Opinie o Odreval Limited (Kodland) w Nicosia

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Odreval Limited (Kodland). Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie Odreval Limited (Kodland) na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Odreval Limited (Kodland) w Nicosia

Niedoszły pracownik

Do wszystkich przyszłych kandydatów, żeby byli świadomi - ta cypryjska siedziba to słup. Kodland to rosyjski start up i tam też idą pieniądze wpłacane przez rodziców na ich kursy. Nie informują na tym na rozmowie kwalifikacyjnej. Informują za to, że jedyną możliwą forma zatrudnienia to kontrakt b2b. Nawet Umowa o dzieło ani UZ nie wchodzi w grę. Materiały treningowe są self-learningowe, wszystko przez platformę w języku rosyjskim, którą trzeba sobie samemu tłumaczyć jeśli nie znacie cyrylicy itd. Musicie poświęcać swój cenny czas na coś za co wam nie zapłacą bo jest to "proces rekrutacji". Potem przychodzi czas na tygodniowe szkolenie za które albo wam zapłacą albo nie bo zastrzegają sobie, że dopiero bo tygodniowym szkoleniu podejmą decyzję czy was zatrudnią czy nie. Ja wytrwałam do drugiego dnia, ale już po pierwszym stwierdziłam, że wg mnie panuje tam totalnie dziwny vibe. Na drugim dniu szkolenia mi podziękowano. Sam proces treningu jest totalnie niezorganizowany. Wrzucają jakieś dziwne materiały self learningowe, nie wiadomo o której godzinie zaczniecie i o której skończycie, bo potem jest czas na naprawdę dziwne spotkanie z team leaderami rezydującymi oczywiście w Moskwie, bo chyba na dzień dzisiejszy tylko takich team leaderow tam mają (może w przyszłości się to zmieni). Oferowany przez nich produkt jest bardzo fajny i potrzebny w dzisiejszych czasach, ale polityka tej firmy i cały proces komunikacyjny jest co najmniej dziwny... Jak najbardziej rozumiem, że ludzie są różni i jednym takie warunki mogą pasować a innym nie. Piszę tylko, żeby inni mieli świadomość na co się piszą. Mój komentarz jest oczywiście czysto informacyjny. I tak wiem, sama wiedziałam na co się piszę, oczywiście jestem tego świadoma. Po prostu opisuję swoje zderzenie z tą "firmą". Transparentność jest totalnie zerowa, więc na przyszłość to jest pierwszy krok nad czym muszą popracować. Życzę sukcesów mimo wszystko.

Qlfon
@Obecny pracownik

Ale linki z ich maili przekierowuja na mail.ru, to raz. Sama domena jest zarejestrowana w Rosji. Od wielu lat. Jaki problem, jesli zalozona byla rzekomo w UK, miec maila i hosting w UK, a nie w RU? Jaka masz gwarancje, ze mieszkaja w UK? Spotkales ich? Widziales dokumenty zalozycielskie? Chocby publiczne z ichniego KRS? Czy tylko powtarzasz, co Ci powiedzieli na szkoleniu? Charakter rekrutacji tez bardzo mi przypominal inna firme, w ktorej pracowalem, i byl to Januszex.

Patryk

Cześć, pracuję w firmie od ponad 4 miesięcy i mogę powiedzieć, że firma wykonuje świetną robotę, często sprawdzają stan współpracowników, proszą o opinie na temat pracy, zawsze mogę zaproponować swój pomysł

