Opinie o Team Classic GmbH w Rheda-Wiedenbrück

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy Team Classic GmbH. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Team Classic GmbH o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Team Classic GmbH w Rheda-Wiedenbrück

Ten Nowy wpis

Mają ogłoszenie dla elektryka, praca w Augsburgu. Dodatkowe premie diety i stawka 13,5 euro brutto na godzinę. Tylko zaniepokoiło mnie to że ktoś napisał o niewypłaconym wynagrodzeniu. Często się zdarza taka sytuacja na koniec pracy?

To była pensja za jeden miesiąc czy z paru miesięcy? Też rozważam pracę elektryka, ale wolę się upewnić co i jak. Czy ubezpieczenie prawnicze można ogarnąć przez firmę czy lepiej samemu? Ciekawe jaka jest gwarancja z takim ubezpieczeniem, że pensja będzie o czasie...

Blondi Nowy wpis

Hej, a co sie dzieje jak jednak pracownik zachoruje i nie pojawi się w pracy? Ma obcięcie premii czy jest zwalniany przy najbliższej okazji? I co oznacza brak zjazdów, że co, non stop kierowca jest w trasie i nie wraca wcale do bazy? Nie rozumiem tego.

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Daniel Gonzalez

Firma - Szef firmy

16.06.2023 02:06

Czym zajmuje się Państwa firma?

Daniel Gonzalezikona wywiad

Jesteśmy wyspecjalizowanym dostawcą usług personalnych w sektorze elektrycznym i metalowym. Obecnie zatrudniamy 150 pracowników zewnętrznych. Jako zespół oferujemy specjalistyczną wiedzę opartą na wieloletnim doświadczeniu w branży.

Jak wyglądały początki firmy?

Daniel Gonzalezikona wywiad

Jesteśmy średniej wielkości firmą, która od 6 lat działa z powodzeniem jako agencja zatrudnienia. Dzięki dużej liczbie pracowników, wspieramy naszych klientów w szybkim i skutecznym reagowaniu na zmieniające się wymagania rynku pracy. Firma została założona w 2017 roku przez Markusa Moustakasa, a obecnie jest zarządzana przez Daniela Gonzaleza wspieranego przez zespół 8 pracowników. Firma ma dwa oddziały. Główne biuro znajduje się w Rheda-Wiedenbrück (Nadrenia Polnocna-Westfalia), a drugie biuro znajduje się w Halle Saale (Saksonia-Anhalt).

Jakich pracowników Państwo poszukujecie?

Daniel Gonzalezikona wywiad

Poszukujemy głównie: elektryków, pomocników elektryków, hydraulików i spawaczy. Wymagamy wykształcenia kierunkowego w powyższych zawodach i/lub doświadczenia. Dodatkowymi atutami są dla nas: doświadczenie zawodowe w pracy za granicą, znajomość języka niemieckiego i własny samochód.

Fizyczny

Jak Pan się odniesie do wyzyskiwania pracowników.Tzn nie wypłacania ostatniej wypłaty oraz pieniędzy z zeikonta,wtedy kiedy pracownik się sam zwalnia.Takie działania są powszechnie stosowane w tej firmie a sprawy często trafiają do sądów.Co Pan na to?

Jak wygląda proces rekrutacji w firmie?

Daniel Gonzalezikona wywiad

Nasz zewnętrzny zespół składa się z wykwalifikowanych pracowników. Koordynatorzy specjalizują się zarówno w relacjach z klientami, jak i z pracownikami. W zespole mamy również polskojęzycznych dyspozytorów, którzy opiekują się polskimi pracownikami. Aby ułatwić kandydatom kontakt z nami, większość procesu rekrutacyjnego odbywa się telefonicznie. Wszystkie dokumenty są następnie przesyłane drogą elektroniczną. Istnieje również możliwość odbycia rozmowy kwalifikacyjnej w jednym z naszych oddziałów.

W jaki sposób firma pomaga osobom wyjeżdżającym za granicę?

Daniel Gonzalezikona wywiad

Pobyt zawodowy za granicą, nawet jeśli jest planowany, wymaga odpowiedniego przygotowania. Rozpoczynając pracę w naszej firmie, pracownik musi posiadać odzież roboczą i podstawowe narzędzia pracy. Oczywiście, jako firma, oferujemy naszym pracownikom możliwość zamówienia wysokiej jakości odzieży roboczej i narzędzi. Jeśli pracownik wyjeżdża za granicę po raz pierwszy, to pomagamy mu załatwieniu wszelkich formalności - również tych związanych z niemieckim urzędem skarbowym i ubezpieczeniowym.

