Mobica.Com (Mobica Limited Poland)

Opinie o Mobica Limited Poland

mex

Ile tu się zarabia? da się zarobić chociaż 12 tysięcy netto podstawy? pracuje w jednej firmie i zarabiam 9,3 tysięca netto podstawy plus social(pakiety medyczne itp) i szukam lepiej płatnej pracy.

do Marcin

Widze, ze nasi wczesniejsi koledzy zrobili sobie z tego miejsca forum. Różnice w zarobkach pewnie są - Wawa jest droga, ja pracuje w Qt w Łodzi - jest OK.

@do Marcin

A co dokładnie robisz w Qt? Qt desktop, czy Qt Quick? I do jakiego kraju wyjeżdżasz? Byłbym bardzo wdzięczny za te informacje.

Jak sprawa wygląda jeśli chodzi o dział automotive i stabilność zatrudnienia? Czy ktoś pracuje tam z Qt? Czy duże są różnice w zarobach pomiędzy poszczególnymi lokalizacjami firmy (Warszawa/Łódź/Bydgoszcz)? Na jakich rzędów wynagrodzenia brutto powinien liczyć programista C++ w Mobice?

new

To że jesteś programistą C++ nie oznacza że będziesz zarabiał więcej niż programista php.Programiści php zarabiają sporo ale jak siędzą przy dużych projektach używając np.symfony.Kiedyś firma bez doświadczenia proponowała mi około 3 tysiące netto podstawowej stawki bez dodatków jako programista php/symfony.Oczywiście znając też to wszystko o czym wspominał Andrzej i oczywiście za normalne godziny.Więc te mity o słabych zarobkach programistów php możecie sobie wsadzić w d... za przeproszeniem.Trzeba coś umieć robić a nie narzekać.

Ale o czym panowie tutaj, PHP to nie jest w ogóle profil firmy, której ta strona się dotyczy..

Jeszcze na koniec. Trzeba się cenić i nie psuć rynku. Początkujących w zawodzie jeszcze potrafię zrozumieć, ale jeśli się ma 5 lat doświadczenia i zna swoją wartość to nie można pracować za 2500 tylko dlatego, że pracodawca Cię zna i wie na ile sobie może pozwolić, a stosując kilka sztuczek z umiejętności miękkich wie jak Cię podejść, żeby dyktować swoje warunki. Na rynku IT na starcie wcale nie jest prosto, nawet jeśli jest się ponadprzeciętnym. Natomiast jak mówię powiedzmy po 5 latach to zwykle firmy, które szukają doświadczonych programistów, walczą o nich. Przychodzisz na Interview i dyktujesz swoje warunki, na starcie jesteś na pozycji wygranej, a pracodawca później tylko się głowi, czy Cię zatrudnić za te pieniądze, czy próbować szukać dalej taniej (co może się wiązać z kolejnym miesiącem poszukiwań, bo wyciągnąć doświadczonego programistę z innej firmy nie jest tak łatwo). W ten sposób nagle przechodząc z firmy do firmy zarabiasz 100% więcej. Tak więc podstawa to znać swoją wartość, mimo "ciepłej posadki" od czasu do czasu przeglądać rynek pracy, a jak się idzie na interview to negocjować mocno stawkę, a następnie nie dać się zastraszyć byłemu szefowi, który może używać kolejnych sztuczek, żeby odstraszyć od tej odważnej decyzji zmiany firmy :) To tak z mojego doświadczenia. Powodzenia.

No i jak tak piszę PHP, bo to jakby główny język, ale tak naprawdę to oczywiście trzeba być dobrym we wszystkim na około tego, czyli: 1) MySQL - umiejętność zamodelowania bazy jak i optymalizacji skomplikowanych zapytań 2) Javascript, JQuery, AJAX - od strony Front-End-owej też trzeba czuć się jak ryba w wodzie, HTML5 i CSS3 nawet nie wspominam 3) Linux, praca z SSH gdy potrzeba 4) Systemy kontroli wersji - główny trend to obecnie GIT, SVN też powinno się znać w razie czego ;) 5) Z samego PHP to oczywiście nie jakaś tam akademicka znajomość języka, tylko pełna obiektowość, wzorce projektowy i jeśli nie długoletnie doświadczenie, to przynajmniej szybkie odnajdywanie się w nowoczesnych Frameworkach jak Symfony, Zend, niedoceniany czasami Wordpress też się przydaje do systemów CMS, a można też działać w e-commerce i tutaj trzeba poznać Magento 6) język angielski - wiadomo, już coś o tym pisałem Generalnie rynek rzeszowski obecnie fajnie się zmienia. Znam osobę, która jest 3 lata młodsza ode mnie i zarabia 50% więcej niż ja na rękę, przy doświadczeniu w technologii .NET (do tej pory typowy programista, ale tam go przyjęli na jakiegoś kierownika projektu). Firma znajduje się na Jasionce, niedaleko lotniska. Pozdrawiam :)