Jestem tutorem kursu Fantasic World Design (fantastyczne projektowanie światów) od około pół roku. Płaca jest dobra, zawsze wypłacana na czas, w przypadku nagłych problemów, pomoc jest udzielana bardzo szybko, współpraca z team liderem (usunięte przez administratora) również należy do przyjemnych. Dobra, wygodna praca dorywcza. Jeśli szukasz pracy w formie stabilnego i stałego przychodu, niestety nie polecałabym kursu FWD, a zamiast tego jeden z innych dostępnych w firmie kursów, gdyż na czas obecny, godziny grup FWD pokrywają się często z grupami które się już ma. Osobiście posiadałam maksymalnie 5 na raz i nie byłam w stanie wziąć więcej ze względu na pokrywające się godziny z posiadanymi już przeze mnie grupami. Dodatkowo tak jak było w innych opiniach wspomniane, start jest powolny, jednak z czasem grup przybywa, a z tym zwiększa się też ogólny zarobek. Rozwój firmy samej w sobie jest owocny i stały. Jeśli o sam kurs FWD chodzi, to jest nieco gorzej. Treść kursu jest poprawiana, lecz wprowadzenie sugestii zmiany w życie zajmuje dużo czasu, a i nie zawsze dochodzi do skutku. Dodatkowo w przypadku szczerej chęci nauczenia dzieci podstaw w dokładny, a nie tylko najbardziej możliwie pobieżny, sposób, wymagane jest przygotowywanie własnych materiałów dodatkowych, co oczywiście odpłatne nie jest. Nie jest to jednak w żadnym wypadku wymagany krok i da się uczyć z wykorzystaniem wyłącznie materiałów przygotowanych przez firmę. Podsumowując, bycie tutorem w firmie Kodland, jest wygodną i dobrze płatną pracą. Materiały nie są idealne, ale wystarczające, a ich jakoś z czasem się stopniowo poprawia.

Greg Nowy wpis

Zarobki są bardzo niskie jak na wymagania kwalifikacji. Musisz zmarnować około kilku tygodnu na tzw. szkolenia. Self learninowa platfroma w języku rosyjskim. Na koniec musisz przechodzić testy, które nawet osoby odpowiedzialne za twoją rekrutracje mówią że są do niczego i muszą często pomagać z zaliczeniem tych testów. Po nich ltest kompetencji który musisz umieścić na prywatanym kanale youtube bo inaczej się nie da :). Lekcja próbna. Następnie onboarding. Kolejne zwykle 3 spotkania na którch musisz prezentować się jako nauczyciel. Bardzo duże wymagania. Wszystko trwa z jakiś miesiąc. I na każdym etapie mogą ci podziękować. Kontakt na telegramie gdzie wszystko może zniknąć od tak. To samo z Zoomem. Nawet po zaczęciu pracy dostajesz 1 kurs za który dostaniesz 85 zł za jedne zajęcia. Ciężko to traktować jak pracę. Niby możesz dostać więcej ale zależy to od widzimisi team leadera. Tzw. Team Leadera bo kontakt z nim jest sporadyczny, musisz sam o wszystko pytać. W najlepszym wypadku to może być specyficzne hobby jeśli lubisz pracę z dziećmi, bo pieniądze są żałosne, kontakt z ludźmi znikomy a samo szkolenie trwa miesiąć i jest zupełnie bezpłatne. Ogółem dobry model biznesowy, bo kursy są bardzo drogie a pracownicy opłacani śmiesznie.

Ania Nowy wpis

Tak moi drodzy - Kodland to firma założona przez Rosjan. Większość pozytywnych opinii to sprzedawcy, którzy umawiają się wspólnie na dodawanie ich żeby zakryć te negatywne, bo psuje im to sprzedaż ???? po samym zarządzaniu firmą widać zresztą że jest zarządzana modelem rosyjskim - na lapu capu i bez szacunku do człowieka. Wylecieć można z dnia na dzień pomimo tego ze na początku was zapewniają jak to dają wszystkim szansę. Pieniądze i prowizje jak na sprzedaż są marne. Nauczyciele są przyjmowani praktycznie z ulicy. Jedyna pozytywna rzecz - płacą w terminie. Tylko ze na tą wypłatę trzeba stracić bardzo dużo energii a sprzedaż jest marna, bo rodzice słusznie nie ufają tej "szkole". Polecam osobom w kryzysie finansowym, które nie maja innej opcji, jednak miejcie na uwadze ze zanim zaczniecie zarabiać, musicie wykonać masę pracy(szkolenia + zadania praktyczne a na koniec egzamin) a to w ile się wyrobicie zależy tez od "trenerów" którzy potrafią to przeciągać miesiącami

Ania Nowy wpis
@Ania

Pytajniki na początku to emotikonka która się nie wyświetliła. To nie jest pytanie. Sprzedawcy(a raczej trial class managerowie, bo przecież nie mogą powiedzieć wprost ze sa sprzedawcami) piszą tu opinie żeby poprawić swoją sprzedaż i jest to fakt. Nie chciałabym żeby ktoś z tych sprzedawców próbował obrócić to zdanie jakoby nie było stwierdzeniem.