Jakie warunki mieszkalne mają zapewnione pracownicy?

Daniel Gonzalezikona wywiad

Naszym pracownikom oferujemy pokoje jednoosobowe z dostępem do kuchni i internetu, które znajdują się blisko miejsca pracy. Z reguły organizujemy zakwaterowanie w domach od prywatnych właścicieli. Nie preferujemy zakwaterowania w dużych hotelach pracowniczych. Pracownicy opłacają zakwaterowanie we własnym zakresie.

Jak długo trwają wyjazdy pracownicze?

Daniel Gonzalezikona wywiad

To zależy od pracodawcy oraz od czasu trwania budowy. Oferujemy naszym pracownikom długoterminowe zlecenia, które pozwalają im przyzwyczaić się do miejsca pracy i dostosować się do harmonogramu budowy. Pozwala to na planowanie regularnych wyjazdów do Polski.

Jakie wynagrodzenie oferuje firma?

Daniel Gonzalezikona wywiad

Wynagrodzenie zależy od posiadanych kwalifikacji oraz znajomości języka niemieckiego. Oferowana przez nas stawka godzinowa jest regulowana prawnie i ściśle przestrzegana w branży. Oprócz stawki godzinowej jest oczywiście dieta dzienna netto. Obecnie minimalna stawka godzinowa zgodna z taryfą wynosi 13,50€ brutto. Wykwalifikowani pracownicy ze znajomością języka niemieckiego otrzymują oczywiście znacznie wyższe stawki niż te minimalne.

Jak wygląda proces wdrożenia nowego pracownika w Państwa firmie?

Daniel Gonzalezikona wywiad

Pierwszy dzień pracy to często stresujący czas dla nowego pracownika, ale także wyzwanie dla pracodawcy. W przypadku pracowników, którzy pracowali już za granicą, proces adaptacji zazwyczaj jest szybki. Szczególną uwagę poświęcamy osobom, które za granicę wyjechały po raz pierwszy. Nowi pracownicy są z nami w stałym kontakcie telefonicznym, nawet w weekendy. Pomagamy im w zakwaterowaniu i organizujemy kontakty z innymi pracownikami oraz brygadzistą pracującym na budowie. Przed rozpoczęciem pracy, szczegółowo informujemy o warunkach pracy, przepisach BHP i zadaniach na danym stanowisku.

Jakie macie Państwo plany rozwojowe?

Daniel Gonzalezikona wywiad

Naszym celem, przy dość dynamicznym rynku pracy i dużej konkurencji, jest przede wszystkim utrzymanie dotychczasowych klientów oraz pozyskiwanie nowych. Ważne są dla nas również dobre relacje z pracownikami, abyśmy zawsze mogli sprostać ich oczekiwaniom. Skupiamy się także na pozyskiwaniu nowych pracowników, do których staramy się dotrzeć, prezentując naszą ofertę w internecie, m.in. poprzez media społecznościowe. Działania te pozwalają nam skutecznie rozwijać firmę. Zależy nam, aby firma Team Classic była jeszcze bardziej rozpoznawalna w branży.

Lila

A to pracowałeś tutaj? Co wpłynęło na chęć zwolnienia? Mąż się zainteresował ich oferta pracy na elektryka. Piszą, że język niemiecki mile widziany a w rzeczywistości bez języka przyjmują czy lepiej jest jednak umieć ten język ?

Masz już za sobą rozmowę kwalifikacyjną w firmie Team Classic GmbH? Zostaw komentarz z opisem swoich doświadczeń. Jakich wskazówek mógłbyś udzielić osobie, która wybiera się na rozmowę w tym miejscu?

Aktualność
Witamy na profilu firmy Team Classic!

