Opinie o HSOS w Rosenberg

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy HSOS. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do pracy w HSOS o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o HSOS w Rosenberg

Prawda

Bardzo nieuczciwe praktyki rodem z Polski. Za dzień świąteczny 17 maja nie wypłacono setek. Największe (usunięte przez administratora) praktykowane od miesięcy to nie wypłacanie pieniędzy za syka W niektórych przypadkach to nawet trzy dni z których pracownik został okradziony.Sprawy tej kategorii są już zgłaszane bezpiśrednio do Rosenberga jak i kancelarii prawnych w Oslo.Fellesforbunded w Oslo również zbiera materiały obciążające to coś o nazwie HSOS

Prawda

To jest (usunięte przez administratora) prowadzony przez (usunięte przez administratora). Wieczne e- malowanie.Loty do pracy i z powrotem to w sumie czasami 5 samolotów. To są dopiero asy od logistyki.Kończysz nockę o godz 6:30 by o godzinie 11- ej zostać wygoniony z pokoju a pierwszy z dwóch samolotów masz o godz.18:50.To jest szacunek do człowieka ?. Najlepszy numer to przyslugujący prawnie trzydniowy okres chorobowy bez diagnozy lekarza. Fakt zachorowania pracownika foremani wpisują jako syk.Czyli okres chorobowy płatny nie dluższy jak trzy dni. Rosenberg wypłaca te pieniądze HSOS. Cały numer polega na tym ,że Polaczki z peryferii Wejherowa będący na usługach biura w Haugesund kręcą wałki za zgodą szefostwa i nie zgłaszają tego jako dni płatne. Mało tego myśla ,że tak się da.W dużej mierze to wina pracowników ,że tak sobie pozwolili.Czas z tym skończyć.Osoby które zostały w ten sposób oszukane powinny jak najszybciej zgłosić ten proceder do Rosenberga i poinformować związki zawodowe.Miarka się przebrała . Nie oglądaj się się na innych ponieważ 80%tej załogi to tchórze,lizusy i choćby im zabrali połowę że stawki to i tak będą cicho że strachu ,że ich pogonią. Ci którzy mają przysłowiowe jaja niech walczą o swoje. To jedna z najgorszych foremek która dostała pracę na projekcie rządowym.Nazwana też firmą jednego projektu. Ci którzy szanują siebie omijajcie proszę to (usunięte przez administratora) ,, z daleka

Pawel

Firma spoko, kasa zawsze na czas. Fajni ludzie

Roman
@Pawel

Paweł zgadza się wypłata na czas Ale ja od trzech miesiecy nie moge sie doprosc o brakujące godziny mimo ze wysłałem potwierdzenie godzin z firmy Rosenberg do HSOS olewka totalna dzwonisz wysyłasz brak kontaktu odp. co kolwiek mysle ze nie jest to tylko moj problem Z chorobowe nie zapłacą bo stwierdzą ze nieodpowidnio zgłosiłem podwyżki co roczne dopiero w tym roku dostalismy i to upchane w dodatkach zeby podstawy nie podnosić kretactwo w każdym aspekcie ale przy pracy 600 osób miesiecznie można niezłą sumkę złożyć.Rozliczenie z porzedniego roku z tej firmy jak zobaczył mój ksiegowy tez z No to oczy przecierał ze zdumienia ze mozna tak krecic i kazał sprawdzać no bierzaco wypłaty podatki i dodatki.Po roku czasu pracy firma zobowiazała sie do zmiany umowy z 80 na 100 % mimo moich interwencji o dwoch misiecy nie chca zmienić umowy tylko przysyłają umowy na dwa tygodnie zeby jak to bez problemu kopa w tył dać Musisz uważac co mowisz bo ziomeczki doniosa włascicielce i worninga dostaniesz ze poruszasz sprawy firmy publicznie.Jak było zebranie o podwyzkach w tamtym roku i byli przedstawiciele firmy to stwierdzili ze trzeba było tych najbardziej domagajacych sie podwyzki cytuje (usunięte przez administratora) to reszta by ucichła słyszałem to jak wracali z zebrania szedłem za nimi a oni w tej złosci mnie nie widzieli takie (usunięte przez administratora) Polska firma jakich wiele w no ale powoli awansuje na pozycje lidera chamstwa i braku szacunku do człowieka. O pierdołach nie chce pisac ze bilety kupują 2 dni przed praca zeby taniej w gdzies maja ze z Krakowa do gdanska na lotnisko masz jechac na pierwszy kontrakt masz swoje buty zabrac kurtki zimowej nie dostaniesz bo koordynator stwierdzi ze juz ciepło jest do lekarze każą ci autobusem jechac albo taxi sobie zamowić a jak zachorujesz to bilet i do polski bo za kampy firma nie płaci w tym momencie. Jadac do domu oddajesz kamp o 11 pracujesz do 15 i gdzie masz sie wykapać w rzece (usunięte przez administratora) poraszka i wiele jeszcze ciekawostek o ktorych wiedza ci co tu pracują

