Opinie o Sumika Electronic Materials Poland Sp. z o.o. w Ostaszewo

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Sumika Electronic Materials Poland Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Sumika Electronic Materials Poland Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Sumika Electronic Materials Poland Sp. z o.o. w Ostaszewo

I żebyś wiedział, że przyjmą. I to niedługo, bo uruchamiają nowy dział. A z tego co wiem mile będą widziane te osoby które sprawdzały LGP. Powodzenia

gośc

No to jeśli tak chwalisz sobię tą pracę to Ty idż do zarządu i powiedz,że tak dobrze Ci się pracowało może Cię przyjmą:)

mgielka39

jesli masz jakies zastrzezenia to dlaczego tu wielce sie madrujesz idz do zarzadu i powiedz im to wprost tu kazdy wazny i madry

My�l�,że to Ty nie znasz prawdziwego życia.Pracowa�a� przy ledach w macierzystej Sumice czyli w tzw cieplarnianych warunkach...Ludzie neguj�cy warunki pracy,s� zatrudnieni na dzia�ach na terenie Sharp'a wi�c co Ty możesz wiedzie�?Jestem do�wiadczonym pracownikiem,wiem co pisz� i w odróznieniu od Ciebie mam okazj� porówna� pewne sprawy o których Ty nie masz poj�cia a wyzywasz ludzi bezpodstawnie od gówniarzy!Pozdrawiam wszystkich pracowników:)

elektryk utrzymania ruchu

Miły klimat rekrutacji.

z dziedzin elektromechaniki

logo firmy Konstruktor 3D
Ostaszewo
B.A.U.S. At Sp. z o.o.
logo firmy Pracownik konfekcji - wsparcie produkcji
Ostaszewo
Flame Employment Polska Sp. z o.o.
mgielka39

Ja wlasnie bylam tym pracownikiem na 2 mc do sprawdzania plytek..z tego co czytam to mam do czynienia chyba z jakims gowniarzem ktory nie zna jeszcze prawdziwiego zycia..chwale sobie naprawde prace i nie narzekam na sumike..sa pewne kwestie co mi sie nie podobaja to fakt..ale nie jest tak strasznie jak tu ktos wlasnie opisuje..

tylko zrozum, że kontrolera jako�ci trzeba szkoli� o wiele d�użej niż Ciebie, wielu z nich by�o na szkoleniach w Japonii i w Chinach, potem jeszcze na innych szkol. Firma wiele z nich zainwestowa�a i nie zwolni w czasie 2-3 miesi�cy mniejszej produkcji. No trudno, każdy ma szans� uczy� si� a potem awansowa� - Ty też. W Sumice wiele osób awansowa�o i to bez żadnych znajomo�ci, po prostu byli lepsi od innych...

gość

Odnośnie działu CC chyba ktoś zapomniał,że prawie 7,8 miesięcy praca polegała na siedzeniu na stołówce-brak pracy.Teraz troszkę się to zmieniło LEDY ale to i tak robili to pracownicy zatrudnieni na dwa miesiące.Starzy pracownicy sprawdzali płytki tylko pytanie ile tych płytek?Więc pytam czym się tak przepracowywujecie?Pewnie,najlepszą obroną jest atak.Najlepiej tu ma QC są tak leniwi,że po sprawdzeniu pakietu odnoszą go i mówią,że trzeba go zapakować!!!Myślę,że jest tych osób stanowczo za wiele,do tak małej produkcji!Pozdrawiam:)

w

Jeszcze trzeba napisac, ze za ta kase robi praca w sytemie czterobrygadowym. 8 godz + 3 godziny na dojscie i dojazd, to policzcie sobie ile zostaje na prywatne zycie. O kumplach i panienkach zapomnij. Nie ma sie weekendow, od czasu do czasu wolna niedziela i sobota. Nie moge zaplanowac urlopu, bo nie wiem kiedy dostane, a jak dostane to wielka łaska, jakbym nie tyral caly rok na ten urlop. (usunięte przez administratora), ale nie mam gdzie. jak tylko znajde cos innego, to zwiewam. Nic mnie juz z sumika nie trzyma. Nienawidze tej roboty. Oczywiscie pracuje na dziale w sharpie. Nic dziwnego ze ludzie tam wszysko niszcza, musza odreagowac jak ich sie treaktuje jak (usunięte przez administratora)

