Optime Pro GmbH

Opinie o Optime Pro GmbH

Waldemar

Pracowałem dla firmy OptimePRo przez 6 miesięcy (gdyby nie sytuacja losowa pracowałbym tam nadal). Podczas tego czasu spotkałem osoby, które pracowały w tej firmie ponad roku lub nawet ponad 3 lata. W przypadku osób, które pracowały dłużej niż pół roku zawsze były to osoby, które po prostu zwyczajnie, dobrze wykonywały swoją pracę przy normalnym zaangażowaniu i zdrowym podejściu do firmy i ludzi. Ale przez te 6 miesięcy przewinęło się przez mieszkania i budowy na których byłem kilkanaście jak nie kilkadziesiąt osób, które pracowały krótko, albo nawet jeszcze krócej (od jednego dnia do kilku dni, maksymalnie kilku tygodni), mające najczęściej najwięcej zastrzeżeń i pretensji do wszystkiego, od firmy począwszy, a na samej pracy, warunkach mieszkaniowych i finansowych skończywszy - zazwyczaj przy ich niewielkich umiejętnościach i minimalnej przydatności do pracy. W mojej opinii warunki mieszkaniowe są okej, dopóki są to pokoje, maksymalnie dwuosobowe w wynajętych mieszkaniach i takie były zapewnione na dwóch budowach, na których pracowałem. Finanse uzależnione są ściśle od ilości przepracowanych godzin, więc po już po pierwszym rozliczeniu miesięcznym łatwo można sobie przeliczyć na jakie pobory można liczyć przy danej ilości godzin przepracowanych w miesiącu (nie wymaga to wielkiego wysiłku - wystarczy przetłumaczyć sobie 2 linijki tekstu z druku rozliczenia wynagrodzenia) - jedyne o czym trzeba pamiętać to uwzględnienie faktu, że jest zeitkonto i część wypracowanych godzin zasila je na poczet zjazdów do Polski. Wynagrodzenia wypłacane są zawsze w okolicach 15tego każdego miesiąca (najczęściej wypłaty są na koncie 16tego lub 17tego). Zaliczki wypłacane są każdego tygodnia jeśli przepracuje się określoną wymaganą ilość godzin w tygodniu poprzedzającym pobranie zaliczki. Kontakt z osobami z firmy jest stały, głównie telefoniczny, ale nie ma z nim większego problemu - naturalnie w dni pracujące, choć w przypadku istotnych kwestii, takich jak, na przykład zmiana miejsca zamieszkania przy zmianie budowy to jest on także i w weekendy. Umowa jest niemiecka z opłacanymi składkami, podatkami i ubezpieczeniem - miałem okazję przekonać się jak działa to ubezpieczenie w praktyce na własnej skórze (problem z okiem) i na przypadkach kolegów (udar i zapalenie wyrostka) - takiej opieki medycznej, takiej ilości badań (prześwietlenia, rezonans, tomograf, usg żył, etc.) w tak krótkim czasie i takiej jakości leczenia nie otrzyma się w Polsce, w tak krótkim czasie, i nie załatwi się ich tak szybko nawet płacąc za wszystkie te rzeczy z własnej kieszeni. Oczywiście lepiej żeby nikt nie musiał się o tym przekonywać osobiście, ale dobrze jest wiedzieć na co można liczyć z tym ubezpieczeniem - to jest pełna kompleksowa i natychmiastowa opieka medyczna. Czy są jakieś negatywy, oczywiście, że są, tak jak wszędzie, przy czym dla każdego będą to zupełnie inne kwestie i zależne będą od jego oczekiwań, umiejętności, posiadanego doświadczenia i innych czynników, które wpływają na subiektywną ocenę danej sytuacji. W moim przypadku niedociągnięcia nie były na tyle istotne żeby nawet o nich pisać.