Odyn
@Pawel

Kasa na czas i to nie ważne, że brakuje i za chorobowe nie płacą i traktują ludzi jak (usunięte przez administratora) jest najniższa stawka na projekcie bo pracujesz jako niewykwalifikowany mimo szkoły i doświadczenia a najwieksza pomyłka to ten gaciowy Michał co przynosi wstyd dla całej społeczności, cieszę się, że uciekłem po drugiej rotacji i moja noga więcej w Hsos nie postanie....

Carlos
@Odyn

Umowa dla pracowników do podpisu nadal nie zaaktualizowana, pomimo podwyżek zwiazkowych. Gdzie nowe stawki? Są one i tak śmiesznie niskie... Przy obecnym kursie korony z tymi wszystkimi dodatkami to przecież wychodzi niecałe 75ziko/godzinę. Wszędzie najniżej spawacz dostaje 25€ a po pracy może robić co mu się żywnie podoba. Dodatki od króla świąteczne... Oczywiście porozpisywane po starych stawkach... To się zwiazki zawodowe ucieszą, że tak ich w wała robi...@Pracodawca Po nocnej zmianie nadal brakuje dodatku nocnego na pasku. Pomijając fakt, że inne firmy jak PAN w ogóle mają wyższe stawki za tą samą pracę.

czlowiek pakiet

uwazajcie na ta firme. o gaciowych i koordynatorach to co jest ponizej to wszystko prawda. kłamstwo w tej firmie jest na porzadku dziennym. ja rozumiem ze taka branza i sa przestoje ale informuje sie o tym odpowiednio wczeniej a nie pare dni przed wylotem. Pytasz kulturalnie czy beda bilety czy polecisz, mowia ze tak ale nie dodadza ze za miesiac… jak by czlowiek wczesniej wiedzial to by cos innego sobie ogarnal ale ci (usunięte przez administratora)z biura maja gdzies ze masz zobowiazania finansowe,(usunięte przez administratora) za chorobowe nie płacą. organizacja podczas strajku to jakaś kpina. ludzi z biura chyba zgarnęła spod żabki na podlasiu, banda (usunięte przez administratora) podsumowujac ani dobrego slowa o tej firmie powiedziec nie mozna. konczysz nocki i elo camp do 11 nawet sie nie przespisz. niektorzy maja wtedy samolot o 22 wiec koczujesz jak pies na swietlicy spisz na ziemi itp. dramat !!!!

Z ilu etapów składa się proces rekrutacji w firmie HSOS? Czy rozmowa kwalifikacyjna przebiega w pozytywnej atmosferze? Pracodawca umożliwia pracę w trybie zdalnym? Podziel się swoimi wrażeniami ze spotkania z rekruterem.
Kemppi

W HSOS jest zatrudniona osoba odpowiedzialna za transport (Rebbeka) tak naprawdę 90% osób jest z jej pracy nie zadowolonych robi co chce jest całkowicie bezmyślna osoba bukuje bilety tak ze nie którzy są dwa dni w podróży 500-600 km pociągiem pozniej dwie przesiadki samolotem i z lotniska tez trzeba nie kiedy przyjechać w własnym zakresie .Nic dobrego o tej kobiecie nie można powiedzieć i o tej firmie również jak możecie to ja wielkim łukiem ja trzeba brać

Domel
@Kemppi

Ona tańczy jak jej szefowa zagra, zasady są takie jak gaciowi i szwagier domel wprowadzają czyli zero szacunku dla ludzi i jak w kołchozie, totalna lipa, ja jeszcze rotacja i idę na inny projekt do normalnej firmy tam gdzie Polacy z wejcherowskiego nie pracują w biurze i na żadnych stanowiskach....

