz?

kandydat
@Iza

lubię samoloty i mam prawo jazdy kat. (usunięte przez administratora) Pilotem już nie zostanę to chociaż ludzi do samolotów bym powoził i samoloty poholował :)

@Izydor
@kandydat

Ale zdajesz sobie sprawę, że to praca od poniedziałku do niedzieli (także święta) po 12h?

kandydat
@@Izydor

ale zdajesz sobie sprawę że to nie jest odpowiedź na moje pytanie? Musi być naprawdę super że nikt nie pisze jak to wygląda tylko każdy pisze komentarze aby tylko ktoś nie złożył papierów.

Kiloy
@Starszy Agent Obsługi Płytowej

Obowiązki na kierowcę autobusu to dosyć łatwe: dowieźć załogę, pasażerów itp. Godziny pracy to raczej 12h nocki również. Jeśli chodzi o płacę to najlepiej dopytać

@kandydat

Ale tak właściwie to nie przeszkadza Ci, że mogą kazać pracować np., właśnie w święta tak jak wspomniał? :(

@Julia

Jakby mi przeszkadzało to bym nie pytał. Jak ktoś chce pracować na lotnisku to chyba ma świadomość że to nie praca od poniedziałku do piątku od 8 do 16 tylko 7 dni w tygodniu po 24h. Jak Tobie przeszkadza to się nie zatrudniaj tylko poszukaj czegoś innego

@Julia

Poza tym smutne ale żyjemy w czasach gdzie wielu ludziom przeszkadza tez to że w pracy trzeba pracować ;)

@Kandydat

Nie tyle co przeszkadza, nie przechodź proszę od razu w swoich wnioskach w jakieś skrajności. ;) I chyba jednak nie po 24 h tylko po 12, to jednak różnica. ;) Dla niektórych święta to priorytet, bo może zostać spędzony z rodziną i niektórym by to po prostu mogło odrobinkę wadzić, dlatego spytałam. I ogólnie to spoko, że Ci warunki odpowiadają. Aplikowałeś już może?

Co sądzisz o rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Ryanair Ltd.? Czy wziąwszy pod uwagę Twoje wrażenia, poleciłbyś innym aplikację do tego miejsca? Podziel się z nami swoimi doświadczeniami.
logo firmy Technik przyrzadow pomiarowych
Dublin
Ward Personnel Limited
logo firmy Operator CNC
Dublin
AA Euro Recruitment Poland Sp. z o.o.
F5

jak otwierano baze w Katowicach-Pyrzowicach to były oferty pracy, potem już nigdy nie było ofert bo miejsowa sitwa zrobiła sobie z tego prywatny folwark i tylko biorą ludzi po znajomości. to źle świadczy o tej firmie. czy w Irlandii ktoś to kontroluje?

Mieciu
@F5

Prawda, liczą się tylko znajomości. W przypadku dużego zapotrzebowania na załogi rekrutują jak leci, obiecują dobre bazy a potem wysyłają na Litwę albo do Czech. Gdzie stawki bardzo odbiegają od tych w ogłoszeniu - zarabiasz nawet połowę mniej.

@F5

Dla zainteresowanych teraz: Ryanair rekrutuje każdego, kto spełnia wymagania. Zapotrzebowanie jest ogromne - rotacja pracowników również. Na dodatek rekrutacja prowadzona jest online, a ofert pracy jest pełno.

C
@F5

Stewardessy są rekrutowane przez zewnętrzną firmę Crewlink z Irlandii więc nie ma mowy tu o znajomości. Oferty na sezon pojawiają się ciągle Natomiast jeśli chodzi o pracowników Katowice Airport to zgodzę się że to sitwa z okolicznych wsi, Ozarowice, itd. Ludzie bez jakichkolwiek kompetencji, znajomości języków...

Tomasz
@C

A ciężko jest się dostać i pracować jako steward? Mają wysokie wymagania? Jak wygląda cały taki proces rekrutacji, na co trzeba się przygotować?

Leszek

Zdarzyło Wam się dopłacać za bagaż podręczny jeśli przekroczy się daną wagę? Bo u mnie będzie z tym na styk i nie wiem jak to się skończy ewentualnie :P

Damian
@Leszek

To normalne że się dopłaca jeśli przekroczysz wagę.

Przyszły pracownik

Dzień dobry, mam kilka pytań dotyczące pracy w Ryanair: 1. Na jakim poziomie należy znać język obcy? 2. Jak wygląda cały proces szkolenia? 3. Czy podczas szkolenia, otrzymujemy tymczasowe zakwaterowanie? I jeśli tak, to czy za nie płacimy? I czy szkolenie jest płatne? 4 Jak wygląda sprawa z płacą i urlopem? 5. Czy możemy wybrać sobie miejsce, w którym będziemy mogli pracować? (np. jak mieszkam w Polsce to czy mogę wybrać Hiszpanię, itd.) 6. Czy firma zapewnia nam zakwaterowanie podczas pracy? Wiem, że pytania mogą być bez sensu, ale niektóre linie lotnicze coś zapewniają i chciałbym się dowiedzieć po prostu :)

@Przyszły pracownik

1. Wymagana jest znajomość wyłącznie języka angielskiego. Wystarczy być w stanie się porozumieć w miarę płynnie. Nie wymagają od ciebie brytyjskiego akcentu, ale języka warto się poduczyć, bo test z angielskiego jest bardzo podchwytliwy. 2. Warto obejrzeć filmiki na youtubie, które bardzo dokładnie opisują szkolenie do cabin crew. 3. Ryanair oferuje miejsce zamieszkania, za które trzeba zapłacić (ostatnio czytałem że około 700 euro). Szkolenie jest w pełni bezpłatne. 4. Różnie - w zależności od bazy, zarabia się między 1100 a 1400 euro miesięcznie. Do wypłaty dochodzą procenty ze sprzedaży. 5. Nie. Ryanair przydziela nowych pracowników tam, gdzie jest zapotrzebowanie i nie biorą pod uwagę ich preferencji. 6. Nie.