@Zadowolony

No właśnie na takiej stronę z ofertami widziałam piec ogłoszeń od firmy. mój chłopak może będzie się wybierał z tym, że zbyt dużego doświadczenia to on nie ma… wolałabym żeby sobie jakoś poradził i się nie zniechęcił przy tym. Są wiec jakieś lokalizacje do polecenia dla takich kandydatów?

już nie kandydat

Dzień dobry, pisałem w maju, że jadę do Optimy po Bożym ciele. Zacząłem w czerwcu i do dziś jest wszystko dobrze. Fakt, że dużo ludzi przychodzi i odchodzi (albo ich wyrzucają) ale to większość za alkohol a jest dużo takich co to za nich trzeba robić bo nic nie umią. Ja robię swoje i mam swoje. Objecałem, żę napiszę jak jest, mogę polecić, mam wypłatę dobrą, nie płacę za mieszkanie ani za ciuchy. Zaliczkę brałem ino raz ale inni biorą co tydzień i nie ma problemów tylko trzeba pracować. Aha i fajne jest bo oni załatwiają wszystko ubezpieczenie, podatkowy, konto w banku i słyszałem, żę chłopakom podobno pomagali w kredytach. Ja jestem zadowolowy i mówię za siebie.

Ok
@już nie kandydat

Witam kolego,mógłbyś do mnie zadzwonić jeśli to nie problem...pozdrawiam

Ja robie prawie rok a kolega dłużej, ja nie nażekam mam swoje. Słyszałem jak inni robili, jak siedzieli na hotelu bo pochlali a potem to firma winna, bo pieniendzy mało, to jakieś alkoholiki byli. Jak komuś się nie podoba to niech pójdzie sam robic i sobie mieszkanie placi, nażekać każdy może ja nie nażekam. Ja nie biore zaliczek, wystarcza normalnie.

Bartolomeo
@pracownik

I lepiej dalej tam rób. Gdzie indziej też nie musi być lepiej, doświadczyłem to sam. Poszedłem do innej firmy bo mnie inne chłopaki na budowie namówili. Miało być lepiej. W optimie przelew co tydzień a teraz z zaliczkami krucho. W optimie nie musiałem za mieszkanie płacić a teraz płacę, no i samochodów nie ma jak w optimie. Do dobrego idzie się szybko przyzwyczaić a doceni się jak się straci.

Krys
@Marta

Ja byłem w różnych mieszkaniach. Hotel i tam miałem pokój dwuosobowy własną łazienkę itd. były też pokoje pojedyńcze. Mieszkałem też w wynajętych mieszkaniach. Mieszkanie na 4 osoby piąta też mogłaby mieszkać bo duże, dwie dwójki i duży pokój na jadalnie i telewizor, kuchnia, łazienka i jeszcze WC, można mieszkać. Mamy internet. No takie normalne mieszkanie, ludzkie warunki. Zawsze może być lepiej ale firma płaci za mieszkanie i my nic nie dopłacamy.

Kacper Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 19 dni.

Dzień dobry. Mam pytanie, czy zmieniają się stanowiska, w sensie czy na jednej budowie będę malował a na innej zdarzy się praca przy elewacji lub tapetowanie, drugie pytanie co jeśli nie za dobrze znam język niemiecki ?

Max Nowy wpis

Cześć, wybieram się do pracy po świętach pierwszy raz stąd pytanie o wyposażenie mieszkań czy są w nich naczynia garnki itp. czy mam zabrać swoje ?

Nowy wpis

@Max

Dzień dobry, nasze mieszkania dla pracowników wyposażone są we wszystkie niezbędne rzeczy aby móc normalnie żyć. Wynajmujemy kilkadziesiąt mieszkań na terenie Niemiec, więc trudno opisać każde z nich. Jednak standardem oprócz miejsca do spania są w pełni wyposażone kuchnie. Do tego należą również garnki, talerze, szklanki i szeroki wybór przyborów kuchennych, które umożliwiają gotowanie i spożywanie posiłków. Jeśli jednak ma Pan swój ulubiony kubek z którego najlepiej smakuje Panu poranna kawa lub inne rzeczy, to ja bym go na Pana miejscu wziął. Nawet jeśli chciałby Pan coś sobie dokupić to jest wiele możliwości. Wiem jednak, że nasi pracownicy mają swoje prywatne reczniki. Pościel jest już w mieszkaniach. Pozdrawiam.

M

Witam , co ile są jazdy do Polski ? Dziękuję z góry za odpowiedź

Piter
@M

Możesz zjażdzać jak chcesz musisz tylko dwa tydnie wcześniej biuro poinformować. Ja zjeżdzam co trzeci weekend no chyba że są święta to inaczej.

