Opinie o Yangtze Optical Fibre And Cable Poland Sp. z o.o. w Rawa Mazowiecka

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Yangtze Optical Fibre And Cable Poland Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Yangtze Optical Fibre And Cable Poland Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Materiały budowlane - produkcja materiałów instalacyjnych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Yangtze Optical Fibre And Cable Poland Sp. z o.o. w Rawa Mazowiecka

Nietoperek

Dzień dobry! Chciałbym dodać opinie o firmie okiem osoby pracującej na produkcji , więc mój komentarz będzie jak najbardziej wiarygodny. Jeśli chodzi o samą wykonywaną pracę. Praca sama w sobie jest obciążająca tylko i wyłącznie psychicznie , jeśli chodzi o wyczerpanie fizyczne jest znikome. Wymaga skupienia i trochę logicznego myślenia nic więcej innego. Chciałbym teraz przejść do zespołu kierowniczego, jeśli chodzi o kierownictwo mogę coś napisać o Panu K. bo reszta zespołu jest naprawdę w porządku. Jeśli chodzi o Pana K. mogę powiedzieć jest to osoba specyficzna (możliwe , że dolega mu dwubiegunowość). Mianowice stosując przykład z pracy ta osoba może jednego dnia Cie zwyzywać od(usunięte przez administratora) a drugiego tulić się do ciebie i słodzić ,co jest chore. Ta osoba to tzw. krzykacz czyli usiłuje swoim podniesionym głosem zdobyć wyższość i strach w oczach ludzi.To psuje atmosferę w pracy i chęć wykonywania swoich obowiązków. Na dodatek perfidne gadanie o wykonywaniu swoich obowiązków szybciej. Wiele osób narzeka na niego , ale jeśli chodzi o wykonywana prace uważam , że jest najlepszy z całego zespołu kierowniczego. Teraz przejdźmy do tego co każdego interesuje najbardziej czyli wynagrodzenie. Wynagrodzenie zależne jest od działu na jakim pracujesz i uzyskaniu certyfikatu. Uważam , że zarobki firmie są przyzwoite jeśli chodzi o rynek pracy w Rawie Mazowieckiej i okolicach. Minusem jest tylko jedna kwestia , przechodzimy teraz do porównania zarobków nowych i już doświadczonych pracowników. Po odbyciu 3 miesięcznego okresu próbnego i zdobyciu certyfikatu nowy pracownik zarabia tyle samo co osoba która pracuje już ponad rok. Jeśli chodzi o nowych pracowników mega wkurzającym jest fakt , że przychodzi nowa osoba do pracy i ona totalnie nic nie potrafi zrobić , nie dość , że przeszkadza w wykonywaniu swoich obowiązków i jest kula u nogi co spowalnia wykonywanie pracy.Musisz poprawiać prace tej osoby bo wykonała ja źle na dodatek za wszystkie jej błędy odpowiadasz tylko i wyłącznie Ty a kierownik może Cie (Pan K) zwyzywać bo za wolno pracujesz. Kończąc jeśli chodzi o nowych pracowników to ja mam wrażenie że niektórzy są od razu rzucani na głęboką wodę co za tym idzie często popełniają błędy przez brak jakiekolwiek doświadczenia i większość z nich traci przez to pracę. Przechodzimy teraz do awansów w firmie tutaj tylko krótko , jeśli się nie kolegujesz z kim potrzeba i nie donosisz na kolegów z pracy to nie masz co liczyć na awans ( nie musisz mieć wykształcenia ). No i na sam koniec została jedna kwestia Chińczycy ( nasi przyjaciele ). Pracowanie z nimi to jest naprawdę udręka, jeśli wykonujesz prace w sposób inny niż Ci każą ale dobry to i tak Ci powiedzą , że nie umiesz tego robić. Przy nauce nowych pracowników podważają twój autorytet i robią z Ciebie osobę która nic nie potrafi. Przy popełnianiu jakichkolwiek drobnostkowych błędów potrafią się obrazić na i patrzeć z pogardą na Polaków. Do swoich błędów się nigdy nie przyznają , jeszcze szukają winnych w Tobie… a jeśli ty mu wytkniesz błąd to nic się nie stało , ale jak ty go popełnisz to potrafią powiedzieć , że jesteś głupkiem. Ogólnie kończąc mają zawyżone ego bo maja jakieś tam śmieszne stanowiska i patrzą na Ciebie z góry. Na sam koniec dodam , że robią nam zdjęcia z ukrycia i kablują do kierownika.NIE TYCZY TO SIĘ WSZYSTKICH CHIŃCZYKÓW. Podsumowując praca na ogół jest naprawdę OK , posiada minusy jak każda inna , uważam , że jak najbardziej warto przyjść zobaczyć.