Ogólnie syf i masakra. Pracownicy sumiki dzielą sie 3 kategorie. Pisze oczywiscie o tych z produkcji: 1 kategoria to - CC i OF. Ale nie przyzwyczajaj się, bo zawsze mogą cie przerzucic na dział w sharpie. 2 kategoria- pracownicy laminacji i rework na terenie sharpa od początku tam pracujący 3 kategoria- pracownicy laminacji i rework pracujący w macierzystej sumice. Oczyiście są jeszcze naludzie- kierownicy, mistrzowie i inni funkcyjni, którzy łaża i sie nudzą. Napjpeirw byłem pracownikiem pierwszej kategorii. Było ok. Czysto, w miarę dobrze się trakowało ludzi, choc z przełozonymi było różnie. WC czyste, pachnące, woda do picia, śniadania w kulturalnych warunkack- czajniczki, lodówka Szefostwo ciagle podkreslało że zalezy im na ludziach, szczególnie tych doświadczonych. Były egzaminy, specjalizacje, szkolenia. Znałem się na swojej robocie, choc im dalej tym większy robił się syf. I nagle przeniesienie na laminacje. Zostali ci, którzy najbardzie włazili w (usunięte przez administratora) wcale nie z najwiekszym stażem, szkolenia i certyfikaty nie wiem po co. I tak zostałe pracownikiem 3 kategorii. Tych na laminacji sie nie lubi, o nie. Nie dosyć że człowiek dostaje szoku jak wchodzi w ten syf, to jeszcze jest trakotwany jak bydło, szczególnie przez przełozonych. szefopstwo prostackie, noszące głowy do góry. Mgr inż, a dzień dobry nie umie powiedziec. Brakuje im jeszcze bata w rece. Nie ma żadnej integracji, to ma byc tylko robota, traktowany jestes jak robot, a nie czlowiek z uczuciami. Wkiblach syf, wody nie ma nawet w największe upały, a jak jest to nie ma kubków,. Kiedyś ktoś kipnie z tego gorąca i bedzzie hałas. O przerwach lepiej nie pisać, bo to porazka. Biegusiem (usunięte przez administratora)... żeby zdjac kombinezon, albo siedz w szatni i w kucki jedz. A to wszystko za 1000 zl na rękę. Zyć nie umierac :( Nie polecam.

Jeśli nie pracowałaś na CC, a po tym co piszesz stwierdzam, że nie, to nie masz zielonego pojęcia na temat pracy jaką się wykonuje na tym dziale. Sprawdzanie płytek nie jest takie lekkie jak wam się wydaje i pracujemy normalnie 8 godz. o przepraszam 7 i pół bo mamy 30 min. przerwy śniadaniowej ale to tak jak i wy. Płace niczym się nie różnią od waszych. A co do waszych podwyżek to może są osoby które dostały po 10,50 , ale dlaczego nie napisałaś, że są osoby które dostały po 150,00 i pracują krótko. Więc nie obrażaj ludzi którzy ciężko pracują i następnym razem zastanów się zanim coś napiszesz.

zima

tak tak! sama czysta prawda...teraz to dział rework i dział Lamincji utrzymuje macieżystą sumike. Ludzie zatrudnieni na tych działach sa zle traktowani male premie badz brak, brudne kombinezony, wysoka temperatura -niskie zarobki, duzo za to pracy ciezkiej pracy!! sumika matka..ludzie tam pracujacy maja wieksze stawki za wynagrodzenie..pracują 2,3 h dziennie a 4,5 h sciemniaja.. a szkoda słów

zgadzam sie z wami Pracowalam na laminacji przez 11 miesiecy i zostalam zwolniona Drugi raz do tego bagna sie nie wchodzi