@Piter

cze, za robotą jako malarz się oglądam i właśnie tu trafiłem. temat zjazdów też jest dla mnie ważny, ale powiedzcie mi czy jeśli na przykład na święta bym został albo nieczęsto zjeżdżał, to by mi lepiej za to zapłacili?

Nowy wpis

Dzień dobry, oczywiście że tak. Każdy z pracowników (-czek), którzy pracują w dni świąteczne mają dodatkowe godziny oraz 100% dodatku. To znaczy, że ten dzień płacimy praktycznie podwójnie. Za przepracowane np. 9 godzin dochodzi kolejne 9.

Damian

Pracuje juz w optimie dwa lata. Jestem bardzo zadowolony , zawsze moge liczyc na pomoc obojetnie w jakiej sprawie. Waldek ten lysol w okularach zawsze pomoze . Nawet jak jest weekend i ma wolne to zawsze moge liczyc ze podniesie telefon i pomoze rozwiaca problem

@Damian

Jakie problemy najczęściej się zdarzają? jest tylko jedna osoba do kontaktu? Zauważyliśmy, że jest teraz z pięć ofert wystawionych i partner będzie się chyba decydował.

U

Kontakt jest dobry nie ma z tym problemu. Problemy sam zobaczysz jak jesteś obrotny to dasz radę

Podczas rozmowy wszystko pięknie wyglądało do czasu do przyjazdu do Polski

Czemu nie wypłaciliscie zeit konta potrącenia jakieś dziwne za auto rozumie 20 euro ale reszta

Tutaj w zasadzie podwyżkę trudno byłoby dostać za jakiś staż pracy, prawda? A jakiś przywilej właśnie, jak ta przykładowa pomoc o której ktoś wspomniał jakiś czas temu? czy z dłuższej współpracy wynikają jakieś przywileje? Warto dłużej popracować?

UW czy jest Pan(-i) zatrudniony(-a) w Optime Pro? Niestety nie ma wśród naszych pracowników nikogo o takich inicjałach. Odpowiadając na pierwsze pytanie napiszę, że to nie jest prawda. Drugiego "pytania" niestety nie rozumiem. Odpowiedź na trzecie brzmi tak i na czwarte odpowiem również tak.

Na jakie wsparcie w Optime Pro GmbH mogą liczyć kobiety w ciąży? Czy przestrzegane są ich prawa wynikające z Kodeksu pracy?

Dzień dobry, czy osoba zadająca to pytanie jest u nas zatrudniona? Jeśli tak, to proszę o kontakt ze swoim przełożonym, taka jest normalna droga. Czy może jest Pani w ciąży i szuka Pani pracy, czy może to mężczyzna szuka pracy dla ciężarej? Nie mieliśmy jeszcze przypadków aby ktoś z naszych zatrudnionych zaszedł w ciążę, więc nie musieliśmy podejmowaliśmy w tym kierunku jakichkolwiek kroków. Dlaczego mają być nie przestrzegane jakiekolwiek prawa, skąd takie założenie?

Witam, praca jak każda inna trzeba ją wykonać, pieniądze dostają takie na jakie się godzą przy podpisaniu umowy. Więc niewiem do kogo mają ci ludzie pretensje. Ja wyjeżdżam w niedzielę i zacznę pewnie od wtorku. Jak będzie zobaczymy ale jestem optymistą i napewno będzie dobrze. Pozdrawiam

Żaklina
@Marcin

Czy to oznacza, że ponad rozmowę finansowo i tak nie wyjdziesz? Nie ma może premii? w jednej opinii ktoś o nich wspomniał ale jeszcze nie wiem jak to konkretnie wygląda. partner może przejdzie się na rozmowę, lecz chce poznać szczegóły. Jak się maja sprawy z jakimiś nadgodzinami?

Dzień dobry chcę podjąć pracę w optimie Pro jestem z zawodu malarzem. Jakie warunki trzeba spełnić.

Waldemar

@Waldemar

Szanowny Panie Waldemarze, dziękujemy bardzo za podzielenie się Pańską opinią. Cieszę się, że tak konstruktywnie i pozytywnie ocenia Pan pracę w naszej firmie. Bardzo elokwentnie ujął Pan walory jak i niedogodności z którymi miał Pan styczność. Taka jest rzeczywistość. Również dziękujemy za te pół roku współpracy i możliwe, że nie ostatnie pół roku. Pozdrawiam serdecznie!