Gaciowy

Mi w tej firmie jest dobrze bo mogę (usunięte przez administratora)ludzi psychicznie i pozwala mi na to szefowa i mój szwagier jeden i drugi.!wiem ,że robię z siebie pośmiewisko, ale nie przeszkadza mi to bo i tak nie mam honoru i charakteru, zrobię wszystko dosłownie wszystko aby pokazać jakim jestem dzbanem nie interesuje mnie to, że wstydzi się mnie własna stara i nie pszeszkadza mi to, że śmieją się ze mnie, że mam nie wyprasowaną czapkę po prostu przedawkowałem sterydy i skóra na głowie mi się pomarszczyła i siadło mi to na beret, wielkie mi coś... Pozdrawiam szwagra domela i szefowa mortadele z poważaniem Michał...

Kemppi

Firma HSOS pogardza ludźmi : ostatnim czsem kupuje bilety na samolot nawet 29 godz przed rozpoczęciem pracy tylko dla tego ze dzień wcześniej jest kilka koron tańszy my jak Cyganie do 15 -ej koczujemy na walizkach bez pokoju i bez jedzenia do godz 18.00 W drodze powrotnej po zakończonej rotacji jeszcze gorzej kończysz prace o 15.00 pokój musisz zdać o 11 w dzień robisz to w czsie pracy i jesteś jeszcze w kombinezonie gdzie po oddaniu kluczy nie masz już łazienki a Twoje walizki są w kontenerze .Samolot jest o 22.50 i ty do tego czsu jesteś bezdomny i bez jedzenia ponieważ gdy oddasz klucz od pokoju oddajesz chip i już do kantyny nie wejdziesz.Również tez często jest ze czekasz na samolot do następnego dnia do 22.50 bo bilet jest tańszy niż w dniu zakończenia pracy .Jednym słowem kradnie Ci firma dwa dni twojego urlopu przy każdej twojej rotacji jest ich 10 w roku tzn. ze 20 dni idzie w (usunięte przez administratora)

Mortadela
@Kemppi

Kemppi ma tu 100% racji????Totalny bałagan, zadowoleni są tylko te tłoki z kontenera (gaciowi) i ich poplecznicy z Lubiatowa ????????????????????projekt jest fajny i to trzyma jeszcze ludzi w tej (usunięte przez administratora) firmie.... A plebiscyt na największego (usunięte przez administratora),(usunięte przez administratora)wygrywa oczywiście Gaciowy Michał, brawo Michał przynosisz wstyd dla wszystkich Polaków...

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Dingdong

01.06.2023 09:06

Na jakim stanowisku pracujesz i na czym ono polega?

Dingdongikona wywiad

Monter rurociągów, monter konstrukcji. Stanowiska opisują też rodzaj pracy, którą wykonuję.

Jakie są widełki wynagrodzeń na tym stanowisku?

Dingdongikona wywiad

28 tys. koron netto (około 10000 zł zł - przyp. red.) na rotację, czyli jadę na dwa tygodnie pracy, a potem mam trzy tygodnie wolnego.

Jak długo pracujesz w tej firmie?

Dingdongikona wywiad

Pracuję w tej firmie 3 lata.

Czy poleciłbyś/poleciłabyś pracę w tej firmie swojemu przyjacielowi? Uzasadnij swoją odpowiedź.

Dingdongikona wywiad

Nie. Jest to jedna z najgorszych firm, w których pracowałem, ze względu na podejście do pracownika i traktowanie go.

Co najbardziej lubisz, a czego nie lubisz w tej firmie? Uzasadnij odpowiedź.