Kwestia firmy. Te duże firmy zwykle płacą bardzo mało, szczególnie dla osób na początku drogi zawodowej. W 2010 roku jak trafiłem do pewnej firmy to zarabiałem 3x mniej niż teraz. Później za każdym razem jak chciałem od niej odejść to dostawałem dobrą podwyżkę. W końcu byłem już zadowolony z płacy i nie zamierzałem już nic zmieniać, ale dostałem kontakt do firmy, która ku memu zdziwieniu zaakceptowała moją nową stawkę i już mnie poprzednia firma nie był w stanie zatrzymać :P Nie wiem jak inne technologie, ale PHP mnie pozytywnie zaskakuje :D:D

Pracuję jako programista PHP, około 7 lat profesjonalnego doświadczenia w tym temacie, zarobki około 7000 na rękę, Rzeszów Właśnie czytałem, że ostatnio wchodzi do nas ta Mobica, ale z racji posiadania rodziny i raczej braku chęci jeżdżenia po świecie zostanę przy obecnej firmie. A jeśli chodzi o Angielski, to oczywiście dzisiaj lepiej w niego inwestować niż w kolejny język programowania :P Pracując z takimi firmami jak Mobica, będą Was wysyłać bezpośrednio do zagranicznych klientów i trzeba się tam umieć zaprezentować i oczywiście komunikować ... no a przede wszystkim język angielski otwiera ogromne możliwości pracy zdalnej dla wielu firm na świecie. Ja sam osobiście jestem zasypywany na choćby portalu Linkedin propozycjami pracy, również zdalnej z domu dla zagranicznych firm. Obecnie na zarobki nie narzekam, ale gdybym dziś zarabiał mniej niż 5k na rękę, to bym się raczej zwolnił i szukał pracy zdalnej :) Powodzenia wszystkim.

PeeR
@Andrzej

Jak ty wyciągasz w Rzeszowie 7000 zł na rękę, jak wszyscy programiści narzekają na zarobki w Rzeszowie? :) Ja w Rzeszowie jako programista C++ z 1,5 rocznym doświadczeniem zarabiam na rękę 1460 zł :/

syp

Powaga.Nawet jak znam słabo angielski na poziomie rozmawiania przez telefon?

syp

Pewnie, jeśli znasz Java (czy JEE) jak ja - wyslij im aplikacje.

syp

dodam że chodzi o zarobki w BDG bo jestem z BDG

syp

Ja umiem j.angielski tylko na poziomie czytania dokumentacji(też nie zupełnie wszystkie słówka(średnio)).Umię podstawy wszystkich języków programowania,ale umię dobrze języki jQuery,php,java script,aJax,Mysql. Posiadam projekt programistyczny typu portal społecznościowy(coś jak facebook) w powyższych technologiach i z technologią aJax(wszystko dynamicznie,zapytanie mysql zaawansowane).Czy takich ludzi szukają? nie uważam się za jakiegoś inteligenta i nim nie jestem.I proszę podać przynajmniej jakieś średnie zarobki bo pracuje w innym zawodzie i zarabiam lekko powyżej średniej krajowej za normalne godziny!!!(168h) i nie Chce iść do o wiele gorszego syfu.

fj

"światowej sławy zespół architektów, kierowników projektów, inżynierów oprogramowania" -- możesz wymienić kilka nazwisk?

Pirx

Z tego co zrozumiałem na rozmowie to wyjazdy są koniecznością, a służą do tego by klient Mobici poznał Cię, ocenił oraz żeby się skumplować z zagranicznymi członkami zespołu.

aaa

Czy jest możliwość pracy w Mobice bez wyjeżdżania gdziekolwiek? Czy wyjazdy to konieczność?

nick

Pewnie chodzi o projekt jakiś w Anglii. Zapytaj na rozmowie po co masz jechać - na pewno ci wyjasnia.

Pirx

Dzień dobry, Właśnie jestem przed pierwszą rozmową i z tego co się dowiedziałem to na początku konieczny jest wyjazd do Anglii na 3 miesiące. Wiecie po co? Trzy miesiące to szmat czasu - trochę za dużo jak na szkolenie BHP i poznawanie wewnętrznych procedur.

?

marcin123: nieprawdą jest, że wszyscy pracownicy są polakami. Mobica ma biura w Polsce, Anglii i Stanach. Znajomość języka musi być na poziomie komunikacyjnym - nie wystarczy umiejętność rozszyfrowania dokumentacji.

do marcin123

Rozmowa odbywała się w języku angielskim. Wszystkie projekty są zagraniczne, więc musisz znać ten język.

Zostaw merytoryczną opinię o Mobica Limited Poland - Warszawa

• Jak się pracuje w Mobica Limited Poland?

Zobacz opinie na temat firmy Mobica Limited Poland tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Mobica Limited Poland?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Mobica Limited Poland?

Kandydaci do pracy w Mobica Limited Poland napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Mobica Limited Poland