Opinie o Toyota Motor Manufacturing Poland Sp. z o.o. w Wałbrzych

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Toyota Motor Manufacturing Poland Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Toyota Motor Manufacturing Poland Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja silników samochodowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Toyota Motor Manufacturing Poland Sp. z o.o. w Wałbrzych

Pracownik produkcji

Może w te upały Toyota Motor Manufacturing w Wałbrzychu wydłużyłaby przerwy np. pierwsza i ostatnia po 20 minut a długa 30 minut lub chociaż 3 po 20 minut.Chyba dobre samopoczucie pracowników bezcenne...

Łucja
@Pracownik produkcji

Na pewno temperatury, jakie obecnie panują w Polsce, nie sprzyjają pracy, szczególnie w działach produkcyjnych. Piszesz o wydłużeniu przerw - a jak obecnie wygląda ich czas w Toyota Motor Manufacturing Poland? Może warto podjąć ten temat z odpowiednimi osobami w firmie.

Ciekawski

Jak wygląda praca utrzymania ruchu form? Czy wygląda to jak praca na lince?

Zbigniew
@Ciekawski

Obecnie pracodawca oferuje dwa takie stanowiska: pracownik utrzymania ruchu i starszy technik utrzymania ruchu-automatyk. Musisz mieć umiejętność czytania rysunku technicznego oraz schematów elektrycznych oraz uprawnienia elektryczne SEP do jednego kW lub uprawnienia spawalnicze, Więcej szczegółów znajdziesz na stronie https://pracodawcy.pracuj.pl/toyota-motor-manufacturing-poland-sp-z-o-o,55314. Daj znać jeżeli zdecydujesz się na zatrudnienie.

Mr X

Jak chcecie zatrudniać tłumaczy przez firmy pośredniczące, to musicie wiedzieć, że szanujący się tłumacz bierze mniej więcej tyle, ile Wy płacicie takiemu pośrednikowi, zwłaszcza że praca jako tłumacz do najlżejszych nie należy i często wykonywana jest z dala od domu, co wiąże się z wieloma niedogodnościami. Tak więc musicie albo więcej płacić, tak aby dla tłumacza zostawało tyle, ile dostaje obecnie pośrednik, jeśli chcecie przyciągnąć najlepszych i zatrzymać ich na dłużej, albo liczyć się z tym, że o tłumacza, zwłaszcza dobrego, będzie coraz trudniej. Mało kto będzie telepał się przez pół Polski, żeby dostać porównywalne pieniądze do tych, na jakie może liczyć w lżejszej i/lub wiążącej się z możliwościami awansu pracy w swoim rodzinnym mieście, a realia są takie, że dzisiaj praca szuka człowieka. I prędzej człowiek wyjedzie za granicę, gdzie często żyje się fajniej pod wieloma względami, niż do innego polskiego miasta, o ile oferowane w nim warunki nie będą wyjątkowo atrakcyjne.

Zbigniew
@Mr X

Współpracowałeś z firmą Toyota Motor Manufacturing Poland w zakresie tłumaczeń? Mógłbyś napisać, jak to się stało, że trafiłeś akurat do tej firmy? Firma poszukiwała tłumacza i skontaktował się z Tobą pośrednik, który zaproponował Ci zatrudnienie? Proszę, abyś przybliżył, jak dokładnie to wyglądało, ponieważ chcę dobrze zrozumieć Twoją wypowiedź.

Eduardo

rekrutacja trwa ale jednocześnie jak ktoś aplikuje na dane stanowisko /specjalista z 30 letnim doświadczeniem/ nikt nie raczy odpowiedzieć na aplikację, nawet zaprosić na rozmowę....nie rozumiem takiej polityki...

Elektryk
@Eduardo

Dokładnie tak jest, mam to samo doświadczenie z tą firmą. Niby chcą fachowców, a rozmawiać nie chcą? A może człowiek za stary? Może oni chcą fachowców do 30 lat wieku i z 30 letnim doświadczeniem zawodowym? No to powodzenia!????

Rekruter zaprosił Cię na rozmowę do firmy Toyota Motor Manufacturing Poland Sp. z o.o.? Jakie warunki Ci zaproponowano? Jakie wymagania ma pracodawca względem osoby pracującej na stanowisku Pracownik Produkcji w dziale Logistyki Wewnętrznej? Podziel się swoimi doświadczeniami.
logo firmy Młodszy operator maszyn CNC
Rzeszów
Smithstown Polska Sp. z o.o.