Stewka

Czy nowa stewardessa (ale już z doświadczeniem) będzie wysyłana od razu na dłuższe trasy czy najpierw tylko krajowe?

@Stewka

Loty krajowe obsługuje tylko Buzz (dawniej Ryanair Sun). Trasy są przydzielane losowo, bez względu na doświadczenie w zawodzie czy czas od zatrudnienia. Dla wszystkich ciekawych przypominam, że praca w Ryanair to przede wszystkim loty krótkodystansowe - norma to 4 krótkie loty dziennie.

I jeszcze jedno pytanie - czy istnieje w ogóle możliwość połączenia tego z innymi obowiązkami? (Przykład) czy mogę sobie zastrzec w środy i piątki po południu wolne i zawsze tak mieć?

@Piotr

Mam tu na myśli pracę stewarda/stewardessy

Muk
@Piotr

Nie, nie możesz. Masz stały grafik 5 dni pracy-3 dni wolnego, w związku z czym wolne przypada w różne dni tygodnia :)

Dariusz
@Muk

Stały grafik pracy jest zaletą, bo daje poczucie stabilności. Czy możesz napisać jakie umowy o pracę obowiązują nowych pracowników. Od początku dostaje się kontrakt na czas nieokreślony?

Ryanair Crew
@Dariusz

Na początku dostajesz kontrakt na 2 lub 3 lata z możliwością przedłużenia.

@Piotr

Grafik 5 dni pracy na 3 dni wolnego. Czyli wolne jest ruchome. W przypadku braków w załogach 1 dzień z wolnego mogą Ci zabrać w każdej chwili.

A jakie nastroje są wśród pracowników, sytuacja dla tej branży jest bardzo trudna.

zainteresowany

Cześć, Czy ma ktoś informacje na temat warunków pracy jako mechanik we Wrocławiu? Od jakiegoś czasu widzę, że wisi kilka ofert i mocno się zastanawiam

Stefa

Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Zrozumieć ze inwestycja w pracownika to jednoczesnie inwestycja w klienta

Elżbieta
@Stefa

Rozumiem, że masz tu na myśli kwestię chociażby szkoleń podnoszących kompetencje pracowników, tak? Czy jest z tym jakiś duży problem w Ryanair Ltd.? Może warto w jakiś sposób podjąć ten temat z pracodawcą - chyba, że takie próby były już podejmowane przez pracowników.

Filip

Mam wrażenie, że macie dobrą robotę i nikt nie zawraca sobie głowy pisaniem na forum!!

Miron

Czy macie jakiś powód, że przestaliście pisać jak się pracuje?

Hmm

Pracuje ktoś w nowym dziale IT we Wrocławiu - Travel Labs Poland? Patrząc z boku wygląda świetnie, ale nie wiem jak jest naprawdę. Jestem właśnie w trakcie rekrutacji i póki co firma robi bardzo dobre wrażenie, a wszystko dzieje się bardzo szybko, ale ciekawi mnie jak wygląda praca ;)

TL
@Hmm

Hej ja pracuje w IT w Travel Labs. Jak chcesz więcej info to mail rollo21@intria.pl

tomek

na pewno jest u nich dobra oferta pracy jako NET Desktop Developer, ale na pewno można u nich na Warszawę dobrze zarobić moim zdaniem, bo stawki sa już większe.

ewelka

hallo a czy wybiera sie ktos na rozmowe 12 grudnia do wawy w sprawie cabin crew dla raynair , i czy ktos moze mi napisac czy warto ? mam mase watpliwosci no i przeraza mnie koszt szkolenia. moj numer gg 3238076 pozdrawiam

A

Hej. ja tez wybieram sie na kurs 11.08 do Wroclawia. mój numer gg 396532

Dokładnie... Jeśli już pracujesz dla ryanair albo masz jakieś info o nim, podziel się z innymi. Ja osobiscie jestem po rozmowie rekrutacyjnej i czekam na rozpoczęcie kursu we Wroclawiu 11 sierpnia. Na samej rozmowie nie bylo tak źle, najpierw prezentacja a potem indywidualna rozmowa po angielsku oczywiście. Do przejścia:) Ps. a propos: szukam kogoś kto również bedzie na kursie we Wrocławiu do wspolnego mieszkania w trakcie kursu... dori

Zostaw merytoryczną opinię o Ryanair Ltd. - Dublin

• Jak się pracuje w Ryanair Ltd.?

Zobacz opinie na temat firmy Ryanair Ltd. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 15.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Ryanair Ltd.?

Ryanair Ltd.