TenJacek

Ogólnie nie narzekam. Zdobycie większej ilości grup wymaga nieco wysiłku i czasu, ale warto. W trzy miesiące dobiłem do czternastu grup. Łącznie z lekcjami indywidualnymi to około 70 godzin roboczych miesięcznie co przekłada się już na niezły zarobek. Okolice 4k na rękę. Dla mnie ważne było abym poza pracą miał czas na własne projekty co w 100% osiągnąłem. Polecam z małą notką : - z uwagi na to, że grupy trzeba nabić start może okazać się powolny czyli nie dla ludzi, którzy muszą mieć pieniądze na JUŻ. Za to polecam dla ludzi, którzy mają chwilę czasu aby nadbudować grupy, studentów oraz jako dodatkowy zarobek

Firma Odreval Limited (Kodland) prowadziła rekrutację na stanowisko Korepetytorzy z zakresu Roblox/Scratch. Czy brałeś w niej udział? Możesz opowiedzieć innym o tym, jak było. Czy przebieg rozmowy odpowiadał Twoim potrzebom? Podziel się swoją opinią z innymi.

Pracuję w Kodland od kilku miesięcy. Start był bardzo powolny, nie ma co liczyć na to, że będzie dużo grup od początku. Pieniądze są przyzwoite i przede wszystkim wpływają regularnie i bez opóźnień. Materiały mogłyby być lepsze. Jest możliwość zgłaszania poprawek, ale system do ich zgłaszania jest skomplikowany i obecnie chyba nie działa. Praca tutorów podlega ocenie, co moim zdaniem, dobrze świadczy o firmie. Ogólnie liczę na dalszą współpracę z Kodland.

Tutor

Pracuję w Kodland od roku, uczę Pythona. Moje lekcje są poddawane konstruktywnej krytyce, dzięki temu zawsze wiem co w trakcie danej lekcji poszło dobrze oraz co wymaga poprawy. Moim zdaniem jest to jedna z większych zalet pracy w tej firmie, nigdy podczas czytania takiej recenzji nie czuję się w żaden sposób urażona czy też niesprawiedliwie oceniona. Recenzje są zawsze rzetelnie przygotowane, w dużej mierze dzięki nim odczułam spory progres przez ostatni rok. Następną rzeczą na którą bardzo chciałabym zwrócić uwagę, zaraz obok pracy recenzentów jest praca Team Leaderów, zawsze są uprzejmi i pomocni, nie miałam żadnych problemów w pracy z nimi. Wszystkie informacje/wymagania są jasno przedstawione na naszym kanale. Często są tam też przedstawione przez nich różne wskazówki dotyczące nauczania, prac domowych itd. , co bardzo doceniam. Ogromną zaletą mojej pracy w tej firmie jest to, że wiem, że zawsze mogę się pytać o wszystko związane z pracą a tym samym mogę zawsze liczyć na uprzejmą, rzetelną odpowiedź. Następnym aspektem pracy w tej firmie o którym jest warto wspomnieć jest system wynagrodzenia. Dostajemy wynagrodzenie co dwa tygodnie, w zależności od tego ile godzin przepracujemy. Nigdy nie zrodziły się na tym polu żadne problemy, wypłaty docierają do nas na czas. Jeśli chodzi o sam wygląd pracy, lekcje odbywają się na zoomie, nie musimy kupować żadnego pakietu premium na tej aplikacji, mamy już to zapewnione przez firmę. Moi uczniowie zawsze poprawiają mi humor, zazwyczaj nie ma z nimi żadnych problemów. Praca jak dla mnie jest bardzo satysfakcjonująca (wcześniej bym raczej nie pomyślała że bycie nauczycielką może mi sprawić tyle radości). W przypadku problemów z rodzicami, które niestety też się czasem zdarzają, nie rozstrzygam ich sama, zawsze mogę liczyć na wsparcie firmy. Podsumowując, cieszę się że akurat to jest moja pierwsza praca. Nie mam specjalnie żadnych negatywnych uwag, praca przynosi mi dużo satysfakcji, liczę na to że tak zostanie!