Aga

Ja pracowalam w tej firmie krotko na dziale coloringu Moja przelozona Dominika wszystko tlumaczyla spokojnie i cierpliwie nigdy nie krzyczala Dziewczyny tez fajne na dziale Pani w kadrach ciemnowlosa mila i kompetetna

Na produkcji przychodzące nowe osoby mają już 3800 brutto zaś stara załoga ma 3500 i jak na razie brak możliwości na podwyżki porażka

pracownik jacek
@Nowy

Ani jaedna ani druga sie nie zgadza... piszcie na fesce buku wszytko odpoiem

Do Jacek
@pracownik jacek

Dni Rawy przed nami... Zaczoles swietowac? Ani ladu ani skladu w tym co piszesz.:)

Do Jacek
@pracownik jacek

Hallo Hallo Jacek... Jestes tam? Co tam... Pisze na face buku i nic... :)

@pracownik jacek

Chodzi, że kwota się nie zgadza? Ale faktycznie to prawda, że ci nowi dostają o wiele więcej?

Lori

Ja mam zatrudnienie prawie od początku i 3500+350=3850 do tego 100 na karcie

Tomasz
@Lori

Jak dla mnie ok teraz dolaczylem potwierdzam

@Tomasz

Jak rekrutacja wygląda?

@Olga

U mnie poszlo sprawnie. Pare pytan przedstawiaja wyplate ... Tego samego dnia po rozmowie od razu skierowanie. Gorzej juz zrobic badania... Do Tomaszowa jakby w Rawie nie bylo

Goska
@Nowy

No podobno od przyszłego miesiaca podwyżki razem do 4200 na najbardziej podstawowym stanowisku

@Goska

Z tego co kierownicy mówili… 3700 plus 350 plus 150 czyli 4200 i to 100 neeto na karcie… czyli zgadza się. A i maja wstecz wyplacac od ilości miesięcy w robocie. Szykują się tez certyikaty. Zobaczymy ile za to będzie.

Bobek

obecnie już w rawie i skierniewicach też robią ja do skierniewic jechałem

Milosz

Wszystko się zgadza niedawno dołączyłem i temat wybadałem !!!

Dziś bylam. Pokazali produkcje rzeczowe pytania jasne zasady płacy i jak wyglada wprowadzenie od razy skierowanie… na ta chwile jedyny minus trzeba do Tomaszowa ku Skierek … jakby w Rawie medycyny pracy nie było

Dominika
@Lori

Brutto czy netto, jak to liczysz?

Promyk
@Nowy

Umowy też tak nowym przedłużają? Z tego co słyszę ciągle nowe osoby..i dużo osób na zwolnieniach ?..kombinują bo tu wcale tak dobrze nie jest???czyżby ludzie nie chcieli pracować?

Obecny z Rawy
@Promyk

Docelowo z tego co wiem 260 osób … jest może ze 160… No sporo wesołych chłopaków z Rawy to i na L4 się bawią;) … No i z tego co slyszlem 4 zmiana za 6 10 miesięcy wiec trzeba przeszkolic

Sirr
@Nowy

Jak ktoś kto jest nowy może zarabiać od tych co wiedzą więcej??

Sirr
@Nowy

Z tego co słyszę to dużo pracowników ucieka na zwolnienie?? Źle to świadczy o firmie..

Kitajec
@Nowy

To chyba tak nie powinno być!?? Ale najwidoczniej nie mają ludzi do roboty

Inga
@Nowy

Nowych i nawet tych co przepracowaniu wyrzucają z roboty.. Ta firma to porazka

Kamil
@Sirr

Ale czemu pracownicy mieliby uciekać na zwolnienie? Może taki zbieg okoliczności, bo teraz w sumie taki okres chorobowy :D Chyba że wiesz że co innego jest powodem? Ale co mogłoby być konkretnie że akurat teraz taki wyrzut zwolnień

...
@Obecny z Rawy

Hahahah ile osób?