Zadowolony
@Waldemar

Można jeszcze dodać, że dostajemy w optimie cuchy robocze i to nawet na zimę, ocieplane kurtki i czapki. Nie we wszystkich firmach tyle dają. Jasne mają swoje zasady i nie każdemy musi się to podobać. Dostajemy mieszkanie za darmo, ciuchy robocze, ubezpieczenie, jak potrzeba to mozna pisać o zaliczke. Wiem, że wielu alkoholi i cwaniaków wyleciało ale jak pracujesz i robisz swoje to bedziesz zadowolony.

@Zadowolony

Zadowolony

Chcę napisać inaczej jak większość a mianowicie podziekować. Chcę podziękować optimie za ciuchy na zimę. W zeszłym tygodniu pan Waldemar przywiózł nam kurtki i nawet czapki zimowe. Coprawda pogoda jeszcze dopisuje i nie jest tak zimno ale dziekuję, że zadbaliście o to. Ciepłe kurtki z podpinką, zimno nie będzie. Nawet logo jest. Jakbym można to bym zdjęcie tu wkleił, tak mi sie podoba. Pracowałem już w wielu firmach, na wielu budowach w Polsce i w Niemczech. W Niemczech nigdy nie dostałem ubrania na zimę, a w Polsce to kurtki z logo to tylko generalny wykonawca dawał. Dziękuję bardzo.

Pracownik malarz

Właśnie sobie tak po obiedzie po Internecie biegam i czytam te opinie. Niektóre to żenada. Ja pracuję w Optime już dość długo. Nie będę pisał, gdzie, bo to nie ważne. Nie chcę się ujawniać, bo nie liczę na nagrodę (???? to żart). Byłem na wielu budowach i w wielu miejscach. Budowy, które miałem to przeważnie długie prace, od kilku tygodni do kilku miesięcy. Mieszkania są lepsze niż się spodziewałem, ważne, że nie muszę za nie płacić jak w innych firmach. Ale w sumie nie o tym chciałem pisać. Chodzi mi o opinie, które ludzie wstawiają a sami są winni zaistniałych sytuacji. Przez ten cały czas w optimie spotkałem bardzo wielu specjalistów, którym się wydaje, że są zajebiści. Po dwóch- trzech tygodniach znikali i nikt po nich nie płakał. Kurwa ludzie pomyślcie trochę co wy piszecie. Ja przyjechałem i zatrudniając się w optimie wszystko mi załatwili, o nic nie musiałem się martwić, wszystko podane jak dziecku aż głupio mi było. Ubezpieczenie, po dwóch tygodniach od podpisania przyszedł list z ubezpieczalni do domu. O mieszkanie nie musiałem wydzwaniać po ogłoszeniach, optima wszystko zrobiła. We wcześniejszej firmie przed trzema laty musiałem sam wszystko załatwiać i płacić. Nigdy nie zalegali z wypłatą i wiem, że płacą zaliczki. Choć ja nie brałem (chyba raz kiedyś). A tu przyjeżdża jeden z drugim i po tygodniu pracy leczy kaca po weekendzie, a ja mam zapierdalać, bo na budowie są terminy. Słyszałem tych cwaniaków, co to przy chłopakach na hotelu i na budowie kozaczą, a jak z kobietą przez messengera gadają to grzeczne baranki. I leci „tak kochanie, nie biorę zaliczek, tak kochanie nie pije wszystko jest w porządku”. A prawda taka, chla pierdolec głupi, firma go wywali, bo darmozjada trzymać nie będą a on w internecie opinie wystawi, bo niby jaki to on poszkodowany, na wymioty mnie zbiera. Ludzie co się z wami dzieje? Ja polecam, o nic się nie musza martwić, tylko robię swoje, jestem malarzem i znam swoją robotę. Teraz mam urlop i w niedzielę jadę do pracy, tydzień przed świętami zjechałem do Polski, trzy tygodnie wolnego. Ludzie, zanim coś napiszecie to pomyślcie i jak chcecie to piszczcie, ale prawdę

RP
@Pracownik malarz

Fajnie to pan napisał to prawda, tak jest, też pracowałem w optimie i wiem. Potem mnie namówili z innej firmy na budowie i przeszedłem do nich ale to była lipa bo wcale lepiej nie miałem a chłopaki podobno premię od szefa za mnie dostali. Żałuje bo w optimie miałem lepsze mieszkania i nie było tylu pijaków. A już kilka lat jeżdzę do Niemiec i dużo widziałem.