Maja

Jestem tutorem od ponad 9 miesięcy. Nigdy nie miałam z niczym większego problemu. Na zajęciach prowadzimy przyjazną i rodzinną atmosferę co pomaga uciec złowrogiego świata. Zajęcia są przeplatane zabawą/ pracą/ nauką co pozwala na lepsze zapamiętywanie. Materiały są dobrze przygotowane. Atmosfera jest bardziej przyjacielska niż typowo pracownicza. Furorze wzajemnie dzielą się feedbackami co pozwala później uniknąć jakichś nieprzyjemnych sytuacji. TL są zawsze gdy ich potrzebowałam i nigdy nie zostałam „zlana”. Jest bardzo duża hierarchia co z niektórymi sprawami trzeba długo czekać by się spełniły. Tak to jedna z najlepszej pracy jaką podjęłam.

Zostałem zwolniony bez słowa uprzedzenia. Oczekują od swoich tutorów że będą prowadzić lekcje jak youtubowi influencerzy, strona merytoryczna ich kompletnie nie interesuje. Tak jak reszta napisała jest to rosyjska firma zarejestrowana na cyprze która nie oferuje nawet umowy innej niż b2b, w ich materiałach jest mnóstwo błędów a strona z kursami często po prostu nie działa. Absolutnie nie polecam, trzymać się z daleka.

PyGame master
@były pracownik

Firma jest zarejestrowana na Cyprze i w Singapurze. Firma oferuje umowy B2B, dlatego, że wiele osób może mieć własną działalność i dodatkowo wziąć pracę w Kodland jako freelancer. To jest świetna okazja. Sam uczę Pythona i Robloxa w tej firmie i jestem zadowolony, szczególnie dlatego, że mogę łączyć swoją codzienną pracę w studiu deweloperskim wraz z pracą w Kodland. Materiały są dobrze przygotowane. Mają jakiś tam swój system oceny Tutorów, ale to pewnie ze względu na standaryzację i ja w ogóle się nie czuję, żebym musiał prowadzić wykłady jak influencer, wręcz przeciwnie robię to z pasją.

Sebastian

Pracowałem w KodLand przez ponad 8 miesięcy na stanowisku Roblox Tutor, ogólnie, fajnie wspominam czas spędzony w KodLand, nigdy nie miałem żadnych problemów z nikim kto jest wyżej postawiony, a w każdej sprawie z, którą miałem problem dostawałem pomoc od swojego Team Leadera (Wojtka), za co dziękuję bo super się pracowało, atmosfera nigdy nie była napięta, ani zbyt oficjalna, było dosyć luźno, przez co było mało stresu związanego z różnymi spotkaniami i pracą samą w sobie. Jedynym aspektem przez który napisałem u góry "pracowałem" jest to, że przestało być to dla mnie opłacalne.

Pablo
@Niedoszły pracownik

Insynuowanie wspierania rosji bez weryfikacji tej informacji u źródła, gdzie założyciele są pochodzenia rosyjskiego, ale całe życie spędzili w wielkie brytanii jest wysoce krzywdzące w świetle obecnych wydarzeń. Kodland jest start upem ale BRYTYJSKIM. Self study jest w języku angielskim, hiszpańskim, polskim, i w językach azjatyckich czyli w jezykach w których kodland ma swoje departament. Co do reszty się zgadzam

Pablo

A np. Dlatego ze cześć pracowników jest z Ukrainy?

@Pablo

To w końcu Cypr czy Wielka Brytania? To nie chodzi o żadne insynuacje tylko o, jak też wspomniałam wcześniej - transparentność i uczciwość wobec pracowników/potencjalnych klientów, a nie stosowanie jakichś praktyk jak siedziby w 10 krajach. Zwłaszcza jeśli chodzi o oferowanie usług na rynku polskim, który nie oszukujmy się, ale jest bardzo wrażliwy na pewne kwestie w obecnej sytuacji. Widzę, że już komentarz zniknął, ale ktoś słusznie zauważył że otrzymywane notyfikacje i materiały treningowe pochodziły z domeny .ru a nie .co.uk W swoim komentarzu odniosłam się do całej platformy szkoleniowej, która była pisana cyrylicą, a nie do materiałów szkoleniowych, które były po angielsku to fakt,owszem. Komentarz o pracownikach z Ukrainy jest zupełnie zbędny bo chodzi o coś zupełnie innego w tym wszystkim, czyż nie?

Potencjalny
@Niedoszły pracownik

Czy możesz napisać coś więcej? Odbyłem rozmowę, która trwała 15 minut i tak naprawdę bez żadnego sprawdzania umiejętności stawka pięciocyfrowa. Brzmi jak scam, ale firma trochę już działa i złych komentarzy tez nie widać. Zastanawiam się o co chodzi i czy warto zaczynać.