Dingdongikona wywiad

W tej firmie nie ma niczego co lubię - nie ma tutaj dobrej organizacji, poza tym warto wskazać na złe traktowanie pracownika (zastraszanie w stylu: "nie rób tego, bo stracisz pracę"). Gdy dotychczas potrzebowałem jakiejś rzeczy do wykonywania pracy, to po prostu dostawałem informację, że tego nie ma, albo odpowiadano mi żartem: "ukradnij komuś , albo stwórz sobie to sam". Pracownicy są zarządzani przez niekompetentny zespół menadżerski - nadużywający władzy z racji stanowiska. Dla kogoś mogłyby to być błahostki, jednak dla mnie te fakty są znaczące i wpływały na moją ocenę firmy. Mam takie odczucie, że byłem traktowany nie jak pracownik, ale jak niewolnik - nie było tu przestrzeni na rozmowy, wydawane były tylko polecenia i informacje, czego nie można robić, a zapewnienie niezbędnego sprzętu itp., ze strony firmy, realizowane jest na poziomie 20%.

Dingdongikona wywiad

Brak możliwości. Osoby, które awansują na stanowiska menadżerskie to znajomi i rodzina szefowej oraz osób już awansowanych.

Jak wyglądają szkolenia w Twojej firmie? Czy są zaplanowane i jak często się odbywają? Jakich obszarów/ tematyki dotyczą? W przypadku braku szkoleń, jak myślisz, z czego to wynika? W jakich obszarach chciałbyś być szkolony i dlaczego?

Dingdongikona wywiad

Przy szkoleniach dla zwykłych pracowników są podpisywane lojalnościówki, które polegają na tym, że przy rezygnacji z pracy (umowa określa czas) trzeba zwrócić te pieniądze, czyli opłacić ten kurs z własnych pieniędzy, a niestety wartość kursu jest zawyżana w stosunku do cen rynkowych. Wiem to, ponieważ sam robiłem te kursy na własną rękę i mam świadomość, ile one kosztowały.

Jak oceniasz atmosferę panującą w firmie? Jak myślisz, z czego to wynika?

Dingdongikona wywiad

Atmosfera jest zła i napięta, co wynika z zachowania osób zarządzających. Niestety ich zachowania bywają aroganckie, osoby te wymądrzają się. Nawet nie kryją tego, że wiedzą, że te zachowania są obraźliwe i sami mówią, że: "muszą tacy być, bo inaczej kto tu będzie szefował?". Osoby zarządzające firmą nie reagują na to.

Jak oceniasz warunki i ustalenia z pierwszego dnia pracy względem przestrzegania tych ustaleń przez pracodawcę? Jeżeli pracodawca nie przestrzega warunków, opisz dokładnie o jakie warunki chodzi i co nie jest przestrzegane.

Dingdongikona wywiad

Ludzie dla pracodawcy to tylko numerki.

Dingdongikona wywiad

Sugeruję szkolenia z zarządzania ludźmi i więcej szacunku dla pracowników. Ten, kto szanuje ludzi wie, że firma to ludzie, a nie tylko personel kadrowy. To szeregowi pracownicy zarabiają na tę firmę.

śmiech

Zacznijmy od przelotów które są jakąś kpiną, po trzy przesiadki, po parę godzin czekania na lotnisku a to wszystko żeby gruba mogła sobie zaoszczędzić 100koron. Gaciowi.. a nie przepraszam koordynatorzy jak siebie sami nazywaja bo nikt ich tak nie traktuje nie wiedzą kompletnie nic, w niczym ci nie pomogą ani nie udzielą Ci żadnych informacji oraz kłamią na każdym kroku. Zacznijcie się zachowywac jak koordynatorzy to zaczniemy tak na was mówić. o grubej to się nawet nie będę wypowiadał bo to nie wiadomo jak to opisać sami się domyślcie jak traktuje pracowników. hsos ma szczęście że 90% pracowników trzyma tu rotacja i fajna praca na stoczni inaczej by się obudziła z ręką w kebabie. No i oczywiście sławne chorobowe o które trzeba walczyć wydzwaniać i się prosić. Ogólnie firma słaba ale ta rotacja ją ratuje, skończy się projekt i nie wróżę im przyszłości z takim podejściem. ROSENBERG powinien się zastanowić jakie firmy zatrudnia

Gal Anonim

@Pracodawca traktuje ludzi jak (usunięte przez administratora) Nie wolno zadawać za dużo pytań bo zaraz zostaniesz wezwany na rozmowę i.... ???? Na stoczni zatrudniają dużo dobrych fachowców ale co niektórzy zaczynają przeglądać na oczy i uciekają. Kontakt z biurem to jakaś pomyłka. Chyba niewidomych i głuchych tam zatrudniają. Masz robić i nie pytać!!!! Aaaa... I jakbyś chciał pobrać nowe buty to musisz na miejscu zdjąć i oddać stare ????????????????????