Wigan. Jaka jest realna szansa Na przejscie z podfirmy do toyoty? Czy ktos w ostatnim czasie przeszedl I jak dlugo pracowal przez podfirme?

Ktos

Szukam info nt niejakiego remigiusza g pracujacego u was do niedawna...nagle sie wzial w naszej firmie i lata jak kot z pecherzem!!! Kto to jest????

Kontener
@Ktos

Ja go znam. Niezły wisus z niego

bobster

Normy są podwyższane, z tego względu, że na wybrane typy skrzyń zwłaszcza do samochodów małolitrażowych jest aktualnie wyższy popyt, dlatego w TMMP kryzys nie jest tak widoczny, jak w innych fabrykach Toyoty (TMIP w jelczu-Laskowice, TMUK w Deesite). Dodatkowo TMMP jako jedna z niewilelu fabryk grupy Toyota przynosi w dobie kryzysu zyski, niwelując tym samym w pewnym stopniu straty innych fabryk, dzięki czemu pracownicy z innch fabryk nie są zwalniani... na ten problem trzeba spojrzeć szerzej, pozdrawiam.

Peter
@bobster

Młodszy pracownik produkcji w Deesite zarabia około £11 na godzine,nie ma tu również tak ogromnych rozstrzałów między zarobkmi kadry zarządzającej a pracownikami niższego szczebla na temat niższych niż w Polsce norm nie będe się już wypowiadał .Więc jeśli chodzi o TMMP w Polsce to wniosek nasuwa się sam,niwelujmy straty ale tylko i wyłącznie kosztem zwykłych pracowników.

assasin

na odlewni tez sa cyrki niezle jak sie nie frajeruje nie strzela z ucha i nie wlazi w (usunięte przez administratora) to ma sie najjgorsza robote i taki (usunięte przez administratora) [usunięte przez administratora] jeszcze smieje sie z ciebie ze [usunięte przez administratora] jest jeszcze wiele innych rzeczy smieszne redukcje kosztuw kture odbijaja sie na pracownikach wymuszone szkolenia kture sa niepotrzebne juz nie wspomne o mitingach przed i po pracy za kture powinni nam placic!!!!ludzie boja sie odezwac z obawy o prace i dobre rotacje ogulnie odradzam wszystkim skladanie podan do tej firmy!!cinek daj znac pzdr

Kris
@assasin

Kyure I tak pisze inteligentny o pracodawcy.. Żenada

B.r.a.
@assasin

assasin Ty nie pracujesz w Toyocie.Zeby tam pracować trzeba mieć min wykształcenie zawodowe.Patrzac na ortografię twojej wypowiedzi śmiem twierdzić że powtarzasz pierwszą klasę szkoły podstawowej.Przekaz tacie żeby się wziął do roboty a nie wiecznie narzekał w domu na pracę.

Nick Anderson
@B.r.a.

Bra sra tępy człowieczek jest dumny z pracy w tmmp. ..właśnie zostałeś pośmiewiskiem tego forum gratulacje:)

Ciekawska- nowicjusz
@Kris

inteligentny jest, tylko niedouczony, nie zna "ó". Ale jak odradza, to znaczy wie co pisze....

Toyott

Witam. Jakie są realne zarobki przy zatrudnieniu poprzez podfirmę (Adecco bądź Randstad)? Będę wdzięczny za odpowiedź

Toyott
@Toyott

Wyczytałem, że 2650 brutto, prawda to?

Junior
@Toyott

Pracownicy pod-firmy dostają 2650 brutto + premia frekwencyjna 200 brutto,+ premia kwartalna do 490 brutto,o ile nie było wypadków w firmie i zwrotów jakościowych,jeżeli takowe zdarzenia miały miejsce,premia jest mniejsza.

@Junior

To widać, ze szału nie ma. A jak firma przejmie pracownika to jak to wyglada? Pewnie różnicy nie ma.