Obecny pracownik
@Niedoszły pracownik

Firma jest zarejestrowana na Cyprze, ale to nie jest nic złego, robi tak wiele firm nawet tych bardzo dużych, które są wysoko wyceniane/mających wysoką kapitalizację. Cypr jest atrakcyjną jurysdykcją dla wielu korporacji. Kodland jest start-upem założonym w UK. Rosja jest jednym z krajów, w którym firma oferuje swoje usługi, ale jest ich zdecydowanie więcej. Firma w zeszłym roku dostała dofinansowania od Venture Capital (innymi słowy - Fundusze zajmujące się finansowaniem rozwoju firm), co powinno sugerować, że jest brana na poważnie, ma plany i chce się wciąż rozwijać. Jest to pozytywny znak. Szkolenie w firmach nie zawsze jest odpłatne i nie ma prawa, które to reguluje. Szkolenie ma na celu przygotowanie potencjalnych pracowników, co jest oczywiste, jest podzielone na Self-learning oraz na case study, co pozwoli przygotować pracownika z paru perspektyw. Praca zdalna w dzisiejszych czasach jest świetną opcją dla każdej osoby. Klimat, który panuje w pracy jest w porządku. Wypłaty zawsze są na czas. Poziom transparentności zależy od poziomu pytań. Proces treningu jest zorganizowany i świetnie przygotowany przez osoby zajmujące się onboardingiem, które mają doświadczenie. Oczywiście firma zatrudnia pracowników również z Ukrainy.

Ann
@Niedoszły pracownik

Nie przypominam sobie żebym musiała coś tłumaczyć z cyrylicy, moja TL była Polką, jedyne co się zgadza w tym komentarzu to umowa b2b - normalna w tej branży. Mi się tu spoko pracowało, dużo ludzi z Ukrainy tam pracuje więc może zostali pomyleni z Rosjanami?

Qlfon
@Obecny pracownik

Niedoszły pracownik

Przestali odpisywać po wysłaniu zadań rekrutacyjnych, na których spędziłem trochę czasu:). Również test rekrutacyjny, który był częścią zadań, był nierzetelny i nieadekwatny w stosunku do stanowiska, na jakie aplikowałem.

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Mateusz Duda

10.08.2023 10:08

Mateusz Dudaikona wywiad

Mam 23 lata i zaraz ukończę studia chemiczne. Jestem otwarty na nowe doświadczenia zawodowe, stąd praca w Kodland. Jestem zaangażowany we wszystko, co robię, staram się wykonywać swoją pracę na 110% - oczywiście wtedy, gdy jest doceniana.

Na jakim stanowisku pracujesz i na czym ono polega?

Mateusz Dudaikona wywiad

Trial Class Manager, czyli prowadzenie lekcji próbnej dla dzieci, zainteresowanych kursem programowania. Klienci zapisują się samodzielnie i wybierają termin zajęć próbnych. Moim zadaniem jest przedstawienie oferty, doradzenie, jaki kurs będzie najlepszy dla dziecka i przeprowadzenie części praktycznej, tak żeby dziecko mogło ocenić, czy chciałoby się tego uczyć. Na koniec pomagam w wyborze terminu zajęć, przedstawiam ofertę cenową firmy oraz finalizuję płatność z klientem. Pracuję także na stanowisku Tutor programowania, czyli prowadzę zajęcia z dziećmi z zakresu programowania.

Czy masz możliwość pracy zdalnej? Jeżeli nie, z czego wynika ta decyzja?

Mateusz Dudaikona wywiad

Tak, pracuję cały czas zdalnie.

Jakie są widełki wynagrodzeń na tym stanowisku?

Mateusz Dudaikona wywiad

Trial Class Manager - podstawa to 32 zł/h brutto. Wynagrodzenie jest uzależnione od chęci (można pracować 20h, a można pracować 40h w tygodniu) i wyników (za sprzedane kursy otrzymujemy premię w wysokości 10% kwoty kursu). Tutor - 65zł/h lub 85zł/1,5h brutto.

Jak długo pracujesz w tej firmie?

Mateusz Dudaikona wywiad

Pół roku, zacząłem w połowie stycznia 2023 r.

Czy poleciłbyś/poleciłabyś pracę w tej firmie swojemu przyjacielowi? Uzasadnij swoją odpowiedź.