@...

w sumie to zaciekawiła mnie ta reakcja, czym jest wywołana? powinno być mniej / więcej? i dlaczego?

Stary

Nowy chyba cie koledzy klamia :D po 3 msc mam 4800

@Monika

Ja nie wiem w czym ty człowieku masz problem? W Rawie badania trwają 2 tygodnie. W Tomaszowie siedzisz około 5h ale robisz wszystko i masz z głowy.

Spokojnie wprowadzą 4 brygadówkę z premia 200 zł to pół się zwolni

Czy kandydat na stanowisko Inżynier Procesu w firmie Yangtze Optical Fibre And Cable Poland Sp. z o.o. ma szansę poznać potencjalną ścieżkę rozwoju zawodowego już na rozmowie kwalifikacyjnej? Jak przebiega rekrutacja? Podziel się swoimi doświadczeniami.
logo firmy Konstruktor
Szczecin
Ammega Poland Sp. z o.o.
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Kierownik Budowy (1)
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
Obserwatorka

Kiedy wreszcie będzie jakaś podwyżka pensji?!!!już się kwiecień kończy i cisza, a inflacja coraz wyższa!!!

Agata
@Obserwatorka

Co masz na myśli tak konkretnie, ktos obiecywał jakąś podwyżkę czy co? A na jakieś indywidualne podwyżki za dobrze wykonywaną pracę można u was liczyć? Albo premie?

@Agata

W każdym normalnym zakładzie pracy na początku roku są podwyżki 5-15 procent,a tu nic.Operator który pracuje roku czasu ma taką samą wypłatę co ten co robi 4 miesiące. Cyrk. Na początek 3500brutto,a to 10 zł więcej jak najniższa krajowa.

@Obserwatorka

Nieprawda 1. Po 3 miesiacach jest 8,6% podwyzki ( podstawa plus karta sodexo ) 2. Plus certyfikat jaki zdobędziesz. 3 rodzaje 400/500/600 czyli razem po 3 miesiącach można uzyskać podwyżkę w granicach 20- 26 procent.

@Rekrutacja

I co potem?Wiecie jaka jest żeczywista inflacja?Wy z biura też róbcie na 3zmiany,a potem na 4 za takie pieniądze to wtedy się możecie wypowiadać .

@Obserwatorka

Szanowna obserwatorko proszę śledzić ogłoszenia o prace na interesujące Panią stanowisko i jeśli posiada Pani odpowiednie 1.doświadczenie 2.wykształcenie 3. Znajomość wskazanego języka obcego 4. Znajomość komputera 5. Znajomość wskazanego oprogramowania Proszę wysłać aplikacje przez stronę www lub przekazać swoje CV na recepcje z dopiskiem jakim stanowiskiem jest Pani zainteresowana Pozdrawiamy i powodzenia w znalezieniu odpowiedniego stanowiska zgodnego z pani oczekiwaniami i kwalifikacjami Zespol ds rekrutacji

W tym zakładzie niedługo będzie najniższa krajowa za 4 brygady i to jeszcze 3 dni po 12 godzin i 3 dni wolnego

Dziwne kiedyś operatorzy mieli 4200 brutto dziś już 3700 dziwne czemu?

@Nowy

Wszytko jak dawniej z tym ze placone w formie funkcji jest. Podsumowując 1. start 3500 podstawy plus dodatki razem 4100 2. po 3 miesiacacj 3700 podstawy plus certyfikat ( 400 500 600 ) daje 4100-4300 plus dodatki co daje 4500-4800 plus 100 nettto sodexo Podatek i inne swiadczenia ( w tym nadgodziny i urlopy i skladki ) odprowadzane sa od calosci uzyskanego dochodu

Elżbieta
@Rekrutacja

Te wszystkie kwoty tutaj podane to brutto czy netto? I co to jest to sodexo? Nie wiem, co to jest i czy to wgl jest cokolwiek warte dla pracownika?

@Elżbieta

1. Podczas rozmowy zawsze rozmawiamy o kwotach brutto. Dodatkowo pytamy o wiek kandydata w związku z granica 26 lat gdzie jest to granica obniżonego lub pełnego podatku dochodowego. Wiek ten jest ustalany przez państwo a nie zakład. 2. karta sodexo to karta jak do bankomatu z ta roznica ze można nia zapłacić za zakupy natomiast nie można z niej wypłacić pieniedzy

Rekrutacja

Zgadza sie. Po trzech miesiacach do podstawy dodawane jest 200 pln. Cala reszta zostaje plus jaki certyfikat zdobyles.