Marlon

All truth, coordinators do nothing and are responsible for nothing. Always problems with any help.

Czy firma HSOS w całości finansuje szkolenia dla pracowników?

truskawa

Oczywiście, że firma finansuje szkolenia dla swoich pracowników, a oni z wdzięczności podpisują podsunięte przed szkoleniem lojalki na kilkanaście tysięcy koron trwające 2 lata. Ot taki mały bodziec motywacyjny :)

D

Ja nie wiem jakie wy macie spostrzeżenia ale pracowałem w kilku firmach i w tej nie jest źle jak piszecie. Proponuję pojeździć do innych firm i zobaczycie jak jest. Jeżeli jest tak źle dlaczego nie zmienicie firmy przecież teraz jest tyle nowych projektów. Mi tu pasuje i będę siedział ile się da. I pamiętajcie jeżeli będziemy szukać problemów to w końcu je znajdziemy a ważna sprawa nie każdemu zawsze będzie pasowała osoba która siedzi na kontenerze bo to jest kwestia charakteru. Ja nie dyskutuje za dużo bo to nie ma sensu i dlatego też nie miałem nigdy z nimi żadnych problemów.

Marhe nie mylić z Martą

Firma (usunięte przez administratora). Kordynator nie może podjąć żadnej decyzji. Przeloty beznadziejnie zaplanowane. Ciągły problem z płatnościami. Najbardziej śmieszą mnie kordynatorzy bez żadnych kwalifikacji z jednocyfrowym IQ Legendarne zachowanie nieuczciwego cwaniaka rodaka za granicą w pełni obrazują na żywo chłopcy z kontenera. Jak możesz omijaj tą firmę. Jedyne co najlepsze w tej firmie to ekipa z Rosenberga (współpracownicy). Ale wiadomo oni niedługo też odejdą... Jest dużo innych lepszych firm tu nie warto tracić czasu. Ja także już niedługo odejdę.

rumuneu

uważam że jeżeli chodzi o umiejętności to hsos ma duzo i dobrych fachowców natomiast te dziwolągi z offshore co siedzą w kontenerze to pomyłka . żadnej pomocy z ich strony , jedynie Szymon w miarę ok ale ten Sławek i Michał to są TĘPAKI . Biuro też nie jest na najwyższym poziomie .

Szwagier

Witam , pracuje w innej firmie ale na tym samym projekcie, znam problemy ludzi z firmy Hsos, duże są problemy organizacyjne oraz kadrowe , szczególnie amatorskie przeszkolenie koordynatorów, nie wiem skąd ich wzięli ale chyba oderwani od pługa.

Tom

Czy ktoś z was ma opinie na temat firmy HSOS maja prace w Rosenberg

Skowyr
@Tom

Jak masz możliwość to szukaj kolego innej firmy bo tu gaciowy koordynator będzie cię gnębił za przyzwoleniem szefowej i szwagra w biurze...

Kinio
@Tom

Stocznia ok mają fajny projekt, ale firma hsos to pomyłka jest,np. wszyscy dostali podwyżki co związki wywalczyły a my nie,koordynator Michał chodzi po kampach i prowokuje ludzi, polecam stocznie, ale przez inną firmę...

Dobromir.

Obecnie pracuje na projekcie w Rozenberg przez HSOS, sam projekt jest spoko, koledzy również, ale są wyjątki, robią problemy z przelotami, żeby zaoszczędzić sto koron kupują ci bilet na drugim końcu Polski i włóczysz się po stacjach jak (usunięte przez administratora). Najgorszy jednak jest (usunięte przez administratora).. Ogólnie brak mi słów aby opisać jak bardzo żałuję, że nie pracuje na tym projekcie przez inną normalną firmę...

Zostaw merytoryczną opinię o HSOS - Rosenberg

• Jak się pracuje w HSOS?

Zobacz opinie na temat firmy HSOS tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 32.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w HSOS?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 27, z czego 3 to opinie pozytywne, 23 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

HSOS