Mateusz Dudaikona wywiad

Tak, według mnie to naprawdę świetna opcja rozwoju. Można poprawić swoje umiejętności obsługi komputera i pracy w systemach CRM. Firma ma opracowane swoje know-how, co wpływa na możliwości rozwoju.

Co najbardziej lubisz, a czego nie lubisz w tej firmie? Uzasadnij odpowiedź.

Mateusz Dudaikona wywiad

Cenię sobie wsparcie, które zapewnia mi firma oraz częste, zaplanowane spotkania, umożliwiające rozwój w innych gałęziach firmy (liderzy często oferują nam nowe stanowiska w zależności od naszych umiejętności). Nie lubię, gdy zdarzają się chaotyczne zmiany (rzadko, ale mimo wszystko się zdarzają), np. zmiana cennika, zmiany godzin pracy itp. Z tego co wiem, sytuacja ma się ustabilizować, a zmiany mają być wcześniej zaplanowane i sprawniej wdrażane.

Mateusz Dudaikona wywiad

Możliwości rozwoju jest wiele. Pracownicy mogą dostawać nowe, dodatkowo płatne zadania, które rozwijają kolejne umiejętności oraz dają możliwość awansu na lidera zespołu.

Jak wyglądają szkolenia w Twojej firmie? Czy są zaplanowane i jak często się odbywają? Jakich obszarów/ tematyki dotyczą? W przypadku braku szkoleń, jak myślisz, z czego to wynika? W jakich obszarach chciałbyś być szkolony i dlaczego?

Mateusz Dudaikona wywiad

Co najmniej raz w tygodniu odbywa się szkolenie grupowe oraz co najmniej raz w tygodniu odbywa się indywidualne szkolenie z liderami. Spotkania dotyczą samorozwoju związanego z pracą w firmie, umiejętności miękkich oraz twardych.

Jak oceniasz atmosferę panującą w firmie? Jak myślisz, z czego to wynika?

Mateusz Dudaikona wywiad

Jest bardzo dobra i przyjazna. Liderzy dbają o to, żeby każdy był traktowany równo (wiadomo, jeśli ktoś jest niezaangażowany, lub ignoruje pomoc, wtedy wygląda to inaczej). Wszyscy wzajemnie pomagają sobie.

Jak oceniasz warunki i ustalenia z pierwszego dnia pracy względem przestrzegania tych ustaleń przez pracodawcę? Jeżeli pracodawca nie przestrzega warunków, opisz dokładnie o jakie warunki chodzi i co nie jest przestrzegane.

Mateusz Dudaikona wywiad

Ogólnie pozytywnie. Było kilka rzeczy, które uległy zmianie, ale zazwyczaj na lepsze. Odbywały się też testy, mające na celu polepszenie warunków pracy.

Mateusz Dudaikona wywiad

Szybsze, sprawniejsze informowanie o zmianach w firmie oraz efektach naszej pracy.

X

Tak dużo pozytywnych opinii o firmie, która jest nowa na rynku, to jednak dziwna sprawa. Do tego wszechobecne komentarze o problemach rodziców, którzy zapłacili za kurs, który się nie odbył, a jedyna szczera opinia na GoWork ma dużo minusów, chociaż nie wydaje mi się kłamliwa ani wulgarna. Ja z kolei dostałam wiadomość od Pani rekruterki Oksany z propozycja pracy na B2B. Nawet jeśli aplikowałam na jakiś proces, to tak naprawdę wiadomości zazwyczaj dostawałam przez systemy, a nie wysłane na WIELE adresów e-mail. Firma chyba nie ma pojęcia o prawie UE i o GDPR, bo adresy były doskonale widoczne. Pani rekruterka Oksana nie potrafiła odpowiedzieć na moje pytanie skąd mają mój adres mailowy poza tym, że wrzucili ogłoszenie o pracy na polski serwis. Już na samym początku mało to profesjonalne.

W Kodland pracuję już jakiś czas. Poznałam wielu pozytywnych i zmotywowanych ludzi, którzy tworzą przyjemną atmosferę i są zawsze chętni do pomocy. Polecam również ze względu na możliwość pracy zdalnej.