Koloring

Zdecydowanie odradzam.Porazka.Jezli o kasę chodzi to też szału nie ma.

Aleksandra
@Koloring

Szał dla każdego będzie oznaczał co innego. Określisz konkretną kwotę zarobków? Liczmy tak na początek na h ile wychodzi? Uzasadnisz w jakim kontekście odradzasz?

XYZ
@Aleksandra

Podczas rozmowy mówią inna kwotę, która masz zarabiać, a gdy przychodzisz pierwszego dnia na szkolenie i otrzymujesz umowę do podpisania otrzymujesz najniższą krajową.

@XYZ

Na rozmowie podawana jest podstawa plus premia i inne dodatkowe świadczenia co razem daje 1. 4100 2. Po zdobyciu certyfikatu opreratora w zależności od procesu dodatek za funkcje 400 500 lub 600

Obserwator

Jestem ciekawy ile osób odejdzie po wprowadzeniu 4 brygadówki?Zakład schodzi na psy,zabrali ze stołówki mleko i herbatę, obcięli kasę na Wielkanoc o 200zł.Żadnej podwyżki inflacyjnej.

@Obserwator

Wszsytko po chińsku , chińska firma . Więc trzeba robić za (usunięte przez administratora) , za soboty też liczą jak chcą. Wszędzie ucinają kasę , albo premie . Z tego co rozmawiam z pracownikami to nie będą mieli ludzi na 4 brygadowce bo nikt nie chce pracować po 12 godzin za tak marne pieniądze

Lider

Witam czy planowana jest rozbudowa zakładu o produkcję włókna? słychać takie plotki czy to jest realne? Jeżeli tak to czy rozpoczyna się rekrutacja?

Ile jest etapów w procesie rekrutacji w Yangtze Optical Fibre And Cable Poland Sp. z o.o.? Jak długo trzeba czekać na ostateczną decyzję?

Rekrutacja

W zależności od stanowiska. Inz - może mieć nawet 3 etapy Prod - jeden lub dwa Log - jeden dwa Utrzymanie - jeden lub dwa Czas odpowiedzi nawet do miesiaca

Maja
@Rekrutacja

To sama rekrutacja trwa dość długo, jak do miesiąca. Czy w każdym przypadku, niezależnie od decyzji jaka została podjęta firma daje znać czy postanowiła zatrudnić pracownika czy nie? Jakie pytania zadają na rozmowie, z czego warto się przygotować?

Rekrytuacja
@Maja

Inz - ang komputer lean doświadczenie Prod - doświadczenie na maszynach / ang nie potrzebny / dobrze znac komputer Log - uprawnienia udt / doswiadczenie / ang nie potrzebny / komputer znac QC - ang / komp / doswiadczenie Utrzymanie - komp / doswiadczenie / dobrze znac ang

Abcd

Jak wygląda współpraca z mechanikami? Czy długo trzeba czekać aż ktoś przyjdzie i naprawi maszynę? Pytam bo w aktualnej pracy jest masakra.

Mimi
@Abcd

Tu nowe maszyny na razie więc wydaje się okej

@Mimi

Jakie nowe maszyny , to są używane maszyny . Które ciągle się sypią i są awaria za awaria .

roxa
@Abcd

tak Zbyszek Mariusz spoko

A są ciągle naprawiane czy szefostwo ma na uwadze zakup czegoś nowego? Ten serwis to prowadzony jest przez ludzi z zewnątrz czy kogoś od Was?

Tomek88

A co z pracą na magazynie yofc. Jest ok? Kierownik spoko? Mam ofertę pracy na ten dział.

Dominika
@Tomek88

Gdzie masz tę ofertę? Ja tyle się naszukałam i nic nie znalazłam. W necie gdzieś jest? Ile zmian, jest napisane?

Nie polecam tego zakładu kierownik teroryzuje ludzi , zastanawiam się nad zgloszeniem do inspekcji pracy , stawka ciągle taka sama . Ludzie nie wytrzymują presjii , uciekają z tego zakładu , bądź chodzą na zwolnienia

No właśnie jest tam bardzo strasznie. No wręcz kierownik wymaga ażeby pracowali no szok poprostu jak tak można.