@Toyott

Oni chyba śmieszni są z takimi zarobkami, to w biedronce można podobnie zarobić. ;) Myślałem na wózek tam spróbować, ale widzę, że nie ma sensu, pod Wrocławiem mam 3700brutto podstawy na wózku, to raczej tego nie przebiją.

@Andrzej

Dlaczego jesteś pewien, że firma nie zaoferuje Tobie lepszego wynagrodzenia? Może warto spróbować. Skorzystać z zaproszenia na rozmowę, zaprezentować doświadczenie i spróbować wynegocjować lepsze wynagrodzenie. Co o tym myślisz?

Mniam mniam
@Andrzej

Tak coś ty, no to zapraszam do Mando najniższe zarobki i cyrk na kółkach.

Globalny

ok to spójrzmy szerzej... jak pracownicy rozmawiali o podwyżkach powołując się na zarobki z innych, bliźniaczych firm Toyoty to padła odpowiedź, że "nie możemy patrzyć się globalnie na innych, musimy patrzyć się na siebie" w dobie "kryzysu" nie możemy patrzyć się tylko na siebie natomiast musimy spojrzeć na problem globalnie...

Mariusz Nalewajko
@Globalny

Racja..wiem z autopsji.7 lat tam spedzilem.2005-2012.pozdrawiam

B.r.a.
@Mariusz Nalewajko

Mariusz a tak wychwalałeś Toyotę jak pracowałeś.Nie ładnie po tylu latach niepracowania już wypowiadać się na temat firmy.

Czytelnik

Pracowników produkcji traktuje się jak roboty

Patrycja

@123, czy zastanawiasz się nad zatrudnieniem w firmie Toyota Motor Manufacturing Poland? Może warto wziąć pod uwagę także inne czynniki, jak pakiet socjalny i atmosferę pracy. Czasami lepsze wynagrodzenie wcale nie wynagradza braku tych dwóch ostatnich aspektów.

@Patrycja

Możliwe kto wie. Co do atmosfery to słyszałem, że slaba jest bo wielu znajomych tam juz pracowało. Teraz są takie czasy gdzie człowiek idzie tam gdzie mu wiecej zapłacą. Odpowie mi ktoś na moje pytanie? Pozdrawiam

ARES
@Patrycja

Witam, chciałbym się dowiedzieć jak wygląda proces rekrutacji do Toyoty w Wałbrzychu przez Ransstad. Min.jak wygląda wstępny test manualny i czy jest na czas. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Patrycja

@Xyz, każdy z pracowników ma inne wymagania względem swojej pracy. Czasami powody odejścia nie leżą po stronie firmy. Niektórzy pracownicy poszukują lepszych zarobków, inni natomiast planują się przebranżowić. Czy nadal jesteś pracownikiem firmy Toyota Motor Manufacturing Poland? Czy w ostatnim czasie wynagrodzenia uległy zmianie?

Xyz

Skoro taka super firma i zarobki to dlaczego ludzie z dziesiecio letnim stażem zwalniają sie i idą do np. Mercedesa? Mysle, że ta firma to moze byla taka super ale 15 lat temu jak byla jedna z pierwszych na strefie...

sfrustrowany piarowiec

toyota to aluminiowy (usunięte przez administratora) w pełnym tego słowa znaczeniu. toyotą zarządzają ,,Zarobkowicze,, ze śląska, którzy za nic mają dobro pracownika, dla których najistotniejszą wartość mają sfałszowane słupki wykresów, które z koleji tworzone są na poczekaniu a i często nie odzwierciedlają reali. Płace w toyocie są na poziomie poniżej przeciętnym. Biorąc pod uwagę Dążenia koncernu do zrewolucjonizowania globalnego rynkuw sprzedaży samochodów, to tu w Polsce koncern zarządzany przez ,,zarobkowiczów,, tworzy ŻÓŁTYM antyreklamę ich marki. Wydaje się, że ŻÓŁCI nie mają świadomości jak negatywny piar tworzą ,,zarobkowicze,, ze śląska. Realia są takie, że pracownicy mogą liczyć na wynagrodzenie, które moim zdaniem jest zaniżone w stosunku do rynku, tymczasem kadra zarządzająca wynagradza swoje dobre wyniki pracy miesięcznym wpływem połączonym ze złużbową zatankowaną gablotą i raz w roku przyjmuje przelew premii za dobre wyniki pracy w wysokości około dwóch rocznych wypłat kowalskiego zapier... na linii jak automat. Jeśli, ktoś twierdzi, że reklama w telewizji bądź gazecie zrobi dobry piar to sądzę, że jest w błędzie. Opinię mogą wystawić jedynie pracownicy dla których w zdecydowanej większości toyota to wyzysk. Kończąc chciałbym odnieść się do młodych ludzi, dla których życie zawodowe dopiero się rozpoczyna i którzy w życiu chcą coś osiągnąć. W toyocie pracując na hali nigdy niczego się nie dorobicie- nie przy współpracy z ,,dorobkiewiczami,, . toyota jak ja to mówię ,,płaci na podtrzymaniu- czyli za mało by żyć i za dużo by spierda...ć,, pozdrawiam przyszłych pracowników toyoty