Mateusz

Praca tutaj to prawdziwa przyjemność. Można zyskać wiele cennych umiejętności, a jednocześnie panuje tutaj atmosfera przyjazna i pełna wsparcia. Przepracowałem już ponad pół roku i jestem pewien, że zostanę na dłużej. Kodland doskonale dba o relacje w zespołach, a liderzy zespołów regularnie przeprowadzają płatne indywidualne spotkania, aby pomagać nam w rozwoju. Za osiągnięcia otrzymujemy nagrody, a w przypadku trudności dostajemy nowe zadania, które mają na celu nasz rozwój, a także wsparcie, abyśmy mogli poprawić nasze wyniki. Atmosfera pracy jest naprawdę doskonała, bez zbędnego nacisku na jedynie liczbę wyników. Wynagrodzenie jest bardzo satysfakcjonujące, zarówno podstawowe wynagrodzenie, jak i premie, proporcjonalne do wkładu pracy, który trzeba włożyć. Wystarczy mieć motywację i chęć ciągłego rozwoju. Dodatkowo, istnieją liczne możliwości rozwoju zawodowego oraz nauki praktycznych umiejętności przydatnych w naszej branży. Dla mnie osobiście, praca tutaj przynosi same korzyści, a jeśli coś nie idzie zgodnie z naszymi oczekiwaniami, można winić głównie samego siebie. Firma jest doskonale przygotowana, zapewniając materiały do samorozwoju, organizując spotkania rozwojowe oraz regularnie podsumowując naszą pracę, wskazując zarówno nasze sukcesy, jak i obszary do poprawy. Zdecydowanie gorąco polecam to miejsce! Tu każdy znajdzie wiele pozytywnych aspektów i możliwości rozwoju zawodowego.

Praca w Kodlandzie to niezwykle satysfakcjonujące doświadczenie, które dostarcza nie tylko rozwoju zawodowego, ale także przyjemności związanej z pracą w dynamicznym i innowacyjnym środowisku. Jednym z największych atutów pracy w Kodlandzie jest atmosfera pełna entuzjazmu i współpracy. Zespół jest pełen utalentowanych, zaangażowanych młodych ludzi, którzy nie tylko mają pasję do programowania, ale również do wspólnego tworzenia czegoś niesamowitego. Wszyscy chętnie dzielą się wiedzą i doświadczeniem, co przyczynia się do ciągłego rozwoju i wzrostu umiejętności. Firma oferuje elastyczne godziny pracy zdalnej. To umożliwia utrzymanie zdrowej równowagi między życiem zawodowym a prywatnym, co przekłada się na zadowolenie i motywację do pracy. Wszystko to sprawia, że praca w Kodlandzie jest nie tylko satysfakcjonująca pod względem zawodowym, ale także inspirująca i pełna pozytywnej energii. Jest to miejsce, gdzie można rozwijać swoje umiejętności, współpracować z utalentowanymi ludźmi i tworzyć innowacyjne rozwiązania.

Korepetytor Python

Cześć, chcę podzielić się moim doświadczeniem. Pracuję jako nauczyciel Pythona i po czasie zaproponowano mi również możliwość nauki Robloxa. Mogłem liczyć na wsparcie pracującego już tutora Robloxa i nauczyłem się nowego kursu w tydzień. System polega na tym, że jeśli dobrze sobie radisz i uczniowie są zadowoleni z Twoich zajęć, dostajesz jak najwięcej grup. Pracuję na pełny etat

Ofertę znalazłem na poważanym portalu z ogłoszeniami pracy w IT. Odpowiedź dostałem dosyć szybko, z koślawą polszczyzną i zakamuflowanymi linkami na domenę mail.ru. Zatem podejrzenie o rosyjski ślad nie jest pewne, ale całkiem zasadne. Komunikacja deklarowana przez Telegrama, stawki bez możliwości negocjacji, oczywiście z dołu zakresu deklarowanego na oryginalnym ogłoszeniu.