Waldi

Hej chłopaki. Mam jechać i zacząć pracę jako malarz tapeciarz. Mam tylko takie pytanie, jeśli ktoś może mi odpisać,po ile godzin tam robocie? Bo ktoś mi powiedział, żeby zarobić 2600 EUR netto to trzeba robić z sobotami 60 h w tygodniu. Dzięki za pomoc

@Waldi

2600e to nie zarobisz. Wypłacają za 173h + np. dodatek dla kierowcy. Na 1 klasie tj. 1800e netto i ew. dodatek 80e. Wszystkie godziny, które wyrobisz ponad 173 trafiają na tzw. Zeit Konto. Możesz je później wybrać jako urlop, chyba że zeit konto będziesz miał już pełne czyli 150h, wtedy dopiero wypłacają po trochu te godziny jako nadgodziny, lepiej płatne. Wtedy pensje są większe.

Jaga
@Cook

Dzięki za tak szerokie wyjaśnienie. No i co z tymi nadgodzinami, o ile one % będą płatne? Chyba, że mają zmienną stopę? Zdarzają się lokalizacje gdzie nadgodziny w teorii będą nieograniczone?

@Jaga

25%. Jak nieograniczone ? Nie ma nigdy tak że pracujesz ile chcesz. Firma tzw. klient wyznacza Ci godziny pracy i ewentualnie możesz negocjować jak Ci nie pasuje. Nie spotkałem się nigdy żeby ktoś robił więcej niż 60h tygodniowo, przeważnie koło 50h.

@Cook

a jakie jest teraz ryzyko odnośnie tego, że ugadasz się powiedzmy już nawet na te standardowe 40 a i tak będzie co jakiś czas brakować, bo „pracy nie będzie”? jest teraz wobec tego jakieś zabezpieczenie? W innych firmach różne sytuacje widziałam, chce widzieć jak jest tutaj

Cook

Nie ma czegoś takiego. Oni zarabiają na Twoich godzinach, im więcej zrobisz godzin tym więcej Optime zarobi, proste. W ich interesie jest to żebyś Ty miał wyrobione godziny. Jeżeli jakiś klient nie ma dla Ciebie pracy to Cię przenoszą gdzie indziej, żeby nie tracić. Jedyna taka sytuacja o której piszesz może zdażyć się gdy pracujesz na elewacjach i np. pada deszcz . Wiadomo nie robisz, dzień wolny. Wtedy taki dzień uzupełniany jest godzinami z ZeitKonta jeżeli wcześniej sobie wypracujesz.

@Cook

Przy tych godzinach, o których piszesz, że oni mają interes to ciekawi mnie teraz czy na umowie ponoszą dodatkowy koszt gdy pracownik sam się zwolni czy po prostu faktycznie te godziny są tylko liczone? Dzięki za info odnośnie tych alternatyw, ja jeszcze nie byłem na wyjeździe, fajnie ze różne warianty poruszacie. Co z jakimiś szkoleniami? zastanawiam się co w było gdyby mnie przenieśli gdzieś gdzie kompetencji by zabrakło

Te konto zeit dziwne jest bo przecież to są moje pieniądze wiadomo że jak mnie w pracy nie ma to nie zarabiam powinno być dobrowolne to konto chcesz to podpisujesz przy umowie nie chcesz to wszystkie godziny przepracowane masz do wyplaty