@sfrustrowany piarowiec

Hej, A własnie się zastanawiałem na aplikowaniem do Toyoty na inżyniera, na produkcję, lecz teraz jestem troszkę przestraszony. Naprawdę nie warto aplikowacć do Toyoty do wałbrzycha na inżyniera? Tak kiepskie są zarobki? Szukam pacy na lata, nie na chwilę. Chciałbym się gdzieś zatrzymać na dłużej.

wiesiu
@Andrzej

Toyota akurat jest najlepszym zakladem na wałbrzyskiej strefie. Mam porownanie z innymi zakładami.

Patrycja

@Toyott, czy możesz napisać gdzie wyczytałeś taką informację o zarobkach w firmie Toyota Motor Manufacturing Poland? Może warto najpierw upewnić się i skontaktować z działem rekrutacji tej firmy. Czy jeżeli kwota podana przez Ciebie, byłaby zgodna z prawdą, to przekonałaby Cię to do aplikowania do tej firmy?

Świerzak

A jeśli firma przejmie pracownika to jakie są realne zarobki (brutto) ,premia,stażowe itd. Dużo różnią się od pracowników z dziesiecio letnim stażem? Dziekuje i pozdrawiam

Patrycja

@Ela, jak długo trwa wdrażanie nowego pracownika w firmie Toyota Motor Manufacturing Poland? Czy każdy pracownik niezależnie od doświadczenia przechodzi obowiązkowe szkolenie na swoim stanowisku? Ile trwa takie szkolenie? Kandydaci przeglądają teraz oferty firm i coraz częściej je porównują. Starają się wybrać najkorzystniejszą ofertę dla siebie.

Patrycja

@Kris, proszę Cię o nie zaczepianie innych użytkowników forum GoWork.pl. Takie wpisy prowokują kłótnie, które nie są potrzebne osobom szukającym informacji o tej firmie. Czy orientujesz się czy firma Toyota Motor Manufacturing Poland nadal potrzebuje pracowników? Czy w ostatnim czasie zaobserwowałeś jakieś zmiany w firmie?

Ela
@Patrycja

Tak , nadal potrzebuje pracowników. Zatrudnienie przez Adecco Poland. Moi znajomi tam pracują, sa zadowoleni

Ciekawy

Ile można realnie zarobić miesięcznie na produkcji do ręki bez nadgodzin? Tylko proszę podać realne zarobki bez ściemy dla początkującego pracownika zatrudnionego bezpośrednio przez toyotę.

Junior
@Ciekawy

Zacznijmy od tego że toyota nie zatrudnia,zatrudnienie jest przez pod-firmę,toyota może Cie przejąc jak przełożeni stwierdza ze jesteś dobry,zarobki to 2600 Pln czyli jakieś 1900 na rękę plus premia frekwencyjna 200Pln, 3 lata pracujesz jako młodszy pracownik,i dopiero po tym okresie awansujesz na pracownika produkcji,bo taka polityka firmy

Zostaw merytoryczną opinię o Toyota Motor Manufacturing Poland Sp. z o.o. - Wałbrzych

• Jak się pracuje w Toyota Motor Manufacturing Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Toyota Motor Manufacturing Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 66.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Toyota Motor Manufacturing Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 37, z czego 5 to opinie pozytywne, 17 to opinie negatywne, a 15 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Toyota Motor Manufacturing Poland Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Toyota Motor Manufacturing Poland Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Toyota Motor Manufacturing Poland Sp. z o.o.