byly na cale szczescie

Laminacja i Rework szkoda gadać! Trzeba dźwigać ciężkie kartony z panelami LCD 42" 46" 52", kierownictwo tłumaczy się, że to tylko mały procent produkcji. Ale niestety takie modele są bardzo wadliwe i często trzeba je zawozić na dział REWORK. Ogromny rygor, liderzy hmm? Skąd ich pobrali? Ludzie pracujący zazwyczaj do szczebla Teamlidera bardzo mili. Ja po roku pracy miałem 1450 zł brutto! Uczyłem się, poznawałem wciąż nowe rzecz, nigdy żadnej wpadki, przy czym niektóre kobiet koło 50 lat i więcej robiące mniej odpowiedzialne rzeczy i mniej męczące miały wyższe stawki. Uczysz się - szukaj pracy gdzie indziej, mimo zapewnień dyrekcji ciężko jest o dni wolne. Zachorujesz uuu,,, mało było takich których nawet po ciężkiej chorobie nie zwolnili. 300 zł brutto premii na całą brygadę - nie masz co liczyć dostają, to osoby które włażą w d... liderom (wiadomo o co chodzi). Oczernianie, ploty z tym chyba nikt sobie nic nie robi. Osoby bardzo ciężko pracujące rzadko mają wysokie stawki. Na laminacji nie dostaniesz więcej niż 1700 zł brutto (i tak musiał byś być teamliderem-brygadzistą). Teraz od czerwca znowu zaczyna się praca w niedzielę - czterobrygadówka. Ogólnie masakra. Musisz chodzić w brudnym kombinezonie i prześmiardniętym, bo jak wyślesz go do prania przez firmę, to albo nie wróci w całości albo po miesiącu minimum. Za wszystko podpisujesz się swoim nazwiskiem - łatwo ktoś może podłożyć Ci świnię. Jak palisz, to tylko możesz iść na papierosa podczas przerwy. Rozdawanie nagan, upomnień, niedoinformowania. W brygadzie w której byłem lider wprowadził zakaz śmiania się głośno(!). Zwalniają, a potem musisz robić za trzech. Plusy: na początek świetna praca daje możliwość rozwoju : brygadzista, kontroler jakości, lider. Zawsze, to inaczej wygląda na świadectwie pracy. Ogólnie nigdy już bym tam nie poszedł.

pracus

Firma składa się z kilku działów, zarobki i atmosfera zależne od działu. Najgorzej na laminacji i Reworku - ponieważ te 2 działy są na terenie sharpa - syf, złe patrzenie na pracowników sumiki przez pracowników sharpa - przerwa tylko 35 min, Na of przerwa 45 min, nieciekawe kierwonictwo, surowa dyscyplina dotycząca czystości, ciągłe zmiany...zarobki od 1300 zł w zwyż do 1800 brutto(pracownik produkcji) + premia za chodzenie 100 zł brutto, premia za certyfikaty 150 zł brutto, i premie uznaniowe..z nadgodzinami mozna wyjsc około 1800-2000 netto bez nadgodzni 1200 -1500 netto, korzystny pakiet socjalny bilety do kina, na basen, karnety na fitness, talony na swieta, abonamenty medyczne MEDICOVER dla zatrdunionych na stałe. Ocena dobry za socjal i zarobki jak na PSSE wysokie

widoczne i połączone z profilem

Słowa kojarzące się z tą firmą to (np: stresująca, wyczerpująca): Możliwość rozwoju i szkoleń oceniam jako niedostateczną i niezadawalającą. . Atmosfera i ludzie tam pracujący są wspaniali oprócz kadry kierowniczej. Od jakiej stawki można negocjować pensję?żadne!!!!!!!!! Najbardziej w tej firmie podobało mi się: współpraca zludzmi sumika,szarp... .; Najbardziej w tej firmie nie podobało mi się kadra która niezajmóje się produkcją tylko szukaniem papierków po cukierkach w koszach ... .

Zostaw merytoryczną opinię o Sumika Electronic Materials Poland Sp. z o.o. - Ostaszewo

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Sumika Electronic Materials Poland Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Sumika Electronic Materials Poland Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Sumika Electronic Materials Poland Sp. z o.o.
2.7/5 Na podstawie 50 ocen.
  • 57 I
    87-148 Ostaszewo

Sumika Electronic Materials Poland Sp. z o.o.