Internal sales manager

Zdecydowanie nie polecam pracy w tej firmie. Przede wszystkim- okropny chaos, dezorganizacja, niedomówienia i całkowity brak szacunku dla pracowników. Już nie będę się powtarzać,reszta opinii opisuje proces rekrutacji, ze swojej strony dodam, że od razu można było wyczuć brak profesjonalizmu, materiały szkoleniowe bardzo słabe i nikt się nie wysilił, żeby wszystko było w jęz ang. Od początku pracy niedomówienia, błąd w umowie, który nie został poprawiony (gdybym się nie upomniała o swoje, nie dostałabym wszystkich swoich pieniędzy). Team leader w pewnym momencie dostał nowe obowiązki i potrafił nie odpisywać przez kilka dni,a to ważne,bo on przydziela leady. Oczywiście to odbijało się na wynikach sprzedażowych i ogólnych,a kto miał przez to kłopoty? Oczywiście pracownik. Nowa team leaderka próbowała wprowadzać swoje "twarde" rządy,ale zamiast spokojnie porozmawiać najpierw,na forum wypunktowała błędy wszystkich-zaczęło się porównywanie oraz grożenie zwolnieniem, jeśli wyniki nie będą lepsze. Jeśli wg nich zarządzanie polega na straszeniu i porównywaniu,to chyba coś jest nie tak.. Dodatkowo,na wiadomość o moim zwolnieniu otrzymałam jakże lakoniczną wiadomość "Ok:)"- co to za podejście do pracownika? Nie mówię, żeby mnie błagać o zostanie itd,wystarczy minimalna kultura, krótka wiadomość nawet jeśli nie miałaby być szczera. Niestety,obiecana nie-korpo atmosfera to kolejne kłamstwo, jedyne miłe osoby to współpracownicy z teamu,reszta "zarządu" to fałszywe osoby, którym nie zależy na człowieku,a na zysku. A propos zysku- plus, że jest podstawa wypłaty, bonus także można zarobić,ale nigdzie nie jest on sprezycowany -nawet można było odnieść wrażenie, że to zależy od humoru leadera. W pracy,w której motywacją ma być właśnie bonus, powinien być on o tyle atrakcyjny,by ludzie rzeczywiście CHCIELI go wyrabiać. Tego również nikt nie powiedział nikomu w tej rosyjskiej korporacji. Właśnie,rosyjskiej - nie jestem uprzedzona, znam rosyjski i lubię, jednak z jakiegoś powodu na rozmowie mówi się tylko o siedzibie na Cyprze. No i spoko, jednak muszę przyznać, że czuć w tej firmie brak "zachodniego" podejścia; niezbyt dobrze widziane jest wyrażanie swojej opinii, która nie jest po myśli leadera (raz, próbując wyjaśnić czemu nie zawsze czas i liczba telefonów jest zgodna z KPI, usłyszeliśmy żeby zaprzestać "buntownicze ruchy" i pracować jak "trzeba"). Zero wolności,lepiej się nie odzywać jak się nie chce mieć na pieńku. Pomijam nierówne traktowanie pracowników w teamie- jedni jakoś mogli nie spełniać KPI i wszystko było ok, a ty jak byś się nie starał,to jak nie było wg KPI to już się było na dywaniku. Można by tak było pisać jeszcze duużo,ale tyle starczy. Reasumując, nie traćcie czasu na tę firmę,a już na pewno nie na stanowisku internal sales manager. Jedyny plus- praca całkiem zdalna.

Bartosz
@Internal sales manager

Dzień dobry, Chciałbym podzielić się swoją opinią, z tego co wiem zmienili już kierownika i teraz jest już zupełnie inaczej. Firma co miesiąc przeprowadza ankietę w celu zebrania opinii od pracowników na temat pracy w zespole Kiedy złożyłem aplikacje, otrzymałem wszystkie potrzebne informacje, a następnie Team Leader wspierał mnie przez miesiąc, aby szybko mnie wdrożyć

Wiktor

Dołączyłem do firmy jako menedżer, podobała mi się praca w zespole, nauczyłem się wielu nowych rzeczy, jestem wdzięczny mojemu przełożonemu za wsparcie Firma ma również wielu pracowników z innych krajów i poznałem kilku nowych przyjaciół pracujących zdalnie. Zdecydowanie mogę powiedzieć, że firma jest zawsze otwarta na opinie i chętna do zmian. Proces rekrutacji był łatwy, wszystko zależało ode mnie, zapewnili szkolenie i materiały, a następnie trener pomógł mi wszystko lepiej zrozumieć.

Zostaw merytoryczną opinię o Odreval Limited (Kodland) - Nicosia

• Jak się pracuje w Odreval Limited (Kodland)?

Zobacz opinie na temat firmy Odreval Limited (Kodland) tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 27.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Odreval Limited (Kodland)?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 23, z czego 15 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Odreval Limited (Kodland)