@Monika

Nie chodzi o to że każe pracować ,bo w każdym zakładzie trzeba pracować , nikt za leżenie czy spacerowanie nie będzie płacił . Chodzi tylko o odżywki kierownika jak się odnosi do pracowników , że jedziemy pełna (usunięte przez administratora) , czy dobra (usunięte przez administratora) . Tak kierownik się odnosi do pracowników . Albo drze się na głos na ludzi . Nie długo będzie sobie pracował sam, bo ludzie nie zniosą jego zachowania , to już się nazywa (usunięte przez administratora) w pracy

Na każdej zminie tak jest? Bo jestem nowy i wiem ze czasem można zmienic zmianę.

@Nowy

to na starcie Ci to zaoferowali, że w razie czego elastycznie Cię wcisną? a ile ma się czasu na takie ostateczne określenie się?

SH1

Jeśli szukasz pracy na 3 miesiące albo krócej, nie przeszkadza ci fakt że nikt nic nie wie i każdy ma cie w poważaniu przez pierwsze tygodnie. To firma idealna dla ciebie! Wszędzie dookoła chińczycy którzy nie rozumieją języka angielskiego ale język angielski wymagany i preferowany na rozmowie o prace. Twoja pozycja w firmie nie zależy od tego czy jesteś produktywny czy nie, tylko od tego czy podobasz się chińczykowi i umiesz się porozumieć na migi. Obiecują możliwość wyrobienia papierów operatora maszyny ale to tylko i wyłącznie decyzją chińczyków. O przedłużeniu umowy lub nie, dowiesz się dopiero ostatniego dnia pracy, także tez fajnie. Płacz i lament że nie ma pracowników przez co połowa działów stoi w miejscu, a nie przedłużają umów większości. Jedyne co mnie trzyma to atmosfera na produkcji bo jest fajnie oraz zarobki które są w miarę okej. Czasem się wydaje że gdyby nie chińskie podejście do firmy oraz kadry, to mogłaby to być jedna z najlepszych firm w łódzkim. Jak narazie wiele jest do poprawy ale co się dziwić skoro jest to chińska firma w Polsce.

Elżbieta
@SH1

Ale to na produkcji wymagany jest angielski podczas rozmowy? Ja widziałam ich ogłoszenie na Laboranta i nie wymagają angielskiego obowiązkowo, a raczej jako mile widziane. A czy o tym że rozmowa ma być po ang było wcześniej komunikowane, czy w trakcie rozmowy wyszła taka propozycja?

Miłek
@Elżbieta

Brak wymagań angielskiego obecnie przyuczają Polacy.

Czy w firmie Yangtze Optical Fibre And Cable Poland Sp. z o.o. da się zarobić 6400 ? Staraliście się tam o pracę w niedawno prowadzonej rekrutacji na stanowisko Inżynier Procesu?

Dociekliwy

netto czy brutto?

ktoś

co wy za głupoty piszecie Pan kierownik produkcji bardzo mila osoba nie wolno tak ludzi oczerniać wiadomo że nikt by nie chciał takich rzeczy czytać o sobie opanujcie się ludzie..

Bajka

Witam wszystkich wpadłam poczytać opinie na temat firmy ponieważ wybieram się na rozmowę kwalifikacyjną.... Powiem szczerze że aż się zastanawiam czy chce tam pracować po przeczytaniu niektórych wpisów ???? plotki ploteczki plotunie górują .

Czesc czy to prawda że zakład ma się rozbudowywać i mają zacząć produkcję włókna?

Zostaw merytoryczną opinię o Yangtze Optical Fibre And Cable Poland Sp. z o.o. - Rawa Mazowiecka

• Jak się pracuje w Yangtze Optical Fibre And Cable Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Yangtze Optical Fibre And Cable Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 66.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Yangtze Optical Fibre And Cable Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 43, z czego 8 to opinie pozytywne, 26 to opinie negatywne, a 9 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Yangtze Optical Fibre And Cable Poland Sp. z o.o.
4.7/5 Na podstawie 23 ocen.
  • Podwale 83 lok. 7.4
    50-414 Rawa Mazowiecka

Yangtze Optical Fibre And Cable Poland Sp. z o.o.