Maciej

Czy te zeit konto jest obowiązkowe czy dobrowolne

Ile można zarobić miesiecznie

Witam szanowne grono, aplikuje do firmy Optime Pro , czy jest osoba która szczerze powie coś na temat tejże firmy? Bo narazie to co jest tu wypisane to mieszane słowa, wyglada tak jakby ktoś albo pogrążał te firmę bo coś się stało a zgrubień strony wszyscy chwala ale wyglada jakby to pisały te same osoby pod innym nickiem. Pracował tam ktoś normalnie kto mógłby przedstawić jakoś dowód pracy i swoją opinie ? Nie sztuka jest podjąć prace i nie wiedzieć co jutro przyniesie , a jednak jest to z dała od domu i potrzeba pewności co do tej firmy

@Kandydat

Można by powiedzieć agencja jak każda bo działają na takich samych zasadach. Tutaj duży plus za kontakt z biurem. Naprawdę pomocni. Jeżeli jesteś w porządku to oni odwdzięczą się tym samym. Praca, kierownicy, kwatery to wszystko wychodzi w praniu nikt Ci nie odpowie bo nie wiadomo do jakiego miasta trafisz. Mam porównanie z poprzednią agencją i tą szczerze polecam.

Kajtek

Ile godzin w miesiącu można mieć

Władek

Jak się z nimi skontaktować przez polski nr. telefonu? proszę o podpowiedź

Jak w Optime Pro GmbH wyglądają możliwości ewentualnego awansu na wyższe stanowiska?

Ryszard

Panowie powiedzcie mi, jakie są kwatery?Czy są dobrze wyposażone?Czy muszę brać ze sobą pościel,garnki?

@Ryszard

o tym akurat rekruterzy nie wspomną przypadkiem? na rozmowie pewnie trzeba spytać ale to nie pokazują tu oferty kwatery przed podpisaniem? o pościeli napisałeś to mnie teraz pralka zastanawia...? Jeśli wiesz coś więcej to napisz

Jarek
@Ryszard

Tak jak w hotelu 4 gwiazdkowym. Sprzątaczki są rano i wieczorem. Do obiadu jest lampka wina lub szampana. Posiłki wspaniałe.O jakich ty garnkach mówisz ? Jak będziesz coś potrafił zrobić,to nawet ci zapłacą. Resztę sobie dopowiedz. Jak nie wiesz,to poczytaj na czym polega kapitalizm. "Zdarłeś koszulę z jednego,to bierz się za drugiego" Dość demagogii. Jeżeli chodzi o firmę Optima- polecam,bądź spokojny,zapewni ci dobry socjal,taki w ludzkich warunkach. Uważam,że takich pytań nie powinno się zadawać. Jeżeli będzie ci czegoś brakowało,to zawsze możesz drobiazgi dokupić. Jeśli chcesz pracować i coś potrafisz, to sam sobie zorganizujesz minimum. Powodzenia kolego i bądź pozytywnie nastawiony. Miałem pracować w tej firmie,jednak czasem w życiu tak jest,że sprawy układają się inaczej. Osobiście uważam,że to ja wybieram pracę,a nie praca mnie. Jeszcze raz polecam tę firmę i pracowników administracji tej firmy. Znają się na swojej pracy i pomogą,wierzcie mi. Z poważaniem. Jarosław (usunięte przez administratora)

@Ryszard

Witam pracujesz w Optima pro?

Aleksandra

Jakby nie patrzeć masz prawie dwa miesiące za sobą, tak? No i powiedz czy zdążyło się przez ten czasu coś niekorzystnego wydarzyć na takim wyjeździe czy raczej wszystko w porządku? Był jakikolwiek problem?

Ryszard
@Aleksandra

Jak na razie nic takiego nie miało miejsca.Ludzie przychodzą i odchodzą.Rekordzista pracował całe dwa dni.Jeżeli ktoś mysli,że przyjedzie i tylko wystarczy być,to jest w dużym błędzie.

@Ryszard

2 dni? tak z ciekawości co z poniesionymi kosztami w takiej sytuacji? Ile kwotowo dana osoba mogłaby być w plecy? i od ilu dni pracy wynagrodzenie jakieś się nalicza?

Zostaw merytoryczną opinię o Optime Pro GmbH - Langenfeld

• Jak się pracuje w Optime Pro GmbH?

Zobacz opinie na temat firmy Optime Pro GmbH tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 57.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Optime Pro GmbH?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 32, z czego 16 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 7 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Optime Pro GmbH?

Kandydaci do pracy w Optime Pro GmbH napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Optime Pro GmbH