Bardzo dziękujemy za zainteresowanie naszą firmą i za wszystkie opinie.
Chcielibyśmy serdecznie zaprosić kandydatów do aplikowania oraz do zadawania pytań. Jesteśmy otwarci na komunikację oraz kontakt, z wielką chęcią odpowiemy na wszystkie zagadnienia.
Informujemy, że każda opinia jest dla nas bardzo ważna, dlatego też będziemy uważnie śledzić Wasze wypowiedzi oraz wyciągać wnioski. Pamiętajcie jednak, że swoboda wypowiedzi również ma swoje ograniczenia. Polskie prawo zakazuje m.in. wypowiedzi obraźliwych, zawierających pomówienia i oszczerstwa, znieważających inne osoby lub grupy ludzi, zawierających treści wulgarne, kłamliwe, szkalujące czyjeś imię. Ochronie prawnej podlega też ujawnienie informacji stanowiących tajemnice przedsiębiorstwa.

Serdecznie zatem zachęcamy Was do dzielenia się merytorycznymi i kulturalnymi opiniami.  Wierzymy, że tylko otwarta i rzetelna komunikacja przyniesie rezultaty, na czym nam szczególnie zależy.

Pozdrawiamy, firma Team Classic.

Maria

Ale nawet jeśli takie warunki zakończenia współpracy "oferują" to na drodze prawnej chyba można wszystko spokojnie wyegzekwować?

@Maria

Można dojść oczywiście,tylko to kosztuje nie małe pieniądze.Chyba że się ma ubezpieczenie prawnicze lub należy do związków.

Wiktoria

Opłaca się czy nie?

Też były pracownik

Wysyłasz sprawę do ZOOL i to wystarczy jeszcze kilka osób się tam będzie dopominać swoich praw i zamkną tą agencję.Poprzednie panie też wyleciały na zbity pysk za podobne kombinacje.

Też były pracownik

Powiadomiłeś ZOOL czy tylko tu się skarżysz bo ci co pisali do ZOOL dostali kasę.

@Maria

Nie ma co się ociągać w Niemczech wszystkie sprawy tego typu trafiają do ZOOL czy ty czy związki wyślą obojętnie oni tym się zajmują. Poczytaj Niemieckie przepisy prawne.

Parafianin

Proponuję wszystkim zapisywać się do związków zawodowych, wtedy ma się ochronę prawną,i związkom nie podskoczą.

@Parafianin

Pełen pakiet z prawnikiem w Niemieckich związkach kosztuje 70 euro miesięcznie. Polskie nie są brane pod uwagę. Lepiej napisać do ZOOL bo związki i tak tam prześlą sprawę .

Czy organizowane są wyjazdy, imprezy, spotkania integracyjne w Team Classic GmbH?

Jak sobie zorganizujesz imprezę to ją zobaczysz oni chcą cię tylko okradać a nie inwestować czytaj opinie i zobacz ilu pracowników w tym roku zmieniło pracę-zostają tylko alkoholicy i niedołęgi.

Też były pracownik

Stary napisz tak jak inni do ZOOL oni tym się w Niemczech zajmują a godziny jak masz podpisane do zrób skan i dołącz dołącz też wyciągi z konta już kilkadziesiąt osób w ten sposób odzyskało kasę a nawet więcej bo mieli po zaniżaną dietę, która wynosi 70 euro dziennie po przepracowaniu 6 godzin. I pamiętaj że jak za późno napiszesz to ci kasa przepadnie , napisz też czy miałeś kartę paliwową jak inni pracownicy czy tankowałeś za swoje a kto inny ją wykorzystał bo się należy i panienki to wykazują do urzędu.

Maria

Jeśli warunki w rzeczywistości nie zgadzają się z tym, co zostało zawarte w umowie to czemu najpierw pipu tym nie zaatakujesz?

Też były pracownik

Wysyłaj sprawę do ZOOL jeszcze kilka skarg i tak jak poprzedniczki wylecą z pracy a kasę dostaniesz.

@Maria

Nie do Pip tylko do ZOOL to Niemiecka firma .

Też były pracownik

Prześlij sprawę do ZOOL oni tym się w Niemczech zajmują , pewnie wtedy jak inni dostaniesz pieniądze.

Elżbieta

Kilku rzeczy nie rozumiem, wyjaśnij jak możesz. Co to jest to Zeitkonto np?

Zostaw merytoryczną opinię o Team Classic GmbH - Rheda-Wiedenbrück

• Jak się pracuje w Team Classic GmbH?

Zobacz opinie na temat firmy Team Classic GmbH tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Team Classic GmbH?

Team Classic GmbH